Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Vágom ezt a srácot. Jól tolja. :D
Angol-magyar fordításom, meg hát én sem tudom, hogy sikerült nyelvvizsgát szereznem xD
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Öt kedvenc:
Air opening: Csak úgy, minden ok nélkül tetszett.
Clannad opening: Az igaz rá ami az Air openingjére. Ez talán egy kicsit jobban tetszett.
Angel Beats opening:Nagyon szép dal. A Clannad openingjénél is sokkal jobban tetszett.
Angel Beats ending: Mindig bőgtem az epizódokon, és már majdnem megnyugodtam, amikor jött az ending, és én elkezdtem azon is bőgni. Sokáig észre sem vettem, hogy mennyire tetszik ez a dal. Aztán egyik nap azon kaptam magam, hogy a suliban dúdolom.
Clannad ending (Dango Daikazoku): Ez a kedvencem! Egyszerűen imádom!!! ::daisuki:: A szomorú epizódok után mindig megnyugtatott. (Habár volt olyan, hogy gyorsan kikapcsoltam, mert nem akartam megnyugodni, és jó volt bőgni egy kicsit.) Ha tudnék énekelni, egyész nap ezt énekelném!!! (Így is szoktam énekelgetni, ha tudom, hogy senki se hallja)
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Doctor »

Hotaru írta:
Clannad ending (Dango Daikazoku): Ez a kedvencem! Egyszerűen imádom!!! ::daisuki:: A szomorú epizódok után mindig megnyugtatott. (Habár volt olyan, hogy gyorsan kikapcsoltam, mert nem akartam megnyugodni, és jó volt bőgni egy kicsit.) Ha tudnék énekelni, egyész nap ezt énekelném!!! (Így is szoktam énekelgetni, ha tudom, hogy senki se hallja)


Na igen a Clannad ED-je tényleg imádnivaló, egy ideig az volt a csengőhangom és a nagykemény haverjaimnak is tetszett :D
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Opening-ből a Lovely Complex-é,ami tetszik: ::hehe::

http://www.youtube.com/watch?v=fXeHfjpt7WE

http://www.youtube.com/watch?v=Q3fBuRqoZ8A

ami pedig ending favorit az a Vampire Knight,és a Vampire Knight Guilty: ::jsmile::

http://www.youtube.com/watch?v=DXmzai78dfQ


http://www.youtube.com/watch?v=I7f2eSkFW0k


kicsit gotikus,romantikus hangulatú,szerintem nagyon illik az animéhez,sokkal jobban,mint az opening(utobbi nekem nem nagyon tetszett). szép muzsika. nagyon illik a végére.
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az eddig is nyilvánvaló volt, hogy a Production IG nagyon odateszi magát animációban a Robotics;Notesra és a Psycho-Passra, de amit az Out of Controllal csináltak, az félelmetes. Simán az év openingja esélyese. Aki ezt rendezte, az egy zseni. A rajzolás, a színezés, az effektek, minden fantasztikusan hatásos, nem mellesleg isteni zenét illesztettek alá. Ugyan Youtubeon nem olyan lenyűgöző, mint sötétben egy 55 inches TVn, de így is odaver az élmény.

A másik remek opening az Aruji naki sono Koe a nagyon ütős dalnak köszönhetően. Kitűnően hozza a sorozat epikusságát.

Kiemelkedőek még Isten, azaz JoJo openingjei, Sono Chi no Sadame és Bloody Stream. És az endingről se feledkezzünk, a Roundabout klasszikus (rock).
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

És amikor azt gondolod, hogy ennél jobb már úgysem lesz a szezonban, ugyanazok csinálnak egy még jobbat. Erősen "must watch" kategóriás nálam most már ez a sorozat.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A második Psycho-Pass OP tényleg nagyon pöpec, viszont mintha nem készült volna el időben, vagy nem tudom miért ment le az első két alkalommal másik animációval ez a zene. :?

Zenileg nekem most a Zettai Karen Children - The Unlimited Hyoubu Kyousuke openingje jön be leginkább, a Űrbratyók aktuális OP-ja meg nagyon LOL. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Shingeki no Kyojin openingje ment a kedvenceim közé. :vigyor: Így kell pörgős, látványos, jó hangzású és az anime hangulatához tökéletesen passzoló openinget készíteni. :) (Btw, a sorozat topicjában írtam, hogy a Death Note-éra emlékeztetett az OP, azóta kiderült, hogy nem véletlenül, mindkét animét ugyanaz rendezte. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, ez tényleg nagyon jó, kedvet is csinált az animéhez! :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Epic OP is epic! :vigyor: De miért, miért csak júliusban fog kijönni a kislemez! :(
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Wow, ez tényleg nagyon jó, kedvet is csinált az animéhez! :D
Még csak most vasárnap fog kijönni belőle a második rész, szóval nem késtél le semmiről, ha be szeretnél kapcsolódni, azt meg már meséltem személyesen is, hogy az első rész alapján eddig egész meggyőző. :wink:
Mariko írta:Epic OP is epic! :vigyor: De miért, miért csak júliusban fog kijönni a kislemez! :(
LOL, YouTube-on meg a héten egy fazon: "Jövő héten már kinn a teljes verzió!". Asszem leszokom arról, hogy bármit elhiggyek, amit ott olvasok. :dirr:
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Nagyon meggyőző :cool:
És már más sorozatok népszerűsítésére is felhasználják
[MAD] Work on Satan (Hataraku Maou-sama!)
:vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Nagyon meggyőző :cool:
És már más sorozatok népszerűsítésére is felhasználják
[MAD] Work on Satan (Hataraku Maou-sama!)
:vigyor:
Az ilyeneket mindig imádtam. XD (Amúgy ez melyik animéből volt? XD)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

ami a zárójelben van :thumb:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

-OJ- írta:Nagyon meggyőző :cool:
És már más sorozatok népszerűsítésére is felhasználják
[MAD] Work on Satan (Hataraku Maou-sama!)
:vigyor:
Ez az OP? Mekkora trollság. :D

Hataraku Maou-sama! De a hosszú idő alatt mi óta fut kicsit esett a minősége: http://kdanni.files.wordpress.com/2013/ ... 708596.jpg
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:ami a zárójelben van :thumb:
Ja, oké, köszi. XD
Kdanni írta:Hataraku Maou-sama! De a hosszú idő alatt mi óta fut kicsit esett a minősége: http://kdanni.files.wordpress.com/2013/ ... 708596.jpg
Bocs, hogy elrontom a trollkodásodat, de ha szándékos, magadra vess (szvsz az... XD), ha meg te is elhitted, amit írsz, akkor téged is jól megtrollkodtak és felnyitom a szemedet. XD A sorozat most áprilisban indult és semmilyen korábbi anime nem készült belőle, de egyébként is, az 1995-nél lévő képről ordít, hogy a 2000-2010 utáni animék dizájnját használja és az azt megelőző képeknél is igen érdekes lenne a videó után, ha olyan animációt tudtak volna produkálni a 80-as/90-es években. XD Viszont a 4channernek, akitől a kép származik, adok azért egy 5/10-et trollkodás-minőségre, mert egy másodpercig én is elhittem, hogy ez igaz, illetve mert van benne valami, az animék úgy nagy átlagban kb. tényleg pontosan így degradálódtak le az elmúlt 10-20 évben. :dirr: És jobban utánanézve a sorozatnak, már azt is értem, mire mondtad, hogy maga az AMV is egy trollkodás, mert tényleg az. XD (Franc, pedig már majdnem elkezdtem gondolkodni rajta, hogy nézni kezdjem-e ezt is. XD Mondjuk asszem "animés szabály" is lehetne, hogy "minden anime jobb lesz a Shingeki no Kyojin openingjével". :vigyor: )
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Láttam az első részt a kijövetele után pár nappal. És követtem az első reakciós threadeket. Ez a kép is onnan van, poénnak lett fel dobva. És pont reverse trollkodás a célja. A szokásos, bezzeg régen milyen volt az anime, összeállításokat kifigurázva, amiken a kiragadott képek még véletlenül se a teljes képet tükrözik. Itt minden kép egy részből van. :) (Bár azt nem mondom, hogy a mostani tömeg gyártott, fantáziátlan dolgok nem érdemelnek meg némi kritikát, de a kritikák nagy része nem áll meg a saját lábán.)

Amúgy az első résznél még nem volt OP, és ha minden igaz valamikor mostanában jön ki a 2. rész, gondolom az op-vel. Tehet ez most a stúdió trollkodása, amit a White Foxból kinézek, hogy ezt rakták be opnek. Vagy fan made?
Csak hogy ha valaki nem értené, a plot: A démon király egy MgRonalban gürcöl a megélhetésért, miután át került az emberek világába. és spoiler: Majd az őt megölni akaró hőssel gyereket nevelnek.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Természetes fanmade.
A 'MAD' ugyanazt jelenti, mint az AMV

Kdanni írta:Hataraku Maou-sama! De a hosszú idő alatt mi óta fut kicsit esett a minősége: http://kdanni.files.wordpress.com/2013/ ... 708596.jpg
Nem is kicsit

Az előzetesben még minden kiemelkedően jó minőségű volt, aztán kijött a tényleges epizód és most már jó, ha az átlagos szintet eléri a rajzolás, de sokszor még azt sem :wwall: Chiho pl kifejezetten rondán festett mindkét részben :evil:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

-OJ- írta:Természetes fanmade.
A 'MAD' ugyanazt jelenti, mint az AMV
Jó tudni. :) És ez a HBR (3 betűs rövidítés) mit jelent?


És, hogy ne csak offoljak még egy említésre méltó op: http://vimeo.com/63691765
Úgy látom a youtubon nem is maradt meg videóval együtt.

Amúgy ez az egyperces op a műsor idő egyharmada volt. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Mondjuk asszem "animés szabály" is lehetne, hogy "minden anime jobb lesz a Shingeki no Kyojin openingjével". :vigyor: )
Ez a szám olyan, mint a Two Steps from Hell trailer zenéi, ha vasalás közben hallgatod, még az is EPIC lesz tőle. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Én eddig a Shingeki no Kyojin openingjét nem néztem meg, mert le volt töltve jó minőségben, és mivel mindenki ennyire epic-ezte nem akartam először a Youtubeon megnézni. De most megnéztem, és így már értem, miért volt ennyire egyértelmű, hogy a Maou-s op nem eredeti. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Nekem az említett Shingeki és Aiura OP-ken kívül a

Date A Live OP

Majestic Prince OP (csak a zene, képileg elég fantáziátlan)

Valvrave the Liberator OP

tetszenek még :cool:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
Titkos írta:Mondjuk asszem "animés szabály" is lehetne, hogy "minden anime jobb lesz a Shingeki no Kyojin openingjével". :vigyor: )
Ez a szám olyan, mint a Two Steps from Hell trailer zenéi, ha vasalás közben hallgatod, még az is EPIC lesz tőle. XD
Pontosan. :lol: Amúgy jó is, hogy mondod, őket is imádom, meg az összes ilyen hasonló "trailer zenét", sokszor azt kívánom, bár a filmekben használnának hasonlóan epic háttérzenéket. XD (Sok filmnél jobb a trailer-zene, mint ami a film közben/végén elhangzik. XD)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Túláradnak itten az újdonságok, menjünk kicsit vissza korábbi gyönyörűségek felé (néhányat csak mostanában láttam).

Me Wo Tojitte Gyusshiyo - fantasztikus opening egy gyönyörű sorozathoz. És a követői sem voltak restek, akár a Back Into My World vagy Darling to Madonna.

Motto☆Hade Ni Ne! - hasonlóan, csak ez már klasszikus. Ráadásul mellé a Musuhi no Toki nem kevésb gyönyörű.

Choir Jail - el se hiszem, ezt eddig nem említettem. 2012 egyik legjobb openingje. A Karandorie meg szép ending.

Borderland - 2012 legjobb openingje. Valahogy ez is kimaradt.

Pre-Parade - klasszikus. Ezt lenne jó karaokezni.

Sparkling Daydream - agyvérzést a népnek! Egyébként nagyszerű minden tekintetben. Inside Identity hasonlóan ütős. A Kimi e pedig a Litehoz illett remekül. Shikkoku ni Odoru Haou Bushi meg egyszerűen LOL!

Little Busters - csodálatos opening. Ahogy az ending is.

Végezetül egy blast from the past.
Kép
Válasz küldése