AMV

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

AMV

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nos elég "nagy" gondom van. Az a ahelyzet, hogy az Usteamről leszedtem egy nagyon klassz anime music video-t. Hikari no Kiseki .
Nos nem akarok oltári hülyeséget írni, de amit levettem a atulajdonásaiból az az, hogy a White Reflectionből van? Vagy honnan van? Mert a videofájlban nagyon szépek a karakterek és nagyon nagy kedvet csinált az egész látvány a afilmhez.Segítsetek.

Jahh és még valami. Nem tudjátok mi lehet az animeHQ-val, mert belépni be tudok, csak ha le akarnék valamit tölteni azt írja ki, hogy hibás fájl.. biztosan nem töltök több szálon :P mert WinComm-ot használok. Segítsetek rajtam :oops: :oops:

:hammer: vagyok :lol:
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

A White Reflection szerintem a csapat aki csinálta az AMV-t, vagy akinek megy alatt a zenéje...
Amugy a www.animenfo.com-n minden animeról találsz infót!
És ha van aki szereti az NGE-s AMV-ket és fimzenék is érdeklik, mostantól látogassa gyakrabban a USTEAM FTP-jét, ugyanis kaptam ACC-t ugyhogy mostantól kezdve várhatóan felkerül jó néhány! :D :lol: :D 8) ::beer::
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

gabranek írta:+1 kerdes Nakahara-hoz: vmelyik forumban olvastam, hogy amv-t csinalsz. Melyik prgt hasznalod? Beszereztem 1 csomo vidszerkeszto progit, de nincs arra idom, hogy mindegyikbe belenezzek.
Én virtualdubot, virtualdubmodot, és vegas video 4-et használok a filmekhez.
Virtualdub az mindenes de nemtud ogmmel bánni, és amv szempontjából a nyersvágáshoz jó, a vdubmod tud ogmmel bánni, egyébként ugyanaz mint a vdub. A vegas video pedig a rendes vágáshoz kell. Ez nyersvágásra nem alkalmas, mert a másik kettőhöz képest nagyon lassan lehetne vele haladni. A vegas video egy félprofi alkalmazás, profi featurekkel, nem nehéz kezelni, rendkivül stabil, és nagyon sokat tud. Nekem ez jött be. Ezenkívül még használni kell képszerkesztőt (photoshop), hangszerkesztőt (goldwave 5.04, soundforge 6.0) esetleg 3d modellezőt (ulead cool 3d)a profi kinézetű logónak :wink: .Kb ennyi. Deha csak egy szimpla amv kell, semmi extrával akkor elég a vdubmod, és a vegas. Alapszinten abban is van hangszerkesztő., meg feliratozó, stb. A vegason kívül ami még említésre méltó az a ulead media studio 7.0, nagyon sokat tud, és nemis nehéz használni, de gyorsaságban, és elrendezésében a vegas jobb, ennek viszont kiforrottabb a hangszerkesztője, és a feliratozója. A másik az adobe premiere, ez teljesen profi program, teljesen személyreszabható, és ez tud a legtöbbet pont ezért, és pont ezért jóval nehezebb használni. Meg még van a ulead video studio, ez sem rossz, de egy szint után már nem nyújt eleget, tul. a media studio butított változata. Még ott van az xp-be épített moviemaker, mely nagyon keveset tud, de alapvető dolgok nagyon jól elvégezhetők vele, jóval többet tud a 2.0ás változata, melyet az ms honlapjáról letölthesz, nagyon aranyos program, kezdőknek a menyország lehet. Én láttam nagyon jó moviemakerrel (1.0) készített totál underground amv-t.Ezenkívül még rengeteg ilyen progi van, de talán ezek a legjobbak. :D Sok szerencsét. Lehet kérdezni a témában, mert ez a topic erre van(amióta megnyílt nemsok idevágó kérdés/hozzászólás volt a témában). Én személy szerint egyetlen egy magyar amv készítőről tudok. Ő nagyon profi amvket mutatott nekem. (Kár hogy nem publikálja a műveit, mert nagyon profik) Ő a premiere-vel dolgozik, és nemis akárhogy.

Kép
Vegas Video
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára Yukimura 2003.08.03. 08:14-kor.
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én is csinálok így "saját Sorakozásra" ^^' AMVket. Eddig hatot kezdtem el, amiből kettő van teljesen befejezve, a többi csak majdnem. Én az Ulead Studio 6os verziójával dolgozom, de nem tudok vele avikon dolgozni,mert akkor kivág. Úgyhogy konvertálgathatok... ::argh::

Amúgy nem tudja vki, hogy mivel lehetne leszedni a feliratokat?
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Sajnos csak konvertálgatással megy a dolog, mert a divx/xvid aviknak a kulcskockái nagyon távol vannak egymástól, és ezért vág ki. Engem nem vág ki, csak iszonyú lassú amíg kikeresi a kockákat. Ezért nem szabad avikkal foglalkozni, hanem újra kell őket kódolni. Én morgan mjpg kodeket használok erre. A legjobb/leggyorsabb kodek erre a célra.http://www.morgan-multimedia.com/index.htm
Sajnos feliratokat sehogy sem lehet leszedni a filmanyagból, ehhez felirattalan verziót kell szerezned valahonnan, vagy megvenni az adott filmet dvd-n :D , és magadnak lerippelni. Egyébként Sora, kiváncsi lennék arra a 2 db kész amv-dre. Nagy baj lenne, ha megkérnélek arra, hogy töltsed fel őket egy címre?
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Panuru írta: Egyébként Sora, kiváncsi lennék arra a 2 db kész amv-dre. Nagy baj lenne, ha megkérnélek arra, hogy töltsed fel őket egy címre?
Öhm..feltölteném én, csak nem tudom hova^^" A tar.hu-n készülget egy kis oldalam de arra nem tudok feltölteni 60 megás klipeket, és igazából ehhez annyira nem is értek...^.^"""''''

Amúgy írtál az ogmről, és tudom, hogy nem ide tartozik, de nem tudnád megmondani, hogy azt mivel lehet lejátszani? Mert ezzel bajban vagyok...*Sora-chan no baka!* ::japtoun::

Egyébként te milyen klipeket gyártasz?
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Nem tudtok esetleg egy linket valami használható AMV tutorial-hez?
Mert iszonyatosan lámer vagyok ebben, pedig már régóta ki szeretném próbálni, hogy is működik az amv gyártás. De még a movie maker-rel is csak vergődök... ::jtears::
Eddig össz-vissz annyit tudtam elérni, hogy sikerült videót vágnom, hozzá tudtam egy mp3-at, és a mentés után egy hangtalan, kb 1 másodperces pocsék videó lett... Úgyhogy kezdem feladni. Valószínűleg más progi kéne, nem Micro***...

Pedig biztos nem olyan nagyon bonyolult, csak hát... Nehezen alkalmazkodom új programokhoz.

Tasukete!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Panuru akkor ajánlj nekem ebből a felsorolásból olyan progit amit egy teljesen amatőr is használni tud, és készíthet vele AMV-t. Gondoltam megpróbálnám hátha sikerül :oops: Amint látom te nagyon otthon vagy a témában,úgyhogy azt a progit töltöm le amivel szerinted könnyen boldogulnék...előre is Arigato ::jbow::
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Ynah írta:Panuru akkor ajánlj nekem ebből a felsorolásból olyan progit amit egy teljesen amatőr is használni tud, és készíthet vele AMV-t. Gondoltam megpróbálnám hátha sikerül :oops: Amint látom te nagyon otthon vagy a témában,úgyhogy azt a progit töltöm le amivel szerinted könnyen boldogulnék...előre is Arigato ::jbow::
Nem vagyok Panuru, de én már 3 éve készítek AMV-ket, ajánlom a következőket:
Ha amatőr vagy, használj Ulead Videostudiot (verziószámot most nem mondok mert már kb. 1 éve nem használom)
Ha meg értesz hozzá, esetleg profi vagy, akkor Adobe Premiere 6.0
Én ezzel készítem AMV-imet és kitűnő program... 8)

CHRONOS
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Arigato Chronos... ::jbow:: Meglátjuk mi lesz belőle-m :lol: Jövőre majdcsak lesznek amv-éim :lol:
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Az Ulead Videostudiot én is ajánlom! Én amatőr vagyok és ezzel csinálom az AMVimet. Nekem a 6os verzió van meg, de nem tudom melyik a legújabb...
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Honnan tudnám megszerezni azt valaki nem tudja véletlenül? :wink: Mert akkor nekiállnék minnél hamarabb a tanulmányozásának 8) Zenéket már találtam amire csinálni tudnék,lelki szemeimmel látom is, de hogy mi lesz belőle azt csak valaki ott fennt tudja ::hehe::
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Ynah írta:Honnan tudnám megszerezni azt valaki nem tudja véletlenül? :wink: Mert akkor nekiállnék minnél hamarabb a tanulmányozásának 8) Zenéket már találtam amire csinálni tudnék,lelki szemeimmel látom is, de hogy mi lesz belőle azt csak valaki ott fennt tudja ::hehe::
Nem tudom, én cd-n kaptam a 6os és régebben a 4es verziót is. (De a 4es elég semmilyen...).
Volt egy idő, amikor én is úgy voltam vele, hogy ha +hallottam egy számot, már rögtön az jutott eszembe, hogy milyen AMV-t lehetne belőle csinálni ^^ Mondjuk néha még most is így van ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Ynah írta:Honnan tudnám megszerezni azt valaki nem tudja véletlenül? :wink: Mert akkor nekiállnék minnél hamarabb a tanulmányozásának 8) Zenéket már találtam amire csinálni tudnék,lelki szemeimmel látom is, de hogy mi lesz belőle azt csak valaki ott fennt tudja ::hehe::
Emule-n rajta van! 8)
A múltkor láttam...

CHRONOS
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Gondolom,hogy a kivitelezés kicsit másként alakul mint az elképzelés...kicsit macerásabb is mint ülni,hallgatni a zenét és elábrándozni a képkockákon:)))
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Ynah írta:Gondolom,hogy a kivitelezés kicsit másként alakul mint az elképzelés...kicsit macerásabb is mint ülni,hallgatni a zenét és elábrándozni a képkockákon:)))
Igen, ez így van. De ha elég türelmes vagy hozzá, kialakulhat vmi hasonló.... :wink:
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
david-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.08.02. 10:45

Hozzászólás Szerző: david-kun »

Az 576-nál most 1 héten keresztül AMV-ket ajánlgatnak...aki még nem látta öket onnan is tölthet le :roll:
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Elkészült legelső próbálkozásom az AMV témára. Kis felbontásúval kezdtem aztán majd haladok a nagy felé... ez 320*240 pixeles lett és a Whisper of the heart-ból lett összerakva mivel imádom azt a filmet..és mire megszereztem,letöltöttem hozzá James Taylor-Country Road című számát hát nem volt semmi ::jhihi::
Szerintem ahhoz képest,hogy hozzá sem szagolok a Videókészítéshez nos annyira nem lett ciki... ::jeye::
Egy egész napom ráment..de most örülök! Arigato a segítséget. ::jbow::
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Feltölthetnéd valami ingyenes tárhelyre, hogy megnézhessük...
De ha nem akarod, én nem erőltetek semmit... 8)

CHRONOS
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

folyamatban van... bár kicsit félek a publikálástól... ::jcrazy::
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nyahh itt megtekinthető a mű... kéretik figyelembevenni,hogy első alkotás, és semmi hozzáértés a videószerkesztőkhöz.. :lol:

http://gdesign.dweb.hu/downloads/woth.avi
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Hmm.... megnéztem az AMV-det, és arra jutottam, hogy:
-Túl nagy a méret
-Kicsi a felbontás (320x240)
-Nem valami jó minőségű

A többi dologgal nem volt problémám, de a méret iszonyú! :shock:

Javaslataim:
-DivX vagy Xvid legyen a video codec
-MP3/OGG/AC3 legyen a hang (de még az ADPCM is jobb a semminél)
-Kódolj VirtualDub-al vagy VirtualdubMod-al
-Felbontás legyen min. 512x384 vagy 640x480

CHRONOS
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Chronos írta:Hmm.... megnéztem az AMV-det, és arra jutottam, hogy:
-Túl nagy a méret
-Kicsi a felbontás (320x240)
-Nem valami jó minőségű

A többi dologgal nem volt problémám, de a méret iszonyú! :shock:

Javaslataim:
-DivX vagy Xvid legyen a video codec
-MP3/OGG/AC3 legyen a hang (de még az ADPCM is jobb a semminél)
-Kódolj VirtualDub-al vagy VirtualdubMod-al
-Felbontás legyen min. 512x384 vagy 640x480

CHRONOS
ÓÓÓ, hagyjad már, mégcsak ez az első videója. ::hehe::
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

ehh....
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Panuru írta:
Chronos írta:Hmm.... megnéztem az AMV-det, és arra jutottam, hogy:
-Túl nagy a méret
-Kicsi a felbontás (320x240)
-Nem valami jó minőségű

A többi dologgal nem volt problémám, de a méret iszonyú! :shock:

Javaslataim:
-DivX vagy Xvid legyen a video codec
-MP3/OGG/AC3 legyen a hang (de még az ADPCM is jobb a semminél)
-Kódolj VirtualDub-al vagy VirtualdubMod-al
-Felbontás legyen min. 512x384 vagy 640x480

CHRONOS
ÓÓÓ, hagyjad már, mégcsak ez az első videója. ::hehe::
Ezek csak technikai problémák, magával az AMV-vel semmi gond nincs... 8)
Remélem nem sértettelek meg vele Ynah... :(

CHRONOS
Válasz küldése