Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

iskariotes írta: 2017.05.22. 23:23De tiltó listán van a körömfestés, az arc sminkelése és a parfüm használata is.
Hát nem tudom, a YouTube tele van kendős muszlim csajok sminkes és parfümös videóival... No meg a Közel-Keleten alapból több évszázados a parfümkultúra.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A "tudásomat" ezekből a helyekről merítettem:
http://elib.kkf.hu/edip/D_11445.pdf - itt ajánlom a 29. oldalt.
http://www.boon.hu/2007/09/5piller.pdf - itt meg a harmadik oldalt.

A parfüm használatánál lehet pontatlanul fogalmaztam. Használni lehet, de túlzásba vinni már nem annyira jó. Másrészt természetesen az iszlám eléggé kiterjedt és lehet, hogy ami az egyik területen elmegy az egy másik régióban elfogadhatatlan. Például egyes Belső-Ázsiai iszlám országokban isznak alkoholt (vagy legalábbis valami olyasmit) miközben az iszlám tiltja azt. Vannak országok ahol tiltják, hogy egy nő egyedül férfi rokon kísérete nélkül járjon az utcán. De egy-két éve volt szerencsém egy indonéz iszlám hitű lányt kísérgetni Budapesten, ő már harmadjára járt Európában mindig egyedül, de kendőt viselte és ha egy picit is hátra csúszott rögtön vissza igazította. Szóval a smink kérdés is lehet változó, Mehriban Aliyeva Azerbajdzsán first ladyje és így néz ki. De van ahol már a sminkért is büntetnek: On The Spot - Irán
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ezt a hírt most találtam. Olyan kérdésem van, hogy ez a verseny mennyire "világbajnokság"? Vagy ezt így hogyan kell elképzelni?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Úgy van, ahogy leírták. A tavaly őszi Vienna Comic Con-ról jutott ki, és a világ minden tájáról érkező döntősök között ő lett az abszolút győztes. Egyébként nincs kizárólagos cosplay világbajnoság, sokféle világszintű verseny van, ez éppen a Chicago Comic & Entertainment Expo (C2E2) által szervezett Crown Championships of Cosplay nevű verseny volt.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Egyrészt köszönőm a választ. Másrészt így utólag is gratulálok neki!

Szóval nincs konkrét világbajnokság csak nagy nevű versenyek, értem. Amúgy mennyi ilyen "grand slam" van vagy úgy mely versenyekre érdemes odafigyelni? Valamint az is érdekel, hogy az ő sikere mennyire egyéni és mennyire járul hozzá a magyar cosplay kultúra? Mármint úgy értem egy közeg hathat inspirálóan is meg motiválatlanná is tehet valakit. Vagy ez ilyen fehér holló esete?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Biztos rengeteg nívós verseny van, névről én kettőt ismerek: World Cosplay Summit (WCS) és European Cosplay Gathering (ECG). Utóbbi meghívásos alapon működik, és Magyarország (még?) nem vehet részt rajta.

Ahol viszont rendszeresen képviseltetjük magunkat, és követem is a versenyt minden évben, amióta először megrendezték 2010-ben, az a londoni EuroCosplay. Nagyon szép eredményeket értünk el itt: lett egy csomó 4. helyezésünk, két különdíjunk, valamint egy 3. és egy 2. helyezésünk is az évek során.

Okkido kétszer is volt EuroCosplayen, de mind a két alkalommal pont lecsúszott a dobogóról 4. helyezéssel (ha jól emlékszem, az egyik esetben egyetlen ponton múlt a dolog). A közelmúltban pedig két alkalommal a hazai válogatóról nem jutott tovább külföldi versenyre ugyanazzal a jelmezzel, amivel most világbajnok lett... (Azt azért hozzátenném, hogy a hagyományos conos cosplayversenyeket mindig megnyerte.) De nem adta fel, és végül Bécsben beérett a munkája gyümölcse, amikor megnyerte a regionális válogatót. Nagyon igényes, precíz, maximalista, abszolút megérdemelte a chicagói győzelmet is. Ez már kijárt neki egyfajta életműdíjként. :D

És hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, nagyon jók a magyar cosplayesek (mint ahogy a londoni eredményeink is mutatják), de ennek ellenére Okkido többször is írta, hogy nem találja a helyét a magyar közösségben, szóval ő teljesen a maga útját járja, és minden sikere az ő keze munkájának érdeme.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Most olvastam ezt a cikket. Nem tudom, hogy csak számomra vagy másnak is tartogatott érdekességet, de azért egy-két dolgon meglepődtem. De amit igazán nem értek, hogy miért nem engedik be őket? Miért nincs versenyük? Magam részéről úgy gondolom, hogy a cp-sek kvázi ingyen reklámot biztosítanak egy-egy cégnek/reklámnak/akárminek. Szóval én inkább támogatnám semmint üldözném őket.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése