Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

*Bár még a téli szezonnal is adós vagyok magamnak, de szerintem a következő 2 hétben rendbe rakom ezt a problémát*

Tavaszról van pár cím ami úgy felkeltette az érdeklődésemet:
Szinte biztos, hogy nézem:
Sword Gai: Az ismertetőben azt írják, hogy comic noir, komolyan már ezzel megvettek.
Koutetsujou no Kabaneri: Steampunk :cool:
Ami nagyon érdekel:
Mayoiga - Érdekesnek hangzik az alap történet.
Nenoneko - Kuma Miko: Girl Meets Bear: Poén :D
Bakuon!! - mivel manapság nagyon belemélyedtem a japán motoros bandák világába így ez érdekel (jó tudom ez ilyen light, de akkor is érdekel)
Szerény Vélemény Szerint az évad két cím között fog eldőlni vagy a Bungou Stray Dogs vagy a Joker Game vagy tévedek.
Bele nézek aztán majd meglátom:
Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Nem tudom most még eldönteni, hogy csak komolykodni akar-e a cucc vagy az is lesz
GOD EATER - Bár a jövőben játszódik (tehát van benne valami sci-fi vonal), de hátránya, hogy játékból készült.
Gyakuten Saiban: Sono "Shinjitsu," Igiari! - Nyomázásos a dolog, de ez is játékon alapul :?
Hundred - A sci-fi&mecha vonal miatt érdekel, de az ecchi-suli-romi vonal taszít.
Kiznaiver, Kuromukuro - erősen kérdőjelesek a storyk számomra.
Sakamoto desu ga? - Ez most ilyen nagyon poénos akar majd ez lenni mert így az alap sztori nem tűnik valami bizalomgerjesztőnek.

Bár nézném a Hakouki-t is, de mivel nem láttam az előző dolgokat így azt hiszem kihagyom.

A nyári szezon közül eddig egyedül az Orange tudta felkelteni az érdeklődésemet, szívesen nézném a Berseket is, de abba csak akkor vágok bele, ha már a régebbi cuccokat megnézzem előtte.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Vree »

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu -> barátom ajánlotta, de a manga (szégyen-gyalázat? :D) még lefordíttatlan, animét meg ritkán nézek, szal nem tudom, hogy milyen.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Belőlem kettős érzéseket vált ki ez a Rakugo cucc.

Sok a pozitívum:
- hangulatos ötletes, animékben ritka, így egyedi környezet: jól tálalt 40-es, 50-es, 60-as, 70-es évek
- kellően bemutatott rakugo műfaj és érdekes történet
- szimpatikus és stílusos karakterek
- a szerep kívánta igazi kaméleon seiyuuk (Ishida Akira, Yamadera Kouichi, Seki Tomokazu + Hayashibara Megumi szép nőcis szereppel és egy tőle szokatlan, de kellemes openinggel).

Negatívum ezekkel szemben, hogy a történet hamar egyhangúvá, unalmassá, komótossá, lassúvá válik. Már ha rájössz, hogy nem igazán tetszik neked ez a rakugo és nem is annyira szimpatikusak a karakterek. A rakugóval sem lenne baj, de ezek a mini előadások a részben semmitmondónak és hosszúnak hatnak, csak néha mulattatnak. A seiyuuk mondjuk nagyon élvezetesek és nagyon odateszik magukat, de lehetnének szerintem még változatosabbak (nyilván érződik, hogy nekik nem a rakugo a konkrét szakmájuk, vagy én misztifikálom túl a számomra ismeretlen és eddig nem túl megnyerő cuccot).

Összességében senkivel semmi problémám benne, sőt még a tempója is illik hozzá, csak szumma nem kapott el annyira a cucc, mint vártam. Így számomra eddig 6/10-nél nem több.

Sztorija amúgy eddig nem konkrétan az elején bemutatott karakterekről szól. Pontosabban felvázol egy rakugo mestert és annak két tanítványát: egy lökött újfiút és egy mogorva lányt, aki a mester halott barátjának a lánya (így kávzi ilyen fogadott apa-lánya kapcsolatként is funkcionál az ő képük). Mindhárman érdekesnek ígérkeznek, de a mester különösen kíváncsivá teszi az embert. Nem is várat tovább a cucc. Most vagyunk túl az anime felén és eddig csak a mesterrel (Bon vagy Kiku vagy annyi nevük van-.-) foglalkoztunk. Pontosabban az ő gyerek, ifjú és felnőtt korával, a rakugo előadóvá válásával és a különböző kapcsolataival. Utóbbiból kettő hangsúlyos. Egyik a gyerekkori barát (Shin), aki a zárkózott, visszafogott, sznob hatású Bonnal szemben egy igazi flúgos, laza, őrült fazon, aki szeret sokat inni és a rakugóban is sokáig tehetségesebbnek bizonyul. Az anime nem mondja ki (gondolom, hogy ne legyen shounen ai a besorolása), de Bon érezhetően szerelmes ebbe a pasiba (és sok köztük a közeli intim pillanat - nem konkrét homofanservice, inkább családias-barátias, de intim). A másik fontos ember Miyokichi, egy gyönyörű nő, aki szerelmes Bonba. Reménytelenül. Állandóan függ a pasin, aki részben barátnőként kezeli, részben viszont érezhetően távolságot tart, mert minden más (rakugo, Shin) jobban érdekli, mint, hogy igazán csajozzon.
Nem rakom spoilerbe, mert már az első részektől kezdve kimondott tény, hogy ez a két Bonhoz közeli személy az elején megismert tanítvány lány szülei. A főkérdése a sorozatnak pedig az, hogy Miyokichi mikor unja meg már Bon távolságtartását és mikor gerjednek egymásra pont Shinnel, aki annyira jó haver. Továbbá mikor és hogyan következik be Shin halála? Miért van az idős Bonnak miatta bűntudata? Mikor térünk vissza a 70-es évekbe, mennyit foglalkozunk még az új szereplőkkel? Ezekre amúgy jól kilogikázhatók a válaszok, de azért aránylag fenntartják az érdeklődést. Plusz hamarosan (azt hiszem nyáron) a manga is befejeződik, így gondolom korrekt anime zárást is kapunk. Ha nem ebben az évadban, akkor majd egy ovában vagy specialban (további évad szerintem nem szükséges). Szerintem ennek a múlt-bemutatásnak még ebben a sorozatban vége lesz és esetleg még a "fiatalságra" is szán valamennyit a sztori (így kizártnak tartom a hiányérzetet), bár passzolom a mangában, hogy van ez az arány és épp hol tart a cucc. Az új rakugo generáció azóta ott mennyire hangsúlyos...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2016.02.28. 22:21-kor.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Olyan kár, hogy a Durarara állandó hullámzással bír.

Kész, én szerelmes vagyok a Shizuo&Varona párosba (lehet ők lesznek a következő malprofilképemenXD). A legutóbbi (Ketsu 7.) rész második felében megint ütött a közös jelenetük. De külön-külön is annyira szépek és menők, hogy állandó fangirl hisztim van tőlük. És a rész végén az a Shizu vs. Izaya jelenet, az a telefonálás és Shizuo lassú léptei felfelé a lécsőn. ÚRISTEN És ne Shizu-chanozz te ki k*csööög. Kész vagyok na.

___

További szép estét mindenkinek. :twisted:

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:
Konkrétan melyik volt az a tizenkettő új fanszervíz anime - frissen, ropogósan? Mondjuk ebben és az őszi szezonban.
Félreérted, itt most nem arra gondoltam, hogy minden egyes szezon csak ilyen animékkel van tele azóta is, inkább csak arra szerettem volna utalni, hogy ha már ilyenekből, mint mondjuk a Highschool DxD (ami egyébként még szimpatikus is), vagy a Surci által nemrég emlegetett Fate/kaleid liner Prisma Illya már rég a harmadik-negyedik szezon készül/létezik, akkor olyan nagy kérés lett volna egy tetves Kämpfer Second Season, ami már végigviszi a sztorit? Ráadásul nem is valami háborús - jellemfejlődéses - darkos seinenről van szó (amire még rá lehetne fogni, hogy "bocs, el kellett kaszálnunk, nem igazán kajálták az otakuk..."), hanem ahogy írtam, egy yuri-hárem-genderbend-fanservice izéről, ami pont abban a korban született, ahol virágoznak a fanservice cuccok. Szal számomra ez a mai napig elég érthetetlen.
scineram írta:
közül pont az én ecchi-yuri-genderbend-fighting-hárem fétiskielégítésemre pikkelnek mind a stúdiók, mind pedig a fordítók. XD
Niiicccce. Gondolom akkor te is árgus szemekkel nézted a Valkyrie Driveot, ugye? :thumb:
Sajnos nem, mert attól, hogy valami úgymond a "fétisembe vág", még nem biztos, hogy elnyeri a tetszésem. A VD-nél pl. már kapásból az zavart, hogy ők a főszereplő páros. Nem tetszik, amikor akkora korkülönbség van egy yuri párosban, hogy az egyik a másik anyja/lánya lehetne. Meg egyébként fanservice cucc kategórián belül is mintha a debilebb oldal felé hajlana ez a sorozat, itt is konkrétan a másik csajt kell csókolgatni/szopogatni, mert belőle jön a powerup, meg ilyenek... ^^" (Szarkakun valaki találóan olyasmit mondott rá, hogy "Seikon no Qwaser x Yuri Kuma Arashi". XDDD) Az ilyesmi meg aztán végképp azt üzeni számomra, hogy "Fuss, menekülj és vissza se nézz!" (Kekszet kap, akinek leesett, hogy az Oroszlánkirályból idéztem. :lol: ) Szóval köszi az ajánlást, de ez engem annyira nem csigázott fel. ^^"
Surci írta:Ez a Kabaneri leírásról érdekesnek hangzott: original animu + posztapokaliptikus steampunk + Code Geass írója + a Shingeki rendezője és csapata. Viszont trailer után már eléggé Shingeki-lopásnak tűnik: hatásvadász edgy akcióshounen, emberevő szörnyek (csak itt zombik és nem óriások), fallal körülvett erődvárosok, még a színvilág is full Shingeki, stb.... de az animésön és a karadesignok eddig teccenek, úgyhogy ebből még akármi is lehet. Azért remélem nem 100%-ig a SnK "inspirálta" a tisztelt alkotókat. Majdmeglássuk. Edit: most látom hogy Rui majdnem ugyanezt írta. :D azért belenézek, mert ha akkora dobás nem is lesz mint a Shingeki, de legalább elszórakoztat, már megérte. De azért jó lenne, ha WIT-ék már az SnK 2nd seasonnal foglalkoznának ötletlopkodás helyett. És még egy kérdés: mit keres ez a Noitamina blokkban? Nem volt elég anno a Bűnös Korona? Az a sáv a Boku Dake-HachiKuro-PsychoPass-Usagi Drop-Kuragehime-szerű jóságoknak van fenntartva, nem ilyen fájtingsóneneknek -_-
Á, Surci biztos csak túloz... *megnézi a trailert* BAZEG, SHINGEKI ALTERNATE SEASON...vagy mi! XDDDD Ez egy olyan univerzum, ahol a Shingeki anime végén lévő "lángoló titán"-típusok szaporodtak el... XDDDDD De tényleg, a látványvilág, a zene, az "óriások"... XDDDDD És még a stúdió is ugyanaz, ha jól veszem ki a szavaitokból. XD Azért ehhez pofa kell... XD A srác, aki ordibál, véletlenül nem Eren seiyuuja? XDDDD Már azon sem lepődnék meg. XD És igen, lesznek moe dizájnú csajok, egyértelmű, hogy a Shingekiből ez hiányzott, ezért nem tudott még ennél is népszerűbb lenni. :dirr: *sarcasm* Oké, ezt for the lulz nézni fogom, remélem úgy indul az opening, hogy mutatnak egy váltót, amin aztán keresztültör a vonat... XDDDDDDDDDDDD "Sie sind das railway und wir sind die trainwreck!" :lol: Majd úgy szalutálnak, hogy kaller-kalap lesz rajtuk és azt a vonatindító "jelzőbotot" (jóvanna, nem tudom a nevét... XD) teszik a szívük elé... XD (Csak neked Surci: fel fog benne tűnni főbossként egy bizonyos shifter is, aki csak "Vízilónak" nevezi magát. :D *hint-hint* :wink: ) (Jó, mondjuk ha tényleg emiatt "késik" a Shingeki második szezonja, akkor már valóban kevésbé vicces a dolog...)
Surci írta:LOLOLOLOL Lesz Ace Attorney anime? XDDD Ebbe fix hogy belenézek.
Itt meg csak azt csodálom, hogy jó soká tartott. :D Érted, amekkora fantábora van, azt hinné az ember, hogy már tíz éve is készült belőle minimum egy anime, vagy valami... XD
Catrin írta:További szép estét mindenkinek. :twisted:
Jajj, Leonidasz (300) Gokut és Vegitát pont egy nappal azelőtt láttam YouTube-on, hogy ezt linkelted volna. XDDD Mondjuk én ezen még jót is röhögtem, inkább ilyen apró poénok legyenek a sorozatban, mint az eddigi Billses baromkodás és hasonlók. ^^" XD
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
Surci írta:LOLOLOLOL Lesz Ace Attorney anime? XDDD Ebbe fix hogy belenézek.
Itt meg csak azt csodálom, hogy jó soká tartott. :D Érted, amekkora fantábora van, azt hinné az ember, hogy már tíz éve is készült belőle minimum egy anime, vagy valami... XD
Olyan 2007-8 magasságában én is el tudtam volna képzelni egy AA animét (akkorra már itt is megjelentek az eredeti triológia NDS verziói, szóval Japánon kívülre is lehetett volna készíteni ha már frissiben lett külhoni rajongótábora is), de akármennyire is kedvelem a franchise-t és örülök hogy most már kapni fog egy adaptációt, még így sem vagyok biztos, hogy akár 8-10 éve is működött volna a dolog. Na nem azért, mert olyan akciódús valamiről lenne szó amihez a mostani animációs színvonal kellene, hanem egyszerűen azért, mert csak úgy átültetni a történéséket egy kissé snassz húzás lenne, és nem csak arról van szó, hogy az AA sztorija általánosságban véve nem a legvalósághűbb. Inkább arról, hogy a tálaláshoz nagyon sokat tett hozzá az ahogy a játékok kezelték a tárgyalásokat: például ahogy sorban röpködnek az OBJECTION-ök és a HOLD IT-ek a címszereplő Wright és az aktuális ügyész között, vagy ahogy a szereplők előadják magukat a maguk túljátszott, de szerintem remekül passzoló módján (igen gondolok itt például a DRÁMAI ASZTALRA CSAPÁSRA), és ha csak általánosságban is nézném a témát, akkor is odafigyelést érdemelne például az, hogy a szereplők legalább egy-egy ikonikusabb póza be legyen csempészve az adaptációba (a viszonylag épkézláb karakterizáció mellett persze), szóval nem kevés múlik azon, hogy a játékok stílusjegyeiből mennyi és hogyan vészeli át az adaptálási folyamatot. A zene pedig megint csak érdekes kérdés, hiszen ha csak az első két játékot dolgozzák fel (ami történni is fog), akkor is tudnának válogatni nem egy olyan szám közül ami az animében is megállná a helyét, gondolok itt például a tanúvallomás/keresztkérdés fázis két zenéjére az AA1-ből, vagy a második "nyomozós" zenére a második AA-ból, és persze ott van az AA1 bizonyos értelemben legjelentősebb zenéje, aminek az esetleges animés hiányáért speciel személyesen repülnék Japánba páros lábbal ülepen rúgni a teljes animés stábot, szóval remélem, hogy az A-1 odateszi magát ehhez az adaptációt, legalább 60-70%-ig olyan szinten ahogy a Boku Dake-val is teszik a mostani szezonban. Csodát mondjuk nem várok, mert ha 24-26 részes is lesz a sorozat, akkor is ki kéne hagyni legalább 3-4 arc-ot ahhoz hogy viszonylag decensen "elférjen" az első két játék sztorija, és még így is vannak egy rakás kétségem, de egye fene, most már lesz AA anime, úgyhogy inkább várok és remélek. Többek között azt, hogy jobb lesz mint a három éve futott Dangan Ronpa anime, aminek az alapját egy AA inspirálta játék adta, csak hát annyi volt a bökkenő, hogy egy ugyancsak viszonylag vaskos alapanyagot akartak 12-13 részbe passzírozni, és az eredmény olyan is lett amilyen.
Kép Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Shouwa Genroku Rakugo Shinju - a legjobbak mindig feljutnak a csúcsra. Egyértelművé vált, melyik is a szezon legjobbja a Boku Dake Ga Inai Machi tündöklése és bukása után, mivel a pár részig tartó leülepedés után a zseniális 9-10. részek megint nagyot ütöttek. Így utólag látszik igazán jól, hogyan is kapcsolódtak össze a különböző karakterarcok. Kikuhiko sikerrel teljesen izolálta magát a mester halála után, Miyokichi meg a számára nyitva álló egyetlen utat választva behálózza a kiutasítása után maga alá került Sukerokut. Amúgy sincs könnyű helyzetük a társadalmi elvárások miatt, de gyarló emberekként még saját hibáikkal is vágják maguk alatt a fát. A végére pedig BAMM, berobbant egy imádnivaló mini-Konatsu. Már alig várom, hogy robbantja szét Kiku látogatása ezt az állapotot, és vezet mindez a beígért tragédiához. :twisted:
A rendezői stábnak is taps a gyönyörű kivitelezésért, lenyőgöző látványvilágot varázsolt a Deen, ami ezekben a részekben különösen remekül jött át. Igazi mestermű.

Nurse Witch Komugi-chan R - igazából csak a Yuuto×Tsukasa ship miatt nézem, bár volt pár poénos pillanata is. Remélem kezdenek velük valamit a végére, és nem csak shiptease lesz végig, mert akkor menjen a picsába a Tatsunoko.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku Wo - hamár a csúcsra feljutókról volt szó, a szezon második legjobbja az Anti-Sword Art Online. Bár egy részem még visszavan, de kétlem hogy a végén csalódnék ezen haszontalan barmok fergeteges kalandjaiban, főleg az előző két részből kiindulva. Azonnal hiányozni fog az imádnivalóan szánalmas bagázs, az üdítően seggfej főszereplőtől a teljesen elborult háreméig.
Catrin írta:Olyan kár, hogy a Durarara állandó hullámzással bír.

Kész, én szerelmes vagyok a Shizuo&Varona párosba (lehet ők lesznek a következő malprofilképemenXD). A legutóbbi (Ketsu 7.) rész második felében megint ütött a közös jelenetük. De külön-külön is annyira szépek és menők, hogy állandó fangirl hisztim van tőlük. És a rész végén az a Shizu vs. Izaya jelenet, az a telefonálás és Shizuo lassú léptei felfelé a lécsőn. ÚRISTEN És ne Shizu-chanozz te ki k*csööög. Kész vagyok na.
Szerinted elképzelhető, hogy valamelyikük nem éli túl az utolsó két részt? Tudom, ők két kulcsszereplő, de a mostani összecsapás nem úgy tűnik, mintha csak elcsitulhatna. Most az is benne van levegőben, hogy Mikado nagyot árt valakinek, bár nem azt gondolom, hogy megöletnének vele valakit, elnézve hogy állt ezzel eddig a sorozat, de ő eléggé a szakadék szélén táncol.
Leginkább Shinrát és Celtyt sajnálom most a nagy izgalmak közepette.
Titkos írta:Sajnos nem, mert attól, hogy valami úgymond a "fétisembe vág", még nem biztos, hogy elnyeri a tetszésem. A VD-nél pl. már kapásból az zavart, hogy ők a főszereplő páros. Nem tetszik, amikor akkora korkülönbség van egy yuri párosban, hogy az egyik a másik anyja/lánya lehetne.
Hmmm, ha jól emlékszem, csak kábé egy évvel idősebb a kiscsaj.
Meg egyébként fanservice cucc kategórián belül is mintha a debilebb oldal felé hajlana ez a sorozat, itt is konkrétan a másik csajt kell csókolgatni/szopogatni, mert belőle jön a powerup, meg ilyenek... ^^" (Szarkakun valaki találóan olyasmit mondott rá, hogy "Seikon no Qwaser x Yuri Kuma Arashi". XDDD) Az ilyesmi meg aztán végképp azt üzeni számomra, hogy "Fuss, menekülj és vissza se nézz!" (Kekszet kap, akinek leesett, hogy az Oroszlánkirályból idéztem. :lol: ) Szóval köszi az ajánlást, de ez engem annyira nem csigázott fel. ^^"
Egyébként engem sem csigázott fel annyira végül, mivel a túlméretmellezett karadizájnok nem igazán a zsénerem (bár volt pár delicious flat chest), és a fétisei sem olyan erősek nálam, ellenben a nagy debilségeken, mint a síró pucér óriás mellére vetődés, meg egymás
szopogatása
:thumb: , én remekül tudok szórakozni.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

scineram írta:Szerinted elképzelhető, hogy valamelyikük nem éli túl az utolsó két részt?
Ugyan. Persze adják alánk több fronton is a lovat, de egyrészt erőltetett lenne, másrészt isten ments (ha mégis bejátszanának ilyen hülyeséget, akkor részemről - a mostaniakkal egybevetve - triplán bekaphatják... legalábbis az író mindenképp *nem spoilerezte le magának a könyvet*). Engem amúgy kiidegel most ez az állandó helyzetek közti ugrálás a sok karakter miatt (még így is, hogy viszonylag tömörülve vannak), egyszerűen így pont nem éri el a kellően menő és aggasztó hatást, hanem idegesít. Most igazán utálat, hogy ilyen rövid időt ennyi részen át kell néznünk. XD De komolyan, ha csak 1-2 perccel csúsztatnának a vágásokon már élvezetesebb lenne. Mikado pedig egy igazi kretén, végre Masaomi normalizálódna, erre itt ez a gyökér, aki minden eddigi Drrrr momentnél gyökerebb. Egyszerűen hihetetlen, hogy több részt kaptunk ezzel a 3 évadra bontással, mint az első sorozat, és mégis ilyen sokáig lassúzva, aztán meg értelmetlenül szeletelten kapkodva tálalják. Azt inkább már nem is ragozom, hogy a karakter fontosság vs. műsoridő arány mennyire cseszi fel az agyam.

Ami pedig a Rakugót illeti, nekem ez így 13 részben túl lassú és unalmas lett, egy 2 órás filmben sokkal jobban megkedveltem volna a sztorit. A rakugo, mint műfaj nem tetszik, de a seiyuuk ügyesek. A szerelmi&tragédia szál érdekes, plusz jó lesz visszatérni az idős Kikuhoz. Szóval az utóbbi 1-2 rész és a vége most megint kellemesebb.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Amanchu PV

OMÁJGÁD OMÁJGÁD, ha csak fele olyan jó lesz, mint az Aria, már tapsikolni és ugrándozni fogok.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

91 days PV

Yes! ::vic:: Remélem végre kapok egy olyan animét, amiben nincsenek lolik/dinnyemellű csajok/moe karakterek. Pucér nénis, bácsis fanservice szintén rosszat tenne, szóval azt is hanyagolhatnák nagy erőkkel. Még szerelmi szál se legyen benne, ha kérhetem, csak maffiás, bosszúállós sztori, ami a két szereplőre koncentrál.

Ééééés, ősszel Natsume 5. évad, szóval ez az év, máris sokkal-sokkal jobb, mint a tavalyi. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Jaj de nagyon örülök: új FLCL sorozat, pont nem tudtam hogy mi hiányzik. -__-""""
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Új Shingeki no Bahamut anime érkezik, már alig várom! Annak mondjuk nem örülök, hogy lecserélték a főszereplő párost egy rózsaszín hajú csajra, de szerencsére a régi arcok is felbukkantak, ezért remélhetőleg nem csak rá fog koncentrálni a sorozat.

A Shaft Fate/Extra animét készít...
Ha már Fate cuccok, a Heaven's Feel route 3 mozifilmként lesz feldolgozva.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta:A Shaft Fate/Extra animét készít...
Ha már Fate cuccok, a Heaven's Feel route 3 mozifilmként lesz feldolgozva.
Ezen a szhaftos híren néztem egyet tegnap este... Na majd meglátjuk. Az Extra mondjuk szumma sosem vonzott, de azért kíváncsi vagyok. És érdekes lesz shaft Fate-et látni.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ma és tegnap lement néhány olyan új cím ami már jó ideje felkeltette a figyelmem, és mivel kettő ezek közül olyan amiket messze a legjobban vártam a tavaszi szezonból, gondoltam már csak azért is megérnek egy első benyomásról való körmölést, annak ellenére is hogy van még egy pár cím a szezonból ami ha nem annyira mint ezek, de érdekelnek.

Ace Attorney/Gyakuten Saiban: Az Ace Attorney játéksorozatnak 8-9 éve vagyok a kedvelője, úgyhogy nem is volt kérdés afelől, hogy villámsebességgel fogok rácuppani erre az adaptációra, ami kapcsán látatlanban már az jó pont volt, hogy Seiji Kishi-nek az ég egy adta világon semmi köze nem volt, hiszen az ő általa jegyzett játékadaptációk (Dangan Ronpa/Persona 4/Devil Survivor 2) enyhén szólva hagytak maguk után kívánnivalót ilyen vagy olyan formában. Leginkább a tempó szempontjából, amit legpontosabban egy behashajtózott és belőtt egeret szerepeltető hasonlattal lehetett körbeírni, és ennek "élvezetéhez" még a játékokkal se kellett játszani, szóval az AA szempontjából ez már sokat segített. És segített is, mert habár így is egy picit sietősnek éreztem a tempót, a körülményekhez képest érződött, hogy az A-1-nél próbálkoztak áthozni a játék elvontságát és "drámaiságát", ami jól is vette ki magát, hiszen ez a nem teljesen komoly, vizuális túlzásokkal megfejelt stílus ha kicsit másabb is, de alapjában véve nem külömbözik annyira a játékokban tapasztaltaktól, ami azt is jelenti, hogy a teljes mértékben AA szűzeknek elsőre akár dedós-túljátszott is lehet az epizód stílusa. Nincs szó egy feltétlen földhözragadt valamiről, és ezt az első epizód is példázza már azzal is, hogy a legelső játék legelső ügyét adaptálta, szóval ha egy játék tutorial-jának jön le az epizód, akkor az nem véletlenül van, ott is ennyire egyszerű volt alapjában véve az ügy.

A fanservice-re ugyancsak nem lenne panasz, hiszen a szereplők habitusa, és egyik-másik vizuális effekt (például a szó szerinti konfetti-eső ha nyertél, vagy a tanúvallomás-keresztkérdés előtt felvillanó részleges karakterbevágások) nagyjából egy-az-egyben a játékokból lett átemelve, de ez az a pont, ahol a léc már kezd rezegni az adaptáció, vagy inkább vibrálni. Arról van ugyanis szó, hogy egyrészt a rendezés nem ragadja meg feltétlenül az összes pontot ami az AA-t azzá teszi ami (például a tanúvallomások-keresztkérdések nem hatnak rituál-szerűnek, vagy a vizuális "szünetek" nem olyan hatásosak), másrészt a zene túlnyomó része teljesen új és nem a játékból lett átemelve (nem mintha borzalmas lenne, és egyik-másik szám azért feltűnt az AA1-ből, de a játék zenéje részben az, ami azzá teszi az AA-t ami), de ezeknél nagyobb gond az, hogy a vizuális oldal valami szóra érdemesen olcsónak hat: nem egy vizuális szemléltetésre rágyúrhattak volna, de a nagyobb gond az, hogy a színezéstől kezdve a karakterek megrajzolásáig olyan az egész, mintha 10 évet késett volna a vonat, és már akkor se hatott volna szóra érdemesnek semmiképp (és mit ad Isten, az első Haruhi sorozat pont 2006-ban kacsintott ki az AA-ra). Már az első trailer feltűnésekor morfondíroztam magamban hogy talán a Boku Dake elszívott minden akaraterőt a stúdió részéről, de nem lepődnék meg ha tényleg erről lenne szó, mert ez szerintem a legolcsóbban kinéző sorozatuk egy jó ideje. Annyi öröm mondjuk van az ürömben, hogy ez az epizód kezdésnek így sem volt annyira rossz, de szerintem a következő két-három rész lesz majd a perdöntő, ugyanis jövő héttől kezdve lesznek majd a tényleges ügyek, amibe már a nyomozások és az egyéb karakterek feltűnése is beleszámít, szóval lesz még lehetősége az A-1-nek brillírozni. Azt viszont mindenképpen hozzáteszem, hogy egy pachinko-hoz is készült egy kis anime, illetve a hatodik számozott AA játék is megkapta a maga animált prológusát, amik jó pár kategóriával jobban néznek ki a "valódi" AA animéhez képest, szóval duplavé-té-ef A-1 és Capcom.


Jojo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable: avagy a Jojo franchise negyedik arc-ja, avagy a szezon egyik mainstream-ebb címe ami nagyjából egy kategóriában tanyázik a One Punch Man-el, ha a "népszerű/széles körben nézett anime ami nem SAO/AoT/GC/etc." besorolásról van szó. Maga a franchise az idő múlásával lassan de biztosan kedveltette meg magát velem, hiszen habár nagyon egyszerű lenne egy "Hokuto no Ken, csak éppen érdekesebb/viccesebb/drámaibb és nem feltétlenül idejétmúlt" leírással letudni a jellemzését, mégis ez az amit a részemről a leginkább tudok forszírozni, hiszen hiába vannak ebben is kétajtós szekrény méretű férfi szereplők és nem túlzottan tetten érhető mélység, az egésznek még így is megvan a rá jellemző bizarr stílusa, ami az idők folyamán (a második arc-tól kezdve, de a harmadiktól még inkább) megütött egy olyan pontot, ahol egyszerre tudott szvsz jó értelemben túljátszott és bizarr, vagy éppen bugyuta és vicces lenni, legyen szó harcról vagy éppen "színpadias" jelenetekről. Ezek után kíváncsian vártam a negyedik arc-ot (vagy Part 4, ahogy az alkotó Araki nevezi), hiszen habár a Part 3 az amelyik talán a legtöbb mémet generálta a franchise-al kapcsolatban -igen, a WRYYYYYYYYYYYYYYYYYY/MUDAMUDAMUDAMUDAMUDAMUDA, az úthenger és az időmegállítás hármasa ebből az arc-ból származik-, sokak szerint a P4-től kezdve talál igazán magára a franchise, és habár ebből még nem igazán látni sokat (beleértve a főszereplő személyét is, aki egyelőre viszonylag egyszerűnek hat, de gondolom ez idővel változni fog majd), az már most tetten érhető, hogy ez az arc egy új érát képvisel a sztorin belül.

Már csak azért is, mert a Part 3 világbejárós kalandja, és a Part 2 WUBWUBWUBWUB VÁMPÍR AZTÉKOK AMERIKÁBAN ÉS OLASZBAN felállása helyett most "csak" egy Japán kisvárosban zajló rejtély megoldásáról szól, ami azt is jelenti, hogy Jojo mércével mérve egy picit komótosabb és földhözragadtabb volt ez az epizód, ami nem is feltétlen baj, hiszen egy új korszak nyitányáról van szó, mégha a sorozatra jellemző túldrámázás most is megvan, de -a Part 3 óta- közel sem olyan kínos és pocsék módon, mint amilyen a P1-ben volt. Ezzel kapcsolatban hozzátenném, hogy az adaptációt jegyző David tisztában volt azzal, hogy anno ebben az arc-ban kezdődött el a franchise vizuális stílusa ténylegesen megváltozni, szóval az első három arc nyolcvanas évekbeli, homokzsák-vállú szereplői helyett a mostaniak vékonyabbak de mégis "tűréshatáron" belül vannak, arról nem is szólva, hogy még a színkezelés is vadabb lett, gondolok itt például arra, hogy az általában sárga-barna színű ég hogyan képvisel kontrasztot a sorozat világának többi részével. Még gondolkodok azon, hogy hetente vagy pár részes pakkokban nézzem-e majd, de az AA animéhez képest jóval kellemesebb élményt okozott, hiszen bőven hozta azt a minőséget amire számítottam, és ez az éra-változtatás is olyasmi, ami már most saját, a többitől elkülönülő arculatot kölcsönöz az arc-nak.

(aki esetleg bele akarna kezdeni, annak nem feltétlen kell tisztában lenni a franchise minden egyes részével a jelek szerint, elég annak utánaolvasni hogy kicsoda Jotaro és Joseph, na meg a Stand koncepciót illetően)


Space/Uchuu Patrol Luluco: ahhoz képest, hogy az AA anime preimer végül nem lett olyan "hype" mint amilyennek szerettem/vártam volna, úgy jött, látott, és meglepett a Trigger egyik újdonsága a mostani szezonból, ami részemről több frontról is meglepetés volt. A stúdió korábbi rövid animéi, az Inferno Cop és a Ninja Slayer enyhén szólva nem jöttek be (de akár a "szerintem szarok voltak" kifejezést is használhattam volna, mert valami félelmetes módon lőttek mellé ezekkel nálam), a Luluco viszont ezeknek egy az egyben az antitézise lett, hiszen a sorozat humorérzéke habár a Trigger-től megszokott ADHD jellegű, az említett kettőshöz képest egy SOKKAL jobb csomagolásban tálalja a várható receptet, köszönhetően annak, hogy a stúdióhoz, de főleg Imaishi-hez viszonyítva egy aranyosabb, szeleburdibb címről van szó, ideértve magát a főszereplő Luluco-t is, akinek a szemszögén keresztül a megszokottól másképpen csapódik le az egész agymenés. Nekem mondjuk esete válogatja, hogy az agymenősebb Gainax/Trigger stílus mennyire jön be, de a Luluco szempontjából szerintem nagyon sokat tesz hozzá az, hogy a vegytiszta gusztustalankodás/randomkodás helyett itt most valahol fókuszáltabban és célirányosabban (és aranyosabban) van előadva az ADHD, arról nem is szólva hogy Luluco személye és a hét perces időtartam is további, a befogadást segítő tényezőként vannak jelen, amik hatására kis túlzással nem tudtam betelni ezzel az epizóddal. Azt pedig már meg sem említem, hogy vizualitás szempontjából ugyan a Panty & Stocking-féle látványvilág lekerekítettebb válozata dominál, és "hagyományos" animációról se lehet mindig beszélni, de ez a fajta vizuális stílus ezzel a fajta színvilággal és humorérzékkel abszolút működik, ráadásul Luluco maga is egy hihetetlenül screencap-elhető figura, szóval ezzel most szerintem eltalált valamit a Trigger. Az persze jó kérdés, hogy ez meddig lesz képes nem kifújni és lapossá válni, de a KLK óta ez volt az első olyan TV-re szánt Trigger munka aminél a "kedvelem" szó bármilyen kontextusban elhangozhatott, és habár ezt még merész véleménynek tartom, de talán a TTGL óta ez a legfogyaszthatóbb demonstrációja az Imaishi/Trigger-féle túlpörgetett random humornak, mégha így sem vésem kőbe azt, hogy minden anti-Gainax/Trigger illetőt meg fog nyerni magának. Bár szerintem így is pozitívabb fogadtatásra fog lelni, mert mondom, Luluco karaktere kész ma született bárány a stúdió "átlagos" karaktereihez viszonyítva.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Dodgers postjának hatására úgy döntöttem, én is billentyűzetet ragadok és írok arról az egy szem animéről, amit az új szezonból néztem. Lesz még pár darab, de azok csak jövő héten kezdődnek el.

Terra Formars Revenge
Az első, ami eszembe jutott az egészről: "jujmivanezzelagrafikával!?" és mindenki lefaragott 5 évet a korából, amíg tartott a két évad közötti szünet. Az első évad egyik nagy érvágása volt, hogy a TV verzióban a véresebb jeleneteknél a fél képernyőt kitakarták, annyira pedig nem jött be, hogy később BD verzióban újra nézzem, ezért a képzeletemre bíztam mindent. Na meg olvastam a manga 8 kötetét, az alapján elég sok mindent ki tudtam következtetni a fekete csíkok mellett is. A stúdió maradt, viszont a komplett készítő gárdát lecserélték, kezdve a rajzolókkal. A korábbi sorozat legalább a karakterek kinézetét jól eltalálta, hasonlított a mangában látottakhoz. Valamilyen oknál fogva azonban úgy döntöttek, kivágják az egészet az ablakon és jöhet egy teljesen más rajzolat. Nos, mint azt már említettem megfiatalodtak a szereplők és sajnos jóval több quality fejet véltem felfedezni benne, mint korábban. A legjobban mégis azon röhögtem, hogy most már ilyen DBZ szinten megy az erejük aktiválása, fénysugár kezd el világítani, kövek lebegni és még hasonló vicces dolgok. Az eddig sem túl erős animét sikerült még jobban lebutítaniuk, ez már shounen szint, pedig elvileg seinen lenne.
A történet ott folytatódott, ahol az előző évadot abbahagyták, ami valamilyen szinten jó dolog, mert így nem kell utánajárni semminek pluszban. Legfeljebb csak utánaolvasni, hogy mi történt korábban, mert emlékszik a nyavalya ennyi idő távlatából. (Ezt mondjuk nem tettem meg, annyira nem lényeges, hogy teljesen képben legyek mindennel.) Tehát folytatódhatott tovább a gyakás, plusz kiderült, hogy drága főhősünk már SSJ módban tolja az ipart, ugyanis a speciális gyógyszer nélkül is képes átalakulni. Plusz teljesen értelmetlen módon behozták a külön kis buborékban megjelenő chibi fejeket. Egy elvileg seinen cuccba! :wwall:
Az OP-ED páros már majdnem gagyi, a háttérzenék se túl kiemelkedőek. Azért nézem tovább, mert szeretek ezen szenvedni, röhögni, sírni, stb.

De most tényleg, ilyen volt, ilyen lett. Meth, not even once! :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^ Igazából olyan szinten lett rosszabb, hogy nevetségesebbé vált a körítések miatt. Van benne egy japán genki csaj, aki 25-ször elmondta, hogy minden rendben lesz, teljesítik a küldetést, életben maradnak, ilyesmik. Meg a grafikával sokat rontottak rajta, az előző évadban legalább menőnek néztek ki a szereplők. :D
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Vree »

Elég ígéretesnek tűnnek a most induló sorozatok. Ugye kezdődik a Boku no Hero Academia anime változatával; a hype-ot nem kell bemutatni, de meglepő módon nem vették nagyon durván sónenesre a figurát. Picit gondolkodtam is, hogy kihagytak-e egy ziccert a fő célcsoportnál; az én személyes ízlésemnek ez a kicsit mondanivaló-centrikusabb felállás jobban bejön, akárhogy is.

Aztán a Jojo's Bizarre Adventure 3: Diamond Is Unbreakable, ami talán a legjobb alfejezet az eposzban, legalábbis nekem ezek a hibbant kisváros kalandjai felállás nagyon is tetszett, nem beszélve a 3 Jojó-generáció egy történetben élvezetéről. És az első rész alapján nem sajnálták a költségvetést, a rendezés, a látvány, hangok, zene, minden-minden nagyon a topon van.

Ace Attorney: a videójátéknál biztos nem lesz jobb, de vállalható volt az 1. rész, ha nem is kiemelkedő. Mivel 1-az-1-ben reprodukálják ezek szerint a játék eseményeit/képi megvalósítását/karaktereit, ez elvileg el fogja simán vinni a hátán az animét is...

Uchuu-Patrol-Luluco: újabb marhulós anime a Kill La Kill, Panty&Stocking és társaik eresztésből.
Főhőse a földönkívüliek által megszállt Japánban élő iskoláslány, aki akarata ellenére csatlakozik az űrlényrendőrség ifi tagozatához...és ezzel le is lőttem az 1. részt. Nem meglepő, de nézhető.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Aria the Avvennire ep2

Nem értem, hogy nem képes ez az anime gyógyítani a rákot? Vagy csak az orvostudomány nem foglalkozott eddig vele?

Elnéztem volna ezt megint tovább, még úgy is, hogy az epizód nagy részében Cait Sith volt, amik sosem tartoztak azért a kedvenc Aria-epizódjaim közé. Az új juniorok zabálni valóak (pláne Alice szerb(!) kouhai-a), a cucc valami varázslatosan jól néz ki HD-ben, ráadásul kijavították az egyetlen dolgot, ami zavart anno a három sorozatban: kevesebb SD-fej.

Már csak egy rész és vége... :(
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Pár óra telt még el csak azóta, hogy kijött a

Haifuri

első része, de már forrong 200%-on az internet japán fele.
Én sem emlékszem, hogy ilyen stúdió által való megvezetés valaha történt volna.
Az előzetesekkel és az induló weboldallal be lett igérve valami globális felmelegedés utáni
cute girls doing cute things slice of life a tengeren.
Ehhez képest kijött az első rész, és tett egy durva fordulatot a 15. percben, de annyira, hogy
az anime weboldala is egy-az-egyben le lett cserélve olyanra ami még csak nem is hasonlít a korábbira.
Röviden:
What I watched: Haifuri High School Fleet ep1
What I expected: Girls und PanzShips
What I got: Hunt for Red October (with ℳℴℯ❤ crew)

Pure AOTY anyag ha végig ilyen marad, ha viszont megbicsaklana menet közben akkor rengeteg dühös otaku fog maradni utána.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Elstartolt a Kabaneri is... Mit mondjak, az első eptől nem vagyok lenyűgözve. Azért igyekszem elvonatkoztatni a Shingekitől amennyire csak lehet (KlK-t is mindig ezzel védem a TTGL-fanok csalódott RÉDZSelésétől :D ) de borzasztóan nehéz, lévén a teljes expozíció szinte egy az egyben SnK-nyúlás, főleg a város eleste + Eren 2.0. Emellett tele van idétlenebbnél idétlenebb jelenetekkel (önakasztás, a katonák irreális viselkedése, a második vonat "befutása" (LOL), killerloli, meg még sorolhatnám). A főszereplő gyerek seiyuu-ja borzalmas, a moeloli-himesama máris irritál, yamatónadesikó-másikhimesama dettó, ráadásul látványra se jön be túlzottan, pedig ezen a téren azért voltak elvárásaim: a trailerben még teccettek a karadesignok, de így hogy "személyiséget" is adtak nekik (idézőjel nem véletlen), már inkább ingerelnek, főleg a csajok. Érdekel? Nem. Nézni fogom? Egy pár részt még biztosan, és igazából ezek csak az első benyomásaim, szal nem akarom egyetlen epizód alapján lesavazni, de 1. valahogy nem érzem azt hogy ebből egy generic shounennél több lehetne (LOLOLOLOL amikor eszembe jut hogy noitaminA blokkban fut), 2. nem győzött meg hogy ezért érdemes lett volna fél évet csúsztatni a Shingeki 2nd seasont. Majd igyekszem nem mindenbe belekötni, önálló sztoriként tekinteni rá és főleg a Shingekivel való hasonlítgatással kellene óvatosan bánnom, de egyszerűen annyira adja magát és olyan egyértelmű, hogy nem tudom nem észrevenni. OP is gyenge, EGOIST-éktól ennél ütősebbet vártam volna, főleg egy ilyen animéhez. Külön poén az AA-s kommenteket olvasni, bár a spoileres topicban azért van pár józanabb vélemény, de megintcsak a szokásos 3-4 értelmesebb ember veszi észre azt, ami minden 20-nál több animét (és főleg a Shingekit) látott animésnek ki kéne hogy verje a szemét...

Látom vannak hírek az új Fate/Sakuráról is, az Extrát meg Shafték kapták, erre inkább kíváncsi vagyok :D Na de mit számítanak ezek az apró-cseprő érdektelen hírmorzsácskák, amikor végre bejelentették a Sors/Univerzum legjobb darabjának következő sorozatát! Minten Fate/TypeMoon fan azonnal vegye elő a Dom Perignont és a kubai szivart, mert júliusban indul a Fate/kaleid liner Prisma Illya 3rei!!!!444 Még több loli, még több pointless moeloliyurifanservice, még idétlenebb alibiplot, shota Gil, és persze maidoszerkós RIN! Remélem mindenki hasonlóan felfokozott állapotban várja eme kiváló spin-off következő gyöngyszemét. Egészségünkre!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Elstartolt a Kabaneri is...
Szerintem mindjárt szedem is, köszi, hogy szóltál! :) Az első részét még mindenképp megnézem, pláne, hogy a leírásod alapján pontosan hozza azt, amit vártam tőle. XD (= egy Shingeki "paródia" addig, amíg a második szezon el nem indul XDDDD)
Surci írta:Külön poén az AA-s kommenteket olvasni...
Szerencsére betöltéskor csak a legelső postot láttam, de elég is volt:
Random AA-s gyerek írta:Nagyon figyelemre méltó!

Trendi steam punk, ötvözve a megunhatatlan zombie-apocalipsyssel és egy csöppnyi "Attack on Titan" beleérzéssel.. assszem többet nem lehet 1 rész után mondani, de hót-zicher, hogy nézni fogom.. Állítom megérzésre, hogy gyöngyszemnek tűnik alapban.
Okééé.... :dirr: (Főleg az utolsó mondat... XD Ha én "állítom megérzésre, hogy egy gagyi AoT-koppintásnak tűnik alapban", akkor most 1-1? :D XDDD)
Surci írta:Látom vannak hírek az új Fate/Sakuráról is, az Extrát meg Shafték kapták, erre inkább kíváncsi vagyok :D Na de mit számítanak ezek az apró-cseprő érdektelen hírmorzsácskák, amikor végre bejelentették a Sors/Univerzum legjobb darabjának következő sorozatát! Minten Fate/TypeMoon fan azonnal vegye elő a Dom Perignont és a kubai szivart, mert júliusban indul a Fate/kaleid liner Prisma Illya 3rei!!!!444 Még több loli, még több pointless moeloliyurifanservice, még idétlenebb alibiplot, shota Gil, és persze maidoszerkós RIN! Remélem mindenki hasonlóan felfokozott állapotban várja eme kiváló spin-off következő gyöngyszemét. Egészségünkre!
Így egymás után látni ezt a két hírt... Japán valamiért eldönthette, hogy addig nem nyugszik, amíg meg nem utáltatja velem a Fate univerzum animált szeleteinek legalább egy részét, pedig eddig egész szimpi volt. XDDD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta:Kabaneri
Erről eddig totál lemaradtam. A képkeresés után azt tudom mondani, hogy :tard: Ilyet lehet egyáltalán?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta:
Surci írta:Kabaneri
Erről eddig totál lemaradtam. A képkeresés után azt tudom mondani, hogy :tard: Ilyet lehet egyáltalán?
Mi nem teccik? Moemoe lánykák és angsty tínédzserek harczolnak egy posztapokaliptikus világban szörnyetegek ellen. Láttunk már ilyet néhányszor, nekem eddig nem is a sztorival vagy az alapfelállással van gondom , hanem a tálalással. Most az egy dolog, hogy látványra amolyan Tesco gazdaságos Shinkai Makoto-feelingem van, még a szokott "OMG én leszek a megmentő" főhősgyerek is elmenne szódával, de behozták azokat a tipikus shounen-sablonokat, amiktől mindig is herótom volt, lásd a csaj karakteret, teljesen agyhalott mellékszereplőket vagy a komolyanvehetetlen "érelszorítós" húzást a végén (nem akarok spoilerezni)... Na jó, leállok most már, nem érdemelne ennyi fikát ez a szerencsétlen cucc, főleg 1. ep után. Majd ha a negyedik is ilyen lesz akkor jogos lesz a beszólás, de van egy olyan érzésem hogy akár már most megelőlegezhetném neki. Remélem csalódni fogok (tuti nem... :dirr: )
Titkos írta:Így egymás után látni ezt a két hírt... Japán valamiért eldönthette, hogy addig nem nyugszik, amíg meg nem utáltatja velem a Fate univerzum animált szeleteinek legalább egy részét, pedig eddig egész szimpi volt. XDDD
Csak egyszer kezdenél bele valamelyikbe, tudnád miért írtam azt amit írtam :D Viccen kívül, simán az Illya és a Carnival Phantasm a legjobb Fate/Széria a 0-t leszámítva, feljebb is pontoztam ezeket mint az original VN-adaptációkat :D :dirr: Ez a Shaftos izé meg azért várós, mert ha már komolyan venni úgyse tudom a középiskolás mágusháborúkat, így hangulatromboló nem lesz, de legalább egy kissé más környezetben mehet a komolynak szánt komolytalankodás :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta: Mi nem teccik?
Annyi újat ad így képek alapján a SnK-hoz képest, mint egy átlag Sonic OC. Még azt is elhinném, hogy perelhető (bár valszeg nem). Lehet belenézek majd, mert azért a screenshotok nem adnak teljes képet. Azt azért látom, hogy kicsit csillibbek a rajzok (állóképként eddig), szóval legalább az "átszínezésbe" beletették magukat.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Fate/Extra Last Encore promókép

Komolyan mondom, ez a legocsmányabb promóciós anyag, amivel valaha is találkoztam. Az az arc... az az igénytelen buttcrack... meg úgy az egész.

Nálam ezzel pont az ellenkező hatást érték el - nem, hogy nem keltette fel a figyelmem, hanem egyenesen falra másztam tőle.
Válasz küldése