Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta:Hát maaajd a Genshiken is eszedbe juthatna (nyemm gondolom, hogy elfelejtetted, btw Rakugo, azt hittem ősszel jön a folyt., de látom eltolták januárra, kár, mert az várós), de hogy ne csak te érezd a törődést
Nem felejtettem ám el, csak előbb a Vashat akarom megütni. :3 (A Rakugónál meg ki is ment a fejemből teljesen a közelgő második évad, úgyhogy akkor próbálok annak is valahogy még helyet szorítani idén.)

Btw, ha az előző topicban írtam volt, hogy Titkost nem féltem az általa vállalt cuccok kapcsán, úgy ez Surcira is igaz (via LoGH) és ismerve az irigylésre méltó godspeed tempóját, szerintem egy-két hét alatt simán bekajálja mind a 110 részt.

...És most látom csak én is, hogy ez a szezonos topic, szóval most jön az a része, hogy kompenzálni kéne egy kis onnal, amirite? Hát jó, látom, lesz ilyen Patlabor remake/reboot is, ami kapóra jön, úgy is pont most nézem/fejezem be a cuccot, amiről várható majd egy rövidebb értekezés.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Őszi szezont néztétek már?
Jap, de nekem valahogy az anichart jobban fekszik, kinézetre is, meg legalább abc sorrendben vannak az animék. (Bár utóbbi annyira nem lényeges.) Valószínűleg megint kakukktojás leszek, mert elég sok mindent néztem ki magamnak a falevél hullajtós évadból. ^^"

Ajin S2 - Sz'al itt az van, hogy halhatatlan emberek + creepy, fekete múmia monszták akaratlanul is vonzanak. A literszámra ömlő vérrel nem lehet megvenni, de az első évad meggyőzött annyira, hogy kövessem tovább a sztori alakulását. Illetve a manga pár újabb fejezeteibe beleolvastam, lesznek még itt jó dolgok.
Luger Code 1950 - Természetesen női vérfarkast kell találni, enélkül nem lenne az igazi, illetve Deen keze munkáját "dicséri" a cucc, mégis érdekel hogy mit tudnak kihozni egy ilyen témából. Kódfeltörés, hell yes! :D
Natsume Yuujinchou S5 - Magyarázatra nem szorul, esetleg annyira, hogy ez már nagyon kellett.
Occultic;Nine - Amíg várom a Supernatural új évadát, nézek egy kis supernatural műfajú animét. XD Eddig inkább sci-fi vonalon mozogtak a pontosvesszős animék, kíváncsi leszek ezzel mit tudnak kezdeni.
Trickster: Edogawa Rampo... - Ha jobb lesz, mint a Bungou Stray Dogs, már megérte belenézni. Ha rosszabb, akkor így jártam. ^^"
Yuuri! on ice! - A fujoshi cuccok között ez még érdekesnek is tűnik, remélem inkább a Free! irányába fognak elmenni, az teljesen élvezhető volt. A műkorcsolya egyike azon kevés sportoknak, amit hajlandó vagyok megnézni.

Nagyon talán:
Bungou Stray Dogs S2 - Az első évad utolsó két részére nagyjából beindultak a dolgok, de még így sem győztek meg teljesen. Ha jókat hallok róla és a Trickstert dobom, akkor beleférhet.
Touken Ranbu: Hanamaru - Bishik, mint legendás kardok, oké. XD
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Surci írta:Köszi az infót, képek + a fenti ismertető alapján a szokásos edgyschőnennek tűnik moehárem beütéssel + otaku-panderinggel nyakonöntve, úgyhogy inkább passzolom.
Dohohohohó, ezúttal súlyos tévedésben vagy, ha a képek vagy szinopszis alapján ítélsz.
Kétségtelen, hogy a Re:Zero úgy néz ki mint a Sword Art Online, de az LN írója egy masszív nagy troll közben.
Azt mondod hárem? A háremet megöli az, hogy csak egyetlen női szereplő van belezúgva az MC-be, a többi az játékállástól függően vagy lenézi, elküldi a k.anyukájába, átveri, vagy egyenesen kinyírja valamilyen groteszk módon.
Pandering? Semmiképpen nem nevezném panderingnak azt, hogy átlagosan kétrészenként válogatott módon le van gyilkolva mindenki. Max. annak akinek bejön a guro. Plusz a női szereplők többször viselkednek olyan p***a módon, hogy inkább revenge rape doujinshi lesz abból az esetleges rajongásból.
Edgy? A főszereplő valóban egy nagy balfasz és teljesen megállja az összehasonlítást Shinjivel, de cserébe ahányszor kijön rajta az edgy annyiszor etetik meg vele a kefét és harap a fűbe az adott rész végén.

Mindettől függetlenül szerintem sem egy jól sikerült anime ez, szóval nyugodtan lehet passzolni. Mondjuk az Elfen Liednél mindenképpen jobb, de ahhoz hasonlóan biztos sokat dob a népszerűségén az állandó vértunkolás.
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Natsume 5, óigen (Surcihoz hasonlóan én sem abszolváltam még mind a 4 előző évadot, nosza rajta). Az Occultic;Nine szerintem borzasztó kínos és erőlködő cím, de egy esélyt a S;G miatt kap (meg mert már ezer éve nem néztem szezonos animét). Plusz a 3-gatsu no Lions mellett a még nem említett Udon no Kuni no Kiniro Kemari az, amire kíváncsi leszek, ha az első 6-7 rész után jó értékeléseket kapnak.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Emlékszem, hogy már beszéltetek régebben a készülő Blame! filmről, azt viszont nem figyeltem, hogy a trailert linkeltétek-e. Szóval itt van, mert én épp megint belebotlottam.

Félek ettől a 3D-től, furi, de valahogy tetszik is, amin meglepődtem. Az viszont még inkább meglepne, ha ez a kivitelezés vissza tudná adni a manga hangulatát (valamennyire). A "Buramu", majd Killy hangja a PV gyengepontjai, legalábbis erre a félmondatnyi időre engem nem vett le a lábamról, de azért nem kiabálom el (csak olyan rekedten hangzott ez az "ore wa Killy"... a "ningen da"-ra már-már sikerült normalizálódniXD).
A lényeg, hogy várom. Jó lenne már valami értékelhető Blame anime (az a néhány vacak kvázi nem számít), kár, hogy csak jövőre jön.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta:Félek ettől a 3D-től, furi, de valahogy tetszik is, amin meglepődtem. Az viszont még inkább meglepne, ha ez a kivitelezés vissza tudná adni a manga hangulatát (valamennyire).
Ugyanaz a Polygon Pictures stúdió készíti mint a szintén Nihei-mangó adaptáció Sidoniát, amiből már végigtoltunk 2 évadot, és a látvány teljesen okés volt - ez meg ha jól látom, még jobb is lesz így trailer alapján, bár én meg azon lepődtem meg hogy mozi, aszittem sorozat lesz belőle. A manga hangulatát szerintem sikerülhet összehozni, a Sidoniában is félreérthetetlenül felismerhetőek voltak a Nihei-féle stíluselemek mind a helyszínek, mind karadizájnok szempontjából. Az egyetlen, amit nem sikerült elkapni, a végtelen mélységű terek voltak, azok valahogy csak papíron mutatnak igazán jól. De a referenciák miatt nem féltem ezt a mozit. Killy hangja teljesen okés, Cybo-ra leszek inkább kíváncsi, neki úgyis jóval több szövege van, valamint egyikkedvencmangósfegyver gravitációs pisztoly megvalósítása lesz még nálam sarkalatos kérdés :3
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

paTKany írta:Qualidea Code - itt maradt a male MC, úgyhogy ez a sorozat azzal próbál kitűnni a többi hasonló közül, hogy számszerűsítve van mindenkinek a powerlevelje ami ugyan a dragonballban sem volt már jó ötlet, de vicces még lehet ha elkezd inflálódni.
Kénytelen vagyok idézni magamat, mert a Qualidea Code-dal kapcsolatban tévedtem. Sima battle-háremet vártam, de ehelyett egy Total Recall/Mátrix jellegű kavarásos történet lett belőle, ahol folyamatosan változik, hogy ki kivel van és mi is éppen a valóság. Kár, hogy az animációra már nem jutott pénz és lerontja az összhatást QUALITY.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kimi no Na wa

Azt hiszem, Shinkai Makoto ezzel az alkotással meghegesztette a 5 Centimeters per Second által okozott lelki töréseket, és bebizonyította, hogy nem akar a második Miyazaki lenni, hiszen a furán sikerült Hoshi wo Ou Kodomo után most visszatért a saját, hamisítatlan stílusához.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yuriko-chan írta:Kimi no Na wa
Melyik verzsönt nézted? Én csak egy ilyen 480p-s, vízjelezett változatot találtam nyaa-n (pedig elméletileg kijött már DVD-n/BD-n, amirite?), egyébként semmi mást.

Esz a kíváncsiság, mit alkothatott "kedvenc" japán alkotóművészem újfent.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A vízjeleset néztem, a film még csak két és fél hete megy a japán mozikban.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Thx az infót, akkor megvárok valami épkézláb verziót, szal legalább a szokásos eye-candym legyen meg. Mást (gondolom) úgy sem fogok megint kapni. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A charton az OVA-kat jellemzően elsőre meg sem szoktam nézni (99%-ban úgyis valami egyepizódos, mangához ajándékként hozzácsomagolt cuccok szoktak lenni, valami olyan TV sorozatból, ami már a normál formájában sem érdekelt... :dirr: :lol: ), úgyhogy utólag vettem észre, hogy azért a Keijo melletti örömködésen túl érkezik itt még más is, ugyanis jön egy plusz epizód a MonMusu-ból. :D (Dodgerst talán érdekelni fogja. XD Meg scineramot is, ha még szokott ide járni... XD) Ez amúgy a szokásos fürdőruhás epizód lesz, csak most nem a strandon, hanem egy uszodában, viszont ezzel a stúdió régi tartozását törleszti, ugyanis a mangában ez a rész kb. valahol ott van, ami animében úgy a sorozat közepe lett volna. Fújtam is rájuk picit, hogy ezt így teljes mértékben ignorálták anno a TV-ben, na de majd most... :lol: Csak gondoltam beírom ide, így már szám szerint két cím érdekel az őszi szezonból. :lol:
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:úgyhogy utólag vettem észre, hogy azért a Keijo melletti örömködésen túl érkezik itt még más is, ugyanis jön egy plusz epizód a MonMusu-ból. :D (Dodgerst talán érdekelni fogja. XD Meg scineramot is, ha még szokott ide járni... XD)
De még mennyire hogy érdekel, az előző oldalon említést is tettem róla, és pont a Keijo kapcsán. :) Alapjáraton nem tartogatna sok jóval egy strandos/termálfürdős/satöbbi epizód egy OVA, és még inkább egy hárem esetében, de a TV sorozat többszörösen bebizonyította hogy a MonMusu inkább az ökörségre, és a lányok fajából származó humorforrás kihasználására megy rá, úgyhogy kíváncsian várom, hogy mit fognak ebből a szituációból kihozni. Lala hiányáért mondjuk kár lesz, mert a viszonylag rövid szereplése ellenére szórakoztató figura volt (annyira mindenképp, hogy a chuuni trend nála pont hogy emelte a fun-o-faktort, ami nálam talán az első ilyen eset volt), de a banda nélküle is tudta hozni a prímet a sorozatban, úgyhogy akkora veszteség nem lesz szerencsére, várós lesz így is.

Más: az Izettáról nem sok mindent lehetett tudni a chart alapján, mostanában viszont kijött egy trailer, ami alapján a főszereplő (?) boszorka lány szó szerint egy tankelhárító puskát használ seprű helyett a repüléshez, amivel kis túlzással meg is vett kilóra a sorozat. Szó szerint mondjuk nem, mert a konkrét sztorifelálláshoz még mindig a puding próbája kell a tetszik-nem tetszik döntéshez (mert ráadásul félig-meddig yuri-szerűségnek is látszik, az Euphonium óta pedig mondhatni nem 100%-ig bizalomgerjesztő nálam ez a startpont), de a Brave Witches-el együtt most már ki lett pipálva a szezonális kvóta, ha "vegyük a negyenes éveket, és adjunk hozzá egy kvázi véletlenszerű csavart" koncepcióról van szó.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:De még mennyire hogy érdekel, az előző oldalon említést is tettem róla, és pont a Keijo kapcsán. :) Alapjáraton nem tartogatna sok jóval egy strandos/termálfürdős/satöbbi epizód egy OVA, és még inkább egy hárem esetében, de a TV sorozat többszörösen bebizonyította hogy a MonMusu inkább az ökörségre, és a lányok fajából származó humorforrás kihasználására megy rá, úgyhogy kíváncsian várom, hogy mit fognak ebből a szituációból kihozni. Lala hiányáért mondjuk kár lesz, mert a viszonylag rövid szereplése ellenére szórakoztató figura volt (annyira mindenképp, hogy a chuuni trend nála pont hogy emelte a fun-o-faktort, ami nálam talán az első ilyen eset volt), de a banda nélküle is tudta hozni a prímet a sorozatban, úgyhogy akkora veszteség nem lesz szerencsére, várós lesz így is.
Hoppá, valóban, nekem ez valahogy kimaradt a múltkor. Amúgy igen, gyorsan kiolvastam a manga ezen fejezetét, csak hogy tudjam, kb. mire számítsunk és spoilerek nélkül annyit mondok, hogy most sem maradunk "bioszos poénok" nélkül. :D XD Lalához: engem mondjuk közel sem fogott meg annyira ez a karakter, mint a visszajelzések alapján a rengeteg fanboyát, viszont ennyiből tényleg gázabb, hogy az animében a sorozat vége utánra pakoltak egy olyan sztorit, ami valahol a közepe körül játszódna. Ugyanakkor viszont eszembe jutott, hogy mivel egy fejezet általában annyira rövid események szempontjából, hogy a TV-ben is úgy csinálták, hogy két chapter volt egy epizód, ezért valamit majd az OVA-nál is tenniük kell, hogy legalább a 25 perces játékidő kiteljen. Én arra tippelek, hogy beleírják azokat a csajokat is, akik a mangában itt nem fürödtek, vagy esetleg még meg sem jelentek, esetleg egyéb filler-eseményekkel tolják ki a sztori játékidejét.

Viszont ha már felhívtad erre a postodra a figyelmem, akkor a Keijóra is reagálnék:
Dodgers írta:- Keijo: talán közel sem nem annyira, mint a Monster Musume esetében (amiből lesz OVA egyébként, ami nézős lesz), de ebből a cuccból is mintha éreznék egy olyan pihent marhaság érzést, ami miatt nincs szívem nem belenézni legalább az első egy-két részbe, úgyhogy ha félig-meddig ironikusan is, de vannak reményeim a sorozat irányába.
Az szinte "természetes", hogy a MonMusu nyomába sem fog érni, mert olyan csoda nem születik minden szezonban. :lol: Viszont én múltkor MAL-on járva tudtam meg, hogy ennek is egy manga az alapja (valamiért meg voltam róla győződve, hogy original marhaság, vagy minimum light novel adaptáció) és akkor már úgy voltam, hogy "egye-fene, legalább az elejébe lessünk bele". Hát nem tudom, lehet később jobb lesz ez, de az első pár chapter ritka vérszegény volt, leginkább az volt számomra a hihetetlen, hogy ezt az alapvetően szigorúan LULZ-kategóriás "sportot" (értsd: "seggel csapkodjuk az ellenfelet") a manga képes volt majdhogynem olyan komolysággal előadni, mintha hősnőnk legalábbis a helyi röplabdacsapatba szeretne bekerülni. Szal frankón Girls und Panzer érzésem volt, utoljára talán annál éreztem azt, hogy "oké, hogy az alapsztori közröhej, de akkor legalább lenne a cucc stílusra valami "széttrolkodjuk még saját magunkat is"-fajta" és ez itt (legalábbis így a manga elején) majdnem fullra ugyanez. Persze nem akarom senki kedvét elvenni a cucctól, én is várom továbbra is, plusz hányszor láttunk már olyat, hogy a manga alaphoz képest mennyivel másabb lett az anime, vagy ha nem is lett más, de rendezésileg sikerült egy olyan hangulatot teremtenie, ami esetleg még azokat is megfogta, akiket a manga még halál nem érdekelt. (Az pl. biztató, hogy a trailer mekkora ROTFLOL volt... XDDD Apropó, abból láttátok már az angol szinkronosat? Kb. ezt a hangulatot várnám a cucctól és akkor igazi végigröhögős fajta lenne... XDDDD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Valaki tud nekem ajánlani. Valami vidám slice of life-t vagy amolyan SaO féle cuccot az újak közül? (lehet fantasy is ha egy kicsit komolyabb de nem amolyan noirosan búskomor)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
Dodgers írta:De még mennyire hogy érdekel, az előző oldalon említést is tettem róla, és pont a Keijo kapcsán. :) Alapjáraton nem tartogatna sok jóval egy strandos/termálfürdős/satöbbi epizód egy OVA, és még inkább egy hárem esetében, de a TV sorozat többszörösen bebizonyította hogy a MonMusu inkább az ökörségre, és a lányok fajából származó humorforrás kihasználására megy rá, úgyhogy kíváncsian várom, hogy mit fognak ebből a szituációból kihozni. Lala hiányáért mondjuk kár lesz, mert a viszonylag rövid szereplése ellenére szórakoztató figura volt (annyira mindenképp, hogy a chuuni trend nála pont hogy emelte a fun-o-faktort, ami nálam talán az első ilyen eset volt), de a banda nélküle is tudta hozni a prímet a sorozatban, úgyhogy akkora veszteség nem lesz szerencsére, várós lesz így is.
Hoppá, valóban, nekem ez valahogy kimaradt a múltkor. Amúgy igen, gyorsan kiolvastam a manga ezen fejezetét, csak hogy tudjam, kb. mire számítsunk és spoilerek nélkül annyit mondok, hogy most sem maradunk "bioszos poénok" nélkül. :D XD
Helyes, helyes, pont ezt szerettem volna hallani. :D
Lalához: engem mondjuk közel sem fogott meg annyira ez a karakter, mint a visszajelzések alapján a rengeteg fanboyát, viszont ennyiből tényleg gázabb, hogy az animében a sorozat vége utánra pakoltak egy olyan sztorit, ami valahol a közepe körül játszódna.
Úgy kimondottan fanboy alapanyagnak én se mondanám még Lalát az anime alapján, hiszen olyan sokat azért mégsem szerepelt az animében, de az alapján mindenképpen kedveltem a karakterét annyira, hogy egy esetleges S2-ben várjam a további feltűnéseit mint humorforrás. A chuuni karakterek általában nem szoktak az eseteim lenni, de nála erősen bejátszik azt, hogy elég komolyan tudja lökni a chuuni sódert ahhoz, hogy hozzá képest hiteles legyen az előadás, de közben vicces is legyen az, ahogy például az addigi halál komoly(nak látszó) csajsziból egy ijedős kislány legyen, akinek úgy kell Darling-kun mögött sunnyognia, mert Smith annyira ráhozza a frászt. Ettől még persze nem kimondottan mondható "teljes" karaktereknek (amúgy is, és a sorozathoz képestis ), de ha szelektálni kéne közte és Mero között, akkor Lalát viccesebbnek tartom mint poén központot, mégha Mero is tudott vicces lenni az utolsó részben. Ennek ellenére mindkettejük szereplése jó lenne az OVA-ban ha anime-only tartalomra kerül sör "ha már lúd legyen kövér" alapon, de gondolom inkább Mero-t fogják elővenni Lala helyett, ha már egyszer egy vízhez kötött szörnylányról van szó, és így talán könnyebb lenne szituációkat írni köré.

Dodgers írta:- Keijo: talán közel sem nem annyira, mint a Monster Musume esetében (amiből lesz OVA egyébként, ami nézős lesz), de ebből a cuccból is mintha éreznék egy olyan pihent marhaság érzést, ami miatt nincs szívem nem belenézni legalább az első egy-két részbe, úgyhogy ha félig-meddig ironikusan is, de vannak reményeim a sorozat irányába.
Az szinte "természetes", hogy a MonMusu nyomába sem fog érni, mert olyan csoda nem születik minden szezonban. :lol: Viszont én múltkor MAL-on járva tudtam meg, hogy ennek is egy manga az alapja (valamiért meg voltam róla győződve, hogy original marhaság, vagy minimum light novel adaptáció) és akkor már úgy voltam, hogy "egye-fene, legalább az elejébe lessünk bele". Hát nem tudom, lehet később jobb lesz ez, de az első pár chapter ritka vérszegény volt, leginkább az volt számomra a hihetetlen, hogy ezt az alapvetően szigorúan LULZ-kategóriás "sportot" (értsd: "seggel csapkodjuk az ellenfelet") a manga képes volt majdhogynem olyan komolysággal előadni, mintha hősnőnk legalábbis a helyi röplabdacsapatba szeretne bekerülni. Szal frankón Girls und Panzer érzésem volt, utoljára talán annál éreztem azt, hogy "oké, hogy az alapsztori közröhej, de akkor legalább lenne a cucc stílusra valami "széttrolkodjuk még saját magunkat is"-fajta" és ez itt (legalábbis így a manga elején) majdnem fullra ugyanez. Persze nem akarom senki kedvét elvenni a cucctól, én is várom továbbra is, plusz hányszor láttunk már olyat, hogy a manga alaphoz képest mennyivel másabb lett az anime, vagy ha nem is lett más, de rendezésileg sikerült egy olyan hangulatot teremtenie, ami esetleg még azokat is megfogta, akiket a manga még halál nem érdekelt. (Az pl. biztató, hogy a trailer mekkora ROTFLOL volt... XDDD Apropó, abból láttátok már az angol szinkronosat? Kb. ezt a hangulatot várnám a cucctól és akkor igazi végigröhögős fajta lenne... XDDDD)
Ha nem láttam volna mostanában a GuP mozit, akkor most egy kissé csalódott lennék a Keijo-GuP párhuzamot látva, így viszont még úgy vagyok vele, hogy talán még semmi nincs veszve, még akkor se ha esetleg a Keijo végig ugyanolyan marad. Annak idején kis túlzással a hátam közepére kívántam a GuP-t, mert egyszerűen olyan szinten nem tudtam hova tenni azt, ahogy a tankcsaták zajlottak (érted, mintha távirányítású autók lettek volna) és ahogy magához képest mennyire komolyan volt véve a felállás, a mozi után viszont ha nem is 100%-ig egyelőre, de megváltozott róla a véleményem. Az is közrejátszik persze, hogy a TV sorozat óta láttam az ötletgazda/rendező egy másik sorozatát (Shirobako) is, ami alapján már kezdtem érteni hogy miféle stílusban utazik a fickó, és a GuP mozi alatt egy az egyben ott volt az a jellegzetes "tudom, hogy teljesen komolyan veszem az alapfelállásomat, de pont ezért tudok nem mesterkélt és szórakoztató lenni" hangulat ami bizonyos szinten a Shirobakóban is ott volt, úgyhogy ha a Keijo is hasonló hangulatú lesz, és a maga módján abszurd szinten veszi komolyan az alapfelállást akkor felőlem eddig semmi akadálya. Az angol szinkronos trailer után meg még inkább, ez a 100%-ig túlfűtött narráció azzal a(z egyébként) nem rosszul kinéző vonalrajzokkal és segg-ütközés utáni füstfelhőkkel, hogy nem tudom nem szeretni. :D Ettől még persze lehet taplószáraz és unalmas a végeredmény, de eddig még van reményem abban, hogy nem lesz ebből egy Sekai de Ichiban Tsuyoku Naritai, ami a női pankrációt próbálta volna egy komoly sportsorozat keretein belül megközelíteni, de sportanimeként elég gyenge és hiteltelen volt, arról nem is szólva, hogy például a főszereplő lánykát négy (!) részen keresztül dettó ugyanazzal a mozdulattal győzik le, miközben úgy üvölt, hogy füles nélkül azt hihetnék a kívülállók, hogy hentai-t nézel.


Vihartáncos: SAO-szerűséget illetően az idei év elejéről a Konosuba esetleg érdekelhet, pláne ha nincs ellenvetésed az olyan vígjátékokkal szemben, amik a karakterek prosztóságára mennek rá. SoL-ek közül meg így hirtelen a Non Non Biyori-t hoznám fel, aminek tavaly ment le a második évada (NNB Repeat), és inkább az aranyosabb/scenery porn-osabb vonalra megy rá, de azt nagyon jól csinálja, főleg a második évad
Kép Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Dodgers írta:
Vihartáncos: SAO-szerűséget illetően az idei év elejéről a Konosuba esetleg érdekelhet, pláne ha nincs ellenvetésed az olyan vígjátékokkal szemben, amik a karakterek prosztóságára mennek rá. SoL-ek közül meg így hirtelen a Non Non Biyori-t hoznám fel, aminek tavaly ment le a második évada (NNB Repeat), és inkább az aranyosabb/scenery porn-osabb vonalra megy rá, de azt nagyon jól csinálja, főleg a második évad
Köszönöm meglesem őket hátha bejön egyik másik. ::^_^::

Jé most nézem hogy az első ajánlottat már láttam az marha jó volt néhol elkezdtem csuklani miközben spinningeztem. :D (remélem lesz belőle 2. évad )
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

ViharTáncos írta:
Dodgers írta:
Vihartáncos: SAO-szerűséget illetően az idei év elejéről a Konosuba esetleg érdekelhet, pláne ha nincs ellenvetésed az olyan vígjátékokkal szemben, amik a karakterek prosztóságára mennek rá. SoL-ek közül meg így hirtelen a Non Non Biyori-t hoznám fel, aminek tavaly ment le a második évada (NNB Repeat), és inkább az aranyosabb/scenery porn-osabb vonalra megy rá, de azt nagyon jól csinálja, főleg a második évad
Köszönöm meglesem őket hátha bejön egyik másik. ::^_^::

Jé most nézem hogy az első ajánlottat már láttam az marha jó volt néhol elkezdtem csuklani miközben spinningeztem. :D (remélem lesz belőle 2. évad )
Elvileg a most téli szezonra készítik a második évadot, és még az OVA is mostanában jött ki belőle, szóval Konosuba hiányra nem lesz panasz mostanában. :) Egyébként összességében tényleg egy kellemes sorozat volt, pláne ahhoz mérten, hogy nem akart semmit dekonstruálni az SAO-hullám meglovaglás ellenére is, egyszerűen csak egy vígjáték volt túlnyomorészt gyíkarcú szereplőkkel a középpontban, és ahhoz mérten le tudta tenni az asztalra azt, amit le kellett.

Ha már SAO hullámlovaglás, a szezon végének közeledtélével lassan kezdem beleásni magam a Re:Zero című okosságba, ami konkrétan annyit jelent, hogy egyelőre csak az első duplarészt gyűrtem le, és ha az alapján rosszindulatúan kellene jóslatokba bocsátkoznom, akkor már most kezdem érteni, hogy mitől lett annyira népszerű. Gondolok itt elsősorban arra, hogy egyrészt ott van a BRUTALITÁS ígérete többek között az S;G-szerű idő visszapörgetés meglétének köszönhetően, másrészt a főszereplő Subaru először egy szó szerinti játéknak fogja fel a fantasy világba való teleportálást (annyira, hogy a rátámadó nagydarab bandatagot is EXP golyónak tartja) miközben végig próbál "szellemes és négy falat áttörő lenni", aztán pedig "fog magának" egy kuuderésebb félig-elf csajszit, akivel meg persze ki is van pipálva a waifu karton. Ezen felül pedig a sorozat gyanúsan elsasszézik olyan dolgok felett, mint például a legkisebb frász meg nem léte a teleportálást követően, de még akkor se, mikor az első idővisszapörgetés után során a legkisebb mértékben sem izzad még a tenyere se, mikor az "egykori" gyilkosával tárgyal a elf csajszitól ellopott jelvény visszaszerzéséért, szóval nem lepődnék meg, ha a sorozat alatt végig meg lesz ez a felületesség. A Steins,Gate-el szembeállítva pedig még érdekesebb a szituáció, hiszen hiába nem bírtam annak a sorozatnak a humorát se, mégis kézzel foghatóbb eredménye volt még az első loopnak is, és a humor is inkább a szereplők színtiszta dinkaságából származott, semmint az író DEKONSTRUKCIÓS szándékából (nem hiába a Caps-Lock, az első részben is körülbelül ennyire szofisztikált a dolog). Első rész alapján mondjuk nem akarom lehordani az egész sorozatot, hiszen a maradék 24 rész alatt bármi történhet (és ugye nem kell taglalnom annak aki látta, hogy mi lett az S;G-vel a 12. résztől számítva), de egyelőre bizony megvannak még a kétségeim, már abból a szempontból is, hogy Subarut lassan mintha az EVA-s Shinjivel említenék egy szinten, amihez azért tenni kell egy-két dolgot.
Kép Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Dodgers írta:Subarut lassan mintha az EVA-s Shinjivel említenék egy szinten, amihez azért tenni kell egy-két dolgot.
Ez az összehasonlítás teljesen megállja a helyét. Subaru nem az a tipikus Gary Stu aki egy intéssel leigáz birodalmakat. A speciális képességeit arra kell használnia, hogy úgy próbálja alakítani az eseményeket, hogy legyen mellette erős szövetséges, powerful party, komplett hadsereg amikor a kaszás éppen lecsapni készülne rá. Az informácíó az egyetlen aduja, mivel egyedül ő emlékszik mindenre a resetek után. Csak sokszor az sem ér semmit, hogy előre tudja mi fog következni. Aztán amikor sokadszorra szenved valamilyen groteszk kínhalált és felejt el mindenki minden vele kapcsolatos két save point közötti eseményt/beszélgetést/barátkozást/bármit akkor kijön rajta full Shinji. Hosszú emós depi monológok a legrosszabb fajtából, na olyankor falkaparás garantált. Komolyan borzasztóan tud rinyálni...
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

ViharTáncos írta:Valaki tud nekem ajánlani. Valami vidám slice of life-t vagy amolyan SaO féle cuccot az újak közül? (lehet fantasy is ha egy kicsit komolyabb de nem amolyan noirosan búskomor)
Slice of life-ból a Momokuri-t tudom ajánlani, nálam egyértelműen az év animéi között lesz.

Az idei fantasy-k közül az Alderamin és a Tales of Zestiria mindenképpen nézhető úgyis, mint "komolyabb".
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

paTKany-> Na, akkor erre kíváncsi leszek, legfőképpen mert Shinji annyi előnyt élvezett mint karakter, hogy neki nem volt viszketegsége okostojásnak lenni és mindent játékként kezelni. Az S;G Okabe-ről nem is beszélve, aki mondjuk már jobban hajazott Subaru-ra a dinkaságot illetően, de ahogy írtam, az S;G esetében legalább tényleg "karakerből jövőnek" csapódott le a viselkedése, semmint egy dekonstrukciós akármiként.
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ránéztem már Urobutcherre, hátha felmerült a neve valami új Madoka-folytatással kapcsolatban, de nincs semmi hír ilyesmikről, viszont a jövőre esedékes új Godzilla-moziban ő jegyzi a forgatókönyvet, a stúdió a Sidoniáért és az új Blame movie-ért felelős Polygon Pictures lesz, a rendező pedig a szintén a Sidoniából ismerős Koubun Shizuno. Csak ezért vettem fel plannedre, lássuk Uro hozzá tud-e tenni valamit a cucc 20. feldolgozásához.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

91 Days ende

Őszintén szólva a 12. epizód végére sem világosodtam meg, miért is volt erre az animére szükség. Szal most az, hogy nem a szokásos animés/japán kliséket erőlteti, hanem fordít a kockán és a nyugatiakat veszi elő, nem egy nagy örömforrás, technikailag ugyanott vagyunk, ahol a part szakad, csak a mérleg másik serpenyőjében. A helyzet az, hogy egyetlen olyan dolog nem volt ebben a cuccban, amit ne láttunk volna már számtalan alkalommal akár Scorsesétől, akár Leonétól, akár a többi nagytól. A dolog ott súlyosbodik igazán, hogy a t. rendező nem egyszerűen ihletett kapott az említett uraktól vagy tekintett volna rájuk úgy, mint inspirációs források, hanem gyakorlatilag a stílusukat próbálta lemásolni, ami - főleg az első pár részben - nekem iszonyatmód bántotta a csőrömet. Később azért kezdte meg-megmutatni, hogy van benne is némi kurázsi (a 11. epizód például egészen jól sikerült), de overall a 91 Days nem több, mint egy olvasztótégely, ami magán hordozza az összes kötelező stíluselemet, közhelyet, történetmesélést, karaktert és szituációt, amit mások már rég letettek az asztalra, ennél lényegesen szolidabb minőségben és tálalásban. Nem mondom, hogy ne lett volna valahol élvezetes, de ez nekem nem több, mint egy síkbárgyú másolási próbálkozás, középszerű kivitelezéssel, helyeként botrányosan szar grafikával, csapnivaló karakterekkel, némileg átlag fölötti zenével és ha nem is teljesen kesernyés, de durván sós ízzel a számban.

5 (aláaláaláalá)/10 (Maradok a Gungrave-nél - az kétszázszor jobb ennél.)

Kalandos egy szezon volt ez, annyi szent, amit a rekord-mennyiségnek számító 5 anime mondat most velem. Hogy megérte-e ennyivel bajlódni? Noss, adok egy kis tippet: kiosztottam egy 2-est, egy 3-ast, egy 4-est, egy 5-öst és egy 6-ost. A többit rátok bízom.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Occultic;Nine
Fél rész alatt elvérzett. Lehet, hogy lenyűgözően érdekes koncept van mögötte, de
- Ronda az art, a színhasználat
- Minden szereplő ok nélkül ordítozik, mint az elmebetegek.
- A transzvesztita karater még viccnek is rossz, annyira idegesítő.
- Vizuálisan szeretne pozőrködni a sorozat, de sajnos csak idegesítő kamerakapkodás lett belőle
- Óriásmellű csaj mégis minek?
- Az egész készítőgárda súlyos ADHD diagnózist érdemel.
Nem is tudom, miért kezdtem el ezt is, ugyanarra a sorsra jutott, mint az összes többi pontosvesszős cím...

Remélem kedvet csináltam hozzá mindenkinek :dirr:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Már Sárkánybaby is megmondta az első ilyen címnél:
Pontosvessző csak a sor végén van :D
Válasz küldése