Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Új kedvencem a Aoi Sekai no Chuushin de OVA, amely egy videójáték paródia akar lenni, de a cameokon kívül semmi vicces nincs benne, a cselekménynek pedig semmi értelme.
Sztori szerint Fogyasztó földön egymásnak esik a Nintelgo és a Seaga királyság, a Nintendosokat természetesen Marcus tábornok (fullizom Mario), a SEGAsokat pedig a villámgyors kékhajú srác (Sonic) vezeti csatába, de az alapötleten kívül minden más borzasztóan rossz benne :wwall:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Új kedvencem a Aoi Sekai no Chuushin de OVA, amely egy videójáték paródia akar lenni, de a cameokon kívül semmi vicces nincs benne, a cselekménynek pedig semmi értelme.
Sztori szerint Fogyasztó földön egymásnak esik a Nintelgo és a Seaga királyság, a Nintendosokat természetesen Marcus tábornok (fullizom Mario), a SEGAsokat pedig a villámgyors kékhajú srác (Sonic) vezeti csatába, de az alapötleten kívül minden más borzasztóan rossz benne :wwall:
Azért láttam már ennél sokkal rosszabb cuccot is (ez egyelőre csak "fájdalmasan átlagos" kategóriás az én mércémmel mérve), viszont úgy nézve, hogy mit "ígért" a sorozat és ebből mit teljesített, tényleg megérdemli, hogy ebbe a topicba kerüljön. Szal ez elmenne valami gagyibb shounennek vagy valamelyik half-assed konzolos RPG animés feldolgozásának, de itt minimum egy Wreck-It Ralph vagy Avengers szintet kellett volna hozniuk, csak most konzol "mascotokkal". Ehhez képest kaptunk egy tök átlag sztorit, a "kötelező" fanservice-t mindkét nemnek, és a történetnél is klisésebb szereplőket. ("Tetris" szexuális utalásai voltak az egyetlen számomra vicces momentumok a részben és ezek is olyanok, hogy 1-2 epizód után tuti dögunalmassá válnak majd.)

A legjobb, hogy bár valóban paródiát várt az emberek 99%-a, szinte semmi humora nincs az egésznek, vérkomolyan veszik ezt a röhejes koncepciójú háborút és mellé ellövik az olyan kliséket is, amit már ezer más sorozatban láttunk, pl. a legeslegelső jelenet, hogy "Sonic" testvére (wtf?) megmurdel, ez neki és húgának (wat?) pedig kellő érzelmi lökést ad ahhoz, hogy beálljanak a seregbe. Ezután láthatjuk még "a főhős mindenkinél erősebb" klisét, valamint "ha legyőzöm a tsundere csajt, aki addig utált, hirtelen úgy belém szeret, hogy rögtön alám feküdne" ravasz plottwistet, illetve "a mester perverz, de csak azért, hogy leplezze, mekkora tápállat valójában" hihetetlenül eredeti jellemű karaktert. Mellé olyan szép képzavarokat kapunk, mint hogy elsőre azt mondja a királynő (vagy ki volt az...), hogy Harris a sereg legjobbja, majd úgy öt perccel később már egy Alex nevűt emleget, de mivel őt most elkapta az ellenség, ezért Tsundere-chan a legjobb harcos! (Aki pedig akkora hentai-alapanyag, hogy szerintem sorozatot tévesztett, külsőre és stílusra pedig egy Erza-klón a Fairy Tail-ből. XD)

Btw, természetesen a szereplők fehér-feketék, szóval aki ilyen "mindkét konzolcég meg fogja kapni a magáét" sorozatra számított, annak csalódnia kell: "Segáék" a szegény elnyomott ország, "Nintendóék" a szadista hódítók, "Sonic" pacifista, "Mario" maga Sztálin, stb-stb. (Ezzel sikeresen elveszítették a nézők azon hányadát, akik Nintendo-fanok.) És hogy miért írom folyamatosan idézőjelben a neveket? Mert jóérzésű cég nem ad ilyen készítők kezébe jogokat, ahogy itt sem kapták meg őket, ezért mindenki "original" neveket kapott, van, ahol még jól is jött ez ki (pl. Marióból lett Marcus), de sok karakternél csak a hasukra csaptak és kitaláltak egy nevet (Sonic = Gear), máshol pedig egyszerűen azt sem tudni, hogy ki melyik konzolkarakter vagy gép alteregója lenne, ha pusztán a nevét nézzük (pl. ki nem találtam volna, hogy "Teilof" lenne a Tetris, amíg nem láttam meg a fülbevalóit, meg harc közben a "téglafalat", amit felhúz).

Szóval igen, így kell egy zseniális alapötletet kiherélni, meg amúgy ezért van az, hogy már félve kezdek bele olyan cuccokba, amit nem ajánlgat legalább három ember, vagy mondjuk egy olyan, akinek bízom az ízlésében.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Vampire Night és Gulity: Bizonyára nem én vagyok a sorozatoknak a célközönsége ezért nem tetszik. Egyébként borzalmasan értelmetlenek tartom az alapszituációt is. És egyébként is, ha egy iskolába kell járniuk akkor miért nem egy időben? Ez a nagy összeborulás, hogy egy iskola épületben járnak? A csaj meg veszedelmesen nőietlen és mégis mindenki őt akarja (legalábbis az alfa hímek) ez ... ez valami katasztrofális.

Rome x Juliet: 7Samurai és a Monte Cristo után akartam megnézni és hát OMG lett belőle. Szóval hihetetlen, hogy egy ilyen jó alapanyagból egy ilyen történetet kerítettek. Számomra a legfájdalmasabb az volt amikor "rájöttek", hogy egy repülő szigeten élnek. Most mi? Erre addig hogy nem jöttek rá? Törvény tiltotta a gondolkodást, vagy mi?

Chrno Crusade: Az egész sorozattal semmi bajom nem lenne, ha a végét nem tolták volna el. Szóval végig harcolnak még meg is halnak, erre a főgenya benyögi, hogy: "hihi én élek és élni is fogok". Most akkor miért is haltak meg a főszereplők?

Blood+: Amikor elkezdtem nézni sokan mondták, hogy igen az eleje rossz, de majd beindul, és ez ment az egész sorozat alatt, komolyan már a hajamat téptem, hogy mikor történik a fordulat ami nem következett be. A New York-i harcolás meg maga volt a röhögőgörcs amikor Díva fősegítője is átváltozott. Egy pozitívum volt: szerepelt benne egy Rubik kocka.

Death Note:
Ez a sorozat jött be nekem a legkevésbé. Az openingje (az a hörgős-börgős) hihetetlenül nem tetszik. A sorozat főszereplője veszettül unszimpatikus egész egyszerűen unreális (most komolyan a legfőbb ellenségem bevallja, az egyetemi évnyitón, hogy ő kicsoda és nulla reakció? Nane!) Ja igen ugyan ide sorolom a chipses részt is... no comment.
Ami végképp betett nekem ennél a sorozatban, hogy mindenki összevissza aggyal, hogy kit és hogyan kellene átvágni miközben egy almát majszoló halálistennel diskurál. és ezt vegyem komolyan? kösz nem.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Meg ne sértődjenek a fanok, de ezek tényleg szívből jönnek:

Naruto:

Ez az anime olyan, hogy ha kivágnánk a 200 részből a fölösleget, nagyjából 10-12 részes lenne. Ellentétben a Dragon Ballal, amit pl. imádtam, ez sokszor fullad unalomba... A Dragon ball a maga idejében vicces volt, tele feszültséggel, tudták mindennek a rendjét, és a történet is helyén volt, megfelelő mértékben csavargatva. Ez az anime azonban (ha a fent említett remekműhöz hasonlítjuk) olyan, mint a Barátok közt... 100 rész alatt telik egy hét.

Úgy 17 részt néztem meg belőle pusztán unalmamban, de meg kellett állapítanom, hogy abból 15 is volt, amit kb 2 részbe össze lehetett volna sűríteni. Szerintem ez mindent elárul.

Ja igen és a tényt ki kell mondani:

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/6 ... ja_624.gif <- ez ninja

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... uVw_88xXkQ <- ez nem ninja (Még ha megerőszakoljuk sem)

Bleach:

Azt a rohadt mosópor reklám... >_<' Nem akarok senkit sem megsérteni, de a készítők nagyon jó animét akartak, de helyette már elég hamar olyan irányba mentek el, ami engem inkább megrémített, mint csábított... úgy értem :wtf: Ez az anime kicsit nehezen emészthető... Mintha a Juniper Lee-t akarták volna Japánítani... Kb ennyi amit mondhatok... anélkül, hogy bárkit megsértenék.

FMA:

Erhhhm... Mi is... Ja igen alkímia... Na igen én inkább hagytam ezt a témát (Emlékszünk még mi az alkímia, és miért találták ki?)

Mármint anno az alkimisták célja az volt, hogy aranyat csináljanak vasból, mert vasból sok, aranyból kevés volt (Ehhez kellett a Bölcsek köve) Hogy ennek az animének mi köze van ehhez, az kb a címben kimerül. Ez inkább a Castlevania világának Animébe ültetése. Ne értsetek félre... Az alkímiát értem, a Castlevaniát imádom, de a kettő nem tudom, miért találkozott... Ennyi a gondom vele... Külön jobbak...

Dragon ball GT:

Mint mondtam, a Dragon ballt imádom... A Z-t megnéztem, az első kb. 150 rész jó volt a többi erőltetettnek hatott. Ez a sorozat viszont már sok volt, nagyjából mindent felrúgott, amit a DB lefektetett, és a Z csak minimálisan átírt. SSJ4... Meg amit akartok... Mi ez a hülyeség a 70 különböző Shenronnal, meg a bolygó pusztulásával a kívánság miatt? Azt hiszem nekem már sok volt egy kicsit az első rész is... Asszem lesz olyan is, aki ebben egyet ért velem...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Egyébként a FMA mangakája eléggé kikupálta magát alkímiából, meg sok egyébből is, szóval nagyon korrektül rakta össze a sztorit. :drop:
A többi animéről alkotott véleményedben egyetértek, és azt is elfogadom, ha mondjuk nem tetszett az FMA, csak akkor legalább olyan indokot hozz fel, aminek van alapja. A Castlevania nem tudom, hogy jön ide, tudtommal vámpírtörténet, ebben meg keresve sem találsz vámpírt.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Marvelous írta:Mármint anno az alkimisták célja az volt, hogy aranyat csináljanak vasból, mert vasból sok, aranyból kevés volt (Ehhez kellett a Bölcsek köve)
Az aranycsinálás mellett azért voltak más, sokkal nagyra törőbb céljaik is az alkimistáknak, kutatták az örök élet és ifjúság elixírjét is, és szerettek volna mesterségesen emberi lényeket alkotni. És máris itt vagyunk az FMA-nál. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

És ha a való életet vesszük: mi is lett az alkimia jogutódja? Kémia, orvostudomány. Lásd Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim. :D

(Igazából az FMA Brotherhood nekem sem tetszik. Mondjuk sok mindent nem láttam belőle, de az is AGH. Bár ezt úgyis tudjátok.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Esküszöm, megnézem már, mi van ezzel a Brotherhood-dal. ::hoo:: Mondjuk valamikor az elkövetkezendő 3 évben.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Esküszöm, megnézem már, mi van ezzel a Brotherhood-dal. ::hoo:: Mondjuk valamikor az elkövetkezendő 3 évben.
Letöltöttem végig, kéred? :D XD (Személyes tapasztalatom: a nagy többség véleménye alapján nincs vele semmi különös, csak SB felhúzta magát rajta, hogy nem oldalról-oldalra másolták le a mangát. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Majd feltöltheted a Doctor Who mellé a külsö vinyóra - miután megvettem. :thumb:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:(Személyes tapasztalatom: a nagy többség véleménye alapján nincs vele semmi különös, csak SB felhúzta magát rajta, hogy nem oldalról-oldalra másolták le a mangát. XD)
Nem, elmondom én megint, mi bajom vele. Rohadt száraz. Aláírom, a manga részei olyanok voltak, főleg havi bontásban, hogy amint a végére értem, kezdtem előről, mert annyi minden történt, hogy rendesen felfogni (a "fúúúúúú megint rész!!" ujjongás mellett) igazi kihívás. De Arakawa zseniálisan oldotta humorral a dolgokat. Mint írtam, nem láttam sok részt az animéből, de belenéztem oda, ahol a kedvenc poénjaim voltak. Egész pontosan lettek volna, mert a studió a manga krémjét hagyta ki.
A másik a minőség. Biztos emlékeztek a híres képre, Ed automail-je könyéktől lefelé. Meg tudjátok, amikor a mangaka kínosan ügyel minden apróságra (de tényleg, mindenre... jó, testmagasság/súly kivéve, Arakawának elvei vannak :-P ), akkor az egyik részben az asztalon Al előtt van egy bögre tea. Nem, nem vendégségben van olyannál, aki nem tudja, hogy srác nem tud inni. HQ bakker.
Aztán a hátterek. Az első anime háttereit a Kusanagi studió csinálta, akik valami brutál szépen dolgoznak (Freedom, Gundam 00, Jyu-Oh-Sei, óó egy rakat másik), itt meg... egyrészt csak besegítenek a sok másik mellé, másrészt... tök mindegy, ki csinálta, ha a Kusanagi is, akkor is, valami POCSÉK munkát végeztek! Jobban elüt a háttér és a karidesign/karakterek színezése, mint a Twelve Kingdomsban! (Imádom azt az animét, de olyan brutál tud lenni a kontrasztja, hogy na.)
Titkos, ne forgasd ki azzal a szavaimat, hogy "ja, hogyha ahhoz az animéhez hasonlítom, ami fölött nálam nincs más, akkor ne csodálkozzak", mert csak egy párhuzam volt.
Aztán az bosszantott még fel, hogy a fél seiyuu gárdát lecserélték. Mit a felét, maradt 3-4 hang a helyén, a többieknek meg szevasz! Ebben nem is ez volt a legidegesítőbb, hanem hogy kikre. A Brotherhood előtt pont ugyanazon a csatornán, pont ugyanabban az időben, pont az első rész előtt a Gundam 00 második sorija ment (igen, SB kelt minden vasárnap, hogy élőben nézze). Strigulázni lehetett az áthozott seiyuukat. De komolyan, Shinichiro Miki a két lábon járó spoiler lett. Lockon (Gundam 00 kari) fél szemére megvakult a sorozatban, a seiyuu megkap egy "előzőleg" félszemére megvakított karaktert, aki az official idővonalon a végén megvakul. Oh the irony.
Mi van még.
AH IGEN.
Megnéztem az utolsó részt, mert úgy voltam vele, hogy UH, és azért azt mégis látni kéne. Szóval amennyire én tudom, az anime pontról pontra követi a mangát (néhol túlságosan is... komolyan, manga gag-et mangába, anime gag-et animébe, de ezt csak a pár rész alapján mondom), kihúzza a jobb poénokat (a fogócskázós, a nagy kedvencem, meg amikor Al-Winry összetalálkozik Hohenheim-mal), erre az utolsó rész. Nem, igazából a lényegen nem változtat, de bakker, az a melodráma... a mangában töredékennyi... sírás (vagy nem is tudom, hogy nevezzem), nem volt. Azt szerettem benne, hogy nagyon hihető volt, hihető karakterek, hihető életek, hihető történetek. Az anime vége meg annyira epic akart lenni, hogy átesett a ló túlsó oldalára.
Egyszer persze meg kéne nézni (mondom ezt úgy, hogy amióta nem jön Nyul, azóta egy részt nem láttam semmilyen animéből), vágni akarok belőle AMV-t. Ezt jóval a Brotherhood előtt emlegettem még tán Shearernek (ó jézusom, ez tényleg régen volt). Meg komolyan, rendes véleményt kialakítani.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Egész pontosan lettek volna, mert a studió a manga krémjét hagyta ki.
Ez így az első 16 rész alapján nekem egyáltalán nem tűnt fel, persze erről beszélek, lehet, hogy azért, mert én a mangán még csak egyszer rágtam át magam (és akkor is csak úgy a sztori feléig), így nem tudom fejből az egészet lapról-lapra, "mezei nézőként" pedig nem tűnt fel, hogy ezekből az epizódokból egyrészt bármi olyan kimaradt volna, ami rontja az összképet, másrészt meg "amiről nem tud az ember, az nem fáj neki", ergo én mindig úgy vagyok vele, hogy hacsak nem akkora átszabás az anime a mangához képest, mint mondjuk a Rosario to Vampire vagy a YGO esetében, én szeretem a kettőt külön értékelni. Ha önálló sorozatként már megállja a helyét, akkor nálam már "nyert", függetlenül attól, hogy a mangához képest milyen. (Chrono Crusade-nél csinálta ezt nem egy fan, hogy "jó, az anime szódával elmegy, de BEZZEG A MANGA, OMG!!!!", én meg: "Ja, és?" Mindkettő jó volt a maga módján, persze, a manga sztorija sokkal jobb, ez tény, de az utolsó részek 1-2 furcsaságát/hülyeségét leszámítva nekem az animével sem volt semmi különösebb bajom, önálló sorozatként szvsz teljesen jól működött.)
Sárkánybaby írta:A másik a minőség. Biztos emlékeztek a híres képre, Ed automail-je könyéktől lefelé. Meg tudjátok, amikor a mangaka kínosan ügyel minden apróságra (de tényleg, mindenre... jó, testmagasság/súly kivéve, Arakawának elvei vannak :-P ), akkor az egyik részben az asztalon Al előtt van egy bögre tea. Nem, nem vendégségben van olyannál, aki nem tudja, hogy srác nem tud inni. HQ bakker.
Azt az automailt meg is fogadtam, hogy figyelni fogom, szerencsére azóta kijött a BD rip, szóval majd csekkolom. Ugyanis ilyen animációs hibák kb. mindenhol előfordulhatnak, igényes stúdió ezeket a DVD/BD kiadásra szépen ki szokta javítgatni. (Még mindig jobb, mint mondjuk a Shaft, ahol a fanboyok agyonajnározzák a stúdiót a látvány/animáció miatt, ehhez képest eddig kb. csak tőlük láttam olyat, hogy úgy változtattak meg jeleneteket, hogy a BD gagyibban festett, mint anno a TV változat.) Vagy ugye a fanservice sorozatok, ahol a TV verzió eleve nézhetetlen, mert mindent beborít a köd/feketeség, vagy a színes csíkok. Persze oké, nagyon más kategória egy fanservice cucc, meg egy FMA, csak arra utalok, hogy sajnos ma már tendencia lett, hogy a TV-be "odalökünk" valamit, csak hogy az epizód kész legyen határidőre, aztán majd a "házi kiadásra" csinálunk egy ráncfelvarrást, ahol a "quality" látványvilágú képeket és egyéb dolgokat is kijavítjuk. Persze ennek én sem örülök, de tényleg erre álltak rá sokan. Aminek viszont örülök, hogy a Brotherhoodból kb. egyedül ezt az automail-hibát láttam csak, amikor ilyen "anime quality képek" összeállítást néztem legutóbb. (Ja, meg azt, hogy "lol, nézzétek már, nem stimmel a karakterek magassága egymáshoz képest!" és bevágták, hogy az elején Ed kisebb, mint a Winry, majd a végén már magasabb. Erre valaki beírta, hogy ez direkt van így, a két kép között ugyanis eltelt vagy 30 rész minimum, szal ja... :-P XD)

A bögre teáról meg: Nem szimplán az asztalon maradt, ő meg pont ott ült? Látszott, hogy neki rakták oda? És nem valamikor az "eleje" körül, amikor még "gyerekek" és megszokásból csinálta? Csak kérdezem, mert ez nem tudom melyik rész melyik jelenete, de ez már engem is jobban zavar, mint egy elrajzolás.
Sárkánybaby írta:Aztán a hátterek.
Valóban, ha hibát kellene mondanom a Brotherhoodból, talán egyedül ez volt az, ami engem is felcseszett, de itt meg úgy voltam vele, hogy "ez az áldozat ("Touka Koukan" XDDD) azért, hogy cserébe a manga sztoriját nézhetem". Oké, persze jobb lett volna, ha az első sorozat gyönyörű háttereinél maradnak (valamelyik topicban anno csináltam is egy képes összehasonlítást a két sorozat Ötös Laboros jeleneteiről, nevetségesek voltak azok a "zsírkrétával" rajzolt oszlopok a Brotherhoodban), de azért ez sem volt egy akkora probléma, ami az egész sorozatot szétcseszte volna, meg nem is volt minden jelenetben annyira zavaró. Persze szvsz. Meg legfeljebb még annyi, hogy a karakterdizájn, vagyis inkább a rajzolásuk olyan furcsán....sterilnek hatott. Mondjuk ezt már a Soul Eaternél elkezdték, az első FMA után úgy emlékszem, hogy az volt a következő nagy dobásuk és ott is olyan furának hatott minden karakter, nem is igazán "műanyaghatásúnak" (amilyenek a mostani animék 99%-ában lenni szoktak), inkább olyan..."cartoony"-nak, szóval mintha nyugati értelemben véve lett volna az egész rajzfilmesebb. Persze ez ott még elment, részben az eredeti manga karakterdizájnja és stílusa, részben az SE alapból "komolytalanabb" története miatt, viszont a baj az, hogy ezt a stílust "átmentették" utána a Brotherhoodba is és hiába vették alapul Arakawa eredeti karakterdizánját, ha végül az egészre ráhúzták ezt a rajzolási stílust. ^^" Bár ez is olyan volt, mint az új hangok (amikről mindjárt szó lesz): nem megszokhatatlan, csak jobb lett volna, ha maradnak az eredetinél.
Sárkánybaby írta:Aztán az bosszantott még fel, hogy a fél seiyuu gárdát lecserélték. Mit a felét, maradt 3-4 hang a helyén, a többieknek meg szevasz! Ebben nem is ez volt a legidegesítőbb, hanem hogy kikre.
Engem speciel ebben csak az zavart, hogy azóta sem tudtuk meg, hogy miért. Bevallom, mivel nem vagyok egy seiyuu-szakértő (a 90-es évekből sem tudtam mindenkit, csak a nagyobb kedvenceimet, 2000 óta meg szinte senkit), ezért passzolom, hogy kik és kit szinkronizáltak benne, de mivel pusztán a két sorozat seiyuu gárdájának teljesítményét összevetve úgy találtam, hogy a Brotherhoodban valahogy...gyengébb mindenki egy fokkal, ezért eskü arra gondoltam, hogy mivel ez az FMA akkoriban már egy elég nagy húzócím volt (sikeres manga, amiből már egyszer készült egy sikeres anime is), ezért telenyomták pár "kevésbé jó" seiyuuval, akiket majd "felfuttat a sorozat". Viszont néhány dolgot tisztázzunk: Most ebből úgy tűnhet, mintha leszólnám a Brotherhood seiyuujait, pedig nem. Csak egyszerűen amikor először meghallottam az új Roy, Winry, stb. karakterek hangjait, valahogy mindegyik gyengébben muzsikált, vagy nem is, inkább úgy mondanám, hogy távolabb álltak a karakterek jellemétől, mint azok a hangok, akiket az első sorozatban összeválogattak. Bevallom, fogalmam nincs, ki volt pl. Roy az első FMA-ban, de nekem az a hang mai napig "A" Roy Mustang, mondom ezt úgy, hogy abban a sorozatban eleinte még utáltam is a fazont, a második felére kedveltem meg, igazán megszeretnem pedig csak a mangában sikerült. Vagy ott van Winry, akinek valahogy még úgy is karakteresebb hangja volt az elsőben, hogy igazából ott az egész jelleme nem nagyon fejlődik sehová, a mangában sokkal jobban meg van írva a karakter, míg az első animében kb. megrekedt ezen a "karbantartó és lehetséges love interest" szinten. És ezt lehetne folytatni, homonculusoknál is úgy emlékszem, hogy pl. Lust, Gluttony és Envy valahogy jobb hangot kaptak az elsőben. Viszont tegyük hozzá, hogy a megszokás nagy úr, lefogadom, hogy ha soha nincs első FMA sorozat és mondjuk a Brotherhoodban szólalnak meg először a szereplők, akkor most semmi különösebb gondom nem lenne senkivel, mert azért nem azt mondom, hogy a seiyuuk rosszak voltak, vagy bármi, egyszerűen csak...az elsőben jobbak voltak. XD Ugyanakkor az is igaz, hogy úgy emlékszem, volt olyan hang, akit meg pont a B-ben találtak el jobban véleményem szerint, illetve azoknak a szereplőknek, akik az első animében nem voltak benne, hibátlan a hangjuk. (LING! Úristen, TELITALÁLAT! :D) Szal ez inkább megszokás lehet a részemről, meg igazából csak azt nem értettem, hogy ez Japán, ahol kis túlzással a sírból is kiráncigálják a szinkronszínészt, ha bárhol szükség van a hangjára, erre a Bones látszólag minden ok nélkül szinte a teljes szinkrongárdát lecserélte. (Lehet meséltem már, hogy volt egy ilyen Rumiko-évfordulós műsor, igazából Lumnak csak egy epizódja volt + pár mondata az elején, de igen, ezért odarángatták az azóta férjhez ment és úgy 10-20 éve nem is nagyon szinkronizáló Hirano Fumit. XD Na ha ezt meg lehet csinálni, ne izéljen már a Bones, hogy nem tudta összekaparni a régi brigádot, amikor talán tíz év sem telt el a két FMA között. Inkább csak nem akarta, vagy lusta volt, vagy direkt akart új hangokat, vagy akármi, mindent elhiszek, de azt nem, hogy esetleg próbálták, de nem sikerült volna.) Viszont azt hozzá kell tennem, hogy ismét "mezei nézőként" rohadtul nem zavart, hogy a Gundam 00 stábját "emelték át", még ha így is van. XD Ergo, ez megint kb. az egyéni szoc problémád, ha ettől nem tudsz elvonatkoztatni. XD Még ha láttam is volna a Gundam-et, simán el tudom képzelni, hogy nekem pl. fel sem tűnt volna, hogy ugyanazokat a hangokat hallom. XD (Vagy a másik verzió: nem egyszer előfordult már, hogy nézek X sorozatot és valamelyik karakter hangjára ráfanolok, hogy "fú, ez tökre úgy hangzik, mint Y sorozatból az a másik karakter, tuti, hogy egy a seiyuujuk!", aztán rákeresek és...nem, rohadtul nem. XD Csak hasonlított a hangjuk. XD Ezt csak arra írom, hogy szerintem ez megint egy olyan dolog, hogy egy "átlagnézőnek" tökre nem zavaró, csak ha valaki már eleve úgy választ animét, hogy a cím/tartalom mellett a seiyuu gárdát is végigböngészi. Nem csak te vagy ilyen, egyik haverom is ezt szokta, én meg bevallom, totál hidegen hagy az elején, max utólag szoktam csak csekkolni, hogy XY karater hangja ki volt, ha úgy tapasztaltam, hogy tényleg maradandó volt az alakítása.)

Meg ami úgy általában zavar, hogy kissé úgy érzem, mintha túl kemény lennél a B-vel szemben, szinte csak a negatívumait sorolod mindig, közben nem szólsz az EPIC OST-ról, az amúgy valóban szó szerint "quality" Bones animációról, stb. Én már speciel annak is örültem, hogy tényleg csak a mangán mentek végig és ott meg is álltak. Oké, kijött valami "filler mozi", azt még nem láttam, de azért tök jó, hogy nincs "második szezon", illetve, hogy az első sorozatnál sem mondták azt, hogy "fú, olyan sikeres az FMA, arra gondoltunk, hogy mondjuk jól telenyomjuk fillerrel a Brotherhoodot is és hatvanakárhány rész helyett százig meg sem állunk!". (Mielőtt valaki mondaná, hogy "jó, de FMA-ból hogy csinálsz második szezont?": Kiddy Grade, meg Kuroshitsuji. :-P Egyikből sem nagyon lehetett, mégis csináltak nekik, na azok olyanok is lettek... Mivel a pénz az úr, az FMA-nál is lehetett volna egy ilyen és hálát adok az égnek/Bones-nak, hogy nem lett.)

Az első sorozatnál meg ugyanez fordítva: a rendező, meg a nem tudom én milyen stábtagok miatt kb. mintha mindent elnéznél neki, pedig a sztori első fele filleres, a második fele meg szimplán egyre inkább elkurvult, míg a végén megkaptuk azt a "zseniális" lezárást, ami nálam azóta is benne van a "TOP 5 legrosszabb anime-befejezés" között, méghozzá ha jól emlékszem, az első vagy a második helyen. (A mozifilm nélkül, az aztán még rátett egy lapáttal az egészre...) Melodráma meg ott is van rogyásig, sőt, állítom, hogy "emósabb", mint a B. Mert lehet, hogy ott mondjuk a végén az "epic-faktor" miatt túloznak, de itt meg ötrészenként a néző szájába rágják, hogy "hajj Al, bűnösök vagyunk mi (akár a többi nép..., ja nem, ez más XD), szegény anyánkkal mit tettünk, Isten ellen való vétek volt ez, bizony mondom néktek" stb-stb. XD Meg komolyan, vannak ilyen "drinking game"-ek, tudod, az "igyál mindig egy pohárral, akárhányszor ez vagy az történik". Első FMA sorozatból lehetne egy ilyet, akárhányszor mondjuk az esőben állva emóznak, vagy hatvanadjára flashbackelnek vissza Trisha "visszahozására", vagy Scar Lustos flashbackjei, stb-stb. Ja és akkor persze a végén még Hohenheim szenvedős románca a főgonosszal, akinek most a neve sem ugrik be, annyira megragadó karakter volt. XD Igazából ezek megint olyan dolgok, hogy engem nem zavartak olyan szinten, hogy lerontsák az élményt, sőt, az utolsó 2-3 rész előtt még azt mondtam, hogy akár jól is le lehetne zárni az egészet, de látod, ha annyira kritikusak akarunk lenni, az első sorozatban is voltak ám hibák, nem is kevés és engem az nem vigasztal, hogy "jó, de ott még XY volt ennek vagy annak a karakternek a hangja, meg Z dizájnolta a háttereket". ^^"

Szóval amint látod, még pár dologban egyet is értünk a B-vel kapcsolatban, épp csak nekem nem tűnt annyira gáznak ezekkel együtt sem az összkép, hogy élvezhetetlenné tegyék számomra a sorozatot, vagy hogy emiatt ne merjem esetleg olyanoknak ajánlani, akik lusták mangát olvasni (egy csomó ilyen van, mint ahogy te animét nézel ritkán, csak ők "fordítva" XD), de kíváncsiak az eredeti történetre. (Fú, emlékszem, amikor leszedtem a BD-t, pár epizódba csak nagyon kicsit beletekertem, csekkolva, hogy rendben vannak-e a fájlok, meg ilyenek. Erre pont kifogtam az egyik rész végén, ahogy Hohenheim lépked Father felé és alatta az az epic zene... *_____* Majdnem azt mondtam, hogy "oké, bocs Arakawa, de előbb a Brotherhood, a mangád ráér utána is". XD Végül persze nem döntöttem így, de csábított a Bones. XD)
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta: Mivel a pénz az úr, az FMA-nál is lehetett volna egy ilyen és hálát adok az égnek/Bones-nak, hogy nem lett.)

OFF

Szerintem azzal a hálálkodással még várj egy picit, az új szezonok felhozatalát elnézve mindig erősödik bennem a sanda gyanú, hogy nem vagyunk már messze attól, hogy sikeres, de nem is túl régi sorozatok "új, javított" változatával jöjjenek ki, úgyhogy mindjárt itt lesz az FMA 3, az "új" Death Note, "javított" GITS, a Bleach, Naruto, DB újrakezdeve legelőlről. (Talán ezzel sikerül majd legyakni még az amcsik "Pókember 10.000"-szinte silányuló "filmművészet"-ét is.) XD :dirr:

(Persze az már más kérdés, hogy lehet, hogy még ezekkel is jobban járnánk, mint holmi Amnesia, Sasami-san, Aku no Hana, stb. féle "brilliáns" új adaptációkkal. :roll:

ON
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:De komolyan, Shinichiro Miki a két lábon járó spoiler lett. Lockon (Gundam 00 kari) fél szemére megvakult a sorozatban, a seiyuu megkap egy "előzőleg" félszemére megvakított karaktert, aki az official idővonalon a végén megvakul.
Ezt ugye te se gondoltad komolyan? Mármint, hogy a szinkronszínész egyik szerepe lespoilerezhet egy másikat. ^^'
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:Ezt ugye te se gondoltad komolyan? Mármint, hogy a szinkronszínész egyik szerepe lespoilerezhet egy másikat. ^^'
Persze hogy nem, de Shinichiro Mikire tényleg nem tudtam úgy gondolni: na, már megint egy vak szerep. :P

Na ha idetévedtem, próbálok válaszolni Titkosnak is.
Kezdjük a seiyuukkal. Az új bandát, legalább is azok túlnyomó részét nem kellett felfuttatni, nekem inkább fordítva érződött a dolog, és ettől csak kínosabb lett az egész. Nemtom mennyire vagy azzal tisztában, hogy a különböző broadcast-ek és drama CD-k nem mindig az adott sorozatért vannak, sokkal inkább "OMG az az XY seiyuu az Z animéből, fúúúú milyen szexi hangja van" csajoknak. Ezzel igazából nincs is gond, ha az emberek így éreznek, akkor a seiyuu jól végzi a munkáját. Csak amikor lecserélték a Brotherhood nagyját ilyen emberekre, azért az... fura volt, maradjunk ennyiben. Ookawa Touru (Roy előző hangja) meg valóban jobb volt, volt benne valami... "a nőcsábász fickó, aki nem végzi a munkáját" dolog. Már nem emlékszem arra, hogy Liza kit kapott újonnan, és hirtelen az eredeti hanghoz tartozó név sem ugrik be, de azt meg azért szerettem jobban, mert karcos volt, katonás, hitelesebben adta a fegyelmezettet.
Csak így lábjegyzetben hozzátenném, hogy Fujiwara Keiji (az FMAból Hughes) régen nekem mindig a kedves, kissé bolondos, jófej középkorú fickót jelentette. Aztán nem sok másik szereppel később rájöttem, az arc sokkal jobban adja a pszichopata állatot. XD

Mi volt még.
Ja, a bögre tea. Ez az után volt, hogy Winry összetalálkozott Scarral. (Bakker, majd megöl a kíváncsiság, kár, hogy nem derült ki végül a pasas neve.) Főhadiszállás, Al már bőven páncél volt, ülnek hárman az asztalnál, előttük egy-egy bögre.

Igen, bár az első animét jobban szeretem, annak a legvége tényleg nagyon WTF. De amíg addig elérünk, szerintem egészen jó.

Mondom, kicsit az is zavart, hogy nagyon át akarta venni a mangás gag-eket. Úgy értem, ha jól rémlik, voltak rendesen fekete-fehér, SŐT feliratozott részek. Az animét látni és hallani kell, nem olvasni!
(Jaj, apropó, benne volt a "mostantól az anime címe Páncélos Alkmista lesz"? XD Az zseniális rész volt.)
Talán az, hogy annyira jól sikerült meganimálniuk a mangát, hogy túlzásba is vitték. Manapság adaptációról a Felhőatlasz jut mindig az eszembe, hogy a film köbö követi a könyv eseményeit. Az az egésszel kapcsolatban az érzésem, hogy "akár történhetett volna így is". Ezt oktatni kellene.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:(Jaj, apropó, benne volt a "mostantól az anime címe Páncélos Alkmista lesz"? XD Az zseniális rész volt.)
Ha megmondod, hanyadik kötet a mangában, rákereshetek az animében. XD (Annyira nem lehet messze, mert ez még nekem is rémlik, már a mangából. XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Ha megmondod, hanyadik kötet a mangában, rákereshetek az animében. XD (Annyira nem lehet messze, mert ez még nekem is rémlik, már a mangából. XD)
Ööööööööööööööööööööööööööööööö...
Nyolcas kötet vége.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:
Titkos írta: Ha megmondod, hanyadik kötet a mangában, rákereshetek az animében. XD (Annyira nem lehet messze, mert ez még nekem is rémlik, már a mangából. XD)
Ööööööööööööööööööööööööööööööö...
Nyolcas kötet vége.
Hú, erre emlékszem... erre a mérlegelésre az animében. Meg sok más hasonlóra. Mondjuk szerintem nem feltétlenül jól vették ki magukat a poénok ebben a formában és mennyiségben az animében. Főleg, miután az első sorozat "ütős" emlékekkel maradt meg a fejemben. Az nagyon jól indult, folytatódott, a végére pedig egyáltalán nem emlékszem. Aligha lehetett jó tehát.

Az új sorozatból nagyon hiányoltam azt az érzelmi hatást, amit az első tett rám. A sztorit legalább rendesen követték és így én is megtudhattam, hogyan folyik tovább, hol tért el tőle az első sorozat (A "Scar körberajzolja a várost" rész már bőven kitaláció volt, pedig az még nagyon jól jött ki szerintem - de egészen más formában és léptékben nem hiányzott ez az idea a "valódi" történetből se). Szerintem a "B" nem rossz sorozat, de az FMA-hangulat (teljesen szubjektíven persze) hiányzott belőle. Az szarul esett, amikor a korábban fájdalmas eseményeket szinte vállvonással nyugtáztam. Most vagy én vátoztam ennyit, vagy az anime.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Inkább arról van szó, hogy az első FMA sorozaton a Bones direkt "darkosított" (meg erre céloztam azzal is, amikor fentebb írtam SB-nek, hogy abban is volt bőven "emó és melodráma"), egyszerűen azért, mert így jobban eladható. Ez is egyfajta fanservice, ha úgy tetszik és már sokkal korábban is alkalmazták, pl. emlékszem, anno az Ayashi no Ceresnél volt hasonló, hogy ahol az anime vérkomoly volt, ott a mangában lazán poénkodtak két durva jelenet között, függetlenül attól, hogy a sztori kb. ugyanaz. Vagy Kenshin OVA, ami Kenshin múltjáról szól: ugyanúgy benne van a mangában is, de mivel az anime nagyon sötétre/drámaira vette a figurát, valóságos táborokra szakadt a fandom, voltak az "OVA-sok", akik azzal jöttek, hogy "fú, ez az igazi Kenshin, sötét, darkos, szomorú, yeah!", meg voltak a "TV-sek", akiknek jobban bejött az, hogy bár abban is ott vannak a komolyabb epizódok, de azért két harc között poénkodnak is. (Én meg maradok mangás, na abból speciel szerintem sem sikerült egyik adaptáció sem jól a mangához képest.)

Azért írtam le mindezt, mert az FMA-nál is valami hasonló történt: nem túlzottan, de azért pár fokkal úgymond "komolyabbra" vették a figurát az első sorozatban (na, abból tényleg rengeteg Arakawás poént kiszedtek, ha már itt tartunk...), emiatt akik soha nem olvasták a mangát és azzal kezdtek, eléggé vegyes érzelmekkel fogadták a Brotherhoodot. Kb. arra panaszkodtak, amire te is, hogy volt az első sorozatnak egy olyan misztikus/sötét hangulata, ami nekik a B-ből abszolút hiányzik, részben a rengeteg Arakawás gag miatt, ami számukra "komolytalanabbá" tette az egészet. (Jó, mondjuk tegyük hozzá, hogy mivel már a sztori negyedét/felét ismerték az első sorozat révén, a misztikussági faktor ezért is csökkent. XD) És tudod mit? Valamilyen szinten megértem őket. Én anno félelemmel kezdtem bele a mangába, mivel én is mindenhonnan olyasmiket hallottam, hogy "nem rossz, de azért az anime jobb volt", meg "azért jóval komolytalanabb, mint az anime sztorija". (Persze tegyük hozzá, hogy ekkor még a manga sem fejeződött be, Brotherhood pedig még sehol nem volt.) Viszont az első sorozat borzalmas vége után muszáj volt elkezdenem az eredetit, még úgy is, hogy tudtam, hogy egy ponton túl teljesen más sztori a kettő és úgy is, hogy egészen a végéig imádtam az első sorozat történetét is, mert egyszerűen a befejezés olyan hatással volt rám, hogy "nem lehet, hogy így végződjön nálam ez az egész FMA...". És igen, igazuk van, valahogy a rendezés és képi világ darkosabb/misztikusabb volt az elsőben, sőt, amíg nem ágazik el a két sztori, még azt is megkockáztatom, hogy jobb volt az első sorozat, viszont utána nálam Arakawa keményen "törleszteni" kezdett, a történet köröket vert a régi sorozatra és egy csomó olyan elemet behozott, amit én furcsálltam, hogy kimaradtak az elsőből. (Pl. hogy ha ezek a homonculusok annyira májerek, miért volt az, hogy King Bradley utolsó epizódokban előadott "Terminátorozásán" kívül szinte alig láttuk őket nyílt csatában hőseink ellen? Miért csak a legvégén és miért van az, hogy amikor Greed hamarabb kezd akciózni, még meg is büntetik? Na ezek pl. a mangában/B-ben pótolva lettek, Lust, Gluttony, Envy mind bemutatják, amit tudnak, még viszonylag "korán", King Bradley ugye értelemszerűen "inkognitóban" akciózik, de ő is hamarabb kezd durvulni, Greed "árulása" is érthetőbb szvsz és persze több szerepet kapnak az olyan homonculusok is, akik az elsőben még alig szerepeltek és át is írták őket, gondolok itt Slothra és Pride-ra. Utóbbi ugye a mangában/B-ben nem King Bradley volt és Sloth is egy totál más karakter.)

Szóval ja, a Bones ha ki is vett esetleg poénokat a mangához képest, valószínűleg azért csinálták, mert volt egy csomó néző, akik csak a TV-ből ismerték az FMA-t és valamennyire próbálkozni kellett, hogy őket is megfogják. Nyilván a manga után érezhető úgy, hogy némileg melodramatikusabb/kevésbé vicces a B, viszont akik meg csak az első sorozatot látták előtte, azoknak még így is túl poénkodós volt helyenként, szóval ja, ízlések is pofonok, a Bones meg próbált nem befürödni a sorozattal ilyen igények mellett, ami szerencsére sikerült neki, pedig anno az első hírek, meg az első pár rész után még sok fan azt jósolta, hogy rohadt nagy bukta lesz nekik ez az egész "feltámasztás". (Amúgy olyan postot is olvastam, aki arról írt, hogy konkrétan a mangát találta gyengének az első anime megnézése után, pedig Arakawában szerintem egyikünk sem tud hibát találni, már ha FMA-ról van szó.)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nekem ne akard bemesélni, hogy az FMA valódi sztorija nem darkos, mert hónapokig azt hittem, hogy Arakawa az egészet egy tömegmészárlással fogja lezárni. Annyira kilátástalannak tűnt minden, hogy az elképesztő. A humor csak az oldószer volt.
Kérdés annak, aki látta és olvasta végig: amikor Ed felhívja Izumit, és megkérdezi, hogy a nő transzmutált gyereke valóban az övé volt, azt csak "felolvassák" a mangából, vagy tényleg leragadnak annyira, hogy érezhető legyen a tragédia?

Valahogy ezt érzem (az alapján a pár rész alapján) komoly különbségnek a két anime között. Az első megállt a darkos részeknél, és bemutatta, hogy ez igenis tragikus. A "B" meg ugyanannyi időt tölt ezek fölött, mint a poénok fölött. Igen ám, de ha az ember a mangát olvassa (most általánosságban, nem csak az FMA-ról van szó), akkor ott rövidebb ideig tart feldolgozni a humort és tovább a drámát. A papírformátum nem azt jelenti, hogy ki van osztva rá valamennyi idő, az csak a médium (jó, kivéve akkor, ha adott mangaka elszúrta a panelezést). Erre mondom, hogy a "B" túlságosan is ragaszkodik a forráshoz. Olyan érzésem volt (az alapján a pár rész alapján), hogy "fúúú, siessünk, gyorsan, rohanjunk végig, csináljuk már a következő részt, le vagyunk maradva!"
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Nekem ne akard bemesélni, hogy az FMA valódi sztorija nem darkos, mert hónapokig azt hittem, hogy Arakawa az egészet egy tömegmészárlással fogja lezárni. Annyira kilátástalannak tűnt minden, hogy az elképesztő. A humor csak az oldószer volt.
Nyilván, csak azt mondom, hogy az első sorozat még az "oldószerrel" is szeretett spórolni a mangához képest, hogy több legyen az angst, mert arra buknak a tini nézők, akik jellemzően animéznek Japánban. (Idősebb korban már nem nagyon van rá ideje arrafelé az embereknek. XD) Meg azt írtam, hogy ez nem egyedi eset, lásd az egyik kedvenc példádat, a Black Cat-et. Lefogadom, az is azért lett olyan animében, mert egy emós/darkos bish mennyivel több fangirlt tud már "bevonzani", mint a "vigyori kölyök" a mangából. (Jó, az FMA-nál szerencsére nem durvultak el ennyire még az első sorozatban sem, csak mondom, hogy ez egy kedvelt "módszer".)
Sárkánybaby írta:Olyan érzésem volt (az alapján a pár rész alapján), hogy "fúúú, siessünk, gyorsan, rohanjunk végig, csináljuk már a következő részt, le vagyunk maradva!"
Az elején tényleg ez ment, de úgy emlékszem, később rendes sebességre "lassultak", az első negyedet csak azért próbálták ledarálni minél hamarabb, mert az ugye még szinte teljesen megegyezik az első sorozat sztorijával és siettek, hogy még azelőtt eljussanak a különbségekhez ( = nézőcsalogató), mielőtt mindenki feláll a TV elől "bazz, ezt már láttam egyszer..." utálkozás közepette. XD

Amúgy a történetvezetéssel nekem eddig egyetlen bajom volt csak, pont az első rész. Gyakorlatilag írattak Arakawával egy fillersztorit és oké, értem, ez is azért kellett, hogy "ne kezdődjön már pont úgy, mint a másik sorozat", de kb. semmi értelme nem volt, főleg, hogy utána a második rész már a szokásos papos sztorival nyitott.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:Az elején tényleg ez ment, de úgy emlékszem, később rendes sebességre "lassultak", az első negyedet csak azért próbálták ledarálni minél hamarabb, mert az ugye még szinte teljesen megegyezik az első sorozat sztorijával és siettek, hogy még azelőtt eljussanak a különbségekhez ( = nézőcsalogató), mielőtt mindenki feláll a TV elől "bazz, ezt már láttam egyszer..." utálkozás közepette. XD
Igen, én is éreztem, hogy rohannak, nem kicsit benne volt ez a kapkodás, hogy nem sikerült magam úgy beleélni, mint az elsőbe. És pont emiatt vártam mar nagyon, hogy végre elérjenek oda, ahol elválik a két sorozat. Kicsit öngól lett :drop:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:Meg azt írtam, hogy ez nem egyedi eset, lásd az egyik kedvenc példádat, a Black Cat-et.
Ne. Azt ne keverd ide. Az az adaptációk legalja. Eskü, a Battle Royale film SINCS annyira szar, mint a BC anime, pedig az is ótvar fos.
Titkos írta: Az elején tényleg ez ment
alvaro írta: Igen, én is éreztem, hogy rohannak, nem kicsit benne volt ez a kapkodás, hogy nem sikerült magam úgy beleélni, mint az elsőbe.
Akkor örülök, hogy ezt nem én halucináltam bele.

Ja, egyébként az első részen én is csak lestem. Szerintem egy recap-szerű rész (illetve pár, normális temptóban, mondjuk beszélgetés, hogy mi történt, meg flashback) sokkal értelmesebb lett volna. Már csak azért is, mert a mangában minden rohadt konzisztens, az ember könnyen hozzászokik az ilyesmihez, az első rész pedig jobban már ki sem lóghatna a sorozatból. Arakawa nevével próbálják fémjelezni, de ez igazából nem hat meg.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sárkánybaby írta:
Titkos írta:Meg azt írtam, hogy ez nem egyedi eset, lásd az egyik kedvenc példádat, a Black Cat-et.
Ne. Azt ne keverd ide. Az az adaptációk legalja.
A Tsukihime és a Chaos;Head nem értenek veled egyet.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Junchi írta: A Tsukihime és a Chaos;Head nem értenek veled egyet.
Szóval ezek szerint láttad ezeket, és szarok.
Részvétem.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése