Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

scineram írta:Én annyit tudok, hogy évek óta az egész Internetsen mindenki csak ezért rinyált. Úgyhogy megnézni biztos fogom.
+1. Ha nem futottam volna bele ebbe a címbe minimum 9000 alkalommal az elmúlt évek során, akkor valószínű hogy meg se fordulna a fejemben a megnézése, így viszont egy próbát minimum megér. Bár ha ez is olyan lesz mint a KyoAni/Key páros eddigi "mesterhármasa" (Air, Clannad, Kanon), akkor nem jósolok neki túl sok jót a részemről.
Kép Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Pedig elég hasonló.
Alapjáraton megy benne a slapstick humor és a szarkasztikus dumák, de mindegyik lánynak van valami sötét folt a múltján amit a főhősnek kell helyrehoznia, a vége pedig nagy sírós dráma lesz ::^_^::
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Megnéztem az Ozuma első két részét, eddig érdekes sci-fi-posztapokaliptikus sorozatnak ígérkezik, kár, hogy csak hat részes. Sajnos az még nem derült ki, hogy az űrhajó a maszkos fickó vezetésével miért üldözi a Maya nevű leányt, és hogy mi a kapcsolat közöttük.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Jahogy erről az Ozumáról én azért nem tudok, mert vadi új? Pedig azért fél szemmel követem a Leiji Matsumoto animéit.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igen, az Ozuma még friss husi, alig több mint egy hete indult. ^^

gilas: Tuti, hogy valami misztikus ereje van a csajnak, az ilyen csajsziknak mindig az szokott lenni. Egyébként én nem nagyon tudok mit kezdeni szegénykével, annyira tipikus "titokzatos szépség", a kapitány ezzel szemben nagyon is szimpi. ::^_^::
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Bejelentették a Ore no Imouto 2.évadát! ::^_^::
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Már régóta nyáladoztam erre. Ilyen populáris cuccnál két év tűkön ülést jelent. Röhögnék, a TVs ending lenne folytatva. Akárhogy is, több Saori!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:To LOVE-Ru Darkness anime bejelentve!

:thumb: :thumb: :thumb:
A legelső kommentelő össze is foglalta gondolataimat:
An OVA would probably work better than a TV series. There's hardly enough for a season (if counting only Darkness) and nobody wants to see the borderline-H aspect butchered by beams of light.
Persze ettől még kíváncsi leszek rá (még ha a manga mostanában egyre kevésbé érdekel is), meg ahogy látom, az első két sorozat stábjából a legjobbakat hozták össze (első szezon karakterdizájnere + második szezon rendezője :)). Mondjuk így, hogy már plotja is van a mangának, fura lesz, ha csak elvágják egy ponton. (Bár az én fanboy álmom egy olyan TLR anime lett volna, ami végigmegy anno a classic mangán, mert bár jó volt az első két sorozat, de az első félig fillersztori volt, a második meg ilyen "kiválasztottuk a szerintünk legjobb részeket", de azért lett volna ott még bőven mit meganimálni... Na mindegy, ez már álom marad. Mondjuk ezzel még szívhatnak az animében, ha a Darknessben majd egy olyan chapterre utalnak vissza, ami az animéből kimaradt. XD Bár lehet nem izgatják magukat túlzottan emiatt, Celine is csak úgy "megjelent" egyik szezonról a másikra.)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

OVA valóban jobb lenne (legalább nem kellene a cenzúrázatlan BDripekre várni) de van most kb 20fejezet, mire megjelenési stádiumba kerül lesz vagy harminc. Az bőven elegendő lenne egy 12részes anime-sorozathoz. Aztán majd folytatják, ha lesz több fejezet.



Nem volt rossz a Space Brothers első része. Mutta egy tipikus átlagos fickó (kivételesen nem egy középiskolás diák), akivel könnyű azonosulni (főleg ha a néző is keresett már állást), miközben vannak elnagyoltan laza (lefejeljük a főnököt, OMG) és ritka béna pillanatai is. De ez teszi szerethető karakterré ::^_^::

Nézem tovább, meglátom hová viszik innen. Bár 48+ rész egy kicsit soknak tűnik belőle :drop:



Natsuiro Kiseki 1.rész

Erről az égvilágon semmit nem tudtam korábban, és sehol nem találtam róla leírást sem (bár nem is nagyon kerestem). A kezdés alapján egyszerű slice-of-life sorozatnak tűnik, amelyben 14(?) éves lányok együtt töltik az utolsó nyarukat, mielőtt az egyikük elköltözne, amivel a végére majd lesz egy kis dráma is. Ugyanakkor elég komolyan veszi magát,így a K-ONra vagy YuruYurira jellemzős dilis humor és eltúlzott reakciók itt nem várható.
Ami leginkább meglepett az a befejezés, mikor hirtelen felindulásból repülni kívántak, és a mágikus kő ezt teljesítette is neki. Így ezek szerint lesz benne egy kis fantasztikus elem is.
Egy pár részt még megnézek belőle, hogy ezek után hová viszik a sorozatot. Azért remélem nem idolképzés lesz, mert arra most nem vagyok vevő :drop:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

-OJ- írta:Bejelentették a Ore no Imouto 2.évadát! ::^_^::
Ennek spec örülök, az első után is úgy álltam fel, hogy ha lesz folytatása, azt is meg fogom nézni. Azt jól tudom, hogy a ln még mindig fut?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Elvileg idén jön ki a ...10.(?) kötet
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Accel World 1-2.rész

Első ránézésre ígéretesnek tűnik.

A főszereplő persze ismételten a tipikus sírós és önsajnáló szerencsétlenség, de Harunak kivételesen van is rá oka, hiszen kicsi, ritka hájas, és rendkívül gyáva. Persze a szíve mélyén lakozó vágy majd megsegíti abban, hogy a játékos(Kockák!)társadalom királya legyen, de az még messze van. Legalább az ezüst alakjában egész jól fest, a kismalac formája pedig jó poén. Ami gáz, hogy ugyanaz szinkronizálja mint GC Ouma "Papucs" Shoe-t, ami többszörösen hátrányos helyzetűvé teszi :drop:

Én személy szerint bőven elégedett is lennék ennyivel, hogy csak játszanak és emellett iskolás slice-of-life-fal múlatják az időt, de van egy sötét gyanúm, hogy lesz itt még gonosz, világuralomra törő szervezet is, ami pedig egyáltalán nem hiányzik :wwall:

Kuroyukihime pedig jókora trollnak ígérkezik :LOL:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Egészen bejön eddig az Ozma, retró fíling meg mindennel együtt. Látom, nem is csak nekem kedvencem a Kapitány. Most, hogy a sorozat felénél vagyunk, megdobtak némi infókkal is. Maga az Ozma egyébként nekem gyanús lett, nagyon nem homokalatti Omunak néz ki, inkább egy bazinagy hajóra emlékeztetett. Az egész homokban hajózás koncepciót amúgy tök jónak találom.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Medaka Box

Lement az első rész, és azt kell mondanom, engem teljesen megvettek a Gainaxék ::^_^::

Az animáció és rajzstílus leginkább a TTGL-t juttatja eszembe, a karakterek már most érdekesek és szerethetőek (a főszereplő srác is kellően vagány, szarkasztikus beszólásokkal, és megállja a helyét a harcokban) a verbális és vizuális humor pedig kegyetlen jól működik :LOL:

És LOL,
Medaka rögtön megrendszabályozta az elkanászodott "Kaminát" (nemcsak kinézetre hasonlított, de még a seiyuu is ugyanaz) a dojoban :thumb:

Ezidág különösebben nem érdekelt a sorozat, de most hogy láttam egy teljes epizódot, már nagyon tetszik, és máris várom a következő részt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Írtam pár sort a Medaka Box első részéről.

Elsőre kimondottan bejövős. :3
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

SankaRea 1.rész

Úgy látom jócskán kiegészítették az első epizódot, külön és részletesen elmagyarázva a srác családi hátterét, a célját a macskával, és hogy honnan szerezte a jegyzetfüzetet. A mangában mindezt egy pár mondatban összegzi csak, miután találkozik Reával. Így sem volt rossz, de egy kicsit feleslegesnek éreztem. A Shaun of the Dead utalás azonban telibe talált :LOL:
Egyelőre jól alakul az anime-adaptáció, a zombis hangulathoz jól passzolnak a sötétebb színek és az alkony-jelenetek. Egyedül a srác macskás, sunyi arckifejezéseit hiányolom, amit a mangában állandóan használtak :roll:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Space Bros 1. - na így néz ki egy rohadtul mainstream, legkevésbé sem otakunak szánt anime. Nagyon pofás jövőbeli drámának ígérkezik, jó humorérzékkel. A nyitó narráció már hatalmas volt, de az összes zidaneos poénon nagyot röhögtem. Ellentmndásosak a hírek, hogy hány rész lesz, de nagyon sokra viheti. Abszolút must watch.

High School of the Zombie? Of the Dead! 1. - ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta. A végéig nem dobtam el az agyam tőle, de azért elment. Az utolsó jelenetnél meg azt hittem, deja vu, de szerencsére a nagy poén a végére hagyták, noha azért számítottam rá. Meglátjuk még, mi lesz ebből.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Fate/Zero 2ndSeason PV



Fate/Zero 14.rész

BerserkJet vs GilWing, nem semmi légicsatát nyomtak ezek ketten. Rajtuk kívül azonban az összes többi szolga a háttérben maradt az epizód alatt.

Tokiomi továbbra sem lett szimpatikusabb, míg így sem hogy elmondta az érveit, amiért Sakurát odaadta. Ami addig rendben is van, hogy ketten nem örökelhetik a mágikus hatalmat, de ha már örökbe kell adni, melyik épeszű ember adna egy gyereket a Matouknak? :evil:

Ryuunuske is egy szép HEADSHOT!-tal távozott, aminek éppen ideje volt már. Kár volt annyit beszéltetni még előtte, a gyomor után jöhetett volna azonnal a fejére is. Először azt hittem, hogy Lancer szúrta le, elvégre neki semmi tennivalója nincs a parton, de Kiritsugu alkalmasabb erre a munkára.

Az új OP-ED nem igazán nyerte el a tetszésemet. A zene mindkettőben jó, de ezek az összevágott, nosztalgikus (többnyire álló)képek a karakterekről elég fantáziátlanok :drop:

Úgy nézem a következő részbe előbb még besűritik a Saber vs Lancer leszámolást, mielőtt rátérnének Caster likvidálására. Addig meg Gilék csak hagy repkedjenek
:thumb:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

-OJ- írta:Fate/Zero 14.rész

...Úgy nézem a következő részbe előbb még besűritik a Saber vs Lancer leszámolást, mielőtt rátérnének Caster likvidálására. Addig meg Gilék csak hagy repkedjenek :thumb:
Light Novel spoiler:
Nope. Az majd később lesz.

Amúgy 14. rész szerintem is rulzott főleg Tokiomi párbeszédének és a fent említett Gil vs. Berserker összecsapásnak hála. Sőt nekem még Ryonosuke nagy monológja is tetszett. Ha már nem láttuk (de még csak pontosan leírva sem tapasztalhattuk) igazából Ryonosuke művészi hajlamainak egész pontos próbálkozásait, legalább kapott egy - karakteréhez hű - megfelelően túldramatizált és túljátszott befejezést a sorozat egyik legszórakoztató mellékszereplője.

Openinghez és endinghez én is vegyes érzelmekkel viszonyulok. Az első sorozat endingje nálam kedvencek között volt, ez nem ért fel hozzája. Az opening szerintem egész elviselhető... mindjárt meg is nézem még egyszer. ^-^
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Acchi Kocchi 1.rész
Tsukimi egy igaz moé overload, de rajta kívül mindenki más unalmas és a poénjaik is fárasztóak. Elég átlagos sorozatnak ígérkezik, pár aranyos pillanattal, és köztük rengeteg üres járattal.

Upotte 1.rész
Az alapszitu nekem abszolút magas, hogy az összes lány egy adott fegyvertípus avatárja, azokhoz hasonló tulajdonságokkal. LOL, wut???
Közepesen vicces sorozatnak tűnik, rengeteg ecchivel és némi slapstick poénnal.

Kuroko no Basuke 1.rész
Kosárlabdás anime, nagyon szép és részletes rajzolással (leszámítva az álak alatti, vonalas árnyékokat), folyamatos animációval. És már az első epizód alapján érdekesnek tűnnek a karakterek, így egy megfelelő cselekménnyel ez akár még Nagyon Jó is lehet! Szigorúan továbbnézős! :thumb:
Pedig nem is szeretem a kosárlabdát.

Mysterious Girlfriend X 1.rész
A képi világ és a zene olyan misztikus hangulatot teremtettek, hogy már arra számítottam, Urabe mindjárt elő fogja kapni a véres bárdot.
De az epizód második fele még ennél is elvontabb volt :shock:
Meg kell hagyni, a srác sem a tipikus hárem-hős, akik két értelmes szót nem tudnak kinyögni. Rögtön megkérdezte és elmondta amit kell (Emiatt máris kedvelem őkelmét) és ezzel ők ketten már most előbbre vannak, mint más anime-párok 26rész után :thumb:

Tasogare Otome x Amnesia 1.rész
Jó ötlet volt ez a kétszer levetített kezdés - először a szellem látványa nélkül, utána őt is hozzáadva (eleve mennyit spóroltak vele a rajzoláson). Elsőre is vicces volt, de másodjára még ütősebbek lettek a poénok.
Amit furcsának találtam, hogy Yuuko mennyire örült annak, hogy a srác látja őt. De nekem úgy jött le, hogy a Kirie lány is ugyanúgy látja, max nem szeret róla tudomást venni. És kinézet alapján feltételezem, hogy valami rokoni kapcsolat is lesz Yuuko és Kirie között.
Azért remélem, hogy Momoe nem fog ennyit szerepelni. Lehet csak azért, mert kétszer kellett végighallgatnom az amúgy is süket szövegét, de erősen úgy éreztem, hogy szétrobban a fejem tőle. Piszkosul irritáló szegény :knife:

Jormungand 1.rész
Első rész alapján leginkább a Black Lagoonhoz tudnám hasonlítani. Az akciók látványosak, véresek (Headshot!) és nem-kicsit elnagyoltak, de a világ és a frakciók reálisan vannak felépítve, a karakterek pedig mind vagányak és őrültek :lol: De a legnagyobb meglepetést az okozta, hogy Shizuka Itou szinkronizálja a főszereplő Kokot, így olyan volt, mintha egy fehérre festett Morishima Harukát (ugyanolyan vidám és szédült is) láthattam volna :blink:
LOL, Jonah még tojással is tud ölni


Cruel Angel írta:a sorozat egyik legszórakoztató mellékszereplője.
Én mégis gyűlöltem, elsősorban a tettei miatt, de azt nem tagadom, hogy egy jól megírt karakter. Viszont nem fog hiányozni, és Caster sem.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rurouni Kenshin Shin Kyoto Hen ep. 1
Nem is tudom hol kezdjem, annyi baj volt ezzel az OVA-val.
Vajon ki írta a forgatókönyvet? És ezért fizettek neki? Inkonzisztens egymás után hányt jelentekből áll az egész. Az egyik jelenetben Misao és Kesnhin egy szakadék felett lógnak, a következőben meg besétálnak Shisho rejtekhelyére. De hogyan kerültek oda és miért?!
Az összes harcjelentet lerövidítették, és ezzel elbagatellizálták őket, kinyírva belőlük minden feszültséget. De bezzeg sexjelenetet tudtak betenni… Shishio Makotóval! WTF! Vajon van bandázs a… :dirr:
A másik nagy kérdés, hogy ha tudtak szép háttereket rajzolni, akkor a karakterdizájn és az animáció miért volt ilyen gány? Bár mondjuk, ezt egy szóval meg lehet magyarázni: DEEN. Nem is tudom, mit vártam tőlük. :(
Aztán szép, hogy ragaszkodtak az eredeti zenékhez, de akkor miért nem tudták az eredeti dallamokat felhasználni, miért kellett mindegyiken változtatni egy kicsit, hogy csak az eredeti olcsó utánzataként hasson. Vagy ennek valami szerzői jogi akadálya volt?
Ja és a legfurább az egészben, hogy elvileg nem cserélték le a seiyuukat, de mégis mindenki másképp hangzott. Mintha a hangszínészek is tisztában lettek volna vele, hogy ez már nem ugyanaz a sorozat, és meg se próbáltak ugyanazon a hangon beszélni, mint régen.
Azon meg már igazából meg se lepődtem, hogy kiírtak minden humort és a szereplők csak halovány árnyékai voltak önmaguknak. Bah…
Kap egy 6/10-et mert vajszívem van, és mert annyira azért nem fájt, mint a Seisouhen, de csak mazochizmusból fogom megnézni a második részt.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

-OJ- írta: Tasogare Otome x Amnesia
Jaj, lement az első rész? Bele kéne nézni.
-OJ- írta: Amit furcsának találtam, hogy Yuuko mennyire örült annak, hogy a srác látja őt.
Óóóó, Yuuko nagyon sok mindennek tud örülni, főleg, hogyha Niiyáról van szó. Csaj elég vidám fajta, így ha van aki látja, és akivel együtt tud mindenféle bulis dolgot csinálni... a helyében te is örülnél szerintem.
-OJ- írta: De nekem úgy jött le, hogy a Kirie lány is ugyanúgy látja, max nem szeret róla tudomást venni. És kinézet alapján feltételezem, hogy valami rokoni kapcsolat is lesz Yuuko és Kirie között.
Igen, Kirie látja Yuukot. És igen, nem nagyon szeret róla tudomást venni. És igen, rokonok. Kirie Yuuko hugának az unokája.
-OJ- írta: Azért remélem, hogy Momoe nem fog ennyit szerepelni. Lehet csak azért, mert kétszer kellett végighallgatnom az amúgy is süket szövegét, de erősen úgy éreztem, hogy szétrobban a fejem tőle. Piszkosul irritáló szegény :knife:
Hát, ha az anime nem megy el nagyon más irányba (amit kétlek, tekintve, hogy a mangából valami 32 rész van eddig), akkor nem fog sok vizet zavarni. Niiya egyesszámú fangörlje lesz, persze szakmai szempontból (ecchi a cucc, nem hárem XD). Max majd a csillogó szemeit kell elviselned, hogy felnéz a nála egyébként egy évvel fiatalabb srácra. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Most sincs időm és erőm megírni a blogomon és itt ugyan azt. Ráadásul ez a bejegyezés sok képet tartalmaz jobban néz ki a blogomon: http://kdanni.wordpress.com/2012/04/18/ ... ranezesre/
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez a tavaszi szezon nekem elég sokszínűnek tűnik. A felhozatal vegyes, de van pár jónak ígérkező cucc. Space Bros és Zombie Shoujonen feljebb említve lett, Koko is Loco a topikjában, a többi röviden:

Jegesmedve Café 1-3 - nagyon egyedi és infantilisnek tűnő gag komédia, de ÁLLATI humora van. Jegesmedve giga troll karakter, Kamiya Hiroshi pingvinje és Ono Daisuke lámája meg csak olaj a tűzre. Az ending is imádni való.

Kuroko Basketballozik 1-2 - érdekes csavar a szokásos sportanime koncepción. Nem vagyok sportanime vagy kosárlabda rajongó, de annyira leköt, hogy végignézzem. A karakterek se rosszak, főleg az edző vicces.

Medaka Doboz 1-3 - az alapsztori érdekes lehet, ha kihozzák belőle. Addig leginkább fanszervíz cuccként tekintek rá (tényleg, azok hol vannak?), bár Medaka és Zenkichi elég szórakoztatóak. Remélem hosszú távon se mennek az agyamra.

Sakamichi no Apollon 1-2 - igencsak visszatér a Noitamina a gyökereihez. A rednező és a zeneszerző miatt nagy hype volt, de engem nem nyűgözött le annyira, mint sokakat. Potenciálja van, de attól is függ, hova megy. Egy mezei love polygon nem fog érdekelni annyira, remélem mást is csinálnak vele.

Tsuritama 1-2 - ez viszont annál inkább kíváncsivá tett. Az egész annyira színes és szokatlan, egy rakás elborult szereplővel, hogy többet akarok látni. Emellett néhány drámaibb dolgot is elhintettek és előrevetítettek, úgyhogy sok
minden lehet ebből.

Ginga e Kickoff!! 1 - inkább a poénokra menő, mint klasszikus sportanime gyerekekről. A lulzért elnézegetem.

Akármi! Nyaruko-san 1-2 - iszonyat genki Nyarlathvalami rámászik szerencsétlen srácra. Bevallom, bírom Nyarukot, szurkolok, hogy célba érjen a srácnál, bár nem érdemli meg, ha folyton szurkálja. Emellett avatott szeműek tucatjéval vettek ki már két részből utalásokat a scifi és fantasy műfajok klasszikusaira. A lulzért jöhet.

WTFpotte 1-2 - csiklópöckölő inuendotól háborús játékokig két rész alatt? Ez eddig a megaLULZ, talán fanszervíz igényemet is csillapíthatja.

Fujiko Mine nő 1-3 - komolyan, ez a Cowboy Bebop szellemi örököse. Legalábbis az utóbbi kettő mintha annak része lett volna. Az epizodikus történetek hangulata, a zenei aláfestés, kissé még a látványvilág is arra emlékeztet. Igen magával ragadó. Az endingben pedig Fujiko igen moé.

Rejtélyes Szerető X 1-2 - az egyik legjobb jelenleg. Lenyűgöző karakterek és történet, ultramegagigaterra RETRÓ FÍLING, mind képileg, mind zeneileg, az ollós jelenetek alatti cintányér is remekül fokozza a hangulatot. Akinek nincs gyomra hozzá, magára vessen.

Kurva Gyors Világ 1-3 - az egyetlen gondja Malacka eltúlzott karakterdizájnja, a többi szereplőé remek. Emellett korrekt scifi alapszitu, ha nem is éppen eredeti, de eddig igen szépen lett előadva. A háttérben pedig nagyon érdekes dinamikák a szereplők viszonyában, amikben sok a potenciál. Elvileg 2 cour is lesz, úgyhogy sokat várok tőle.

Szikla Alakú Kyubey Nyáron 1-3 - ettől az ötbilliárdodik soklányos iskolás cucctól semmit se vártam, elvégre az összes promón csak az volt a lényeg, a Sphere játsza a főszereplőket. Ehhez képest Sunrise kitett magáért, már az első rész megfogott, ahogy a korukhoz méltóan érett csajok gyepálták egymást. Azóta lett csoda, még egy kis dráma és delicious YURIIIII humor (az a jeenet ISTENEM), így lett nagyon kellemes meglepetés.

Végül a két halott leány kérés:

Amnéziás Szellem 1-2 - nem ismerem a mangát, csak azt tudom, ez egyik kedvenc eromangakám műve. Eddig remek nagyon dark komédiának ígérkezik. A Silverlink előző animéje shit alapú volt, úgyhogy ez már túlszárnyalta. Pesze Ounuma Shin is hozza a sajátos rendezői technikáit, amiket már a C^3-ben is bírtam. Itt legalább nincsnek elvesztegetve. Az első rész dupla kezdése zseniális húzás volt. Szerencsére a főszereplők is nagyon szimpatikusak, Yuuko igazi troll szellem. Ha véget ér, muszáj lesz a mangát elkezdenem.

Abuzált Zombi Rea 1-3 - ezt is teljesen megvettem már az első részből. Szerencsére nagyon is komolyan kezelte az ott már feldobott igen kemény témát, és mostanra eljutottunk a tényleges kezdőponthoz. Az animáció nagyon szép, akárcsak a karakterdizájnok. Rea a vörös kabátban még mindig kísért. Babu talán az első macska aminében, aki nem idegesít. Kötelező folytatás.
Kép
Válasz küldése