Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta:Boku Dake Ga Inai Machi OP - Az openingek túlnyomó többségben vannak. Ötletes lett ennek is a képi világa.
Erre megy a +1!!!! Nagyon jó lett ez az AKG szám és képileg is ütős! Linkelem újra, mert a tiéd már nem él.
Más egyelőre még nem ejtett rabul a szezonból... Jah, de. Hogy nekem minden Durarara openingre rá kell függnöm.... :LOL:

Amúgy meg új kedveltem a Jyu Oh Sei opja, az ending se rossz, de az inkább csak elmegy.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Ezt meg ide dobom be kérdésnek, mert nem találok neki jobb helyet (áthelyezhető, ha nem ide való):

JJ Burnel We Were Lovers című szösszenetének (Gankutsuou OP) dalszövege mindenhol így szerepel a neten:
And then my friends' betrayal meant you never would be my wife.
Harsh words were said and lies were told instead.
I did never mean to make you cry.
A második sorban nem inkább weren't-nek kéne szerepelnie? Így igazából semmi értelme sem nyelvtanilag, sem az anime kontextusát illetően.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Meghallgatva elég egyértemű. Szerintem az animével kapcsolatban is így van értelme. Ha pedig weren't nyelvtanilag helyes, akkor were hogy lehetne helytelen? Egy tagadás a különbség.
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Arra gondoltam nyelvtani alatt, hogy ha valami (A) helyett mondasz valami mást (B), akkor a valamit (A) nem mondtad.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Annak ellenére, hogy nem függtem rá - sőt eddig csak kétszer hallottam - ma egész nap a Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu openingjét dúdoltam. Annyira érdekes Hayashibara Megumitól egy ilyen számot hallgatni.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Titkos írta:Nem tudom, volt-e már (nem lepődnék meg, ha lett volna XD), de a Death Parade OP-ja akkora királyság, hogy simán mehet a "jazz-trilógia" harmadik darabjának a Cowboy Bebop és a Baccano után. :D (Mind zeneileg, mind képileg.)
Rui-chan írta:A Death Parade openingje nagyon király, amikor kijött az anime első része, vagy ötször visszatekertem és utána kezdtem el nézni magát az epizódot. :vigyor:
Geez, ez az opening nagyon ott van a szeren. XD A zene is elég fülbemászó, de a kánkán és a szinkronpózolás és -pucsítás mindent visz. ::japhaha::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ahogy az Offtopicban is írtam, ez ment a kedvencekbe, sőt, még azon is elgondolkoztatott, hogy lehet el kéne majd kezdenem a sorozatot. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Végre egy OP szám, ami tetszik ebből a szezonból! :D Már várom az endinget is, a beharangozó részlet alapján, szerintem még ennél is jobban be fog jönni.

Sailor Moon ED szintén tetszetős lett, bejön ez a duett.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ahogy sejtettem, a Kabaneri ED sokkal jobban bejön, mint az OP. Eddig ez a legjobb az egész szezonból, na meg a Sailor Moon endingje.
Így második hallgatásra a Bungou Stray Dogs nyitánya se olyan rossz.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Annyi animébe még nem néztem bele ebből a szezonból, hogy igazán rálátásom legyen a mostani OP-ED felhozatalra, de az eddig látottak közül ezek voltak maradandóak:

- Luluco ED (Maga a sorozat nem annyira elvetemült mint a Panty & Stocking volt és így az ED sem *akkora* kontraszt a P&S ED-jéhez viszonyítva, de egy bizonyos fokú kontrasztozás még így is megvan amellett, hogy a sorozat aranyosabb oldalához tökéletesen passzol, nem mellesleg +1 ok, amiért ez a sorozat az első olyan rövid anime a Triggertől, amitől nem áll égnek a szőr a hátamon.)

- Kuma Miko ED (Már eleve az ritkaságszámba megy ha egy anime OP-je direkt a sorozathoz van írva, az meg még inkább hogy még az ED is ebben a szellemben készül, ami persze nem is baj, mert még a szöveg is kimondottan jól prezentálja a sorozat hangulatát. Nem mellesleg nagyon bírom ahogy ezek a mini-figurák kinéznek és mozognak, szóval ilyen téren is nyerő az ED.)

- Jojo: Diamond is Unbreakable OP (A korábbi OP-khez képest feltűnően vidám és jó hangulatú, és még nem is teljesen CG-vel készült, de érthető ha azt nézem, ha ez a Jojo arc egy új korszak kezdetét jelenti a franchise-on belül, és egy cseppet sem marad alul ha a franchise stílusosságát kell bemutatni, ide értve még a színvilágot is, ami *sokkalta* kirívóbb mint a korábbi adaptációk során volt tetten érhető.)
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kellett! :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ismét szezonposzt tőlem, ezúttal zenés nyafogás, mert ezen a téren sem vagyok valami lelkes:

Kezdésnek azért linkelem azt az egy kivételt, ami a szezonból egyre jobban tetszik. Szóval a Macross Delta valami nagyon fura mulatós hangzást üt meg az eddigi dalocskáival, élén az Ikenai Borderline-nal, amitől szumma nem vágtam hanyatt magam. Az ending is annyira kawaii-giccs. De attól tartok sorban be fog szippantani az összes szám, ahogy az lett a korábbi Macrossoknál. Kezdődik is a kór az openinggel, amire egyre jobban ráfüggök. Azért még messze vagyok az elégedettségtől.

Ace Attorney: openingje pont annyira gagyi tucat, mint a sorozat, az endingje már jóval kedvelhetőbb, képileg is, de semmi extra.

Joker Game: Op - hangulatos, néha visszadúdolom, de szumma felejthető, pedig képileg sem rossz. Az endinget is hasonló jelzőkkel illetném, kivéve, hogy az eszembe sem jut, sablonosabb.

Kabaneri: Ez most elég gyenge lett az Egoisttól és annyira nem megy a titános képekhez... Rui fentebbi verziója valahogy jobban tetszik. XD Az ending már okés, tetszik ez az Aimer&Egoist ötvözés, de ez a szám sem kiemelkedő.

Mayoiga: OP hozza a szokásos szezonos pörgősebb, az ED pedig a visszafogottabb, kellemesebb variánst, de tőlem most valahogy elmarad a ráizgulás.

Nijiiro Days: ennek az összes OP-ED-jétől hülyét kapok annyira bishounenfeszt a vállalhatatlanabb fajtából, képileg is... de azért néha ráhangolódom. XD

Végére egy kis DBS nyafi, mert leváltották a szépséges sakurás endinget egy kvázi foci himnuszosra, amiben van ugyan értékelhető rész, de a WOW WOW-ot visszatolnám az énekes szájába. És akkor még a débéfíling hiányát nem is firtattam.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Elsőre érdektelenség, 5. részre ráfüggés, javíthatatlan vagyoooook. :drop:

Shirokuma Cafe OP&ED egyben^^ (utóbbi FukuJuntól)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Sailor Moon Crystal 3. évada már a harmadik endinget fogyasztja, szerintem ez rekord. A korábban linkelt Michiru&Haruka duett után következett Chibiusa dala. Engem ilyen moeloli anime-szerű zenére emlékeztetett, elég fura az elsőhöz képest. ^^" A legújabb pedig bishi Mamoru-t/Tuxedo-t mutatja be. Nagyon kemény. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bár a Madokának úgy alapból nagyon jó zenéi voltak (gondolok itt mind az aláfestőkre, mind az OP/ED párosra), magam is meglepődtem, hogy a teljes franchise-ból pont a harmadik film openingje lesz a kedvencem, de ha megnéztem a cuccot kb. egy hete és azóta szinte napi szinten legalább egyszer meghallgatom az OP full verzióját, az azért csak jelent valamit. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ez a dallam, ez a hang, aaaaaaaaah. Boogiepop Phantom megy a ráfüggős endingek közé.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jajj, már megint én, de naaa. Azok a kellemes 90-es évek (és azok a szinte sosem mellé lövő gundamuu zenék). (OMFG egy Gundam, melyben Horikawa Ryo - Vegeta, Reinhard :oops: - a főszereplő pilóta hangja, és én még nem láttam????!!!!!!!!!!!!!!!)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Love Live! Sunshine OP, tánci-táncis, amilyennek lennie kell. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

A múlt héten néztem az Utenát, aminek az openingje szintén a nagyonkedvenc Masami Okui-számok között van már tizenéve, de magában a videóban is volt egy nagyon király rész, amivel nem tudtam betelni: 0:56-1:10 között, amikor a duelistákat mutatják, aztán ahogy nagy párbaj-aréna összeomlik AWWWW *_* Ez az animében is benne van ugye, csak másképp, de iszonyatnagy jelenet. És a szám szövege is nagyon megy a cucchoz.

A másik pedig az Evangelion Death&Rebirth movie endingje. Annyira rég hallottam, de most újra előszedtem az OST-t, és még mindig ÜT.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Utena op tényleg ottvan.^^

Más:
1. Már megint egy ending, ami jobban megfog, mint a szumma sokkal jobb opening.
2. Kár, hogy ez is azon számok egyike, ahol a jó kezdést elcseszi a refrén. Legalábbis olyan furaaa, nem ezt várná az ember.
Mouryou no Hako ending
(Az anime amúgy jobb lenne, mint vártam, csak a 6-7. rész blablája fordult unalomba.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megint sikerült rákattannom egy tökhülye openingre, és nem először: pár havonta előkerül ez a csoda, és olyankor napokon keresztül képes vagyok loopban nyomatni. A Haiyore! Nyaruko-san W nyitányáról van szó, maga az animu egy generic ecchi-moe-hárem tucatvacak, a nyitóképsorok se valami nagy számok, így inkább a FULL verziót linkelem, de már csak ezért az OP-ért megérte elkészíteni az egészet.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Megint sikerült rákattannom egy tökhülye openingre, és nem először: pár havonta előkerül ez a csoda, és olyankor napokon keresztül képes vagyok loopban nyomatni. A Haiyore! Nyaruko-san W nyitányáról van szó, maga az animu egy generic ecchi-moe-hárem tucatvacak, a nyitóképsorok se valami nagy számok, így inkább a FULL verziót linkelem, de már csak ezért az OP-ért megérte elkészíteni az egészet.
Ez nálam is nagy kedvenc, pedig hát ugye nekem sem különösebben a stílusom az az "alműfaj", amit ez az anime is képvisel, viszont ez az OP ettől még úgy rulez, ahogy van. :D (Amúgy ha érdekel, hasonló stílusú a széria többi darabjának openingje is, bár egyértelműen a W-é a legjobb. XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ezeknek a mecha animéknek néha meglepően jó dalaik szoktak lenni. XD Nem is olyan régen dicsértem itt a Gundam Seed egyik openingjét, most pedig máris itt egy újabb rulez: a Macross Delta első OP-ja.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hogy haladjak a kihívásommal is, elkezdtem nézni az Escaflowne-t. Az opening rögtön megfogott, Sakamoto Maaya hangját szeretem. Amúgy le se tagadhatná a '90-es évek stílusát.
Az ending viszont enyhén szólva is érdekes. :drop:
Kép
Válasz küldése