Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Úgy nézem, elölről dolgozzák fel, újramesélik. Elég érdekesnek tűnik, mert ez valahogy színesebb és nem olyan komor elsőre, mint az OVA volt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Kono Subarashi Sekai ni Shukufuku o! 2


Már az első évad sem volt éppen a leghosszabb a maga 10 részével, és a második is valamivel a mostani szezon kvázi összes címe előtt ért véget ugyancsak 10 rész után, így mondhatni nem éppen egy brazil szappanopera hosszával bír a franchise, ami egyébként már az első évadnál sem volt gond, ennél a másodiknál pedig még kevésbé. Legfőképpen azért, mert az S2 pont olyan folytatás, ami egy ilyen jellegű címnek kell - alapvetően most is ugyanaz a "csapat szerencsétlen/népművészeti agyagedény kalandor balfaszkodásai" témában mozog mint az első évad tette a vígjáték műfajban, de ha már az első évadban említésre méltó volt az, ahogy a cinkelések és a szereplők plot általi sanyargatása jópofább volt mint amilyenre látatlanban tippelni lehetne, akkor ez a második évadban még inkább kiütközik. A poénok jobban ütnek, a komikus időzítések még inkább eltaláltabbak, és a szinkronszínészek is mintha még jobban élveznék a szerepeiket mint anno (pölö Amamiya Sora Aquája nagyon jól tudja hozni a hisztérikus, szinte már majomszerű bömböléseket és a fennhéjazó arcoskodást egyaránt), de a DEEN, mint stúdió munkája is kiforrottabb lett ezzel az évaddal. Az első évad direkt arra ment rá, hogy gyakran off-model módban legyenek a szereplők megrajzolva a poénok kihangsúlyozása miatt, ez pedig ebben az évadban még jobban sikerült: való igaz, hogy a humor sokat múlik a szinkronszínészek és az animátorok munkáján, de ahhoz képest, hogy a Konosuba papíron csak egy újabb lovagló az SAO által feltámadott "kicsit MMORPG-kicsit isekai" hullámon, a humor terén kis túlzással megtévesztően jól tartja magát a vígjáték mezőnyben. Annál is inkább, mert "őszintébbnek" jön le ez az évad az elsőhöz képest, ahol olyan 20% erőltetettség, 80% quality volt az arány, itt pedig körülbelül 5-10 százalékra tenném az erőltetettségi rátát (azt is csak az első rész miatt, az még jobban hajazott az S1-re). A humora mondjuk még mindig kicsit ízlésfüggő, hiszen legalább annyira jópofa, mint amennyire erőltetett bohóckodás lehet egyeseknek, de ha a Slayers S1-3 mellé nem is tenném fel a polcra, még így is ott van a helye szerintem a jobb komédia stuffok között, és ezért is dobom rá a 8/10-et. Harmadik évadnak bőven van helye, és jobban is látnék ebből egy új évadot, mint teszem azt az SAO-ból.


És ha már Catrin röviden írt egy amolyan szezon update jellegű hsz-t, akkor én is hozzáteszem azt a húsz forintost:

- Gabriel Dropout: 8.5-9/10 (lehet irreálisan nagy pontszámnak hat, de MARHÁRA karmolom a sorozat színtisztán "rajzfilmes" humorát, és ez az egyetlen olyan sorozat is, amivel soha nem maradtam el)

- Kobayashi-san Chi no Maid Dragon: 7.5-8/10 (az első egy-két rész benne volt a "meh" kategória kellős közepében, de azóta kinőtte magát egy kellemes/aranyos humorú sorozattá, ami egyrészt tud decensen komoly [nem drámai] is lenni, másrészt az Euphonium S2 pocséksága után ismét adott egy hit-dózist a KyoAni irányába, amihez anno a Nichijou és az Amagi Brilliant Park is hozzájárult)

- Kuzu no Honkai: húbazzegnemtudom/10 (még mindig nagyon az elején dekkolok, de tandemben ámulok a plot "wat" szintjén és a vizuális stílus mangás/shoujo-s vonalán, ami pont annyira lassú/mélázó mint maga a sztori)

- Onihei: 5-6/10 (tipikusan az a kategória, amivel alapvetően nem lenne semmi gond, ha nem lenne egy telitalálatos "yep, ez is létezik" kategória, mégha a sztori karótnyeltségi faktori kisebb, mint a "kosztümös" sorozatoktól megszokott szint)

- Fuuka: 4/10 (ezzel le vagyok maradva mint a pinty, de kissé amolyan "KnH-lightnak" hat abból a szempontból, hogy a plot itt is eléggé verdesné a kuka kategóriát, ha nem lenne ez a bizarr botladozás tűrhetően nézhető)
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Az Oniheivel szerintem az a legnagyobb gond, hogy az epizodikus cuccokon belül is túlzottan az, ergo rettenetesen céltalan. Igazság szerint olyan, mint egy Edo-kori Barátok közt, ahol mindig történik... valami (nem túl érdekes). Látunk ezt-azt az MC múltjából egy-egy különálló történet keretében, de amúgy totál nem vezet előrébb, a karaktert sem hozza közelebb hozzánk, ráadásul ezek a minisztorik semmiben nem tudnak kiemelkedni. (Azt meg már meg sem említem, hogy az animáció minősége helyenként a Bleach legrosszabb pillanatait idézi.)

Egy dolog van, ami szimpatikus, hogy legalább látható jelei mutatkoznak az idő múlásának (kár, hogy ez is csak kívülről jelentkezik, de belső változásokat megint nem indukál).

Szóval jah, erősen vérszegény cucc, nálam komolyan teper még az 5/10-ért is, egyúttal az a kategória, amit ~három hónap alatt úgy elfelejtek majd, mint a sicc.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Gintama Anime to Air Reruns With New Opening, Ending Songs Starting in April
Meh. Ugyanakkor belecsempészhetik a kihagyott fejezeteket is, szóval ki tudja...

A Kekkai Sensen 2 ősszel jön.

Örülök, hogy végül az első rész megtekintése után nem folytattam az Oniheit. Engem a Joker Game-re emlékeztetett, ami ugyan nem volt borzalmas, de nem jött be annyira többek között az epizodikussága miatt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2017.03.23. 11:30 Gintama Anime to Air Reruns With New Opening, Ending Songs Starting in April
Meh. Ugyanakkor belecsempészhetik a kihagyott fejezeteket is, szóval ki tudja...
Á, szóval új OP-t és ED-t készítenek... az ismétléshez. Sasuga, Gintama, egy újabb velős trollkodás.

(Mondjuk annyira nem bánom, hogy tartunk egy kis(?) szünetet, már csak azért sem, mert ez az ív kezdett már egy kényelmetlenül generic shounen arc lenni az összes kötelező közhellyel és szituációval, ráadásul az animációval sem voltam mindig elégedett.)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2017.03.20. 07:40 ^Az Oniheivel szerintem az a legnagyobb gond, hogy az epizodikus cuccokon belül is túlzottan az, ergo rettenetesen céltalan. Igazság szerint olyan, mint egy Edo-kori Barátok közt, ahol mindig történik... valami (nem túl érdekes). Látunk ezt-azt az MC múltjából egy-egy különálló történet keretében, de amúgy totál nem vezet előrébb, a karaktert sem hozza közelebb hozzánk, ráadásul ezek a minisztorik semmiben nem tudnak kiemelkedni. (Azt meg már meg sem említem, hogy az animáció minősége helyenként a Bleach legrosszabb pillanatait idézi.)
Maga a céltalanság nem is igazán zavarna, van annyira laza a sorozat stílusa a történelmi korát illetően, hogy simán elnézegetném, ahogy az (egyébként kicsit a Patlabor Gotou-jára emlékeztető) MC egyre-másra oldja meg az ügyeket, miközben apránként derülnek ki a múltjából az apró részletek (akár drámai, akár nem), és szerintem ettől nem is lenne *annyira* sokkal elmaradva, csak a Barátok Közt-faktor teng túl benne annyira, hogy szépen visszafogja a potenciált, másféleképpen tegye "tufássá" az előadásmódot. Így sem mondanám rá mondjuk hogy bűnrossz, mert legalább nem offenzíven unalmas mint az ilyesféle történelmi sztorik egy része, de az is elmond róla valamit, hogy még a Kuzu no Honkai, a maga Agymenéses Brazil Szappanopera stílusában is erősebb benyomást hagy maga után, és ez ofkorsz nem valami nagy dicsőség, amikor a sorozatod egy Magyar Szappanopera Japánban-nak felel meg.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Chaos;Child

Ultimátum: Soha. Soha még egy pontosvesszős anime (a Steins 0-t leszámítva, mert azt azért várom). SOHA! Kész, kikészültem! Ez még a Chaos;Headnél is nagyobb fos volt, de nem lehet csak így leírni, mi is vele a gond. Egyszerűen látni kell (azaz kéne) mozgásban, akció közben ezt a sok kretént, az emberi természetre nyomokban sem emlékeztető viselkedésüket, reakcióikat és dialógusaikat. A sztoriról meg egyszerűen fogalmam sincs... és nem azért, mert kifogott volna rajtam a deepsége (lol) vagy a komplexitása, hanem mert egy seggrészeg fószer írta meg a házi csimpánzával közösen, aki még azt a két szem használható ötletét sem tudta rendesen kibontani, a rendezőt meg hasonló kombináció alkothatta (mondjuk egy drogos, meg egy meztelen csiga, nah).

2/10. Itt a vége, tűzre véle!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én amúgy tényleg nem értem, hogy ha az S;G anno ennyire betalált, akkor ott mi történhetett? A rendező volt jó, a stúdió, esetleg csak a csillagok álltak szerencsésen együtt? Már csak azért, mert gondolom a készítőknek is jobban esne, ha mondjuk sorozatban olyan színvonalú és népszerűségű lenne a pontosvesszős család többi tagja is, nem pedig az terjedne el róluk, hogy "Az S;G-t nézd meg, a többit meg temesd el, de jó mélyre!" Szal én a helyükben próbálnám valahogy azt reprodukálni, amit ott csináltam.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta: 2017.03.29. 20:52 ...nem pedig az terjedne el róluk, hogy "Az S;G-t nézd meg, a többit meg temesd el, de jó mélyre!"
Márpedig ez elég sikeresen elterjedhetett, ha még hozzám is eljutott. Meg se próbáltam, hogy akár csak egybe is belenézzek a S;G-n kívül, pedig az egyike örökbecsű kedvenceimnek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Közben megkérdezem már azoktól, akik esetleg nézik innen a Kemono Friends című darabot, ami elvileg épp tegnap ért véget: megéri ezzel szenvednem, igazat szól a rengeteg mémes kép és fanboy, hogy "ez a szezon animéje!", meg "az elején gagyi gyerekmese, a végére meg már Majmok bolygója keveredik az Animal Planet-el", vagy megint felkapták a nagy semmit? Azért kérdezem, mert az első részt végignéztem, olyan hatalmas baj nincs vele (leszámítva a vállalhatatlan grafikát, illetve azt, hogy az egész cucc valami olyan agyi színvonalon mozog, hogy még most sem sikerült eldöntenem, hogy ezt most nagyon kicsi gyerekeknek, vagy nagyon idős otakuknak készítették), viszont az egész annyira veszettül unalmas, hogy én ezt jó szívvel csak akkor folytatnám, ha tényleg valamilyen "Madoka light" sztorit hoznak össze benne a végére. (Jó, az állatos téma, meg a hype miatt lehet, hogy így sem fogom tudni kikerülni és le kell nyomnom végig, csak akkor már gondoltam előtte rákérdezek, hogy hány feketekávéval készüljek elalvás ellen? XD Azt nem merem gondolni, hogy később esetleg felpörög a cselekmény, vagy a dialógusok nem úgy hangzanak majd, mintha ötéveseknek írták volna őket.)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Gabriel Dropout

Ha egy sorozat megítélésében mértékadó az, hogy mennyire volt naprakész az ember, akkor a GB kaphatna egy 10-est is, mert ez volt az egyetlen sorozat aminek az új részeit mindig aznap néztem meg, és nem véletlenül. Tipikusan az a fajta sorozat, ami abszolút nem formabontó még a műfajában (vígjáték) sem, de mégis van benne egy kis plusz, amitől kimondottan szórakoztatóvá válik, és ez nálam a jó értelemben rajzfilmes, az időzítéseket és pofavágásokat használó jópofa, kicsit szarkasztikus stílusában jött elő leginkább. Az is segít mondjuk, hogy a központi négyes szereplőgárda a Panty & Stocking mintájára nem kimondottan (de közel sem olyan nyersen/"durván") követik szolgamód az angyal-démon szerepeket, de ebből is rendszeresen húz hasznot a humor, és az esetek határozottan túlnyomó többségében remekül.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy mindenkinek bejöhet ez a valahol még így is egyszerű stílus (például egy Konosubához képest, ami már a decibelt illetően is "páváskodóbb" sorozat), de nekem bejött annyira, hogy szezonkedvenc legyen. Azért is, mert amúgy is karmolom a Doga Kobo stúdió munkásságát, és akármilyennek tűnhet elsőre a karakterdizájn, de nagyon értenek ahhoz, hogy miként lehet életet lehelni az ilyesféle mangákba, ami itt is teljes gőzzel műkődik. Emiatt is vagyok gondban egy kicsit a pontozással, mert első körben egy 8.5/10-et adtam volna neki, de egyrészt a Konosuba S2-nek egy 8-ast ítéltem meg, másrészt azért élveztem annyira a GB-vel töltött időt, hogy egy 9/10-et dobjak rá végül, és az OVA-t is hasonlóképpen ajánljam.


Titkos: én próbálkoztam az első két résszel, de a legközelebbi rokonának
maximum az MLP-t hoznám fel, mert pont annyira tűnik gyerekbarátnak mint amennyire lett hirtelen 20+ éves népes rajongótábora, csak itt még az EVA/Madoka párhuzamokat is dobná rá a tábor egy része. Kistesónak/gyereknek pont megfelelő eddig, de most sem tudom eldönteni, hogy pölö a Crunchy cikkében mennyi igazság lehet, pláne hogy az a cikk sci-finek kategorizálja a Madokát is.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2017.03.29. 21:30 Közben megkérdezem már azoktól, akik esetleg nézik innen a Kemono Friends című darabot, ami elvileg épp tegnap ért véget
A 3. részig jutottam el, egyelőre azt mondanám, hogy ilyen agyrohasztó kikapcsolódásnak elmegy, de addig nem nyilatkozom, amíg jobban bele nem kukkantok. A grafika tényleg zavaró, szóval egy ilyen nagyon moe cuccnak nem éppen 3D CG-t választottam volna. (Amíg a Sidoniának és az Ajin-nak jól állt ez a letisztultabb forma, itt valahogy nem jön be.) Azon viszont néztem egy nagyot, hogy pár napja még 6,3 volt MAL-on az átlaga, most felkúszott 7,8-ra. :o
Egyelőre maga a főszereplő páros sem lopta be magát a szívembe, a mellékkarakterek, akikkel lépten-nyomon összefutnak, viszont aranyosak. Már csak azért is jár plusz pont, mert olyan kevésbé ismert állatfajokat is beleraktak, mint pl. a fossza vagy a homoki macska. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2017.03.29. 20:52 esetleg csak a csillagok álltak szerencsésen együtt?
Én a Robotics;Notes óta ezen a csillagos állásponton vagyok. Persze vannak azért épkézláb magyarázatok is, az időutazással pölö nem nagyon lehet mellélőni (már a témával magával, nem a kivitelezéssel, amivel sok film, anime, stuff már hadilábon áll), a jól eltalált karaktergárda, meg egyáltalán nem erőlködik azon, hogy mindenképp többnek látsszon, amit a két Chaos;Borzalom csinál. (De minek is jártatom a számat, mikor ott az ismertetőm a főoldalon? :D Mondjuk a többi pontosvesszős cuccról is tudnék ennyit írni, csak azok szidalmazásból és alázásból állnának. :vigyor: )

Sokat egyébként az sem segít, hogy állandóan másik stúdióhoz kerülnek ezek a címek adaptálásra, úgyhogy az amúgy sem túl erős alapanyag csak tovább butul a kókler kezek alatt, ráadásul tudvalevő, hogy az animés VN-adaptációk 99%-a kuka. (Nem mintha ezt letudnám ellenőrizni személyesen, lévé a Fate Stay továbbra is az egyetlen VN, amit tényleg végig is vittem, de nem kell sokat Gúglizni ahhoz, hogy megtalálja az ember a megfelelő összegzéseket és "anime vs VN" posztokat.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Először is köszi a Kemonós válaszokat, pláne, hogy többen is írtatok és ilyen gyorsan reagálva. :D
Dodgers írta: 2017.03.29. 22:39 Titkos: én próbálkoztam az első két résszel, de a legközelebbi rokonának
maximum az MLP-t hoznám fel, mert pont annyira tűnik gyerekbarátnak mint amennyire lett hirtelen 20+ éves népes rajongótábora, csak itt még az EVA/Madoka párhuzamokat is dobná rá a tábor egy része.
Amúgy igen, nekem is kb. az ugrott be róla eddig, hogy ez kb. most akkora fanhisztériát robbantott ki animés körökben, mint amekkorát anno az MLP indulásakor a nyugati oldalon. XD Aztán ez persze csak még inkább felpiszkálta a kíváncsiságomat, hátha megint megtörténik, hogy egy olyan cucc lep meg nagyon, amiből elsőre olyan sokat azért nem nézne ki az ember.
Rui-chan írta: 2017.03.29. 23:00A grafika tényleg zavaró, szóval egy ilyen nagyon moe cuccnak nem éppen 3D CG-t választottam volna. (Amíg a Sidoniának és az Ajin-nak jól állt ez a letisztultabb forma, itt valahogy nem jön be.)
Azóta utánaolvastam, elvileg ez azért van, mert eleve valami baromi kicsi stúdió csinálta, baromi kevés pénzből, ha minden igaz, egy (végül cancelelt) videójáték mellé lett volna ilyen "kísérősorozat", aztán a játék projectet lelőtték, az animések viszont úgy voltak vele, hogy ők azért megpróbálják menteni a menthetőt és legalább a sorozatból kihoznak valami relatíve értelmes dolgot.
Rui-chan írta: 2017.03.29. 23:00Azon viszont néztem egy nagyot, hogy pár napja még 6,3 volt MAL-on az átlaga, most felkúszott 7,8-ra. :o
Oké, akkor nem én hallucináltam. :D Pont tegnap néztem én is, hogy "WTF, majdnem 8? A múltkor még 6.valahányon állt, vagy nem?" XD Amúgy nem tudom, két napja ért véget, biztos nagyon bejött nekik a lezárás és amiatt pontozták így fel, vagy esetleg sokan megvárták az utolsó részt és egyben nyomták le. XD
Rui-chan írta: 2017.03.29. 23:00Egyelőre maga a főszereplő páros sem lopta be magát a szívembe, a mellékkarakterek, akikkel lépten-nyomon összefutnak, viszont aranyosak. Már csak azért is jár plusz pont, mert olyan kevésbé ismert állatfajokat is beleraktak, mint pl. a fossza vagy a homoki macska. :D
Na, ennek örülök, igazából már a szervál is kicsit kellemes csalódás volt, mert ha valamilyen macskaféle kell rajzfilmbe, akkor oroszlán, tigris, esetleg fekete párduc és kb. ezzel kifújt, ennél jobban már csak nagyritkán válogatnak, pedig ugye lenne miből... :D

Na, köszi még egyszer a válaszokat, majd valamikor szerintem végignyomom, érzem, hogy nem kerülhetem el a sorsomat... XDDD
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Csak 12 részes lesz az SnK új évada. Ekkora trollokat, mint a WIT Studio, istenem...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2017.03.31. 09:59 Csak 12 részes lesz az SnK új évada. Ekkora trollokat, mint a WIT Studio, istenem...
Most nem tudom, hogy mi van, mert holnap lesz április 1, amikor mindenféle kamuhírt raknak ki a netre és most reménykedek, hogy hátha ez is az. :( :dirr:
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Balus »

Akosss írta: 2017.03.31. 09:59 Csak 12 részes lesz az SnK új évada. Ekkora trollokat, mint a WIT Studio, istenem...
Továbbra sem a szívem csücske az Attack on Titan anime (a mangával kapcsolatban is egyre inkább úgy érzem, hogy már csak megszokásból olvasom), de hogy a WIT 4 év után csak nyomorult 12 epizódot tudott kiszenvedni magából, az finoman szólva is röhejes. Talán hagyni kellett volna az abszolút fölösleges Kabanerit a fenébe, és annak a büdzséjéből plusz 12 epizódot hozzátoldani a 2. évadhoz. Így kell két pad között a földre esni.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ó, akkor most már biztos, hogy én is követni fogom. 12 epizódot végigszenvedni azért nem a világ vége. :vigyor:
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Twitteren mintha olvastam volna olyan szakmabeli infót, amely szerint az animék túltermelése okozta stábhiány miatt csak 12 részes a második évad, és személy szerint látok is ebben a szemszögben rációt. Mármint olyan értelemben, hogy gondolom 2x12 részes lesz ez az évad, hiszen az AoT amúgy is jobban rágyúr a látványos animációra, és ha azt nézem, hogy a Kabanarei, az OPM, vagy a Mob Psycho 100 milyen jeleneteket tudtak produkálni egy évados terjedelmekkel, egyáltalán nem lepődnék meg, ha az S2 (gondolom cliffhangerre ráhangolt) végén lenne egy rövidke teaser, hogy "bocsika srácok, lesz S2-2 is". Már csak azért is, mert gondolom a WIT egy kissé parázik attól a produkciós mizériától ami az S1 alatt történt, és szerintem ezért is lőtték be a Kabaneri-t egy évadosra anno, amolyan tesztüzemnek a "fontosabb" project előtt.
Kép Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Ki tudja, hátha ezt is kettészedik és valamelyik következő szezonban jön még egyszer ennyi rész belőle. Nem tudom, az ilyeneket mikor szokták bejelenteni, de úgy rémlik, hogy a Natsume 5. évadnál is a végén derült ki, hogy most tavasszal már jön is a hatodik :D.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Balus írta: 2017.03.31. 14:51Talán hagyni kellett volna az abszolút fölösleges Kabanerit a fenébe, és annak a büdzséjéből plusz 12 epizódot hozzátoldani a 2. évadhoz. Így kell két pad között a földre esni.
Amúgy nekem is ez jutott eszembe. Gagyineri, meg semmiről sem szóló Frankenstein-koppintások helyett inkább egy 26 részes Shingeki S2-re összpontosították volna minden erejüket és akkor nem lenne "szakemberhiány". (Btw, erről a "csodás" moziról majd lassan jön már az értékelés tőlem, de igazából ez annyira semmilyen volt, hogy még írni sem élvezet róla...)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta: 2017.03.31. 18:46semmiről sem szóló Frankenstein-koppintások (...) (Btw, erről a "csodás" moziról majd lassan jön már az értékelés tőlem, de igazából ez annyira semmilyen volt, hogy még írni sem élvezet róla...)
Igen, írj! *készíti a popcornt a Titkos-tl;dr-hez* Szar az a film! Amúgy pont az is az egyik (egyébként más által, halála után befejezett) Itó regény adaptálása, akitől a kihívásos topikban a Harmonyt tárgyaltuk. A harmadik regény adaptáció pedig ez az idei cucc. Nem számítok sok jóra, hajjajj. :drop:

---

Amúgy néztétek az urobutcheres Godzilla castját? A seiyuuk miatt már megéri megnéznem!! XDXD
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Shingeki témához: Azért azt vágjátok, hogy erre a kis hírre majdnem mindenki bekommentelt?! XD
Kell a pénz a Kabaneri 2. évadához is, szóval meg kell elégednünk 12 résszel. Amúgy ha ez igaz, akkor nyugodtan kihozhatták volna tavaly is, semmivel se lennénk hátrébb. Bőven volt már 12 részhez alapanyag. Így viszont passzolom, meddig terveznek eljutni történetileg.
Catrin írta: 2017.03.31. 20:54 A harmadik regény adaptáció pedig ez az idei cucc.
Ez érdekelt legjobban a regény adaptációk közül, kicsit mérges lettem, amikor a Manglobe csődöt jelentett, mert azt hittem eltűnik a süllyesztőben a film. A zenéje is sokkal jobban megfogott, mint a másik kettőé, ami már plusz pont. :D
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Én még csak most hallok először erről a Godzilla animéről. :o A seiyuu-k miatt én is tutira nézem, konkrétan összeszedték a kedvenceimet egy csokorba, lol.

A Shingeki-hez meg annyit, hogy kétlem, hogy ez ilyen kettébontott évad lenne, hogy a két fele között kihagynak egy szezont. Ősszel jön a WIT-től a kétszezonos Mahoutsukai no Yome, utána meg az új Kabaneri. Jövő nyárig-őszig tuti nem lesz új évad. Igazából engem sem zavar különösebben, kedvelem a sorozatot, de nagy fanja nem vagyok, viszont a nagy rajongóknak elég nagy szembeköpés ez szerintem. Szerintem van olyan fontos ez a projectük, hogy tudnának belőle 2 szezonos évadot csinálni, annyira csak nincsenek megszorulva, hogy a látványt ez nagy mértékben befolyásolná. Ott volt a 2 recap film, az abból származó bevételeket vajon a Kabanerire költötték?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2017.04.02. 11:09 Én még csak most hallok először erről a Godzilla animéről. :o A seiyuu-k miatt én is tutira nézem, konkrétan összeszedték a kedvenceimet egy csokorba, lol.
Amúgy emlékszem, amikor először írtatok itt erről, még csak a cikkben lévő legalsó kép volt meg, ami alapján valamiért azt hittem, hogy ez egy élőszereplős film lesz. :lol: Még gondolkodtam is magamban, hogy "jé, Urobutcher nem csak animékben utazik?" XDDD
Akosss írta: 2017.04.02. 11:09 A Shingeki-hez meg annyit, hogy kétlem, hogy ez ilyen kettébontott évad lenne, hogy a két fele között kihagynak egy szezont. Ősszel jön a WIT-től a kétszezonos Mahoutsukai no Yome, utána meg az új Kabaneri. Jövő nyárig-őszig tuti nem lesz új évad. Igazából engem sem zavar különösebben, kedvelem a sorozatot, de nagy fanja nem vagyok, viszont a nagy rajongóknak elég nagy szembeköpés ez szerintem. Szerintem van olyan fontos ez a projectük, hogy tudnának belőle 2 szezonos évadot csinálni, annyira csak nincsenek megszorulva, hogy a látványt ez nagy mértékben befolyásolná. Ott volt a 2 recap film, az abból származó bevételeket vajon a Kabanerire költötték?
Szerintem a fanokat is főleg azért zavarja, mert bőven összegyűlt már annyi manga-alapanyag, hogy egy 26 részes sorozat kitelt volna belőle és még ezután is bőven húzhatnák tovább, hiszen még a mangának sincs vége... Szal WIT-ék pofátlanul és direkt átmentek rétesbe, mert tudják, hogy a nagy pénz a Shingekiből jön, mellette meg kísérletezgetnek más original animékkel, ami még így önmagában talán nem lenne probléma, ha az eddigiek nem lettek volna nagyrészt mind szutykok, meg mondom, ha egy 26 részes második szezont kihoztak volna, akkor is bőven lenne még idejük más animékkel szórakozni, mert azért a havimanga nem halad gyorsan.

Illetve Shingekitől függetlenül én alapból eléggé rühellem ezt a 12 részes felállást minden sorozatnál. Egyszerűen tipikus példája a "mire igazán belehelyezkednél, már vége is". Jó, aki mondjuk ilyen "egy délután alatt lenyomtam egy animét, jöhet a következő!" stílusban szereti nézni ezeket, annak ez biztos áldás, de nekem minden ilyen egyfajta "kaland a rajzolt barátokkal" (most már senki nem mossa le rólam, hogy infantilis vagyok... XDDD), aztán 12 rész kicsit olyan, mintha tegnap megismerkedtünk volna, holnap meg már el is búcsúznánk. (Még akkor is, ha ez már egy korábbi sorozat második szezonja.) Meg mit tudom én, egy unalmas, jellemzően semmiről sem szóló slice of life esetében még azt mondom, hogy bőven elég az a 12 rész, sokszor azt is embert próbáló feladat végigülni, de pont a történetorientált cuccoknál rühellem, amikor ennyire "rövidre vágják" őket. (Asszem a Madokánál is írtam, hogy ha mondjuk nem is 26 részre, de minimum olyan 16-18-ra kitoltam volna, akkor több karakterív, meg ilyesmi jobban sikerült volna szvsz.) Mivel mindig jó még nem látott animével is példálózni ( :lol: ), ezért bedobom, hogy most képzeljétek el, milyen lett volna egy 12 részes Steins;Gate. Na ugye. XD
Kép
Válasz küldése