Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Nah, bemásolva műxik! Szerintem nagyon ügyesen bele rakta magát a képbe. ^^
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem nem müxik. :cry:
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Andro írta:Nekem nem müxik. :cry:
nyiss egy új ablakot és másold be a linket. Mind ahogy én is az imánt írtam ^.-

-----

Sniff :( Nekem csak 14 kép sikerült mert későn mentem és cosplayes voltam ^^"
Sebaj, de viszont jók lennek ^.- (Mako, szeritenm az itt lévő képet tegyétek fel rólam majd a honlapra, mert azok a szinpadi képek @.@" Borzalmasak...)


A link: http://anime-manga.uw.hu/con/cosplay-20051001.zip
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jövőre én is beöltözöm. Kedvet kaptam hozzá. Csak az a kár, hogy kb. 6 karakter van, akinek szívesen beöltöznék. De hát messze van még a köv. con. :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Szerintem akkor is Pata volt a legjobb XD
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

tök jok voltak a cosplayek! gratula mindenkinek!!!
a shaman king különitmény külön jo volt! :wink:
igaz, hogy Merokot nagyon nem szeretem, de a cosplay király lett!!
Kép
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Lenne igény egy olyan cégre, ami (viszonylag reális áron) elkészíti nektek a kívánt cosplayruhát és megfelelő sminkben jó (akár műtermi) fotókat is készít rólatok?
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nagyon jól hangzik ^^;; szerintem sokan örülnének annak, ha lenne ilyen cég... nem kell részleteznem, hogy miért ^^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

A fotózás valóban jó ötlet, de a magam részéről a "más elkészíti a ruhát" dologban nem vagyok benne. Egyrészt mert erről szól a cosplay, hogy saját magad csináld meg a ruhát, vagy legalábbis Te szedd össze hozzá az anyagokat. Ezért se nagyon értem ezeket a cosplayes oldalakat, ahol mások kész ruhákat árulnak o_o Fura valahogy. Másrészt meg ott van az a tény, hogy nem lenne fer az olyan cosplayelőkkel szemben, akik meg saját maguk szenvedték/ik össze a ruhájukat.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Igény biztosan lenne, én csak értelmét nem látom. A cosplaynek az a lényege, hogy az ember maga tervezi meg és készíti el a ruhát... ezért hobbi. Bemenni egy boltba, felvenni a ruhát könnyű és kényelmes, csak éppen az egésznek a lényege veszik el.

A fotózás viszont jó ötlet, főleg ha profi fotósról van szó.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Én mindenképpen szavaznék arra hogy a cosplayezőket valami profi fotós lefényképezze. (Smink is jöhet szerintem mindenkinek ha az feldobja és szebbéteszi a képet ^^)

De szerintem ilyenek vannak... A ruhát meg csinálja mindenki maga! (mármint ne direkt cosplayes ruhával foglalkozó embertől vegye...) (Én rengeteget szenvedtem azza hogy minden de minden ruhadarabom és ékszerem meglegyen!! Nyaklánc, fülbevaló, és nem id beszélve a különböző színű karkötőkről/nyakláncbín lévő dolgokról amiket egyszínűvé kellett "varázsolnom"...stb.)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát nekem se időm, se türelmem cosplayes cuccokat varrogatni. Meg szerintem az itthoniakat is kiakasztanám vele... >.>
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Narumi írta:Hát nekem se időm, se türelmem cosplayes cuccokat varrogatni. Meg szerintem az itthoniakat is kiakasztanám vele... >.>
nekem sincs időm mert itt a gimi.... >______< és a mostani ruhákat Megumival hajnali háromig vartuk =____= (vagyis csak én...) és még sem lettünk kész rendesen^^""" a conon fejeztem be himi övét :P és ez tök pojén volt xDDDDD
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ehh... a cosplay arról szól, hogy minél élethűbben tudd megjeleníteni az adott karaktert... semmi köze a ruhakészítéshez...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Ehh... a cosplay arról szól, hogy minél élethűbben tudd megjeleníteni az adott karaktert... semmi köze a ruhakészítéshez...
Nem. A cosplay arról szól, hogy a barátaiddal együtt saját magatok készítitek el a ruhákat. A saját kreativitásodról szól, arról, hogy jól érzed magad, miközben összevadászod a ruhaanyagokat, kitalálod, hogy hogyan old meg a bonyolultabb dolgokat (pl. fülbevaló, öv, stb). A színi előadás, a karakter alakítása, és a beöltözés két külön dolog. Vannak olyan cosplayek, amikor valamit elő kell adni (pl. külföldi conokon), akkor tényleg játszani kell a karaktert, de a magyar cosplayen egyelőre nem ez volt a cél. Hanem az, hogy jól érezd magad. (Btw pár ember még így is kicsit lámpalázas volt, pedig nem volt semmilyen "add elő a karaktered" dolog. Egyszerűen, csak be kellett öltözni, és a barátokkal együtt fozózkodni, meg jól érezni magadat).
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:Egyszerűen, csak be kellett öltözni, és a barátokkal együtt fozózkodni, meg jól érezni magadat.
Jól mondod, pontosan erről szól, semmi többről ^^;;

btw ismerek néhány gothlolinak beöltözni kedvelő japán leánykát meg olyanokat is, akik cosplayestek a gakuensaion [én is cosplayeltem velük együtt] és nem tartották fontosnak, hogy saját készítésű legyen a jelmez... de lehet, hogy ők az egyedüliek :3
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Konomi írta:Ehh... a cosplay arról szól, hogy minél élethűbben tudd megjeleníteni az adott karaktert... semmi köze a ruhakészítéshez...
Hát a megjelenítésről annyit hogy fent a színpadon lámpalázban égve nem megy az embernek, főleg hogy nem "előadni a karaktert" volt a feladato ott, de mind1... Ez csak úgy külön derülhetne ki... ^^"

És igenis számít az is hogy a ruha milyen! Számomra ez a legfontosabb!! (És ne hurrogjátok le az FF X-2-nek öltözőt, tök ott volt a rucija, nekem nagyon tetszett.) Mellékesen nagyon sokan jól alakítottuk a karaktert is. Elnézést a név említését, de pl. Pata és a másik srác is nagyon úgy nézett ki mint ahogy kell és illett is hozzájuk a dolog. Meg még sorolhatnám... Sok-sok tetszett!! (A Sakura+Kero-chan páros szerintem halálni cuki volt ^^ pl. De tényleg annyi tetszett hogy nem lenne annyi oldal hogy felsoroljam XD)



Ja egyébként én nem szavaztam, gondoltam aki nevet, annak nem illik, de persze mindenkinek szíve-joga. (Egyszer már veszítettem egy klipversenyen mert alulpontoztam magam és pont az az egy pont hiányzott hogy 3. lehessek én is. Szóval soha többet!)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Konomi írta:btw ismerek néhány gothlolinak beöltözni kedvelő japán leánykát meg olyanokat is, akik cosplayestek a gakuensaion [én is cosplayeltem velük együtt] és nem tartották fontosnak, hogy saját készítésű legyen a jelmez... de lehet, hogy ők az egyedüliek :3
Csakhogy a gothloli nem cosplay, hanem egy divatirányzat. Ha nem egy adott embernek (Mana, stb.) öltözöl be, akkor annyi az egész, hogy fogsz vmi gothloli ruhát, és felveszed, ilyenkor pedig tökmindegy, hogy full setben vetted a ruhát, vagy te csináltad. Sőt, ugyebár vannak híres EGA/EGL divatmárkák, amiket ugyanúgy sikk viselni, mint bármilyen más divatos márkát.

Viszont ami a visual kei cosplayt illeti, az ugyanolyan cosplay mint bármi más, és ugyanolyan belső szabályrendszere van, mint bármilyen más cosplaynek. A visual kei cosplayerek között ugyanúgy az az elfogadott, ha valaki maga készíti el a kosztümöt. Az egész ugyanis nem csak arról szól, hogy király legyen a kosztümöd - a cosplay a rajongás egyik megnyilvánulása, amire a cosplayer nem sajnálja a pénzt, időt és az energiát. A más által elkészített, készen vásárolt kosztüm miatt lehet, hogy nem fognak megkövezni, de ettől még senki nem fog igazi, komoly rajongónak tartani.

Egyébként is, Japánban a cosplay, főleg a visual kei cosplay kissé másról szól, mint nálunk. A visual kei cosplayerek általában csak egyetlen emberre specializálódnak, és csak őt cosplayelik a "pályafutásuk" során... meg ilyesmik.

(Persze én sosem voltam Japánban, és sosem cosplayeltem japánokkal. Ezeket a dolgokat olyan emberkéktől tudom, akik évek óta kint élnek, és cosplayelnek visual együtteseket, olyan szinten, hogy hivatalos kiadványokba is bekerülnek... úgyhogy lehet, hogy tévedek. :3)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Váó! Ezt a választási kampányoknál is eljátszák :roll:

Ez kész! Cégek képviseltetik magukat Cosplaykeken XD Állati!! (Mi mikor jutunk el ilyen szintre... De mondjuk nem is hiányzik, csak érdekes ^^)

Egyébként hogy ennyien neveztek első Cosplayen... Mi lesz itt 5 év múlva XD

Komolyan mondom, nagyon nagy fejlődés következett be nálunk M.o.-on!! (manga, animés TV csatorna, sokak által látogatott rendezvények...)Virágzó mangalizmus!! :cool:
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:
MaKo írta:Egyszerűen, csak be kellett öltözni, és a barátokkal együtt fozózkodni, meg jól érezni magadat.
Jól mondod, pontosan erről szól, semmi többről ^^;
Jah, csakhogy ha készen veszed, már fele annyira se fogod magad jól érezni a ruhában, mert nem Te szenvedtél meg érte, nem Te szedted össze az anyagokat/kellékeket. A cosplaynek csak egy része szól a színpadon való fotózkodásról. A másik (és szerintem sokkal jobb része :) ) a ruhaanyagok felpróbálgatásáról, összevadászásáról, megcsinálásáról szól. Ha más csinálja, az már nem egészen a Te rajongásod az adott karakter/akármi felé.

Persze lehet, hogy vannak akik jobban szeretnek vásárolni kész ruhákat, de ebben az esetben már nem az igazi cosplayről beszélünk.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Azért gondolom az ellenkezőjét, mert ha a rajongásomból indulok ki, akkor én személy szerint megpróbálom a legtökéletesebb végeredményt elérni és mivel tudom magamról, hogy nem varrok túl jól [leszámítva mikor yukatát varrtam az iskolai varrás órán a Ookisensei vezénylésével, mert az igazán jól sikerült... ^^] és ha én csinálom, az nem lesz tökéletes. Valamint mivel maximalista vagyok ilyen téren, szintén megpróbálkozom "a tökéletessel", ennek érdekében kénytelen vagyok olyan eszközökhöz folyamodni, ami számomra nem elérhető, egyszóval külső segítség szükségeltetik... esetemben legalábbis ^^;;
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem semmi bajom azzal, ha vki veszi a ruháját. Az ilyet én csak verseny esetén tartom gondnak, mivel ha vki profi veszi a ruháját, vki más meg otthon napokig varrja magának... szóval ez sztem így nem igazán fair. ^^"
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Sister Tenshi írta:Nekem semmi bajom azzal, ha vki veszi a ruháját. Az ilyet én csak verseny esetén tartom gondnak, mivel ha vki profi veszi a ruháját, vki más meg otthon napokig varrja magának... szóval ez sztem így nem igazán fair. ^^"
Jó, akkor vegyen magának aki akar profi ruhát, de az ne nevezhessen. (Azért azt ne zárjuk ki persze aki max 1-2 dolgot vett csak meg, mittomén fejfedő... Csak a komplett ruhákat vevőket.)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igen, én is a komplett szerelésekre gndoltam. Ha mondjuk xy meglát egy gatyát, ami pont olyan mint vz karakter gatyája, akkor az más. Én is csak az olyan esetekre gondolok, mint mikor vki egy komplett cuccot vesz netről v. akárhonnan. Mondjuk, ha lenne sok ember, aki magának varr, és sok másik, aki venne, akkor lehetne két külön kategória. ^^" Najó, nem megyek bele. Inkább ráhagyom a nagyokra, ez csak imho. ^^""
(Annyit még hozzá, hogy azért se lenne fair, mert neten van sok hyperszuper cucc, de ezt nem mindenki tudja megfizetni, így igazságtalan, ha vki azért néz ki jobban, mert megtudott venni magának egy szerelést, ami jobb, mint a másiké, aki otthon varrta. ^^")
Kép
Válasz küldése