Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:LOL: OMG Junchi, szinte körbeírtad, h miket szeretek... :dirr:
Persze, azért én sem nézek meg minden olyasmit, de szívesen csemegézgetek azokból a kategóriákból. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Egyetértek azzal, hogy felesleges topic mely igen erős ellentéteket szülhet. Könnyebb lenne körülírni minden feszültségkeltés nélkül hogy ki milyen stílust vagy animét szeret. :cool:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

School Days :dirr:. Ez az óriási mértékű ostobaság az Elfen Liedet is simán kenterbe veri. A sorozat egyetlen pozitívuma, hogy a végén Makoto, a ****gép jól megkapja a magáét, és ez ad némi elégtételt a 12 résznyi szenvedésért cserébe. Bár még néhány egyéb szereplő is meghalhatott volna, ugyanis mindannyian hihetetlenül bután viselkedtek egész idő alatt. Az utolsó epizódot könnyed esti szórakozásként bárkinek ajánlom, akinek volt egy rossz napja, az első 11-gyel senki ne kínozza magát.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hehe... :dirr: Én a School Days utolsó résznek csak az utolsó 8 percét láttam, és annyiból eldöntöttem, hogy inkább nem vagyok rá kíváncsi. Igazság szerint annyira felkavarta a gyomromat ama bizonyos jelenet, hogy így percekig ültem a gép előtt, és próbáltam magamhoz térni. Aki meg megálmodta az egészet, annak meg szívesen adnék egy beutalót a pszichiátriára. :dirr:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ezek után kénytelen voltam megnézni az a bizonyos utólsó részt :dirr:
XDDDDD annyira tudtam, hogy a csaj kinyírja a csávót aztán meg ő is megkapja a csenes lánytól a magáét, komolyan lottóznom kéne.
azt hiszem az egyetlen műfaji meghatározás ami erre illik az a nagyon beteg
asszem én sem kérek ezek után a megfontolt tettek után a többi részből- és nem csak a hentelés miatt...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért annyiban a sorozat védelmére kelnék, hogy ölés meg vér csak az utolsó részben van, szóval azért a "hentfest" Elfen Lied-től szerintem messze áll, és végképp felesleges csak amiatt elkerülni, mert a végén van két áldozat. (Ha úgy alapból az erogame feldolgozásokkal van egyeseknek baja, azt természetesen megértem. XD) Amúgy a sorozat befejezése szép példája annak, hogy nem szabad túlságosan a fanok kedvére tenni. Mivel a játék híres volt a többféle véres befejezéséről, ezért úgy döntöttek, hogy az anime végén majd ezekből kettőt mixelnek össze, mert mégis mit szólnának a fanboyok, ha vér nélkül folyna le a románc? :? Mindegy, majd bővebben akkor véleményezem, ha végignéztem tisztességesen az elejétől a végéig.
Kép
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Háháá, itt megnyúznak, de legalább egyszer őszinte voltam ^_^"
Naruto - elnyúzott, ronda, erőltetett
Full Metal Panic - nos, ez csak az én bajom, de nem az esetem a shounen-ecchibeütés-bénahumor
Loveless - értem, és a vége?..kicsit bővebben: egy nagyon jó alaptörténetből hogy lehet ekkora szart kihozni?! Mintha a felénél megunták volna az alapsztorit, és el lett felejtve, nagyon kevés neki ez a 12 rész -.-
Elfen Lied - no comment, sok véres dolgot láttam már, szerettem is őket, de ez túlzás. Értelmetlen, ráadásul a vér rajzolása is rossz. Ha már ennyi van benne legalább legyen szép.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Loveless védelmére csak annyiban kellnék, hogy a manga folytatja.

Viszont valóban... engem is baromira tud idegesíteni ha lecsapják az animét 12-26 résznél, tovább meg olvasd el mangában. Jó példa erre még a Spiral is...
Kép
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Amiket én rossznak tartok:
-Naruto Shippuden /kivétel a Chio-sokpuppet és Sakura fight, amit öröm volt nézni/ -> mint már előttem leírták.. gáz, amit a rajzoló csapat megenged magának... rendesen sikerült lerontani a minőségét.
-Hayate no Gokuto ->több ember szerint remek, sztem agyatlan baromság, ami már túlzás sztem..
-D.Gray-man : nagyon elüt a mangától /önmagában ez nem baj DE/ és nagyon korán kezdték a Naruto féle bugyuta filler epizódok bevezetését..
-Afro Samurai -> rajz jeles, történet elégtelen.. alá.. de mit várunk egy egyértelműen Amerikai hentanimétől?
Pillanatnyilag több nem jut eszembe.. azaz van még egy, de azért sok ember megkövezne, pedig baromság... excel sagára gondoltam amúgy...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hanon írta:Háháá, itt megnyúznak, de legalább egyszer őszinte voltam ^_^"
Én biztos nem, két animével kapcsolatban máris egyetértünk. :wink: Mondjuk a D.Gray-man-el nekem eddig semmi komoly bajom nincs, bár igaz, hogy még csak az első 26 részt néztem meg, és ha jól tudom a sorozat második felében jön majd sok filler, szóval attól már előre tartok. ^^" Mondjuk azt nem vitatom, hogy a manga jobb. :)
Az ilyen félbehagyott animék miatt meg már lassan nem is idegesítem magam, sajnos nagyon ritka az olyan, amelyik manga adaptáció, és:

1. Nem nyomják tele fillerekkel.
2. Nem tér el totálisan a mangától. (Ezzel amúgy semmi baj nem lenne, sőt, csak az a gond, hogy a legtöbbször csapnivaló lesz.)
3. Nem lesz gagyi a befejezése. Itt általában váltakozik a béna saját befejezés, a félbehagyott sztori (lehetőleg úgy, hogy pont valami izgalmas rész közben/után legyen vége, pl. még pont behozzák az új főgonoszt, amikor már csak két rész van hátra), illetve ritka, de szintén létező "megoldás" a "filler vég", azaz amikor azért kell a fillereknél abbahagyni egy sorozatot, mert már a nézők is unják, és "úgy marad" a dolog. (Pl. Rurouni Kenshin. :() Illetve beszélnünk kell még a "felvizezésről", amikor egy tök jó, de "túl rövid" mangából csinálnak sorozatot, ezért teljesen új gonosz bandával és történeti irányvonalakkal egészitik ki az eredeti sztorit, mert "nehogy már hamar vége legyen, akkor miből lesz sok pénzünk?". :? Pl. ilyen a MÄR (15 kötetes mangából lett 102 részes sorozat...), vagy a YGO, aminek az animéjét pont az "ölte meg", hogy nagyon elment a merchandise irányba (jah, a mangában is kártyáznak, de messze nem ennyit, és amikor az íródott, még sehol nem létezett a játék, csak a manga lapjain).

Pozitív ellenpélda azért akad, pl. a Trigun. Ugyan a mangájából keveset olvastam, de ha az ember csak az animét látja, fel sem merül benne, hogy valami hiányzik, annyira jól össze van rakva a cucc. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta: Mondjuk a D.Gray-man-el nekem eddig semmi komoly bajom nincs,
majd lesz...
Titkos írta:bár igaz, hogy még csak az első 26 részt néztem meg, és ha jól tudom a sorozat második felében jön majd sok filler
fogalmazzunk úgy hogy a második fele filler. a "befejező" részeket már nem is nézem mert csak felidegesít
ha nem akarsz így járni hagyd a fenébe és kezd el a mangát mert az anime második felének semmi értelme. nem tart sehová, csak rohangálnak körbe-körbe egyik bambább küldetéstől a másikig
egyébként a school days uccsó részével az is volt a probléma a gyilkolászáson kívül, hogy pl. a csávó ugye gyereket csinál az egyik csajnak, aki meg van győződve róla hogy szereti őt. aztán egyik pillanatról a másikra összeveszik vele és ott találja azzal a másik tyúkkal, aztán meg elkezdenek nemi életet élni a szeme elött...hol csinál ilyet egy normális, épeszű ember? sehol...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:fogalmazzunk úgy hogy a második fele filler. a "befejező" részeket már nem is nézem mert csak felidegesít
ha nem akarsz így járni hagyd a fenébe és kezd el a mangát mert az anime második felének semmi értelme. nem tart sehová, csak rohangálnak körbe-körbe egyik bambább küldetéstől a másikig
Ehh, látom jól elszúrták, pedig olyan szépen indult. :( Mondjuk magamat ismerve végigszenvedem a második felét is, de direkt hagytam a mangát későbbre, nem akarom, hogy az maradjon meg a D.Gray-man-ből bennem, hogy hülye fillersorozat.
miyume írta:egyébként a school days uccsó részével az is volt a probléma a gyilkolászáson kívül, hogy pl. a csávó ugye gyereket csinál az egyik csajnak, aki meg van győződve róla hogy szereti őt. aztán egyik pillanatról a másikra összeveszik vele és ott találja azzal a másik tyúkkal, aztán meg elkezdenek nemi életet élni a szeme elött...hol csinál ilyet egy normális, épeszű ember? sehol...
Sehol, de én a Kimi óta már el sem várom egy erogame animétől, hogy reálisan felépített karakterek legyenek benne. XD Mondjuk szerintem a dolog úgy nézett ki, hogy Makoto bepánikolt, hogy teherbe ejtette a csajt, és inkább úgy döntött, hogy lelép. Persze a lány ezt nem hagyta annyiban, ezért a srác úgy gondolta, hogy majd abból ért, ha előtte kezd el a másik csajjal smárolni. Görény a srác na, ezért kellett meghalnia. :D
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

ezért én is adtam volna neki rendesen a csaj helyében- bár késelésig nem fajultam volna XD
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Cruel Angel írta:Loveless védelmére csak annyiban kellnék, hogy a manga folytatja.
Igen, erről már felvilágosítottak :) Tehát a Loveless animét úgy kell felfogni, mint egy ajánló/trailer a mangához, avagy "tessék erről szól, most vedd meg a mangát és olvasd el a végét" :lol:

Misu: ááh, végre valaki! Valaki, aki a mások által "alap/mesterműnek" tartott animéket nem bírja, ááh, yay :lol:

Titkos 2. pontjához: nos, igen, ez csak akkor tud baromira zavaró lenni, mikor az animének nem tetszik a vége, erre nagy lelkesen elkezded olvasni a mangát, és hopp, kisül, hogy teljesen nem erről szól, tehát a mangában sem találod meg a végét. Az ilyeneknél miért nem lehetne kicsit átírni az anime címét? Pl Hellsing version 2.0 vagy mittudomén...erre meg kijön a normális manga adaptáció, aminek meg egyből más címe van az előtte lévő sorozat miatt...baah, szegény Hellsingem T_T
Bocsánat, csak most hirtelen előtört a Hellsing-fanatic énem, ehehe ^_^"
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Két olyan anime amivel (majd) mindenkinek baja volt: Elfen Lied és School Days. Nekem tetszettek / habár a tetszés rossz kifejezés. Inább érdekesek voltak. De rosszaknak nem mondanám őket. Én.
EL-ben a folyamatos kibontakozásban megismerni a sztorit (még mindig nem) teljes egészében, a School Daysben pedig a szálak kuszálódását figyelni, azzal együtt, hogy mikor mit gondoltam a srácról (nekem a végén afféle megvilágosulásként ütött be az a szál amit a sztoriba akart beletenni a készítő csapat).

Persze az élvezhetősége mindkettőnek rosszabb volt mint az átlag: EL-ben a rengeteg vérengzés / a Nana vs Lucy összehasonlítás mutatja meg, hogy lehetne egy diclonius kevésbé embertelen. School Daysben pedig egyértelműen a befejezéstől raktam mellé a kagylót (habár a sztoriba rakott/gyömöszölt jelentését teljesen értem/átérzem).

Valamiért mindkét esetben ott marad egy teljesen apró és csak akkor jelenlevő kérdés, amit csak akkor teszek fel ha fórumon olvasok és átgondolom. Akkor nem: ezt miért kellett?
Tudom persze, a fanok.

//Erre viszont itt a kérdés: Japánban (mert ugye az a célközönség) ennyire aberráltak az emberek?
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Na, bővült a személyes feketelistám: Green Green. Öszvissz az Op és ending zene, ami tetszett benne.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Khaos írta:Japánban (mert ugye az a célközönség) ennyire aberráltak az emberek?
Amennyire én tudom, Japánban az ilyen jellegű animék borzasztóan sikertelenek szoktak lenni.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Most néztem meg a Samurai Champloot...

Nem is tudom, mi vett rá, hogy végig szenvedjem a 26 részt... De hát én vagyok a hülye, hogy végignézem azt, ami nem tetszik, persze olyan naiv vagyok, hogy mindig reménykedem, hogy na majd a végén olyan csattanó lesz, amiért érdemes 25,5 részt végigszenvedni. De neeeeem :wwall: :knife:

Eleve nem tetszett a hip-hop zenei alap.
Nem tetszett a rajzolása sem.
A története... Milyen történet?
Egyik karakter sem fogott meg.
A végéről meg ne is beszéljünk.

És gondoltam nézek valami vicceset, és mivel az van az ismertetőben, hogy akció, vígjáték... Hát mondhatom akkorákat nevettem...

Biztos egy jó sorozat ez, ha az oldalon az a Nr. 7. Csak nem nekem találták ki.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hmm pedig a samurai champloo, elvileg egy jó anime lenne. :D nekem bejött, bár ilyen stílusból csak ezt az egyet láttam...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Innen is látszik, hogy ízlések és pofonok. SC számomra örök maradandó élmény marad, garantált, hogy ismét végig fogom nézni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Csatlakozom, SC az egyik kedvencem. Watanabe Shinichiro számomra még nem tett le rossz animét az asztalra. Persze, SC más, mint a CB, de engem pont azok a dolgok fogtak meg benne, ami marci_attila számára nem voltak nyerők: a látszólag összeférhetetlen hip-hop muzsika, és a szamuráj-stílus, a korok keveredése, a poénok (mekkora már, amikor Mugent várják teljesen elkeseredve, ő meg befüvezve henyél, vagy pl. az evészet-versenyek, de még sorolhatnám...). Emellett a karakterek természete, az ebből (is) fakadó ellentétek, a stílusuk, és az egész hangulata. (Amit aztán tényleg nehéz megfogalmazni.)
Szeretem, no. :D
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Én valahogy úgy vagyok vele, hogy nem igazán az én stílusom, de különösebb bajom általában nem volt vele. Valószínűleg nem ülném még egyszer végig, bár a vége egész jó lett, viszont volt benne olyan is, amit totál hülyeségnek tartottam, konkrétan amikor azok az élőhalottak, vagy mik fogták be őket dolgozni... Nem emlékszem pontosan a dolgokra, pedig egy évnél nem régebben láttam, de igazán mély benyomásokat - ezek szerint - nem hagyott bennem. ::jumph::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem a Samurai Champloo az a fajta sorozat aminek ha bejön a hangulata, akkor nyert ügyed van, de ha nem, akkor veszett ügy az egész. Nekem speciel bejött ez a szamurájok+hip-hop kombináció. Nagy kendvencem a sorozat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2007.10.28. 14:56-kor.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

A S. Champloo-ból jó volt az a rész, amikor baseball-oztak, a többi nem tetszett különösebben. De rossz sem volt.

Zombie Loan: az alapötlet még talán, de ennyire sablonos karaktereket...! Plusz hátrány még nálam a vékony hangú, visszafogott, szemüveges iskoláslányka... Uhh. Azért már megnézem azt a négy részt, ami még maradt, talán még meg tudnak lepni =/
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Kihagytam még a két gyilkosomat:
Read or Die - ez...ez az én hibám, igen. Mikor elkezdtem nézni még nem tudtam, hogy ecchi...és néha persze nem értettem, hogy miért vannak bugyik meg libbenő mellek. Hát mert egy gagyi ecchi azért, maaawh, pedig milyen jó sztorija volt >___<
Spiral - Loveless szindróma, csak rosszabb. Mert itt olyan mintha ezzel az anime valahogy azt a hatást keltené, hogy ez most itt be van fejezve, tessék, ez egy tipikus "elvont és homályos" anime volt. De nem az >__<
Válasz küldése