Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Minden cosplayelni vágyónak figyelem! ^_^/

Az idei 2006 májusi anime conon ismét lesz cosplay verseny! A verseny körülményei azonban egy kicsit megváltoztak!

1. A régi (tehát a 2005 őszi anime conon már nevezett) ruhával nem lehet nevezni. Ha tehát az előző versenyen indultál, és most is szeretnél a versenyen részt venni, akkor egy új ruhával indulj (természetesen a régit is elhozhatod, ill. beöltözhetsz abba is, de a versenyből így kizárod magadat, tehát csak az újban indulhatsz).

2. A versenyen ezúttal is köszönségszavazás lesz. Két kategóriában indulhatnak a versenyzők: egyéni (egy személy) és csoportos (kettő vagy több személy). A közönség mind a két kategóriában egy személyt ill. csoportot jelölhet meg. Csoportos kategóriát természetesen csak abban az esetben indítunk, ha van megfelelő számú jelentkező rá.

A versenyre ugyanúgy mint az előző conon, most is előre kell jelentkezni e-mailben!

- írj egy e-mailt a cosplay@animetarsasag.hu címre! Ebben a levélben add meg a becenevedet, az igazi nevedet, a karakter nevét (akinek beöltözöl majd), és azt is, hogy az milyen animéből/mangából van. Mellékelj hozzá képet! (screenshot, szken, stb. Ha nem találsz egyből, használj keresőket). Ha írtál, kapsz majd egy válaszlevelet, amiben több információhoz jutsz a versennyel kapcsolatban. Akik csoportosan akarnak nevezni, azok lehetőleg egy e-mailt írjanak, és írják bele a csoport információit (képekkel együtt).

- a jelentkezési határidő: a con előtt egy héttel, azaz május 7! Kérünk mindenkit, hogy próbáljanak meg időben jelentkezni, mert utólagos jelentkezéseket (a helyszínen, ill. a határidő után) nem fogadunk el! Szóval ha esetleg nem vagy biztos benne, hogy az e-mailed célt ért-e, mert nem kaptál rá választ, akkor küldd el újra!!

Továbbra is bárki beöltözhet a conon, anélkül, hogy versenyezne, ilyen tekintetben tehát semmi komolyabb változás. ^_^ Várjuk minden versenyezni vágyó jelentkezését!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Köszi az infókat, Mako! Így már nem a helyszínen fogok rohangálni és kérdezősködni, hogy merre hány méter, mint az őszi con-on. :drop:
Kép
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

felvétel

Hozzászólás Szerző: Shana »

Hello!

Készített valaki videó felvételt a legutóbbi vagy valameik cosplay-ről? Nagyon fontos lenne! Ha valaki igen, akkor szóljon! Köszike :)
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Sok embernél láttam kamerát. Szóval biztos.
viszont akikről biztosan tudom hogy filmezték azok a DAMeet -esek. :)
Én speciel csak fotóztam.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Figyelem!!

Felmerült pár probléma a 2006 tavaszi animecon-os cosplay verseny jelentkezésével kapcsolatban (nem kaptuk meg egyesek emailjeit). A cím ahol jelentkezni lehet továbbra is: cosplay@animetarsasag.hu

Viszont akik nem kaptak válaszlevelet még (és nem tudják, hogy most akkor mi van, regisztráltuk-e a jelentkezésüket vagy sem), azok akkor próbáljanak meg elérni engem privát üzenetben!!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Csak kíváncsiságképp... akik jelentkeztek cosplay versenyre mennyi idő múlva kaptak visszajelzést? :?
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én kb 3 nap múlva kaptam visszajelzést,de a többi levelemre szinte azonnal kaptam választ..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pal-chan írta:Csak kíváncsiságképp... akik jelentkeztek cosplay versenyre mennyi idő múlva kaptak visszajelzést? :?
Hát arról nem tehetek, hogy elküldöm és mégse kapják meg egyesek >_> (másoktól meg a jelentkezési levelet nem kapom meg...). Majd utánakérdezek Einonnál hogy mi lehet a hiba, de írtam hogy lehet privátban is jelentkezni olyan fórumokon, ahol látjátok hogy regisztrált vagyok, és SOS a dolog, meg ha biztosra akartok menni (akár többször is küldhettek). :roll: Ennél többet sajnos jelenleg én se tudok tenni (így a határidő előtt pár nappal... -_-").

Btw, Pal-chan, Neked írtam privátot (remélem AZT megkapod... <_>)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

FIGYELEM!! A cosplay versenyre még MA ÉJFÉLIG lehet jelentkezni (május 7). Az utólagos ill. helyszíni jelentkezéseket nem tudjuk elfogadni!

Az elkövetkezendő héten pedig minden versenyre regisztrált figyelje a postafiókját, mert fontos e-mailt fog kapni a verseny menetéről és előkészületeiről!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Pal-chan! Egymás után fogunk bevonulni,láttaaad? :D
Remélem jó idő lesz,hogy lehessen fotózkodni..
Fényképezőgépet lehet vinni a függöny mögé? :) Hülye ötlet....Backstage fotók :-P

Egy kérdés:én még el akarok menni a stabilós tájékoztatóra is,oda már beöltözve mennék,remélem az nem baj...nem lesz belőlem csúszás,igérem :-)

..már majdnem kész a ruhám :-) úgy várom
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Misu írta:Pal-chan! Egymás után fogunk bevonulni,láttaaad? :D
Remélem jó idő lesz,hogy lehessen fotózkodni..
Remélem jól kezeled a lámpalázas embereket, mert én tuti az leszek. :drop: Sajnos nem vagyok egy fotogén egyén sem, úgyhogy már előre aggódok, hogy milyen képek fognak készülni rólam... :oops:
Amúgy a Stabliós tájékoztató engem is érdekelne, mondjuk én eleve beöltözve fogok menni, így az átöltözéssel nem kell ott bajlódnom.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

"Sziasztok,Iloverenji vagyok!" :D :D
Így láttalak a listán,szóval nincs mese,ezt kell mondanod :D
És te sem vagy messze tőlünk :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Háháhá... ::jwar::
Max pani felelmemben leajulok a szinpadrol..es halisten a vegen vagyok, addig van idom elfutni :D
Miket beszelek, tokjo lesz, mar cipom is van :wink:
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Misu írta:Hülye ötlet....Backstage fotók :-P
Tavaly voltak öltözős sutyi képek xDD... bele is került egy-kettő a MAT reklámvideóba a conról (pl. az Al fej krétával felrajzolva a táblára... na az az öltözőben volt xD Már fogalmam sincs ki fényképezte ^^").
Misu írta: Egy kérdés:én még el akarok menni a stabilós tájékoztatóra is,oda már beöltözve mennék,remélem az nem baj...nem lesz belőlem csúszás,igérem :-)
Ok ok, csak érj oda időben. (Én meg Juhász Zoltánt akarom megnézni... ^^" Kérdés összejön-e, és ott lesz-e... no meg hogy egyáltalán eljutok-e odáig T_T).
Pal-chan írta:mondjuk én eleve beöltözve fogok menni, így az átöltözéssel nem kell ott bajlódnom.
:D :D *már nagyon kiváncsi* A fotogénségen meg nem kell annyit rágódni, a lényeg hogy jól érezd magad :wink:
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

MaKo írta:Már fogalmam sincs ki fényképezte ^^"
Hármat találhatsz xD~~
Egyébként nem is értem ki az aki képes beszabadulni a lány és a fiú [mert a Kero-s képek ott készültek, amelyek ha jól rémlik, szintén benne vannak a Sakura Party-s reklámban xD] öltözőkbe egy fényképezőgéppel... o_O XD
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

MaKo írta: :D :D *már nagyon kiváncsi* A fotogénségen meg nem kell annyit rágódni, a lényeg hogy jól érezd magad :wink:
Köszke, az meglesz. :) Múltkor is jól éreztem magam, annak ellenére hogy ősszel még senkit se ismertem. Olyan élmény volt, amikor odajöttek hozzám az emberkék és felismerték a cosplayes karakterem! Már ezért megérte elmennem. :D
IloveRenji írta:Max pani felelmemben leajulok a szinpadrol..es halisten a vegen vagyok, addig van idom elfutni :D
Nem fogsz te sehova se futni, se ájuldozni, IloveRenji. :-P Majd öntjük egymásba a lelket. ::vic::
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Ha tényleg ennyi cosplay lesz, akkor el se tudom képzelni, hogy conon hányan leszünk :)
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Pata: te csak hozzál tartalék memóriakártyát, hogy legyen elég a képeknek. :dirr:

És okvetlenül kéne csinálnunk egy Asuma vs. Bayman fotósorozatot, szal tanulj meg pár mozgást, hogy tudjunk koreografálni. :D
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Cosplayelni vágyók figyelem!^_^

Most nyáron MiskolCon is megrendezésre kerül a lassan hagyománnyá váló cosplay verseny. A verseny körülményei hasonlóak az eddigiekhez, tehát:

1. Nem nevezhetsz olyan jelmezzel, amivel a tavaszi, illetve az őszi versenyen már részt vettél. Tehát ha nyáron is indulni szeretnél, itt az ideje, hogy elkezdjed tervezgetni az új jelmezedet!^_^ [Természetesen a régi ruhádba is beöltözhetsz, de ezzel kizárod magad a versenyből]

2. Most is két kategóriában indulhatnak a versenyzők: egyéni (egy személy), illetve csoportos (kettő, vagy több személy). Csoportos kategóriát csak abban az esetben indítunk, ha lesz elég jelentkező.

3. Hasonlóan az eddigiekhez, legközelebb is közönségszavazás lesz! De némi változást jelent, hogy valószínűleg egy független zsűri is értékeli majd a jelmezeket. Utóbbi még nem teljesen biztos, de a lényeg az, hogy az eredmény a Te szavazatodon is múlni fog!


Ami a jelentkezést illeti:
Első és legfontosabb dolog, hogy amennyiben ott leszel MiskolCon, töltsd ki a http://mink.hu/ oldalon található regisztrációs kérdőívet. Ez egyrészt fontos nekünk, mert ez alapján tudjuk megbecsülni mennyien leszünk con-on és mire van leginkább igény, másrészt számos kedvezmény részese lehetsz. Ha viszont nem töltöd ki, azt kockáztatod, hogy:
- nem kapsz kedvezményt a belépő árából
- nem veszel részt a tombolán
- ha kérnél szállást, nem tudunk értesíteni a foglalási folyamatról
Tehát miután kitöltötted a kérdőívet, nem sokkal később értesítést kapsz a szervezőktől a cosplay feltételeiről.

Ha már töltöttél ki MiNK-es regisztrációt, a legegyszerűbb, ha írsz egy e-mailt a cosplay@freemail.hu címre. Az e-mailben írd meg a nickedet, az igazi nevedet, és a karakteredet, vagyis azt, hogy kinek öltözöl be, illetve azt is, hogy milyen animéből/mangából. Ezen kívül mellékelj egy lehetőleg jó minőségű képet a választott szereplőről, vagy küldd el a kép linkjét.

A jelentkezés határideje július 9! Utólagos, illetve helyszíni nevezést sajnos nem áll módunkban elfogadni. Amint megkaptuk a jelentkezésedet, e-mailben értesítünk róla. Amennyiben nem vagy biztos abban, hogy az e-mailed célt ért-e, mert nem kaptál választ, akkor küldd el újra.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Uh, lehet hogy kicsit késő, de csak most jutottam idáig... szóval...

A SakuraParty-s cp-ről:

Szeretném mindenek előtt minden cosplayesnek megköszönni azt a színvonalat, magatartást, és az egész programhoz való hozzáállást, amit kaptam tőlük. Mindenki teljesen normálisan kezelte a hirtelen fellépő változtatásokat (pl. hogy máshol kellett gyülekezni), rendesen végighallgatták a cp-s szervezők mondanivalóit, és egyáltalán, hogy úgy éreztem, ez már egy igazi fandom, akikkel lehet értelmesen beszélni, ugyanakkor együtt hülyéskedni a fotózáskor :) Egyszóval nagyon nagy köszönet és dícséret mindegyikőjüknek, őszintén remélem, hogy a cosplayes kedv csak mégjobban fellángol mindenkiben ezek után is.

Ezen kívül szintén kiemelten köszönet a cosplay szervezőknek, akik segítettek nekem az egész lebonyolításában (Kinoko, Newra, Bálint, Starry, Mila), és persze azoknak akik szavazatokat számoltak velem. Az egész műsor sokkal gördülékenyebb lett tőle, és rengeteget számított az előző cosplay döcögősebb menetéhez képest!

A cosplay verseny végeredménye:

Egyéni kategória:
01. Cassidy (Yuuko - xxxHolic)
02. Vik (Vash - Trigun)
03. Mew (Lina Inverse - The Slayers)

Csoportos kategória:
01. Pentoxid, Terminátor (Alucard, Alexander Anderson - Hellsing)

Természetesen a MAT honlapra a jövőben ki fog kerülni a nevezettek teljes listája, a besorolással, hogy ki hanyadik helyezést ért el.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Yuuko jelmez tényleg nagyon ütős volt *taps taps*

ömm ... más... MiskolCon... keresnék egy bátor embert... aki hajlandó beöltözni Haseonak a .hack//Roots animéből (ill. a .hack//GU játékból), ha kell küldhetek képeket, de nyílván csak annak van értelme ha valaki úgyis ismeri az animét
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Fontos újítás!
A két animés kategória mellett most MiskolCon egy harmadik, visual-kei kategória is indul, amire szintén várjuk a jelentkezőket^_^ Természetesen az a lényeg, hogy most is beöltözz valakinek, tehát ha csini gothloli ruhát veszel fel, vagy más sokkolóbb dolgokat, az még nem elég.
A jelentkezni a pár hozzászólással fentebb megadottak alapján lehet és mindenképpen mellékelj képet is az illetőről, akinek majd beöltözöl [persze abban a ruhában, amilyenben te is leszel].
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Találtam egy tök jó cosplay karaktert :D
A Sors az Excel Saga-ból... :-)
(hogy ez az anime mennyire kerge....)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Naszóval, mivel Rage-nek teljesen igaza van ezért ITT folytatnám a Kire hasonlítasz topic folytatását, ugyanis az eléggé átment Cosplay topicba :)

Szóval, Miskolcon valószínűleg nem leszek jelen, az Őszi conra viszont mindenképpen Isshinként szeretnék elmenni :) Kétlem h jobb karit találok aki közelebb állna hozzám :)
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Az őszi conra már én is szeretnék beöltözni életemben először! :?
Ishidanak!Csak azt nem tudom hogy fogok ruhát csináltatni bár anyum azt mondta annak idelyén szabás-varrásból is vizsgázott szal majd csak nem felejtett sokat.A tavaszi Bp.-i conig nem gondolkodtam ilyeneken de ott kedvet kaptam hozzá.Remélem lessz is belőle valami! :wink:
Válasz küldése