Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Hozzászólás Szerző: Merma »

Ezt a Topicot azért indítottam, mert kiváncsi vagyok, melyik anime befejezése olyan mélyreható mint az Eva vagy a Berserker

(nem a depreszzióra gondolok, hanem arra hogy aztán napokig gondolkozol rajta)

Személy szerint a kedvenc : Cowboy Beebop és X
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Chrno Crusade - enyhén szólva kiütött. Utána jó volt olvasni az animesuki.com fórumján a végével kapcsolatos különböző eszmefuttatásokat. És utána jó érzés volt közbe szólni, miután utána néztem a témának, hogy azért a történelemmel ne keverjük. :)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Chrno Crusade!

Jobban nem is végződhetett volna ^^
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Melyik anime vége volt a legmegrázóbb?

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Merma írta:Berserker
Csak siman Berserk...
Merma írta:(nem a depreszzióra gondolok, hanem arra hogy aztán napokig gondolkozol rajta)
Nemt'om, nekem a "megrazo" szo azt jelenti, hogy foldhoz vag... es en sem feltetlenul arra gondolok, hogy "omg depi ezerrel", hanem arra, hogy az illeto anime vege erzelmileg nagyon nagy hatassal van az emberre.

Amugy Berserkben egyetertek. Tovabba:
Infinite Ryvius (az uccso elotti epizod egyszeruen gyilkos)
Gundam 0080 (ezt kene latnia mindenkinek, aki szerint a haboru tokjo dolog)
Wolf's Rain (katarzis ezerrel)
Utena (elgondolkoztatonak legalabbis elgondolkoztato volt xD meg nagyon szep is)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Őőő... mangát is ér írni? Mer akkor a Nausicaa... jameg az Akira is (bár annál az anime is)

amúgy meg: Berserk, EVA, mint default setting :D
Utena nekem is
Haibane Renmei
SaiKano
majd még jut eszembe több is szerintem...
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Rage ne nézd spoiler




A Ryvius utsó része túl happy end :D
Mindenre számítottam a sorozat közben csak erre nem...
Végülis így feloldja a hangulatot, de sztem más befejezés is jó lett volna (esetleg nem is kéne 26. rész...)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

AMD írta:A Ryvius utsó része túl happy end
Hat nagyon hepinek nem mondanam. Inkabb olyan keseredes. Egyebkent is, ha nem lenne ott az a resz, akkor a Ryvius csak oncelu angsthegy lenne. Egy anime pedig nem attol lesz OMG DEEP, hogy a vegen belefullad az angstbe. (ld. Eva :P)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát, őszintén szólva, én amikor a végére értem a Weiß Kreuz-nak, akkor én szinte hanyat vágódtam a végén... Jó, sokan szidják, meg minden, nekem akkor is az egyik kedvencem, és hát egy kicsit furcsa volt a vége... :(
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Lain? valaki? spoiler: azért én nem vártam Kami-samától azt a szép alakváltozást, sem azt hogy Lain kitörli magát. De sztem így lett tökéletes a sorozat
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Hát jah! Mondjuk a Laint én egyhuzamban szenvedtem végig, de aztán rájöttem hogy megérte...

Azonkívül a Haibane Renmeivel mélyen egyetérek :P
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Haibane Renmei-el egyetértek, de nekem még ilyen volt a:
Hotaru no Haka,Nausicaa,Windaria is...sőt.....van még egy pár ami nem jut az eszembe éppen... :wink:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Szintén csak nagy kedvencemet, az Hoshi No Koe-t tudom felhozni példának. Nah az a nemsemmi anime!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ayashi no Ceres (hasbavágott az utolsó pár mondat Tooyától...)
Utena (egész másnap kómás voltam és csak egy héttel később esett le hogy akkor most szerintem mi is történt ^^")
Cowboy Bebop (ez csak szimplán nagy hatással volt rám, zseniális rendezése volt!)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Berserk és Cowboy Bebop + Trigun (bár nekem minden vég nehéz ::bawl:: ::bawl:: ::bawl:: ::bawl::
a Lain végét csak homályosan értettem szal az... ^^'''''
az X a sorozat és a film is elég megrázó, nem is tudom melyik legjobban
Infinite Ryvius...ami történik a végén az elméletileg Happy End, de nekem megszakadt a szívem tőle :whelp:

de az NGE viszi a pálmát , az tényleg :shock: :shock: :shock:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

ein írta:Berserk és Cowboy Bebop + Trigun (bár nekem minden vég nehéz ::bawl:: ::bawl:: ::bawl:: ::bawl::
a Lain végét csak homályosan értettem szal az... ^^'''''
az X a sorozat és a film is elég megrázó, nem is tudom melyik legjobban
Infinite Ryvius...ami történik a végén az elméletileg Happy End, de nekem megszakadt a szívem tőle :whelp:

de az NGE viszi a pálmát , az tényleg :shock: :shock: :shock:
a cowoboy bepop (már ha a movierol beszéltek) ilyen szempontból nem hagyott bennem nagyon mély nyomot, (persze nem mondom hogy semmit :wink: )nagyon tetszett, de nálam mindenképpen az nge az első (amennyiben az end of evát az nge végének tekintjük)
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

személy szerint a sorozatról :P, a filmet azt külön szoktam említeni
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

ein írta:személy szerint a sorozatról :P, a filmet azt külön szoktam említeni
a sorozatot =re még nemláttam ugyhoyg arról nem tudok nyilatkozni de végülis a movinek se volt valami nagyon vidám vége :wink: szoval idekerülhet...ami mondjuk még kicsit keserű volt számomra az a metropolis
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Cornell írta:de végülis a movinek se volt valami nagyon vidám vége :wink: szoval idekerülhet...ami mondjuk még kicsit keserű volt számomra az a metropolis
hmm, asszem itt most nem az számít, hogy keserű, vagy savanyú volt-e a vége valaminek, hanem, hogy különösen nagy hatással volt-e rád, mély nyomot hagyott-e benned
a szupervidám totális happy-end, meg a felakasztommagamaklotyóban jellegű depis befejezésnek is lehet ilyen hatása... (legalábbis nálam)

Amúgy remélem pár hét múlva az FMA is bekerül ebbe a topicba... :D
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

sodd írta:
Cornell írta:de végülis a movinek se volt valami nagyon vidám vége :wink: szoval idekerülhet...ami mondjuk még kicsit keserű volt számomra az a metropolis
hmm, asszem itt most nem az számít, hogy keserű, vagy savanyú volt-e a vége valaminek, hanem, hogy különösen nagy hatással volt-e rád, mély nyomot hagyott-e benned
a szupervidám totális happy-end, meg a felakasztommagamaklotyóban jellegű depis befejezésnek is lehet ilyen hatása... (legalábbis nálam)

Amúgy remélem pár hét múlva az FMA is bekerül ebbe a topicba... :D
ami rám még az ngen kivül igazán nagy hatással volt és télleg elgondolkodtatott az a ghost in the shell
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A trigunnál az action teszett, meg a rajzolás. A trigunnal mindig ugy voltam hogy egyik pillanatban könnyesre röhögtem magam, a másikban meg tátva maradt a száma rajztechnikától:) A tipikus funny manga stilustól kezdve a legtökéletesebb komoly megjelenitésig minden volt benne.
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Bennem az Azumanga után is nagy űr maradt!

Úgy néztem volna még egy pár részt, Chio-ék életében... kellemes ki anime volt, kár hogy nincsnenek hasonlók...
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

nah nézzük csak sorban, mik vagdostak a talajhoz...

Gunslinger Girl (maga az egész sztori nagyon tetszett, a testvérek viszonya, de az Örömódás ending az teljesen jó volt)
Lain (hát azután elmélkedtem egy darabig, hogy most mivan?)
FMA (tudom még nincs vége, de ez már eddigis kikészített párszor)
NGEvangelion (Az End of Evangelionos befejezés után nem bírtam megmozdulni, csak ültem a fotelban és... és nemtudom, úgy éreztem nem élek és soha nem is éltem...)
Gundam 0080 (csatlakozok az előttem szólóhoz: talán ez a Gundam sorozat közelíti meg legjobban a valóságos oldalát egy háborúnak)
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Az én listámon a Wolf's Rain foglalja el az első helyet ebből a szempontból, aki látta, annak gondolom nem kell magyarázni.
S aztán van ugye a Bakuretsu Hunters..Ugyan én előre tudtam, mi fog történni, mégis más dolog végignézni...
Aztán még Vampire Miyu,Boogiepop Phantom( Szintén nagyon hatásos befejezés) Gunslinger Girl, illetve még talán Witch Hunter Robin...Mangában az Anne Freaks ill. Boy's Next Door befejezése volt az, ami megfogott.

Lain-t csak azért nem sorolom ide, mert őszintén bevallva az egészből nagyon keveset fogtam, s így a végét sem tudom úgy értékelni, ahogy valóban kellene, szerintem. Majd ha fejlődik az angoltudásom, ismét megnézem.
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

akik képesek voltak a Saiyuki moviet több szempontból felmérni s átgondolni akkor az ide sorolható.
Toga tragédiája, Sanzo "kegyetlensége" igen érdekes közjátékot mutat be s igen horrorisztikussá vált már szinte az elején az egész.
Nagyon szép, nagyon jó s igen megrázó.. s nem csak a végén, hanem a kastálytól számolva majdnem minden mozdulatsorban.

A Wolf's Rain s Bakuretsu Hunters egyértelmű.. bár megrázobb a BH, mivel egészen máshogy indult s egészen már hangvételt diktált, mint ami kerekdett belőle a végére.

AMi a manga ismeretében még megrázó az maga az RG Veda movie 2 s az is rögtön az elején.. csak persze ehhez ismerni kell a mangában lévő múltb éli eseményeket is.
Sztem a Digimon első szériájábóla negyedik főellenségnél is voltak igen durván megrázó elemek.. pl Whamon, metalseadramon halála ill pusztulásának módszere s megrajzolása, zenei kompoziciója.. etc...

Ami még ide sorolható az a Kenshon OVA 1.. nem kell részleteznem miért, de igen erősen idetartozik.

Master of Mosquiton OVA is egy kalap alá csapható még, szintén nem kell soroljam miért, aki látta érteni s tudni fogja, h miért is.
Pet shop of horrors meg végig megrázó, kiindulva a vevők tragédiájából, s a kívánságok visszasülésnek elemeiből.

Armitage 3 is igen erősen ide való, aki képes kicsit erősebben mögélátni a dolgoknak akkor szintén nem kell magyarázni.
Így az NGE is s a Ghost in the Shell is.

Miyazaki Hayao művei is alá Mononoké Hime, Laputa, Chihiro ezek mint tragikus fordulatokkal szentesített animek, ill egész estét moviek.

Nekem ennyi jutott eszembe per pillanat.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A Lainról nekem is hasonlóak az élményeim... már az eslő 1-2 rész végén fél órákat ültem és gondolkodtam hogy mi van... de az utolsó részek után... (azokat már egybe néztem).... hát sokkoló az egéz. Sokmindent nem értek belőle, de nagyon nagy hatással volt rám az az anime
Válasz küldése