Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

ElemenT írta:
Yuriko-chan írta:
ElemenT írta:Panty and Stocking
"Bugyi és harisnya"? No comment. Hol van már valami jó kis nyugis (és rövid XD) slice of life? A 2010-es animék közül eddig még nem nagyon találtam magamnak megtekintésre érdemest... :?
Szerintem a Working!! jó kis SoL, 13 epz meg nem rég fejezte be YuS-m.3.3.w a forditást.
Igen, ezzel sokat szemeztem, de ez inkább vígjáték, én pedig valami "életszagúbbat" szeretnék. ^^
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Igen, ezzel sokat szemeztem, de ez inkább vígjáték, én pedig valami "életszagúbbat" szeretnék.
Tegnap este flasheltem rajta, h a rendezője jegyzi a TTLG-t és a Dead Leaves-t is, úgyh ebből még bármi kisülhet. :vigyor:
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

ElemenT írta: Kép
A Bakumant már azóta tervezem, mióta tudni lehet, hogy anime is készül belőle, arra mindenképpen szorítok majd időt. A Hakuouki 2-t is bevállalom, de az irtózatos színvonalú első sorozat után csak néhány rész erejéig kap esélyt. A többivel még nem nagyon szemeztem.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mindig meglep, amikor kiderül, hogy férfiak is nézték a Hakuoukit, ez a sorozat még női szemmel kritikán aluli sz@r. ^^'
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:Mindig meglep, amikor kiderül, hogy férfiak is nézték a Hakuoukit, ez a sorozat még női szemmel kritikán aluli sz@r. ^^'
Elképzelésed sincs, hány olyan animét néztem már, amit a férfinép jó 90%-a messziről elkerülne. :D (És neeeem, nem yaoikról van természetesen szó, mielőtt valaki megvádolna vele. ^^"")

Btw ha a sorozatok nem is lesznek nagy durranások, legalább az OVA-k közt akad egy-pár finomság.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:És neeeem, nem yaoikról van természetesen szó, mielőtt valaki megvádolna vele. ^^""
Abban sincsen semmi szégyellnivaló. :vigyor:
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Mariko írta:Mindig meglep, amikor kiderül, hogy férfiak is nézték a Hakuoukit, ez a sorozat még női szemmel kritikán aluli sz@r. ^^'
Az élet néha produkál megmagyarázhatatlan dolgokat, én pl. enyhe bl-eket is szoktam nézni (lásd mostani avatárom), ha nem annyira hangsúlyos ez a szál, engem nem nagyon zavar, és alapjában nyitott és toleráns embernek tartom magam. :wink: A shoujot kedvelem, a yoseieket meg egyenesen szeretem, de a shounen-fightokat mindig ignorálom, úgyhogy a fene se tudja, hogy működöm. :D

Amúgy a Hakuoukit a megnyerő grafika (ezzel végig nem is volt semmi gond) és az első leírások miatt kezdtem el, na, mondom shinsengumik, biztos valami jó hangulatos, történelmi anime lesz, de az biztos, hogy ennyire még nem estem pofára életemben. Bár már kezdtem gyanakodni, amikor olvastam, hogy otome-játék az alap, de ettől még a romantikázás, meg a felismerhetetlenül bonyolult szerelmi sokszöges-sztori is jobb lett volna. :knife:
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Dark-san, a House of Five Leaves-t nézted? Sztem az biztosan tetszene. :wink:
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Azt még nem, de kösz a tippet, utána járok. :wink:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi, Dark-san: A Hakuouki engem csak azért lep meg, mert szerintem a sorozat egyetlen értékelhető pontja az volt, hogy kellemesek voltak a szemnek a fiúk benne, amit inkább csak nőként lehet értékelni, pasiként valószínűleg még a fele előtt dobtan volna a fenébe a sorozatot. ^^

House of Five Leaves-t én is ajánlom, eddig ez tetszett legjobban azok közül, amiket idén láttam.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Azért az a néhány női szereplők sem volt csúnya, meg úgy voltam, hogy csak 12 rész, azt már végigszenvedem (semmit sem szoktam döbni az utolsó pár rész előtt). De ősszel már nem leszek ilyen kegyes. :)
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Egy kicsit újabb verzijó, meg angol nyelven.
Kicsit többet meglehet tudni :wink:

http://a.imageshack.us/img541/6994/fall2010v2.jpg
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

ElemenT írta:Egy kicsit újabb verzijó, meg angol nyelven.
Köszi!

Wáá, ezen az a vígjáték is rajta van, amiben eroge-t szinkronizálnak a csajok! Nem tudom, mennyire lesz poénos, de az alapötlet tetszik. :thumb:

Mariko: Starry Sky? :vigyor:

A Maid-es anime promóképén miért nő ki minden elektromos cucc a nőből? :shock: Maidroid tán? :hammer:
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Az Arakawa első sorozatába sürgősen bele kell kezdenem, nagyon dícsérik. Érdekesnek tűnik ez a Yakumos sorozat is, a krimit szeretem, úgyhogy nézni fogom.
A Togainu no Chi remélem inkább a mangát fogja követni. Gunzira kíváncsi leszek. :D
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Dark-san írta:Az Arakawa első sorozatába sürgősen bele kell kezdenem, nagyon dícsérik.
Hááát, én annyira nem voltam oda érte, de annyiban biztosan érdekes lesz, h az alapötlet nagyon egyedi (főleg az ecchi műfajban!), a karakterek totál zakkantak, és néha elcsattan 1-2 őrült nagy poén. Kár, h a poénok aránya kb 1 poén/1 ep. Bááár, az első 2-3 rész még tetszett, utána éreztem, h minta leült volna a színvonal.

Tégy vele egy próbát, majd meglátod. ::^_^::

Btw: Ha a Bakemonogatari tetszett, ez is fog, mivel a rendező ugyanaz, ez érződik az Arakawán is.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Na végül 1 sorozat és 5 OVA keltette fel az érdeklődésemet, aztán majd meglátom, mi lesz. Amit biztos, hogy meg fogok nézni ezek közül, az a Tamayura.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

zebra írta: az alapötlet nagyon egyedi (főleg az ecchi műfajban!), a karakterek totál zakkantak, és néha elcsattan 1-2 őrült nagy poén.
Igen, az alsónemű és fenékmutogatásról már hallottam. A zakkant karakterek nálam előny, de sajna tényleg rengeteg olyan sorozat van, ami nem váltja be a hozzá fűzött reményeket.

Igazából ez és a Bakemonogatari is várólistán van nálam, túl sok animét tervezek be, és kevés az időm. Majd idővel. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Mariko: Starry Sky? :vigyor:
Otome game adaptáció, szóval no way in hell! Mondjuk ettől függetlenül is dögunalmasnak néz ki. ^^
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Otome game adaptáció, szóval no way in hell!
:LOL:
Mariko írta:Mondjuk ettől függetlenül is dögunalmasnak néz ki.
Nem kicsit. Bááár, az a fehér hajú srác még nekem is tetszik így a kép alapján. :vigyor:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Biztos forrásból tudom, hogy a Starry Sky Japánban már most óriási hype-nak örvend (én meg akkor hallottam róla először, mikor ezt a tényt közölték velem).
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Biztos forrásból tudom, hogy a Starry Sky Japánban már most óriási hype-nak örvend (én meg akkor hallottam róla először, mikor ezt a tényt közölték velem).
A japán lányok, meg az elcseszett ízlésük... :roll:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Wáá, ezen az a vígjáték is rajta van, amiben eroge-t szinkronizálnak a csajok! Nem tudom, mennyire lesz poénos, de az alapötlet tetszik. :thumb:
Ja, az alapsztori miatt ebbe tuti belekezdek majd, és ha mákom lesz, kapok valami olyasmit, mint a B Gata H Kei-nél, vagyis heti 25 perc színtiszta röhögést. :vigyor:
zebra írta:Btw: Ha a Bakemonogatari tetszett, ez is fog, mivel a rendező ugyanaz, ez érződik az Arakawán is.
Ez fordítva is igaz vajon? Ha a Bake már három rész után kezdett langyos dögunalomba fullasztani, akkor ebből is inkább az eredetit kapjam elő, amibe nem kontárkodott bele "Művész vagyok!"-san?
Mariko írta:Otome game adaptáció, szóval no way in hell!
Furcsa ezt egy nő szájából hallani, bár ha belegondolok, hogy én meg lassan a negyedik dating sim adaptációban vagyok kénytelen csalódni, megértem az álláspontodat. XD
Mariko írta:A japán lányok, meg az elcseszett ízlésük... :roll:
Egyre többször kerül szóba baráti körben, hogy a japán otakuk és fujoshik az igényes animenéző legnagyobb ellenségei. :dirr:

Edit: Ja, a másik amit még kinéztem a legújabb animék közül, az az Air Gear ONA lesz. A manga mostanra totál átváltozott egy koncepció nélküli elmebajjá, annyira meg amúgy sem kötött le, hogy akár a mangát, akár anno az első sorozatot rendszeresen nézzem, de mit ad Isten, most pont kiválasztották animálásra az egész sztori kb. egyetlen jelentőséggel bíró harcát, szóval ezt szívesen megnézném majd, már ha lesz hozzá sub. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Ja, az alapsztori miatt ebbe tuti belekezdek majd, és ha mákom lesz, kapok valami olyasmit, mint a B Gata H Kei-nél, vagyis heti 25 perc színtiszta röhögést.
Úgy legyen. :vigyor:
Titkos írta:Ez fordítva is igaz vajon? Ha a Bake már három rész után kezdett langyos dögunalomba fullasztani, akkor ebből is inkább az eredetit kapjam elő, amibe nem kontárkodott bele "Művész vagyok!"-san?
Az Arakawa köröket ráver a Bakéra sztem. Egyáltalán nem olyan unalmas és vontatott, sőt, poénok is akadnak benne. Nem is a látványra és a mértéktelen effektelésre megy rá, szóval, a Bake óta benőhetett a rendező feje lágya. :twisted:
Titkos írta:Egyre többször kerül szóba baráti körben, hogy a japán otakuk és fujoshik az igényes animenéző legnagyobb ellenségei.
:goodpost: És ez milyen ironikus már... :vigyor:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:
zebra írta:Wáá, ezen az a vígjáték is rajta van, amiben eroge-t szinkronizálnak a csajok! Nem tudom, mennyire lesz poénos, de az alapötlet tetszik. :thumb:
Ja, az alapsztori miatt ebbe tuti belekezdek majd, és ha mákom lesz, kapok valami olyasmit, mint a B Gata H Kei-nél, vagyis heti 25 perc színtiszta röhögést. :vigyor:
Nem lepne meg, ha idővel randikon Negishi Krauser II styleban tolná a csaj. DO WANT!
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én végignéztem az Aiir Geart és nekem tetszett!
bár remélem szereted a tűlnyomó ecchit, mert akárcsak a HOTD ez sem szenved hiányt a már-már ecchi határait túllépő perverzkedésből.
ettől eltekintve a harci jelenetek meg úgy összben az anime jó! nekem a kedvencem a zoom, amit már egy éve gyakaorolok, de még mindég nem tökéletes, legalábbis nem annyira mint az AGnél.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Válasz küldése