Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kicsit megkésve, de én is itt vagyok ^^' Rekordmennyiségű sorozatba kezdtem bele, és még csak nem is dobtam belőlük sokat, szóval egész jó kis szezonnak ígérkezik ez a mostani.

Amik várósak hétről-hétre:
Gingitsune
Nem gondoltam, hogy ez ennyire fog tetszeni, főleg az első, kissé nyögvenyelős rész után (komolyan mintha filler lett volna). Kicsit olyan mintha a Natsume Yuujinchou és Kamisama Hajimemashita szerelemgyereke lenne a sorozat, ami nálam abszolút pozitívum. ^^
Galilei Donna
Érdekes világ, szimpatikus szereplők. Kicsit Laputa feelingje van, de biztos csak a légikalózok miatt (azoktól nekem mindig minden animének Laputa feelingje lesz XD). Ja, ha már légikalózok, a vörös hajú, Kamiya Hiroshi hangú srác... <3
Samurai Flamenco
A főhős srác totál reménytelen eset, de szimpatikus. ^^ Igazából fogalmam sincs, hogy merre fog elmenni a sztori, az OP-ból az jön le, hogy valamilyen módon igazi szuperhős történet fog kikerekedni belőle, de fogalma sincs hogy jutnak el oda.
Kill la Kill
Nem tudom mit szív a forgatókönyvíró, de valami nagyon jó anyag lehet az biztos. XD Igazából nem is akartam nézni a sorozatot, de valamiért mégis belekezdtem, és nem bántam meg. Oltári agymenés! :lol:

Ami csak simán okés:
Log Horizon
Szerintem simán veri a SAO-t, legalábbis nekem sokkal szimpatikusabb a szereplőgárdája, és a történet is jobban indított azáltal, hogy nem kaptunk választ rögtön minden kérdésünkre. Az OST szerintem is nagyon ott van (mondjuk erre számítottam, mert Takanashi Yasuharut nagyon szeressem), plusz az OP az egyik legjobb a szezonból.
Super Seisyun Brothers
Nem nagy szám, de heti 5 percet megér. Időközönként megmosolyogtat, és szimpi a szőke otakucsaj.

Amiket dobtam:
BlazBlue
Trigun meets Trinity Blood. Őszintén megmondom fogalmam sem volt, hogy mit nézek, ami rosszabb, hogy nem is tudta felkelteni a kíváncsiságomat annyira, hogy érdekeljen. Asszem ez is az a fajta játék adaptáció lesz, amit a játék fanjai tudnak majd csak értékelni, úgyhogy én meg is hagyom nekik.
Tokyo Ravens
Maga az onmyoujis téma még érdekelne, de a főhősnő már már most idegesít, a férfi főhős meg csak simán hidegen hagy és ha minden igaz később még háreme is lesz. Mondjuk az OP miatt megérte belenézni.

A folytatásokat nem kommentálnám, a Valvrave, a Kuroko és a Magi is hozzák az előző szezonok hangulatát.
Rui-chan írta:Így három rész után az jutott eszembe, hogy Ichimaru Gin megszökött a Bleach-ből, zöldre festette a haját és Hazuma néven új szerepet vállalt el.
Jaja, méghozzá olyan szinten, hogy amikor először megszólalt magamban felkiáltottam, hogy "Miért, miért nem Yusa Kouji a hangja!" XDD
Titkos írta:Plusz azért az sem elhanyagolható, hogy végre nem is tudom hány év után újra képesek voltak nőt rajzolni. Hatott rájuk a Free! testalkati szempontból, vagy mi? :lol: Talán abban voltak ilyesmi karik, meg az FMP-ben, azon kívül a szokásos félchibi moe izéket erőltetik folyton.)
Biztos a Free! hatására ráébredtek arra, hogy vannak a moe fanokon mellett másféle rajongók is, és hogy bennük is van pénz. Egyszer talán arra is ráébrednek, hogy folytatni kellene az FMP-t. ^^
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Érdekes, nekem a Log Horizon pont azért keltette fel jobban az érdeklődésemet, mert elég sok spoilert olvastam a történetről. Kár, hogy az anime nem úgy kezdődött, mint a light novel vagy a manga, abból sokkal könnyebb lett volna kikövetkeztetni, milyen helyzetben vannak a szereplők. Az eredeti történetet Mamare Touno írta, akinek a Maoyuu Maou Yuushát is köszönhetjük. Igazán szép hátteret hozott össze az egésznek, szóval remélem jól fogják adaptálni. Eddig még vegyes érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban, vannak nagyon jó pillanatai, de fel is tud idegesíteni egy-egy karakter vagy helyzet. Attól viszont már most falnak tudok ugrani, hogy a legtöbben SAO klónnak állítják be, holott ez nem igaz.

Valvrave S2
Fúúúú... és megint csak fúúúú! Ha ezek után vissza mernek nekem táncolni és kiszúrni a szememet valami iskolai fesztiválos baromsággal, akkor nagyon mérges leszek! Tartsák meg végig a színvonalat, hiszen sok mindent bedobtak a közösbe, innentől jöhetnek a még durvább részek. Ja, és "Use a knife."! XDDD Erüerüfü meg a viccei. ^^"
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Attól viszont már most falnak tudok ugrani, hogy a legtöbben SAO klónnak állítják be
Ki kérem magamnak én .hack klónnak állítom be. :dirr: (Mint ahogy a SAOt és az Accel World-öt is.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:
Rui-chan írta:Attól viszont már most falnak tudok ugrani, hogy a legtöbben SAO klónnak állítják be
Ki kérem magamnak én .hack klónnak állítom be. :dirr: (Mint ahogy a SAOt és az Accel World-öt is.)
Amúgy kb. azok is, legalábbis ami az alapfelállást/világukat illeti, ezért is bírom, amikor az utóbbi két sorozat fanjai azzal érvelnek többek között "nagyságuk" mellett, hogy: "micsoda eredeti koncepció!" Valóban, amennyiben nem animézel 2-3 évnél régebb óta. :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:
Cruel Angel írta:Ki kérem magamnak én .hack klónnak állítom be. :dirr: (Mint ahogy a SAOt és az Accel World-öt is.)
Amúgy kb. azok is, legalábbis ami az alapfelállást/világukat illeti, ezért is bírom, amikor az utóbbi két sorozat fanjai azzal érvelnek többek között "nagyságuk" mellett, hogy: "micsoda eredeti koncepció!" Valóban, amennyiben nem animézel 2-3 évnél régebb óta. :)
Igazából a műfajok első képviselői után már minden csak egy klón. ^^" A Log Horizon a legújabb a hármasból és valószínűleg azért vállalták be mostanra, mert látták, hogy mekkora hype alakult ki a SAO körül. A .hack-ről már egy csomót olvastam, de eddig még nem volt kedvem belenézni, mert ezt is bonyolították OVA-kkal, movie-kkal és még ki tudja mikkel. A .hack//Sign van egyedül a tervezett a listámon, bár nem tudom, hogy az-e az eredeti, viszont annak tetszett legjobban a leírása. XD (A legdurvább, amit olvastam az volt, hogy a SAO az AW klónja. Az ne zavarjon senkit, hogy egyébként mindkét light novelnek ugyanaz az írója. :dirr: )
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Igazából a műfajok első képviselői után már minden csak egy klón. ^^"
Ez részben igaz, viszont nem mindegy, hogy a "klón" mennyi saját ötletet tesz hozzá a "lopott" alaphoz, vagy hogy a közös alapötleten túl mennyire is hasonlítanak egymásra valójában. Például mind a Tenchi Muyo, mind a To Love Ru alapötlet szempontjából egy Urusei Yatsura koppintás, viszont míg az előbbi kb. tényleg csak abban hasonlít rá, hogy "alien csajok gyűlnek a főhős srác köré", addig az utóbbi szinte olyan pofátlan másolása volt az UY-nek, hogy ha egy időben jelentek volna meg, lehet Rumiko plágiumért perelhette volna Yabukit és Hasemit. XD (Pont a héten néztem, hogy volt olyan mangafejezet is, aminek még a teljes történetvezetése is egy az egyben egy UY mangafejezet sztorija volt. XD) Megjegyzem, én mind a hármat szeretem, szóval attól, hogy valami "klón", még nem feltétlenül rossz, épp csak sosem adnám úgy elő, hogy "fú, a TLR micsoda korszakalkotó és eredeti háremcucc!" A SAO-nál az a gond, hogy a sok fanboy/fangirl tényleg valami fúdeegyedi animeként reklámozza, miközben az alapötlet egy az egyben a .hack sorozatból lett lenyúlva és ráadásul úgy, hogy ahhoz érdemben nem igazán tett hozzá semmiféle újítást, sőt, még inkább silányabb formában tálalta ugyanazt a témát. (MMORPG-ben való raboskodás.) Nem beszélve az olyasmiről, mint hogy a .hack már csak időzítés szempontjából is jobbkor jelent meg, mivel akkoriban még az egész MMO műfaj viszonylag újnak számított, viszont a SAO idejére már a téma is eléggé lerágott csonttá vált. ^^"
Rui-chan írta:A .hack-ről már egy csomót olvastam, de eddig még nem volt kedvem belenézni, mert ezt is bonyolították OVA-kkal, movie-kkal és még ki tudja mikkel. A .hack//Sign van egyedül a tervezett a listámon, bár nem tudom, hogy az-e az eredeti, viszont annak tetszett legjobban a leírása. XD
Ha jól tudom, tényleg a Sign-al indul a sztori, viszont igen, a .hack sorozat meg ebből a szempontból szívás, hogy ha jól tudom, kvázi nincs vége. Elindul az anime sztorija, ami aztán egy konzoljátékban folytatódik (és még a merchandise animéket szidják, hogy pofátlanul pénzszagúak...) és innentől már nem tudom, hogy hogyan tovább, de van pár epizódja animében és játékban is elvileg. ^^" Ehhez keríteni kell egy hardcore .hack-fant, anno fórumon nekem is azok magyarázgatták, hogy melyik rész után melyik jön. XD
Rui-chan írta:(A legdurvább, amit olvastam az volt, hogy a SAO az AW klónja. Az ne zavarjon senkit, hogy egyébként mindkét light novelnek ugyanaz az írója. :dirr: )
Na igen, meg ha jól tudom, azért az AW-ben legalább azt nem lövik el, hogy csapdába esnek a játékban, ott szabadon tudnak ki-be mászkálni benne, az más kérdés, hogy ott meg a világ olyan, hogy kvázi már össze van kötve a játékvilág és a valóság. Az AW-ben inkább a mondanivaló zavart, vagyis amilyen irányba elvitték a sztorit: én valami YuGiOh!-szerű karakterfejlődést vártam, ahol a játék egy eszköz lesz arra, hogy dagi főhősünk önbizalmat növesszen. Ehelyett mi lett? "Nem baj, hogy az életben egy dagadt kis senki vagy, itt az új online játékunk, ahol te leszel a fasza Silver Crow és gyerekkori baráttól kezdve a lepkecsajig minden nőt megszerezhetsz magadnak!" Zseniális... :dirr: Bár a hasonló testalkatú otaku célközönség tuti nagykanállal falta.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

BléBlú 4
Végre opening animáció. *-* (Őszintén szólva az előző rész vége alapján nem meglepő teljesen, hogy miért is itt lett az opening. Az eddigi részek azok ammennyire én gondolom nagyjából az első játékot és következményeit ölelték fel.) Ezenkívül viszont továbbra is B kategóriás animációk, néhány dezájnos színhellyel, cuccal. Még mindig wtf számomra, hogy egyes szereplők mikor hol és miért vannak. (Makoto pl. honnét tudja a Hazama féle utasítást? Arról nem beszélve, hogy Hazama miért ment haza, és miért jön vissza. Mennyi idő telt el a részek között? Noel miért nem lépett kapcsolatba a hadsereggel, ha napok teltek el, hogy mégis mi a parancs?)
Rachel most akkor kit és miért tart szemmel? (Ha meg tudja találni Ragnát, akkor tehát tudta, hogy megtámadták? Ezek szerint tudta, hogy Ragna meg tudja magát védeni? Miért követte Jint, ha nem szólította meg? Miért nem mondta a többieknek, hogy látta Jint?) Noelnek most már valaki igazán mondhatna valamit (Úgy tűnik Lichi is tud valamit, Ragna tudjuk, hogy tud valamit, Rachel valszeg mindent tud.), mert kezd idegelni, hogy főleg Ragna ilyen pofátlanul le akarja rázni.
ui: Az elején Rachel beszélgetése a három székkel az üres szobában erősen NGE emlékeket ébresztett. Nem tudom, hogy ez most jó-e vagy sem. XD
ui2: Én még mindig szórakozom Hazama/Terumin. Igen, egyetértek, hogy Ichimaru Gin klón. Mindemellett én birom az ilyen sz@rkavaró, a világon titkon röhögő karaktereket. (Persze nyílván csak olyan környezetben működik, amilyen pl. a BB, ahol nevetségesen over-the-top & pózörködés az egész.)

Szerk.: Ha már itt vagyok posztolok még egy sorozatról, amit elkezdtem követni: Gundam Build Fighters
Csak nagyon röviden: YuGiOh sztájl serious business sorozat gundam modellekkel. Mint ilyen természetesen rendkívül bugyuta, de a maga módján fun. Ami érdekessége szemben az ilyen tipikus merch-seriousbusiness sorozatokkal, hogy dupla főhősünk van, akik nem riválisok, hanem közös erővel mennek a bajnokságra. (Egyikük az építő a másikuk a pilóta.) Egyelőre csak nagyon haloványan van sejtetve, hogy valami szokásos természtfeletti/titokzatoserők is mozognak valahol a háttérben, szóval még csak championship van az ilyen cuccok (meg a sport animék) kliséivel. (A gazdag és tökéletes rivális, a szurkoló lány aki számára új az egész és love-interest, a bajszos öreg aki bölcsnek hangzó kommenteket fűz hozzá)

OFF
Szerk2: .hack gyorstalpaló:
Igen a SIGN az mind in-universe időrendben, mind pedig elkészülésének idejét nézve az első. Bár kb. 6 éve láttam utoljára nekem minden bajával együtt a kedvenc .hack animém. A hiábja az, amit Titkos is említett, hogy a történetet a PS2-es első "generációs" .hack játékok viszik végig. Ugyanakkor a helyzet kicsit inkább olyan mint a Fate/Stay Night és a Fate/Zero viszonya. A .hack játékok megállnak magukban, viszont a SIGNban a globális történet nem zárul le, csak a szereplőinké. (Van 2-3 része a SIGN-nak, amik ilyen félig OVA jellegűek. Az első az japánban középtájban ment le és egy recap, viszont valahogy asszem az utolsó DVDre került rá nyugaton, elcs*szve a számozást. Van egy rész, ami mellékszáll és az utolsó DVDn volt rajta japánban, TV-ben nem ment le. Illetve van egy rész, ami bónusz OVA és a játékok után játszódik kb. egy epilógus a SIGN és a játékok szereplőivel. Ezeket kb. nem érdemes megnézni ha csak a SIGN-t nézed, mert nem adnak hozzá sok mindent, viszont az epilógust úgy sem fogod érteni a játékok nélkül. címeik, ha netán külön "termékként" találnád meg őket: Evidence, Intermezzo, Unison)
Amit még tudnék ajánlani esetleg SIGN mellett/helyett, az a szintén első gen .hack játékokhoz járt 4 résznyi OVA a Liminality. Ez kivételesen az MMO-n kívül játszódik a játékokkal konkurrensen, pár szereplő nyomoz IRL míg végül segítik előbbre jutni a dolgokat. Fun, bár hozzá kell tenni sok benne az info-dump.
És itt be is fejeztük, hogy mit tudnék ajánlani .hack témában nézni. Van még
- egy GIFT nevű állatság paródia OVA (kb. az a sztájl mint az Avatar The Last Airbenderből a színházas részben maga a színdarab. Az írók kiparodizálják a szereplőink jellemét, motivációt.),
- a Legend of Twilight's Bracelet (vagy Legend of Twilight nyugaton), ami ugyanezen című mangából készült, erősen childlish, plusz a manga canon, az anime nem. Az átívelő rejtélyhez viszont egyik sem ad hozzá semmit
- a Roots, ami a második gen (G.U. fantázianévvel ellátott) játékokhoz akart lenni a "SIGN", csak épp pontosan a felénél abba kellett volna hagyni. (Viszont itt a szereplők átfedésben vannak a játékokkal, így még ha abba is hagyod a felénél nem jutsz semmire, legfeljebb néhány borzalmasan gáz és teljesen felesleges jelenetnek nem leszel szemtanúja.) (Emellett ehhez is van bónusz epilógus rész ami a játékok után játszódik GU Returner címmel.)
- G.U. Trilogy múvi: Ez a GU játékok másfél órába zsúfolt újra feldolgozása (vannak benne új/másmilyen jelenetek a játékokhoz képest), tipikusan annak jó, aki legalább a .hack világgal jó viszonyban van, még inkább játszott a játékokkal, mert különben WTF érzésekkel fog az ember kijönni,
- Quantum: Újkori három részes OVA sorozat, ami a .hack koncepció ismételt feldolgozása, különösebben nem érdekes, viszont moe-blob főszereplőgárda. végülis egész látványos,
- The Movie: Na ez az amiről viszont nem tudok nyilatkozni, tavaly vagy tavaly előtt jött ki mozikban, elvileg egy teljesen új történet megint. Elvileg mindentől független, tehát lehet vele próbát tenni

Amiről viszont még nem volt szó az minden ami nem anime. Gyakorlatilag az összes light novelt tudom ajánlani. (Talán csak az AI buster 2-t nem, mert az inkább novella antológia, egyéb szereplőkkel innét-onnét, ezért önmagában nem állja meg a helyét.) Emmellett ha játszani akarsz akkor a GU játékok messze színvonalasabbak, mint az első gen sorozat. (GU-ban a szereplők aktívabbak, ez által a történet érdekesebb, és kevésbbé "videójátékosabb" lesz, a harcrendszer gyorsabb, több minden érdekeset lehet csinálni in és out of game, meg úgy az egész látvány világ szebb, kidolgozottabb mint a régié. Bár kétségtelen ez is küszködik az ismétlődő dungeon design szindrómával. Mangák közül viszont megintcsak kb. semmit. Vannak szépek, jók, de szinte mind érdektelen vagy non-canon.
/OFF
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel: Köszi a .hack gyorstalpalót, most legalább már van fogalmam róla, hogy mit érdemes és mit nem érdemes megnézni. A .hack//Sign-ra mindenképpen időt fogok szakítani, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire jön be és attól függően vetem bele magam az egész univerzumba.

A BlazBlue egyelőre még mindig egy jó nagy zagyvaság, de Tao és a négy cukiság, illetve mókus Makoto biztosítja a heti "aww" adagomat, úgyhogy annyira nem rossz a helyzet. (Azon mondjuk röhögtem, hogy itt is ellőtték az "undorítóan kinéző kaja nagyon finom" klisét. XD) Az új op animáció tetszik, azért mertem remélni, hogy idővel lecserélik. Noel belecsöppent a közepébe és láthatóan ő az egyetlen, akinek fogalma sincs az egészről. Legalább a nézők együtt tudnak vele érezni. ^^" Dokinéni nagy arc, őt valószínűleg kedvelni fogom.

A Gingitsune továbbra is cuki, az első rész ugyan nem indított olyan erősen, de azóta belopta magát a szívembe. Még ha nem is fogom annyira megszeretni, mint a Natsumét, azért bátran ajánlani fogom, ha valaki kami+youkai témában keresne animét.

This is Valvrave! A szezon egyik legnagyobb meglepetése. O.O A kissé gagyi első évad után kaptam egy klisés, guilty pleasure animét, de jelenleg ott tartok, hogy ennek jobban várom a következő részét, mint a Kill la Kill-t. :hammer: Ha továbbra is marad ilyen mértékű a badass-faktor, akkor csókoltatni fogom a készítőket. Egyelőre még nem ringatom magam hamis biztonságérzetbe, látnom kell az egészet. Amikor már azt hittem, hogy a gáz neveket nem lehet fokozni, bedobták K-Zwölf nevét. ^^"

Kyoukai no Kanata szintén okozott pár kellemes percet. KyoAni, jól látom, hogy próbálkozol valami érdemi történetet és karakterfejlődést kihozni? Örülök, hogy tovább néztem, de úgy érzem egyedül maradtam ezzel a hozzáállásommal. Nem azt mondom, hogy az év legjobbja, de ahhoz képest, hogy a KyoAni eddig mit adott ki a keze közül, igazán értékelem az erőfeszítésüket. Most már csak az kéne, hogy az anime második felében ne menjenek át műdrámázásba. Remélem ide nem fognak beleerőltetni valami hülye csavart, ami inkább csak negatív irányba vinné el a mérleg nyelvét.
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Na, elég epizódot néztem meg az egyes sorozatokból ahhoz, hogy merjek végre valamilyen véleményt róluk írni, bár egyes sorozatok elég hosszúnak igérkeznek, úgyhogy még bármi lehet belölük.

Amiket hétröl hétre várok:

Samurai Flamenco: Az elsö négy rész meggyözött arról, hogy ez jó lesz. Végre egy szuperhös, aki szerencsétlen és átlagos képességekkel rendelkezik, és inkább kudarcba fulladnak az akciói a fizikai gyegesége miatt. A rendör-szuperhös páros rulz, de a 4. részben feltünt Flamenco Girl személyében egy segítötársa, aki lány létére jobban bunyózik, mint maga a szuperhös.

Sekai de Ichiban Tsuyoku Naitai: Egy slice of life sorozat egy lányról, aki popikonként belép a profi nöi birkózók világába. Tetszik, hogy hitelesen mutatják be Sakura pályafutását, az elsö meccseit sorra elveszíti fizikai gyengesége és tapasztalatlansága miatt, de fejlödik. Csak ne mutatnák minden egyes meccsén a lány bugyiját és nagy melleit....

Walkur Romanze: Aranyos kis sorozat lovagi tornán részt vevö lányokról, bár a fanservice itt is jelen van.

Golden Time: Aranyos kis slice of life/romantikus sorozat eddig, plusz pont, hogy egyetemi környezetben játszódik a lerágott csont középiskola helyett.

Amik elmennek:

Coppelion: Eddig elmegy a sorozat, bár van benne néhány irdatlan baromság (Például hogy iskolai egyenruhában mászkálnak a lányok egy sugárfertözött területen, vagy hogy rakétavetövel lönek le egy lopakodót).

Log Horizon: Nézem, mert szeretem a fantasy világban játszódó történeteket, a föszereplök eddig szimpatikusak, bár sok idö elmegy az egyes szereplök képességeinek elmagyarázására, ezért néha leül a cselekmény.

Kill La Kill: Ezt guilty pleasureként nézem, nem várok a sorozattól egetrengetö mondanivalót, de legalább jót lehet nevetni a bödületes poénokon. Ami viszont nem tetszik, az a föszereplö durr-bele-a-pofádba karaktere, mindnet eröszakkal akar megoldani, a többi karakter jelleme még nála is rosszabb.

Strike the Blood: Szeretem a vámpíros sorozatokat, a vilásgot nem váltja meg, nem túl eredeti, de heti egy rész még azért elviselhetö belöle.

Amiket csak a poén kedvért nézek:

Infinite Stratos2 és Freezing Vibration: Mind a kettö ecchi, nem várok tölük túl sokat, de az elözö évadok színvonalát hozzák.
BlazBlue: Az elsö négy rész alapján egy értelmetlen zagyvaság, bár a negyedik részben már visszavettek egy kicsit a tempóból. Remélem, azért valami magyarázatot is kapunk arra, hogy mi miért történik.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:A Gingitsune továbbra is cuki, az első rész ugyan nem indított olyan erősen, de azóta belopta magát a szívembe. Még ha nem is fogom annyira megszeretni, mint a Natsumét, azért bátran ajánlani fogom, ha valaki kami+youkai témában keresne animét.
Csak én haltam meg a 4. rész közben többször is Harutól? Annyira cuki! ::daisuki:: Amikor olyan nagy, könnybe lábadt szemekkel nézett... olyan ölelési kényszerem támadt. ^^
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Golden Time 5:
Mivel úgy tűnik senki más nem nézi itt rajtam kívül, úgy, hogy csak egy mini-post: Végre egy olyan rész, ami egész hű volt a forráshoz. Két általam kedvelt random poén jelenet benne volt és működött is. Volt egy plusz jelenet, ami nem tudom, hogy egy későbbi regényből van-e átemelve, vagy anime only, de jól volt megrendezve, adott némi súlyt egy szereplőnek. Végül de nem utolsó sorban végre meg volt valami, ami a regényben egy nagyon fontosnak tűnő vissza-visszatérő plotpoint, amit első résztől kezdve tologattak az alkotók. Ehhez képest viszont meglepően kellemesen sikerült. Szóval most picit reménytelibben folytatom majd a sorozat nézését. (A baka-tsuki regény fordítást ugyanis kb. három, a lefordított mangát egy részen belül be fogják hozni.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Pupa csak ötperces részekkel fog operálni. Asszem ennyit erről... ^^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:A Pupa csak ötperces részekkel fog operálni. Asszem ennyit erről... ^^'

...remek. Akkor asszem maradok majd a mangánál, ha egyszer elkezdem.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Plusz, ha jól tudom, akkor azért csúszik a vetítés, mert a Studio Deen cenzúrázatlanul akarta leadni a részeket, de nem igazán akarták bevállalni. Az öt perces részekről szóló pletykák pedig nem voltak alaptalanok. Nem tudom, mi a jó ebben, azért ez nem egy poénkodós sorozat, aminek jól állna a rövidség.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem az ilyen rövid epizódhossz még a poénkodós sorozatoknál se működik mindig. Eleve karaktereket, sztorit bemutatni így lehetetlen. Még az is lehet, hogy a végén kiderül, hogy valami morbid paródia lesz, mint amit a Lichi Hikari Club is kapott.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kyokai no Kanata első három rész:
Többen dícsérték, úgy hogy ma belevágtam. Megállapítás: Hú de fogom én ezt az animét gyűlölni két hónap múlva. XD
Igen látványos grafika + Érdekes történet, ami messze áll a KyoAni utóbbi évekbeli profiljától, de határozottan jól áll neki.
Szóval tetszik.... de mivel ez egy aktívan futó light novelből készül és csak 12 részesre van tervezve két eshetőség van: vagy mégsem lesz olyan jó, mint aminek tűnik így elsőre, akkor csalódott leszek, ha viszont mégis az lesz, akkor sem lehet belőle 12 rész alatt egy korrekt valamit kihozni, ergó egészen bizonyosan csalódott leszek.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Dupla poszt ::hehe::

Kyokai no Kanata 6. rész: =_= Igen tudom, bármi cucc, ami kicsit is moe, vagy fanservice annak kötelező jelleggel kell legalább egy olyan epizódjának lennie ami csak és kizárólag a száviszüről szól. Ez volt az. (Úgy néz ki ez egy ilyen hét, Blazblue is most hozta az onsen mizugi epizódját.) Mivel tudom, hogy ilyen világban élünk, hogy erre van kereslet, általában túl szoktam magamat tenni rajta. De ez most nekem nagyon fájt. Kettő dolog miatt:
1. A legvége. Egy héten keresztül készültek a dologra, jelmezeket szereztek, csaj megtanult énekelni, koreográfiát találtak ki. Éjt nappallá téve együtt voltak. ... és senki nem gondolt rá, hogy végülis, hogy fogják legyőzni? Van az a kategória, amikor egy karakter moe-butuska, és van az a kategóra, amikor öt fő egy héten át sötét mint az éjszaka. Arról nem beszélve, hogy a fekete hajú csaj randa yomu macskája pont nyugodtan leszedhette volna hátulról, miközben ők táncikáltak.
2. Az ominózus egy hét. Ha csak a pár állókép lett volna a montázsban, hogy táncikálnak, készülődnek jó lett volna. De az alkotók betettek pár kis animációt is. (Főhősnő kétségbe esik többiek segítik, Ai esőben esernyővel, közös boldog hullócsillag nézés stb.) Mi volt ennek a célja? Nyilván az, hogy marha gyorsan lezavarják az alkotók azt, hogy a csapat összeedzett és tényleg őszinte barátoknak tekintsék egymást, tekintve, hogy még az előző részben is néhol kicsit csúnyán néztek egymásra. Na most én nem bánom, hogy van egy pointless fanservice epizód. De azt igen, hogy ahelyett, hogy az alkotók megírnák és megrendeznék a jeleneteket, amik összeedzik a csapatot ehelyett berakják őket egy pointless montázsba. "Bumm! Instant karakterfejlődés."

also... az meg van, hogy Sakura anime only karakter? Ezek szerint anime saját befejezéssel fog bírni, amihez a dolgokat elszórták előre. Ez így mondjuk magyarázza, hogy Sakura miért lépett le szó nélkül a négyes részben, ahelyett, hogy befejezte volna a vendettáját. Még nem tehette meg, mert az utolsó részben kell valszeg drámai módon elhaláloznia miután mindenkivel jól megküzdött, majd realizálta, hogy a főhősnő még sem olyan gonosz mint ahogy ő azt képzelte.
Mivel következő rész tartalmábólban erősen volt nyomva Sakura, úgy hogy úgy sejtem az első négy rész (nagyjából) feldolgozta az első novelt és az ötöstől a tizenkettesig kb. fillert nézünk. XD
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Szerintem a KyoAni-t amúgy rohadtul nem érdekli sem maga a project, sem az, hogy a nézőknek adjon is valamit.
Egyszerűen egy kísérleti/tapasztalat szerzési próbálkozás az egész, semmit több.
A történetet simán adaptálják, csak egy kis értelmetlen és béna változtatással, a fanservice pedig annyira tipikus KyoAni szintű "azért csak semmi igazit, lányok" típusú majdnem-nulla (például összevetve a Free!-vel...nos igen, OTT érdekelte őket, hogy a nézőknek megadják a fanservice), hogy azt nem is lehet annak nevezni.
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Golden Time Ep. 6

Eddig messze ez volt a legjobb epizód szerintem. Szerencsésen kihasználták a Banri amnéziájából fakadó lehetöségeket, tele volt drámai feszültségekkel ez az epizód. Végre Banri is besokallt Kouko Mitsuo-mániája miatt és élesen bírálta a lányt, még a barátságukat is képes lett volna semmissé tenni. Persze a másik lehetöség Linda, akibe Banri szerelmes volt az amnéziája elött. Kétlem, hogy eme kapcsolat nélkül Banri olyan élesen mert volna beszélni Koukóval. Ráadásul Banri jól megríkatta Lindát is, mert az állítólag cserbenhagyta öt amnéziája miatt.
Eddig érdekesen alakul a szerelmi háromszög következtében a cselekmény, remélem, a következö részek is hozzák ezt a színvonalat.

A Samurai Flamenco legutóbbi epizódja is jó volt még, bár Flamenco Girl kezd már kicsit az idegeimre menni. Azért örülök, hogy Samurai Flamenco kitart igazságmániája mellett, és nem vált Flamenco Girl bábjává, aki csak a fun kedvéért játssza a szuperhöst. Az elözetes azonban aggodalomra ad okot, WTF, most már Mari barátnöi is támogatni fogják öt, és így három Flamenco Girl lesz? Ez az egy is sok IMHO.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

gilas írta:Golden Time Ep. 6

Eddig messze ez volt a legjobb epizód szerintem. Szerencsésen kihasználták a Banri amnéziájából fakadó lehetöségeket, tele volt drámai feszültségekkel ez az epizód. Végre Banri is besokallt Kouko Mitsuo-mániája miatt és élesen bírálta a lányt, még a barátságukat is képes lett volna semmissé tenni. Persze a másik lehetöség Linda, akibe Banri szerelmes volt az amnéziája elött. Kétlem, hogy eme kapcsolat nélkül Banri olyan élesen mert volna beszélni Koukóval. Ráadásul Banri jól megríkatta Lindát is, mert az állítólag cserbenhagyta öt amnéziája miatt.
Eddig érdekesen alakul a szerelmi háromszög következtében a cselekmény, remélem, a következö részek is hozzák ezt a színvonalat.
Akartam hallani már egy véleményt olyantól aki nem olvasta a light novelt. Örülök, hogy tetszett. Én ugye előzetes tudással ültem le és némileg más volt a hangulata dolgoknak. Illetve igazából úgy érzem, hogy a két este között nem egy nap telt mintha volna el a regényben. (Arról nem beszélve, hogy a Lindával való veszekedés az is ivós kocsmabulin történt, és utána az éjszaka közepén volt Banri kirohanása a világból, és enyhén ittas állapotban. -> ez pedig rögtön másképp fog így hatni a következő rész első jelenetével... márha persze valóban az lesz az első jelenet amit gondolok, és nem hagyják ki a készítők, amire azért erős sanszok vannak, mert úgy tűnik az anime készítői kicsit mintha lejebb tolták volna a fiatalkori piálás részét a műsornak.)
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Igen, nem olvasom a lightr novelt, ezért nem is nagyon érdekel, ha az animében egyes dolgokat megváltoztatnak, mindaddig, amíg az eredmény számomra kielégítö. Jobb is, hogy nem ismerem a light novelt és nincs összehasonlítási alapom, mert így maximálisan ki tudom élvezni az anime cselekményét, máskülönben esetleg csalódnék az animében.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Amire mpostanában voltidm az ebből 5 rész: Seitokai Yakuindomo
hááát mitmodjak.. Nem nagyon szól semmiről igazából, de naggyon perverz és beteg és király. Egy haverom jelenlétéhez és a vele folytatott beszélgetésekhez tudnám hasonlítani: fél perc és padló alá amortizálja az agykapacitásodat.
(remélem olvasod ezt GeryXD)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Samurai Flamenco

Be értem a héten. És tetszik Hazama és Goto jók együtt.
gilas írta:A Samurai Flamenco legutóbbi epizódja is jó volt még, bár Flamenco Girl kezd már kicsit az idegeimre menni. Azért örülök, hogy Samurai Flamenco kitart igazságmániája mellett, és nem vált Flamenco Girl bábjává, aki csak a fun kedvéért játssza a szuperhöst. Az elözetes azonban aggodalomra ad okot, WTF, most már Mari barátnöi is támogatni fogják öt, és így három Flamenco Girl lesz? Ez az egy is sok IMHO.
Egyrészről egyet értek, mert Flamenco Girl igencsak felborította a dolgokat. De ha ezen túl teszem magam, akkor nekem bejön az akciózása, bár egy Flamenco Girl elég lenne.
Kíváncsi vagyok hova jutunk innen. Hány Flamenco akárki fog még felbukkanni? :)


Seitokai Yakuindomo
Most láttam a 8. OVA-t.
És még mindig nincs benne semmi új. És szerintem a következő OVA-ban sem lesz és a 2. szezonban sem. De mégis gyártják ezerrel, és a közönség is nézi még mindig.
És szerintem csak ezért:
Hakuma Riyuichi írta:Egy haverom jelenlétéhez és a vele folytatott beszélgetésekhez tudnám hasonlítani: fél perc és padló alá amortizálja az agykapacitásodat.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Samurai Flamenco nekem is egyre jobban tetszik, az első rész alapján még nagyon nem tudtam eldönteni, hogy mi lesz ebből. Flamenco Girl eddig eléggé idegesítő, ahhoz képest, hogy ő az igazság bajnoka, simán lesokkolta Goto-t. :? Az poén, hogy jobban tud verekedni, mint Samurai Flamenco, viszont ezzel a magical girl felszereléssel érdekesen néz ki.
Az poén volt, amikor Hazama és Kaname (Red Axe) lenyomott ilyen Sengoku Basara szintű párbeszédet. :lol:

Az Infinite Stratos S2-t a harmadik résznél dobtam. Annyira nem érdekelt az egész és még az sem zavart, hogy cliffhangerrel ért véget az epizód. Amúgy is le voltam maradva, szóval nem bánom. Azt hittem jobb lesz a színvonal, de ugyan úgy lelőtték az elején, hogy mi várható az utolsó részben és az új szereplő is idegesített.

A Coppelion se muzsikál olyan szépen, mint gondoltam. Volt egy-két jó pillanat benne, de Aoi-t még mindig nem lőtték le. Eddig elnéztem az anime hülyeségeit, viszont ez egyre nehezebben megy. Ha már a feléig eljutottam, nem fogom dobni és ki tudja, a Valvrave is felmutatott valamit az évad végére. A zenéket egészen megkedveltem, bár a grafika még mindig szúrja a szemem. Remélem nemsokára jön a Railgun-szerű elektromosság manipulálás, amit az előzetesben mutattak.
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Golden Time Ep. 7

Nem volt rossz epizód, bár amit Koko müvel, az már meghaladja számomra az ésszerüség határát. Jézusom, ez a nö tényleg ilyen sötét? Nem élég, hogy rácsimpaszkodik Banrira, de legszívesebben éjjel-nappal vele lenne, szegénynek semmiféle magánélete nem lesz mellette. Nem csoda, hogy saját apja is próbálta Banrit megóvni töle. Ès ez a Párizs hogy jutott az eszébe?
Szegény Banri csöbörböl vödörbe esett: nem csoda ezek után, hogy menekül Linda elöl, és az üzeneteire sem válaszolt. DE mindez nem zavar addig, amíg jókat lehet röhögni a poénokon. Szerencsétlennek az sem tünt fel, hogy Nana a szomszédja...
Nana "közvetítése" Linda és Banri között is mókás volt.
Ezek szerint Linda tudja, hogy Koko Banri barátnöje? Akkor igazán toleráns lány lehet, ha ezt elviseli, miközben még mindig szerelmes Banriba.

Samurai Flamenco Ep. 7

Szerintem jó epizód volt, bár csak nekem tünik úgy, hogy Samurai Flamenco jó úton halad a valódi szuperhös-státusz felé? A mozdulatai sokkal koordináltabbak lettek, nem olyan nyámnyila, mint volt. Mégis kitöl tanulta ezeket a harci fogásokat? Red Axetöl, aki szinte sosincs jelen, vagy esetleg Gototól? Samurai Flamenco "harci felszerelésén" jót röhögtem, de a legnevetségesebb tárgyakból is válhat fegyver, ha megfelelöen használják öket.
Mulatságos volt, ahogy az egész város a nyomába erdet, hogy leleplezze a kibenlétét, azt a bizonyos managert nagyon furdalhatja a kíváncsiság, hogy ki rejtözik az álarc mögött, ha ekkora vérdíjat tüzött ki a fejére.
Ès lön, most már három Samurai Girl rontja a levegöt egy helyett, de csak Mari ér valamit közülük, akinek úgy látszik, a rendör egyenruhák a gyengéi.
Összességében jót nevettem a poénokon, de azért remélem, hogy a cucc nem veszi komolyan magát a továbbiakban sem, és nem vedlik át egy középszerü csihi-puhi shounenné.
Válasz küldése