Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Junchi írta:Én mindig is úgy voltam vele, hogy Gainax = TTGL, aztán annyi. :D Ezen kívül volt még egy "elmegy" kategóriás Shikabane Himéjük és idén egy "herpderp" Medaka Box-szuk, de a többitől igen látványosan görcsbe rándulnak az izmaim.
Én a Gainaxtól igazából csak az NGE-t ismerem, de imádom. Nekem semmi bajom nincs vele, bár tudom, hogy sokak szerint borzalmas anime. Mégis, van benne valami, ami megfogott.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

SB teker fölfele, méteres szöveg, még nem ért az avatarig, ez már Titkos lesz.
Titkos írta:találkoztam olyannal, aki még erre a filmre is azt mondta, hogy "szerintem nem volt olyan rossz". O_O
Nevezzük nevén a gyereket, ez SB volt. Szerintem szól annyi mellettem, hogy akkor még nem volt ilyen kifinomult ízlésem ( :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: ), és nagyon imádtam a sorozatot (ami szerintem még mindig jobb, mint a Brotherhood, amiből kiölték az összes kedvenc poénomat). Az eredeti sztorihoz képest tényleg WTF, de a sorozathoz képest a legkínosabb szerintem ez a "mindannyian emberek vagyunk, mindannyian egyformák vagyunk" maszlag volt. Najó, meg talán egy kicsit Hitler.
Titkos írta:Az Abenobashi kb. detto ilyen volt, leül úgy elé az ember, hogy "fú, tök jó már, minden epizód egy-egy anime műfajt parodizál!", ami végülis valóban benne van a sorozatban, viszont egyelőre három epizód után ezt is "on-hold"-ra raktam, ugyanis pont a már sokat emlegetett Gainax-féle drogos randomság vágta haza az egész koncepciót.
Aláírom, az FLCL tényleg elég random volt, és amikor néztem még élveztem és/vagy elkapott ez az "együtt a haverokkal minden szar poén" dolog. Már nem tudnám megmondani, mi volt benne. Itt-ott tetszett a karidesign és a megoldás, de más nem rémlik.
De az Abenobashi az jó. Oké, az eleje tényleg elég random, és vannak abban is gyenge poénok, de az nem csak az animékre megy rá. Mindenre. A közepétől rendesen van sztori, a vége pedig zseniális. Nem tudom, hogy a fenti FMA-s kirohanásom után mennyire vagyok még hitelképes ha azt mondom: nézd meg. Legalább a végéért. Jobb lesz ez.
Titkos írta: Persze a fandom az egekig magasztalja őket, hogy milyen "kreatívak, merészek, egyediek" stb.,
Tudod kik a merészek? A Sunrise. És ezt nem kifejezetten a Tiger & Bunny miatt mondom, pedig az sem kis dolog. A Gundam előtt nem volt real robot anime (real robot =/= super robot). A merészség ott tűnik nagyon szembe, hogy a Mobil Suit Gundam-mel (az első sorozattal) majdnem bebuktak. Azóta? Fúúúú...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:De szerintem a tucat shounen fight legyen is ilyen a tizenéves kisfiúk, és én se akarok hosszútávra vissza emlékezni. Olvasok vagy 50 mangát, ha mindegyik komplex, minden mindennel összefüggő világot építene fel, azt nem tudnám elérni velük amit szeretném, az agyamat zsibbasztani.
Amióta dobtam a Narutót, nagyobb felzúdulások után beleolvasok belenézek a fejezetekbe, és a Sasukés, és képesség magyarázós részeket kihagyva, jó az agyatlan verekedést nézni. :D
Értelek, bár ezzel meg úgy vagyok, hogy kikapcsolódásra vannak ennél jobb sorozatok is, amik úgy szórakoztatnak/agyzsibbasztanak, hogy közben nem nézik hülyének az olvasót. XD (Nem mintha akkora fanja lennék, de pl. a One Piece-t pont azért tartom ennél a másik két sorozatnál sokkal többre, mert ahogy hallottam, a Looney Tunes-szintű karaktergárda és rajzolási stílus mellett azért arra mégis csak képes volt Oda, hogy a saját szabályaiba ne bonyolódjon bele, ami főleg akkor szép, ha figyelembe vesszük, hogy hanyadik fejezetnél jár már a manga.) Másrészt Kishi mintha nem tudná, hogy most agyatlan verekedős sorozatot, vagy "minden mindennel összefügg" sztorit kéne írnia, emiatt lett valami katyvasz az egészből. Itachinak pl. már annyiszor "írja át" a háttérsztoriját és a vélt vagy valós motivációit, hogy lassan olyan, mintha párhuzamos univerzumok léteznének, mert egyre nehezebb lesz összeegyeztetni mindezt a teljes történettel és ez csak az egyik karakter. XD Meg ugye ott volt Naruto nagy motivációja, a "Hokage akarok lenni!", de ebből mostanra már nem sok maradt, helyette Sasukébe szerelmes megszállottan, amikor legutóbb láttam, épp ott vigyorgott rá egy olyan szöveg kíséretében, hogy "Ha összecsapunk, valószínűleg mindkettőnknek vége lesz.", én meg csak néztem. Szóval azért a "szórakoztató, könnyű olvasmány" és a "totális WTF AM I READING? baromság" között van pár fokozat... XD
Kdanni írta:Bleach:
Fogalam nincs, hogy Kubo zseni, vagy valami elvetemült fanboy addig nem volt hajlandó megnyugodni, amig logikát nem talál a erőrendszerben, de nekem ez tetszik: http://img805.imageshack.us/img805/9408 ... nsions.jpg.
LOL. XD Amúgy valszeg egy fanboy ügyködött valamin, ennek a két mangának a másik közös jellemzőjük, hogy szegény fanok sokszor alig győzik a mangakák helyett megmagyarázni a sorozatban megjelenő hülyeségeket, illetve úgy egyáltalán valamilyen rendszert találni az eseményekben. XD Kubóból valahogy nem nézném ki, hogy ezt így felépítette. XD Mondjuk épp ezért a fanteóriáknak sem látom sok értelmét ennél a két címnél, mert minek tölts órákat azzal, hogy mondjuk kidolgozol egy ilyen "erőrendszer táblázatot", ha a mangaka a következő fejezetben elnyom valami random asspullt, aminek köszönhetően borul az egész? Én amúgy szeretem az agyalást két mangafejezet között, de ezek már olyan random szinten vannak, hogy teljesen hasraütésszerűen be lehetne mondanunk bármit és még esély is lenne rá, hogy megtörténik. XD (Asszem pl. Uson volt a Narutónál, hogy valaki poénkodva beírta, hogy "Konohamaru egy Rasengannal kicsinálja az ellenfelet", erre pár fejezetre rá lám mi történt... XDD)
Kdanni írta:[OFF]Amúgy is kifejezetten utálom a erőszinteket. Most tényleg ki az aki le tudja ezt mérni. Mindig kell lennie valami ismeretlen erőnek, amit valaki előtud húzni a seggéből. Szerintem sokkal hihetetlenebb egy világ, ahol van valaki, aki csak így kihúz egy scoutert a seggéből. :P[/OFF]
Ezzel amúgy egyetértek, felesleges ezt túlbonyolítani, főleg, hogy ha már eljutnak mondjuk odáig, hogy számszerűsítik is, annak is max annyi értelme van, hogy az ellenfél izzadva bemondhassa néha, hogy "fú, már X egység a tag ereje, NAGYON TÁPOS!". XD DBZ-ben is ez volt, aztán úgy a Freeza arc után Toriyama dobta az egész ötletet, gondolom rájött, hogy nincs sok értelme, vagy pedig már nem maradt volna szám, amivel jelezni lehet később hőseink erejét, hiszen ha jól rémlik, már SSJ Gokunak is valami milliós ereje volt. XD
Kdanni írta:Excel Saga:
Nekem onnantól volt bajom, ahonnan nem Excellék a főszereplők, hanem Shinichi Watanabe. :P
Nekem ezzel szerintem azért nem volt bajom, mert Nabeshin és Pedro voltak a kedvenc szereplőim. XD
Sárkánybaby írta:
Titkos írta:találkoztam olyannal, aki még erre a filmre is azt mondta, hogy "szerintem nem volt olyan rossz". O_O
Nevezzük nevén a gyereket, ez SB volt. Szerintem szól annyi mellettem, hogy akkor még nem volt ilyen kifinomult ízlésem ( :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: ), és nagyon imádtam a sorozatot (ami szerintem még mindig jobb, mint a Brotherhood, amiből kiölték az összes kedvenc poénomat). Az eredeti sztorihoz képest tényleg WTF, de a sorozathoz képest a legkínosabb szerintem ez a "mindannyian emberek vagyunk, mindannyian egyformák vagyunk" maszlag volt. Najó, meg talán egy kicsit Hitler.
Ha már nevén akarod nevezni, itt konkrétan shearer jutott eszembe. XD Bár asszem ő is főleg csak a nácikat és a valós történelmi eseményeket hozta fel pozitívumnak, kvázi neki ezért tetszett a film, de azért olyan érvet tőle sem hallottam, hogy mint "FMA jellegű" sztori, miért is lenne ez olyan jó? XD Meg asszem neki volt egyszer egy olyan kommentje, amikor még a Lord of the Fantranslations (vagy mi volt a csapat neve? XD) csapattal fordította a mangát, hogy "a manga elmegy, de azért az animének max a felszínét karcolgatja", amire egy "lolwhat?"-on kívül nem nagyon tudtam mással reagálni magamban. (Mentségére szóljon, hogy akkor még eléggé az elején jártak a fordításnak és többen is mondták, hogy a manga epicsége főleg onnantól vált igazán átütővé, amikor a két verzió sztorija kettéágazott.) Tőled max az maradt meg, mint "furcsaság", hogy ha jól emlékszem, még a Shamballát is jobban bírod, mint a Brotherhoodot, amin azért valóban néztem egyet, de speciel most nem te jutottál az eszembe, amikor a fenti postot írtam. XD (A Brotherhood amúgy folytatva lesz nálam, csak ha már a mangát hamarabb kezdtem el, akkor hamarabb is szándékozom befejezni, de aztán jön az animált változat. Így 16 rész alatt max az volt nálam fail, hogy szinte teljes szinkrongárda-cserét hajtottak végre, ráadásul minden különösebb magyarázat nélkül, illetve grafikailag azért az első sorozat jobban bejött.)
Sárkánybaby írta:De az Abenobashi az jó. Oké, az eleje tényleg elég random, és vannak abban is gyenge poénok, de az nem csak az animékre megy rá. Mindenre. A közepétől rendesen van sztori, a vége pedig zseniális. Nem tudom, hogy a fenti FMA-s kirohanásom után mennyire vagyok még hitelképes ha azt mondom: nézd meg. Legalább a végéért. Jobb lesz ez.
Végülis csak "on-hold"-ra raktam, nem "dropped"-ra, szal... XD Viszont majd tényleg erőt kell gyűjtenem hozzá, valahogy a Gainax random agymenését még kevésbé viselem jól, mint pl. a Shaft "művészi hajlamait", pedig utóbbinak sokszor még kevesebb értelme van. XD
Sárkánybaby írta:Tudod kik a merészek? A Sunrise. És ezt nem kifejezetten a Tiger & Bunny miatt mondom, pedig az sem kis dolog. A Gundam előtt nem volt real robot anime (real robot =/= super robot). A merészség ott tűnik nagyon szembe, hogy a Mobil Suit Gundam-mel (az első sorozattal) majdnem bebuktak. Azóta? Fúúúú...
Nem hiába a kedvenc stúdióm. A baromi jó adaptációik mellett (pl. Inu Yasha, de megelőlegezem nekik, hogy mondjuk az Accel World is lesz ilyen jó) egy csomó olyan original sorozatuk van, amik átlagon felüliek, ráadásul nem csak egyféle közönséget szolgálnak ki. (Szemben mondjuk egy KyoAni-val, akikkel mondjuk közel sincs annyi bajom, mint sok más embernek, de az tény, hogy kb. az otakukból élnek tíz éve, ha nem régebb óta.) Szal pl. oké, a Mai Hime otakucucc, a Mai Otome még inkább az, de szerencsére nem ragadtak le ezen a ponton és pl. a Code Geass vagy a Tiger & Bunny már egy totál másik közönséghez szól. Megjegyzem, ebből a négy címből nekem három tetszett, a negyediket pedig még nem láttam, de hála neked, a lehetőség már adott. XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:itt konkrétan shearer jutott eszembe. XD
Ha őszinte akarok lenni, shearer és Shambala egy mondatban csak egyetlen emléket indukál: amikor anno, évekkel ezelőtt, ahogy kijött a DVD, szedtem frissen egy lepedő méretet a maga 3+ gigájával (akkoriban ez nagyon durva volt), és shír-chan meg ott izgult, hogy fúúúúúú milyen lesz.
Persze jogos, neki valószínűleg a nácik jöttek be leginkább.
Titkos írta: Meg asszem neki volt egyszer egy olyan kommentje, amikor még a Lord of the Fantranslations (vagy mi volt a csapat neve? XD) csapattal fordította a mangát, hogy "a manga elmegy, de azért az animének max a felszínét karcolgatja", amire egy "lolwhat?"-on kívül nem nagyon tudtam mással reagálni magamban. (Mentségére szóljon, hogy akkor még eléggé az elején jártak a fordításnak és többen is mondták, hogy a manga epicsége főleg onnantól vált igazán átütővé, amikor a két verzió sztorija kettéágazott.)
Azaz. A Lord of the Forums leányvállalata volt. :D (úristen, a flashback!!!!)
Hát, ahoz képest, hogy mennyire leszólta (bár én ezt soha nem hallottam tőle), nagyon is ráfanolt Royra, bár lehet, hogy azt főleg az anime miatt. Ha érdekel, a 36-os résznél haltunk meg, legalább is nekem a 37 az, ami már nincs megtisztítva. Mentségemre szóljon, nem csak az én hibám. XD Meg ekkor már kezdett széthullni a csapat. :( Kár, mert egyébként nagyon sok baromságot tudtunk nyélbeütni.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Titkos írta:Nem hiába a kedvenc stúdióm. A baromi jó adaptációik mellett (pl. Inu Yasha, de megelőlegezem nekik, hogy mondjuk az Accel World is lesz ilyen jó)
Nem lesz. Az Accel World egyszerűen rosszul van megírva. Ritkán droppolok valamit a 14-15. rész környékén (utoljára a Tytaniaval tettem meg), de ezt muszáj volt, mert a szereplők saját univerzumukon belüli totális inkompetenciája elérte az "ezt a f***ságot már nem veszem be szintet". Ez különösen azért meglepő (és szintén párhuzamba állítja a Tytaniával), mert az eredeti írójának egy másik munkájából készült animével nincs ilyen probléma.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A Sword Art Online-ra gondoltál? Tegnap (többek közt erre is) ránéztem Baka-mangán, és az értékelések szerint marha jó a cucc. (Be is téve az olvasandók közé, mint "hasonlít a Half Prince-re" regény.)
De az Accel World-re is ugyanez áll, úgyhogy megnyugvással kijelenthető: bármilyen jó az alap matéria, valakinek mindig sikerül elszúrni az abból készülő dolgokat.
Mondjuk láttam már fordítva is. *köhm* Kure-nai *köhm*
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Andro írta:Nodame Cantabile
Ezen most meglepődtem. =) Egyébként nekem se tetszett, kábé 2-3 részt láttam belőle, magyarul, de rendre lefárasztott a főszereplő csajszi.
alvaro írta:A FLCL esetében nem értünk egyet, szerintem az kifejezetten jó volt, mint posztmodern, kicsit beszívós alkotás :lol: A történetnek körülbelül annyi értelme volt, mint egy Touhou játéknak (de majd lehet jönnek az elemzészek és elmondják, hogy szimbolikusan milyen mély), de (vagy inkább éppen ezért!) nekem adta a hangulatát :vigyor:
Szerk. ja és időben vége volt, mielőtt kifogytak volna a szerzők a lendületből!
Pontosan, egyébként én az elmúlt évek alatt már sok hülyeséget láttam, olvastam, de spec olyat eddig még sose láttam, hogy valaki az FLCL-nél mondanivalóról, vagy mély szimbolikáról kezdett volna beszélni. Random f*szság az egész, de azt remekül csinálja, és csak ez számít. =)
Taranis írta:Elfen Lied: A 6. részig jutottam, utána könnyes búcsút vettünk :lol: , mert én szörnyen semmitmondónak és hatásvadásznak találtam.
Pedig hidd el, érdemes végignézni, de csak azért, mert pont a végére maradtak a legnagyobb hülyeségek. =D
Andro írta:Végre valaki szerint az Elfen Lied egy rakás ******. Köszönöm! *nyakába borul*
Szerintem vagyunk még ezzel így itt egy páran... =) Gyors kérdés, egyáltalán tetszett itt valakinek az EL?
sallylla írta:-School Days: azt hiszem nem tartozom magyarázattal. Aki látta, látta, aki nem, az meg majd megtudja. :vigyor:
Közel értékelhetetlen darabról van szó, viszont egy érdeme azért van Makotot kinyírják ennyi és nem több. =)
sallylla írta:-Puni Puni Poemi: Ami az Excel Sagában még működött és jópofa volt (pedig már az is gyakran átmegy fárasztóba és erőletettbe), arra itt rátettek még egy lapáttal. Eredmény: egy órányi tömör agyrém a rosszabbik fajtából.
Akkor ezt is ki fogom hagyni, kösz. =)
Titkos írta:Na, kereshetitek a köveket, de szerintem eleve a Gainax stúdiónak nem nagyon volt sok jó animéje.
Követ nem dobok, viszont cáfolnálak, a Gainaxnak nagyon jó animéket csinál, viszont ennek egy előfeltétele van, tudni kell élvezni a Japán őrületnek azt a fajtáját, amiben egyébként ők a legjobbak. =) Igen kevés anime képes megnevettetni, amik pedig képesek erre, azok többsége bizony tőlük származik.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sárkánybaby írta:A Sword Art Online-ra gondoltál? Tegnap (többek közt erre is) ránéztem Baka-mangán, és az értékelések szerint marha jó a cucc. (Be is téve az olvasandók közé, mint "hasonlít a Half Prince-re" regény.)
De az Accel World-re is ugyanez áll, úgyhogy megnyugvással kijelenthető: bármilyen jó az alap matéria, valakinek mindig sikerül elszúrni az abból készülő dolgokat.
Mondjuk láttam már fordítva is. *köhm* Kure-nai *köhm*
Én viszont úgy látom, külföldi körökben, hogy mindkettő kap szart rendesen, csak a SAOnak vannak ilyen elborult megszállottjai. Egyébként a SAO világa és premisszája szerintebb sokkal érdekesebb. Accelben nem tudtam azon felülemelkedni, hogy egy játék az egész, és lényegében elég jelentéktelen. Persze a karakterek próbálták nagyon komolyan venni, meg real world zsarolás és egyéb dolgokkal megspinnelni. Ellenben SAO élet-halál, a következő résztől már félek, mert a Skull Reapertől én bizony beszartam. Még ha tudom is, hárman túlélik. Ennek ellenére ott is lehetett jobban megalapozni dolgokat meg karakter építeni. Az Yui arc elég nehezen nézhető volt, főleg a vége.
Péter írta:Közel értékelhetetlen darabról van szó, viszont egy érdeme azért van Makotot kinyírják ennyi és nem több. =)
Nem tudom, ez miért nem legitim mondanivaló. Elviszik a hárem anime és VN műfajokat és a kliséiket a logikus végpontjukhoz, ettől zseniális.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:Nem lesz. Az Accel World egyszerűen rosszul van megírva. Ritkán droppolok valamit a 14-15. rész környékén (utoljára a Tytaniaval tettem meg), de ezt muszáj volt, mert a szereplők saját univerzumukon belüli totális inkompetenciája elérte az "ezt a f***ságot már nem veszem be szintet". Ez különösen azért meglepő (és szintén párhuzamba állítja a Tytaniával), mert az eredeti írójának egy másik munkájából készült animével nincs ilyen probléma.
De akkor most a Sunrise cseszte el, vagy eleve az eredeti light novel is ilyen? Mert azért nekem nem mindegy, hogy a stúdióban csalódom, vagy egy (számomra) random íróban. :wink: (Bár ja, némileg azért mindig fel lehet javítani az eredetileg némileg gyengécske matériát, lásd Mirai Nikki, de ha alapjaiban szar a cucc, akkor sokat ők sem tehetnek... XD)
Sárkánybaby írta:A Sword Art Online-ra gondoltál?
Az amúgy a jelenlegi szezon legtúlhypoltabb animéje, már-már K-ON szintű "személyi kultusszal" övezve. Annyi a mentsége, hogy elvileg még hátra van a sorozat fele és ha minden igaz, most kezdődik el az "igazi sztori", amit remélek is, mert eddig 1-2 húzástól eltekintve olyan szinten átlagos a cucc, hogy félek, megint a semmire verik magukat a fanok. Csak mondom, hogy kb. erre számíts, baromi nagy elvárásaid ne legyenek és hátha akkor még tetszeni is fog. XD (Bár ez is megosztja a nézőket, a light novelt olvasók egyik fele mondja, hogy még most fog beindulni, másik fele szerint meg tökmindegy, mert eleve nyomába sem ér a cucc az eredeti regénynek. XD Persze ha te esetleg rögtön olvasni akarod, akkor lehet tényleg sokkal jobban jársz.)
scineram írta:Nem tudom, ez miért nem legitim mondanivaló. Elviszik a hárem anime és VN műfajokat és a kliséiket a logikus végpontjukhoz, ettől zseniális.
Az a gond, hogy ezt csak te látod így. XD Azért nem legitim mondanivaló, mert nem annak szánták. A végén lévő bosszú és vér nem valami jól felépített rendezés kicsúcsosodása, inkább egy ilyen "mit rakjunk a végére Béla?" "Vért és melodrámát fiam, arra mindig vevő a nép! Asszed ha happy end-el zárunk, három hónap múlva emlékezni fog erre a sorozatra bárki is?" (Azért is néztek sokan a végén, hogy "WTF IS THIS? O_O", mert ez nem logikus végpontja volt az előző eseményeknek, inkább eltúlzott, öncélú brutalitás, amit mindössze "kölcsönvettek" az eredeti játékból és még rátettek egy lapáttal. A valósággal meg össze sem hasonlítom, jól is néznénk ki, ha minden megcsalást késelős gyilkossággal "jutalmaznának" az emberek exeiknek. XD)

Btw, ha már itt vagyok, ez a "gyöngyszem" ide kívánkozik, kb. csak azt nem szúrták el benne, amit már nem lehetett. A post megírása óta csak annyi változott, hogy csekkoltam azért egy családfát és hogy-hogy nem, Kenshi apjáról is kiderült, hogy van benne jurai vér (Kajishima egyik újabb asspullja a semmiből, mert hogy a sorozatokban erről egy büdös szó sem esett, az biztos), így az OVA legvégén ellőtt Light Hawk Wings mégsem asspull, de semmi gond, a másik kismillió plothole és egyéb marhaság még így is benne maradt a sorozatban, szóval nem mintha ez annyit számítana. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Sunrise nem nagyon cseszte el, mert egy igen szépen meganimált, látványos harcos shounen animét csiholtak egy harcos shounen könyvsorozatból. Nem hiszem, hogy több volt az anyagban, és ami volt, azt kihozták, ha már nem írták át teljesen az egészet.

A SAO az szerző korábbi műve, és mentségére szóljon, hogy amennyire a fanoktól látom, rengeteg mindet kihagytak, megvágtak, amik a történet és a karakterek szempontjából jelentős lett volna. Egy ilyen sokkal komolyabb hangvételű műben sokkal fontosabb a körülmények, a háttérvilág felépítése, és ezen eléggé elcsúsztak. Bár én nem olvasom, úgyhogy nem mondhatom biztosra, de inkább nevezném rossz adaptációnak. Ennek ellenére pretty, Asuna HHHNNNNGGGG, meg úgy általában elszórakoztat a fail részek ellenére is.

Azt nem mondom, hogy School Days legvége nem ment túl bizonyos ésszerűségi határokon, de az ott jelenlévő érzelmek és általában a sorozat felépítésével szerintem nem volt gond. Akik meg megeszik a Mirai Nikki örültségeit, azok STFU.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Azt nem mondom, hogy School Days legvége nem ment túl bizonyos ésszerűségi határokon, de az ott jelenlévő érzelmek és általában a sorozat felépítésével szerintem nem volt gond. Akik meg megeszik a Mirai Nikki örültségeit, azok STFU.
Ja, mert az ilyenek, mint "dugószoba a sulifesztiválon" tök normális és hihető dolgok... :dirr: Főleg, hogy csak egy függöny választja el a folyosótól, vagy hogy volt... (Hogy ne csak a legvégéből hozzak példát az irreális hülyeségekre.) Az MN hülyeségeit amúgy szerintem főleg azért néztem el, mert valahogy így is fun tudott maradni, valamint a szereplők is elég különbözőek és szórakoztatóak voltak, ellentétben az SC "félúton van a semlegesen fárasztó és a piszkosul ellenszenves között" gárdájával, ahol kb. mindenki ezekben a tartományokban mozgott nálam. Meg azért műfajilag sem ugyanaz a kettő, az SC egy ilyen drámai romantikus slice of life történet (akarna lenni...), a másik meg egy természetfeletti istennel operáló túlélőshow. Előbbinél asszem jogosan vártam el a nagyobb realitást, meg talán a vérrel sem lenne gond, ha mondjuk Mirai Nikkisen már az elejétől kezdve jelen lett volna, nem ilyen "last minute asspull"-szerűen. (Tudom, az lett volna a "néző sokkolása" a végén, de nem sikerült, inkább csak facepalm volt.) Ennyiből még az Elfen is jobb volt, az legalább az első rész első 5 percében a néző képébe vágja, hogy utána mit fog kapni még 12 részen át "hígítva". XD Megjegyzem, az SC-nél nekem úgy az első öt epizóddal még nem is nagyon volt bajom (Makoto fájdalmas balfaszságát leszámítva, ami a részek számával együtt növekedve végül tenyérbemászó arroganciává is fajult nála), utána viszont már tényleg olyan marhaságok sorozata fogadott, amire nálam nem volt mentség.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:ellentétben az SC "félúton van a semlegesen fárasztó és a piszkosul ellenszenves között" gárdájával, ahol kb. mindenki ezekben a tartományokban mozgott nálam.
Én mindenkit rühelltem, kivétel nélkül. :D

Személyes: Az MN a guilty pleasure egyik legjobb példája. Tudom, hogy rengeteg sebből vérzik és a rendezés úgy ahogy van, katasztrófa, mégsem tudok rá haragudni, mert az elsődleges feladatát maximálisan ellátta, nevezetesen: szórakoztatott.

A Sword Art Online pedig imho egy kifejezetten rossz anime, iszonyú pocsék writinggal és directinggel, pluszba még csak nem is szórakoztató... Hogy minek nézem? Jön a con és 99%, hogy ez elő fog kerülni ismerősök körében, szal szeretnék legalább érvekkel alátámasztva fikázni. :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Junchi írta:szal szeretnék legalább érvekkel alátámasztva fikázni. :D
Jézusom, ez de ismerős! XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Meggyőzött a sorozat, úgyhogy: Sword Art Online

Továbbá: Campione, Hagure Yuusha no Estetica, Area no Kishi, La storia della Arcana Famiglia, Kokoro Connect, Rinne no Lagrange, Natsuyuki Rendezvouz. Utóbbi három, mert most kheménykedek. Nyárról ezek.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

scineram írta:Nyárról ezek.
Úristen, a teljes nyár? Oo
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Natsuyuki Renezvous

Isten lássa lelkemet, férfi létemre kedvelem a romantikus animéket, de ez olyan förtelmes, értelmetlen és idegesítő sz*r, hogy minden részben a hajtépés szélén álltam. Sokat csöpögtek, hogy hű, de eredeti, mert meghagyja az elpatkolt volt pasit kavarni, hát szerintem nem az, legalábbis ma már ez nem olyan eget verő nagy húzás, ráadásul még kihasználni sem tudták ezt a helyzetet, mert a szellem egy idióta idegesítő majom volt. Ritkán dobok rövid sorozatot a 7. rész körül, de ezt muszáj volt, mert elpusztuktam minden részben az unalomtól, a "FAILry tail" pedig egy iszonyat gagyi húzás volt, a szereplők gusztustalanok, a történetet meg szinte minden szempontból veri még egy idétlen dél-amerikai sorozat is.

Junjou Romantica

Na ezzel is próbálkoztam már évekkel ezelőtt, de akkor sem értettem a nagy hype-ot. Szerintem ez is gagyi sorozat. A szereplők sem nagy számok, de a viselkedésük iszonyat idegesítő. Elég Nakamuráról annyit tudni: egy dologhoz ért, hogy minden szereplőjéből egy idegesítő nyápic hülyét csináljon. A "szerelmesek" semmilyen problémájukat nem beszélik meg, abból állnak a konfliktusok, hogy nem beszélnek egymással, nem tisztázzák a dolgokat, mindenki csak komplikál magától, természetesen rossz következtetésre jut, majd a másikat bünteti a saját hülyesége mellett. Emellett külön idegesítő, hogy még az érettebb, komolyabb szereplők is egy 10 éves érzelmi szintjén állnak, és úgy csodálkoznak magukon, mint Janika az óvodában. Érzelmi szempontból mindenki sérült, képtelen komolyabban szeretni, folyton féltékenykedik, az ukék többsége pedig természetesen tsundere. Az egymástól megkülönböztethetetlen szereplők már csak hab a tortán, amit jobban kiemel, hogy mindig több pár szerepeltet, így az utolsó részben talán már meg lehet szem- és hajszín alapján különböztetni a szereplőket. A mexikóik emögött is elbújhatnak hülyeségben.
Ha már Nakamura-manga, a Sekai Ichi sokkal jobb, hiába vannak meg ott is ezek a hülyeségek, a szereplőket legalább bírja az ember, a környezet is szimpatikusabb.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Dark-san írta:

Junjou Romantica

Na ezzel is próbálkoztam már évekkel ezelőtt, de akkor sem értettem a nagy hype-ot. Szerintem ez is gagyi sorozat. A szereplők sem nagy számok, de a viselkedésük iszonyat idegesítő. Elég Nakamuráról annyit tudni: egy dologhoz ért, hogy minden szereplőjéből egy idegesítő nyápic hülyét csináljon. A "szerelmesek" semmilyen problémájukat nem beszélik meg, abból állnak a konfliktusok, hogy nem beszélnek egymással, nem tisztázzák a dolgokat, mindenki csak komplikál magától, természetesen rossz következtetésre jut, majd a másikat bünteti a saját hülyesége mellett. Emellett külön idegesítő, hogy még az érettebb, komolyabb szereplők is egy 10 éves érzelmi szintjén állnak, és úgy csodálkoznak magukon, mint Janika az óvodában. Érzelmi szempontból mindenki sérült, képtelen komolyabban szeretni, folyton féltékenykedik, az ukék többsége pedig természetesen tsundere. Az egymástól megkülönböztethetetlen szereplők már csak hab a tortán, amit jobban kiemel, hogy mindig több pár szerepeltet, így az utolsó részben talán már meg lehet szem- és hajszín alapján különböztetni a szereplőket. A mexikóik emögött is elbújhatnak hülyeségben.
Ha már Nakamura-manga, a Sekai Ichi sokkal jobb, hiába vannak meg ott is ezek a hülyeségek, a szereplőket legalább bírja az ember, a környezet is szimpatikusabb.


El sem hiszem, hogy valaki rajtam kívül nem bírja. Én masszívan két rész után dobtam az első évadot. Annyira semmilyen, hogy az már fáj. De idedobhatjuk az ilyen "gyöngyszemeket" is, mint Gravitation, vagy Ai no Kusabi. XD
Kép
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Jelenleg az Angel Sanctuary OVA-nál nem láttam szörnyűbb alkotást. Egész véletlen választottam ki, és mivel nem olvasok semmiféle ismertetőket ezért kezdtem bele. Úgy 3 évvel ezelőtt láttam, és eleinte nem gondoltam volna hogy átcsap yaoi gyanús vérfertőzős sztoriba. Mindössze annyi róla a véleményem hogy ez a legdebilebb egyben undorítóbb dolog amibe belenéztem.

Ezt követi a Mitsudomoe nevű szörnyűség, ami semmilyen nézetből nem tetszett. A grafikát egyenesen nyomoréknak találom, a szereplők se voltak szimpatikusak. A nővérkétől egyenesen agyfrászt kaptam illetve a tanár úrtól is. Az összes karakter idegesítő volt. A nagy része a perverzkedésre megy, az állítólagos poénokat nem tudtam venni. Unalmas volt hogy a legtöbb epizód arról szól hogy Futaba a mellekért rajong, később a testvéréből is kitör a leszbikus hajlam. Egyenesen a legrosszabb paródia amit eddig láttam.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Andro »

_Anime Wynter_ írta:Jelenleg az Angel Sanctuary OVA-nál nem láttam szörnyűbb alkotást. Egész véletlen választottam ki, és mivel nem olvasok semmiféle ismertetőket ezért kezdtem bele. Úgy 3 évvel ezelőtt láttam, és eleinte nem gondoltam volna hogy átcsap yaoi gyanús vérfertőzős sztoriba. Mindössze annyi róla a véleményem hogy ez a legdebilebb egyben undorítóbb dolog amibe belenéztem.
Az OVA valóban borzalmas, mivel a 20 kötetes manga első négy kötetét dolgozza fel hatalmas ugrásokkal, nulla történettel 3 részben. Viszont a mangát csak ajánlani tudom, mivel ugyan abban is van vérfertőzés - hiszen ez az egyik mozgatórugó -, viszont szépen fel van építve, és kiderül, ki kicsoda, miért van ott, ki volt előtte, stb. Szóval, olvass bele, de ha nem fog tetszeni, akkor nem fog.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Dark-san írta:Natsuyuki Renezvous

Isten lássa lelkemet, férfi létemre kedvelem a romantikus animéket, de ez olyan förtelmes, értelmetlen és idegesítő sz*r, hogy minden részben a hajtépés szélén álltam. Sokat csöpögtek, hogy hű, de eredeti, mert meghagyja az elpatkolt volt pasit kavarni, hát szerintem nem az, legalábbis ma már ez nem olyan eget verő nagy húzás, ráadásul még kihasználni sem tudták ezt a helyzetet, mert a szellem egy idióta idegesítő majom volt. Ritkán dobok rövid sorozatot a 7. rész körül, de ezt muszáj volt, mert elpusztuktam minden részben az unalomtól, a "FAILry tail" pedig egy iszonyat gagyi húzás volt, a szereplők gusztustalanok, a történetet meg szinte minden szempontból veri még egy idétlen dél-amerikai sorozat is.
Én is így voltam vele. Végignéztem, de a befejezés sem javított rajta, az is csak a halottról szólt :wwall:
A legrosszabb shoujo, amit eddig láttam.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Némileg megnyugtat, hogy nem csak engem nem hatott meg a Randevú a Halottal. ::^_^::
Sárkánybaby írta:
scineram írta:Nyárról ezek.
Úristen, a teljes nyár? Oo
Ááá, dehogy, maximum harmada. Igazából ferdítettem, mert Area no KiSHIT még télen kezdődött, és igazából Rinne is, csak az kihagyta a tavaszt, így most értek véget. Az Animeajánlóban látható, azért elég sokat fejeztem be ezeken kívül, ami nem került ide.
_Anime Wynter_ írta:Ezt követi a Mitsudomoe nevű szörnyűség, ami semmilyen nézetből nem tetszett.
Egyenesen a legrosszabb paródia amit eddig láttam.
Auchanban láttam humorérzéket 1995-ért. Simán megérné szerintem, sokat segít. :rozsaszintancoloelefant:
Kép
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Auchanban láttam humorérzéket 1995-ért. Simán megérné szerintem, sokat segít.
Valószínű hogy nekem nulla a humorérzékem, de ez ellen mit tegyek. Valahogy nem tudtam lecsökkenni 5 évesre. Körülbelül 5 évesen elnevetgéltem volna azon hogy takonnyal játszadoznak, pisikben fürdenek a karakterek. Valószínű velem van a baj hogy nem tudok akár egy Ed Edd Eddy epizódot se végignézni, se egy Mitsudomoe-t értékelni. Ez van. Ha megmondod hogy milyen márka az a humorérzék, akkor azt veszem meg.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Love&Peace gyerekek! A japán humor olyan dolog, ami nem mindenkinek jön be, vagy csak részben. Én anno az Arakawa Under the Bridge-et néztem végi fapofával, pedig mindenki piszkosul viccesnek tartotta. ^^'

AW: Lehet jobb lenne, ha ismertetőket nem is olvasol a spoilerek miatt, de legalább a műfajokat és a kategóriákat megnézhetnéd, úgy elkerülhetnéd az ilyen AS féle csalódásokat. Mondjuk ettől függetlenül szerintem is csapnivaló az OVA, csak nem feltétlenül a vérfertőzés és a nagyon lájtos BL miatt. ::^_^:: Egyébként még jól jártál vele, mert képzeld el, ha mondjuk egy Boku no Pikót kezdesz el nézni minden előismeret nélkül. :vigyor:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:Love&Peace gyerekek! A japán humor olyan dolog, ami nem mindenkinek jön be, vagy csak részben. Én anno az Arakawa Under the Bridge-et néztem végi fapofával, pedig mindenki piszkosul viccesnek tartotta. ^^'
Nekem top 5-ben van az Arakawa Under the Bridge, de a mangaka másik műve a Saint Young Men nem igazán jön, (nem szimpatikus Jézus és Buddha).
Viszont ezt meg Mariko szereti. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Na ja, a két manga nem is lehetne különbözőbb, hiába egy a szerzője. De hát a változatosság gyönyörködtet, így mindketten kaptunk egy-egy kedvencet. ^^
Kép
Válasz küldése