Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:És Asuka soha az életben nem volt tsundere, egyszerűen annyira távol áll a személyiségétől, mint Makó Jeruzsálemtől - csak épp a fanok 90%-a velemiért azt hiszi hogy az (csak tudnám miért?), úgyhogy ráírták ezt a teljesen sablon tsundereszerepet.
Amúgy erre két tippem van, hogy miért:

1. Ma már lassan minden szerencsétlen karaktert bele szeretnek szuszakolni a fanok valami idióta sztereotípiába. :D Jó példa erre a My Little Pony, ami ugye még csak nem is anime, mégis, egyik karit tsunderének, a másikat meg tököm tudja, minek nevezik, ilyen 1-2 megnyilvánulás miatt. Egyszerűen ez a "skatulyázás" is egyfajta divat lett, mint pl. az, hogy trollface-el meséljenek el amúgy teljesen hétköznapi dolgokat/eseményeket. Na most ha ebből indulunk ki és Asukát is kötelezően bele kell szuszakolnunk egy ilyen sztereotípiába, akkor ne harapd le a fejem, de bizony én is tsunderének nevezném. :D Nem azért, mert az, hanem mert nem tudnék ennél hasonlóbb sztereotípiát találni a személyiségéhez/viselkedéséhez. Persze itt a fő probléma az, hogy nem lenne kötelező minden egyes kib*szott szereplőt mindig valami hülye otaku-fétisnek megfeleltetni, már csak azért sem, mert egyszerűen némely karakter összetettebb személyiség annál, hogy csak úgy ráhúzzák ezt, vagy azt. (Mondom mindezt úgy, hogy amúgy én rühelltem Asukát, talán az egész NGE-ből ő volt számomra a legirritálóbb karakter, de ettől még értem a problémádat. XD)

2. A másik meg még ennél is egyszerűbb magyarázat: leül az NGE elé a hülye/egyszerű világlátású fan, aztán annyi marad meg benne az egész sorozatból, hogy "Hát vót valami Shinji, az ilyen tejbetök kamaszgyerek volt, azzal tudtam azonosulni, aztán volt két "csaja", az egyik ilyen hallgatag, kissé autista, szóval akkor ő lesz gondolom a silent moe type, a másik meg folyton szidta, ütötte, stb., szóval ő meg a tsundere. Elég hárem animét láttam ahhoz, hogy felismerjem az ilyen típusú karikat! Ja, meg Misato, de ő meg egy MILF, egyértelmű!" Ez meg az elitista magyarázat, de simán el tudom képzelni, hogy ha a mai átlag fan leül mondjuk az eredeti, "classic", még Anno által nem szétbarmolt NGE elé, akkor kb. ez jön le majd neki belőle, meg ennyit lát 1-1 karakterből. Amit Anno is pontosan tud (meg sok más alkotóhoz hasonlóan ő sem előnyére változott az évek során... :dirr:), ezért a mostani filmekben már eleve ezekhez az "igényekhez" igazította a szereplők jellemét, plusz még bedobta Marit, akivel azokat is be tudja húzni a filmbe, akik eddig esetleg egy nőt sem találtak maguknak a sorozatból... XD Persze értem, hogy ki vagy borulva emiatt, eleve nem kéne az NGE-ből ennyire "háremanimét" csinálni, de ezt már Annoval kéne megbeszélni. XD (Amúgy komolyan, ahogy látom, hogy Anno, Toriyama, stb. hogyan "épülnek le", újfent azt tudom levonni tanulságként, hogy "még mindig Rumiko a király(nő)!" :D Oké, ő sem a régi már, egy tök középszerű és a lerágott csont shinigamikat a főszereplő állító mangával rukkolt elő, na de ő legalább nem erőszakolta meg a korábbi legendás címeit...még. XD)
Surci írta:Ha már mindenképp valami idióta love-szálat akartak beletenni, akkor csinálták volna ezt Marival, úgy még lenne is valami értelme a szerepeltetésének, de így... Btw szerintem neked se fog tetszeni, ha egyszer eljutsz odáig hogy megnézd, mert az az egyszem Mari messze nem kompenzálja a mozi orbitális hibáit.
Vele nem lehetett, őt a néző "waifujának" rakták be, vagy mi... XDDD (Bááár...ugye ott volt az a jelenet, hogy "Shinjit szagolgatja", mert "szereti az LCL folyadék illatát", vagy mi, aztán azt sem tartom véletlennek, hogy a yuri-mániások közül meg sokan Asukával párosítgatják... XD Szal a filmet még nem láttam, de érzésem szerint ő inkább ilyen "joker kari", avagy "azzal hozható össze, akivel te akarod". XDDD) A második mondatodban pedig nem kételkedek, eleve ha csak abból indulunk ki, hogy ez még azoknak sem tetszik, akik a TV sorozattól még oda, meg vissza voltak, én meg azt is eluntam a felénél, akkor sejthető, hogy ezt a filmet mennyire fogom "élvezni", viszont Marinak köszönhetően legalább valami cseppnyi fanservice-t talán kapok és ennyi örömöm lesz. XDDD (Ja, meg azért arra a "tökösebb Shinjire" a második filmből leszek még nagyon kíváncsi!)
Surci írta:Amúgy OFF, de nézd már végig a sorozatot, meg nézzél Kőkaput és Madokát, legalább lehetne jó kis wall of texteket nyomatni a topicjaikba. Ezek tipikusan olyan cuccok amiken tényleg van is mit elemezgetni, agyalni :D
Hát ööö...most tényleg nem azért, de ebből a három címből egyelőre max a Kőkapunak van reális esélye arra, hogy a közeljövőben terítékre kerüljön nálam. :D Az EVA-t ugyan egyszer még mindenképp meg akarom nézni, mert hát "kultuszanime", meg minden, de nyilván ha eddig közel 15 éve pihen a felénél félbehagyva, akkor most nem az lesz az első és legfontosabb dolgom, hogy rávessem magam. XD A Madoka szintén ott van a "planned to watch" listámon, de annál sem túl biztató, hogy megtörtént a harmadik rész végén az ominózus fejleharapás, nekem meg annyi volt rá a reakcióm, hogy: "Hmm, egy lolievő kukac? Lehet tenyésztenem kéne ezeket, jobb hely lenne egyből az animevilág. :twisted: " (Oké, hogy mire odáig eljutottam, már hatvan helyen lespoilerezték nekem, de akkor is... XD) Tudom, hogy az egész dizájnja igazából ilyen "átverés" és később bedurvul, de igazából az eddigi legjobb ajánlóleve nálam az, hogy még neked, meg Péternek is tetszett. XD Szal valamikor majd ez is sorra kerül. XD
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: Persze értem, hogy ki vagy borulva emiatt, eleve nem kéne az NGE-ből ennyire "háremanimét" csinálni, de ezt már Annoval kéne megbeszélni. XD (Amúgy komolyan, ahogy látom, hogy Anno, Toriyama, stb. hogyan "épülnek le", újfent azt tudom levonni tanulságként, hogy "még mindig Rumiko a király(nő)!" :D Oké, ő sem a régi már, egy tök középszerű és a lerágott csont shinigamikat a főszereplő állító mangával rukkolt elő, na de ő legalább nem erőszakolta meg a korábbi legendás címeit...még. XD)
Számomra az egészből az a legviccesebb, hogy Anno szokott még azon sírdogálni, hogy az egész anime iparág a vesztébe rohan a jelenlegi irányvonalával. Bár azt nem tudom, hogy ha ennyire bánkódik ezen akkor meg miért van benne? (Jó gondolom neki is van egy jen alapú hitele).

Szerintem kicsit bonyolultabb a helyzet annál, hogy egyszerűen azt mondjuk: mehh már megint sztereotip karaktert alkottak meg. Úgy vélem nehéz lavírozni a klasszikus megoldások és klisék világa közt. Egyrészt vannak olyan sorozatok ahol egyértelműen kellenek mindenki által jól beazonosítható karakterek mert a célközönség olyan (pl.: gyerekeknek szánt cuccoknál). Szintén kellenek a hárem animékhez amiket fizikai képtelenség működtetni mondjuk egy-pár dare típus nélkül. Szerintem a probléma valahol ott kezdődik amikor az alkotok kísérletet sem tesznek azért, hogy egy karakter több legyen mint egy rakás klisé. Sokaknak ez baromira bejön mert legalább nem kell gondolkodni, hogy kicsoda micsoda, a karakter. Egész egyszerűen a több dimenziós, több rétegű személyiséggel megáldott szereplőkkel csak a baj van. Az offtopickban beszélt szavazásos cuccok is ezt mutatják: az otakuknak kő egyszerű sablon karakterek kellenek, nem pedig holmi bonyi karakter mert akkor még talán gondolkodni kellene, az pedig veszélyes.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi a 45-ösben írta:aztán beugrott, hogy a Guilty Crown nevű förmedvény még ennél is jobban felhúzott.
Itt még úgysem említettem, de ya, a Bűnrossz Korona nekem is egyik "kedvencem" - mindezt úgy hogy 10 rész után dobtam, és azokkal is vagy 5 napig szenvedtem, egyszerűen nem volt energiám naponta egy, max két résznél többet megnézni belőle, ami nálam elég nagy szó. A zenékkel nem volt különösebb bajom, az első OP még tetszett is, a látvány már neccesebb, mert látni hogy sok pénzt nyomtak bele, de szvsz már túlzottan műanyag, viszont a többi... Egyszerűen SEMMI értelme nincs, se az eksön of the week-részeknek, se a központi történetszálnak, se semminek... A rendezés és a writing minősíthetetlen - főleg az utóbbi. De olyannyira hogy az volt az érzésem, mintha az író folyamatosan be lenne baszva/drogozva (és ezt halál komolyan gondolom, nem vicc vagy ilyesmi) vagy minden részben más írót vettek elő, akinek fogalma nem volt mi történt az előző részekben, vagy hogy hová is halad ez az egész. Vagy az is komolyan megfordult a fejemben hogy valamiért szabotálni akarja a stáb munkáját, mert a stúdió valamelyik fejese elszerette a nejét, vagy elnyerte a lakását pókeren vagy valami hasonló. Egész egyszerűen annyira nincs a világon semmi értelme az egésznek, hogy ehhez képest pl. a pár napja az animeajánlós topicban említett Jormungand maga a konzisztencia kvintesszenciája, pedig baromságokért annak se kell a szomszédba mennie...

SPOILER
A helyzetet súlyosbítják a karakterek: mind a három főszereplő valami iszonyatmód irritáló: a Cipő által lenyomott angsthez Shinji-kun, Yukiteru vagy a Noein-es Yuu maximum szalutálhat, aztán egyik pillanatról a másikra vált badass terminátorba, hogy a kövi rész elején ott folytathassa a rikonyálást, ahol előzőleg abbahagyta. A végén meg állítólag valami nácziführer is lesz LOLMAO :D de ezt már nem vártam meg. Gai az übercool tökéletes darkos bishi, mindent tud mindenkiről, soha nem téved, nem lehet csőbe húzni, stb... *ásít* Inorinak meg kb. annyi személyisége van mint egy szelet parizernek, talán még abba is több eredetiség szorult. Persze jól lehet fanszervizelni -_- És persze remek waifu-alapanyag, már az első részben úgy indított hogy majdnem beterpesztett Cipőnek, akivel akkor találkozott életében először :D A többiek kuka, a koordinátor loli szintén ingerelt, egyedül a tolószékes pilótacsajban láttam némi fantáziát, de belőle se hoztak ki semmit amíg láttam. És a teljesen komolyanvehetetlen akciók fel is teszik az i-re a pontot: Inori ebben a csúcstaró, eleve úgy van felvezetve a karaktere hogy ő egy befutott énekesnő, milliós rajongótáborral, képe plakátok ezrein, a neten sokmilliós nézettségű videói vannak - erre basszus fellépőruhában megy akcióba! Se egy maszk, vagy sisak vagy valami, elvégre celeb, úgyse ismeri fel senki, plusz a libegő-lobogó szalagos ruhák is ideálisak egy bevetéshez, nem akadnak fenn drótkerítésen véletlenül se, a piros-világoslila színek is szintén remek választások az álcázáshoz. Vagy amikor 10 méterről nem tudja eltalálni a mecha, vagy amikor asszem Cipőt kell kiszabadítani, Void meg minden egyéb magic nélkül ugrál 6-8 métereket, tisztára mint Homuék a Madokában, és egy kispisztollyal kivégez nemtoménmennyi kommandóst, akik szintén képtelenek eltalálni -_-""""" De Gai-t se kell félteni, tévében deklarálja a háborút, utána meg úgy mászkál az utcán, mint bárki más - viszont neki nincs is félnivalója, mert vagy háromszor robbantják fel, és ússza meg egy karcolás nélkül, jóhogy nem fél holmi rendőröktől vagy terrorelhárítóktól. A Void meg annyira röhejesen kiszámítható a harmadik alkalom után, hogy már csak azt vártam, milyen Bleach-et megszégyenítő kardot vagy más idióta designú fegyvert bányász elő Cipő az adott delikvensből - persze csakis azt amire az adott szituációban szükség van, véletlenül se mást.


És ami a legrosszabb, hogy ez a sorozat HALÁLOSAN KOMOLYAN veszi magát - de pont a fenti irgalmatlan baromságok miatt válik halálosan komolyanvehetetlenné. Szal az egy dolog hogy követhetetlen, vagy az akciók röhejesek, de legalább ne akarnák úgy prezentálni, hogy itt kérem mindennek tétje van, ez egy komoly, felnőtteknek való animu, nem ám valami tuczatsaúnen (nemkicsit röhögtem, amikor megláttam hogy a Noitamina műsorblokkban ment XDDD mit keresett ez ott?). Úgyhogy yah, az egyik legelcseszettebb kínaimese amihez valaha szerencsém volt, és látom, nem vagyok egyedül. Ha legalább röhögni lehetett volna rajta vagy valami, de ez a produkció még ahhoz is kevés.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nekem annyiban volt szerencsém az egész Girly Cunt jelenséggel, hogy én pont akkor kaptam el, mikor még szezonos cím volt, ergo heti 20 percet (hellyel, s közel) még kibírtam, de ha egyben kellett volna letolni, valahol a hatodik rész környékén biztos dobtam volna a fenébe én is.

A három idióta MC szakszerű jellemzéséért meg jár ez a smiley, természetesen: :goodpost: A tolószékes loltsunderét, az AMERIKAI fószert (akinek valahogy mindig ki kellett hangsúlyoznia ezt), illetve azt a pszichopata csávót (Segai?) (aki fogalmam sincs, hogyan válhatott egy hivatalos szervnél őrnaggyá, de ez szerintem már csak a sokadik baromság, szal szépen elvegyül a komoly tömegben) hasonló mód ronggyá lehetne "elemezni", ahogy magát a sztorit is, aminél nevetségesebb egyszerűen NINCS az egész anime-iparban. Még a SAO is egy Dojsztojevszkij-regény és Bergman-rendezés mellette.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Tenchi-univerzum két utolsó darabjáról lesz itt szó (írok a majd a többiről is, és nyugi Titki, azok szebben muzsikáltak :D ) de ezek olyan mértékben húztak fel, hogy muszáj leszednem róluk a keresztvizet. Nem is tudom melyikkel kezdjem, egyik dzsuvább mint a másik... de legyen megtekintési sorrendben:

Tenchi Muyo GXP

A 3. OVA után játszódik ez a borzalom, és minden benne van ami miatt 1. úgy általában nem bírom a háremeket, 2. ami a 3. OVÁban eleve nem tetszett, csak itt még rá is tesznek vagy nyolc lapáttal vagonnal. Szerencsére a címén kívül nem sok köze van az eredeti Tenchi-féle brigádhoz, bár úgy másfél ep. elejéig cameozik a csapat, de a prímet nem ők viszik - kár, akkor talán még egy élvezhető sorozat is lehetett volna belőle - bár mivel az utolsó OVA világában járunk, még ezt se merem megelőlegezni. De mindegy is, mert új főszereplőt kapunk, méghozzá Tenchi semmiből előkerülő "legjobb barátját", akivel eddig hálistennek sosem találkoztunk. Yamada Seina névre hallgat ez a szerencsétlen, és ez szó szerint értendő, ugyanis "különleges képessége" a hihetetlen balszerencséje: szétesik alatta a bicikli, napi szinten ütik el, borul be az árokba, esik rá zongora, vág belé a villám, stb... ráadásul ez a környezetésre is hatással van, ezért eléggé kerüli mindenki, és a családja is meg akar tőle emiatt szabadulni, úgyhogy pont kapóra jön hogy belefut a Galaxy Police egyik tisztjébe, akin keresztül fel is veszik kadétnak az űrrendőrakadémiára, kap két szobatársat, meg Ayeka ex-kérőjét tanárnak... Itt még so-so, voltak egész korrekt poénok is benne (főleg Seina kárára :twisted:). Ilyen alapszituból simán össze lehetett volna rakni egy talán nem túl eredeti, de azért élvezhető vígjátékot, de ehhez kellett volna némi humorérzék is, úgyhogy inkább a hatalmas háremsablon-óceánból merítettek a készítők, az a biztos recept a sikerre.

Az első harmad után kezdtek özönleni az iszonyatosan irritáló hárem elemek, MINDEN férfi karaktert comic relief-é degradáltak, és az összes nőnemű elkezdett rárepülni Seina répájára, mert... csak. De komolyan, olyan szinten balhere ez a csávó hogy az valami hihetetlen, és meg se próbál tökösebben, férfiasabban viselkedi, folyton csak "sumimasen-sumimasen", "chigaimasu" meg a többi szar duma - és persze MINDEN csaj belé lesz szerelmes ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ De miért?!?!?! MITŐL??!!44 Ráadásul olyan nők, akik nem ilyen kis nebántsvirágok: az egyik valami űrruhaipari multi modell-örökösnője és mellé még kiváló nyomozó, a másik veterán űrkalóz, a harmadik az űrrendőrakadémi oktatója, a negyedik valami 3000 éves főpapnő, stb... és folyamatosan Seina-sama (értitek? SAMA!!44 Samázzák ez a balfaszt ARGH!! ) seggét kell megmenteni, mert magától a világon semmire nem képes. Naná hogy mind beleszeretnek, azt szeretik a nők, ha egy férfi tehetetlen gyökér. -_- "" Fuh. Már ez kiakasztott, de hogy EGYETLEN férfias megmozdulása sincs, csak a forgatókönyv menti meg állandóan... Pl. fájt egy küzdőtéren közönség előtt Ayeka ex-kérőjével, aki ki tudja mióta kiképző már, és az egyik háremtagra hajt: aki nyeri a viadalt, azé a nő. Oké, állnak egymással szemben, aztán nekiindulnak, de ez a gyökér szó szerint felbukik a saját lábában, az ellenfele meg őbenne, és mivel a balszerencséje ragadós, úgy esik a tanárfazon, hogy még a gatyája is leesik róla, totál égés, mindenki röhög, a győztes naná hogy SEINA-SAMAAAA~~ Vagy a másik: végső harcz, találnak valami robotot, ez a szerencsétlen meg beleesik a "magjába" (vagy a robot olvasztja magába már nem is emléxem rendesen, a lényeg hogy nem szabad akaratából került oda) és eddig valami 5000 évig senkire nem reagált, de aztán egyszercsak kiderül hogy SEINA-SAMÁBAN is van Jurai vér, ez meg Jurai konstrukció, és hopp, máris a galaxis egyik legpusztítóbb fegverének parancsol. Ill parancsolna, ha tudná irányítani (gondolatvezérelt, nem olyan nagy dolog rágondolni, hogy "lőj egy GIGA-DEATH LASERT!!4") de bazzeg nem, erre is képtelen ez a pöcsög, kvázi a robot magától oldja meg az egész harcot. A babérokat persze Seina-SAMA aratja le, az egész háreme kocsányokon lógó szemekkel és imára kulcsolt kezekkel kezekkel néz rá mint valami istenre, na itt már hangosan anyáztam.

Emellett tele van a szokásos dögunalmasan nemvicces háremfanszervíz-elemekkel. Az meg különösen zavart, hogy a gyerek nemcsak sztori szerint, de kinézetre is 15 éves, de az összes nője 20+-tól indul, egészen a MILF-ig. Egy sincs, akivel legalább kor (kinézet) alapján összepaszolna, de mind mászik rá mer csak (az egy dolog hogy a karadizájnok alapból nem jöttek be, a 3. OVA-ban sem, de attól még lehetett volna vicces, jópofa vagy bármi). Ja és a végén mind a 4 waifujával hivatalosan is össze akarják házasítani, de amilyen nyominger, egy 4fős csajkommandó elrabolja a laKziról, mer az ő galaxisuknak is kell egy megmentő, végül ezt a 4-et is elveszi, mert természetesen azok is szerelmesek lesznek bele, így már 8 felesége van -_- . Óh SEINA-SAMA én hősöm, új példaképem van Kamina után, elvégre csoda hogy pelenkázni nem kellett az egész sorozat alatt bazze.

2/10 és nagylelkű voltam, mert az eleje még nézhető is úgy-ahogy + volt benne pár visszatérő poén, pl. a tanár-rivális vagy az űrhajó férfi legénysége. Jah majd elfelejtettem hogy SEINA-SAMAAA~ a 10. ep környékén saját űrhajót is kapott, amin kinevezték kapitánynak, elvégre 15 éves balheréknek csak úgy osztogatjuk az űrhajókat. Parancsnokhelyettesnek pedig megkapta a 4 csaját, hogy legyen aki dolgozik helyette, és megoldja a krízishelyzeteket míg ő MOE-nagyságúra nőtt szemekkel bámulja a monitort és folyamatosan azt kérdezgeti magától és a többiektől kompetens parancsnokként, hogy "Dou shiou? Dou shiou?". -_-""" Mit csinálnál jógyerek, állj fel a székből aztán az első lépésnél essél el a saját lábadban, az úgyis nagyon megy. Retardált.

Ai Tenchi Muyo!

Erről aztán végképp nem akarok sokat regélni, annyira minősíthetetlen az egész. Eleve bele se akartam kezdeni, hiszen 60 epizódos, de aztán látom hogy egy ep csupán 4 perc, ebből 1 az ending, minden 5. rész recap, hátha elfelejtettem mit láttam az előző 15 minutumban, de legyen, talán kis poén specialok lesznek, úgyhogy 50*3 perc, azaz cirka 2 és fél óra alatt végig lehet nyomni. Ekkorát szerintem még életemben nem tévedtem... Kezdjük ott, hogy az eredeti Tenchi-féle brigád (is) főszerepet visz benne, de ezekre nem is akarok így hivatkozni akkora szánalom az egész. Valami olyasmi az alibiplot, hogy Washu elcseszett egy kísérletet, aztán dimenziószakadék keletkezett, amin keresztül egy másik világba jutott egy jurai herczegnő meg az ő testőre, ahol most átlag középiskolás életet élnek, csak a múltjukra nem emlékeznek. Ide kerül "Masaki Tenchi" és csapata, hogy próbálják helyrehozni a dolgot. "Tenchi" gyakorlótanárként lesz bejelentve egy leányakadémiára, a többi meg már a teljesen szánalmas eccsi poénkodás, mellreesés, pantyshot, tőgyfanszervíz, eh... Ráadásul itt már hasonló szinten van "férfiasságban" mint a fent említett komája, Seina-SAMA: össze vissza verik, felrúgják a lányok, stb... A régi csapat csak ront a helyzeten, Ryokóból laza űrkalózcsaj helyett egy kocsmai macát csináltak, Ayeka még borzalmasabb, loli Washu, nemvicces veszekedések, "Tenchire" mászások, aki szánalmasan szaladgál előlük, valami robot is előkerül, aki jól megtámadja az iskolai raktárban pakoló "Tenchit" és csöcsös tanítványait, stb... Hagyjuk is, úgy szenvedtem mint a kutya, egy napom ráment, majdnem ki is fogott rajtam ez a redva, de nagy nehezen már csakazért is letoltam (tudnám minek).

2/10

Hányszor eszembe jutott a Majomiga, miközben ezekkel kínlódtam... Az is szar, de legalább röhögni lehetett rajta, ezeken meg szabályszerűen szenvedtem, mintha a fogam húznák, vagy a körmömet tépkednék minden egyes alkalommal amikor valami "poént" vagy "eccsi" helyzetet próbáltak ellőni. Mindegy, kerülje mindenki mint a pestist.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Fú, Surci, ezekkel megszenvedtél! És engem még az Isekai borított ki, pedig ahogy látom csak tartotta a színvonalat az eredeti OVA utáni hatalmas esés után. :(
De amúgymeg kész élvezet volt olvasni a tombolásod. Ez vajon a káröröm egyik speciális esete? :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:A Tenchi-univerzum két utolsó darabjáról lesz itt szó (írok a majd a többiről is, és nyugi Titki, azok szebben muzsikáltak :D )
Örülök, igazából nálam az első két OVA, illetve bizonyos mértékig még a Universe az, ami kedves a szívemnek, a többi inkarnációjával már úgy vagyok, hogy akár le is szarozhatja bárki az összeset, mert vagy tényleg azok, vagy minimum ilyen "hit or miss" darabok. :) (Illetve még a harmadik OVA némileg természetesen hozzátartozik ezekhez, de nem annyira a minősége miatt, inkább csak azért, mert ilyen "ennyi év után végre megtudom, mi lesz a lezárás" sorozat volt.) Szóval nem is véletlen, hogy szigorúan csak az OVA/Universe párost tudtam jó szívvel ajánlani, a többihez oda is írtam, hogy csak saját felelősségre nézd. XD

A Tenchi GXP-ről annyit, hogy anno emlékeim szerint úgy a 8-12 rész környékéig jutottam benne, aztán on-hold-ra raktam. Én az ilyesmit, mint Seina bénáskodása, vagy az erőltetett ecchi poénok, még úgy-ahogy le is nyeltem, viszont ami baromira zavart, hogy ebben a cuccban mintha nem lenne plot, vagy ha van is, csigalassan halad. Majdnem 12 részt lenyomtam, a Tenchi OVA-ban ugyanennyi idő alatt
SPOILER
már két "űrlordot" lenyomnak
, itt meg mi történt? Felvették a gyereket a rendőrakadémiára, kapott némi tápot (pl. nanogépeket ültettek a testébe, meg ilyesmi) és...ennyi. Persze oké, olvastam már anno is Kajishima interjúkat, hogy ez direkt akart ilyen lightosabb sorozat lenni, amiben nem a galaxis urai csapnak össze, hanem pont a hétköznapi emberek életét hivatott bemutatni (szűkebb értelemben pedig a rendőrségét), de basszus, akkor minimum valami Dirty Pair-szerű, lövöldözős, eksönös cuccot várna az ember, ha nem is minden részben, de legalább úgy 2-3 epizódonként kaphatnának valami rendőrségi ügyet, a maradék részekben meg még mindig ráérnének slice of life-ozni. De nem, itt egész epizódok mennek el arra, hogy "lol, próbáljunk belógni a női öltözőbe!", meg efféle hülyeségek, vagy amikor Seina a szőke csajnál lesz takarító, vagy mi, aztán az egész rész arról szól, hogy miközben próbálná a munkáját végezni, a csaj mindent megtesz, hogy elcsábítsa. Ezek elmennének 1-2 filler epizódnak, de szinte csak ilyeneket láttam, néha-néha dobtak csak be egy Tenchi OVA utalást, hogy a néző ne őrüljön meg teljesen, de amúgy hangulatra/sztorira sajnos igen távol állt a cucc az OVA-tól és ezen az sem segít, hogy bevallottan ilyen lightosabb (ha úgy tetszik, "gagyibb" XD) spin-off akart lenni. Szerintem ez a sehová sem haladó történet jóval inkább zavaró volt benne, mint az otakupan felállás.

A másik meg, hogy bár én idáig már nem jutottam el benne, de írod, hogy Kajishima itt is előhúzta a "jurai-i az MC!" kártyát. Hát basszus már...! -___- Kb. az összes eddigi Tenchi-univerzumos sorozatában ellőtte eddig ezt és minden inkarnációval egyre gázabb lesz. -___- Az Isekaiban DETTÓ ez volt a "triump card"-ja a végén, csak éppen az a lol, hogy a Tenchi OVA kivételével egyikben sem tudta értelmesen elmagyarázni, hogy mi módon is kötődik vérségileg az adott srác Juraihoz. (Az Isekainál konkrétan retconolnia kellett Tenchi apjának a háttértörténetét, hogy működjön a dolog, hát bazz... -____- Ja, vagyis elnézést, nem az Isekaiban, mert ott csak úgy előkapja a végén a gyerek a Light Hawk Winget, de a sorozatban egy büdös szóval nem magyarázzák meg, hanem "jó" Kajishima stílusban, különböző utólagos interjúkból, meg családfákból kellett a nézőnek autodidakta módon kisilabizálnia, hogy most mi a fene van... -___-) A GXP-ben legalább kaptunk erre valami magyarázatot? Szóval ez már kezd baromi unalmas lenni, röhej, hogy Kajishima szerint ebben az univerzumban csak abból lehet valaki, akinek ereiben Jurai vér csörgedezik. Amúgy meg mekkora kurafik voltak már ezek, lassan olyan lesz a Tenchi univerzum, mint a görög mitológia, hogy minden híresebb hősnek tutira Zeusz (jurai-i) az apja, aki megkettyintette valamelyik földi nőt... :lol: (Bocs. XD) Másrészt meg ezzel hosszútávon totál szétcseszi pont azt a misztikus atmoszférát, ami a jurai-i "jedi lovagokat" körbelengi, vagyis, hogy relatíve kevesen vannak és tényleg csak akkor avatkoznak be a harcokba, ha már olyan szinten univerzumot veszélyeztető ellenfélről van szó, hogy náluk gyengébb fazon nem tudná őket megállítani. Erre fel lassan már minden hülyegyerek Fénysólyom Szárnyakat idéz... -___- Valami hihetetlen írói fantáziátlanságra vall, hogy Kajishima lassan 25 éve képtelen bármiféle új irányvonal felé elindulni.

Ja, amúgy írta itt Mordályos, hogy "és én még azt hittem, hogy az Isekai volt a gáz", hát nem tudom, nálam azért még így is az viszi a negatív pálmát, mivel a GXP-ben legalább így utalások szintjén néha-néha befigyelt a "Tenchi feeling", illetve azért az mégis csak ugyanabban az univerzumban játszódott, plusz a hülye/ecchi poénok közben mégis csak történt ez-az. Az Isekainál viszont 45 perces dögunalom minden epizód, ahol a Gary Stu főhős miatt még a harcok is teljesen érdektelenek, hiszen fix egyes, hogy mindenkit lever a gyerek, a Tenchi-feeling pedig kb. annyira van jelen a sorozatban, hogy igazából ha nem tudtam volna előre, hogy ezt is Kajishima írta, simán azt mondanám rá, hogy ez egy teljesen független anime valami random fazon tollából. Ja, apropó főszereplők: kb. Tenchinél sikerült eltalálnia Kajishimának, hogy pont annyira legyen tökös, illetve érzékeny, amennyire a helyzet épp mindig megkívánja azt, illetve még az is elég jól el volt szerintem magyarázva, hogy melyik csaj miért szeret bele. Na, ezután viszont úgy döntött, hogy csinál két totálisan végletes szereplőt. Seina lett az otakupan lúzer, aki az életképtelenséghez közelítő módon béna, de az Isekais Kenshivel sem jártunk sokkal jobban, mivel ő meg kb. egy félisten lett, olyan szintű illogikus képességekkel "megáldva", amik teljesen ellehetetlenítik a néző számára, hogy bármelyik harcban is aggódjon érte, vagy egyáltalán élvezni tudja az összecsapást. Döntse el mindenki, hogy kinek melyik karakter jön be jobban, de szerintem mindkettőt eléggé elcseszte. (Seina nálam annyiból jobb, hogy bénasága miatt legalább nála lehet azon görcsölni, hogy "ó bazz, hogy fogják ezek ezt vagy azt a problémát megoldani egy ilyen töketlennel?", így legalább nem unalmas a cucc, vagy legalábbis nem annyira, mint az Isekai. XDDD)

Ai Tenchi Muyo!

Na erre viszont nincs mentség, a Tenchi univerzum legalja, még az Isekait is inkább tudnám ajánlani, mint ezt. Unalmas, bugyuta, szánalmas és amíg a GXP, vagy az Isekai legalább spin-off karakterekkel lúzerkedik, addig ez a cucc az OVA-s "szent gárdát" alázza meg. :? Tenchi egy szerencsétlen hülye, a többieket is kb. jól jellemezte Surci. Az új csajok valami iszonyú gázak, bármelyik közepesnél jobb ecchi fanservice cuccban (To Love Ru, Highschool DxD, stb.) normálisabb lányokat találni, mint ezek a végtelenül generic, schoolgirl kliséktől bűzlő izék. Ja és Surci még kihagyta, hogy nem is úgy kezdődik ám az anime, hogy legalább fölvázolná, hogy mi is ez az alternatív school life setting. (Washu kísérlete, stb.) Nem, igazából kell vagy minimum 15 rész, mire elkezdik egyáltalán csöpögtetni az infókat, addig csak szenvedsz a bárgyú baromkodások közepette és azon gondolkodsz, hogy "What the hell am I watching? T___T", mert egy teljesen WTF in medias res az első tizenx rész. Én amúgy tovább nem is bírtam, valahol 8 és 15 között dobtam a francba ezt a szutykot, aztán próbáltam fehérítőt önteni az agyamba, hátha ki tudom mosni belőle még az emlékét is. Lehet ideje lenne valakinek elvenni Kajishimától a Tenchi jogait, mert láthatóan az úr egyre inkább be van szívva... Ez már tényleg olyan igazi "senkinek nem ajánlom, még poénból sem" darab.
Surci írta:Hányszor eszembe jutott a Majomiga, miközben ezekkel kínlódtam... Az is szar, de legalább röhögni lehetett rajta, ezeken meg szabályszerűen szenvedtem, mintha a fogam húznák, vagy a körmömet tépkednék minden egyes alkalommal amikor valami "poént" vagy "eccsi" helyzetet próbáltak ellőni. Mindegy, kerülje mindenki mint a pestist.
Amúgy ja, ha másra nem is, arra jók az ilyen fenti animék, hogy megtanulunk olyan zseniális és biztos kezű rendezővel operáló darabokat értékelni, mint pl. a Berszark. :) Legalábbis én azon még sosem unatkoztam/szenvedtem... XDDDD
A mordályos nyul írta:De amúgymeg kész élvezet volt olvasni a tombolásod. Ez vajon a káröröm egyik speciális esete?
Nem hiszem, egyszerűen csak Surci baromi jól tudja levenni azokról a cuccokról a keresztvizet, amik felidegelik. :D Vagy ha káröröm, akkor mazó is vagyok, mert ha mondjuk engem szívat meg valamelyik szutyok sorozat, hasonló élvezettel szoktam személyesen is ízekre szedni, mint amikor Surcitól látom, hogy ő teszi ezt. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Örülök, igazából nálam az első két OVA, illetve bizonyos mértékig még a Universe az, ami kedves a szívemnek, a többi inkarnációjával már úgy vagyok, hogy akár le is szarozhatja bárki az összeset
So much THIS.

Szal jah, ami Tenchi, az nálam is kábé ezek. A többivel már nem is fárasztottam magam (kivétel a harmadik OVA, ami ugye kánon, de bárcsak ne létezne, mert változatlanul egy talicska trágya), bár arra azért emlékszem, hogy például a Tenchi in Tokyo sokáig tervben volt, de aztán letettem róla.

A mozifilmek és a GXP valahogy sosem érdekeltek, az Isekairól írt meggyőző érveléseitek több mint elegendőek voltak számomra, az ilyen nagyon mellékszálak, mint Sasami mahou shoujós sztorija meg szerintem nem igényelnek hosszasabb okfejtéseket. :D (Az Ai Tenchi meg aztán pláne nem.)

Amit viszont még szeretnék bepótolni, az a No Need for Tenchi manga, ami bár ugyanúgy non-kánon, mint az Universe, de baromi jól visszaadja az eredeti OVA hangulatát, az artwork is nagyon "Tenchis" és egyáltalán remek olvasmány, már legalábbis az első három kötet, amik véletlenül még a polcomon is megvannak. Kár, hogy már lassan 8 éve on-holdon csücsül, de egyszer biz' Isten kikerül onnan a completed klubba.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:(kivétel a harmadik OVA, ami ugye kánon, de bárcsak ne létezne, mert változatlanul egy talicska trágya)
Mondjuk érdekes, engem az azért annyira nem borított ki, mint a legtöbb embert. XD Persze, minőségesés, meg minden, de valahogy az nálam ilyen "lehetett volna jobb, de sokkal rosszabb is" típusú lezárás volt. XD Egyetlen dologra emlékszem, ami tényleg úgy izomból felidegelt benne, mégpedig az, hogy
SPOILER
ha jól emlékszem, pont a finálé előtt nem sokkal, amikor már rég az istennők hátteréről, Z mivoltáról, meg hasonlókról kellett volna mesélnie Kajishimának, előkapta ezt a rendőr mellékszálat, hogy "vajon összejön Mihoshi balfasz bátyja/öccse a tsundere rendőrnővel? Őszintén? Ki a faszt érdekel (már elnézést), amikor épp az univerzum sorsát eldöntő "istenek harca" készülődik??? Aztán persze ezt még megspékelte a szokásos Kajishimás "túrd fel érte a netet, ha érteni akarod" megoldásokkal, pl. emlékszem, hogy a lúzer tesó flashbackel valami összetört Mihoshira, de úgy, mintha az a jelenet valami hatalmas jelentőségű plot-point lett volna valamelyik korábbi OVA-ból, miközben igazából akkor láttuk először és a legjobb, hogy később magát Meglit is megkérdeztem és még ő is csak úgy saccperkábé tudott rá mondani valamit. Szóval ja, "Kajishima-minőségű" történetírás... -__-) Amúgy tényleg, érdekelne is, hogy te, vagy Surci mit tudtatok "kinézni" abból a jelenetből, mert én kb. semmit. Megli valami olyasmit mondott, hogy Mihoshinak anno volt egy csúnya "űr-balesete" és utána lett olyan zizi, amilyennek a sorozatban megismertük, na de még ha így is volt, ennek mi köze az OVA 3 eseményeihez...?

Junchi írta:bár arra azért emlékszem, hogy például a Tenchi in Tokyo sokáig tervben volt, de aztán letettem róla.
Mondjuk bevallom, ha Surci azt is megnézte (vagy lehet én értettem félre, de mintha utalt volna rá), én csodáltam, hogy arról nem írt fikapostot ide. :D Legalábbis nekem még az Isekai előtt az volt az első nagy Tenchis csalódás, az opening során már egy tucat piros lámpa kigyúlt az agyamban arra vonatkozóan, hogy itt valami nagyon nem jó irányba halad, aztán az első epizódnál már tekergetnem kellett, mert képtelen voltam végignézni egyben, majd végül egy rész után ilyen "kész, látom ezt is kivéreztették..." szöveg kíséretében rányomtam az F8-at. Szóval kezdődött az egész a debil openingnél (az utolsó állóképen azok az amorf fejek, jézusom...), ami ráadásul számomra egyáltalán nem volt "Tenchi hangulatú", majd folytatódott a szokásos klisés school life settinggel (mi ez a hülyeség, hogy Tenchinek azért kell suliba járnia, mert shinto papnak kell tanulnia, jézusom...), meg a tök szükségtelen osztálytársnő-háremtaggal, aztán végül már ilyenek voltak, mint hogy Sasami valami EVA-utánzat óriási nyúl-mechába pattan be és úgy támadja az ellent, miközben Tenchiék próbálnak szellemet űzni, vagy mi, hát b+, mondtam magamban... Még talán el is menne, ha ezt valami szándékos paródiának szánták volna, de nem, ez ilyen "félkomoly-félgagyi" kivitel volt.
Junchi írta:Amit viszont még szeretnék bepótolni, az a No Need for Tenchi manga, ami bár ugyanúgy non-kánon, mint az Universe, de baromi jól visszaadja az eredeti OVA hangulatát, az artwork is nagyon "Tenchis" és egyáltalán remek olvasmány, már legalábbis az első három kötet, amik véletlenül még a polcomon is megvannak. Kár, hogy már lassan 8 éve on-holdon csücsül, de egyszer biz' Isten kikerül onnan a completed klubba.
Na az viszont nekem is tetszett, sőt, amikor ugye Surcinak felírtam a "Tenchi gyógyszert", említettem is, hogy ez a manga pont szép példája annak, hogy ha Kajishima kezéből kivesszük az írást/rendezést, akkor még mi mindent ki lehet hozni ebből az univerzumból, méghozzá értelmes és az első OVA-hoz hangulatban/történetben hű formátumban. Szal egyrészt olyan űrcsaták/kardpárbajok voltak benne, hogy az ember csak lesett, ugyanakkor mégis végig ott volt mögötte a "szív", az, ami Kajishimából végül egyre inkább kiveszett. Amúgy még valamennyire canon is, legalábbis van annyira canon, mint mondjuk a Star Warsnál az expanded universe regények, mert igaz, hogy nem Kajishima írta, de áldását adta rá és az ő univerzumát veszi alapul, csak az első OVA vége után egy alternatív szálon indul el. :) (Ami talán nem is baj, elvégre mi itt most pont azt szidjuk, hogy Kajishima mit csinált belőle a vége felé, szóval hátha a mangaka jobban fog kijönni ebből. XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Örülök, igazából nálam az első két OVA, illetve bizonyos mértékig még a Universe az, ami kedves a szívemnek, a többi inkarnációjával már úgy vagyok, hogy akár le is szarozhatja bárki az összeset, mert vagy tényleg azok, vagy minimum ilyen "hit or miss" darabok.
Titkos írta:
Junchi írta:bár arra azért emlékszem, hogy például a Tenchi in Tokyo sokáig tervben volt, de aztán letettem róla.
Mondjuk bevallom, ha Surci azt is megnézte (vagy lehet én értettem félre, de mintha utalt volna rá), én csodáltam, hogy arról nem írt fikapostot ide.
Szarnak nem mondanám se a mozikat, se a Tenchi in Tokyo-t, azért nem is hoztam ide őket. Tény hogy nem olyan nagy dobás egyik sem, de ennek legfőbb oka az hogy 1. a háremsettinget én alapból nem igazán bírom, 2. nem én vagyok a megcélzott korosztály, de önmagában mindegyik egy vállalható love-adventure-comedy shounen. Viszont az utolsó mozi és a 3-as OVA nagyon pedálozott hogy ebbe a fonálba kerüljön.... Bővebben majd a topicjában.
Titkos írta:A Tenchi GXP-ről annyit, hogy anno emlékeim szerint úgy a 8-12 rész környékéig jutottam benne, aztán on-hold-ra raktam. Én az ilyesmit, mint Seina bénáskodása, vagy az erőltetett ecchi poénok, még úgy-ahogy le is nyeltem
Na akkor te még az elviselhetőbb részeit kaptad, mert úgy ep10-ig, míg SEINA-SAMÁÁÁT ki nem nevezik űrhajókapitánynak, még vannak is benne (többé-kevésbé) viccesebb dobások, meg úgy a világról is pár infó, és oké hogy a nők már akkor is megpróbálnak kikezdeni vele, de csomószor szívatják is, és nem az van mint utána, hogy tök komolyan szerelmes lesz belé mind a nagy semmiért, és azon veszekednek, hogy ki mossa meg a hátát ennek a balherének a fürdőben meg hasonlók. Ráadásul már itt vannak mindenféle akciók űrkalózok ellen, fentebb meg ecseteltem, mennyire tehetetlen béna pöcs ez a gyerek, de a plot mindig megmenti, hogy aztán összes nője halál komolyan FELNÉZZEN rá és TÉNYLEG bele is zúgjon.... -_- Én nem láttam az Isekai-t, de esküszöm hogy még egy Gary Stu főszereplőt is jobban elnéznék, mert lehet hogy rohadt unalmas vele az összes akció, de legalább meg tudom érteni, miért zúg bele mindenki - mert a fájtok itt is ugyanolyan kibaszott unalmasak, csak még le is akarják nyomni az ember torkán, hogy a nagy nulláért bizony JÁR SEINA SAMÁÁÁÁÁnak az összes nő. Na ezt nem.
Titkos írta:A másik meg, hogy bár én idáig már nem jutottam el benne, de írod, hogy Kajishima itt is előhúzta a "jurai-i az MC!" kártyát. Hát basszus már...! (....) A GXP-ben legalább kaptunk erre valami magyarázatot?
Dehogy kapunk. Fentebb írtam, hogy a végső harcznál derül csak ki, amikor Nyomi-SAMAAAA beleesik abba a robotba, az meg csak Jurai-vérre reagál. Ezt leokézza mindenki, oszt' csókolom. Ja és ő is idéz Fénysólyom-szárnyakat, mer mé' ne.
Titkos írta:Ai Tenchi Muyo!

Na erre viszont nincs mentség, a Tenchi univerzum legalja
Az a durva, hogy ez az első OVA megjelenésének 20. évfordulójára készült promó-anyag akarna lenni, amit ráadásul Okayama prefektúra is támogatta anyagilag, mert az eredeti Tenchik ott játszódnak, és érzékelhetően jót tett anno az animés promó az oda irányuló belföldi turizmusnak. Szerintem ha látták volna előre, hogy mit terveznek, inkább állami odahatással igyekeztek volna szabotálni ennek a fosnak az elkészülését.
Titkos írta:lassan olyan lesz a Tenchi univerzum, mint a görög mitológia, hogy minden híresebb hősnek tutira Zeusz (jurai-i) az apja, aki megkettyintette valamelyik földi nőt... :lol: (Bocs. XD)
iLOL'd.
A mordályos nyul írta:Fú, Surci, ezekkel megszenvedtél! És engem még az Isekai borított ki, pedig ahogy látom csak tartotta a színvonalat az eredeti OVA utáni hatalmas esés után. :(
De amúgymeg kész élvezet volt olvasni a tombolásod. Ez vajon a káröröm egyik speciális esete? :(
Ugyan, csak a szokásos :D Kínlódtam rendesen, de ez nem az az "unatkozom" szint volt, amikor a cucc dobásán agyal az ember, hanem egyszerűen olyan szinten felhúztak, hogy már csak azért is végigkínlódtam, hogy utána a sárga földig lehúzhassam és megtaposhassam a szutykokat. Ez a része megérte ;)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta:Ja és ő is idéz Fénysólyom-szárnyakat, mer mé' ne.
Ha őszinte akarok lenni, nem lepődtem meg, de azért kicsit halkan sírdogálok. :knife:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Simoun

Ha van anime amit sokat szoktam szidni (jó, több is van, de ez az egyik "kedvencem" ilyen téren), az a Mai-Otome. Gagyinger alibiplotba bújtatott moeloli-fanszervíz, mindez otakupan-yurisubtexttel nyakonvágva, ráadásul mindezt komoly(abb) történetként és doramaként akarják eladni. Hasonló a helyzet ennél a címnél is: már maga a világa is olyan baromság hogy képtelenség komolyan venni ezt az izét, nevezetesen, hogy Random bolygón mindenki nőnek születik, és 17 éves korban el kell zarándokolni a szent forráshoz ahol dönteni kell hogy marad-e nő vagy férfivé változik. o.O"" LOL EZMIEZ. Mellette pedig még háborús alapszettinggel is indítanak: ronda CG-izéket kell vezetniük a 17 év ALATTI moe kislányoknak, mert csak azok képesek erre akik még nem estek át a szertartáson, hogyne. Ugye nyilvánvaló hogy csak moe(loli)kból álló szereplőgárda esetében mekkora esély van rá, hogy itt yuri szituk kavarodjanak elő, méghozzá fanszervizes módon. Na nem mintha panaszkodni akarnék, mert eleve Illya-pótlékként néztem erre az izére, de ahogy eddig a YKA kivételével mindig pofára estem, most sem történt ez másként, mivel itt ezt a sok baromságot ezzel a gárdával és ezekkel a szituációkkal HALÁLOSAN KOMOLYAN adják elő, még annyi poénkodás sincs benne mint az Otomében. Van ellenben minden amivel ki lehet kergetni a világból: idióta frizurák kretén kiegészítőkkel, dehogyolcsófanszervízre utazó plugsuitok, MELODRÁMA, és hogy mééég komolyabbnak tűnjön ez az izé, jó sokszor dobálóznak latin(os) kifejezésekkel, mindennek hűűűdeszentséges neve van, amit rendkívül magasztos hangszínnel mondogatnak is (Simulacrum,Tenpus Patium, Simoun Sibylla, Ri Maajon, Arcus Prima, satöbbi úristen.... ). Komolyan szálanként téptem ki a hajam minden alkalommal amikor elhangzott egy-egy ilyen kifejezés, és jó gyakran mondogatták -__- A szereplők is a jól bevált animus sztereotípiák: himesama, genkigrill, cuncire, kuudere, loli, estébé... De a legrosszabb az egészben az OMGSERIOUS feeling, hegedű-és zongoraszólós háttérzenékkel, hihetetlenül röhejes, mégis pókerarccal előadott monológokkal, műdrámai szituációkkal, dehogysablonos hűűdeszomorú háttértörténetekkel... 6 részt bírtam belőle, aztán úgy éreztem elérkezett a Shift+Del-kombó alkalmazásának ideje.

3/10


Shikabane Hime

Ezt végigszenvedtem, bár tudnám minek. Random retardsónen az igénytelenebb fajtából. Alapszitu: akiket úgy ért a halál, hogy még volt kötődésük a földi léthez, Shikabanékké változva élőhalott démonként veszélyeztetik az átlagenbereket. Ezekkel csakis a Shikabane Himék képesek végezni, akik véletlenül pont mind fiatal lányok, jellemzően gimnáziumi egyenruhát hordva alapöltözékként (iskolába mondjuk nem járnak), és mivel maguk is élőhalottak (elvileg, aminek sok jele nem látszik, ugyanúgy kajálnak, alszanak meg minden, csak a sebeik gyorsabban gyógyulnak), szükséges egy médium akivel ehhez a világhoz kapcsolódnak, és akiből életerejüket nyerik. Ebből már látszik, hogy ez egy sónenfájt lesz, viszont ettől még nem kellene törvényszerűen rossznak lennie, csakhogy a fő gond itt is az, hogy bár darkoskodni szeretnének és SERIOUS karakterdoramákat előadni, viszont a szokott sónenes idétlenségeken (idióta fegyverek, loli nagykalapáccsal és hasonlók) és a borzalmasan igénytelen beleapofádba csöcsseggfanszervízen megbukik az egész. De ez a része nagyon durva, pl. megy az angst a kiirtott családos szomorú múlton, miközben a fókusz a delikvens szálfahosszúságú kecses lábain és formás fenekén van, amit alig takar a véletlenülmindigpont csak segget takaró iskoláslány-szoknya, csöcsözés, onsen, orbitális lufimellek -_- Mondjuk már az openingből lehetett tudni hogy min lesz a hangsúly, ez itt pl. a főszereplő. Ergo ezzel a brigáddal max valami comedy-sónent lehetett volna összehozni (vagy egy meglehetősen igénytelen háremanimut), de mivel itt tényleg komoly drámázással és darkosedgy légkörrel próbálkoztak, képzelheti mindenki mennyire jött össze. Most belemehetnék ilyenekbe is hogy borzalmas humor, retard karadizájnok (fejméretű szalagok a fightercsajok hajában és hasonlók) QUALITY animation, szörnyű rendezés (egy csomó esemény semmilyen módon nem kapcsolódik egymáshoz, cserébe a komolyan szánt jelenetek jó része nevetséges) vagy klisé szereplők, de inkább próbálom elfelejteni az egészet. Csak még egyet a végére: a főszereplő gyerek valami olyan unalmas és jellegtelen sónen-archeotípus, hogy ennél érdektelenebbet még írni se lehetett volna, még a kinézete is olyan, hogy az ember észre se veszi ha a képernyőn van éppen. És minderre rátesz a totálisan semmilyen seiyuu-ja. Mondjuk ez nem is feltétlenül számít hibapontnak, sőt: ennél jobban passzoló hangot keresve se találhattak volna neki :dirr:

3/10


Tanulság: még mindig nem droppolom kellő gyorsasággal a retek animéket. Hogy ebben is mi a fenét láttam ami továbbnézésre késztetett? A fanservice taszító volt, a sztori uncsi és kiszámítható, az eksön meg gagyi.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Blassreiter

Kegyetlen egy kör volt ez tisztelt tőgyeim hölgyeim és uraim, úgytűnik sikerült kiváló szériát kifogni. Értsd nem elég a szezonosok megtekintése közben a fejem a falba verni, még a PtW-listám is szívat... Igen, tudom hogy megkaptam a figyelmeztetéseket, de már csak azok miatt is meg akartam nézni. Sőt CSAK azok miatt, mert amúgy az égvilágon semmi nem volt benne ami továbbnézésre ösztönzött volna, dobásra annál inkább...

Előljáróban leszögezném, hogy ez egy rossz anime. Nem(csak) (minden) egyes eleme miatt, hanem úgy összességében is, mert a legeslegalapvetőbb kritériumnak nem felel meg: semennyire nem szórakoztat. Az egy dolog hogy nem izgalmas, nem egyedi, nem szép stb... de maximálisan ÉRDEKTELEN ÉS UNALMAS, márpedig egy animénél ez a legrosszabb kombó. Amikor bármit csinálnak, sem a sztori, sem a szereplők, sem a világ nem tud érdekelni, mert olyan szinten illogikus, irreális, lyukas és sablonos, mint bármely másik tucatgyártott retredsó....óóóbocsánat DEEP & SRS SEINEN, csak épp ezeken kívül sincs semmi ami legalább minimálisan megfogná a nézőt (értsd látványvilág, 1-2 jelenet rendezésileg, cinematográfia, 1-2 mellékkari vagy ilyesmi), sőt még Guilty pleasure-ként sem talál be - bár az meglehetősen szubjektív műfaj :D

Valami alternatív Dojcslandban járunk, ahol a sztori elején a semmiből előkavarodó CG-monszterek zaklatják a népeket, és úgy néznek ki mint valami power armorba öltözött jóemberek valami játékból, növelve ezzel a komolyanvehetőségi faktort. Emellett jelen van a rasszista diszkrimináció is, ami a bevándorló japánokat sújtja... Na itt álljunk meg egy szóra: honnan a bánatból kerülnek ide japán csöves bevándorlók? Gondolom a török bevándrók analógiájára akarták ezeket behozni a sztoriba, de hogy miként kavarodtak oda, arról nem esik szó, kellenek a japók mer animuban vagyunk. Másik amin (nemcsak ebben a cuccban, de itt főleg) nevettem, hogy elvileg Nyugaton vagyunk, erre az összes (elvileg) nyugati szereplő összes reakciója tipikusan japán: be nem fejezett mondatok, japánosan oldalra nézve piruló leánykák, ijime, stb... Kicsitse tűnik fel egy magát ilyen HŰŰŰŰDEKOMOLYAN vevő cuccban. Na ugorjunk...

Hová is? Ja a szereplőgárdára. Akikről igencsak nehéz lesz megemlékezni, lévén a felüket már nézés közben elfelejtettem olyan semmilyenek, az összeset 1 darab sztereotípiával és dímenzióval lehet jellemezni. Lássuk kik maradtak meg - igyekszem gyorsan gépelni ezt a postot mielőtt mind kiesne a fejemből: Amanda a főszereplő csaj, aki folyton kirakatba tett dudákkal és testhezálló ruhában kóricál, hogy formás fenekére is rálátást kaphassunk (erről nincs kép, de kellően sokat mutatták ahhoz hogy erősen emlékezetembe égjen, akit érdekel nézze a sorozatot :dirr: ). Ezenkívül sztereotipikus felelősségteljes onészan+felelősségteljes rendőr+felelősségteljes bajtárs és ennyi, mondjuk még így is a legkomplexebb szereplő ebben a hogyishívjákban, mert a többiek... Uh.

A másik Joseph, az OMGKAKKOI EDGY fazon, aki mindig feketében motorozik, és egy szót se szól, csak magában őrlődik és nagy terve egyedül megküzdeni a főellenséggel. Szintén vége a felsorolásnak, lévén mindig KOMOLY fejet vágva hallgat, így nem nagyon tudunk meg róla többet, kivéve a flessbekkből, majd arra kitérek.

Illetve volt még egy figura, a Herman nevezetű folyton üvöltöző idióta - egyéb kreténsónenekben ez a fejjelafalnak-hülyegyerek archeotípus, de itt KOMOLY SEINENBEN vagyunk, így csak "heves természetű és mély igazságérzettel felruházott jóember" :P Iszonyúan ingerelt az állandó ordítozása, nemtom hogy a nézőt vagy a társait gondolta-e süketnek siketnek, de emberi fülnek nem zavaró frekvencián képtelen volt kommunikálni. Nagyon vártam hogy mikor intézik már el, de basszus ezzel még annyira se volt szerencsém, mert kinyúvad ugyan, de visszatér (ez is). Sőt ezt a sorozat folyamán háromszor (!!!) nyírják ki, de még így se véglegesen... -__- Meh. A többiekről még ennyit se lehet elmondani, mind egy-egy "nagyon jó bajtárs"-archeotípus, kivéve a fekete kommandósvezírt, aki meg egy gyökér és kiirtja a csapatát átállva az ellenhez, de azért a végén egy gomennaszájjal felmentik. Ill. Amanda fogadott JAPÁN öcsikéje, aki az ordítozós után a második legingerlőbb görcs a sorozatban, persze hogy a végén megússza. Az ellenoldal meg... Tejóisten :knife: A csöcsdoktornő egy dolog, de amikor előkavarodott a szőke herceg EGY FEHÉR LO(L)VON - © Rui - na az volt az a pillanat amikor először elmosolyodtam ezen a rém fárasztó szérián. Másik kedvencem a nagypapi aki igazgatóból főpappá átvedelve egy trónusról osztja az észt, de azután se képes kinyúvadni hogy szószerint belepaszíroszták egy szuperszámítógépbe és drótok állnak ki mindenéből - elhalálozás helyett inkább átveszi a Rendszer felett az uralmat.

Imádtam továbbá a széria vérprofi felépítését és a rendezői eszközöket, szal hogy egyrészt követhetetlen hogy lesz egy lokális Amalgam (HAHAHAHAHA!!! ez a név :D )-invázióból az egész Reichet elborító probléma (úgy hogy a térképen több helyen is mutatják, de a zöldhatárok valamiért megállították őket), továbbá ahogy a flashbackekkel operál. Óigen, ki ne felejtsem a RENDKÍVÜL TRAGIKUS múltja van mindenkinek, amik általában az illető elhullása előtt kerülnek elő visszaemlékezés képében, hátha ettől árnyalódik a karakterük (nem). Kedvencem ebből csöcsdoktornő, aki árva cseléd volt (amúgy ebben a sorozatban szinte mindenki árva, akinek a gyerekkora ismert), és egy beteg lovat akart megmenteni a kegyetlen gazdájától, de az elkapta őket szökés közben, és összeverte, meg agyon is akarta lőni emiatt - nyilván a hatóságoknak nem tűnt volna fel egy gyilkosság (ne feledjük, KOMOLY animéban vagyunk!!), de szerencsére a szőke herczeg pont akkor pont arra járt és csak úgy megmentette. Kek. De úristen ezek az árvás sztorik, Dzsozef háttérsztorija mégLOLDARKabb ilyen szempontból, a szőkeherczegé dettó, az aszittükhogymeghalt de mégisélcsakmárkiborgcsajé dettó, a kínai operátorcsajé dettó... :D Tipikusan az a szitu amikor olyan edgy akar lenni egy sztori hogy nem darkos lesz hanem nevetséges.

Na szóval kínlódtam rendesen ezzel a sok retardálttal, a követhetetlen harcaikkal, meg az ezerrel pörgő sztorival, ami hiába ment olyan sebességgel mint egy bespeedezett gyalogkakukk, semennyire nem tudott érdekelni, mert értelmetlen volt, a szereplők meg vállrándítást nem tudtak kiváltani belőlem... Egészen az utolsó 2 epizódig, amikor gagyingerből keményen KRETÉNBE váltott a show. Kedvencem Németország atombombázása volt + ahogy ezt hőseink folyton megakadályozzák. Az ENSZ (!!!!!!!!) atomcsapást rendel el, fel is száll két B2-es bombázó, amiből az egyiket leszedik, de a másik elindítja a rakétákat, amiket szintén leszednek nagy keservesen, de ez nem elég, mert egy brutál ICBM-et is kilőnek hogy bizosra menjenek XDDDDD Ezzel is elszenvednek egy jódarabig, be is krepál pár nagyon rendes és önfeláldozó jófiú, köztük egy japán elitkatona "NO MORE HIROSHIMA, NO MORE NAGASAKI!!4" csatakiáltással - szomi visszaemlékezésből kiderül hogy azért vállalta a kiborggá alakítást mert a szerveit felajánlotta a saját gyerekeinek akik atomtámadás-túlélők leszármazottai és emiatt fejlődési rendellenességgel születtek... Én meg már konkrétan vinnyogtam a röhögéstől miközben ez a flessbekk ment, és még csak szemétnek se éreztem magam :D :D Sőt újra megtenném :D De a cseresznye a tortán az a végső fájt volt Prince Charming és Joseph között, amikor is kiderült, hogy A LÓ IS KÉPES ÁTVÁLTOZNI aztán úgy lebegett ott a csatatér felett mint egy maszkos Griffith valami unikornison HÁHÁHÁÁÁ XDDDDD Felnőtt SEINEN anime, na.

Bár ilyen lett volna az első 22 ep is, mert azokon majdnem elaludtam, komoly felkészülést igényelt a pörgős dögunalom újabb és újabb epizódjainak playerbe szuszakolása, ezért is tudtam csak mostanra befejezni. Kerülje mindenki.

3/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Foma »

Jó, azt hiszem ezt sem fogom megnézni. :D

Amúgy épp elég hulladékkal szennyezem magam nyugati termékekből, szóval anime fronton igyekszem szigorúan szelektálni. De azért néha nem tudom megállni, és bevállalok valami hírhedt darabot. Így próbálkoztam meg szeptemberben a K-On!-al. Na, nálam az lett az ultra szar kategória. Kb. négy részt szenvedtem végig belőle, majd hagytam a fenébe. Az, hogy valamiben ennyire ne történjen semmi, már súrolja a művészet kategóriát (erősen nem jó értelemben). Viszont, ahogy elnézem, amit megnéztél, legalább még kusza is volt.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Csak felsorolás szintjén azok, amiket pocséknak tartok:

- Naruto
- Bleach
- Elfen Lied
- Kuroshitsuji
- Attack on Titan
- Vampire Knight
- Excel Saga
- Furikuri
- Arjuna

Indokot meg tudnék írni, de akkor két napig itt ülnék. ::japtoun::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Én személy szerint mindig úgy probáltam, és próbálok is animéket nézni, hogy nehogy selejtessel találkozzak. Sajnos ilyen módon is balszerencsémre még is sikerült selejtes ,,mûvekbe" botlanom.
Vágjunk is bele! Most felsorolok egy-kettôt így kútfejbôl a hivatlan vendégekbôl.

Gyo


Úgy készültem fel az anime nézése elôtt, hogy végre egy sûrû nap után megnézek egy kis horror animét. El kell, hogy mondjam, ez a szemét nem közelíti meg a horror fogalmát. Attól, hogy valami mérhetetlenûl undorító az nem minôsíthetô horrornak. Említsük még meg, hogy a grafika se egy nagy eresztés, láttam már ennél szebb, és igényesebb animációkat is. Továbbá a karakterek nevét is el felejtettem, mert annyi jellemûk volt mint az erjedt ló sz*nak. A k*va, a lúzer dagadt csaj, a minden akadályon át küzködô fôhösnô, ennyi, el van intézve. Így ezek után nem igazán izgatott, hogyan változtatják átt ôket fingós zöld ogrékké a pók halak, vagy mik, és aztán lesznek fingós zöld ogre pókok. :hammer: A többi mellék szereplôn se esett meg a szívem amennyit kaptunk belôle a jellem terén. Egy szónak is száz a vége ez egy ritka fos ,, horror" anime, ritka fos ,, horror" manga alapján. Tömény undormány, jellemtelen karakterek, és közel se érinti a horror fogalmát. Ezek a tényezôk jellemzik ezt a sz*r animét.
2/10 Ez az én értékelésem. Menjünk tovább.

Suzumiya Haruhi no juutsu

Itt viszont egy könnyed aranyos, és vicces slice of life animére számítottam. Ez csak negyed részben valósult meg, sôt talán kevesebben. Oké hogy paródia, de pontossan mit parodizál ez? A A természet feletti jelenségeket, vagy esetleg a slice of life fogalmát? Nem tudtam rá jönni. Na meg láttam már viccesebb komédia animét és nem is kell olyan régre nyúlnom. Oké,hogy parodia, és komédia anime de ha természet feletti dolgokról van szó akkor legalább egy aprónyit legyen komolyabb. Az a nagy bogár például ezzel mit próbáltak elérni kérdés vettete fel bennem. Az op-k, és az ed-k részemrôl semmilyenek, de egyedül ezek adnak némi minôséget az animének. A grafika meg semmi extra, átlagos, és undorító mód nyomnák le a nézô torkán a fanservice-t. A második évadban meg az idôhurkos részek ami az évad több mint felét kitette maga volt a pokol. Az elsô évad 3/10, és a második 2/10. Életem egyik legrosszabb anime élményeim közé tartozik ez a szenny is.


Soul eater NOT

Hogy meg mondjam az ôszintét tetszett maga a soul eater, és érdeklôdô gyermek lélekkel ugortam neki ennek az isten csapásának is. Véletlenül egy spin offba ( igen elôtte offspringet írtam, tényleg ideje aludnom) botlottam ami nem lenne probléma ha nem egy ritka sz*r slice of life tömény fanservice töltelék lett volna belôle. Ráadásul a grafika is rém undorító lett, és egyes karakterek ábrázolása is undorítóra sikerült. Például szegény tsubakival mit tettek. :( Hát gratulálok b*zdmeg. Taps taps. Így kell meg venni az embereket mint hülye gyereket cukorkával, de nálam ez nem jött be öcsém. 2/10. Kotrógy a pokolba! Felháborító egy ,,munka".

Még egy utolsót aztán jó éjszakát.

Vampire Holmes

Azt se tudom, hogy ez hogy és kinek ugorhatott ki ez a fejébôl. Holmes egy vámpír, és watsonnal él együtt egy albérletbe, de közbe a ház vezetô nô terrorizâlja ôket. Ennyi a történet. Egészen a végéig. Ez olyan szintet üt meg ez az, , anime" ami még az értékelést se éri el.

Ennyi lett volna, ritka sz*r élmények voltak annyi szent.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Még utólag teszek röviden említést még néhányra amelyek nem nyerték el a tetszésemet értékeléssel együtt.

Mind game 2/10
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan 2/10
Guin saga 3/10
Isuca 3/10
Inuyashiki 3/10
Kara no kyoukai filmjei Átlagban 3/10
Keijo 3/10
Onegai teacher 3/10
Onegai twins 4/10
School days 2/10
Servamp 3/10
Tokyo ghoul √A 3/10


Összességében nagyából ennyi, és a Dokuro-chan OP-jától mai napig a falra megyek. :wwall:
U.I: Nincsen sok bajom a fanservice-el, de ha már ha más nem legalább rendesen legyen csinálva, és ha moe-s akar lenni akkor ne sikerüljön helyette idegesítő agysejt rombolóvá az egész. Nem gondolod Soul Eater NOT? Mondjuk előbb nézek valami komolyabb animét, mert fanservice-re csak akkor vetemedem amikor tényleg nem tudom, hogy mi mást nézzek.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Beatless

Három részt adtam neki, nem tudott vele élni, úgyhogy dobva.

A sorozat minden szempontból olyan, mint a benne szereplő robotlányok: céltalan, unalmas és lelketlen. A cselekmény eddig blőd, random szituációkból állt csak, és hihetetlenül lassú lefolyású, amit még a 24 rész (Túl sok!) sem indokol. A főszereplő egy folyton nyávogó, pacifista balek, aki ahelyett hogy harcba küldené a robotját, inkább otthon...khm, "ölelgetné", és valami rémesen sötét a világ dolgaival kapcsolatban, akárcsak a genki hugicája. A rajzolás a karakterrajzokat és a háttereket tekintve is egyformán átlagos, harcoknál egyenesen siralmas, az animáció szintén szegényes, zene pedig talán nincs is, annyira semmilyen (még az OP-ED is).

Számomra ez egy jellegtelen tucatanime, a középszerű iparosmunka tökéletes példája,
aminek a második felében talán még lesz valami értékelhető sztori, de azt nem várom meg, míg végre előkerül. Max utólag pótolom, ha meglepően jó értékeléseket kap azoktól, akik hétről hétre végig bírják szenvedni.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Junji Ito: collection

Egyszer említettem pár szót errôl az animérôl, de úgy döntöttem hogy kifejtszem a véleményem ill tapasztalatomat róla most, hogy megélt a mostani szezonból 4 részt. Mint egyszer említettem, nem tudtam, és most sem tudom komolyan venni ezt a cuccot. Viszont sokat elmélkedtem hogy mintha a Junji Ito nevet hallottam valahol. A google jó barát, így hát ki is derûlt részemrôl hogy hol volt ismerôs eddig. Ha azt mondom, hogy gyo akkor ez mindent el mond. Viszont hallottam, hogy a mangák közül van egy tûrhetô darab amiket az a bizonyos mangaka rajzolgatott, így talán ez a collection lehet?! Hát mondjuk ha a gyo, és a collection között kellene választanom akkor inkább a collectionra teszem a voksom. Na de a lényeg a lényeg hogy nem tudom hogy sírjak vagy nevessek az eddigi ki adott részeken. Bár ha jól vettem észre egyre jobban közelít a mondhatni tûrhetô szinthez az elsô részben tapasztalt 0. Szintôl. Viszont ettôl függetlenûl még annyira nem rózsás a helyzet. A grafika haggy maga után némi khm-t, mert például a kannibál modelt sem lehetett így komolyan venni. Eddigi legjobb történet számomra a bábos, és a jáde kôs, szóval a 4. Rész vitte egy kicsit valamire. Viszont részemrôl ez az anime az alábbi felsorolt hibák miatt még mindig a rossz szinten van. Meg említve még az OP valami oknál fogva tetszik. :oops:

Overlord 2 évad

Meg mondom az ôszintét az elôzô évad jobban tetszett, és mérföldekkel jobb is a mostani csalódáshoz képest. Az elsô részben még okésnak tartottam, hogy a közelgô háború elôtt mutatnak egy kis ízelítôtt a résztvevôkbôl, de aztán jött a borzalom ami nálam végkép bizonyossá vált hogy ez az anime kudarc az elôdjével szemben. Eddigi négy részen keresztûl csak gyíkokat kapunk az arcunkba, illetve gyík románcot. Oké mutassuk be ôket, de 4 részen keresztül azt nézni hogy két gyík enyeleg.

Aztán a negyedik rész végén a gyík asszony furry szexre imitálja a párját, akkor már fogtam a fejem hogy ez már kész, ez már meghalad nálam mindent.

Nem vagyok gyík rasszista, de hát na nem vagyok a sok gyíkra rá fanyalodva ez van. De legalább Ains-sama meg mutatta nekik, hogy a létük a sárral se egyenlô. :twisted:
Oh, és ne is említsük persze a CG fightokat persze, meg hadd ne soroljam...
Egy szónak is száz a vége, ez az évad rossz. Meg merem kockáztatni azt a kijelentést is, hogy még Junji Ito: Collection-nál is rosszabb, az az részemrôl az overlord 2 évada a legrosszabb anime az idei szezonból. Ôszintén sajnálom....
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szóval Yuasa új filmje, a
Kimi passz hullámos blabla

egy jó film is lehetett volna: szörf, tűzoltók, nyári hangulat, románc, huszonévesek, halál: szerelmed elvesztése, ennek nehéz feldolgozása... Még a kötelező japán medzsik is oké lenne, a lélek távozásának és a halál feldolgozásának segítőjeként... (bár szokásosan erőltetett és kényelmes megoldás működő szimbolika helyett) Önkéntesség, életmentés...

Csak kár, hogy elfelejtették bevonni ebbe a nézőket. Mert azt nem mondhatjuk valami remek próbálkozásnak, hogy kapunk a fiatalokból kb. 10 undorítóan romantikus percet, nyálas és klisé szövegekkel, giccses látvánnyal, agyon használt és idegesítő limonádé zenével... Majd utánna érezzük át a szitut, kedveljük a karaktereket és élvezzük még a film végéig az amcsinyál megoldásokat... ???? Meg amit a paci himbál!

Szóval ez a tálalás sajnos úgy hazavágta az egész filmet meg még a rém egyszerű mondanivalóját is, hogy azt nem volt öröm nézni. És akkor még nagyon finom voltam.
Persze a fél mozi kínlódása közben (anilogueon néztük ugyebár) azért jókat nevetgéltem a fárasztó fasságain és a körülöttem ülő sorstársak szenvedő kommentjein... De legjobb az a faszi volt, aki vmi gigalol mély rekedtes kacajjal végighahotázta az egészet... A legcsendesebb pillanatban is, így a közönség jó része már kb. azon nevetett, ahogy ez a troll röhög. Egy élmény volt, na. X'D

Sajnos a moziterem, a tök okés és szép látvány, a hatásos szörf és az egyenként esetleg itt-ott működő elemei (pl. húgi karaktere) nem mentik a cuccot. A múltkori havi kihívásos filmjéből átemelt vizes medzsik sem volt jótékony... Kb. valahogy így sikerült szétbarmolni egy egyébként tök okésan berendezett díszletet.
A zenét illetően pláne bekaphatják...

De azért utoljára: KIIIIMIII GAAA
XP
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Under the Dog: Sokat nem vártam tőle, ehhez képest amit kaptam, azt talán úgy tudnám leírni, hogy Micheal Bay's Explosion! the Anime. :D Olyan mintha a lövöldözős, robbannásos jelenetek elkészítésének kezdtek volna neki először, és nagyjából minden időt, pénzt ezen jelenetek elkészítése vitt volna el, valahogy így: "Na akkor itt most így repkednek majd a golyók, ott úgy robbanjon fel minden, három kameraszögből is, aztán a helikopter meg POW! így repül bele az épületbe, és akkor minden így lángol, ez így nagyon jó lesz!" Csakhogy jött a probléma, mivel nem állhat csak ebből az egész, és ezen jelenetek közti lyukakat valahogy mégiscsak ki kell tölteni, valami történetszerűséggel. Mert bármennyire is nem akartak ezzel foglalkozni, csak meg kellene valahogy indokolni, mire fel ez a tengernyisok lövöldözés, robbanás. Szóval ezt a részt a lehető legminimálisabb energia befektetéssel, valahogy így oldották meg: "Fogjuk a félkarú rablónkat, és húzzuk meg. Oké, kipörgetett nekünk három klisét, iskoláslányok, battle royale, virágok. Akkor most fogjuk ezeket, tegyük bele az internetes random anime történetgenerátorba, majd automatikus helykitöltéssel, tömjük be a narratív lyukakat, és készen vagyunk gyerekek, ennyi!"

Talán még el is nézném neki, hogy egyszerű, mint a százas szög, ha legalább a látvány tényleg annyira ütős lenne, csakhogy valójában nem az. 4/10
Kép
Válasz küldése