Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Úgy tűnik, még nem láttad. Mint a videóból is kitűnik, az Ichika no Ecchi köré csoportosult hárem éppen különböző nagyhatalmak az akadémiára járó legkiemelkedőbb hölgyeményeiből áll. Van itten a japán osana najimi, a kínai osana najimi, Madame France, Brit-tan és az identitászavaros Fräulein. Ők versengenek a kegyeiért (farkáért). Innen a név.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2011.06.23. 18:23-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:>Titkos

Ööö... ööö... az a nagy helyzet, hogy a Föld magjáig leesett államat próbálom épp visszailleszteni a helyére... Szal most komolyan: Ez a BeruBara manga? o.O Megmondom őszintén, totál azt gondoltam, hogy az animéről beszélsz, ugyanis abban ilyenek egyszerűen nincsenek. Ott mindenki nagyon pretty, ilyen Looney Tunes (mer' ez tényleg az... ^^") fejek még csak véletlenül sem csúsznak be sehová, és ahogy elnézem, a sztori sem olyan komoly mint az anime esetében, legalábbis ezzel a designnal igencsak nehezemre esne komolyan venni azt, amit épp elém tolnak, szal... jah. :3 Seems like Ég és Föld az anime és a manga.
Akkor ezért értettük félre egymást, én a mangából néztem át egy egész kötetet, animéből csak valami 5 perchez volt szerencsém. ^^" (Jó, bevallom az sem győzött meg a dizájn alapján, de ez már legyen az én bajom.) De látod ezt mondom, ezzel a dizájnnal akármilyen történet "megbukna", mint komoly sztori. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Úgy tűnik, még nem láttad. Mint a videóból is kitűnik, az Ichika no Ecchi köré csoportosult hárem éppen különböző nagyhatalmak az akadémiára járó legkiemelkedőbb hölgyeményeiből áll. Van itten a japán osana najimi, a kínai osana najimi, Madame France, Brit-tan és az identitászavaros Fräulein. Ők versengenek a kegyeiért (farkáért). Innen a név.
Tényleg nem láttam, de egyszer megjártam vele, mert egy fórumon Country Wars-ként utaltak rá, én meg csak hosszas guglizás után jöttem rá, hogy miről is van szó. Azóta is érdekelt, hogy honnan kapta ezt a nevet a sorozat. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Csak sorolok párat:

- Naruto
- Bleach
- Nodame Cantabile
- Kilari Revolution
- Vampire Knight + Guilty
- Excel Saga
- FLCL
- Great Teacher Onizuka
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A FLCL esetében nem értünk egyet, szerintem az kifejezetten jó volt, mint posztmodern, kicsit beszívós alkotás :lol:
A történetnek körülbelül annyi értelme volt, mint egy Touhou játéknak (de majd lehet jönnek az elemzészek és elmondják, hogy szimbolikusan milyen mély), de (vagy inkább éppen ezért!) nekem adta a hangulatát :vigyor:

Szerk. ja és időben vége volt, mielőtt kifogytak volna a szerzők a lendületből!
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Andro írta:Nodame Cantabile
My eyes... just... don't want to believe what they see.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

alvaro: Nekem nem jött be, de ez az én véleményem. Én roppantul idegesítőnek tartottam.

Junichi: Bocsi, de én két résznél tovább nem bírtam. A live-ból négy részig jutottam, mire feladtam. Ízlések és pofonok.

Ja, odaírnám még az Ouran Koukou Host Club c. animét is, amit négy epizód után passzoltam. Nem jött be, a karakterek idegesítőek, a történet nulla, és az egész igazából nem más, mint fanservice. Ráadásul olyan sablonos, hogy na! Ismét magánvélemény volt.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Andro írta:Ja, odaírnám még az Ouran Koukou Host Club c. animét is, amit négy epizód után passzoltam. Nem jött be, a karakterek idegesítőek, a történet nulla, és az egész igazából nem más, mint fanservice. Ráadásul olyan sablonos, hogy na! Ismét magánvélemény volt.
Vééégre! Valaki! Én csak a mangát kezdem el, mert hogy kellett valami jó shoujo, és ennek nagy volt a hype-ja. Tűrtem, ameddig tűrtem, de aztán még szenvedős is lett, blöeh.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Csak egy megjegyzés, már nem egyszer fajult el a dolog abból, hogy valakinek az rossz anime ami nem tetszett neki. :D

Szerintem a Naruto és a Bleach se rossz anime vagy manga, csak túl becsült, és a vérszemet kapott poducerek, szerkesztők minél több mindent kiakarnak préselni belőlük, ami egy egyre mélyebb kráter fenekére taszítja őket.

Nodame Cantabile viszont a legjobb josei ever! (Azaz a kedvencem. :))

Viszont Excel Saga, még szenvedek vele, már lassan két éve. :D Tényleg a legrandomabb anime amit eddig láttam, ahogy mondják. De szerintem tényleg már inkább a rossz irányba random mint a jó. Főleg a 4. falas dolgok idegesítöbbek mint viccesek.


Szerintem rossz anime a FMA Shamballa hódítói. Ne kérje senki, hogy érveket hozzak fel, csak félszemmel és füllel tudtam nézni/hallgatni, és nem is akarnám felidézni azokat a homályos emléket se, DE az rossz anime!
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem meg relatív, kinek mi a rossz anime. A topic címe "Animék, amiket rossznak tartotok". Van, akinek pl. az Excel Saga a legjobb anime, van, akinek a Bleach, és van, akinek meg mondjuk a Princess Tutu. Más meg nem tartja jónak ezeket az animéket. Az első három felsorolt szerintem sem éppen jó anime, de van aki szerint meg igen. Vitatkozhatnánk napestig, de mindenkinek más az ízlése, nem vagyunk egyformák.

Én pl. imádom a Kyou Kara Maou-t, vagy a Mirai Nikki-t, más meg nem. Ennyi. Szerintem kiváló animék, van, aki szerint, meg nem. De ettől kerek, és színes a világ.
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: gilas »

Szívemböl beszélsz, Andro, tényleg relatív, mi a jó anime, és mi nem.
Èn legfeljebb csak felsrolni tudom, amelyek nem tetszettek:
-Naruto
-Inuyasha
-Kyoro-chan (Kukucska)
-Jigoku Shoujo Mitsuganae
-Blade of the Immortal
-Berserk
-Vampire Knight+Guilty
-Kuroshitsuji
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én nem nagyon szoktam úgy igazán megjelölni a "rossz" animéimet, bár van egy-kettő, amitől feláll a szőr a hátamon.
És a Code Geass csak a jéghegy csúcsa. Kifejtettem, hogy miért nem szeretem, de elismerem, hogy sikeres.
Aztán képzeljetek el egy Gyűrűk Ura kaliberű regénysorozatot. Nem 1500 oldalt, hanem ennek sokszorosát. Majd' 200 kötetet. A mai napig futó (bár mára már eléggé mutáns) fantasy sorozatot. És képzeljétek el, hogy ebből anime készült. Aha, szép. De a vége annyira... antiklimatikus, hogy az konkrétan bámulatos. Ez nem más, mint a Guin Saga. Az anime felépít egy fasza világot, jellemfejlődnek a karakterek, hogy a végén mindenki oda lyukadjon ki, ahonnan indított. Hogy én ezt hogy rühellem... napokig nem bírtam aludni miatta.
A csúcstartó azonban még mindig a Black Cat anime! Képzeljétek el a következőt: van egy óriási manga, óriási karakterekkel, világgal, történetvezetéssel, és designnal. Az ember folyamatosan fetreng a röhögéstől, mert a főszereplő egy állat, szinte minden értelemben. Képzeljétek el, hogy bejelentik az animét. Egyik nagy kedvenc mangám animéjét jobban vártam, mint a karácsonyt. Kár volt. Minden évben eldöntöm, hogy vágok AMV-t a Black Cat-ből, valami olyat, ami visszaadja a manga hangulatát. Minden évben elkezdem hozzá a sorozatot. ÖT PERCNÉL TOVÁBB SOSEM JUTOTTAM. Ez nem túlreagálás, tényleg 5 percet bírok belőle, openinggel együtt. Ez az anime a legalja a manga feldolgozásoknak. Ez konkrétan egy rakás fo... de azért talán még megpróbálkozok vele.

Szóval igyekszem a rosszanime dolgot a minimumra csökkenteni, főleg úgy nem utálkozni, hogy még csak nem is láttam. Na AZ a hülyeség.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Taranis »

Nem olvastam végig a topikot, csak néhány hozzászólásba pillantottam bele, és így is vérzik a szívem. :( Tudom, tudom, ízlések és pofonok, azért az ember mégis hajlamos védeni a kedvenceit. :( Nah mindegy, ahogy írtátok előttem, mindenkinek más jön be, így van ez rendjén. :)

Amiket én rossznak tartok:

Elfen Lied: A 6. részig jutottam, utána könnyes búcsút vettünk :lol: , mert én szörnyen semmitmondónak és hatásvadásznak találtam.

Sukisho: Yaoi-s korszakom legszörnyűbb darabja volt. :lol:

D.N. Angel

Starry Sky

Special A
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Végre valaki szerint az Elfen Lied egy rakás ******. Köszönöm! *nyakába borul*
Kép
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Taranis »

Andro írta:Végre valaki szerint az Elfen Lied egy rakás ******. Köszönöm! *nyakába borul*
Nem feltétlenül ***** az, csak számomra nem volt élvezhető. De azért örülök, hogy ebben társra leltem. :lol: *megveregeti Andro hátát*
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Taranis írta: Elfen Lied: A 6. részig jutottam, utána könnyes búcsút vettünk :lol: , mert én szörnyen semmitmondónak és hatásvadásznak találtam.
Hát ha még a végét is láttad volna. XDDDDDD
Én azt anno anime vetítésen láttam Egerben (*mélyről felszakadó, nosztalgikus sóhaj*), a népakarat miatt, heti ötrészes felbontásban.maradjunk annyiban, hogy két dolog maradt meg: jó volt az OST (bár lehet most már máshogy ítélném meg) és gyönyörűek voltak a hátterek. Volt egy rész benne (szerintem azt te már nem láttad), egy kiskutyát vertek agyon. Rá nem közelítettek, csak fröcsögött a vér (ami így SPN és Aphorism és 5-6 év távlatában nem nagy kaland)... na ekkor szisszentem fel, és ennyi. Annyira nem hatott meg a dolog, hogy az nevetséges.

Eszembe jutott egy másik anime (és ezért karóba húztok), NGE. Na én még ezzel nem vagyok kibékülve, de elég régen volt ahoz, hogy elmúljon felette a rosszallásom. Nincs bajom a nyavajgó-angst-hülyegyerek archetípussal, kivéve ha képes fejlődni. De ne az utolsó részben, könyörgöm! Szerintem az az anime az aberált figurákat célozta bemutatni, és azokat a saját kínjukban vergődni, végül valami lezárás-félével megoldani egy-kettőnek a gondját. Ebből a nézőpontból végülis jó...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: sallylla »

Andro írta: Ja, odaírnám még az Ouran Koukou Host Club c. animét is, amit négy epizód után passzoltam. Nem jött be, a karakterek idegesítőek, a történet nulla, és az egész igazából nem más, mint fanservice. Ráadásul olyan sablonos, hogy na! Ismét magánvélemény volt.
Sárkánybaby írta: Vééégre! Valaki! Én csak a mangát kezdem el, mert hogy kellett valami jó shoujo, és ennek nagy volt a hype-ja. Tűrtem, ameddig tűrtem, de aztán még szenvedős is lett, blöeh.
Dettó. Az OKHC számomra is kibírhatatlan volt, kemény 3 epizód erejéig tudtam elviselni, aztán repült a kukába. Elméletileg BL-paródia akarna lenni, de valahogy nagyon nem jött neki össze. Ahelyett ugyanis, hogy kiforgatták/feje tetejére állították volna a műfaj hülyeségeit, telenyomták megannyi felesleges fanszervízzel, csak hogy a yaoi-fangörcsöknek örömet szerezzenek vele. :roll: És az én szótáramban az adott műfaj (jelen esetben a BL) kliséinek közel egyazon formában történő visszaadása nem egyenlő a paródiával.

Amúgy a topic címe is felettébb érdekes, tekintve, hogy pl. a Jormungand/Black Lagoon-féle lövöldözős cuccok sosem tudtak lekötni, a Wolfs Rainnel pedig vallatni lehetne legalábbis az eddig látott 20 rész alapján, mégsem titulálnám őket rossznak. Egyszerűen csak nem az én ízlésvilágom/műfajom/stb.

Nálam eddig a legrosszabb anime címet a Sex Pistols birtokolja. Alapból nem vagyok nagy yaoi-fan, a Junjou Romanticából is kb. két epizódot bírtam legyűrni, de Member egyik videója felkeltette a figyelmemet, kíváncsi voltam, hogy tényleg annyira szörnyű-e, mint amilyennek mondja. És tényleg. Sőt még annál is rosszabb! Animére eddig még nem adtam 1 pontot (igaz 10-et se, de azt nem is fogok), de ennek sikerült kiérdemelnie, bár még ezt is sokalltam, mivel közel sem fejezi ki azt a kínkeserves gyötrelmet amit a nézése közben átéltem. Hiába, az a fránya diszkrimináció... Intenzíven tomboló homokvihar, undorító karakterdizájn, hím(szerűség)ek egymással való fedeztetése...folytassam?

További animék, amik kicsapták nálam a biztosítékot:
-School Days: azt hiszem nem tartozom magyarázattal. Aki látta, látta, aki nem, az meg majd megtudja. :vigyor:
-Puni Puni Poemi: Ami az Excel Sagában még működött és jópofa volt (pedig már az is gyakran átmegy fárasztóba és erőletettbe), arra itt rátettek még egy lapáttal. Eredmény: egy órányi tömör agyrém a rosszabbik fajtából.
-Trinity Blood: avagy egy piszkosul elcseszett adoptáció ékes díszpéldánya. Talán a legunalmasabb anime, amit valaha láttam.
Kép
TumblrMAL
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

sallylla írta:Member egyik videója
1) Ez már több yaoi volt, mint azt én el bírom viselni.
2) Miért nem tudtam arról, hogy Member van Youtube-on?! Asszem van egy kis lemaradásom...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Halkan megjegyzem, hogy az Ouran anime sokkal jobb, mint a manga, és nem BL paródia, hanem fordított hárem paródia. Ettől függetlenül, ha valakinek nem jön be a humora, akkor az onnantól veszett fejsze nyele.

Hogy on is legyek: a legutóbb a Heart no Kuni no Alice formájában leltem egy érdekes gyöngyszemre. Már eleve úgy indított a sorozat, hogy egy otome game alapján készült, ehhez még hozzájött, hogy valószínűleg egy beszívott fujoshi írhatta a forgatókönyvet, mert az egésznek az ég egy adta világon semmi értelme nem volt, csak bishik rohangáltak benne fel s alá.

Ja, meg volt még a Marimo no Hana című shoujo mangához készül kis 10 perces szösszenet is, amihez olyan amatőr seiyuu gárdát sikerült keríteniük, hogy szerintem ha mi itt a fórumon összeállnánk, még mi is jobb szinkront csinálnánk hozzá. ^^'
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sárkánybaby írta:
sallylla írta:Member egyik videója
1) Ez már több yaoi volt, mint azt én el bírom viselni.
2) Miért nem tudtam arról, hogy Member van Youtube-on?! Asszem van egy kis lemaradásom...
Na, abban egyetértek, hogy a Sex Pistols egy kegyetlenül rossz OVA. A mangát nem olvastam. De a video nagyon tetszik, még akkor is, ha paródia. Igen, imádom a yaoit. ::hehe:: ::japtoun::
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Persze, ízlés meg megítélés meg kategóriaalkotás dolga, de nálam is külön kategória van azoknak a címeknek, amik nem tetszettek (FMP), és külön azoknak, amiket kifejezetten rossznak tartok. (Black Blood Brothers)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Szerintem a Naruto és a Bleach se rossz anime vagy manga, csak túl becsült, és a vérszemet kapott poducerek, szerkesztők minél több mindent kiakarnak préselni belőlük, ami egy egyre mélyebb kráter fenekére taszítja őket.
Szerintem meg ez pont két olyan sorozat, ami hihetetlenül hevenyészve van összetákolva és ezek miatt maradt meg sokaknak az az agyában, hogy "shounen = logika nélküli szar, amiben folyton csak verekednek". Ellentmondások tömkelege van mindkét sztoriban és nem úgy értem, hogy a mi valós világú logikánk szerint fura dolgok, hanem az ottani történetben felállított szabályokkal mennek teljesen szembe. Lásd Naruto legeleje: az osztály utolsó lúzerének van beállítva a főhős, ennek ellenére sikerül belógnia a Hokage magán "irodájába" (őrség, vagy valami?), majd a szekrényből lenyúlnia az S-osztályú titkos technikát tartalmazó tekercset, ami olyan ritka és nehezen megtanulható darab, hogy eddig még senki sem volt rá képes, de Naruto szinte azonnal elsajátítja, utána pedig elver egy olyan erős ninját, aki épp 5 perce rendezte le a tanárát. És ez a legelső rész/chapter, a továbbiakban hasonló seggből előhúzott "fordulatokkal" szórakoztatja Kishimoto a népet. Ha valaki a saját világának a szabályaival/határaival sincs tisztában, csak egy kommersz átlagos izét tud szülni, amire ez ékes példa és még az sem menti meg, hogy "biztos a hype meg a szerkesztői nyomás cseszte szét az idegrendszerét és ezért csinál hülyeségeket", mert ahogy már írtam, ez az egésznek a legeleje, a továbbiakban csak ezt fokozza. Értem, hogy a főszereplőnek valamilyen módon ki kell tűnnie a többi szereplő közül, de erre számos egyéb módszer is van, köztük olyanok, amikkel talán nem rúgná fel a mangája szabályait. Múltkor olvastam Sankakun, hogy Kishi eredetileg valami ramenes mangát akart csinálni, a ninja-sztori mellett csak azért döntött, mert vagy ő, vagy a szerkesztő üzleti megfontolásból úgy gondolta, hogy kelendőbb lesz. A marketing valóban bejött, viszont láthatóan egy ilyen sztori kivitelezése meghaladja Kishi képességeit, a ramenfőzők kalandjai jobb lett volna.

A Bleach annyiból jobb, hogy ott legalább az első 1-2 arc kifejezetten jól volt felépítve, nem rugdosta fel Kubo a világa szabályait, nem nagyon voltak asspull megoldások, meg "isteni beavatkozásos csodák", amiknek köszönhetően random megnyerik a harcot bármilyen vesztett helyzetből is, viszont utána sajnos ő is elindult a "Kishi úton", mostanra már lassan tényleg azon filózik az ember, hogy melyikük lesz a shounen műfaj negatív királya. (Jó, én tudom, hogy Kishi, de hátha másnál ez még kérdéses. :vigyor: ) Amúgy semmi bajom azzal, ha valaki egy váratlan fordulatot, vagy új információt hoz be a történetbe, az kell is, de amikor olyanokat csinálnak, hogy az előző fejezetben világosan kifejtett szabályokat rúgják fel rögtön a rákövetkezőben, az nálam egyenlő az amatörizmussal.

Nodame Cantabile: Szerintem semmi gond vele, sőt, kifejezetten szórakoztató. Amit "ígér", azt be is tartja, azon kevés slice of life-ok egyike, amit nem csak végig bírok nézni, de kifejezetten élvezem közben. (Főleg, hogy tényleg poénok, helyzetkomikumok, ilyesmik vannak benne, nem a szokásos "moén nézek és az milyen cuki/poén már!" "humor", ami a mai slice of life "vígjáték" animék 90%-át jellemzi.)

Excel Saga: Nekem ez anno tetszett, mindenféle szenvedés vagy szünet nélkül néztem végig. Persze ez már úgy jó tíz éve lehetett, nem tudom, ma hogy fogadnám. Az animés műfajokat szerintem egész jól kifigurázta, pl. az Ezüst nyíl paródia annyira állat volt, hogy azóta az eredetin is folyton röhögnöm kell. XDDD (Jó, amúgy is röhögnék rajta, de azért az Excel erre jelentősen rásegített. XD) A Puni Puni Poemi már tényleg az a jóval elszálltabb idióta japán randomság volt, amit nem mindenkinek vesz be a gyomra, de mivel mindössze csak két epizód, nekem még az is egész könnyen csúszott le. :)
Kdanni írta:Szerintem rossz anime a FMA Shamballa hódítói. Ne kérje senki, hogy érveket hozzak fel, csak félszemmel és füllel tudtam nézni/hallgatni, és nem is akarnám felidézni azokat a homályos emléket se, DE az rossz anime!
Na igen, ez már "legalja" kategóriás nálam is, School Days, Elfen Lied, Shin-chan és hasonló "művek" vannak csak ezzel egy szinten. (Mondjuk, hogy ez a "mit szeretek/mit utálok?" dolog mennyire relatív tud lenni, arra jó példa, hogy találkoztam olyannal, aki még erre a filmre is azt mondta, hogy "szerintem nem volt olyan rossz". O_O)

FLCL, NGE, meg úgy általában a Gainax: Na, kereshetitek a köveket, de szerintem eleve a Gainax stúdiónak nem nagyon volt sok jó animéje. A Nadia még tök korrekt volt (na, ez az a cím, amire mostanra már szinte senki nem emlékszik, pedig talán a legnormálisabb Gainaxos anime, amit pályafutásuk alatt összehoztak), azt majd egyszer végig is akarom nézni rendesen, mert csak a németen láttam, ha épp elcsíptem. Az NGE sem volt még masszívan rossz, viszont az sokat elmond a sorozatról, hogy kb. a felénél meguntam (16. rész körül), valahol ott, amikor már a történet maradék érdekessége is alá lett vetve a stikkes karakterek hülyeségéből adódó önsajnálatban való fetrengésüknek. (Vagyis arra kiváló volt, amit SB írt, és kb. arról is szólt, csak legalább kaptunk mellé némi látványos mechás akciót is, meg az egészet nyakonöntötték egy adag random keresztény/zsidó vallási szimbolikával és kb. ennyi.) Mondjuk úgy, hogy meglátszott a sorozaton, hogy szegény rendező épp depresszióban szenvedett, mert sokszor volt a nézőnek olyan érzése, hogy az eheti random fájdalmát/látomásait vitte bele az animébe. Az FLCL nálam a mélypont volt, kb. két részt bírtam, pedig az egész csak hat részes. Agybeteg randomság magas hőfokon, két egymást követő jelenet között semmiféle logikai kapcsolat nincs, de már annyira nincs, hogy épp ezért nem is szórakoztató. Az egésznek ilyen "befüveztünk a srácokkal és rajzoltunk valamit" feelingje van. A legjobb, hogy a fanok persze még bele is magyarázzák, hogy "Ó, nem, ez igazából történet a felnőtté válásról/a legjobb romantikus anime, amit valaha csináltak/mélyszimbolikus mű, stb-stb." Ja, amikor épp a drogtól kivételesen kitisztult a készítők agya, lehet ilyesmit is beledolgoztak ebbe a vadkenderes álomba, de amúgy... Asszem 4 pontot adtam rá. Az Abenobashi kb. detto ilyen volt, leül úgy elé az ember, hogy "fú, tök jó már, minden epizód egy-egy anime műfajt parodizál!", ami végülis valóban benne van a sorozatban, viszont egyelőre három epizód után ezt is "on-hold"-ra raktam, ugyanis pont a már sokat emlegetett Gainax-féle drogos randomság vágta haza az egész koncepciót. Ebből látszik, hogy lehet akármilyen jó az alapötlet, ha a megvalósítást egy szétszívott agyú banda vezényli. Ezek után én lepődtem meg a leginkább, hogy a TTGL személyében összehoztak egy ennyire jó animét. Na persze ott is befigyel ez a "végletekig feszítjük a túljátszás húrját" Gainaxos "védjegy", viszont ezúttal az ökörködős stílus nem nyomta el a tényleges történetet (ja igen, az sem hátrány, hogy ennél az animénél volt tényleges történet, nem csak marhultak bele a vakvilágba epizodikusan), illetve hogy bizonyos mondanivalókat ("soha ne add fel, mindig van megoldás", stb.) nem hagytak elsikkadni. Na persze gyorsan korrigálták ezt a véletlenszerű hibát és utána kijöttek a Panty & Stocking-al, ami az FLCL után a cég talán második legrosszabb animéje lett. Persze a fandom az egekig magasztalja őket, hogy milyen "kreatívak, merészek, egyediek" stb., miközben jellemzően ugyanazt a random marhulós stílust művelik, amit a nyugati rajzfilmek nagy része már úgy tíz éve, csak ők japán köntösben. Szal a Nadia nem volt rossz, az EVA még elment, a TTGL egy isten, a többit meg kb. megcsinálniuk is kár volt szvsz. XD (Lassan érik egy "Melyik stúdiót szereted/utálod?" topic... XDDDD) Amúgy a Shaft kezd mostanában a "második Gainax" lenni, pedig eddig egyedül talán a Madokával alkottak valami maradandót.

Ouran High School Host Club: Igazából nagy gondom nincs vele, vígjátékként van reklámozva és igaz, hogy csak pár részt láttam eddig, de azokat végigvigyorogtam. Azt viszont én sem értem, miből gondolják egyesek, hogy ez valami "műfajparódia", illetve, hogy annyival másabb/jobb/eredetibb, mint a többi szokásos fordított hárem/fanservice nőknek cucc. Most attól, hogy nem a rendező/mangaka kedvéért lettek a karakterek 1-1 férfiideál archetípusai, hanem a sztori szerint csak eljátsszák ezeket a szerepeket, mert hostok, attól még ugyanúgy egy fanserviceparádé az egész sorozat és én sem láttam az eddigi részek alapján, hogy annyira parodizálni próbálná a BL-t, a háremet, a shoujo-t, vagy úgy egyáltalán akármit. Saját poénjai voltak a sorozatnak, azokon lehetett is jókat röhögni, de ettől még max vígjáték, nem műfajparódia. (Főleg akkor fájt igazán ez a kijelentés, amikor egy olyan személytől hallottam, aki amúgy a fanservice-t tűzzel-vassal irtotta és folyton fikázta, ellenben az Ouran-t kapásból "zseniálisnak" titulálta. Aki tudja kiről van szó, érti, aki nem tudja, örüljön. XD) Hogy példával éljek: attól, hogy pl. az ikerpár csak eljátssza, hogy ők egymásba szerelmesek, a fangirl nézőközönség még ugyanúgy rájuk volt izgulva, mint egy keményvonalas BL sztori álompárjára. Persze ezzel együtt is szórakoztatónak találtam, igazából csak a pink-o-meter-emet kiakasztó rózsaszínség miatt nem vitt rá a lélek, hogy végignézzem. (Rózsák, csillogás, minden olyan "cuddly", stb. Pedig egy fokig simán elviselem az ilyet. XD)
sallylla írta:Black Lagoon
Itt speciel már az elég okot adott arra, hogy elkerüljem, hogy a nőket nem lehetett benne megkülönböztetni a férfiaktól. :dirr: (Oké, nem, de aki látta, érti, mire célzok.) Pedig állítólag B-kategóriás akcióanimének nem rossz. XD
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jó, hogy itt említitek a Shin-chant. Anno németen láttam belőle jó pár részt - öcsémék imádták, szóval fordítanom kellett nekik -, de én mindig utáltam. Ronda, értelmetlen, és bugyutaság az egész. Nem sok maradt meg belőle, csak hogy a kis ovis kölök egy perverz állat.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én mindig is úgy voltam vele, hogy Gainax = TTGL, aztán annyi. :D Ezen kívül volt még egy "elmegy" kategóriás Shikabane Himéjük és idén egy "herpderp" Medaka Box-szuk, de a többitől igen látványosan görcsbe rándulnak az izmaim.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Szerintem meg ez pont két olyan sorozat, ami hihetetlenül hevenyészve van összetákolva és ezek miatt maradt meg sokaknak az az agyában, hogy "shounen = logika nélküli szar, amiben folyton csak verekednek".
De szerintem a tucat shounen fight legyen is ilyen a tizenéves kisfiúk, és én se akarok hosszútávra vissza emlékezni. Olvasok vagy 50 mangát, ha mindegyik komplex, minden mindennel összefüggő világot építene fel, azt nem tudnám elérni velük amit szeretném, az agyamat zsibbasztani.
Amióta dobtam a Narutót, nagyobb felzúdulások után beleolvasok belenézek a fejezetekbe, és a Sasukés, és képesség magyarázós részeket kihagyva, jó az agyatlan verekedést nézni. :D

Bleach:
Fogalam nincs, hogy Kubo zseni, vagy valami elvetemült fanboy addig nem volt hajlandó megnyugodni, amig logikát nem talál a erőrendszerben, de nekem ez tetszik: http://img805.imageshack.us/img805/9408 ... nsions.jpg.

[OFF]Amúgy is kifejezetten utálom a erőszinteket. Most tényleg ki az aki le tudja ezt mérni. Mindig kell lennie valami ismeretlen erőnek, amit valaki előtud húzni a seggéből. Szerintem sokkal hihetetlenebb egy világ, ahol van valaki, aki csak így kihúz egy scoutert a seggéből. :P[/OFF]

Excel Saga:
Nekem onnantól volt bajom, ahonnan nem Excellék a főszereplők, hanem Shinichi Watanabe. :P

Panty & Stocking és FLCL:
Nekem bejöttek. :vigyor:

Ouran High School Host Club:
Én csak a mangát olvastam, és első shojo mangámnak érdekes újdonság volt, (azóta, ha olvastam még 3-4).
De most olvasva a Gokuraku Seishun Hockey Club-ot, ami nagyjából egy az egyben ugyan az :), azt mondom nem olyan nagy szám.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése