Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Ja, azzal (mármint a Nanatsuval) én is ismerkedek, de mit mondjak, nem látom benne egyelőre azt, amit mindenki állít róla, hogy "ez mennyivel egyedibb/másabb, mint az átlag shounenek!". Persze bajom sincs vele, rossznak sem találom, csak éppen nekem eléggé ilyen "standard fantasy mesés shounen fight"-nak tűnik. ^^" Ennyiért még nem fogom folytatni/követni, szólj, ha te nézed és esetleg elkezd valami értékelhetőt felmutatni. XD
Nem azt mondom, hogy megmenti a shounen és az anime műfaját, de eddig egészen szórakoztató. Igazából még az anime indulása előtt rákérdeztem egy ismerősömnél, hogy mi a véleménye a mangáról. Megtudtam, hogy az anime zenéjéért Sawano Hiroyuki lesz a felelős és arra voltam kíváncsi, vajon megéri-e nézni, vagy várjam meg simán az OST megjelenését. XD Szóval kaptam egy kis felvilágosítást a mangával kapcsolatban, ami annyira meggyőzött, hogy elkezdjem az animét. Később érdekes módon kevesebb lesz benne a fanservice és a Nanatsu no Taizai tagjai elég érdekes figurák. Legalább is jobban kidolgozottak, mint a shounen karakterek többsége.
Catrin írta:Amúgy szerintem én azért vagyok vele most jóban, mert eleve fanservice sorozatot vártam és ezért is kezdtem el nézni. Néha nem árt ilyet is. :D
A mecha animékben is van fanservice, ezt nem vitatom. A borító kép alapján számítottam valamennyire, de nem ennyire. :dirr:
Catrin írta:Visszatérve még kicsit a Parasyte-hoz, így a 3. rész után belátom, hogy nem feltétlen baj/kell, hogy eseménydúsabb legyen és a problémám sem konkrétan ez. Szimplán arról van szó, hogy három ok miatt választottam ezt ki a szezonból: seinen, vége a mangájának és érdekes az alapszitu. Ebből az első rész után egy máris visszafogottabb lett: rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekes számomra ez a sztori annyira, mint elsőre hittem. XD Szóval most így állunk. Később persze még simán megszerethetem, ez könnyedén elképzelhető, de az ellenkezője is. Követem tovább.
Persze, ez nem gáz, nekem is volt már kismillió olyan animém, amiről azt hittem, hogy "Fú, majd ez lesz a következő nagy befutó!", aztán pár rész után rájöttem, hogy ez azért nem egészen így van. Előfordult már olyan is, hogy tökre vártam egy sorozatot, de végig sem bírtam nézni. XD Nekem könnyebb dolgom volt, mert imádom a mangáját, ezért nem volt kétséges, hogy megnézem. Bár pár dolgot megváltoztattak, ami nyugodtan maradhatott volna úgy, mint az eredetiben, de ez még bőven vállalható szinten belül mozog. Mellesleg az animében Shinichi olyan kis moe nerd lett, bejön így szemüvegesen. :vigyor:
Titkos írta:Engem meg mostanában kezd érdekelni, mióta megtudtam, hogy befejezett mangából készül, ami nem is túl hosszú. Így talán van rá esély, hogy az anime is véget ér normálisan, vagy max még egy szezont kap, de az már tényleg a szálak elvarrása lesz. (Persze lehet, hogy megnézem az első részt, aztán én is úgy leszek vele, hogy "sajnos totál nem fogott meg", ez elsőre mindig zsákbamacska.)
Ha a Shingeki 8 kötetét úgy dolgozták fel 25 részben, hogy még volt benne anime original betoldás is, akkor szerintem simán elképzelhető, hogy a Parasyte anime 24 rész alatt végig megy a mangán. Eredetileg 10 kötetes, de vékonyabb kiadás, a Kodansha adta ki 8 kötetben angolul. (És már jól ki is fogyott mindenhol. Nem baj, most már hivatalos a hír, után fogják nyomni, szóval amint tudom beszerzem eredetiben a mangát. :D )
Szerintem azt már bőven tudod rólam, miként állok hozzá ezekhez a darahorror seinen cuccokhoz, úgyhogy annyit tudok biztatásként mondani, ez nem csak a darálásról szól. Tudom, kicsit unalmas vagyok, mert ezt mindig elmondom, amikor szóba kerül az anime, de tényleg így van és ezt nem győzöm hangsúlyozni. Ahogy korábban írtam, ez nekem a Shingeki seinenben. :vigyor: A műfaja miatt jóval durvább és persze akadnak benne perverz poénok, viszont nem viszik túlzásba, még pont a szórakoztató kategórián belül marad, nem megy át szánalmasba. Ami kérdéses, az maga az alapsztori, hogy mennyire jön be az embereknek, leginkább itt bukhat el a sorozat. Ennél meg csak nem játsszák el azt, hogy végére beraknak valami original hülyeséget, hiszen a manga már befejeződött.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Hi☆sCoool! SeHa Girls

Ahhoz képest hogy mit vártam tőle a cím és az alapfelállás alapján ("aranyos kislányok személyesítenek meg valamit", ezúttal Sega konzolokat), ahhoz képest meg kell mondjam hogy közepesen kellemes csalódás kerekedett ki eddig ebből a 10 perces részekkel operáló szösszenetből: a tavalyi Hyperdimension Neptunia már bepróbálkozott egyszer a konzolos témával de mégsem érződött úgy hogy apait-anyait beleadtak volna (attól függetlenül hogy volt egy-két ügyesebb húzása, mint pölö a pár évvel ezelőtti nagy PSN meghackelésre való utalás), ez a sorozat viszont komolyan ráfekszik arra a témára amit kipécézett magának (minden ami Sega), és ez látszik is a végeredményen. Maguk a szereplők kellemesen tűrhetőek annak ellenére hogy eredetiség különdíjat egyikük sem fogja elvinni és persze a konkrét sztori sem egy komoly okosság, de azért mégiscsak érződik az hogy a sorozat elsősorban a Sega fanok számára lett készítve, amihez képest minden más csak körítés. A felálláshoz képest kellemesen fogyasztható körítés, de mégiscsak körítés.

Amagi Brilliant Park

Avagy az aktuális KyoAni eresztés, amit sokkal tovább bírok követni mint a stúdió termésének túlnyomó részét. Ez alatt annnyit kell érteni hogy a két KyoAni-féle FMP óta egyedül a három évvel ezelőtti Nichijou volt az amit nem csak hogy végig tudtam nézni de ténylegesen be is jött, és habár az Amagi még nem jutott el az említett hármas szintjére, de ennek ellenére is a legelviselhetőbb cím tőlük amit jó ideje láttam. Ehhez az is hozzátartozik hogy a sorozat stílusa bizonyos mértékig eltérőbb ("frissebb" talán nem annyira, de azért ez a faktor is megvan, ahogy a humora is tud "nyersebb" lenni mint az átlag KyoAni) attól amiben a stúdió javarészt utazik, ami annak tudható be hogy az alapul szolgáló novellát ugyanaz a Shoji Gotoh jegyzi akinek a fejéből az FMP is kipattant, illetve a rendező személye is ugyanaz aki az FMP Fumoffu-TSR és a Nichijou fölött is bábáskodott. Az eddigi négy rész alatt mondjuk még nem jutott el addig a sorozat hogy teljesen megnyerjen magának (pölö a szereplőgárda decensen kellemes, de a komolyabb dráma szintjén még nem érdekelnek túlzottan), de még így is jobban le tud kötni ahhoz az előítélethez képest amihez leültem elé, és csak remélni tudom hogy a későbbiek folyamán nem fog leépülni a színvonal, az esetleges további drámát is beleértve.

(Gondolom jó páran már hallottak arról hogy a szereplők nagy részének neve rapperek után lett kitalálva, és személy szerint még most is jópofának tartom hogy így került "megidézésre" például Kanye West vagy 50 Cent)
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Akatsuki no Yona

Közben elkezdtem nézni én is és beértem az eddig kiadott részeket. Nekem különösen tetszik, hogy shoujo és nem shounen, mert abból a kategóriából van bőven a szezonban. Igazából olyan érzésem volt, hogy ezt már láttam máshol is. :D Szerintem elvben nagyon hasonlít a Cross Ange-hoz, de mivel eléggé különböző a stílusuk, meg is látszik a két sorozat közötti különbség. Kezdjük ott, hogy Yona nem igényelt semmilyen varázseszközt a személyisége megváltozásához. Aztán, amikor szegényre rátapadtak a piócák és Hak leszedte róluk, akkor nem kezdett el visítani, sőt fel se képelte a srácot. Hak pedig nem nyáladzott a meztelen női testre és az orrából se eredt el vér, szóval azért bőven látszik, hogy más a műfaja. A karaktereket többsége aranyos, persze azért van 1-2 ember, akit már utálok.
Az egész egyébként kicsit a koreai előszereplős sorozatokra emlékeztet. A narráció egyébként zseniális, amikor az idősebb Yona mesélt a változásokról, az nagyon tetszett. A rajzolás szép, a Pierrot produkált már ennél sokkal szörnyebb grafikát.

Btw, Parasyte 5. rész
Kép
Nem is emlékeztem, hogy még viszonylag az elején volt az a bizonyos esemény.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

KyoAniiii!!!!
Egy részen belül láthattuk a Sucky Sucky Paradise című AV-ét, és láttuk ahogy egy testvér behatol a húgába! Jó mondjuk japánban amilyen extrém dolgok vannak egy állatos videó (Animal Video) nem jelent akkora felháborodást. És igaz a másik esetben sem láttuk magát ahogy a kés behatol, de a vérző seb elég durva volt, és megkéselni a saját húgodat, elég elborult csávó volt a tag.

Kegyetlen az Amagi főleg a kabala állatkák miatt. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Azt én sem mondanám az Amagi-ra hogy a KyoAni eddigi legviccesebb dobásáról lenne szó (a Fumoffu erősen uralkodik ezen a téren, és szerintem a Nichijou sincs sokkal lemaradva tőle), de minél több rész megy le belőle, annál inkább gondolom azt hogy az említett két cím óta a leginkább emészthető sorozat tőlük ha humorról van szó (meg minden másról, de ez csak magánvéleményes mellékes), konkrétan a hatodik-hetedik rész alatt kezdtem el úgy igazán érezni hogy "jepp, ez tényleg ugyanabból a fejből pattant ki amiből a Fumoffu is". Nem mintha azelőtt nem lett volna jobban tűrhetőbb a sorozat mint az átlag KyoAni, és még most se mondanám biztosan azt hogy ez dettó Fumoffu színvonal, de a hatodik-hetedik rész már tényleg olyasmi volt amit el tudnék képzelni olyasminek amit az egykori KyoAni dobott volna össze. Beleértve a (női szereplőket bevonó) fanservice-t is: vanni van, de közel sem olyan vészes hogy bármiféle negatív módon beköpjön az összképbe, de azért mégiscsak érződik ezen a területen is az hogy az Amagi egy kissé másabb (bár szó mi szó, az AV-s poén a hatodik részben kvázi úgy üt el a mostani KyoAni-tól hogy csak na, és a KyoAni rá is dobott erre még egy lapátot azzal hogy a kérdéses szereplő szinkronhangja éppenséggel olyasvalaki akinek van egy pár hentai szerep a repertoárjában).
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Btw haladtam közben kicsit a Terra Formars nevű mesterművel, és továbbra is egy zseniális bullshit. :D Ezek a mutálódott űrniggercsótányok változatlanul mulattatnak, ahogy a női nemet ezúttal is sikerült totálisan meggyalázni. Nem mellesleg néha kimondottan olyan érzésem van, mintha egy DBZ+Elfen Lied hibrid lenne a cucc...
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mordályos nyul írta:Fogadok lehetne olyan strand-epizódot csinálni, ami úgy lenne klisé, hogy mégsem. (Nem kizárt, hogy volt is már, szal ha valaki tud ilyet, küldje, érdekel.)
Huh, hát strand-epizódot nem tudok mondani, de onsen-epizód van olyan, ami nem szokványos. Erre jó példa az Uchouten Kazoku, azt tudom ajánlani. :wink:
A mordályos nyúl írta:Egyébként nem is az számít, hogy mi hányszor volt már valami elsütve, hanem az előadásmód
:goodpost: Korábban én is említettem már ezt, hogy az első animék után már minden koppintás, csak ugye az a nem mindegy, hogyan adják elő a nagyérdeműnek.
Surci írta:Most gondolok itt pl. a Shingekire, ami az összes shounen klisé-karaktert felvonultatja, mégis egy baromira élvezetes sorozatot kapunk, mert egyszerűen jól van összerakva a sztori, meg van egy kellően rejtélyes háttértörténet, ami úgy van előadva, hogy érdekli az embert, hogy végül hová fognak kilyukadni vele. Vagy a TTGL, ami úgy használja ugyanezen kliséket, hogy mindent ezerrel túlhúz, mégis megvan az a GARNESS-hangulata annak a cuccnak, ami miatt epic lesz.
Erre is. :goodpost: Mellesleg most nagyon megleptél, nem hittem, hogy neked is ennyire tetszik a Shingeki. Ha most visszaolvasnám, amit a Shingeki topicba írtam, szerintem jó párszor megemlítettem, hogy bizony vannak benne klisék, nem is kevés, de mégis jól van prezentálva az egész. A TTGL meg szimplán epic, ami még a saját epicségét is felülmúlta, mégse éreztem erőltetettnek.

(Kár, hogy nincs valami awesome post feliratú emotikon, azt most jobban használtam volna ide.)

Amúgy a Kiseijuu se olyan eredeti, de annál is azt érzem, hogy van egy jól összerakott világ és történet, ami minden hétre a képernyőhöz szegez 20 percre. Illetve, ha már a friss animék topicjában vagyunk, megemlíteném a Shingeki no Bahamutot, mert annak ellenére, hogy egy kártyajáték az alapja sokkal pöpecebbül össze van rakva, mint a Cross Ange. Ott meg a kiválasztott témát lövik el, meg a szokásos fantasy elemeket, csakhogy normális karakterek vannak benne, a legtöbbjüket lehet kedvelni. Ange-éknál inkább azt érzem, hogy taszítanak vagy tök semlegesek a szereplők.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

/OFF
Rui-chan írta:
Surci írta:Most gondolok itt pl. a Shingekire, ami az összes shounen klisé-karaktert felvonultatja(...)
Erre is. :goodpost: Mellesleg most nagyon megleptél, nem hittem, hogy neked is ennyire tetszik a Shingeki.
Ja. Végre egy pörgős shounen-fight, amiben rendes sztori és karakterfejlődés van, és főleg nem retardált, hanem komolyan is vehető (jó, persze, én is olvastam Jim "buglistáját", és az ilyesmire elég háklis is vagyok, de a shingekiben egyszerűen fel se tűnt, annyira lekötött az egész). 3 nap alatt lenyomtam, a folytatást a mangóban meg a következő napon, pedig volt vagy még 5 kötet.

/ON

Leszedtem már a Kiseijuu eddig kijött részeit. Még nem volt időm rá, és így látatlanban nem nagyon mondanék semmit, de elég "érdekes" thriller-horrorként van előadva (szvsz a horror talán az egyetlen olyan műfaj ami komolyanvehetetlen animében), a másik meg hogy erről rögtön ez ugrott be, szal elsőre nem a reszketésfaktort erősíti.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Én a Shingekit igazából két ok miatt nem olvastam tovább:
- az első elég banális: nem különösebben szeretek mangát olvasni, ritkán teszem meg
- a második pont a karakterek miatt. Ahogy írtátok, klisék a karakterek, de a legtöbb, legalábbis az animében, megmarad ennél a klisénél. Nem éreztem, hogy igazán aggódnék értük; Marco meghalt, és úgy voltam vele, na és? 10 szereplőből 9 ha meghalna, nem érdekelne, mert annyira nem érzek irántuk semmit, hogy teljesen hidegen hagy a sorsuk, ami egy ilyen történetben pont, hogy fontos lenne.

Viszooooont a 2. évadát majd megnézem, mert úgy hallottam, hogy a folytatásban a mangaka is rájött, hogy naigen, talán érdekesebbé kellene tennie a karaktereket. Vagy rosszul tudom? Mert ha a többség ilyen marad, akkor bár a sztori miatt megnézem az animét, de csalódott leszek :(
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Keelia írta:második pont a karakterek miatt. Ahogy írtátok, klisék a karakterek, de a legtöbb, legalábbis az animében, megmarad ennél a klisénél
Az anime első évadát én főleg a sztori meg az akciók miatt néztem (meg Annácska miatt persze), mert meg kell mondjam, én nagyon vevő vagyok a jól előadott hatásvadászatra. Viszont ha a 2. évad követni fogja a mangót - szerintem erre jó esély van -, akkor nem fog csalódást okozni azoknak se akik nagyobb karakterfejlődéseket is várnak. A manga 2-3 legutóbbi kötete szvsz eléggé ráment erre a vonalra, és jól is sikerült előadnia.

Sajnos egyenlőre nem láttam semmit mikor jönne belőle a 2. szezon.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Leszedtem már a Kiseijuu eddig kijött részeit. Még nem volt időm rá, és így látatlanban nem nagyon mondanék semmit, de elég "érdekes" thriller-horrorként van előadva (szvsz a horror talán az egyetlen olyan műfaj ami komolyanvehetetlen animében), a másik meg hogy erről rögtön ez ugrott be, szal elsőre nem a reszketésfaktort erősíti.
Horrornak annyira nem mondanám, szerintem egyáltalán nem félelmetes. Ellenben néhány helyen eléggé gusztustalan, szóval body horror az erőteljesen jelen van benne. (Bár nekem az élőszereplős horrorokkal is inkább az a gondom, hogy gusztustalan, mintsem félelmetes.) Az elején elsütnek benne néhány szexuális poént, de ezen hamar túllépnek. Szvsz a drámát ötször jobban kezelik benne, mint egy olyan animében, ami direkt erre van ráhangolódva.
Surci írta:
Keelia írta:második pont a karakterek miatt. Ahogy írtátok, klisék a karakterek, de a legtöbb, legalábbis az animében, megmarad ennél a klisénél
Az anime első évadát én főleg a sztori meg az akciók miatt néztem (meg Annácska miatt persze), mert meg kell mondjam, én nagyon vevő vagyok a jól előadott hatásvadászatra. Viszont ha a 2. évad követni fogja a mangót - szerintem erre jó esély van -, akkor nem fog csalódást okozni azoknak se akik nagyobb karakterfejlődéseket is várnak. A manga 2-3 legutóbbi kötete szvsz eléggé ráment erre a vonalra, és jól is sikerült előadnia.

Sajnos egyenlőre nem láttam semmit mikor jönne belőle a 2. szezon.
Attól szerintem senki ne tartson, hogy ugyan olyanok maradnak a karakterek, mint az elején voltak. Sőt! Már az első évadban észrevettem, hogy kezdenek kilépni a karakterek a sablonokból. A két legjobb példa Jean és Armin, meg Eren is mutatott volna némi fejlődést, ha a rendező nem baltázza el az utolsó két részt. :mad: Nagyon nem akarok belemenni a mangába, mert nagyon durván spoileres lenne, de annyit mondhatok, hogy még Mikasa és Levi is eléggé megváltoztak az utóbbi pár kötetben, pedig pont ők ketten a sablon waifu és husbando karakterek. (Bár ettől függetlenül utóbbi még mindig nem tud érdekelni. XD) Talán a legdurvábban Christa változott meg, de vele kapcsolatban még nem tudtam dönteni, hogy tetszik-e vagy sem ez a dolog.

A második évadot hivatalosan bejelentették, szóval most már tuti, hogy lesz. A rossz hír az, hogy csak 2016-ban érkezik. Mondjuk valamilyen szinten megértem, mert a Wit Studio nem egy hatalmas cég, na meg eléggé friss stúdió, és az egy dolog, hogy a Production I.G. tesz mögéjük egy kis támogatást, de mégse lesznek ettől Sunrise, akik minden szezonban ki tudnak lökni magukból egy új Gundam animét, plusz még valamit. A Wit Studionak jövőre már tervbe van véve egy original cucc, a Rolling Girls, illetve az Owari no Seraph ln adaptáció, plusz az egyik Itoh Project moviet is bevállalták.
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Keelia »

"Már az első évadban észrevettem, hogy kezdenek kilépni a karakterek a sablonokból."

Nos, én sajnos nem, ezt sajnáltam is. Arminnál vettem észre egyedül ezt, sajnos nem sikerült kedvenc karaktert találnom a sorozatból, ami nálam elég ritkán fordul elő. De ha változás várható a jövőben, akkor annak csak örülni tudok, mert a hangulat nagyon jó, és a történet is végre nem egy sablon, hanem tényleg mutat eredetit.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez tényleg nagyon új anime, még ki se jött. Hosoda Mamoru 3 év kihagyás után ismét filmet készít, Bakemono no Ko címmel. Már van hozzá egy rövidke előzetes. A premier július 11-én lesz Japánban, szóval mi még várhatunk rá közel egy évet.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Hosoda Mamoru 3 év kihagyás után ismét filmet készít
HYPE.exe

Más: Néha komolyan mondom, "jól" esik ilyen kamu chartokat nézegetni. Áh, Titkos fél karját odaadnám (bocs, az enyémre még szükség van :D) egy Oyasumi PunPun adaptációért, de a Vinland Sagát és a Plutót sem utasítanám vissza. (Mondjuk valahol poén, since a Parasyte, az AssClass, a Nisekoi és ISTENI ONIISAMA kaptak végül animét, szal háááátha. Kár, hogy a PunPunt valsz egyik programblokk sem engedné be, vagy ha igen, szénné lenne cenzúrázva az egész.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Áh, Titkos fél karját odaadnám (bocs, az enyémre még szükség van :D)
Kössünk üzletet az animestúdiókkal: csinálnak egy mangahű adaptációt az Onani Master Kurosawából, cserébe adom a fél karomat, oké? :lol: (Addig pedig a fenti chartból megnézem a "Who cares if I'm the bad guy? Fuck yeah, I got bitches!" című animét, érzem, hogy fajsúlyos és mély történettel lesz dolgom. XDDD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:A Cross Ange hozzászólásokat áthelyeztem egy külön topikba. Csak az offtopicot töröltem.
Így már mindjárt jobb, sőt, még meg is köszönöm, mivel az elején még nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet kéne ennek egy külön topic. :) (Csak akkor még nem tudtam, hogy rajtam kívül fogja-e bárki is nézni, meg pár epizód alatt annyira gagyivá vált, hogy kérdéses lett számomra, hogy nyissak-e neki csak azért topicot, hogy aztán részről-részre lefikázzuk. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi: Az AgK fullretard végéről még nem tudok nyilatkozni, hiszen a 15. részig láttam csak és a mangáról is annyit tudok, amennyit tőled olvastam. Egyébként, ha nem lenne a Pupa, meg a Brynhild, akkor nálam elég esélyesen pályázhatna ez a cucc az év legrosszabb animéjének címére. Bármennyire is jelen van benne a gore, meg izgulhatsz a karakterekért, nálam ez nem működik. Egyszerűen baromira nem érdekel, hogy ki hal meg és ki nem, felőlem az is lehetne az anime vége, hogy felrobban az egész világ vagy mittomén. :dirr: A TerraFormarsról meg éppen én tudok jobban nyilatkozni, már ami a mangát illeti, mert 9 kötetet letudtam belőle. Sz'al az is ilyen 3-4 pontos kategória nálam (a manga olyan 5 körül van most, bár az is hangulat függő) és pár dolgot kihagytak az adaptációból, aminek örültem volna, de ez van. Viszont Adolf sztorija még tetszett is, sőt sajnáltam az ürgét, és látszik, hogy ott azért kicsit gondolkodott a mangaka, amikor összehozta azt a részt. AgK esetén pedig egyetlen dolgot bírok belőle: a zenét. Remélem minél előbb lesz OST, szeretném már hallgatni. A legutóbbi részben (nálam ez jelenleg a 15.) volt valami szöveges dal, nem csak zene, ami igencsak epicre sikerült.

Surci: Aham, most mondhatni párhuzamosan nézem a kettőt és valóban az Ange jön be jobban. Annál látom, hogy lehet belőle valami, mert a világról alig észrevehetően ugyan, de csöpögtetnek információkat a nézőnek. Ange pedig még mindig jobban kedvelhető karakter, mint Tatsumi. Bár elvileg ugye Akame lenne a főszereplő, de erről már írtam fentebb.
Surci írta:vagy csak simán a főszereplő szefós gyerek a képernyőn, úgy éreztem el kell pusztítanom valami szépet a világból, hogy ki tudjam fejezni azt a szintű RAGE-et ami bennem tombol
:lol: Neked is könyvet kéne írnod, mint ahogy Cruelnak javasoltuk. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Terra Formars

13 részes portfólió arról, hogyan kell ugyanazt a szart ismételgetni: Csótányirtás shounen-fightba illő képességekkel, random szereplők random sztorija (aminek sokszor semmi vonzata nincs a jelenre nézve) és... jah, ennyi. Ez volt a sztori, ez volt a karakterfejlődés, ez volt... minden. A vér valahogy mindig folyt, a női karaktereket valahogy mindig sikerült porba alázni ("yeey", hímsovinizmus... >____>) és az egész végül nem vezetett sehova.

3/10, de csak azért, mert a rendezésnek (naná, Hamasaki a terepén játszhatott) voltak néha kimondottan jó pillanatai.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Terra Formars

13 részes portfólió arról, hogyan kell ugyanazt a szart ismételgetni: Csótányirtás shounen-fightba illő képességekkel, random szereplők random sztorija (aminek sokszor semmi vonzata nincs a jelenre nézve) és... jah, ennyi. Ez volt a sztori, ez volt a karakterfejlődés, ez volt... minden. A vér valahogy mindig folyt, a női karaktereket valahogy mindig sikerült porba alázni ("yeey", hímsovinizmus... >____>) és az egész végül nem vezetett sehova.

3/10, de csak azért, mert a rendezésnek (naná, Hamasaki a terepén játszhatott) voltak néha kimondottan jó pillanatai.
Oké, akkor nem vesztettem semmit, hogy a manga ismerében az animét inkább el sem kezdtem. XD (Már annál is éreztem, hogy minimum nekem kéne írnom, vagy legalább "szakmai tanácsadójuknak" lennem, akkor legalább a "bugfightok" változatosak, izgalmasak és szegről-végről reálisak lettek volna benne. XD Bár lehet ezt az egészet az sem mentette volna meg. XDDD Mondjuk nem tudom, merre ment a sztori hosszabb távon, de ha már shounen fight, én pontosan azt csináltam volna: a fekacsótányokat leverték volna az első arcban és utána ilyen "alakváltó vs alakváltó" fightokat nyomtak volna, ormányosbogár áthatolhatatlan páncélja a tőrösdarázs ellen, meg hasonló húzások. XDDD) Ja, amúgy a vérfolyáshoz meg a hímsovinizmushoz még annyit, hogy ezek mellé lazán felírhatjuk azt a röhejes húzást is, hogy a csótányok amúgy frankón az ilyen "sztereotip fekete" sémát követték, szóval már komolyan azt vártam egy idő után, hogy az egyikük bal kezében görögdinnyével, jobb kezében Kool-Aid-es pohárral indul harcba, vagy valami... :D (Az ilyeneket én amúgy általában elnézem, de itt már rohadtul feltűnő volt, plusz ahogy írod, ott voltak mellette az egyéb baromságok is. XD)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Amagi Brillianto Park

Éreztem én, hogy múlthéten kellett volna értékelni. Vicces volt, de tökéletestől messze volt. Nem tudom az eredetije hogyan áll, lehetne-e folytatni még valamikor, de ha lehetne is inkább a FMP-ot folytassa Kyoani. Igaz abból még meg kéne néznem egy sorozatot. (Most már lehet nem kéne tovább arra várnom, hogy egy magyar csatorna leadja. :dirr:)

Gugure! Kokkuri-san
Ono Daisuke + egy loli. Tud ez a formátum bukni.
Spoiler: Saito Chiwa, Sakurai Takahiro, Nakata Jouji, Shiraishi Ryoko, Hirohashi Ryou, Kanemoto Hisako, Yukana, Tamura Yukari, Satou Rina. :)
A poénok tálalása, és a narráció is nagyon japán stílusban volt, ezt az egyet tudom elképzelni indoknak, ha valakinek nem tetszene minden részlete.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Titkos, ezt muszáj lesz nézned, ma indult! Kedvencgyanús :D
Eddig így a kép alapján olyan, mintha az Upotte!! és a Girls und Panzer eltitkolt zabigyereke lenne a cucc. :dirr: Amúgy mi a neve ennek a csodának? XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Titkos, ezt muszáj lesz nézned, ma indult! Kedvencgyanús :D
Eddig így a kép alapján olyan, mintha az Upotte!! és a Girls und Panzer eltitkolt zabigyereke lenne a cucc. :dirr: Amúgy mi a neve ennek a csodának? XD
Miritary!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Titkos, ezt muszáj lesz nézned, ma indult! Kedvencgyanús :D
Eddig így a kép alapján olyan, mintha az Upotte!! és a Girls und Panzer eltitkolt zabigyereke lenne a cucc. :dirr: Amúgy mi a neve ennek a csodának? XD
Miritary!
Amikor elolvastam, hogy mi a címe, hangosan felröhögtem... aztán sajnálattal láttam meg, hogy a linkelt trélerben latin betükkel helyesen volt írva D:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Inkább így hagytam, mert egyelőre csak akkor adja ki a Google/Youtube ha engrishül írjuk.
Válasz küldése