Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Bár nem hiszek az ilyen kategórikus legroszabb és legjobb kifejezésekben, azért nekem is van olyan anime-om ami bizony nem hatott rám, vagyis szinte semmi olyan eseményt,élményt,szórakoztatást, tanulságot... vagy nem tudom hogyan mondjam nem nyújtott amit vártam. "Persze lehet nagyok voltak az elvárásaim" o_O Mindenesetre még ezekben a "rossz" anime-okban is találtam vlami szépet, ha mást nem a szép kivitelezést, egy kedves figurát vagy csak egy dallamot ami megtetszett, de azért azt hsizem, hogy az én szubjektív élményeim alapján, ide sorolom az X-et és a Metropolist.
Hozzáteszem, hogy még az anime-okkal való találkozás legelején néztem meg őket és így talán ez a vélemény változni fog...pár év múlva ::umh::
Kép
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

X-ből a movie-t vagy a sorozatot láttad?
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

MOvie
Kép
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Akkor értem, a movie roszabb, mint a sorozat, mert össze van csapva.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Kagome írta:Legrosszabb?
Pokémon
Detectiv Conan
One Piece
Yu-Gi-Oh
Digimon 1-2 sorozat + első movie
Kikérem magamnak, hogy rossz a Digi:)))) Najó, az első movie (ha az amcsi verzióra gondolsz az télleg...hadd, ne mondjam^^). De a sorozat sztem nagyon jóóóóóó^^ De nekem a Conan meg a Yugi is bejön....
Amiket én nagyon nem szeretek, azok a Shin-chan, meg Chibi Maruko-chan szerűségek...De van akinek pl ez tetszik, szal...^^"
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Chronos írta:
Kagome írta:Legrosszabb?
Pokémon
Detectiv Conan
One Piece
Yu-Gi-Oh
Digimon 1-2 sorozat + első movie
One Piece NEM rossz Anime!
Egyébként érdekelne, hogy hány részt láttál One Piece-ből, mert ha legalább 20 részt láttál volna, más lenne a véleményed. 8)
Az általad felsorolt animéknél is vannak jóval rosszabb animék, nekem elhiheted...
Hmm... ezek az animék nem az RTL2-őn futnak véletlenül? (az összes)

CHRONOS
De igen, ott futnak. De a One Piece akkor sem tetszik. Mondjuk, én a manga után ítéltem, mert abból olvastam párat.
Kép
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Momoko írta:Akkor értem, a movie roszabb, mint a sorozat, mert össze van csapva.
A TV sorozat tényleg 1000x jobb. A movie után meg se nagyon akartam nézni, de szerencsére az egyik haverom rábeszélt, hogy csak nézzek bele. Azóta is hálás vagyok neki. Sokkal, de sokkal jobb, a 26 részben minden egyes szereplőnek van egy gondosan bemutatott története, nem hal meg az egész szereplőgárda, nincs annyi vér. Lényeg hogy igen alaposan kidolgozták a szereplőket, hátterüket, lelki vívódásaikat, ezáltal egy csodálatos történetet alkottak meg, melyben az egyes karakterek közül mindenki találhat olyat akivel azonosulni tud. Mindemellett pedig a movie-hoz hasonló csodálatos animáció a jellemző rá. Mindenképpen azt javaslom, hogy adj neki egy esélyt Ynah.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

enpet írta:Lényeg hogy igen alaposan kidolgozták a szereplőket, hátterüket, lelki vívódásaikat, ezáltal egy csodálatos történetet alkottak meg, melyben az egyes karakterek közül mindenki találhat olyat akivel azonosulni tud. Mindemellett pedig a movie-hoz hasonló csodálatos animáció a jellemző rá.
Csak rábeszéltek a végén. ::^_^:: Pedig a film után nem akaródzot 20onvalahány részt nézni abból.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hmmm...egészen kíváncsi lettem enpet beszámolója után... nahh akkor majd szánok rá időt és megnézem a sorozatot, de most még Asca-t nézek sorozatot ::jsmile:: Utána rákacsintok és elmondom hogy hogyan tetszett ::jbow::
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Asca=Esca...ehh...mellényúltam. ::japtoun::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Amit ne nézzetek meg, az a Medarot. Most fut az olasz Rai Due-n és szörnyen rossz. Pont olyan, mint a Pokémon, csak itt robotok töltik be a Pokémonok szerepét. Szóval, elég sz*r, meg rondák a grafika is. Én láttam pár részét, tehát tudom mit beszélek. De ha valaki látta már és tetszik neki, abba én nem szólok bele. Végülis, mindenkinek más tetszik és ez így van jól. Ettől kerek és sokszínű a világ. Nem? :)
Kép
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Nem tudom nekem a Pokemon sorozat nem tetszik de viszont a moviek azok tetszettek igaz scak az első 3-at láttam :) , Digimon hmm az nekem nagyon tetszett sokáig a kedvenc animem volt (addig amig nem lett netem) sajnos a Tamers-t nem is láttam végig ;(. Amúgy a Conan is tetszik csak-hát nemtok mindig a tv előtt ülni ezért inkább nem nézem. Nekem a legtöbb animevel nincsen bajom csak a befejezése nemtetszik pl. az Escaflowne nekem nagyon tetszik meg minden de a vége nagyon ratyi lett, az egyetlen anime amit meguntam pár rész után az a Trigun volt. nemtudom de nem fogott meg pedig még mindig mondják hogy nézzem tovább, valszeg engedek nekik de-hát nemtudom.
Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

Hozzászólás Szerző: Ken »

Hát ami szerintem tényleg rossz, az a Candy,Candy, Hello Sandybell, és a hasonló típusúak, meg az a Flint Hammerhead. A Pokémon és a Digimon jó, bár a Digimon movie grafikája nem tetszik olyan nagyon.[/img]
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Ken írta:Hát ami szerintem tényleg rossz, az a Candy,Candy, Hello Sandybell, és a hasonló típusúak, meg az a Flint Hammerhead. A Pokémon és a Digimon jó, bár a Digimon movie grafikája nem tetszik olyan nagyon.[/img]
A Digimovie grafikája télleg nagyon rossz. Meg hát, aki magyarul látta....eskü olyan volt a szinkron, mintha paródia lett volna..hjajj^^""
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Sora írta:
A Digimovie grafikája télleg nagyon rossz. Meg hát, aki magyarul látta....eskü olyan volt a szinkron, mintha paródia lett volna..hjajj^^""

Digimon, digitális szörnyek mindenkit legyőznek..... ::jcrazy::
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Szerintem rossz anime nincsen...csak másmilyen van, mint a mi ízlésünk. Az ami mondjuk nekem nem jön be..pl a Pokémon, nagyon tetszik a barátom 8 éves öccsének. Amint idősebb lesz már más fog neki tetszeni ha megmarad az animék terén, először talán jön majd az Esca aztán a NGE..és így tovább..
Úgy gondolom, hogy valójában az anime is korfüggő...és ízlésfüggő is, mert mindenkinek más jön be. PL a Digimon első sorozatát én is végig néztem és igaz nem volt olyan szépen kidolgozott, változatos cselekményű, néha elveszett a sablonos történetszerkesztés zűrzavarában a lényeg, de szórakoztató és aranyos volt... valójában a Pokémont is annak találom egy kedves történetnek, kedves szereplőkkel akik jól elszórakoztatják a gyermekeket és talán...persze csak talán egy kicsit az anime felé fordítják őket, mert lássuk be, el kell kezdeni valahol...
Kép
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Az ilyenekről szeretném lerángatni az "anime" címkét. :(
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Ynah, ez a nézőpontod nagyon teszik Kép Télleg igazad van.
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ken írta:Hát ami szerintem tényleg rossz, az a Candy,Candy, Hello Sandybell, és a hasonló típusúak, meg az a Flint Hammerhead. A Pokémon és a Digimon jó, bár a Digimon movie grafikája nem tetszik olyan nagyon.[/img]
Ööö... miért is "tényleg rossz" a Candy Candy és a hasonlók??? Mert már akkor legendás animék és mangák voltak, amikor te még meg sem születtél? Vagy mert tinédzserkorú fiú vagy, és nem kedveled a lányregényeket? (én sem kedvelem)
'Szal miért?
És miért "jó" a *mon sorozatok tömege? Azon túl, hogy valószinűleg azt láttad először ^_^

Na félreértés ne essék, nem beszólni akarok, hanem csak rávilágítani... ami nekem, neked, vagy valakinek nem tetszik, az nem "rossz". Ugyanis ennek alapján én kijelenthetném, hogy az EVA, Fushigi Yuugi, Reayarth, Niea_7, stb. rossz.
Nekem eszemben sincs. Csak nekem nem tetszettek.
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

A Candy, Candy igenis jó. Lehet nincs benne sok akció, de a történet nagyon jó, és a karakterek is mind táposak, és élethűek.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ken írta:Hát ami szerintem tényleg rossz, az a Candy,Candy, Hello Sandybell, és a hasonló típusúak
Csak tudnám mi a bajuk az embereknek a Candy Candyvel... Egy kedves mese egy lányról, tipikus shoujo sztori. Lehet hogy nem ez a legmélyebb anime amit valaha láttam, de nagyon aranyos és jópofa. A manga pedig a shoujo műfaj egyik klasszikusa, amit olyanokkal emlegetnek együtt, mint a Haikara-san ga tooru vagy a Rose of Versailles (vagy Lady Oscar, ahogy tetszik). Lényeg hogy a Candy Candyt nem bántani. ::hoo::

X:
enpet írta:A TV sorozat tényleg 1000x jobb. A movie után meg se nagyon akartam nézni, de szerencsére az egyik haverom rábeszélt, hogy csak nézzek bele. Azóta is hálás vagyok neki. Sokkal, de sokkal jobb, a 26 részben minden egyes szereplőnek van egy gondosan bemutatott története, nem hal meg az egész szereplőgárda, nincs annyi vér. Lényeg hogy igen alaposan kidolgozták a szereplőket, hátterüket, lelki vívódásaikat, ezáltal egy csodálatos történetet alkottak meg, melyben az egyes karakterek közül mindenki találhat olyat akivel azonosulni tud. (...)
Hááááááááááááát.... sz'al én még régebben írtam egy elég hosszú levelet a MAU-ra arról, hogy szerintem miért jobb az X movie mint a sorozat, és úgy általában az X sorozatban hogyan lett tönkrevágva a sztori és a két főszereplő... ^^;;;; Szóval persze, jó látni a mellékszereplők háttértörténetét, de ennek nem a két főszereplő háttértörténetének és jellemének rovására kéne mennie (mert az ő kapcsolatuk megértése nélkül nem nagyon működik az egész sztori), az meg végképp megbocsáthatatlan számomra, hogy a mellékszereplők miatt a két főszereplőt sablonos animefigurákká degenerálták (Fuuma: "MWHAHAHAHAHA, elpusztítom a világot!!" Kamui: *nyaff nyaff* De miért ééén? *nyaff nyaff*). Az az utolsó két epizód pedig úgy borzasztó ahogy van. Szóval a sorozat nagyon pretty, de egy nagyon fontos dolog hiányzik belőle, amitől az egész egyszerűen "nem az igazi" (nekem legalábbis). A movie szerintem sokkal jobban visszaadja a manga hangulatát, és sokkal meghatóbb, tragikusabb (megint csak szerintem ^^).

Ami a "legrosszabb" animéket illeti... hát, én eddig csak olyan animékkel találkoztam, amik "nem jöttek be." Ez alól van 2 kivétel, amik, viszont egyszerűen rosszak:
Fist of the North Star (katasztrófa)
Weiss Kreuz (bár ez az "annyira rossz, hogy már jó" felé hajlik... társaságban érdemes nézni, a rekeszizomgörcs garantált ^^)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

hehe, Mufurc, kiváncsi voltam erre mikor csapsz le ^_________^

Fist of the North Starban egyetértünk. Én még a Genocybert tartom ilyennek, de ezt is csak ritkán említem. :p
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Meglivorn írta:hehe, Mufurc, kiváncsi voltam erre mikor csapsz le ^_________^
Hehehe... Csak most jutottam el idáig. ^^;;
Meglivorn írta:Fist of the North Starban egyetértünk. Én még a Genocybert tartom ilyennek, de ezt is csak ritkán említem. :p
Utóbbiból hálistennek kimaradtam... *fuhh*
Avatar
mana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2003.06.13. 12:53

Hozzászólás Szerző: mana »

mufurc írta:
Meglivorn írta:Fist of the North Starban egyetértünk. Én még a Genocybert tartom ilyennek, de ezt is csak ritkán említem. :p
Utóbbiból hálistennek kimaradtam... *fuhh*
Mázlista... Nekem mindkettőhöz volt "szerencsém", igaz, saját hibámból...
És most, hogy belegondolok, tényleg ez a kettő az, ami abszolút nem jött be :roll:
*BAFU!*
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Hokuto no ken-ből (Fist of the north star) a film tényleg összecsapott, élvezhetetlen... (Amerikai szinkronnal meg főleg) de a sorozatot éppen most nézem, és az egész jó... 8)

CHRONOS
Válasz küldése