Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Pillanatnyilag a Death Note animére vagyok nagyon kíváncsi.
Az előzetes képek alapján szépnek tűnik.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

És ha jól láttam éjjel kettőkor,és nem csak álmodtam,akkor Sugita Tomokazu (Mayama,Honey and Clover) is lesz benne :) :) :)
Hanatarou desu.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

És Miyano "Tamaki" Mamoru.... XDDDD asszem innentől kezdve nem nagyon fogom tudni komolyan venni ezt az animét. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Death Note-ra én is kíváncsi vagyok, már a manga miatt is, ami nekem nagyon tetszik. :) Az őszi sorozatok közül pedig ami még érdekel, az a Kanon remake.
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

mufurc írta:És Miyano "Tamaki" Mamoru.... XDDDD asszem innentől kezdve nem nagyon fogom tudni komolyan venni ezt az animét. :D
Végignézem most már azt a castingot egy kávé után... :-P (de jó hogy én tartogatom az Ouran High School-t,mint kiskölyök a szaloncukrot...)
Hanatarou desu.
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Rövid véleményem az őszi szezonban rajtoló animékről:
Lesz új Galaxy Express sorozat!!!!!! : D~~~~~~~~~~~~~~
Galaxy Railways II.
Az első sorozatot is imádtam, annyira emelkedett és meginditó hangulata volt ^__^ Nameg azaz űrcsata a végén! *____*
Szóval tűkön ülve várom október ötödikét, bizom benne, hogy valamelyik subber csapat azért foglalkozni fog vele :)
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Regota kovetem a Kekkaishi mangajat, ha az anime lesz olyan jo szinvonalban, mint a manga, akkor van mitol felnie a shounen-fight vilagnak, mert tronkovetelo erkezik :D (jo ez nagyon elfogult volt, de en pl jobban szeretem mint a Narutot)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MAR:Chapter of Cravea

Én erre leszek kíváncsi, a cím alapján új MÄR sorozat. (mondjuk nem vagyok biztos benne, majd ha lesz link a hivatalos oldalhoz...) Vajon mit akarnak még kihozni belőle? (Az első sorozatnak egyáltalán vége van már Japánban?)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Meh, a téli/tavaszi szezon eddig nem igazán hoz lázba (loliecchiháremshounenfightmechayay), de mindenesetre három sorozat azért megragadta a figyelmemet. Annyira újak, hogy még nem ropogósak, csak süldögélnek:

Nodame Cantabile - Ninomiya Tomoko díjnyertes (2004, Kodansha díj, shoujo kategória) mangájának anime-feldolgozása. Egy karmesterség után vágyakozó hegedűs- és zongoraistatanonc fiú és egy zseniális, ám kissé rendetlen és, uh, tisztátalan xD;; zongoristalány éééérdekes szerelmi története. :D Az már csak hab a tortán, hogy Chiaki (férfi főszereplő) hangja Seki Tomokazu lesz, és úgy tűnik, Matsukaze "Kyouya" Masaya is szerepelni fog. :D

Moonlight Mile - avagy Planetes II, bár ahogy elnézem semmi köze a Planeteshez... ^^;; de az alapsztori és a stílus nagyon hasonlónak tűnik. A hivatalos oldal "első sorozatról" beszél, úgyhogy nagyon remélem, hogy jó lesz. :3

Darker than Black - Kuro no keiyakusha - oké, mi a fene van mostanában a Bones-zal?! O_O Idén volt egy 52 epizódos originál sorozatuk (Eureka 7), most is egy 30+ epizódos originál sorozaton dolgoznak (AyaAya), volt két kegyetlenül HQ adaptációjuk (Juuousei, Ouran), és már most bejelentik, hogy jövő tavasszal lesz ez az új, originál sorozatuk.... YAKUZA-KAPCSOLATOK, ÉN MONDOM. :shock: Mindenesetre, a hivatalos oldal nem sokat mond eddig, de Bones + Okahara Tensai = érdekes. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Amik engem érdekelnek:

Winter Garden - ez konkrétan azért érdekel, mert téli és így elsőre szimpatikus a chara-design. Majd meglátjuk.

Les Miserables~Shoujo Cosette - Az indok egyszerű: Sekai Meisaku Gekijou (WMT). 10 éve mutatta be a Nippon Animation az utolsó WMT animéjét, úgyhogy nagyon várom az újabb regény feldolgozásukat (az se érdekelne, ha a Harry Potter-ből csinálnának animét, csak WMT legyen).

Yes! PreCure 5 - erre pedig kíváncsi vagyok, bár tartok tőle, hogy a Splash Star után ezt se fogja feliratozni senki (azért majd a raw-ba belenézek).
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sister Tenshi írta:Winter Garden - ez konkrétan azért érdekel, mert téli és így elsőre szimpatikus a chara-design. Majd meglátjuk.
Az megvolt, hogy a főszereplők neve "DeGi Charat" és "Puchi Charat"? :D;;;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

mufurc írta:Az megvolt, hogy a főszereplők neve "DeGi Charat" és "Puchi Charat"? :D;;;;
OMG WIN! :banan:
Gondoltam, valami Kanon / Air-stílusú lesz így címből ítélve, de ez most felkeltette az érdeklődésem. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A januárban kezdődő sorozatok közül csak 4-et írtam fel magamnak, ami jelentős csökkenés az elmúlt év négy szezonjához képest.

Első helyre a Hidamari Sketchet írtam. Ez egy 4-koma manga alapján készült, művészeti iskolába járó lányok a főszereplői. Szórakoztató vígjáték és moe~ karakterdizájn, ennél több nem is kell nekem a nagyfokú elégedettséghez.

Manabi Straight - ez egy jövőben játszódó történet. Kevés a gyerek, ahhoz képest, hogy mekkora hodály iskolákat építettek a XX. század végén. Egy ilyen elhagyatottságot sugárzó iskolába való új élet leheléséről szól a történet. Egy kawaii vígjáték várható.

Shoujo Cosette - mégegyszer nem követem el azt a hibát amit a Snow Queen esetében megtettem, hogy nem kezdem el nézni rawban. Egy újabb állandó heti programom már megvan vele 2007-re. (A másik állandó heti programom a lottóhúzás.)

SHUFFLE! Memories - a shoutboxban már írtam, hogy egyetlen dolgot várok tőle, hogy megmagyarázzák azt a csókot az első sorozat utolsó részéből. (Amit egyébként valószínűleg nem fognak megtenni, mert ez nem folytatás lesz, hanem újraértelmezés.)

---

Szerepel még a főoldalon a Sky Girls is mint új anime, de szerintem ott valami tévedés van. Legalábbis a Sky Girls hivatalos oldalán olvasható szöveg 「スカイガールズOVAがアニメ専門チャンネルAT-Xにて放送決定!」az én olvasatomban azt jelenti, hogy az OVA-t bemutatják végre TV-ben is, az AT-X csatornán.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elég szép listám van jelenleg, amikbe mindenképp belenézek 2007 telén-tavaszán:

Skull Man - Mert BONES :)
Darker than Black - Mert szintén :D

A többi csak felsorolásszerűen:
Reideen
Moonlight Mile
Kemono Soukikou Dancougar Nova
Ikkitousen Dragon Destiny
Devil May Cry :D
Claymore
Afro Samurai

Ja, igen, majdnem lemaradt:
Les Miserables: Shoujo Cossette :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Az Ichigo Mashimaro és a Chokotto Sister csak a kezdet volt...

...az igazán nagy vad majd csak 2007. nyarán érkezik...

...IGEN! Anime lesz a Kodomo no Jikanból!

(Ha valaki nem tudná: A Kodomo no Jikan egy H-mentes lolikon manga. H-mentes ugyan, de erre már nem lehet azt mondani, hogy "aranyos és nem pedo".)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most néztem meg AniDB-n az áprilist és jelenlegi állás szerint 32 új sorozat indul. :shock:
És ez persze még bővülhet.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
pala1212
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.08.06. 22:31

Hozzászólás Szerző: pala1212 »

Reideen remake már fut, 2. résznél tart. Nem tudja valaki hol lehet találni hozzá angol nyelvű feliratot? Sajnos google nem segített, és japánul meg nem tudok :)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hamarosan indul a tavaszi szezon animedömpingje, újra tele leszek néznivalóval.

Hitohira - történet egy nagyon, nagyon félénk lányról, aki valahogy az iskolai drámaklubban köt ki. Sikerül-e vajon legyőznie az extra méretű lámpalázát?

Onegai My Melody Sukkiri - még kérdéses, hogy megnézem-e. Minden azon múlik, hogy az Acrueid-Raws folytatja-e a két korábbi szezon után idén is a torrentelést.

Magical Girl Lyrical Nanoha StrikerS - a StrikerS manga eddig megjelent fejezetei már nagyon felcsigázták az érdeklődésemet.

Idolm@ster Xenoglossia - ez az a sorozat amit legjobban várok a szezonban, és ebből fog készülni blog a főoldalra is.

Kono Aozora Ni Yakusoku Wo - egy gyéren lakott sziget lánykollégiumának mindennapi életébe visz el ez a történet. (Erogame->anime átirat.) Meglátjuk.

Nagasarete Airantou - egy másik szigetes sztori. Egy piszok mázlista srác egy olyan szigetnél szenved hajótörést ahol csak gyönyörű fiatal lányok laknak. Az egyetlen probléma csak az, hogy a sziget civilizáltsági foka megragadt valahol a középkori szinten.

Kamichama Karin - Koge Donbo CUCC, ennél többet nekem nem is kell ahhoz, hogy leüljek elé.

Emily of New Moon - ifjúsági melodráma by Lucy Maud Montgomery. Olyan lesz ez, mintha ebben az évben két World Masterpiece Theatre menne, noha az Emily természetesen nem WMT sorozat. L.M.M. másik híres regénye az Anne of Green Gables viszont része volt WMT sorozatnak.

Chikyuu he... (To Terra...) - egy régi klasszikus manga új anime feldolgozása. Egy olyan világról szól ahol mindent a Master Computer irányít. *EDIT* (mert elsőre jócskán félreértelmeztem a szinopszist ezért hülyeség volt itt) *EDIT* Szóval a Master Computernek nem azzal van baja, hogy valaki testtel rendelkezik, hanem azokkal akik speciális pszihikai képességekkel rendelkeznek. Szóval ezekre a telepatikus képességekkel rendelkezőkre vadászik a Master Computer, akiknek az utolsó lehetősége az, hogy elmeneküljenek a földre. Klasszikus sci-fi várható.

Lucky☆Star - a Lucky☆Star egy 4-koma manga, csupa lány főszereplővel. Csak ez a manga a Comptiq-ban fut ami egy otakuknak készülő magazin. Ezért aztán a manga is tele van iparági poénokkal, meg a lányok maguk is sokszor úgy viselkednek, mint egy otaku görbe tükörben.

AIKa R-16:VIRGIN MISSION - mondjuk úgy kiváncsi vagyok a 16 éves Aika bugyijára is. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, végre lesz egy kis időm lélegezni, úgyhogy miközben felzárkózok az Ayakashival és a Red Gardennel, ezekbe fogok még belepillantani:

KissDum - Engage Planet - úgy tűnik, a Tokyo Majin Gakuen meghozta a kedvem a generic, "mindenkinek van benne valami" cuccokhoz. Ez egy teljesen generic meka-animének tűnik, de tetszenek a karakterdizájnok és a mechák is, úgyhogy egy epizódot megér.

Edo Rocket - egy színdarab adaptációja, amitől már önmagában érdekes. Emellett kellően elborultnak tűnik, és az FMA írójának és producerjének közös munkája, sz'al... yay?

Sisters of Wellber - ezt már régen kinéztem magamnak, örülök, hogy végre elkezdődik. Sztori: a béke érdekében egy hercegnőt feleségül akarnak adni az ellenséges ország hercegéhez. Hercegnő ezt nem értékeli, úgyhogy a nászéjszakán ledöfi a herceget és meglóg egy tolvajlánnyal. :D Ilyen setuppal muszáj nézni, és még a karakterdizájnok is tetszenek (LOL @ megane no oujisama! :D). Tán még valami yuri is lesz belőle? Fufufu.

Romeo x Juliet - ugyan most már teljesen egyértelmű, hogy a neveket és gondolom némi alapvető sztori-elemet leszámítva ennek köze nem lesz az eredeti Shakespeare-darabhoz, azért remélhetőleg fun lesz.

Darker than Black - Bones + Kanno + Okamura Tensai = MUST WATCH.

Seirei no moribito - Igazából csak az opening miatt érdekel (Laruku), a többi túlságosan ilyen internacipiacrakészültkomolyanimevagyokén stílus... de majd meglátjuk.
ETA: Na, láttam az openinget (yay), és a cucc még mindig nem tűnik érdekesnek, sz'al... ez ennyi volt. :3

Terra he - OMG TAKEMIYA KEIKO OMG YUUKI NOBUTERU OMG KOYASU TAKEHITO BISHISZEREPBEN.... wtf??!? T_T Na mindegy, majd próbálom ignorálni a hangot....

Emma - EMMA MÁSODIK SOROZAT. Ez bőven elég ahhoz, hogy nézzem. Kíváncsi vagyok, benne lesz-e Franci #2 (William anyja).

The Skullman - Ismét egy oldschool adaptáció, ezúttal a Bones kezelésében. Egészen kúlnak néz ki, sz'al egy próbát megér.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jun 16-tól jön a Devil May Cry és a promo alapján ígéretesnek tűnik. Legalább most már tudni, hova tűntek a grafikusok a Death Note-ból.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Jun 16-tól jön a Devil May Cry és a promo alapján ígéretesnek tűnik. Legalább most már tudni, hova tűntek a grafikusok a Death Note-ból.
Nekem rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Félek hogy egy idő után át fog csúszni értelmetlen ám unalmas gyapásba. (Hű még egy boss? lever. következő rész, hű de még megint egy boss? őt is lever) Dante nem az a sok szereplővel tárgyalgató beszédes főhős, hogy valami szépen kidolgozott drámai szálat is húzhassanak köré. Hát majd meglátjuk. Ha majd leadtak 5-6 részt, körbenézek, hogy a bátor emberek, akik belenéztek mit gondolnak a műről.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Két ígéretes anime (vagy mondjuk úgy, a két ígéretes anime) a nyári szezonból:

Baccano - yay retro! És tetszik a dizájn is (ld. hivatalos oldal).

Star Child -sayonara zetsubou sensei- - fogalmam nincs, ez miről szól, de tetszik a stílus az oldalon. :3 (meg az "Ez komoly!" szöveg. XD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a hétvégém Hellsing -el tölt el. Aki még nemlátta az nézze meg, szerintem :thumb:

mufurc kösz az infókat, a Baccano a listámra került :D a másiknál pedig nekemis tetszik az oldaldizájn.... ::^_^::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most nézem, hogy idén kapunk még a BONES-tól egy movie-t is. :mrgreen:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát nem tudom mennyire számít újnak, hiszem 2006-os, de most készíti hozzá folyamatosan az angol feliratot: La Corda D'oro ( The golden chord).
Egy komolyzenés anime, amit tele van bishounen-ekkel!!!!!!!!!!
25 részes, eddig 11 van feliratozva ::daisuki:: ::daisuki:: :lufi:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Válasz küldése