Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

...és még egyszer és utoljára: a ruha, amit megvarrsz, összevadászol, stb. azt tükrözi, hogy TE saját magad "szenvedtél" meg érte, mint rajongó. Körül kell nézni, a külföldi conok nagy részén résztvevő cosplayelőkön is sokszor azért nevettek ebben a topicban olyan sokat a fórumozók, mert "hű de bénán oldotta meg ezt meg ezt...". Béna, igen, na és? Kezdeti próbálkozás... na és? Legalább önmagától csinálta meg, és ki mert benne állni, no meg nem utolsó sorban egy jót nevetett a barátaival együtt. Nem pedig bement és megvette készen. Így lesz szines egy cosplay, ha esetleg pl. ketten ugyanannak öltöznek be, de saját maguk csinálták meg, akkor sincs gáz, mert különbözőek lesznek (lásd mostani conon volt két hime a Narutóból, és mégis külön-külön másképp oldották meg a ruhát). Azokat, akik egész egyszerűen megrendelik a cuccot pl. készen netről (van ilyen is), azokat általában lenézik a conokon a másik rajongók (ezt most teljesen általánosságban írom, nem akarok megbántani senkit se). És az ilyennek tényleg semmi értelme nincs egy versenykor, ami elsősorban a kreativitásról szól.

Megint más az, ha bizonyos kellékeket külön meg tudsz venni hozzá, pl. találsz pont egy olyan felsőt, vagy fülbevalót, vagy akármit, ami pont illene a ruhádhoz. Ezt teljesen korrektnek tartom. De az nem egyenlő a kész kosztüm megvételével, mikor azt mondod, hogy "egy Xellos ruha rendel", stb.

Ami pedig az "annyira szeretem a karaktert, és annyira hasonlítani akarok rá, hogy megveszem készen a ruhát" dolgot illeti... Igen, ez szép dolog, csak épp nem cosplay. Ezt vásárlásnak hívják.
Yaten írta: Jó, akkor vegyen magának aki akar profi ruhát, de az ne nevezhessen. (Azért azt ne zárjuk ki persze aki max 1-2 dolgot vett csak meg, mittomén fejfedő... Csak a komplett ruhákat vevőket.)
A következő cosplay (és ha lesz verseny) körülményei még nem tisztázottak. Majd ha lesznek konkrét infók, akkor be lesznek ide írva, de egyelőre még semmi sem biztos (még a következő conról se sokat tudni). Úgyhogy addig inkább gondolkozzon mindenki, hogy kinek akar beöltözni, és kezdjen neki időben a tervezgetésnek.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Szerintem cosplay tárgyat/cuccot megrendelni ugyanaz. Én ezt olyan szempontbol gondolom, hogy ruhát varni igen hosszadalmas és fárasztó, megrendelni meg időnként igen sokba kerül. Belátom hogy azért kicsit fairebb megvarni a ruhát mint megrendelni, de aki meg nem tud varrni, az akkor rendel. Én például rendeltem a cuccaimat, egész nyáron gyűjtöttem rájuk (a mellényt meg a headbandet), amúgy a többit én csináltam.
Amúgy is, egy cosplayben nem az a lényeg hogy jól érezzük magunkat? :wink:
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pata írta: Amúgy is, egy cosplayben nem az a lényeg hogy jól érezzük magunkat? :wink:
De. De egy cosplay versenynél már egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan készült el az a ruha, vették vagy csinálták saját kezűleg. Ami meg a "felét rendelem felét csinálom" dolgot illeti, már fennt is írtam, hogy más az, ha veszel hozzá kiegészítő cuccokat (mellény, fülbevaló, akármi). És megint más az, ha az egészet cakumpakk megveszed.
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

MaKo írta:más az, ha veszel hozzá kiegészítő cuccokat (mellény, fülbevaló, akármi). És megint más az, ha az egészet cakumpakk megveszed.
Jaja, egyetértek. ^^ Ha veszel hozzá pár kiegészítőt, az még oké. =) Attól a ruha többi részét még neked kell megoldani. A cosplay lényege sztem nem a tökéletesség. Mindenki törekedhet rá (és törekszik is rá persze- én is próbáltam), de a lényeg, hogy jól érezzük az elkészült ruhánkba magunkat (mint ahogy Pata is említette), amely elkészítésével többé-kevésbé megszenvedtünk.. ^.^
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

És mégegy dolgot megtanultunk (vagyis Zsan és én tutira) :mrgreen:
Cosplay verseny időnként kiváló fogyókúrás módszer lehet :dirr:
Kép
Avatar
Jiraiya
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.10.18. 18:29
Tartózkodási hely: mikor hol

Hozzászólás Szerző: Jiraiya »

Pata írta:És mégegy dolgot megtanultunk (vagyis Zsan és én tutira) :mrgreen:
Cosplay verseny időnként kiváló fogyókúrás módszer lehet :dirr:
Ez nagyon aranyos hozzászólás volt :D
Még nem gratuláltam neked... Nagyon jó voltál! :lol:

Inu Yasháék is jók voltak!! :D
Meg mindenki!!! :)

Alig várom már a tavaszi Cont, hogy újra talizzak az emberekkel!! :lol:
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ Jiraiya!!!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Één is akarok cosplayelni! Meséljen,aki már beöltözött!Milyen érzés? :-) Voltam ősszel az animebuliban,és beleszerettem :-) Mako és Pata,szerintem Ti abszolút megtaláltátok a hozzátok való karaktert!! :-) (mély nyomokat hagytatok bennem... hüpp..:-)
Cosplaybe bele lehet építeni kisebb "műsort"?Mert arra gondoltam hogy beöltözök Jeanne-nak,és kamatoztatom szertorna tudásom..
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Misu írta: Cosplaybe bele lehet építeni kisebb "műsort"?Mert arra gondoltam hogy beöltözök Jeanne-nak,és kamatoztatom szertorna tudásom..
Huh, kisebb műsor...? ^^" Egyelőre még nem tudom, a helytől is függ, de ha lesz majd konkrétum, szólunk. Külföldi conokon néha szokott lenni "adj elő vmit, ami hasonlít a karakteredhez" dolog. Ilyenkor általában csoportosan nyomulnak a rajongók, és eszement történeteket rögtönöznek a színpadon ^^. És beöltözni milyen érzés...? Sztem buli :) főleg ha többen jöttök egy animéből. A magam részéről (az én Edomon kívül :3) a legjobban a csoportképeket szerettem a dologban ^_^.
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

nem tudom mit cosplayel, de nálam már nyert:
http://www.cosplay.com/eventphotos/image/17675/

Majd egyszer felpostolom ide KOPAJ alatt készült "cosplay"emet is. Egy hatalmas csótány. Persze fél óra alatt készült el, tehát ne várjatok remekművet.
C base does not mean sex!
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Egyszerűen isteni érzés beöltözni animés karakternek!
Ott izgultunk a függöny mögött, és láttuk a többiek lábát, akik már kint álltak. És az egész terem felnevetett, morajlott, amikor egy-egy új karakter lépett színre. És csattogtak a fényképezőgépek, főleg, amikor csoportképbe álltunk! Az is jó volt, hogy az embert sétálgatás közben felismerték, köszöntek neki az animés néven. NO. Király volt!
Vissza! Vissza!
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Baoko írta:Egyszerűen isteni érzés beöltözni animés karakternek...
Köszönöm hogy mégegyszer megforgattad bennem a kést, amiért nem tudtam elmenni cosplayelni a szüret miatt. :wviolent: (nem mérges vagyok hanem irigy)
C base does not mean sex!
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Hát....izé....én tényleg nem akarom megbántani a hölgyeket, de....áááhh

http://i6.photobucket.com/albums/y213/Tokubei/ffX-2.jpg
Kép
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Tokubei írta:Hát....izé....én tényleg nem akarom megbántani a hölgyeket, de....áááhh

http://i6.photobucket.com/albums/y213/Tokubei/ffX-2.jpg
:shock:

A bátorságukat értékelni kell.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Riddick írta: :shock:
A bátorságukat értékelni kell.
Jah, igaz! :D
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

És az önértékelés hol marad? :neutral:

Én szerintem azért nem(/sem) fogok soha se cosplayelni, mert rajtam ne röhögjön senki sem :-P Erre amúgy sincs még felkészülve a viág :) Pedig még eleinte lett volna hozzá kedvem.. de már csak ilyen szürke egér maradok... No, ennyit magamról :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Én szeretem a cosplayeket. Van is egy anime ahol cosplayelenek: Genshinken. (mellesleg otakuk-ról szól)

Relunx
Kép
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Én is szeretem a CosPlay-eket.
A minap láttam agy Kuramát Hátborzongató volt!! ::jcrazy::
Nem akarom bántani a csajt de Kicsit Nem Kuramának való volt![Szellem alakja], Mondjuk én is alacsony leszek SEsshoumarunak! ::japtoun:: DE ez van sajna nem nőttem 180magasra! ::jthrill:: ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Méég mindig nem tudom minek öltözzek be :mad:
SOS :D
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Misu! Mért nem öltözöl Kykionak v Tsubakinak?
Mert sztem ők ritkábban lesznek, az én csapatom ból pl:Tsubaki fog hiányozni!
No mind1! Csak 1 ötlet volt! ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

heheheeee^^ a mostani anime con cosplayelésnél volt egy Faust ( jó voltál Fenyx ^^ ) és találtam egy Faustos cosplay-t... véleményekre kíváncsi lennék :D link
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Wááá! Vizsgaidőszak-pocakot eresztettem :?
Pedig valami sexi cuccot akartam felvenni... még egy ok hogy ne cosplayeljek..
Egy kérdés azokhoz akik fognak v már cosplayeltek:
Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én nem teljesen vállaltam fel "japánmániámat",és attól félek hogy cosplayes fotó valami rosszakaróm kezébe kerül.. Nektek nincsenek ilyen paráitok?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Szerintem csak olyanok kezébe juthat cosplay fotó, akik szeretik is a cosplayeket.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Sajnos vagy nem sajnos, olyanok kezébe is kerülhet, akik nem szeretik [vagy nem értik], lásd >> 4 chan. De ha álarcot hordasz, akkor nem ismerhetnek fel :cool:
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

wehehe nem is tudtam hogy cosplay nem csak animékről lehet... Mert ez erősen Manson bácsi... ::hehe::

http://jag12c.fpn.hu/cost.jpg
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Konomi írta:Sajnos vagy nem sajnos, olyanok kezébe is kerülhet, akik nem szeretik [vagy nem értik], lásd >> 4 chan. De ha álarcot hordasz, akkor nem ismerhetnek fel :cool:
Mondjuk ez is igaz így ^^

Habár szerintem akkor az ember úgy gondolja végig hogy minek öltözzön be, hogy ne legyen annyira gáz. Tudom hogy ez hülyén hangzik, de most pl.. hogy néznék ki egy feszülős rikító rózsaszin balett ruhában pl ? :dirr:

Ki tudja, de azért inkább ne ::smug::
Kép
Válasz küldése