Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

BNC írta:Csak gyorsan hogy mindenkinek a lelkébe tapossak:

-Pokemon, mert a 20231031240 rész után az ember kénytelen rájönni, hogy "eredetibb", mint a Sliders. Ráadásul nincs története. (alaptalanul nem szidok)
-(Asszem) Flint Hammerhead. Vicces akar lenni. Nem az.(Imho)
-Hellsing ZAAGYVA. mért nem maradtak a manga történeténél :(
-Serial Experiments Lain Szép/Jó/Überhangulatos. Azért lehetett volna "pergősebb" is. Nemigaz, hogy egy ilyen jó ötletből ilyen unalmas filmet készítettek.
-Love Hina u. a. mint a Hellsingnél. Nekem a Naru Idolos rész tett be végleg.
-Legend of the Owerfiend. EWW A vér jóó. A sex... is. De ENYIRE együtt+világvége.

...szal ez tényleg csak az én véleményem. Mindet láttam, mindegyikben volt valami "apróság"
Love Hina jó. (Sliders is! :D) Igazából én sem tom miért, de jó... a huszonvalahány rész végignézése után komoly hiányérzetem támadt...
Én olyan animét még nem nagyon láttam, ami ne tetszett volna. Ha nem jön be, letörlöm, (ööö, azaz kidobom a dvd-t és még aznap leviszem a szemetet ;) ) s jó gyorsan elfelejtem azt a 10 percet is, ami addig lement.
Alucard
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.18. 22:08
Tartózkodási hely: in the dark

Hozzászólás Szerző: Alucard »

Hát jó, danig a Love Hinát védi, én meg megpróbálom a Hellsinget :arrow:
Szerintem nagyon jó, még ha néhol el is tér a mangától. (Nekem pl. az anime jobban elnyerte a tetszésemet, még akkor is, ha nem követi a mangát.)
"We are the nobodies we wanna be somebodies
When dead, they'll know just who we are"
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Az hogy nem követi a mangát az nem gond. Csak enyhén cenzura szagúak a változtatások, és az is nagyon visszás volt amikor Alucard elszégyelte magát :evil:
Érdekes. A Berserk megúszta, hogy olyan véres mint a manga. Akkor ez most "exportra szánt anime" vagy miaszösz.
Avatar
Misuteri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.12. 22:55
Tartózkodási hely: van
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misuteri »

BNC írta:-Serial Experiments Lain Szép/Jó/Überhangulatos. Azért lehetett volna "pergősebb" is. Nemigaz, hogy egy ilyen jó ötletből ilyen unalmas filmet készítettek.
Jó fórumos szokás szerint belepofázok valakinek a véleményébe... :wink: szal nem kell ám komolyan venni, de:
A Lain alapvetően nem pörgős... nem is illene hozzá.
A készítők tisztában voltak vele, hogy milyen tempóval érhetik el a kívánt hatást. Épp ez az, amitől az egész olyan álomszerű és misztikus.
Persze lehetett volna pörgősebb... de akkor az egész "másképp jön le".
És még valami: a Lain mindenkinek mást jelent, és ez így helyes!
Ezért hibás és fölösleges ítélkezni fölötte, és ezért hibás és fölösleges, hogy ezt mind leírtam :wink:
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

No. Nem kell védeni. Én is érzem a hatást mindig amikor full másnaposan megállok egy trafoszekrény mellet. Akkor aztán nagyon elöjön a HANGULAT. Csak mondjuk egy 2 órás filmben sokkal jobb lett volna.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Egy másik fórumon volt hasonló téma. Akkor beírtam kapásból xyz-t... De a véleményem az, hogy azon nem szabad összeveszni, hogy egyesek szerint y tök klassza anime, z-t meg lehúzhatnánk a WC-n, mert lehet, a másik pont fordítva gondolja. A "legrosszabb anime" helyett fogalmazzunk úgy, hogy "animék, amik nem tetszettek". Mert nincs olyan anime, ami mindekinek egyaránt tetszik, s nincs olyan anime, amit mindenki bunkóságnak tart.... ::beer:: Minden anime klassz, csak nem biztos, hogy a számunkra... ::hoo::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

BNC írta:Az hogy nem követi a mangát az nem gond. Csak enyhén cenzura szagúak a változtatások, és az is nagyon visszás volt amikor Alucard elszégyelte magát :evil:
Érdekes. A Berserk megúszta, hogy olyan véres mint a manga. Akkor ez most "exportra szánt anime" vagy miaszösz.
Hat, a Hellsinget nem lattam, de az, hogy egy anime nem olyan veres/eroszakos/ecchi/stb. mint a manga, az IMHO nem amiatt van, mert "exportra szant" (olyan egyebkent sincs, bar ma mar jopar animehez szall be producerkent amerikai anime ceg). Sztem ket dolog miatt lehet ilyen:
1) (a nyilvanvalo) hogy az animet mikor vetitik. Pl. a Get Backers manga eroszakos, veres, es enyhen szolva ecchi. Ehhez kepest az animeben eleg keves "Kifogasolhato" dolog van - miutan az du. fel hatkor ment a tv-ben. Nyilvan "cenzurazni" kell kicsit. (A Berserk/Hellsing nem tudom, mikor mentek, gondolom vmikor ejszaka, bar erre se vennek merget - ha egyszer a Trigunt hajnali fel 2-kor vagy mikor vetitettek...)
2) ami mangaban/rajzon meg baromi jol nez ki, az "animalva," szinesen mar nem feltetlenul. (Ld. Angel Sanctuary OAV, ami (ide ussetek) rajzra nem tetszett... probaltak hozni a manga rajzstiulsat, de az animeben piciket nem nezett ki jol.) Arrol nem is beszelve, hogy mig egy manganal nincs megszabva a sztori hossza, egy animenel igen: a Berserkbe pl. belerakhattak volna a csaposmonsztas/eroszakolos dolgokat (hal'istennek nem tettek), de ez a sztori mas reszeinek a rovasara ment volna.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

danig írta:Love Hina jó. (Sliders is! :D) Igazából én sem tom miért, de jó... a huszonvalahány rész végignézése után komoly hiányérzetem támadt...
Én olyan animét még nem nagyon láttam, ami ne tetszett volna. Ha nem jön be, letörlöm, (ööö, azaz kidobom a dvd-t és még aznap leviszem a szemetet ;) ) s jó gyorsan elfelejtem azt a 10 percet is, ami addig lement.
danig! Tök egyetértek... Meg úgy amúgy a többiekkel is (akik most a "védjük ezeket az animeket" oldalra állatak).. Szóval ehhez már nemtok sokmindent hozzátenni..
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

FÚÚÚÚÚÚ,de jó játék!Na képzeljétek,én nekem meg a .hack fekszi meg a gyomrom!Vki akarja esetleg védelmezni? :D
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

phr0zen írta:FÚÚÚÚÚÚ,de jó játék!Na képzeljétek,én nekem meg a .hack fekszi meg a gyomrom!Vki akarja esetleg védelmezni? :D
Én.. De szerintem indokokat nem hozok fel, mert mintha már megtettem volna ugyanebben a témában néhány oldallal előbb... 8)
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Stoker írta:
phr0zen írta:FÚÚÚÚÚÚ,de jó játék!Na képzeljétek,én nekem meg a .hack fekszi meg a gyomrom!Vki akarja esetleg védelmezni? :D
Én.. De szerintem indokokat nem hozok fel, mert mintha már megtettem volna ugyanebben a témában néhány oldallal előbb... 8)
Cöcöcö...Ezt nevezed te védelmezésnek?Továbbra se győztél meg arról h. miféle földi gyönyörökkel gazdagítaná az élettapasztalatomat az,ha végignézném eme(IMHO)rém unalmas sorozatot.
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

phr0zen írta:Cöcöcö...Ezt nevezed te védelmezésnek?Továbbra se győztél meg arról h. miféle földi gyönyörökkel gazdagítaná az élettapasztalatomat az,ha végignézném eme(IMHO)rém unalmas sorozatot.
Hát, van akinek tetszik, van akinek nem.. szerintem itt eddig még senkit sem lehetett meggyőzni arról, hogy végignézzen valamit ami neki nem tetszett; veled se lehet másképp, a véleményedet tiszteletben tartjuk ;)
((Na ez elég diplomatikus válasz volt? 8) ))
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

phr0zen írta:Na képzeljétek,én nekem meg a .hack fekszi meg a gyomrom!
Nekem is, és akkor még enyhén fejeztem ki magam. :?
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

ayanami írta:Egy másik fórumon volt hasonló téma. Akkor beírtam kapásból xyz-t... De a véleményem az, hogy azon nem szabad összeveszni, hogy egyesek szerint y tök klassza anime, z-t meg lehúzhatnánk a WC-n, mert lehet, a másik pont fordítva gondolja. A "legrosszabb anime" helyett fogalmazzunk úgy, hogy "animék, amik nem tetszettek". Mert nincs olyan anime, ami mindekinek egyaránt tetszik, s nincs olyan anime, amit mindenki bunkóságnak tart.... ::beer:: Minden anime klassz, csak nem biztos, hogy a számunkra... ::hoo::
Ez egy ilyen "A torkodnak ugrok" topic :D . Ilyen is kell, mert hova lenne egy fórum feszültséglevezető topic nélkül. Egyébként nekem az egyik kevenc sorozatom a hack sign, úgyhogy lehet kezdeni rúgdosni. :mrgreen:
(Egyébként phr0zen király az avatárod ::sugoi:: )
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

(Egyébként phr0zen király az avatárod ::sugoi:: )
Kösz.Gondoltam h. ez már jobban bejön(Final Fantasy X-ből van). 8)
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Öf. Akkor konkretan leírom. Mért Volt Gáz egy akármikor leadott Animét csinálni arról, hogy a természetfeletti erők ellen harcoló szervezetek összefognak egy maradék, Nácik által készített, még a II. világháború vége elött elmenekült, kizárolag vámpírokból álló hadsereg ellen? Mért kellet ezt kicenzúrázni? Vagy a Japánok számára is anyira tabu téma ez mint a Németeknél? Ki irányította Incognitót? És mért nem szerepel a Manga 3-4 köteteiben? Nem értem. A kis csavarok nélkül a Hellsing anime története szerintem gyenge közepes lett. Azért nem rosz, de semmi "Extra" Nah mindegy. Azért közbe vetném: A Flint Hammerheadet nem védi senki? :D
Alucard
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.18. 22:08
Tartózkodási hely: in the dark

Hozzászólás Szerző: Alucard »

BNC írta:Azért közbe vetném: A Flint Hammerheadet nem védi senki? :D
:arrow: Én nem védem, de megjegyezném, hogy láttam néhány részt és hááááááááááát... láttam már jobbat is.
"We are the nobodies we wanna be somebodies
When dead, they'll know just who we are"
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Muhahahahahahahaaaaa
Szeg Flint. Aki nem ismerné annak csak anyit tudok mondani: Örvendjenek a FlintHammerheadet nem látók, mert övéké a jóizlésnek országa...
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

BNC írta:Muhahahahahahahaaaaa
Szeg Flint. Aki nem ismerné annak csak anyit tudok mondani: Örvendjenek a FlintHammerheadet nem látók, mert övéké a jóizlésnek országa...
Én sajnos láttam, és meg kell hagyni, anyira pocsék mint egy franciaóra a suliban.. ::are::
Kép
Alucard
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.18. 22:08
Tartózkodási hely: in the dark

Hozzászólás Szerző: Alucard »

BNC írta:Muhahahahahahahaaaaa
Örvendjenek a FlintHammerheadet nem látók, mert övéké a jóizlésnek országa...
Ámen ::jbow::
"We are the nobodies we wanna be somebodies
When dead, they'll know just who we are"
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

.hack//Sign védelmében, mert hiányoltátok:

Nekem spec. az tetszett benne, hogy olyan szempontból közelíti meg a helyzetet, hogy a egyes emberek párbeszédeiből/interakciójából alakul ki a cselekmény és így halaltlanul réális (persze csak egy bizonyos szempontból)... ez persze lehet, hogy egyesek számára nem érdekes, dehát ez van... de nekem speciel nagyon bejött ezért, mert amikor megnéztem pont akkor tanulgattam a szimbólikus interakcionalizmus nevű dolgot a felvételire (isten adja, hogy nektek ne kelljen és akkor nem is lesztek szociológusok... :lol: )

A Hellsing meg jó... lehet, hogy a manga jobb, de ahhoz nem szól olyan király zene :)
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Én Spec. Orosz Tatu számok hallgatása közben olvastam 8)
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Ha már van ilyen topic, akkor nem hagyom ki és hozzászólók:
Szerintem (egyéni szubjektív vélemény) a legrosszabb anime amit láttam az az:
X: The Movie
Mert, vmi nagyon nulla a történet, és az hogy a jók közül átáll vki a rossz oldalra, majd mindenkit kinyír, őt meg a legvégén kinyírja a tesója....nagyon sz*r. A slussz-poén a végén az a "levágott-fej ölelgetős" rész...
Sovány vigasz hogy a grafika viszont tetszett!

Relunx
Kép
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Relunx írta:Ha már van ilyen topic, akkor nem hagyom ki és hozzászólók:
Szerintem (egyéni szubjektív vélemény) a legrosszabb anime amit láttam az az:
X: The Movie
Mert, vmi nagyon nulla a történet, és az hogy a jók közül átáll vki a rossz oldalra, majd mindenkit kinyír, őt meg a legvégén kinyírja a tesója....nagyon sz*r. A slussz-poén a végén az a "levágott-fej ölelgetős" rész...
Sovány vigasz hogy a grafika viszont tetszett!

Relunx
Szubjektíven,a movie szerintem is nulla,van azonban X sorozat,ami jó és szinte megegyezik az animációja a filmével.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

phr0zen írta:Szubjektíven,a movie szerintem is nulla,van azonban X sorozat,ami jó és szinte megegyezik az animációja a filmével.
igen, ezzel én is egyetértek, de szerintem hamar jönni fog ellenvélemény is... :)
Válasz küldése