Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Sajnos már megint egy csomó szezonos érdekel, pedig annyira szeretném, ha egyszer már több időm lenne régebbi cuccokra is. ::jtears::

BNHA 3 - alap, nagyon megszerettem, igényesebb fajta shounen szerethető karakterekkel, és kidolgozott ellenfelekkel.

Tokyo Ghoul:re - belenézek, mert a mangát olvastam egy darabig, de az animétől a két évad elcseszése után már semmi elvárásom nincs. A manga sincs remekbe szabva azért, de kb. köze sincs ahhoz a foshoz, ami az anime.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii - ez jópofának tűnik, kíváncsian várom.

Devil's Line - ehh, egyáltalán nem érdekelt volna, ha nem néztem volna meg a trailert, de a táskás szemű főhős és a seiyuuk miatt mégis bele fogok lesni. :'D

Piano no Mori: fogalmam sincs, mi ez, de amiben benne van a piano szó, abba tuti belenézek. XD

Kakuriyo no Yadomeshi: igazából a trailer nem győzött meg, de a témája elvileg érdekelhet.

Uchuu Senkan Tiramisu: ez annyira wtf, hogy muszáj belelesnem. XD

LoGH - lesz, ami lesz alapon fogok leülni elé. Btw még mindig nem értem, hogy miért ragaszkodnak ennyire a regény meganimálásához, hogy még remake is készül belőle. Ha valami regényben sokkal jobban működhet, akkor ez az a cucc.

Mahou Shoujo Ore - agymenés. Egyértelműen nézős. :D

Megalo Box: nem akartam nézni, de a trailere alapján egész megtetszett. T__T

To Be Hero 2 - lol, ez folytatódik? Kifejezetten toaletthumora volt az első évadnak, de szórakoztató, sőt néha még megható is volt.

Rokuhoudou Yotsuiro Biyori - bevonzott a karakterdizájn. :'D

Binan Koukou Happy Kiss - nagyon kíváncsi vagyok, mivel rukkol elő ismét Takamatsu-sensei. :D

Félig-meddig érdekel a Tada-kun wa Koi wo Shinai (bár ez a trailer alapján roppant nyálasnak tűnik), a 3D Kanojo és az Akkun to Kanojo is, de még reménykedem, hogy egyik se lesz az én műfajom. :drop:

+ Hoozuki folytatás, maradékok: Saiki Kusuo, YowaPeda (bár ezt minden megnézett epizód után kis híján dobom; általában pont az ending utáni omake menti meg :'D).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Na, akkor már én is jegyzem, hogy mit tervezek:

Cutie Honey Universe - Mangában elég sokat olvastam CH-ból (meg úgy Nagaitól is), szóval ez alap. de ahogy dodgers is mondta, ez a Devilmantól csak jobb lehet, és azt kezdjük azzal, hogy ne legyen túlzottan is mangahű, mint a Crybaby volt.

FMP4 - Nekem is a Fumoffu az, ami jobban bejövős, de a másik két széria is egy kellemes emlékként él bennem.

Gegege no Kitarou (2018) - Miért van olyan érzésem, hogy ezt (is) rawban fogom végignézni? az előző évadokat is csak úgy sikrült levadászni, és nem volt egyszerű. Jó, gyerek shounen, akkora kunszt, mint négyzetet rajzolni, szóval...

Ginga remake - Az eredeti mellett párhuzamosan érdekes lesz.

Lupin III Part 5 - Most Franciaországban fog randalírozni a mestertolvaj. Az olaszos is tetszett azért, de nem hittem volna, hogy ilyen hamar folyt. köv.

Steins;Gate 0 - Azért remélem, ez már az elején többet el fog hinteni, mint az eredeti, hogy ne a "majd valamikor jobb lesz/megnézem" csapdába essen ez is.

Lehet még: Mahou Shoujo Site - Ez kicsit elsősre az MS Ikusei Keikakura hajaz leírás alapján.

Lefutás után tuti a Hoozuki, a Persona 5, a DxD új évad (hogy legyen mit fikázni biztosan), BnHA 3.
Aztán ki tudja, lehet még bejön olyasmi, mint anno a Frame Arms Girls, amit "okkal kezdtem el, de akkor már leszenvedem".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2018.03.04. 21:43Mondjuk a Hinamatsuri poszterét meglátva röhögtem egy jót, Amblin Entertainment anyone? :lol:
Ejj, ha nem lenne ott az a slice of life kategorizálás! Amúgy érdekes felállásnak tűnik, csak ezt a lány beköltözik a fiúhoz témát ejthetnék már.

Ezt a Golden Kamui-t (Honnan veszi mindenki a Kamuy-t? o.O) annyian írtátok már, hogy lehet végül én sem fogom kihagyni. :)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2018.03.04. 19:48 Na, nálam ez biztos, hogy nem játszik, a Flying Witch-csel kéz a kézben mindkettő akkora csalódás volt, mint a *kreatív hasonlat közelg... már itt is van!* ház. Próbáltam tökéletesen elizolálni az Ariától, de még úgy is. A karakterei nem érdekeltek, nem kreált magának egy saját kis világot, iyashikeinek nem működött, szóval erősen tanakodok, mire fel adtam rá egyáltalán 5 pontot.
Annyiban megvédeném a Flying Witch-től az Amanchu-t, hogy a FW a tökéletes iskolapéldája volt a "semmi offenzív, de borzasztóan semmi"-féle cuccoknak, míg az Amanchu-ban még hellyel-közzel tetten érhető volt az Amano fémjelezte szentimentalizmus, de az is biztos, hogy szerintem egyrészt ezt Amano sem szánta olyan nagy ívű sztorinak mint amilyen az Aria volt, másrészt pedig ennek ellenére is hiányzott belőle az a plusz, amivel igazán odatette volna magát az Aria mellé. Engem pölö nem zavar, hogy a Földön játszódik a sztori, és hogy ez lenne voltaképpen Amano ötlete arról, hogy milyen egy sport/klubos sztori, de ettől még jogos kritika az irányába szerintem, hogy az Aria-hoz viszonyítva mintha ez lett volna Amano másod- vagy harmadrendű projectje, amin aztán a sztori későbbi alakulása vagy javít vagy sem, de érződik rajta, hogy nem az a fajta "hév" (már amennyire Amano kapcsán használható ez a szó) jegyében készült mint az Aria. Ez már amúgy se jó szempont abból a szempontból, hogy Amano stílusa amúgy is mélázós-szentimentalista, így jobban kiütközik az, ha ötlet- vagy motivációhiányban szenved, és az ő életérzésének kéne cipelnie a hátán az aktuális sztorit, mint ahogy az az Aria the Natural sajnos nem kevés epizódja alatt megtörtént. Azokon szabályos szenvedés volt átkecmeregni az unalmas karakterek és szituációk miatt, és az ottani látványos ötlethiányhoz képest az Amanchu S1 még vállalhatóbb színvonal volt, mégha ezzel együtt csak ott van a "B-C project" feeling is. Emiatt nem is adnék az S1-re 6/10-nél többet most sem, mert azért lenne még hova vinni a színvonalat, és ahogy írtam korábban is, örülnék ha az S2 legalább az első Aria színvonalát elérné, az S1 meg megmaradna egy kevésbé fájdalmasabb Natural-nak.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amikor a lovas postot írtam, még nem volt időm, most viszont van (meg még nincs kedvem aludni... XD), úgyhogy még két dologra reagálok. :)
Rui-chan írta: 2018.03.03. 21:49Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online: Ebből a csajos vonalból akár egész jó kis sorozat kijöhet. Majd meglátjuk.
Dodgers írta: 2018.03.04. 16:05- Gun Gale Online (ebben állítólag Kirito csak egy néha felbukkanó mellékszereplő lesz, plusz a promóciós képen hasít a vadpink P90-es mint hat pár eke, úgyhogy egy próbát talán megér)
Ugye én szeretek "jósolgatni", hogy melyik anime milyen lesz szerintem, úgyhogy ennél nagyobb összegben mernék fogadni, hogy ugyanolyan "otakuálom" lesz ez is, mint amilyen az elődje volt, csak ezúttal nem a "főhős helyébe képzelős" fanservice-t veszik majd elő (értsd: a teszkó gazdaságos Gatts minden szörnyet levág és minden csajt megdönt...izé, magába bolondít, mert ez nem seinen cucc XD), hanem a főszereplő moe lánykával megy majd a töménytelen mennyiségű fanetetés. (Btw, nekem még volt egy olyan reményem, hogy ha már Gun Gale Online, akkor valami Sinon-féle csaj lesz a főszereplő, aki egyszerre "cool & hot", de a rózsaszín ruhás, rózsaszín gépfegyveres loli-chan után én már max valami Girls und Panzer-t tudok ebből kinézni. :dirr: Ja, ez meg gonoszság lesz és káröröm, de azért röhögnék egy nagyot, ha ezt is úgy kiherélnék, mint tették mondjuk a Soul Eaternél a Soul Eater NOT!-al, aztán a keményvonalas SAO-fanok agyát elborítaná a fanrage, hogy ebből a "komoly" és "színvonalas" sorozatból mit mertek csinálni... XDDDD)
Risa írta: 2018.03.04. 20:50LoGH - lesz, ami lesz alapon fogok leülni elé. Btw még mindig nem értem, hogy miért ragaszkodnak ennyire a regény meganimálásához, hogy még remake is készül belőle. Ha valami regényben sokkal jobban működhet, akkor ez az a cucc.
Szerintem szimplán ötlethiányban szenvednek (ahogy nyugati oldalon Hollywood is) és ők is próbálnak most minden olyan címet rebootolni/remakelni, ami valaha népszerű volt, azóta pedig "kultusz" lett, vagy legalábbis van egy közepesen erős fanbázisa, akiket meg lehet fejni. XD Szóval nem annyira a LoGH-ra vannak szerintem ráállva, mint címre, hanem mennek sorba, a Slayers folytatása, a Berserk harmadik elmesélése, meg a Dragonball sokadik szériája mellett úgy voltak vele, hogy egy LoGH-feltámasztás is belefér. XD (Ezért is paráztam annyira az anime topicjában, hogy a következő esetleg az UY lesz, vagy valami olyan cím, ami az én szívemnek kedves. XD) Ugyanezért van az, hogy manapság egy csomó olyan mangából/LN-ből/játékból/sonkás szendvicsből is készül anime, amikkel ha mondjuk egy fazon a 90-es évek derekán állított volna be valamelyik stúdióhoz, hogy animálják meg a művét, valószínűleg röhögve elhajtották volna. XD (Pl. most kicsit magam ellen beszélek, de valahogy nem nézem ki a japánokból, hogy mondjuk egy Killing Bites-ot úgy 20-25 éve "animegyanús" címnek tartottak volna. XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Részemről az új szízön kimerül a Kőkapu Nullában és az új LoGH-ban (ROFL), másra amúgy se lenne időm, meg nem is találtam olyasmit ami különösebben érdekelne - max ha jönnek a rivjúk az első pár részről/cím.

Btw ezt a Mahoutsukai no Yomét nézi valaki? Jókat hallani róla, szolid hájpja is van, lehet belenéznék a véget ért.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

MahouYome: én szeretem, kicsit a Natsume Yuujinchou-ra emlékeztet a főhősnő helyzete és viselkedése, de a hangulat annál jóval darkosabb, és számomra az egész valahogy még szívszorítóbb. Bár a romantikus szál (aminek a jelenléte amúgy eléggé visszafogott) nekem kicsit furcsa, ahogy halad előre a történet, úgy kezdek egyre jobban rájönni, hogy Chisét és Eliast mégis összeköti valami közös érzelmi hiány, ami persze Elias esetében még hangsúlyosabb, és nem mindig bájos módon. A karaktereket amúgy nem mondanám magával ragadónak, kicsit mindenki olyan távoli marad, de ebben én érzek valami szándékosságot is, mintha a "nem emberi", tír na nÓg jellegeket próbálná a szerző kihangsúlyozni.
Van viszont a sorozatnak egy sajátos, igéző atmoszférája és látványvilága (ehhez hozzájárulnak a remek aláfestő zenék). Még az a néhány, láthatóan költségkímélő megoldással, állóképekkel készült jelenet is elfogadható, mert olyan részeknél élnek vele, ahol ez különösebben nem von le az élvezeti értékből.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Én is hasonlókat tudok mondani a MahouYome-ról, mint Risa. Sajnos én most kicsit le vagyok maradva, de ameddig láttam, addig szerintem egy felettébb érdekes sorozat. Ami nekem leginkább tetszik, hogy tényleg van fantasy hangulata. Egyrészt köszönhetően az aláfestő zenéknek, másrészt a látványnak és harmadrészt a nagyon változatos mitológiai alakoknak. Tényleg úgy érzem, hogy varázslók, mágusok és mitikus teremtények között járok, aminek szerepe és értelme van, nem csak azért került oda, hogy legyen valami alibinek.

Chiset magam részéről megkedveltem, bár tényleg van egyfajta távolságtartás, de szerintem egy kifejezetten jól felépített főhősnő, akinek érthetőek az érzelmei és a motivációi. Szerintem is vonható a főhősnő és Natsume között párhuzam, de érdekes, mennyire más módon fogta meg a két szerző a két szereplőjének az útját. Natsume életére egy kedves házaspár és a barátok voltak a megoldás, és egy nagyon szívetmelengető utat jár be, Chise viszont egész módon közelíti meg ezt az egészet és szerintem jóval szomorkásabb, talán kevésbé reményteli az egész, de közben mégis van benne valami... nem is tudom megfogalmazni, hogy mi. Persze Elias is megéri a pénzét a jó értelemben.

Én úgy vagyok vele, hogy bizonyos értelemben nem egy könnyű sorozat, és kell hozzá egy hangulat, hogy belefogjon az ember. De mikor meg már megvan, akkor nagyon könnyen beszippantja az embert.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Úgy tűnik, én vagyok az, aki kicsit ellenvéleményen van a MahouYome kapcsán. Nem mintha a többieknek nem lenne igaza abban, hogy szép az animáció, jók a zenék és érdekes a világa, de nálam pont a távolságtartó szereplők miatt bukik az egész. Jó, mondjuk én alapvetően olyan vagyok, hogy lehet bármilyen jó egy történet, ha egyszerűen egyetlen olyan szereplő sincs benne, akinek a sorsa egy nyúlfarknyit is érdekel, akkor az max. közepes szintet ér el (nagyon ritkán vannak kivételek, de ez pont nem az). Szóval ja, én továbbra is ki vagyok éhezve egy Juuni Kokki-szintű fantasy anime sorozatra, de nem nagyon akarnak ilyet csinálni :D.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én mondjuk személy szerint itt nem vonnék egyenlőségjelet a távolságtartó karakter és az érdektelen karakter között. Azért így a 21. rész után már eléggé szíven ütne, ha Chisén
SPOILER
fogna az átok, és van bennem egy attól való félsz, hogy nem lesz hosszú élete. :cry:
Persze ez nyilván valamilyen szinten egyéni preferencia kérdése.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2018.03.05. 01:45 Ugye én szeretek "jósolgatni", hogy melyik anime milyen lesz szerintem, úgyhogy ennél nagyobb összegben mernék fogadni, hogy ugyanolyan "otakuálom" lesz ez is, mint amilyen az elődje volt, csak ezúttal nem a "főhős helyébe képzelős" fanservice-t veszik majd elő (értsd: a teszkó gazdaságos Gatts minden szörnyet levág és minden csajt megdönt...izé, magába bolondít, mert ez nem seinen cucc XD), hanem a főszereplő moe lánykával megy majd a töménytelen mennyiségű fanetetés. (Btw, nekem még volt egy olyan reményem, hogy ha már Gun Gale Online, akkor valami Sinon-féle csaj lesz a főszereplő, aki egyszerre "cool & hot", de a rózsaszín ruhás, rózsaszín gépfegyveres loli-chan után én már max valami Girls und Panzer-t tudok ebből kinézni. :dirr: Ja, ez meg gonoszság lesz és káröröm, de azért röhögnék egy nagyot, ha ezt is úgy kiherélnék, mint tették mondjuk a Soul Eaternél a Soul Eater NOT!-al, aztán a keményvonalas SAO-fanok agyát elborítaná a fanrage, hogy ebből a "komoly" és "színvonalas" sorozatból mit mertek csinálni... XDDDD)
Ennyire azért nem lennék pesszimista. A másik karakter, Pitohui lesz a "cool & hot", sötétebb bőrszínnel, tetkóval, fekete szereléssel. Főleg arra leszek kíváncsi, hogy miként fog működni a két főszereplő. Mármint, az egyikük egy rózsaszín loli, a másik pedig egy menő csaj. Pont az lenne a jó, ha az anime nem venné magát túl komolyan. :D
Dodgers írta: 2018.03.04. 16:05 - Gun Gale Online (ebben állítólag Kirito csak egy néha felbukkanó mellékszereplő lesz, plusz a promóciós képen hasít a vadpink P90-es mint hat pár eke, úgyhogy egy próbát talán megér)
Olvastam olyat is, hogy Kirito csak említés szintjén lesz benne, amikor szóba kerül a Bullet of Bullets.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2018.03.05. 01:45 Ugye én szeretek "jósolgatni", hogy melyik anime milyen lesz szerintem, úgyhogy ennél nagyobb összegben mernék fogadni, hogy ugyanolyan "otakuálom" lesz ez is, mint amilyen az elődje volt, csak ezúttal nem a "főhős helyébe képzelős" fanservice-t veszik majd elő (értsd: a teszkó gazdaságos Gatts minden szörnyet levág és minden csajt megdönt...izé, magába bolondít, mert ez nem seinen cucc XD), hanem a főszereplő moe lánykával megy majd a töménytelen mennyiségű fanetetés.
Amennyi véleményt össze-vissza olvastam a Kiritót mellőző SAO inkarnációkról, az alapján nem látszik valószínűtlennek, hogy ha egy műremek így se lesz ez a szezon, de jó pár kategóriával elviselhetőbb lesz mint az S1 volt, köszönhetően annak hogy egyáltalán próbálkozni látszik kezdeni valamit ezekkel az új szereplőkkel, és személy szerint nem is lepődnék meg, mert Kirito án blokk jól képvisel egy rossz értelemben vett "első írós" színvonalat. Aztán persze lehet, hogy alapjában véve ez a szezon se lesz jobb mint az S1 volt (tudom hogy van S2 is, de azt nem láttam), de ironikus módon az alap SAO annyira padlósík színvonal, hogy majdhogynem tényleges bizalmam van abban, hogy az író nem fogja ezt a lehetőséget elszalasztani, mégha egy Keijo vagy egy Killing Bites-féle kellemes meglepetést még egy sem nézek ki belőle 100 százalékra.

Rui-chan írta: 2018.03.05. 22:47 Olvastam olyat is, hogy Kirito csak említés szintjén lesz benne, amikor szóba kerül a Bullet of Bullets.
Most hirtelen fel nem tudom idézni, hogy konkrétan mennyire lesz mellőzve Kirito, de amennyi rémlik, az alapján az új karik elsöprő mennyiségű időt fognak kapni hozzá képest, szóval echte kizárható az, hogy Kirito-samasága számottevően bebotladozna a sztoriba.

(Bár ha már -sama, kis túlzással szentségtörést követtem el, mert egyedül a Mahouka Jézus Onii-Samája érdemli meg tőlem ezt a jelzőt)
Kép Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Új Boogiepop wa Warawanai sorozat - Érdekes, hogy ezt is újra elővették, mint a Kino no Tabi-t, több mint 15 év után. Ráadásul a főszereplő itt is Yuuki Aoi hangját kapta. (Junchi örömére(?)) Ezt legalább ismét a Madhouse csinálja és az új rendező sem tűnik rossznak (ACCA, One Punch Man, Space Dandy).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nofene, hát ez most váratlanul ért. Mondanám, hogy örülök (szerintem egyike vagyok azon keveseknek innen, akiknek effektíve tetszett a 2000-es sorozat), de amilyen nagy szkepticizmussal fogadom mostanság ezt az "élesszünk fel/húzzunk le egy újabb bőrt 10-15-20 éves sorozatokról" mentalitást, így maradnék inkább a realitás talaján, és megvárnám, mi sül végül ki belőle.

Yuuki Aoinak meg igen, Junchi mindig örül. :D
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Hírek
SPOILER
Mob Psycho 100 TV-animesorozat 2.évad bejelentve!
https://twitter.com/OJ085/status/975317246099718144


Tachibanakan Triangle yuri-ecchi vígjáték TV-anime előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/975306485839400961


W'z anime 2019ben
https://twitter.com/OJ085/status/975302415007256577


Hinomaru Zumou szumós sport TV-anime októberben + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/975300007233490946
https://twitter.com/OJ085/status/974575805501190144


Irozuku Sekai no Ashita kara TV-anime a P.A.Workstől
https://twitter.com/OJ085/status/974605178837008384


BLACKFOX anime a 3Hz stúdiótól
https://twitter.com/OJ085/status/974597525553500160


Sunoharasou no Kanrinin-san promókép + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/974584118339080194


Tsukumogami Kashimasu anime a nyáron
https://twitter.com/OJ085/status/974582444669235201


DOUBLE DECKER! anime 2018-ban, a Tiger&Bunny alkotóitól
https://twitter.com/OJ085/status/974581615165878272


Két újabb Seitokai Yakuindomo OVA készül
https://twitter.com/OJ085/status/974579872730439680


Tokyo Ghoul:re PV2
https://twitter.com/OJ085/status/974577658116833282


Muhyo & Roji’s Bureau of Supernatural Investigation anime a nyáron
https://twitter.com/OJ085/status/974576210813571072


Batman Ninja promókép
https://twitter.com/OJ085/status/974575224162267136


FLCL 2 & 3 promókép
https://twitter.com/OJ085/status/974574792014745600


Kimi no Suizou wo Tabetai animefilm előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/974574358638288896


Ace Attorney TV-anime 2.évad ősszel
https://twitter.com/OJ085/status/974571465801654272


Megalo Box TV-anime promókép + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/974570377539092480


Baki anime promókép + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/974569132254515200


Asagao to Kase-san yuri OVA promókép + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/974566460881293312


Kishuku Gakkou no Juliet TV-anime bejelentve
https://twitter.com/OJ085/status/974351851712925696


Dorei-ku The Animation TV-anime előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/973129420251779072


Cutie Honey Universe TV-anime promókép
https://twitter.com/OJ085/status/973122631116390401


Fumikiri Jikan TV-anime előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/973121622596030465


Kyoto Teramachi Sanjou no Holmes TV-anime a nyáron
https://twitter.com/OJ085/status/973120240354766850


Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai TV-anime októberben
https://twitter.com/OJ085/status/972562998232604673


Amanchu! Advance TV-anime előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/972557027720466433


Strike the Blood III harmadik OVA-sorozat bejelentve + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/972558892730322944


Psycho-Pass: Sinners of the System animefilm-trilógia bejelentve 2019-re
https://twitter.com/OJ085/status/972111725867790336


Koutetsujou no Kabaneri: Unato Kessen animefilm promóképek + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/972108980746162176


Tensei shitara Slime Datta Ken TV-anime bejelentve + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/971305386702753793
https://twitter.com/OJ085/status/972105645737553920


Liz to Aoi Tori animefilm promókép + előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/972102555252740101


Karakuri Circus anime készül
https://twitter.com/OJ085/status/972073602467155968


Akkun to Kanojo TV-anime előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/972047362565791744


Hyakuren no Haou to Seiyaku no Valkyria ecchi-hárem TV-anime bejelentve
https://twitter.com/OJ085/status/972069914906451968


3D Kanojo: Real Girl TV-anime előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/971319413566836737


Új promókép a High School DxD Hero (4.évad) TV-animéhez
https://twitter.com/OJ085/status/972071341275992064


Amai Choupatsu erotikus/hentai TV-anime előzetes
https://twitter.com/OJ085/status/971308003088625664


Wotaku ni Koi wa Muzukashii TV-anime promókép + reklám
https://twitter.com/OJ085/status/972067032144531456


Re:Zero OVA promókép
https://twitter.com/OJ085/status/972067932825153536
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

-OJ- írta: 2018.03.18. 12:00 Mob Psycho 100 TV-animesorozat 2.évad bejelentve!
https://twitter.com/OJ085/status/975317246099718144
Éljen! Éljen! Éljen! Ennek a hírnek nagyon örülök. A lenyűgöző rajzolás és animáció mellett számomra a karakterek és a kedves üzenet tették igazán szerethetővé az első évadot. ::jsmile::
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én is alig várom, hogy viszontlássam Reigen Aratakát~ :taps:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Vinland Saga TV-animesorozat adaptációt készít a WIT stúdió :thumb:
https://twitter.com/OJ085/status/975732596716994562


További bejelentések
SPOILER
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

-OJ- írta: 2018.03.19. 14:58 Vinland Saga TV-animesorozat adaptációt készít a WIT stúdió :thumb:
https://twitter.com/OJ085/status/975732596716994562
Ez most váratlanul ért, bár egyelőre tegyük félre a hangos "F*ck YES"-t. Előbb tudni akarom, ez is full-CG szenny lesz-e, mint a Berszark vagy a Kingdom. A WIT mintha nem utazna ilyesmiben, de azért csak várjuk ki a végét.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

^ Úgy látszik, hogy ez a váratlan meglepetések éve lesz. :D
Én is baromira örülök a bejelentésnek, a manga már évek óta ott van a tervezettek között. Így, hogy a WIT Studio kezébe került, nem nagyon félek tőle, hogy elcsesznék, de azért lehet tényleg jobb, ha kivárjuk a végét (mintha az AoT 2. évadában már jobban bátorkodtak volna a CG-vel, nem tudom, nem láttam xD).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A hír láttán kábé ez futott át az agyamon: "12 fejezetet is alig fognak feldolgozni, ha nem ugrálnak, mert olyan hosszúak azok az elején..."
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Ennek a Vinland Saga hírnek én is örülök :D. Igaz, a mangát már elkezdtem egyszer, de akkor nem szippantott be (nem volt rossz, inkább csak hangulati kérdés volt), de az animének majd hátha sikerül :D. A WIT meg remélem, olyan szépen fogja animálni, ahogy most teszik azt a Koi wa ameagarival^^.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yuru Camp ende

Csak én éreztem úgy, hogy az utolsó pár részre kissé leült a cucc? Nekem mondjuk vitán felül a középső pár ep tetszett a legjobban - ott éreztem igazán, hogy mik is ennek a sorozatnak a valódi erősségei, de ezek közül is kiemelném a Nadeshiko - Rin barátságot. Aztán, mikor már a többieket is jobban behozták a képbe, pont ezeken az erényeken csattant legjobban az ostor, és szerintem Ohgaki, Inuyama és whatsherface messze nem voltak olyan érdekesek és jópofák, mint Nadeshiko és Rin.

Szóval jah, az utolsó részek miatt végül 7/10 lett a verdikt, ami nagy kár, bár így is az utóbbi idők egyik legjobb iyashikei animéje, elnézegettem volna még, amennyiben a másik három lányt meghagyják mellék-mellékszereplőnek és inkább Rin és Nadeshiko lett volna fókuszban. (Meg mondjuk utóbbi nővére. Inzultálóan keveset szerepelt, pedig nagyon bírtam az érett, nőies kisugárzását és megjelenését.)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A Poputepipikku utolsó részét még nem láttam, de a héten két másik animét sikerült befejeznem.

Yuru Camp: Kellemes kikapcsolódást nyújtott hétről hétre nézve, egyben viszont már nem biztos, hogy ennyire értékeltem volna. A tájképek lenyűgözőek, azt OST remek hangulatot teremtett. Kisebb csoportokban jobban működtek a szereplők és a poénok is, a nagy közös táborozás már tényleg kissé lagymatag lett. 7/10

Mahoutsukai no Yome: Nagyon igyekezett a Wit Studio megteremteni a varázslatos, manától túlcsorduló hangulatot, ami az eredeti művet jellemzi, nekem valahogy mégis jobban bejön a manga. A rajzok szépek, az animáció konzisztens, az aláfestő dallamok és dalok gyönyörűek, a szinkronszínészek is jó munkát végeztek, mindezek ellenére elmaradt nálam a katarzis. A legnagyobb problémám a befejezéssel van. A sorozat végére beérte az anime a mangát, az utolsó rész már nagyjából anime originál(?), és bizony nem vagyok vele elégedett, szerintem összecsapott lett. Az első opening és ending tetszett, a második endinget is megszoktam utóbb, a második opening viszont nem fogott meg. A dohogásom ellenére nem rossz az anime, csak túl magas elvárásokkal ültem le elé. 7/10
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junji Ito Collection

Hát, annyit elmondok, hogy a szörnyű Gyotól már messze jobb. De inkább pontokba szedem a negatív és pozitív pontkjait.

Pozitív:
- megtartotta a mangaka stílusát;
- 2 sztori per epizód, vagyis legalább nem nyújtották el egyik sztorit se;
- egyik sztorit se írták át valami jött-ment indokból, mint a már említett Gyot;
- a sztoriválogatás gyakorta rendelkezik valami társadalomkritikai éllel vagy modern problémára való reflexióval.

Negatív:
- 2 sztori per epizód, és így sem tudnak hangulatot teremteni hozzá;
- ha meg igen, akkor pont olyan sztorit választottak, aminek hangulata se sok sincs eleve;
- az animáció csak annyira van muutatóba, hogy ne tűnjön egy nyomorék picture dramának;
- ezek által olyan unalmas, hogy majd bealszol;
- az OP/ED páros nagyon nem illik az egészhez, az OP konkrétan egy boldog LSD-parádé.

Összességében 5 pontot adok rá. Igazából azért, mert ismerem a mangaka munkáit, néhány nehezebben elérhető, lefordítatlan művét leszámítva is elég sokat olvastam tőle. Nem minden munkája horror, mert van köztük drámától kezdve állatosig sok minden. Így nem tisztán horrort vártam tőle (ami amúgy is lehetetlen, mert önmagában a horror, mint műfaj nem működik, mindig van mellette valami másodlagos, ami jobban eladja), mint mások. De ettől még messze jobbat érdemel, holott azért ne felejtsük el megemlíteni, hogy enyhén szólva is, rohadt nehéz képernyőre vinni a történeteit. 7 percesekben működött volna, vagy 3 sztori per epizód, némileg több animációval, de hát Studio Deen, mit várunk. Javarészt baromi olcsó megoldásaik vannak már egy ideje, ha olyasmire kapnak felkérést és keretet, amit sokszor láthatóan a prdukciós bizottságok is kétkedve fogadnak, hogy eladható. Valami ilyesmi érzésem van ezzel a sorozattal. Jó is, de nem is jó - vagy enyhén szólva is ku*va sok kompromisszumot kötsz az ismeretek fényében, és kapsz egy vacsora mellé néznivalót, vagy életed egyik legfeleslegesebb tripje lesz a 12 epizód.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése