Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

A legütősebb kezdése szerintem az alábbi sorozatoknak volt: To aru majutsu no Index, Ga-Rei Zero és a Chaos;HEAD, ezeket mindenképpen tovább nézem. A többiről még nem tudok dönteni, bár azért ezek sem kiábrándítóak.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Látom már, hogy ezt a szezont sem úszom meg. Hiába a kezdeti elhatározásom, hogy nem kezdek bele új sorozatokba, ahogy telik az idő, úgy válnak egyre inkánn ellenállhatatlanná az új sorozatok...
Dark-san írta: To aru majutsu no Index, Ga-Rei Zero és a Chaos;HEAD,
Én is pont ezeket szemeltem ki magamnak (a Tytania mellett)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megtörtént a legérdekesebb (szerintem) bejelentés.
Készül az FMA2.
Egy éves (51-52 rész) sorozatnak szánják, de ha jól láttam, nem a BONES készíti, úgyhogy nagy népszerűség esetén lehet számítani a filléreskedésre.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Számomra a legérdekesebb bejelentés mostanában, hogy a Maikaze kiadja a decemberi Comiketen a Touhou animéjüket DVDn (bárcsak fanmade anime) =)

Az FMA folytatásával kapcsolatban nagyon erősek a félelmeim, hogy elrontják 52 rész alatt, de azért remélem nem lesz igazam.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor rosszul láttad, BONES-ék készítik ezt is, sőt, még a rendező és a szinkronstáb is marad (bár ez utóbbinak még várjuk ki a végét). Amúgy ha tényleg csak 51-52 részes lesz, akkor egy ponton megint elvágják majd a manga sztoriját, de remélem legalább addig is tényleg hűek lesznek hozzá. :) Kíváncsi vagyok, így hogyan fogják befejezni? Tökre úgy képzeltem, hogy majd megy ameddig be nem éri a mangát, fillerek is lesznek, mint a hosszú shounen animéknél általában... De szerintem hosszabbnak kellene lennie, ennyi rész semmire nem elég. Max ha onnan folytatnák, ahol az előző sorozat már nagyon eltért, de az a gond, hogy nem nagyon van olyan pont, mert már az elején olyan változások vannak a mangában, amik a későbbiekben teljesen másfelé viszik a sztorit.
Amúgy eddig egy teaser jött ki: http://www.youtube.com/watch?v=SQRQjLAxF-U
Ebből annyi derült ki, hogy a karakterdizájn is jobban fogja követni a mangát. :) (és már előre látom a síró fangirlöket, amiért itt Roy nem olyan szívdöglesztő XD)
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Shin »

Ami most engem érdekel az a Mouryou no Hako /a legújabb CLAMP mű, bár szerintem csak a rajz az övék a sztori nem, de enneg még utána nézek/ és a Kuro Shitsuji.
Mind a kettő szép grafikával és izgalmas történettel rendelkezik, bár a Kuro-t inkább lányoknak ajánlom mivel shoujo. De ugyanakkor misztikum és fantasy is egyben :)

http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.2071

http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.2109
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Mouryou no Hakonál tényleg csak a karakterdizájn a CLAMP-é, a sztorit egy regényből adaptálták. De, ha rám hallgatsz nem kezdesz bele, csak ha lement mind a 13 rész, ezt az animét csak egyben ajánlott végignézni, elég kusza a történetvezetése, simán elveszíti a fonalat az ember, főleg mivel a fansubberek elég ritkán dobnak ki új részeket.

A Kuroshitsuji meg királyság, csak senki se várjon tőle semmi komolyat, ez egy vígjáték, a darkos viktoriánus köntös ellenére, némi akcióval, poénokkal és rengeteg bishi fanszervízzel (az utóbbi a fiúknál kiverheti a biztosítékot, ha erre érzékeny az egyén :D).
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Akkor rosszul láttad, BONES-ék készítik ezt is
Ez jó hír, igazábó azért volt számomra kérdéses, mert AniDB még nem írja, ki készíti, én meg leggyakrabban onnan szedem az infokat. A studio adatlapját viszont rendszeresen nézegettem, mert már vártam, mi lesz az új project. Elvégre a Nijuu-Mensou no Musume véget ért, és a Soul Eater, meg a Bounen no Xamdou is túl van már a ciklusa felén.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Yuriko-chan írta:Ennek az OVA-ját láttam, de szerintem a sorozatot kihagyom...
Jobb is! Én nagyon vártam már a Kyou no 5 no 2 sorozatot, de csalódnom kellett. :( Egyrészt a karakter design ronda; teljesen más, mint az OVA-ban volt és szinte már felismerhetetlenek a karakterek. Másrészt ugyanazokat a történeteket adják le, mint az OVA-ban, néhány újjal kiegészítve a műsoridőt. Harmadszorra pedig, egyetlen fansubber csoport csinálja csak, de inkább azok se tennék! Félrefordítanak, kihagynak szavakat, sőt! Csapnivaló munkát végeznek, annyi szent. ::jcrazy::


Ami az elkövetkező tél szezonból engem leginkább érdekel:

Hetalia: Axis Powers - Bődületes paródiára számítok. ::japhaha:: Egy online japán webcomic alapján készült 5 perces szösszenetekből álló sorozat. A főszereplők a két világháború közti országok, emberi köntösben! Természetesen Magyarország is helyett kapott, a szinkronja pedig nem más lesz, mint Michiko Neya. (adta hangját FMA-ban, FMP-ben, Chrno Crusade-ben, stb.)

White Album - Nem tudok róla sokat, de szépnek tűnik a karakter design és romantikus cucc, tele érzelmi hullámvölgyekkel. Egy 10 éves dating game alapján készült, szóval ki tudja mennyi újdonságot hoz a történet, de egy próbát megér. :3

Maria Holic - Szintén nem a komolysága miatt érdekel ez a sorozat. :drop: Van benne lánynak öltözött fiú + főszereplő lányka aki fél a férfiaktól = yuri...? Vagy nagyon viccesre sikerül és nevetünk rajta egy jót, vagy sírva dobjuk a lomtárba amint komolyan kezdi magát venni. ::jumph::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pal-chan írta:Hetalia: Axis Powers - Bődületes paródiára számítok. ::japhaha:: Egy online japán webcomic alapján készült 5 perces szösszenetekből álló sorozat. A főszereplők a két világháború közti országok, emberi köntösben! Természetesen Magyarország is helyett kapott, a szinkronja pedig nem más lesz, mint Michiko Neya. (adta hangját FMA-ban, FMP-ben, Chrno Crusade-ben, stb.)
Na igen, ha csak fele olyan jó lesz, mint a képregény, már végig fogjuk röhögni. XD Ezt én is várom. :) Bár nem tudom, hogy Hungary-chan hangjára megfelelő személyt választottak-e. Az a seiyuu eddig eléggé az idősebb/keményebb nőket kapta, erre most berakják egy "ano...eto..." csaj hangjának. (Persze ne legyen igazam, egyes seiyuuk nagyon jól tudják változtatni a hangjukat. :D)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Hetalia: Axis Powers engem is érdekel, eléggé elborult vígjátéknak tűnik! :D A mangát még nem olvastam.

Ezen kívül biztos nézni fogom még az új Slayers sorozatot. Mondjuk az az első fele nem nyűgözött le igazán, de kiváncsi vagyok mit tudnak kihozni a sztoriból (amiből eddig nem sokat láttunk).
A harmadik, ami még biztos befutó lesz, az a Genji Monogatari Sennenki. Ezt még a nyáron néztem ki magamnak, a japán történelmi témákat általában szeretem, úgyhogy remélem nem fog csalódást okozni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Így december vége felé már kezd körvonalazódni, miket fogok nézni a januári felhozatalból:

Afro Samurai Resurrection
Gyaníthatóan ugyan olyan gagyi lesz mint az első sorozat, de az animáció színvonala miatt biztosan nézni fogom...

Zoku Natsume Yuujinchou
Az előző sorozatot nagyon szerettem, úgyhogy mindenképp folytatom.

Kurokami The Animation
Koreai manga feldolgozás; egy rész erejéig belenézek, aztán majd meglátjuk...

Kemono no Souja Erin
Az eddig látott képek felkeltették az érdeklődésem ez iránt az 50 részes fantasy iránt.

Genji Monogatari Sennenki
Egyre inkább nyitok a japán történelem felé...

Hetalia: Axis Powers
Igazából ez nem érdekelt volna, de annyit emlegetitek, hogy végülis bele fogok kostólni.


Elég sok összegyűlt, ráadaásul már az április felhozatalból is van, ami érdekelni fog... :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Zaku-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.12.25. 21:47
Nem:
Tartózkodási hely: Szobámban...XD

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Zaku-chan »

Hát ami számomra most új, az a Méz és lóhere, és a Naruto vágatlanul... Ezek mostanság elmaradhatatlanok, hogy megnézzem őket!!!
És várom a Bleacht tovább szinkronosan!!!
Ha a sors becsuk egy ajtót, nyit helyette két másikat. Csak rajtad múlik, hogy melyiket választod.... én mindig a rosszabbat választom...XD De nem könnyű az élni, de épp ezért folytatom!!!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Engem ezek érdekelnek majd: Zoku Natsume Yuujinchou, Slayers Evolution-R, Genji Monogatari Sennenki, Kurokami.

Tavasziak közül: Sengoku Basara, Senjou no Valkyria: Gallian Chronicles, Hagane no Renkinjutsushi (2009)

Júniusban meg jön az Utawarerumono OVA, már nagyon várom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: miyume »

Elhaym írta:Hagane no Renkinjutsushi (2009)
na hallod ez engem is ... folytatás lesz, vagy újra mesélik a történetet? próbáltam rendesen utánanézni de nem találtam egyértelmű választ, a japán oldalt meg sajna nem értem ^^"
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Maron »

Miyume, én úgy tudom, hogy most a történet teljes egészében a manga alapján megy majd ;)
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Nagyon valószínű, hogy mangaadaptáció lesz, legalábbis néhány helyen ezt mondják. Ha logikusan végigondoljuk, akkor ez igen valószínű, hiszen a Shamballával sikerült úgy lezárni a korábbi történetet, hogy azt semmiképpen sem lehetne folytatni (legalábbis a lényeget adó alkimista-mókával nem). Persze arra kíváncsi vagyok, hogy az eddigi mangafeldolgozásokat kihagyják-e majd, vagy lesznek átfedések az előző sorozattal. Elképzelhető, hogy belenézek, de nekem már az első sorozat sem tetszett annyira, mint a nagytöbbségnek, tehát nem igazán vagyok fanja, de hát a kíváncsiság...
Engem ezek érdekelnek: Hetalia, Konnichi wa Anne és Vipers' Creed. :D
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: miyume »

ez jó hír, ugyanis még nem volt időm belekezdeni a mangába. akkor elég sanszos hogy ez is egy végtelenített anime lesz...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

miyume írta:akkor elég sanszos hogy ez is egy végtelenített anime lesz...
Ha a BONES csinálja, akkor biztosan nem. Szerencsére nem az ő stílusuk. :)

A tavaszi felhozatalból eddig szinte az összes érdekel. :wwall:
Sengoku Basara
Higashi no Eden
Shangri-La
Full Metal Alchemist 2
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Dark-san írta:Engem ezek érdekelnek: Hetalia, Konnichi wa Anne és Vipers' Creed. :D
Az Anne bizonyos mértékig engem is érdekelne csak sajnos 99% esély van rá, hogy a kutya se fogja subbolni. :(
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én úgy tudom, hogy az Anne movie lesz, úgyhogy talán vállalják a feliratozását. Engem is érdekelne, bár az animesorozatot nem láttam, de a Megan Follows főszereplésével készült filmeket igen, és azokat szeretem. (Egyébként december 14-én mutatták be a legújabb Anne filmet, ami szintén az előzményekről szól, mint az új anime, de más színészek játsszák benne a főszerepeket, mint az előző filmekben.) Ja, és az egyik Anne könyvet is olvastam angolul. :D
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Yuriko-chan írta:Én úgy tudom, hogy az Anne movie lesz
Sorozat lesz, de úgy tudom hogy majd csak tavasszal. Én is várom, mert kiskorom egyik nagy kedvence :)
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Én is kinéztem magamnak az Annet, és nagyon várom, de sajna csúszott a tavaszi szezonra :(
És sorozat lesz, tudomásom szerint.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Számomra is egyértelmű volt, hogy sorozat lesz, de aztán valahol movie-nak írták, és bevettem. ^^' De most utánanéztem, és valóban sorozat lesz, méghozzá 39 részes - túl hosszú, én a 12-13 részes sorozatokat szeretem. XD
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

A téli szezonban én is sok érdekesnek ígérkező sorozatot láttam. Amit nem is kérdés, hogy nézek majd, az a Marimite 4. szezon, és a Higurashi no naku koro ni OVA, de ezekről még nem tudok beszémolni...

Amibe viszont már belenéztem, az a Maria Holic. Hozza azt, amit vártam tőle, kicsit Marimite-paródiának indul (biztos sokan vannak, akik mikor belekezdtek annó a Marimite-be, és csak annyit hallottak róla, hogy yuri, valami ilyesmit vártak), de aztán hamar elmegy egy kicsit őrült irányba a sorozat. Egy ilyen anime mindig a szereplőkön áll, vagy bukik, itt szerintem van potenciál, úgyhogy valszeg nézni fogom.
Ó, és a nekomimis kislány nagyon WTF... :D

Érdekel még a Kurokami és a Hetalia Axis Powers is, bár az utóbbira még várni kell egy kicsit....

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurokami 1-2 rész megnézve. Hááááát, nagyon kétesélyes a dolog. Látszik, hogy nagyon penge akar lenni a cucc, szépen animált harcok, hangulatos zene, nagyon moe főszereplő kiscsaj, sőt, az első rész végén még a cselekménykezdemény is is érdekesnek tűnik.
Azonban a második rész kissé visszavette a lelkesedésemet, mert valahogy úgy tűnik, hogy sok elemét láttam már annak ami itt van...nézzük:

- Értelmetlen és/vagy túlhangsúlyozott vérengzés: Check
- Kedves, kicsit infantilis vöröske, aki azonban brutál üzemmódba vált, ha úgy adódik: Check
- Láthatatlan fegyver/szuperképesség, amely képes elvágni/megragadni és dobálni dolgokat: Check

Namost a kérdés az lesz a továbbiakra nézve, hogy a sorozatban vajon inkább a misztikus-történeti elemeket hangsúlyozzák egy-egy jól eltalált akciójelenettel, és értelmes karakterekkel, vagy pedig azt, amit a második részben láttunk, és akkor a sorozatot EL lehet felejteni...kár lenne érte, én dukkolok!
God's in his heaven, All's right with the world
Válasz küldése