Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Titkos, ezt muszáj lesz nézned, ma indult! Kedvencgyanús :D
Eddig így a kép alapján olyan, mintha az Upotte!! és a Girls und Panzer eltitkolt zabigyereke lenne a cucc. :dirr: Amúgy mi a neve ennek a csodának? XD
Miritary!
Valahol látok arra egy halovány esélyt, hogy talán még viccesen is elsülhet, kellő mennyiségű öniróniával, de így a trailer alapján, valószínűbbnek tűnik, hogy ez is kb. annyira lesz "vicces", mint a Kill Me Baby. Azaz egyenlőre Jagi.jpg lenne a reakcióm erre. ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én egy ilyen trailer után már semmi jóban nem reménykedek, viszont azt bírom, hogy továbbra sem restek a legkülönfélébb alibi sztorikat ellőni még az ilyen, egyértelműen nem történetorientált (hogy finom legyek XD) daraboknál sem. XD Lásd MAL, hihetetlen, hogy még külön grófságneveket, meg hasonlókat is csináltak egy "Looser-kun and his three little lolis" animéhez. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Titkos, ezt muszáj lesz nézned, ma indult! Kedvencgyanús :D
Eddig így a kép alapján olyan, mintha az Upotte!! és a Girls und Panzer eltitkolt zabigyereke lenne a cucc. :dirr: Amúgy mi a neve ennek a csodának? XD
Miritary!
Néztem MAL-on jelenleg 5.88-as átlaggal bír, szóval az átütő siker garantált. :dirr:

A téli szezonból egyelőre csak egy olyan anime jött ki, amit kiszemeltem, a többire még várni kell, mert csak most kezdik vetíteni a legtöbb első részt. Na szóval, meglestem a Yuri Kuma Arashi című csodát. Ikuhara bácsi stílusát már elég jól ismerem, hiszen láttam az előző animéit. De ahogy tumblr-ön valaki találóan megfogalmazta: "Megnéztem az Utenát, megnéztem a Penguindrumot, ezek után azt hittem, hogy mindenre fel vagyok készülve... Hát nem." Az igaz, hogy az első rész alapján tényleg csak arról tudok nyilatkozni, messzemenő következtetéseket még nem vonnék le. Abban viszont már most biztos vagyok, hogy jobban hajaz a Penguindrumra, mint az Utenára. A rajzolás tetszik, a zenék is nagyon jók, ilyen téren nem lehet okom panaszra. Kicsit a "bele a pofádba" yuri fanservicet visszavehetnék.
Bővebben is akarok majd írni, de ez valószínűleg a jövő hétre fog csúszni, akkorra már túl leszek minden vizsgámon és kicsit több időm lesz fórumozni. (Záróvizsga majd 20-án esedékes, amire tanulni is szándékozok, szóval teljes visszatérés majd utána lesz.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Yuri Kuma Arashinak én is csekkoltam az első részét, de eddig az erősen dobásra ingerlő elemei jóval nagyobb arányt képviselnek, mint az erények. Még egy részt kap azért, aztán meglátjuk, de ezzel most valahogy nem fog nálam bevágódni Ikuhara.

Ellenben néztem... *tratratra*... *nagy levegő* szóval... Kantai Collection-t. Erre mondta is egyik haver tegnap, hogy "mesélj még az out of character énedről", de igazából ez egy olyan cím, ami kvázi megkerülhetetlen, ha az ember kotorászik az animés contentek közt a net zavaros vizein. Elsőre meglepően fogyasztható volt, bár persze moe overdose ezerrel, de mellette van valami alibi-plot is, illetve eksön, ami nem is volt rossz és még a CG is egész korrekt(!). Fubuki egyelőre jó választás MC-nek, bár én spec Yuubarira leszek majd kíváncsi.

Egyébként meg poén az egész, az abyssalok tisztára olyanok, mintha a Black Rock Shooterből másztak volna elő, aztán van egy rakat military dolog (bár ezeket a non-militaryfag énem inkább csak a fun kedvéért említi), de ami a legjobb: nyílvesszők, amik világháborús repülőkké alakulnak. xD

Egyelőre nézős.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Ellenben néztem... *tratratra*... *nagy levegő* szóval... Kantai Collection-t. Erre mondta is egyik haver tegnap, hogy "mesélj még az out of character énedről", de igazából ez egy olyan cím, ami kvázi megkerülhetetlen, ha az ember kotorászik az animés contentek közt a net zavaros vizein.
Egyelőre még ellenállok, már csak azért is, mert OJ azt mondta, hogy elég erőteljesen hajaz a Strike Witchesre, amit 2 rész után hajítottam a kukába. Azért kíváncsi vagyok, hogy a későbbiekben miként fogsz erről nyilatkozni.

Tokyo Ghoul S2 1. rész
Hm... és megint csak hm... Az elején még felcsillant bennem a remény, hogy mégis a manga vonalát fogják tovább vinni, de sajnos az epizód vége rácáfolt erre. Nem tudom mi értelme van, pláne úgy, hogy maga a mangaka írja az anime original sztorit is, tehát semmivel se lennének hátrébb vagy előrébb, ha fellapoznák azokat a bizonyos fekete-fehér oldalakat. :weh: Ennek az első része alapján meg pláne nem tudok merre elindulni, mert semmi támpontom nincs. Szóval még ha akarnám se tudnám összehasonlítani a két verziót. ^^" Volt benne Touka vs. Ayato, aztán meg Kaneki vs. Ayato, de nem teljesen, pedig az a bizonyos jelenet nagyon brutális lett volna. Egyébként nem tudom mi van velem, az első évadban még utáltam Tsukiyamát, aztán eltelt egy szezon, elkezdtem olvasni a mangát, tumblrön beszippantott a fandom, és most azt vettem észre, hogy elvigyorodtam, amikor megjelent ebben a részben. Cenzúra nem volt benne, ami meglepett, különösen az első évad "kitakarjuk a fél képernyőt" megoldása után. Az OP érdekes, kicsit mintha Shaft stílust vettek volna át, maga a szám egyébként gyönyörű. Az ED mangás rajzolást kapott, nagyon szép, csak a zene nem fogott meg annyira.
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Keelia »

A trailer után muszáj volt megnéznem az első részt ebből: Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu Love!

És meggyőzött XD Elég troll animének néz ki, ami minden ízében kiparodizálja a mahou shoujo-t, átforgatva mahou shounen-be. Minden ms klisé benne van kb., csak hogy milyen lenne a valóságban ez :D Bár majdnem kiégett a szemem (ez a sok rózsaszín, meg szív kicsit sok volt), de teljesen megérte. Szezononként talán 2, max. 3 animét ha nézek, de tuti ez lesz az egyik, mert egyszerűen vicces, és én imádom a paródiákat :D
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A Parasyte hozzászólások az utóbbi 2 oldalról át lettek helyezve a Parasyte témába.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^Köszi Hikari, már akartam is kérni, de megelőztél.

Két újabb szezonos akadt fent a hálómon és eddig még nem is okoztak csalódást.
Idolmaster Cinderella Girls
Még mielőtt valaki nagyon kiakadna, hogy ilyeneket nézek, elmondanám, hogy az előző sorozatnak is nagy rajongója vagyok, mert végre egy zenés SoL, amiben nem csak alibiként van benne az ének és tánc, ráadásul az iskolai műdrámát is hanyagolják. A lányok iskolai életét alig mutatják, amit remélem ebben az új sorozatban is be fognak tartani.
Az első rész cuki volt. ::^_^:: Úgy látszik ez kicsit másabb irányba fog menni, mint az alap sorozat. A három főbb karakter beszervezését még csak most kezdték el. A producer ugyan tényleg nem egy érzelmileg kiemelkedő ember, viszont az elszántságán jókat mosolyogtam. A végén már tényleg kezdett kicsit gyanús lenni, ahogy állandóan az iskola körül bóklászott. Uzuki a szokásos genki főszereplő, nekem Haruka szimpatikusabb volt a 765 csapatból. Egyébként ők is kaptak egy gyors cameót, egy plakát képében. Rin pedig tényleg a hűvös szépség, aki egyelőre még idol se akar lenni. Gondolom a többiek majd úgyis meggyőzik, hogy maradjon a csapatban.
Az OP szép lett, tetszenek a ruhák, amiket kaptak a lányok. Az ED talán egy picit jobb lett, persze még hallanom kell beszéd nélkül is. A1-ék beletették a pénzüket, jó lett a grafika.

Death Parade
Bevallom töredelmesen, hogy az OVA-t még mindig nem néztem meg, de lehet ezek után csak még kevésbé fog érdekelni. Na jó, azért illene megnézni, mégis az az eredeti, meg minden. Mi történik itt kérem szépen, végre egy játékkal és misztikummal kapcsolatos anime, amiben nem csöcsök vagy loli fanservice ömlik a nyakunkba!? És még a grafika is tök jó? Igen, végre! MadHouse, gratulálok, így kell kissé creepy, de jó kis pszichológiai hadviselést indítani! Annyira "jó volt látni" (elvontabb értelemben, mert amúgy nem igazán), ahogy a házaspár szépen egymás ellen fordult, mert apró kis bakik miatt kiborult a bili. Kezdődött a kölcsönös önfeláldozással, mindketten szerették volna elkerülni, hogy fájdalmat okozzanak. Aztán jöttek azok az üres tekintetek és a bekattanás, brrr... A fehér hajú csávó azzal a rezzenéstelen arcával és kimért hangjával a frászt hozta rám. A többiek is érdekes figurának tűnnek, és valószínűleg összefüggő sztorit is kapunk.
Aki egy kicsit jártas a keleti mitológiákban, még annyira nem is lepődhetett meg az eredményen, elvégre a liftajtó fölötti két maszk igencsak árulkodó. :wink: Mondjuk a biztonság kedvéért az egyik szereplő lelőtte ezt a poént.
Fú, még mindig a hatása alatt vagyok. :shock: Heavy breathing, szivárvány hányás, meg minden ilyesmi.

Ja igen, és DAT opening! Kevés esélyt látok arra, hogy bármi más felülmúlja a szezonban, mert konkrétan háromszor tekertem vissza, mielőtt mentem volna tovább a részben. Komolyan, nem sok kellett hozzá, hogy felálljak a székből és elkezdjek táncolni.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

20 perc múlva meet lesz és az a terv, hogy első részek az új szezonból. Kérek ajánlókat, de csak címeket. :)
ja és második-harmadik évadok kiejtve.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Surci írta:Látom Jim, neked is bejött az AgK! LOL
Majdnem a "legjobb" sorozat amit eddig láttam. :vigyor:

SAO II hype után néztem meg s ignoráltam minden más külsős infót, ott tele is bőgtem egy tucat zsepit, láttam nem kapott túl magas pontszámot de nekem lelki gyömöszölésre abszolúte tökéletes volt. ^^

Utána jött ez a remekmű s elrabolt 40 percet az életemből de gyorsan átnéztem a listám és váltottam a Toradora-ra .... most elégedett vagyok. ::^_^::

(ja Ayla én nem tok segíteni ilyesmiben^^)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

ViharTáncos írta:Üzenném a készítőknek szeretettel akik ezt az epikus remekművet össze rakták GO F....K Y........LF!!!
Oké, ezen fél óráig fetrengtem a röhögéstől. :lol: Köszi! XD

Amúgy belenéztem ebbe a Rolling Girls-be, mert azt találták írni, hogy van olyan kattant, mint a TTGL. Eddig inkább a KLK-féle kattantság jön át belőle, meg elég erőteljesen otaku-moe irányba el. Tényleg olyan, mint valami K-ON lányok motoron cucc. Mondjuk azért nagy pacsi a készítőknek, hogy végre szerepelnek benne olyan csajok, akik úgy tudnak seggeket szétrúgni, hogy közben az övék nem látszik ki. Amúgy így 3 rész után azt kérdezem, hogy minek nézem még!? Egyelőre semmi olyat nem találtam a már említett viszonylagos fanservice-mentesség mellett, amitől meg tudna fogni a sorozat. A lányok átlagossága azért dicséretes, legalább a szlogent betartották, miszerint az "átlagos menti meg a világot". Bár a harmadik rész fő konfliktusa elég WTF volt, vannak ilyen különleges kövek, amiket bizonyos emberek birtokolnak. Az egyik ilyen csaj, akinél van egy rózsaszín (!!!) kő, elveszti és égre-földre ezt keresi mindenki. Közben csak annyi történt, hogy amikor tett egy hirtelen mozdulatot, valami életnagyságú sztár-pasi szobor műhajában landolt, csak nem vette észre. ^^"

A Death Parade még mindig jó, szóval szerintem tegyetek vele egy próbát. Úgy tűnik inkább epizodikus lesz, de mintha pedzegettek volna valami háttérsztorit is. A Kiseijuu mellett a másik nagy kedvencem a szezonban. Korábban kijött belőle egy OVA Death Billiards néven, ez is ilyen kezdő animátor project részeként. Szerencsére a Madhouse látott benne elég fantáziát és ez már rendesen egy 12 részes sorozat lesz.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Tényleg olyan, mint valami K-ON lányok motoron cucc.
Jut eszembe, azt láttátok már, hogy tavasszal jön a K-ON 2? :lol: A változatosság kedvéért megint KyoAni és megint négy zenész csaj. Ezúttal kiderül, vajon tényleg el lehet-e adni teljesen ugyanazt még egyszer. XD (Sajnos tudom, hogy igen. :dirr:) De hogy valami jót is mondjak róla, a zene már helyből jobb, mint a K-ON-ban (már ha ilyesmi stílusút használnak majd az animében is és nem csak valami trailer-etetés), ha kevesebb tortát esznek és többet szaxofonoznak, tán még valami élvezhető is kisül majd belőle. XD (Btw, a karik feltűnésük sorrendjében a trailerben, ha valakinek nem lenne egyértelmű: Yui, Ritsu, Mugi és Mio. :lol: )
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta:
ViharTáncos írta:Üzenném a készítőknek szeretettel akik ezt az epikus remekművet össze rakták GO F....K Y........LF!!!
Oké, ezen fél óráig fetrengtem a röhögéstől. :lol: Köszi! XD
Szívesen ::^_^:: gondolkoztam azon hogy akár montázsban is meglehet csinálni ahogy rosszabbnál rosszabb animék jönnek szembe a Sidius-sal végén teljesen kiborul. :D

Ez a Rolling Girls az én stílusomnak tűnik, valaszínű nézős lesz
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nos, végül megnéztük a Rolling Girls és a Yoru no Yatterman első részeket, valamint kihagytuk a Shinmai Maouno Testament-et és néztünk helyette HOTD első részt. :D

A Rolling Girls-nél van jobb is amit nézzek. Nekem túl fárasztó volt. Ha majd jön valami szép feedback, akkor viszont lehet, hogy folytatom, de nem most, az fix.

Yoru no Yatterman -t csak ajánlani tudom, egész szépen van összerakva és enyhén Mawaru Penguindrum-feelingem volt tőle, ami a könnyeket jelenti. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi hogyan fog történni.

A Shinmai Maouno Testament-et pedig az egyik diák látta és mikor be akartam tenni, közölte, hogy abba annyi az ecchi, mint a To Love Ru mangában, azaz borderlinde hentai. Ekkor azt mondtam, jó akkor ne nézzük, meg ha már ecchi meg borderline hentai nézzünk valami értelmesebbet: HOTD :dirr: Mondanom sem kell, ez lett az egész animeklub kedvence. Ha már csöcsök és vér, akkor professzionálisan!

Nemrég vettem észre, hogy MALon 40 sorozatom van félbehagyva, és ez nem szép tőlem. Szépen elkezdem befejezni lassacskán mindezt, bár megeshet, hogy egy pár majd a Dropped-ben fog landolni, de ne üldögéljenek már ott.

Jelenleg amit folytatni fogok:
Akame ga Kill <-- 19-es résznél befagyasztottam, de mostmár aztán....!
Bakemonogatari <--- 8-as résztől nem néztem tovább, asszem akkor éppen mental breakdown volt
Sailor Moon Crystal <-- ez ongoing, ez természetes
Durararax2Shou <--- ezis <3
Sword Art Online 2 <-- az agymosásos csajok után ledobta az agyam a szíjat és jégre tettem, de azért érdekelne, mit mutattak fel végül.
Togainu no Chi <--- már nem is emlékszem mi ez, de mintha valami yaoi lenne vagymi o.O (két rész maradt hátra)
Tokyo Ghoul <-- NA EZ ÉRDEKEL. Végre nem vagyok depis, szal tudom folytatni :D

Titkos, engem nem zavar a K-ON copy paste (nem K-ON2, mert a sorozatnak lett második felvonása is, ha emlékszel.) főleg, mert néha késztetésem van újranézni, de így leglább lehet nézni újat :dirr: És ha véletlenül jazz-banda lenne a lánycsapat az nagyon menő lenne. Vajon emelik a színvonalat egy szép OSTtal? Nem. De több csillámot biztos kapunk az arcunkba, ahogy elnézem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

AZ ANIME-ALKOTÓK HITVALLÁSA

Mindenkinek köszönöm a munkáját!

A sorozat-mendzser, Miyamori vagyok.

Izé... köszönöm a lehetőséget!

Tudom, furán hangzik, de meglep, hogy ennyien vettek részt a 3. Osztag készítésében.

Elnézést kérek, hogy ilyesmit mondok.

De itt vannak, akik megírták a történetet, akik megrajzolták a karaktereket, akik megmozgatták őket, akik hozzáadták a hangjukat, a zenéjüket.

Rengeteg ember kellett hozzá különböző tudással és sokféle tehetséggel, hogy elkészülhessen a 3. Osztag.

És nem csak a közvetlenül. Segítséget kaptunk közvetetten is, a régi időkből és más stúdióktól.

Rájöttem, ha ezeket is hozzávesszük, emberek százezreinek évtizednyi munkája adódik össze a nézők érzelmeivel és gondolataival, hogy egy új anime születhessen.

Lehet, hogy ez csak egy kis gyertyaláng.

De ahogy tovább és tovább adjuk ezt a lángot, örökmécses lesz belőle, melynek fénye majd beborítja az egész világot!

Ezért szeretném a jövőben is elvinni ezt a fényt az emberek életébe!

Nagyon szépen köszönöm, és remélem a jövőben is együtt dolgozhatunk majd!

EGÉSZSÉGÜNKRE!

Kép
Kép
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Az új szezon szavakban:

Arslan - biztató
Rinne - cuki
Fate - szokásos
Ninja - gyökér

Eddig ennyi.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tavaszi szezon - első ránézésre

Sidonia no Kishi: Daikyuu Wakusei Seneki
A 3D CG miatt sokan nem szeretik, engem azonban a történettel, a karakterekkel és a nem mindennapi hozzáállással bizonyos dolgok felé azonnal levettek a lábamról már az első évadban. Ez a lelkesedés mostanra sem csökkent, sőt mivel újabb bonyodalmakat hoztak be, még jobban tetszik az egész. Tsumugi felbukkanása az első részben pedig csak hab volt a tortán. Ő tulajdonképpen egy mesterséges Gauna – olyan monszták, akik ellen harcolnak -, de az emberek oldalán áll és hihetetlenül cuki karakter. Tömegpusztító fegyver egy 10 éves kislány személyiségével. Engem megvett kilóra, amikor olvastam a mangát.

Arslan Senki
Annyira nem voltam fellelkesülve, de az első részek meggyőztek, hogy érdemes lesz követni. Tetszik a világ, ahol játszódik, illetve a karakterek a tömegsablonnál kissé eredetibbnek tűnnek. Egyedül a CG-t kell szoknom, ami néhány helyen eléggé rondára sikerült. Azt hallottam, hogy politikai ármánykodásoknak sem lesz híján a történet, ami csak rádobott egy lapáttal. A mangánál a Fullmetal Alchemist szerzője működött közre, ezért remélem, hogy a szokásos shounen gyakásnál többet fog nyújtani. Bár az eddigi tapasztalataim alapján a női mangakák érzelmeket is visznek a történetbe, ami nem egy hátrány.

Kekkai Sensen
Őrült világ, őrült karakterek, de mégse a beszívott fajtából, amit annyira nem kedvelek. Kicsit olyan, mintha a Durarara és a Space Dandy szerelemgyereke lenne. A sci-fi alap miatt eleve bejön és eddig maximálisan hozza azt a szintet, amit elvártam. Azért csúszott lejjebb a listán, mert volt pár jelenet, ami eléggé lefárasztott így kezdésként. Egyébként már annyira megszoktam, hogy szinte minden anime Japánban játszódik (vagy az űrben), ezért New York elsőre furcsának tűnt. Szerintem lesz még bonyolítás a történet körül, amit nem bánok.

Owari no Seraph
Az a baj a Wit Studio és Sawano Hiroyuki párossal, hogy automatikusan a Shingekit kötöm hozzájuk, ezért folyamatosan hasonlítom össze a kettőt. Lényegében annyira nem különböznek, de próbálok leszokni erről a hasonlítgatásról. Nem tagadom, a klisék ömlenek az arcomba, mintha muszáj lenne, azonban engem lepett meg a legjobban, hogy annyira nem zavar, mint vártam. Sajnos van egy sejtésem, hogy merre fog haladni a történet, de ne legyen igazam. Amúgy jó látni végre egy olyan vámpíros animét, ami nem nyálas vagy hárem.

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works S2
Egyelőre nem tudom hogyan viszonyuljak ehhez az animéhez. Látványosnak látványos és a Servantokat tök jó viszontlátni, csakhogy annyira nem tud magával ragadni a anime, mint ahogy elképzeltem. Rin baromira idegesítő, sőt talán az összes Master elmehetne a sunyiba, nem hiányoznának. Lehet már nem érdekel annyira a Fate mizéria, mint korábban. Mondjuk a Zero még mindig nagy kedvencem, szóval lehet inkább a tini főszereplőkkel és az iskolai környezettel van problémám. Gilgamesh mondjuk erősen javít az animén.

Kyoukai no Rinne
A supernatural műfaj miatt érdekel, egyébként annyira nem nagy szám. Szerintem Takahashi Rumiko művei nem nekem szólnak, vagy csak bele kell szoknom az animébe. Mindenesetre követni fogom tovább, lehet később meg fogom kedvelni ezt is.

Re-Kan!
A másik sorozat, ami kamikkal és szellemekkel foglalkozik. Eddig ez se olyan jó, mint hittem, de heti egy részt bőven meg tudok belőle nézni. Néha még a poénokon is tudtam nevetni, szóval nincs veszve még semmi. A rajzolás néhol fura, azt szokni kell.

Houkago no Pleiades
Ez a “girls doing things” tipikus példája, ráadásul mahou shoujo köntösbe téve. Rájöttem, hogy ha a stúdió tagjai nem lövik be magukat, akkor a Gainax tud olyan animét készíteni, ami nekem is tetszik. Egyelőre semmi különös, a látvány szép, viszont érdekel, hogy mit hoznak ki ebből.

Gunslinger Stratos: The animation
A rossz hír az, hogy az előzetes sejtéseim beigazolódtak, a jó hír viszont, hogy lehetne ennél rosszabb. Még így se olyan borzasztó, mint egyik-másik játék anime adaptációja, amihez szerencsém volt. Lehet a felénél már kifulladok és abba fogom hagyni, egyelőre viszont még követem.

Eddig még nem dobtam semmit, ami azért elég jó hír, a megérzéseim ezúttal nem hagytak cserben. Van pár anime, amit még dicsérnek a szezonból, engem viszont nem igazán érdekelnek, szóval nem hiszem, hogy azokba belenézek.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mivel megint egy hulla vagyok, hijackelem Rui posztját, hogy mondjam a saját véleményemet eddig a szezonról.
Rui-chan írta:Sidonia no Kishi: Daikyuu Wakusei Seneki
...Ő tulajdonképpen egy mesterséges Gauna – olyan monszták, akik ellen harcolnak -, de az emberek oldalán áll és hihetetlenül cuki karakter. Tömegpusztító fegyver egy 10 éves kislány személyiségével.
És azt se felejtsük el, hogy emberekkel való közvetlen kommunikációra egy olyan méter széles csápot használ, ami a világ legkawaiibb csápja evör. Egyébként teljesen egyetérték, tessék nézni ezt a cuccot 3D CG ide vagy oda.
Rui-chan írta:Owari no Seraph
...Amúgy jó látni végre egy olyan vámpíros animét, ami nem nyálas vagy hárem.
Hát nekem ez is kicsit már a más milyen mód nyálas... de ez nem is zavarna annyira, ha nem lenne baromira kiszámítható eddig a plot. Egy előnyt látok eddig: Shinoa beszólásai.
Rui-chan írta:Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works S2
Egen, masszívan időhúzásnak éreztem az elmúlt két részt, főleg fogtam a fejemet, hogy Ilya halála elvileg akkora hatással kellett volna, hogy bírjon, hogy még külön endinget is kapott. Miközben a kis csaj az egész sorozatban kb. két és fél részben szerepelt. Félre értés ne essék, nincs vele semmi bajom, csak mint karakter ezen az úton (is) annyira mellékes, hogy nem tudom mit kellett ennyire drámáztatni, flashbekét kibővítani. ... jah igen, előző és előző előtti részek flashbekjei messze rövidebbek voltak a vnben. Viszont imho egyik sem adott plusz többletet különösebben.
Rui-chan írta:Gilgamesh mondjuk erősen javít az animén
Thank god.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A szezonról:

Gintama S3 - Yay, hogy újra adják és még mindig nagyon rulz!
Fate Stay Night: UBW második etap - Ugyanolyan, mint az első is volt (azaz lélektelen és középszerű).
Arslan Senki - Majd meglátjuk, egyelőre látok benne potenciált, még ha itt-ott fájóan sok is a klisé és a henci inkább már transzi.

És... ennyi. A Shoukugeki no Soumát dobtam az első rész után (FOODPRON), a Ninja Slayerből 1 percet (sem) bírtam, a Plastic Memories pedig egy nagy adag wasted potential, amiből a harmadik epizód után lett végleg elegem. A komplett karaktergárdával pedig már találkoztam korábban, valami NGE című rejtett cuccban, és mintha bizonyos jeleneteket is láttam volna már ugyanitt.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

OFF/
Junchi írta: A komplett karaktergárdával pedig már találkoztam korábban, valami NGE című rejtett cuccban, és mintha bizonyos jeleneteket is láttam volna már ugyanitt.
Azért azt remélem tudod hogy az NGE című cuccban is voltak bizonyos jelenetek, melyeket már láthattunk régebben valahol máshol is. :vigyor:

/OFF

Az idei szezonból egyenlőre nem nézek semmit, van amit érdemes elkezdeni, mert érdekes és pörgős, meg valami egyedi főszereplő van a középpontban? Szal ilyen Kiseiyuu- vagy Shingeki-féle cucc? A fenti hozzászólásokból úgy látom egyedül talán az Arslant lenne érdemes előszedni, esetleg valami más?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem vagyok egy NGE fan, meg ilyen szinten messze nem érdekel igazából az egész, de azért a Plastic Memories jelenetét én is inkább érzem nyúlásnak (még a karakterdizájn, a szereplők neme és a kameraállás is egyezik... ^^"), mint a Tom & Jerry párhuzamot, ami szerintem inkább csak kifigurázás gyanánt terjed a neten. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:A Shoukugeki no Soumát dobtam az első rész után (FOODPRON), a Ninja Slayerből 1 percet (sem) bírtam, a Plastic Memories pedig egy nagy adag wasted potential, amiből a harmadik epizód után lett végleg elegem.
Ezeket végül el sem kezdtem, Ninja Slayer-ből elég volt az opening, amit Catrin belinkelt és már attól elfüstölt az agyam, tehát azt már alapból kilőttem. A Shoukugeki az adott hype cím a Seraph mellett, ami bőven elég nekem erre a szezonra. (Tumblr-ön úgyis szembe jönnek a kivágott gifek, amik nélkül simán meglennék.) Plastic Memories-t még Conon említettem, hogy talán megnézem, de inkább hagytam, igazából nem nagyon érdekelt.
Surci írta:Azért azt remélem tudod hogy az NGE című cuccban is voltak bizonyos jelenetek, melyeket már láthattunk régebben valahol máshol is. :vigyor:
Ezen most jobban kiégtem, mint a Homurás poénon, amit tegnap linkeltem a viccek topicba. :dirr: Természetesen lementettem a gépemre. XD
Surci írta:Az idei szezonból egyenlőre nem nézek semmit, van amit érdemes elkezdeni, mert érdekes és pörgős, meg valami egyedi főszereplő van a középpontban? Szal ilyen Kiseiyuu- vagy Shingeki-féle cucc? A fenti hozzászólásokból úgy látom egyedül talán az Arslant lenne érdemes előszedni, esetleg valami más?
Sidoniát abszolút, persze ha már előtte letudtad az első évadát. Ahogy Cruel írta fentebb, a 3D CG ellenére is nagyon megéri nézni, mert jó és nem csak egy darálós seinen. Ha bírod a kissé kattant dolgokat (nem FLCL-szintű retardáltságot!), akkor a Kekkai Sensen is megérhet egy próbát.

F/SN: UBW
Gilgamesh for prezident! Egyébként ez egyelőre még kevésbé tetszik, mint az első évad. >__>
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: a Tom & Jerry párhuzamot, ami szerintem inkább csak kifigurázás gyanánt terjed a neten. XD
Persze, ez csak egy hülyeség, nincs köze az NGE-hez, de egyszerűen nem tudtam kihagyni XD.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kekkai Sensen 1-8. Az alapötlet tetszik, akárcsak az, hogy New Yorkban játszódik, méghozzá sok ismert helyszínnel és épülettel (Time Square, Empire State Building, Chrysler Building, Brooklyn Bridge, stb...). az animáció és a CG 10/10, igazi eyecandy, nagyon szépen meg van csinálva ez az anime. Csak mintha ezzel az egésszel nem nagyon tudnának mit kezdeni, a karakterek is elég egysíkúak eddig (bár Leo-t és White-ot ettől függetlenül bírom). Szal valahogy nem látom hová tart ez az egész, eddig "monster of the week"-epizódok voltak, viszont már csak 4 rész, és vége az évadnak. Az ep8 végén utaltak arra hogy talán lesz valami Black-el és a benne élő Zetsubou-Oh-val, talán az utolsó 4 részben ez lesz a központi szál, de akkoris. Szép, jópofa, csak eddig olyan wasted potential-nak érzem. Azért nézem tovább, már csak a szép látványvilág miatt is megéri az a heti 1 rész.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nyári szezon, valaki valamit?

Nekem eddig csak két kiszemeltbe sikerült belenéznem, mert éppen nyaralok, utána meg Con, szóval lehet pár darab még jócskán csúszni fog, de igyekszem majd mindegyikről írni, ahogy azt már korábbi szezonokkal is tettem. (Amúgy a szálláshelyen van net, de nem túl gyors és nem anime letöltésre fogom használni. :dirr:) Az eddigi kettő közül az egyik awesome, a másik pedig just for fun kategóriába esik.

Gangsta.
Már az első rész alapján belopta magát a szívembe. Vagyis inkább beszúrta magát a szívembe, mert igazi seinen cuccról van szó, ahol szerencsére a cenzúrával sem kell törődni, mivel alig van benne. Azért azt hozzá kell tennem, hogy korábban már kaptam ajánlást az animével kapcsolatban, illetve a manga néhány lapjához is volt szerencsém. A lényeg, hogy Worick és Nicolas amolyan eltakarító fiúk, a jóknak és a rosszaknak is egyaránt dolgoznak, csak fizessék meg őket, lehetőleg minél jobban. Az érdekessége, hogy Nicolas süket, ezért eleve hátrányból indul, viszont ez nem akadályozza meg abban, hogy elvégezze a munkáját. Beszélni mondjuk tud, bár elég furán, az ő szövegét japánul is feliratozzák, mert tényleg nem lehet minden szavát érteni. Woricknak pedig csak a fél szeme jó, de tökéletesen kiegészítik egymást, mert Nicolas cserébe sasszemű.
Durvulás tényleg van benne, a harmadik szereplő Alex egy prosti és néhányszor nem rejtik el, hogy mit csinálnak vele a kuncsaftok. Néhány jelenet akár a GoT-ban is megállná a helyét. :dirr: Azért őt sem kell félteni, már rögtön az első részben bebizonyítja mire képes. Nicolas pedig megkedveli, ezért a csapat tagja lesz. Nem igazán kedvelem, ha a "vérszexerőszak" viszi el a hátán az egész animét, de van egy olyan érzésem, hogy ennél többről lesz szó. Az külön plusz pont, hogy a karakterek végre az életkoruknak megfelelően néznek ki. Annyit tudok, hogy lesz benne egy loli, de ő tényleg ilyen 10-12 éves csajszi, nem pedig 20.
Eddig úgy néz ki, hogy a stúdió is megfelelő költségvetéssel dolgozik, persze ez majd csak a későbbiek során lesz érdekes, ha mondjuk félúton kifogynak a pénzből. Az OP-ED páros tetszetős, különösen az előbbi jön be, bár utóbbinak sem lehet oka panaszra. Egyetlen dolgot sajnálok, hogy csak 12 részes lesz, bár ha nem lesz benne komolyabb főszál, akkor talán normálisan lezárják. A mangába direkt nem akartam belenézni, ha nagyon bejön az anime alapján, akkor talán elkezdem.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri
Ezt tényleg csak azért néztem ki, mert egyszer barátommal beszéltük, hogy mekkora poén lenne, ha ilyen középkori környezetbe modern fegyverekkel visszamennének emberek és úgy gyaknák a népet. XD Ez pedig valami hasonlót mutatott be az előzetes alapján. Egyelőre tényleg nem sokat tudok erről mondani, de lulz kategóriának simán jó és nem is annyira borzasztó, mint az AgK vagy az Ange. :dirr: Az alapsztori ennél egyszerűbb már nem is lehetne, a karakterek valószínűleg maradnak egydimenziósak, viszont ezzel az alappal engem megvettek kilóra. Az elején elkezdtem örülni, mert a főszereplő 33 éves és katona. Ezt a képet azonban rögtön össze is törték, mivel egy otaku csávóról van szó, aki azért dolgozik, hogy legyen pénze a hobbiára. Azt egyébként többször is elmondja, ha választania kéne, biztos a hobbiját helyezné előbbre a munkájával szemben. Hát jó...
Na szóval, úgy indul a dolog, hogy Tokió közepén megnyílik egy kapu, amin át harcosok, sárkányok, goblinok és hasonlók özönlenek át, majd szépen megtámadják az embereket. Persze a válasz csapás sem várat magára sokáig, a modern fegyverekkel pedig 10 perc alatt halomra lövik az összes ide érkezett "hódítót". Néhány hónap időugrás következik, a kormány már megszervezte az ellenlépéseket, a kaput lezárták és egy komplett sereget készülnek átküldeni a másik világba. Ez meg is történik és itt ér véget az első rész.
Az opening alapján lesz három csajszi, akik mind belezúgnak a főszereplő csávóba. A hárem adott, ami miatt erősen húzom a számat, de ha nagyon nem bírom, akkor valószínűleg dobni fogom. Sajnos a csávó otaku, szóval neki ez tuti mennyország lesz. *sigh* Majd meglátjuk milyen lesz, egyelőre tényleg minimálisak az elvárásaim.
Kép
Válasz küldése