Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Tsunderefasz és fangrillje maradnak (GOOD END)
Nekem már ez megadta azt a plusz egy pontot! :hammer: Na jó, javarészt tényleg a hatása miatt nem kap egyest, mert végülis szórakoztatott, ennyi szarság egyszerre nem volt gyenge.

Kabaneri: Mindenki nyafog Bimbiszamára, de én azóta kedvelem a sorozatot, hogy felbukkant. Addig annyira semleges, klisés cucc volt, most viszont átváltozott retard klisés cuccá, ami azért jobb mondjuk egy Mirai Nikkinél, mert Bibe itt egy személyben és már-már rendesen szívatja a teljes karaktergárdát és sztorit, ráadásul kisripacsom, Miyano Mamo-chan az elvetemült sznob hangja. ::hehe:: Szóval nem kedvelem és talán nem is nyáladzom rá, de feltétlen szórakoztat, főleg így hogy ilyen Mumei szintű hülyékkel van körbevéve. Megérdemlitek! Alig várom, hogy az utsó két részben adjanak valami dicső konklúziót Bimbónak a "mindenki hülyeszemétköcsög-és/vagy-gyenge csak én vagyok pszichopata" hozzáállás mellé..., majd visszatérő Ikomat és szamuráj csávó közreműködésével mártír halált haljon. Igen.

(Amúgy a halott dagi, teljesen úgy nézett ki, mint a Gundam Orphans halott dagija... mintha átjött volna abból ide, hm.)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ki írja a Mayoiga cikket az augusztusi Mondóba?

Én most már biztosan kihagyom az életemből, inkább másra pazarolom a drága időmet.

Kuma Miko-t szerintem holnap befejezem, 4 rész van vissza, az is lesz a Mondóban.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Egy korábbi kommentben már utalgattam arra, hogy lenne két-három sorozat (Hero Academia, Macross Delta, Sansha Sanyou) amibe a szezon közepette be akartam próbálni, és ha nem is egységesen haladok ezekkel a címekkel, annyi benyomásom már született róluk, hogy gondoltam megérnek egy-egy rövidebb körmölést (ha más nem, a HA-ról mindenképpen, miután Rui érdeklődött felőle).


- Boku no Hero Academia: Ebbe eredetileg nem állt szándékomban belekezdeni mert anno abszolút semleges hatást gyakorolt rám már maga a leírás is, azonban az idő múlásával egyre inkább kezdtek gyűlni az olyan vélemények, amik egy olyan shounen képét festették le, ami valószínű soha az életben nem fogja feltalálni a spanyolviaszt, viszont inkább arra koncentrál, hogy legalább a már meglévő viasz a maga módján jól működjön, és kilenc rész alapján túlnyomórészt alá is írnám ezt a véleményt. Az szerintem abszolút nyilvánvaló, hogy a mangát elkövető Horikoshi shounen mangákat is fogyasztott anyatej mellett kiskorában, mert ha akár csak az egész cucc előadásmódját nézném, akkor is egy kőkeményen tipikus shounenről van szó: a karakterektől kezdve a sztorivezetésen át az általános hangulatig bezárólag belengi a Hero Academiát az a tipikusan shounenes benyomás, eleve kezdve ott, hogy a főszereplő Izuku az elején még bénácska és félénk, de idővel és néhány baráttal később megindul a fejlődés útján. A maga módján persze próbálkozik a sorozat saját hozzáállást kölcsönözni a kő-shounen jellegnek (pölö Izuku eleve a sorozat világának leghíresebb hősétől, All Might-tól örökli át a szupererejét, és ez a sorozat elején rendszeresen visszaüt gyakorlás hiányában, és All Might sem az a sebezhetetlen, mindent tudó szuperhős), és ez az a pont, ahol a sorozat a leginkább tud érvényesülni kilenc rész alapján. Egyeseknek (sőt, talán sokaknak is) annyira atom egyszerű shounen a HA hogy az fájni fog (mert például a főszereplő riválisaként funkciónáló Bakugo egyelőre NAGYON, nem csak ploton belül ellenszenves és gyengébb figura), de szerintem becsületére válik az, hogy a shounen szempontjából pont a stílus lényegét ragadja meg a stuff - a fanservice-s marhaságoknak szinte nyoma sincs a sorozatban, helyette inkább a klasszikus "küzdj az álmaidért és ne add fel őket" szellemiséget forszírozza egy általánosságban véve kedvelhető szereplőgárdával megfejelve, akik ugyancsak nem éppen irodalmi mélységűek, de magához a sorozathoz hasonlóan az itteni bagázs sem egy Naruto vagy egy Soul Eater maradvány. Ilyen szempontból inkább a Dragon Ball - One Piece fémjelezte shounen-iskolát követi a sorozat, szóval több eséllyel indul szerintem a kortól függetlenül való befogadás versenyén. És ha már a Soul Eatert felhoztam, akkor azt azért elejtem, hogy az SE-hez hasonlóan a HA is egy Bones által patronálta shounen sorozat, és ha csak ezt a két sorozatot kéne egymásnak ereszteni, akkor az SE csak a (kicsit Tim Burton-ös) vizuális stílus terén múlja felül a HA-t, azt leszámítva vészesen alulmarad már csak a befogadhatósági skálán is. Az ajánlás szempontjából mondjuk az már most biztos, hogy a "mennyire bírod a nem feltétlen negatív értelemben tipikusabb shouneneket" kérdésre adott válasz sokat fog nyomni a latba, de egyelőre amondó vagyok, hogy ha már tipikusabb shounen, akkor a Hero Academia nem rossz eresztés (főleg egyik-másik műfaji képviselőhöz viszonyítva), mégha nem is értem még a sorozat végére, és a kilencedik rész vége is mintha egy fordulópontot jelölne.


- Macross Delta: Sosem voltam egy Macross-szakértő, annyi viszont megmaradt egy régi Macross kritika kapcsán, hogy annak írója felemlegetette egy amerikai ítész "az animék Top Gun-ja" fémjelezte véleményét a franchise-al kapcsolatban, és ha csak a Deltát venném alapul, ezzel akár egyet is érthetnék. A Deltában is megvan az a jellegzetes idealisztikusan könnyed stílus a tényleges sztori megléte ellenére is, és ez csak fokozódik azáltal, hogy ez a Macross is előszeretettel keveri az idol(/énekesi) témát a vadászrepülővé is átalakulni képes mechákkal, mindezt megfejelve egy olyan főszereplőpárossal, akik közül a srác (Hayate) vészesen öntörvényű de tehetséges figura, míg a lány (Freyja) úgy genki ahogy egy 14 éves csak lehet, de inkább a szó jó értelmében. És habár még csak a hatodik résznél tartok, az a bizonyos Top Gun-os hasonlat fogja szerintem élni vagy elhaláloztatni a sorozatot, ugyanis a sorozat szinte egészét belengi az inkább idealisztikusabb, semmint realisztikusabb stílus, kezdve például azzal, hogy Hayate önfejűsége (és eredményei) is ehhez mérten van tolerálva, és gondolom a "vadászgépek által védelmezett idol csapat az énekével képes megfékezni az itteni über-vírust, olykor egész koncerteket adva megelőzés céljából" felállás sem olyasmi, ami a reálisabb mecha sztorik kedvelőit 100%-ig fogja csábítani. Nekem viszont furcsamód érdekesnek hat ez az összkép, pont annak furcsasága miatt - maga a tényleges plot még nem kimondottan érdekel (egy földönkívüli faj támadást indít az emberi kolóniák ellen), inkább az átfogó, kissé Top Gun-os stílus az, ami a nap végén a sorozat mellett tart, amolyan "annyira fucsa, hogy valahol mégis leköt" módon. Hogy ez meddig tart ki az jó kérdés, mert mondom, szerintem nagyon sok múlik azon hogy ez a stílus meddig veszi ki majd jól magát annak minden idézőjeles bája ellenére, de egyelőre még vevő vagyok a további nézésre. Ja, és Freyja szinte biztos hogy a sorozat eyecandy-jének lett szánva, de nem a szó hagyományosabb értelmében: az animátorok láthatóan nagyon élvezik azt, hogy neki adhatják a legdinkább és eltúlzottab arckifejezéseket a szereplőgárdában, és ehhez már az első rész bőven elég bizonyítékot ad.


- Sansha Sanyou: Tipikusan annak az esete, amikor egy sorozat olyan szinten megüti az "egynek elmegy, és nem is rossz időtöltés, de nincs benne semmi olyasmi, ami hosszabb távon emlékezetessé tenné" kategóriát, hogy sokkal több mindent nem is igazán lehet róla elmondani. Pedig tényleg egy viszonylag korrekt SoL vígjáték sorozatról van szó, és valahol érződik is rajta, hogy az alapul szolgáló manga 2003 óta fut (mármint olyan értelemben, hogy a műfajhoz hű jelleggel vannak "eltolva" egy kicsit a karakterjellemek, de ez inkább a javára válik), de ennek ellenére mégsem mondanám rá azt, hogy ne merítené ki a 7/10-es értékelés leginkább hagyományos meghatározását. Ugyanakkor nem talán nem is akkora nagy probléma ha azt nézem, hogy van egy pár mellékszereplő akik inkább idegesítőbbek/elcsépeltebben semmint kedvelhetőek (ami érdekes ahhoz mérten, hogy a Sansha alkotója követte el a Mikakunin de Shinkoukei-t is, ahol meg az egyik főszereplő válik elviselhetetlen görccsé az első 8-9 rész után), de a sorozat átfogó élvezhetőségén ez nem ront olyan mértékben hogy kevésbé legyen értékelhető az összkép. Annál is inkább, mert a főszereplő hármas velük ellentétben már érdekesebbnek mondható (ojou-sama aki az átlagnál jóval kedvelhetőbb/lelkiismeretesebb, sokat zabáló genki kiscsaj akitől a jópofa szarkazmus és jóindulatúsággal kevert együgyűség sem áll távol, és a látszólag csupaszív osztályelnök aki valójában kicsit "epés" és odamarós, de vannak jobb megnyilvánulásai), legalábbis olyan mértékben, hogy egy ilyesféle sorozatnak elegendő keretet nyújtson, mégha klasszikus nem is feltétlen lesz belőle. A sorozat grafikai oldalát mondjuk mindenképp dicséret illeti, hiszen a Dogakobo stúdió nem egyszer részletesen animált, az ilyesféle "animés" humorhoz azonban így is tökéletesen simuló, tarka-barka színvilágú stílusa ebben a sorozatban is brillírozik, néha egyenesen félrevezető tud lenni a sorozat látatlanban keltett benyomása némelyik jelenethez viszonyítva.



És ha már szezonális címek, a szezon vége is vészesen közeleg, úgyhogy a fenti hármashoz hozzácsapom a Kuma Miko-t érintő végitéletet is, ha már homlokon vágott annyira a múzsa, hogy legyen kedvem írni róla mint befejezett sorozatról.

Annál is inkább, mert szerintem a KM lesz az idei év egyik befutója ha WTF-es lezárásokról van szó, ugyanis kvázi úgy töri félbe a sorozat addigi hangvételét hogy azon először csak pislogtam, és nem a szó jó értelmében. Mert ugyanis a sorozat eleinte egy bizarabb SoL-nek indult, ami az alapszituáció (14 éves miko lány szeretne a városba költözni és ott tanulni, de a mellé beosztott, a faluban nagy becsben tartott beszélő medve szeretné ettől visszatartani) mellé nem átallott egy furcsa, de a maga módján viszonylag szórakoztató hangnemű humort adni, amibe a falusiak kőbunkónak ábrázolása éppen annyira belefért, mint a gyerekek felvilágosítása a medve-istenítés 18+ felhangokat is megütő eredettörténetét illetően. És habár hiába írtam azt, hogy a sorozat vége volt az, ami hazavágta a sorozat hagnemét, voltaképpen már a harmadik rész második felétől kezdve gyülekeztek a sötét fellegek, ugyanis az addig furcsa, de viszonylag szórakoztató jelleg egyre inkább kezdett két dologra fókuszálni: egyrészt az jó ízlést/tolerálhatóságot egyre inkább és rossz értelemben feszegető poénokra, másrészt pedig a hosszú távon talán sokkal ártalmasabb dologra, nevesítve a főszereplő Machi kínzására. A 14 éves kislány ugyanis elég súlyos kisebbségi komplexusban szenved (amellett, hogy a városról mint olyanról echte alig tud valamit), és ha valaki látta a három évvel ezelőtti Watamote-t, annak ismerős lesz a helyzet, ugyanis mintha sorozat átváltana egyfajta fekete komédiává, ahol Machi szenvedései a fő műsorszámok. A külömbség pedig "csupán" annyi, hogy míg a Watamote bőven elvont és őszinte volt ahhoz, hogy tényleg működjön az a bizonyos fekete komédia (néhány jó értelemben érzelmesebb jelenettel), addig a Kuma Miko próbálkozása inkább hat erőltetettnek és kínosnak, és hogy ne legyen olyan egyszerű a helyzet, az epizódok színvonala össze-vissza ugrándozott olyan szempontból, hogy egyik epizód tolerálhatóbb volt a másiknál. És hogy teljes legyen a kép, az utolsó két rész teszi fel az egészre a koronát. Pontosabban szólva az utolsó pár perc, amit nem fogok konkrétan lespoilerezni, de azt azért elhintem, hogy az utolsó pár rész túlnyomó része anime-original volt, és a manga befejezését állítólag egy totálisan másfajta értelemben tálalta. Az addig is kétségesen tolerálható karakterek kvázi 100% önzövé és "bűnpártolókká" váltak, magával Machi-val pedig olyasmi történt, ami a lezárásnak egy olyannyira "kéretlenül" és oda nem illően sötét és zavaró ízt adott, amit ráadásul még happy end-nek is próbált az anime feltüntetni. Az pedig sokat elárul szerintem a japáni fogadtatásról, hogy az epizód megírásért felelős illető azóta törölte a Twitter fiókját, és a Wikipédiáról is "rejtélyes" módon eltűnt a sorozat a portfóliós listából.


A pontozást tekintve pedig az az utolsó pár perc volt az, ami egy ideig gondolkodóba ejtett, ugyanis a 11. részig még hellyek-közzel volt egy kialakult véleményem, ami alapján az 5/10-es értékelésnek inkább a felső határába esett a sorozat. A jobban sikerült pillanatok talán megértek volna egy hatost, ha nem lettek volna ott a gyengébb spektrumot képviselő részek/jelenetek, és persze a sorozat elején gyülekező fekete felhők se voltak éppen pozitív irányba befolyásoló tényezők, de az az utolsó rész felborított mindent. Eleinte egy négyest simán kész lettem volna dobni az egészre, mert mondom, csak néztem mint hal a szatyorban amikor lement az az utolsó pár perc, amit aztán a kimondottan keserű szájíz követett, miután ezzel a friss nézőponttal megverve próbáltam visszatekinteni a sorozatra. Aztán a fair play nevében mégiscsak maradtam egy NAGYON gyenge 5/10-nél, mert azért voltak értékelhetőbb, de még így sem kiemelkedő részei/pillanatai a sorozatnak, és nem véletlen volt csupa nagybetű az a bizonyos "nagyon" szócska. Aztán végül mégiscsak maradtam a 4/10-nél, mert jobban végiggondolva a dolgot, mégsem érzem megérdemeltnek azt a fair playt, ahhoz nem volt magával ragadó a sorozat hogy ennyi huza-vona után elnézőbb legyek egy akkora odarondítással, mint amit az az utolsó pár perc művelt. Azt azért így sem mondanám, hogy a Mayoigát letaszítja a trónról ha a "szezon legnagyobb trágyadombja" kategóriáról van szó, de ahhoz képest hogy viszonylag milyen lagymatag volt annak a sorozatnak az utolsó pár perce, a Kuma Miko-é ehhez képest felért egy jobbegyenessel egy olyan sorozattól, ami minőség terén jóval kevésbé volt konzisztens.
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Yuriko-chan írta:Ki írja a Mayoiga cikket az augusztusi Mondóba?
Mayoiga cikk a Mondóban? A szezon legjobbja, címlapra vele!
Junchi írta:Surci, te meg valld csak be, hogy a TRUE 1/10-es score egyedül az EL privilégiuma lehet. :3
Hát az igazi nagy egyest ki kell érdemelni, nem sok ilyen cím van a listámon, de az EL az pont az archeotípusa az ilyen hulladékoknak: egyetlen értékelhető momentuma nincs se tartalmi, se technikai szempontból, a röhögési potenciált ugyan szállítja, de csak mértékkel, viszont legtöbbször csak felidegesített. És nem elhanyagolható adalék, hogy hosszú éveken keresztül háborúztunk az elborult fanjaival, akár itt (tényleg mindenkinek ajánlom figyelmébe az itteni kiváló EL topicot, garantált az órákon át tartó röhögés), akár még az AA legelső verziójának azóta már törölt régi fórumán + az Aoi történetének legnagyobb és legemlékezetesebb lángháborúja is ehhez a remekműhöz köthető, ami azért is durva, mert itt sem azelőtt, sem azután sem fordult elő hasonló. Úgyhogy yah, azóta is a szívem csücske ez a remekmű - de a Dragon Ball SzuperSzar is közel áll hozzá, hasonló módon nyomva fel az agyamat. Az utolsó ilyen meg a kétrészes Kenshin Seisouhen OVA, ami Kenhin minden mondanivalójának és szellemiségének totális földbe tiprója és meggyalázója, ráadásul még förtelmesen ronda is... És jó hogy eszembe jutott, mert nem húztam le nullára a School Rumble "befejezésének" szánt Sangakkit, most korrigálom is eme hibát :3 De az igazi egyes az EL marad, nagyon kell teperni hogy ahhoz felérjen valami, ilyen Majomniggáknak esélyük nincs. XD
Catrin írta:Kabaneri: Mindenki nyafog Bimbiszamára, de én azóta kedvelem a sorozatot, hogy felbukkant.
Én azóta kezdek tőle instant agyfaszt kapni, na nem azért mintha bármi kiemelkedőt vártam volna tőle, de ezt az ezerszer elkoptatott klisét nemcsak bedobni, de ilyen sablonmódon megjátszani... Bár beleférni belefér, úgy is olyan full semmilyen az egész - juteszembe megrendült valaki a dagigyerek halálán vagy hogy az öreg fazonnak levágta a karját Bimbi nagyonnagyonvérszomjasangonosz menchmenje? Na ezaz... Kíváncsi vagyok (h)Ikoma(t) mikor bukkan fel újra, remélem csak az uccsó részben kapjuk a nagy drámai belépőt. De agya senkinek nincs ebben a sorozatban, nemtom miért harcolnak a zombikkal, amikor ők maguk is hasonló szinten vegetálnak. Az a baj hogy még röhögnék is a sík hülye Mumei&Co. szívatásán, ha legalább minimálisan érdekelne vagy akár ellenszenves lenne valamelyikük, de egyszerűen csak agyhalott az egész banda. Amin azért néha mosolygok, hogy a fórumokon milyen eszmefuttatásokkal próbálják legitimálni Rózsabimbó kretén húzásait, karakterelemzés meg hasonlók, mintha lenne neki olyan :D Az már jobban bosszant, hogy a Noitamina blokkból megint elment negyedév erre a hülyeségre.
Dodgers írta:Az pedig sokat elárul szerintem a japáni fogadtatásról, hogy az epizód megírásért felelős illető azóta törölte a Twitter fiókját, és a Wikipédiáról is "rejtélyes" módon eltűnt a sorozat a portfóliós listából.
ROTFLOL
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Hát az igazi nagy egyest ki kell érdemelni, nem sok ilyen cím van a listámon[...]
Bevallom, kizárólag ezért egyszer még kíváncsi lennék rá, hogy a School Days-t hanyasra értékelnéd. XDDDD Persze nem akarlak ezzel kínozni, szóval isten ments, hogy "feladványba" szándékosan belerakjam neked, vagy ilyesmi, de egyszer, ha úgy érzed, hogy "ejj, de jólesne most valami mocsokszar anime!" (nálam ilyen animéknél és filmeknél is előfordul néha, nem tudom, másnál ez hogy van... :lol: ), akkor mindenképp ezt vedd majd elő, mert egyrészt tényleg érdekel, hogy vajon az EL trónjával képes lesz-e legalább egy szintre kerülni, másrészt meg nem titkoltan szívesen olvasnék a cuccról olyan Surci-féle, felcseszett agyú, sírva röhögős elemzést. XDDD (Mert ha valami, akkor ez garantáltan ki fog akasztani, még nem nagyon láttam embert, akit ne idegelt volna fel, plusz még engem is jól felhergelt, pedig én azért 10-ből 9-szer inkább csak röhögök, ha nyomorék a sorozat, vagy a szereplők, de ami ebben folyik, az tényleg "priceless"...) Meg azért volt neked itt már nem egy olyan önként vállalt vackod, aminél úgy éreztem, hogy már az első részek alapján sejted, hogy micsoda szutyok lesz a cucc, de mégis belementél, hol a hype, hol meg a "hadd lássam, hová tudják még fokozni a debilséget!" felfogás szellemében és igazából az SC is egyike azon sorozatoknak, amiknek simán ott van a helye az olyan "legnagyobbak" között, mint Elfen, Akame, Mayoiga, stb. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Catrin írta:...Bimbiszamára...
Surci írta:...Rózsabimbó...
XDDDDDDDDDD

A legújabb részt már meg is néztem, mert éppen böngésztem a facebook falamat és valaki kiposztolt egy elég spoileres képet Ikomáról, meg jött hozzá a szöveg, hogy milyen epic lett. Gondoltam gyorsan meglesem, hogy ezúttal mivel rukkoltak elő.
SPOILER
Nos, kérem tisztelettel, megjelent lángoló Titán Eren full kabaneri power Ikoma. XD Ayame-sama leghűségesebb szamurája szintén előmászott, a gonosz dokit pedig rángatta magával. Mint kiderült, mélyen belül Mumei még mindig önmaga és olyan precíz vágást ejtett Ikomán, hogy pont nem találta el a szívét, de azért megvolt a kellő hatás. Ikoma a dokitól elvette a fekete szérumot, ezzel turbózta fel magát. Viszont, ha már úgyis hajstílust váltott, a jobb szeme elől igazán eltüntethette volna az emo hajtincseket. Drága Bibe is akciózott, összejött a drágalátos bosszúja.


Ja, és egyébként amikor legutóbb csekkoltam, 8,4-en állt a MAL-os értékelése. :dirr:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kabaneri FINAL: Hihetetlenül izgalmas leszámolásnak nézünk elébe: SSJ Hikomat vs Bimbi, a meccs kétesélyes, emótincses hősünknek vajh' sikerül kimentenie MoeMumei-chant a gaz onyíííszama karmai közül? Lássuk mi van itt:

SPOILER
- az előző részhez annyit, hogy ha lenne minimális konzekvencia ebben a cuccban, akkor felmerülne a kérdés: Ayame miért gyűlöli az emberiséget? Látta mit csinált Bimbó az előző várossal, erre beviszi a fővárosba, ezzel halálra ítél kitudjahány ezer embert, cserébe hogy a kb. 100 fős csapata megmeneküljön (hja, biztos megússzák majd a nagy kabane-hatalomátvételt...) Mindezt egy posztapokaliptikus világban, ahol az emberiség létszáma nem sokkal lehet több, mint amennyivel eddig az animében találkoztunk. Ja, hogy csak simán nincs agya neki se, oké.
- Bibe kinyúvasztja fatert, bosszú beteljesítve. Evidens hogy szét kell verni az egész várost ezután, nehogy legyen kin uralkodni, vagy egyáltalán utánpótlást/akármit szerezni a továbbiakban. Biztos ő is tudta hogy már az utolsóelőtti epizódban vagyunk, azt az egy részt meg a romokon is kihúzzák. Külön röhögtem a katonák teljesen debil reakcióin + amikor a fatert holtában rugdaló csávót kapásból fejbelövi :D

[quote="Rui-chan"]Viszont, ha már úgyis hajstílust váltott, a jobb szeme elől igazán eltüntethette volna az emo hajtincseket.[/quote]
Látom ez nemcsak engem zavart :D

- Mostani rész: Az SSJ szinthez az azonnali átvitel technika is dukál, Hikomat egy pillanat alatt megérkezik a városba (vagy csak volt SPR-fokozat is a mocin)
- Hikomat olyannyira DURVA, hogy amikor el akarják ütni egy páncélvonattal, azt nemes egyszerűséggel a levegőbe emelve üti ki, mindezt pusztán telekinetikus erővel! Mi lett volna ha a kezeit is használja? Úgy szaggatta volna ketté az egész szerelvényt, akár a kreppapírt.
- Ezek után leáll verekedni Bilbóval, aki majdnem elintézi egy sima karddal, meg puszta kézzel -_- Azé persze mégse, de a fájtot valamiért megszakítják egy hangkimaradás erejéig, hátha még azt a kis lendületet is elveszti ami eddig megvolt benne.
- Mumei megmenekült, yokatta ~ Onyíísamát azé még hazavágja.
- Hogy a francba változott vissza Hikomat? 2 adag fehér szérum volt, az egyiket kapta Moe-chan, az oké, de a másik Bimbinél volt, amit nem láttam hogy valahogyan is átjuttatott volna szuperharczosunknak.
- Mindenki megúszta, befogadjuk a gaz ellen megmaradt embereit is, mer csak 5 részen keresztül kínoztak és szívattak mindenkit.

Na jó, ennek is vége, kap egy 5(alá)/10-et (most még, de nagyon agyalok egy négyesen), mert iszonyat sablonos shounen volt, de olyan rossznak azé nem mondanám, a zenéi kifejezetten jók, meg a látvány is szép, csak szerintem nagyon nem megy a színvilág ahhoz a hangulathoz amit ez a cucc elvileg prezentálni akart. Kár hogy csak az utolsó 2 ep-re tudtam teljesen elengedni azt hogy ebben bármi értelmet keressek, mert akkor már korábban elkezdtem volna mókázni Bumbi momentjein :D Csak igazából azt nem értem, hogy ezt ÍGY, ebben a formában miért kellett elkészíteni? Mert azon kívül hogy legyen WIT-éknek egy sorozat, aminek a merch-cuccaiból nem kell lejattolni Isayamának és/vagy mert elcsúsztak a Shingeki S2-vel, más értelme nem igazán volt. Meg a Code Geass írójával promózni... Mayomiga jobban teccett :dirr:
Rui-chan írta:Ja, és egyébként amikor legutóbb csekkoltam, 8,4-en állt a MAL-os értékelése. :dirr:
Most már 7.8, szép az első 3 ep után mutatott 9.1-hez képest XDD Lesz ez még lejjebb is :D

Az új szezonosoknak, amit láthatóan majd többen követünk, kellene külön topic, mert most is szinte csak ezzel a két csodával volt tele ez a thread.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2016.07.01. 21:56-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Érdemes egyébként 29-nél megállítani a linkelt webmet. Guts nőies kacsói azért nem semmik. :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Berserk: :LOL: (Ennyivel le is tudom rendezni. Amúgy a Lidenfilms is közreműködik, akiknek a TerraFormarst köszönhetjük.)

Ma indult az új Love Live anime és azt kell mondjam, kellett már ez a sorozat nekem. Örülök, hogy nem az eredeti szálat vitték tovább, amikor meghallottam, hogy folytatás készül, hirtelen azt hittem Honoka és Eri tesói lesznek a főszerepben, ők gyűjtenem majd maguk köré idol csapatot. A helyszín teljesen más, tengerparti városka, szóval a szemet gyönyörködtető hátterek megvannak. Az első rész megint arról szólt, hogy a főszereplő lány kitalálta, school idol lesz, de ehhez szükség van egy csapatra. Amúgy is, klubot csak minimum 5 fő alapíthat, tehát adott a kihívás. Elkezdődött ugyan a tagok szervezése, viszont nem jutottak túl messzire. Remélem a többi lány beszervezését nem húzzák el nagyon, mondjuk az első 3 rész alatt ezt meg lehetne tenni és utána kezdődhetne a gyakorlás. Sajnos ebbe nincs beleszólásom, úgyhogy marad a reménykedés. Egyelőre 12-13 részesnek néz ki, vagyis nem tudják úgy elhúzni. Plusz a szokásos idol anime formula szerint a végére kelleni fog valami nagyobb mondva csinált konfliktus, amit az utolsó részre feloldanak.
A főszereplő a szokásos, tele energiával és az a legnagyobb álma, hogy school idol legyen. Néha már átment idegesítőbe, de lehet csak én nem bírom annyira ezt a karakter típust. Előkerült persze a nagyon félénk, a chuunibyou-s, a rideg osztályelnök, a cserediák, meg két gyerekkori jó barát. Az előzetesből ítélve még gazdag csemete is fel fog bukkanni.
Egyelőre semmi különös, semmi újat nem mutatott az idol témában, viszont majdnem végig vigyorogtam a részt, szóval ezt biztosan követni fogom a szezonosok közül. Legyen benne sok ének és tánc, a műdrámát pedig hanyagolják, ha kérhetem.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Ma indult az új Love Live anime és azt kell mondjam, kellett már ez a sorozat nekem.
1-2 részt még adok neki, de azon felül, hogy az eredeti LL vegytiszta kópiája, még a tetejébe rettenetesen mű és irritálóan színpadias is volt ez az első rész.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:1-2 részt még adok neki, de azon felül, hogy az eredeti LL vegytiszta kópiája, még a tetejébe rettenetesen mű és irritálóan színpadias is volt ez az első rész.
Mondjuk én eleve úgy indultam neki, hogy tök ugyan az lesz, csak más lányokkal. Az Idolmaster és az Idolmaster: Cinderella Girls is ugyan ebben a cipőben járt, szóval fel voltam készülve.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rewrite

2011-12 környékén annyi sok jót olvastam erről a cuccról, hogy azt adminisztrálni is nehéz volt egy idő után és most, 2016-ban végre elérkezett az idő - anime készült belőle. Rögtön rá is jöttem két dologra: 1) az akkori dicsőítők valahogy csak a pozitívumokat emelték ki, azokat is többszörösen kiszínezve, 2) az idő halad; lehet (de még ez sem biztos), hogy ezt a sztorit/szettinget képes lettem volna benyelni 4-5 évvel ezelőtt, most viszont csak annyit látok, hogy kaptunk egy, a Little Busters által kitaposott és Grisaia által alaposan bejárt utat, a gond mindössze annyi, hogy ezt egy beteg szamár taposta ki, akit közben krónikus hasmenés gyötört.

Verdikt: első rész után dobva.

Orange

Ez viszont nagyon is rendben volt, még ha kicsit szögletesnek is éreztem a tempóját. Lehetőség van benne, amúgy sem ártana, ha kapnánk végre egy normális shoujo cuccot.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Eddig Orange, talán még jön hozzá 1-2 cucc (Amanchu?, 91Days és passz). Az első ep. tetszett (pretty powerpoles), de nem tudtam nyugton maradni attól a dramaturg húzástól, hogy a csaj nem darálta be magába egyből a levél teljes tartalmát (pl. max. első nap otthon; vagy csak nyilván nekünk, nézőknek nem így mutatták). Ha én ilyen üzit kapnék, hiába lenne az első gondolatom, hogy kamu és valaki szórakozik velem/para (ok Japánban vagyunk, szóval az lenne az első, hogy OMG ez tényleg én vagyok), akkor is azonnal végigolvasnám, amint tudom. Ok, ez csak szőrszálhasogatás, mert az persze jól jött ki, hogy órán/utána folyamatosan várta a megjósolt eseményeket, logikus, hogy azokra figyelt és nem haladt masszívan előre az olvasásában... De azért ez az adagolás, ez az üzi-tempó (már magukon a lapokon is az a pár sor...) tálalási megoldás annyira összeegyeztethetetlen volt velem, hogy simán legyűrte a kíváncsiságomat - amit nem volt nehéz, mert már az előzetes infókból tudni lehetett az első rész lényegét, de azért na. Csak ne legyen belőle tipikus shoujo - fél lépést előre, kettőt hátra - hangulat.
A karakterek szimpatikusak, szóval gyerünk tovább.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Orendzsi thread támogatva.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Amanchu ep1

Az már bizonyos, hogy végig szem előtt fogom tartani azt, hogy ne "Aria - a második eljövetel" mentalitással kezeljem ezt a sorozatot. Egyébként meg nem volt rossz, bár az már most egyértelmű, hogy a nagy elődhöz képest jóval fanservice-bőbb és bohókásabb lesz, ráadásul jóval egyszerűbb is. Persze ettől még működhet, bár a hülye SD-fejekkel visszafoghatnák magukat, szal ezt már az Ariában sem csíptem túlzottan, de itt aztán végképp túllőttek vele. És miért ilyen csúnyák és idétlenek az itteni seifukuk? ARGH!

Mindegy, nézős.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Amanchu nálam is.
Jó tudni, hogy nem csak engem zavart a rengeteg SD fej, mert szvsz ez egy nagy negatívuma az animének. >_> Látszik, hogy a J.C.Staff energiát fektetett a szép rajzolásba és a mozgások animálásába, szóval tényleg nem értem a sok chibisített arckifejezést. Így első rész alapján nem igazán tudok még véleményt mondani, aranyos SoL, iskolai élet, ami miatt kissé kétséges lehetne, hogy tovább maradjak mellette, viszont a búvárkodás érdekel, remélem a későbbiekben többet foglalkoznak majd ezzel is. A két főszereplő nekem igazán szimpatikus, mindkettejükben találtam olyan vonásokat, amikkel eléggé tudtam azonosulni. :) Az iskolai egyenruha kissé furcsa volt első ránézésre, de még így is eredetibb, mint a szokásos matrózblúz, szoknya, harisnya kombó. Egy kissé talán idealizálva van az iskola, bár előfordulhat, hogy kisebb lélekszámú városokban tényleg van ilyen. Lényeg a lényeg, folytatom tovább, egy héten egyszer jó kis kikapcsolódás lesz, már csak a tenger miatt is. ^^

91 days
Erről sem derült ki sok minden, csak felvezetés volt az első rész. Az alap sztori tisztázva lett, a főszereplő családját meggyilkolták, ezért akar bosszút állni. Valószínűleg a maffiás szál eléggé hangsúlyosan lesz benne, mert a háttérben is meghúzódnak, de a főbb cselekmények is hozzájuk köthetők. Akik esetleg aggódtak, hogy inkább a Gangsta stílusát fogja felvenni, ők is nyugodtan belenézhetnek. Eddig semmilyen extra természetfeletti, fantasy, szuperfegyver, stb. nem jelent meg benne. Nagyjából elmondható, hogy teljesen átlagos emberek kerültek bele. Ugyan előkerült a szokásos kattant figura, de elviselhető volt a jelenléte. Remélem 12-13 részesre tervezik, annyi idő alatt bőven fel lehet építeni a történetet. Két szezon szerintem már hosszú lenne. A zenék hangulatosak, a grafika nagyon szép, legalább is nekem elnyerte a tetszésemet. Kissé realisztikusabb a rajzolás, a karakterek arcát nem foglalja el háromnegyed részben a szemük.

Time Travel Shoujo
Kissé féltem, hogy az időutazást, mint témát mégis hogyan fogják kezelni. Eddig szerencsére kevesebb iskolai bénázás és shoujo drámázás szerepelt benne, mint amire számítottam, úgyhogy bizakodó vagyok. Látszik, hogy a fiatalabb korosztálynak szánták, némileg ismeretterjesztő célzat is került bele, főleg a végén a kis plusz jelenet éreztette ezt. A grafikát még szoknom kell, kissé elüt a mostani szezonban követett animéktől, mintha a '90-es évekből került volna ide át a cucc. A főszereplő lány genki, kissé butácska és édesség imádó, de közben szerethető. Az openingből ítélve lesz majd itt gonosz szervezet is, nyilván az időutazáshoz szükséges nyakláncot és gépet akarják majd megkaparintani. Ahogy néztem főleg az elektromosság felfedezésének irányvonalán fognak haladni. A külföldiek is japánul beszélnek dolgot pedig lerendezték azzal, hogy az időutazó szerkezet egybe automatikus fordító, mindenki a saját nyelvén hallja, amit a másik beszél.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Handa-kun ep1

Erőltetett, retardált és low-budget. Nyomokban sem emlékeztet a Barakamonra, bár nem mintha reméltem volna ilyesmit. A slusszpoén inkább az, hogy még azt a minimumot sem hozta, amit vártam tőle. Dobva.

Ma még megnézem a 91 Days első részét, meg adok még egy esélyt az LL Sunshine-nak, aztán össze is állt a szezon számomra.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Én is bevállaltam az Amanchu-t részben mert az Aria első két évada is tetszett, de van egy olyan érzésem, hogy ebben az esetben javamra vált azt, hogy nem vagyok "igazi", hardcore fanja az Ariának, mert maga az epizód megerősítette bennem azt az előzetes hozzáállást, hogy ne egy 1:1-ben másolatot várjak el a sorozattól. Egy bizonyos fokig mondjuk még így is tetten érhető szerintem az Aria-féle szentimentálisabb és direkt konfliktusoktól mentes, inkább a világ szépségeit kereső hozzáállás, de az is biztos, hogy mintha az Amanchu egy-két fokkal kevesebb fordulatszámon pörgetné ezt, és az Airához képest egy humorosabb, "dinkább" hozzáállással osztaná meg, ami eddig nekem kimondottan bejött. Az mondjuk biztos, hogy az SD fejek használata (pontosabban szólva annak gyakorisága, mert az Ariánál SOKKAL gyakrabban van használva) egy megosztó pontja lesz a sorozatnak, de egyelőre még úgy vagyok vele, hogy szerintem illik a sorozat dinkább, élettel telibb megközelítéséhez, főleg a (véletlenül sem rossz értelemben) megalszik-a-tej-a-szádban nyugodtságú Ariához viszonyítva. Plusz az se rossz dolog, hogy nem egy audiovizuális elem is jó érzékkel lett áthozva az Ariából: a személyre szabott SD fejek gondolom a mangában is ugyanígy megvoltak, de inkább az lepett meg, hogy a JC Staff úgy igyekezett megtartani a valamelyest Ariás stílust, hogy az "anya-franchiset" egy másik stúdió csinálta. A dinkább stílus ellenére is van egy hasonlóan békés, "meleg" hangulata a vizuális stílusnak, és még zenei szinten is főként az akusztikus gitár a leginkább jellemző, de még az OP-ED is nyugodtan mehetne egy új Aria szezonhoz, szóval a JC nem aprózta el a dolgokat hangulatteremtés szempontjából. Ami már csak azért se rossz, mert egyrészt a tavaszi Flying Witch animéjük a karaktereket leszámítva elég közepes SoL volt, másrészt ugyanebben a szezonban futtatják a Shokugeki no Soma második évadát, ami (össze-vissza látottak alapján) néhol majdnem szó szerint kimeríti az angélusos food porn jelzőt.


Az Amanchun kívül "persze" mást is bepróbáltam a mostani szezonból, több-kevesebb sikerrel:

Amaama to Inazuma: Avagy a szezon "családi" sorozata, ami annyira igyekszik hozni a formát, hogy a főszereplő kislány szinkronhangja is tudtommal 10-11 éves, szóval nem lehet azt mondani, hogy el van hanyagolva a koncepció. Egyelőre nem mondanám rá azt, hogy érdemben különleges sorozatról van szó (függetlenül attól, hogy másokat potenciálisan megríkatós jelenet így is volt benne), de ezt nem feltétlenül mondanám rossz értelemben - a főszereplő apuka és a duracell nyuszi kislánya egyaránt szimpatikusnak látszó figurák akárcsak az őket kisegítő középiskolás lányka is, és a "családias" hangulat sincs a földbe döngölve egyszer sem (ami azért is jó, mert a TMS stúdió nem éppen egy KyoAni vizualitások terén), szóval két-három rész múlva elválik hogy mi lesz vele.


Berserk (2016): *sóhajt* Na igen, a Berserk, ami szerintem megtette azt, amire a 2013-as Aku no Hana óta nem volt példa, vagyis főképp a vizualitások miatt képes volt arra, hogy az azzal kapcsolatos kritikák révén elsöprően széles körben fogjon össze embereket. És nem teljesen alaptalanul hozzáteszem, mert igen, a CG itteni használata nem egy ponton bőven megfelel a csupa nagybetűs QUALITY meghatározásának, olyan módon, ami nem teszi elnézhetővé még az "animékben viszonylag ritkán remekmű a CG" virtus sem - ilyen esetekben kis túlzással külön kollázsokat lehetne összerakni a hülyén festő arcokról, míg "jobb" esetben inkább az élettelenség a legfőbb probléma ha QUALITY-ról van szó, még az animációk terén is. Annyi fair play-t mondjuk hozzáadok, hogy azért talán nem *olyan* rossz a vállalhatóbb és a QUALITY jelenetek aránya (mert szvsz vannak azért ténylegesebben jobban festő jelenetei), és tetszik ez a "grafitos satírozás" effekt is, csak hát igen, ennél azért JOBB összképnek kéne mutatkoznia egy eredeti formájában olyan részletesen rajzolt sztorinak, mint a Berserk, pláne, hogy az arcra fókuszáló jelenetek egy része 2D-ben van ábrázolva, ami egyáltalán nem néz ki rosszul, ha nem alkotna még így is kéretlen kontrasztot a 3D-vel. Egy kis fény mintha látszana az alagút végén, mert a második rész mintha egy kicsit szebben (és/vagy konzisztensebben) volt összerakva, de még így is messze az út a 100%-os fényhez, és személy szerint nem hibáztatok senkit, ha már most feladták a vesződést a sorozattal csak a vizualitás miatt, mert az '90-s évekbeli sorozat ennél azért elegánsabban oldotta meg a dolgokat, pedig az sem volt egy büdzsétől hemzsegő adaptáció. A tartalom szempontjából már valamivel kedvezőbb a helyzet szerintem az első rész kissé furcsa tempójától eltekintve, bár nekem itt meg a új hangnemet kell szokni, mert egy kissé elüt attól, ami miatt megkedveltem a régi sorozatot. Nem feltétlenül mondanám, hogy a "Guts egy Pimasz Úr a kattant világhoz viszonyítva" felállás rossz lenne (mert Guts még így is Guts, a maga személyes egyszerűségével), de mégse olyasmi, ami arra a sorozatra jellemző volt, plusz az Amanchu-val ellentétben itt már zavarnak az SD fejek amiket Puck levág (pontosabban: maga a fej tetszik, de *ebben* a környezetben...), bár maga az egész karakter olyan, mintha egy másik sztoriból szalajtották volna át, és nem a jó értelemben. Mindezek ellenére az elején még úgy voltam, hogy adok 3-4 rész esélyt a CG-nek ahhoz hogy kikergessen a világból (mert az előző komment írásakor azért engem is egy "kissé" mellbe vágott a CG), de a második epizódban meglévő, de még így lassú fejlődés miatt hajlandó vagyok tovább maradni a sorozat mellett, már csak azért is, mert mondom, még szoknom kell a hangnem váltást. Az pedig már más kérdés, hogy a stúdió meghálálja-e majd a bizalmamat, vagy mehetek idézőjelesen panaszkodni Miurának, amiért nem tette le az Idolmaster-t annyi időre, hogy kiossza a stábot.


New Game!: Ez az a sorozat, ami felett gondolom nem egy ember tekintete suhant el a puszta borítóképe miatt, és talán én is hasonlóképpen jártam volna, ha nem olyan témaválasztása lenne, ami - videojátékos téma, ami még csak véletlenül sem egy SAO (vagy inkább .Hack, de még így is SAO) koppintás, és még csak nem is egy olyan vernivaló háremvalami, mint a Saekano volt? Igen, mégha a témával szigorúan foglalkozó stuffnak így sem mondanám az NG-t: olvastam pár olyan véleményt, ami egy Shirobako-szerű sztorira számított a sorozattal kapcsolatban, és habár a munkahely, mint olyan még így is fontos része a sorozatnak, inkább mondanám azt, hogy a Shirobako, a munkahelyi vígjáték és a cute-girls-doing-cute-things között alkot metszetet. És habár a karadesign kapcsán aláírom, hogy nem mindenkinek lehet bizalomgerjesztő a sorozat, én kellemeset csalódtam az első részben, még annak ellenére is, hogy eleve nem álltam negatívan hozzá a sorozathoz. Eleve a karadesign szerintem jó értelemben aranyos és passzol a sorozat könnyed, egy nyári szezonos sorozathoz abszolút illően szórakoztató stílusához akárcsak a szereplők maguk, és az sem elhanyagolandó dolog, hogy a Doga Kobo stúdió ezúttal is hozza a formáját, ha olyan animációs színvonal biztosításáról van szó olyan sorozatokhoz, amikről első látásra az ember nem is feltételezné, ide értve az első látásra talán egy kicsit csiri-csáré színvilágot is. Azt mondjuk így sem mondanám, hogy egy olyan vígjátékról van szó, amit mindenkinek most azonnal, mindent félredobva kell néznie (mert még így is fogadni mernék arra, hogy másoknak túl cukros/bugyuta, vagy akár elcsépelt lesz a sorozat), de a magam részéről azt kaptam a sorozattól eddig amit vártam, és az Amanchu-val együtt eddig az két sorozat az, amit "tényleg" hétről hétre várok majd.


(plusz még a Love Live Sunshine/Hatsukoi Monster első részeit is bepróbáltam, de az a két sorozat még van annyira vadvíz, hogy a második részek megnézése előtt inkább nem írok róluk)
Kép Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Balus írta:Ez azért megmagyaráz egyet s mást.
Ez max. annyit magyarázna meg, hogy a Berserk szar alapanyag, mert a Teekyuu és spinoffjainak minden egyes másodperce arany.

És ha már legyőztem a lustaságomat és bejelentkeztem, írok valamit a szezonról is.

Momokuri - egyértelműen ez az AOTS nálam, így kell romantikus vígjátékot csinálni bakappuru főszereplőkkel.
Love Live Sunshine - egyelőre Ruby a best idol, de ez még változhat a sorozat végéig.
Rewrite - a sztoriból még semmi konkrét nem derült ki, de a szokásos Key humor már megvan, plusz NaGa és Itaru akármit csinál cute cast lesz belőle.
Tales of Zestiria the X - az első részben a CG forgószél borzalmas volt, de a másodikban a dungeon bejárás már teljesen rendben volt. A történet különösebben nem érdekel, inkább a látvány miatt nézem.
New Game! - a mangát olvasom folyamatosan, 4-koma CGDCT annyi különbséggel a szokásostól, hogy DCT-be itt befér a sörözés is, mert minden szereplő dolgozó felnőtt.
Masou Gakuen H×H - cenzorok által elrontva.
Prisma Illya 3rei - ettől a szezontól kezd igazán eldurvulni a dolog, de remélem lesz benne hely amolyan Nanoha-féle befriendingnek is.
Regalia és Ange Vierge - a sok battle hárem után itt van kettő anime amiből kidobták a felesleges hím MC-t, így maradt a battle, az Ange Vierge-ből még lehet yuri hárem, a Regalia meg valószínűleg sötétebb hangulatú "girls suffering" mecha CUCC lesz.
Qualidea Code - itt maradt a male MC, úgyhogy ez a sorozat azzal próbál kitűnni a többi hasonló közül, hogy számszerűsítve van mindenkinek a powerlevelje ami ugyan a dragonballban sem volt már jó ötlet, de vicces még lehet ha elkezd inflálódni.
Kono Bijutsubu ni wa Mondai ga Aru! - a másik romantikus vígjátékja a szezonnak, de ez a hagyományos fajta ahol kerülgetik egymást a szereplők anélkül, hogy összejönnének.
Time Travel Shoujo - villamosmérnökként még szép, hogy nézem az elektromágnesességről szóló ismeretterjesztő animét. Az egyetlen baja csak az lesz az egésznek, hogy Edison is szerepel benne aki egy tolvaj vadkapitalista másik torkát fél centért elvágó üzletember volt, ellentétben a többi igazi tudós szereplővel.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tales of Zestiria the X

Ja, hogy ennek nem ugyan az lesz a sztorija, mint a játéknak!? :o Így már teljesen érthető, miért pislogtam a múlt heti felvezető rész alatt. És ezzel nagyon kíváncsivá tettek, vajon miben fog eltérni az eredeti történettől. Az említett epizód elég sok mindent borított a nyakamba, jött egy rakás karakter, de azokból úgy is csak pár lesz érdekes. A ley vonalakat megint előszedték, úgy látszik ez fantasy animékben és előszereplős sorozatokban is menőnek számít. Ufotable szerintem szép munkát végzett, a hátterek jól néznek ki, a szereplőket normálisan megrajzolták, néha ugyan a CG kicsit elüt, de mivel párhuzamosan fut a Berserkkel, annyira fel se tűnik. A zenék is kellemesek, illenek az adott eseményekhez. Az első rész rohamtempójához képest a mostani lelassított. Behozták a másik két főszereplőt Soreyt és Mikleot Alisha mellé. Egyébként Rose és Edna felbukkanását várom már, mert az opening alapján benne lesznek. Attól viszont félek egy kicsit, hogy túl sok szereplőt fognak erőltetni, így a személyiségük kifejtésére nem marad majd annyi idő. Persze ez függ attól is, hogy hány részesre tervezik a sorozatot.
Biztosan követni fogom, ez az egyik olyan szezonos cucc, amit hétről-hétre várok majd.
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Balus »

paTKany írta:
Balus írta:Ez azért megmagyaráz egyet s mást.
Ez max. annyit magyarázna meg, hogy a Berserk szar alapanyag, mert a Teekyuu és spinoffjainak minden egyes másodperce arany.
Félreértés ne essék, nem a Teekyuu-t akartam leszólni. Nem láttam a sorozatot, így véleményt sem mondhatok róla. Bár azt be kell vallanom, hogy a Dodgers által linkelt videó alapján messze van attól, amit én aranynak tekintenék, de hé, kinek a pap, kinek a papné.

Inkább arra akartam kilyukadni, amit Titkos előttem már kifejtett. Igen, a Berserk közel sem a világ legjobb mangája (pláne ha az Eclipse utáni fejezeteit nézzük), de a látvány terén még mindig köröket ver a legtöbb hasonló szériára. Ahhoz, hogy az új anime méltó legyen a forráshoz, minimum egy Madhouse, Production I.G. vagy Ufotable kaliberű stúdiónak kellett volna adni, és nem egy olyannak, akik szemmel láthatóan spórolnak az animáción.

Na, de hogy ne legyek teljesen off: a szezonos címek közül eddig a 91 Days tűnik csak biztosnak (tetszett az első rész, meg egyébként is komálom a maffia- és gengsztertörténeteket), aztán még lehet, hogy az Orange-be és az Amanchu-ba is belekukkantok.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

91 days ep1

Valahol kuncogtató volt azt látni, mennyire próbál filmszerűnek hatni (a rendező le sem tagadhatná, hogy Scorsese-t próbál játszani : P), de amúgy nem volt rossz, csak plíz, PLÍZ ne egy egyszerű bosszúállós sztori legyen, amit a gengszteres miliővel és szettinggel próbálnak eladni, mert annak nem lesz sok értelme (kivéve persze, ha ügyes rendező-író páros van mögötte, akik tudják, hogyan kell bánni a klisékkel és van is affinitásuk hozzá).

És akkor a szezon nálam: Van egy kissé tüdőbeteg Amanchu, de mindegy, mert ez számomra kötelező az Aria miatt, egy még tüdőbetegebb Love Live Sunshine, aminek a második része már fogyaszthatóbb volt, de még mindig nagyon rezeg a léc, illetve az Orange és ez a fenti 91. Ami lol, hogy még így is kétszerese annak, amennyi általában lenni szokott a szezonokból. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

91days: ^Jahh, de nem bánnám ha még filmesebbre vennék. Fura, mert az első pár percéről a maffiás filmek közül az egyik eldugott, Tom Hanks-es ugrott be - valószínű a nagyon hasonló gyerekek vs. család gyilok miatt - aminek most meg nem mondom a címét (különben is még mindig LOL Tom Hanks maffiózó/bérgyilkos szerepben; basszus az a film annyira kiszámítható fullsablon, de van egy érdekesen eltalált belassult hangulata... szerk.: kikerestem: A kárhozat útja), aztán átváltott sokkal lazábbra, így szokásosan animésebbre.

Szezon nálam szerintem ennyi: 91 és narancs, a többihez most nincs energiám, de majd résen leszek.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Aria the Avvenire

Kicsit tartottam tőle, hogy 7 év után újra elővették ezt a cuccot és - ne adj isten - még az Origination közel pörfekt befejezését+epilógusát is taccsra vágják ezzel a 3 részes kvázi-folytatással, de újfent meg kellett győződjek róla, miért ez a cucc a Nr.1 kínai rajzosfilm nálam. Nincs még egy olyan anime, amiben ennyi lélek lenne; ahol ilyen szinten érhető tetten a toronymagas kvalitás, az ihletett kezek munkájának gyümölcse, a fantasztikus rendező (egyértelműen látszik, mennyire szeretett dolgozni ezen a projekten), és hogy így, évekkel később is ugyanolyan affinitással nyúljon ehhez a cucchoz és adjon hozzá még több pluszt az amúgy is dugig pakolt kincseskamrához.

Legyen az első epizód kicsit olyan, mint az Animation is volt - főleg a SoL domináljon, de jusson idő a karakterek kapcsolataira is.
Legyen a második epizód kicsit olyan, mint a Natural is volt - adjon hozzá még egy utolsó löketet Aqua és Neo-Venezia világához, zárja a kissé lógva hagyott Cait Sith-szálat és érzékeltesse, mennyire fontos a csodákban való hit és a találkozásokban rejlő erő ebben az idealizált világban.
Legyen a harmadik epizód kicsit olyan, mint az Origination - adjon hozzá még egy utolsó cseppet a gondolás szakma szépségeihez, csúcsosodjanak ki még jobban a karakterek, legyen valami extra kontent (jelen esetben Alicia PoV-ja Akari kapcsán) és adjon egy utolsó üzenetet az élet szépségeiről.

Továbbá ezúttal sem maradt ki a felejthetetlen zenei anyag, a seiyuukat ismét összehívták (mínusz Kawakami Tomoko ;___; RIP), az ócska fanservice-t most is kukázták. Ergo megkaptuk ugyanazt a vérprofi végeredményt, amit a 3 sorozat is beszolgáltatott már évekkel ezelőtt, mint egy extra utolsó löketet Neo-Venezia világáról, hogy a generációk bár cserélődnek és az idők változnak, de a nem kézzelfogható dolgok tárháza örökérvényű.

Now, it's time to go. Towards our future!

8/10

/sentimentalism
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nálam is beállt a szezon: Fate/Illya. :dirr:

Ha a Nari nem javul 1-2 ep után akkor kuka, 91 nem érdekel, max ha a végére ért és még mindig azt mondjátok hogy megéri. Ill a Berszarkon agyalok még, mert nem tudom mennyi értelme van csak azért nézni, hogy minden egyes epizód után szétfikázhassam, ráadásul a sztorit is ismerem, úgyhogy minimális meglepetés se érhet (kivéve ha félév múlva kap esetleg egy anime-only END-et). De valahogy annyira jó röhögni az egész szánalmas vergődésen, hogy talán megtartom, kell valami ami kitölti a Majomiga után támadt űrt :LOL:
Junchi írta:Handa-kun

Erőltetett, retardált és low-budget. Nyomokban sem emlékeztet a Barakamonra, bár nem mintha reméltem volna ilyesmit. A slusszpoén inkább az, hogy még azt a minimumot sem hozta, amit vártam tőle. Dobva.
Na ezt jó gyorsan lerendezted :D , pedig ez volt még, amire a Narancs mellett számítottam, de ha semmi Barakamonos nincs benne, akkor nem is pazarlom rá az időt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése