Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tenki no Ko, avagy jöjjön egy "kis" RAGE!!!!!!44

Még friss az élmény, annyira, hogy a rituális öngyilkossági kísérletem nyomai is látszódnak, mert az agysejtjeim bő 80%-át elpárologtatta ez a 105 perces, kínokkal és verejtékkel megtöltött utazás, mert megint voltam olyan perverz és kíváncsi, hogy jegyet váltottam Shinkai legújabb shinkaiságára. Pedig a legutóbbi Kimi no na Wa után bíztam benne, hogy rálelt valami elfogadható, decens ösvényre. A vonat végül nem csak kisiklott, de bele is vágódott egyenesen a tóba. Innentől elspoilerezem az egészet, szóval azt javaslom, csak akkor böngéssze át a kedves olvasó a lent található jegyzőkönyvet, ha már abszolválta az említett filmet, vagy nem zavarja a kémiai töménységű légterelő-koncentrátum.

A történet maga... végtelenül banális, extrém módon komolyan vehetetlen, káprázatosan felszínes, mesébe illően giccses és "ha nem látnám, el sem hinném"-mód röhejes. Kezdjük azzal, amivel a film is indít, vagyis, hogy Hodaka (az MC) szökésére mi is a pontos magyarázat? Az, hogy nem jött be neki a település, ahol addig élt, meg a szülői háttér sem volt számára elfogadható? Rendben, megesik... de ezt miért nem fejtették ki kicsit bővebben is? Egy jelentéktelen, másnak odaböfögött félmondatból derül ez ki, vagyis az egész csak arra kellett, hogy a csávó megérkezzen Tokióba (a lehetőségek földjére, haha), az új élet reményében.

Nagyszerű. Munkát nem talál, mindenki levegőnek nézi, beleköt, nem veszik komolyan. DE, micsoda szerencse, hogy Tokióban csakis két szélsőséges embertípus él: az előbb említett halmaz, meg azok, akik viszont földre szállt angyalként bánnak vele, egyből be is fogadják, szállást és kaját tolnak a segge alá, és láss csodát, még a helyi McDonaldsban az éppen ott dolgozó part-time-os Hina (azaz a film másik főszereplője) megsajnálja, és odatol neki egy Big Mac-et.

A film a következő pár percben... , bár ez főleg annak köszönhető, hogy az előbb említett befogadó férfi-nő páros (Keisuke-Natsumi) még egészen kedvelhető karaktert kaptak, bár sajnos az ő jeleneteik sem tudták ezt a valamit megmenteni.

Aztán valahogy odakeveredik a csávó megint Hinához, aki épp egy kétes melót készül elvállalni a nagyobb pénz érdekében, de Hodaka reflexből kapcsol, on-ra tolja a white knight üzemmódot és kimenekíti a csajt a szándékosan unszimpatikusra és csúnyára rajzolt karakterek karmai közül. A bulit mondjuk csak azért ússzák meg, mert a csávó talált egy pisztolyt (értitek...) a szemétben, amivel megfélemlítette a támadóit. A pisztolyos dolognak egyébként később lesz még jelentősége, de még milyen, a hajam csak ekkor kezdett igazán őszre váltani. Egyébként utána Hina elmondja minden szörnyűségnek a srácot, nagy morci közepette ott is hagyja a fenébe, hogy pár másodperc múlva már újra tök normálisnak, egyenesen szimpatikusnak és hősnek lássa. :roll: Top-tier writing!

Plot thickens, a csajnak van egy különleges képessége, amivel száműzi az esőt és helyette elhozza a napsütést. Hamarosan aztán egy vállalkozást húznak fel ők hárman a szuperpóver köré. Igen, hárman, mert Hinának van egy cross-dressing fétises öccse is, aki... nos, fiú és cross-dressing fétises. A szekér szépen halad is, egyre csak jönnek a szép időjárást rendelők, viszont mindennek megvan a maga böjtje. A cucc felénél egy kis háttérsztori: kiderül, hogy Hina képességének ára lesz, mert hát meg kell ágyazni valahogy a későbbi OMGDRÁMÁNAK, tehát valami kell, hogy történjen a csajjal. A rendőrség közben elkezdett Hodaka után nyomozni, mivel a kis pisztolyos mutatványát felvette az egyik térfigyelő kamera, bár hogy mi a francra vártak ezek hetekig, arról lövésem sincs.

Közben van még egy sub-plot Keisukével, meg az asztmás kislányával, de ez is olyan vékony földdarabon áll, hogy a létjogosultsága szinte megkérdőjelezhető. Apropó, létjogosultság! Emlékeztek még a pisztolyra? Én igen, sajnos az anime is. Szóval van egy dandy-hajú(!) nyomozó, aki kézbe veszi az ügyet, bár a Hinánál megbújó Hodakára nem találnak rá. Közben az eső valamiért nem akar elállni egész Tokióban, és mivel Hináék sem tolják már a biznisz szekerét, ezért érezni, hogy valami történni fog. Igen, a csaj eltűnik, mivel ő valami emberáldozat, aki a jelenlétével okozza ezt a szűnni nem akaró esőzést. Közben eszembe jutott, hogy mennyi céltalan fanservice-jelenet van az egész filmben, de mind közül a legszebb, mikor a nagy bujkálásuk közepette a hotelban Hina pont a vízzé változó melleit mutatja meg, mint bizonyítékot, mire jön egy kötelező "Hova nézel?" - "Én sehova! *blushing*" kezdetű és végű fun, nehogy véletlenül kizökkenjünk a jelenetből ugyebár.

Innentől kezdve aztán nincs megállás a shinkaiságokban: Hina eltűnésével megszűnik az esőzés, közben Hodakát elkapják a rendőrök, de ő még a kihallgatás előtt kereket tud oldani egy rendőrőrsről(!), mert senki nem bír egy 16 éves gyereket feltartóztatni, majd jön egy olyan üldözéses jelenet, ami viszont Shinkaitól teljesen új, ellenben egy C-kategóriás akciófilm simán elpirulna mellette. Ja, egyébként az egész filmben senki nem veszi komolyan a rendőröket, Hinával például simán elröhögcsélnek Hodaka helyzetén. Következő jelenet: Jön egy Forrest Gumpot lazán alázó maratonfutás a síneken (persze itt sem tudja senki feltartóztatni a srácot, mert... IT'S A POWER OF LOVE AND FUCK YOU!) Van egyébként az egyik magasabb toronyház tetején egy szentély, ahonnan Hina elérheti az ereje forrását, ide tart most a srác, miközben a rendőrök valamerre elkalandoztak. (Mondjuk az üldözéses résznél volt azért egy egész szellemes megoldás, mikor Hodaka megpróbál megpattanni egy biciklivel, de az pechére oda van láncolva az oszlophoz.)

Eljut végül oda, de ott már várja Keisuke. (Mondjuk hogy honnan tudta, hova a fenébe kell jönnie, ne kérdezzétek...) A rendőrök aztán szintén odatalálnak, és jön egy olyan jelenet, amire nincsenek szavak. De most lesznek: Keisuke megpróbálja meggyőzni a srácot, hogy hagyjon fel ezzel a Hina őrülettel és adja fel magát, de főhősünket sajnos csak a punci érdekli, így figyelmen kívül hagyja a bölcs felnőtt szónoki képességeit. A rendőrök aztán befutnak, de várj, Keisuke mégis meggondolja magát, simán a rend éber őrei ellen fordul, hogy biztassa a csávót, igenis menjen fel a szentélyhez és hozza vissza a lányt. Egyébként valahogy a pisztoly is pont itt van, a rendőrök meg nem érnek semmit, szóval kezdem azt érezni, hogy Shinkainak volt valami összetűzése korábban a kékekkel. Lehet pont az ízlésrendőrség volt az, és bevitték, amiért szar filmeket ír és rendez, szóval max jelezni tudom, hogy én nekik szurkoltam.

Hodaka aztán feljut a felhők közé, ahol Hina van, könnyek, nyálas zene, kézfogdosás, boldogság, mert ez a szerelem ereje, mindezt a korai őszülésemre vezettem vissza. Hodaka végül ráveszi a lányt, hogy ne aggódjon már annyit az ereje miatt és szálljon le a fellegekből (literally), aminek hatására Tokiót elárasztja a víz (ami egy metaforája lehet mindazon könnycseppjeimnek, amiket elhullattam, miközben ezt a szarságot néztem). Nem, de most komolyan, ezek közös megegyezéssel eldöntötték, hogy vesszen a város, meg gondolom százezrek élete, itt csak egy dolog fontos: a mágikus és határtalan sze-re-lem. Jaj, eszem a szívüket!

Aztán itt még nincs vége, mert bejátssza azt, amit a Kimi no na Wánál is: van még vagy 20 perc hátra a filmből, jön egy time jump, előtte azért mindenkit letartóztatnak, úgyhogy Hodaka megfigyelés alatt van. Leérettségizik, majd visszatér a félig már elsüllyedt Tokióba, aztán - kitaláljátok? Na? Lehet tippelni! Megvan? Éééés: újra találkozik Hinával! Nyálas zene again, könnyek again, bullshit-o-meter megáll a legvörösebb tartományban, ahová a "Shinkai" kifejezés lett gravírozva, mert mutató itt még sosem járt korábban.

Úgyhogy ennyi. Én megmondom őszintén, próbáltam (valamelyest) pozitívan hozzá állni a dologhoz, mert a decens Kimi no után azt hittem, Shinkai rátalált végre egy jobb útra, de tévedtem. Itt szinte minden ugyanaz: a grafika valóban szép, az esőt mindig egész jól megjelenítette műveiben, ami visszatérő motívum, de ez a film még a szuper-alacsonyan pozicionált Shinkai-mércéhez képest is durva.

2/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mivel láttam, hogy az eredetileg 18(?) részesre tervezett Yesterday mégis csak 12 epizódos lesz, ezért erőt vettem magamon, és behoztam a lemaradásomat.

Hát... maradjunk annyiban, nem fogom sajnálni, hogy végül kevesebbet kapunk ebből a "semmiből a sehová" című szenvedésből, ráadásul mind a négy fő karakterből rohadtul elegem van már.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

https://soranews24.com/2020/06/19/the-f ... %e3%80%91/

Nem tudom, hogy ezt miért így kellett megcsinálni...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^100%-ban érezni, hogy a nyugatnak szánják az egészet, és ha ehhez még hozzávesszük Miyazaki fiacskáját, mint direktort, akitől én még egyetlen értelmes dolgot nem láttam, akkor nyugodtan elkönyvelhetjük már most egy hamisítatlan gourmet fogásnak a filmet. Ja, nem.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yesterday ende

Elpocsékolt lehetőség, elfuserált szereplők, "semmiből sehová" ív, lagymatag témák, tartalmatlan belső, összecsapott, nonszenszikus befejezés, pozitívumnak egy kis atmoszféra és grafika.

Fércmunka, nem tudok rá mást mondani. 3/10
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Arte

Annyi mindent ki lehetett volna ebből hozni... Azért nem sűrűn készül anime az itáliai reneszánsz időszakáról, és ha a szerző merte volna jobban kihasználni a seinen kategóriát akár úgy, hogy rámegy a festészet technikai részleteire, akár úgy, hogy több elemet felhasznál a címszereplőt ihlető festőművész életéből, netán kicsit többet foglalkozik a korabeli élet kevésbé romantikus bemutatásával, akkor ez egy nagyon érdekes mű lehetett volna.

Ami még külön bosszantott, hogy még véletlenül sem próbálkozott a mű a dél-európai vérmérséklet ábrázolásával. Ennyi erővel Japánok Itáliában is lehetett volna a cím, mert mindegyik karakter ugyanazokat a sokadszorra látott, klisés japános stílusjegyeket hozta, amit bármelyik másik anime. "Kedvencem" volt az a rész, amikor a péknek beszólt valamit az egyik vásárló, amit a pék mosolyogva tűrt, azzal indokolva, hogy nem sértheti meg a vevőjét. Egy olasz kb. hozzávágta volna a kenyeret.

Nekem ez így nagyon nem működött. Állandóan kizökkentettek a hangulatból a nagyon japán, nagyon animés jellegzetességek. A karakterek és a fordulatok is csak a bejáratott sablonokból építkeztek. Így végül csak egy tök átlagos, tucatszor látott, szedjük-össze-magunkat-mert-a-saját-erőnkből-boldogulni-jó-dolog sorozatot kaptam, amelyben az itáliai reneszánsz csak egy kevéssé kihasznált díszlet. 5/10.

Otome Game no Hametsu Flag stb.

Ötletesen indult, de ellaposodott a végére. Ez is az a sztori, ami sokkal több mindent elbírt volna azon kívül, amit végül kaptunk belőle. Történet se nagyon volt, a románc se haladt -- hiszen látványosan nem akar a mű elköteleződni egyik szerelmi interest mellett sem. Katarina alapvetően jópofa karakter lenne, de a végére ugyanolyan lett, mint az otome játékok főhősnői: mond két sablonmondatot, amitől az antagonista jó útra tér, és hirtelen minden megoldódik.

De valamilyen szinten még így is kellemes kikapcsolódás volt számomra a sorozat, ezért a 6/10-et megkapja, és a folytatásba is belenézek majd. És nagyon szerettem Katarina karakterdizájnját.

Kakushigoto

Kumeta Kouji hozta a formáját. :D Jópofa, helyenként édesbús sorozat, tele öniróniával, és még néhány ikonikus sor is belefért, a szokásos briliáns szóviccekről már nem is beszélve.
Az epizódok vége néha már megijesztett, hogy valami komoly tragédia lesz itt, de aztán az utolsó rész ezt szerencsére ugyanazzal a keserédes, félig vidám, félig szomorkás stílussal feloldotta, ami a műre végig jellemző volt.
Gotou-sensei egy jelenség (hálás szerep Kamiya Hiroshinak), Hime egy tünemény, Tomaruin egy igazi szarkeverő (néha komolyan elgondolkoztat ez a visszatérő motívum a mangakákról szóló művekben, hogy a szerkesztő egy átok :'D), és bár a hangsúly egyértelműen az apa-lánya duón van, minden mellékkarakter hozzáad valami plusz kis színt a műhöz.
Először 7-est akartam adni rá, de miközben ezeket leírtam, rájöttem, hogy nekem ez tulajdonképpen megérte a 8/10-et.

Yesterday wo Utatte

Valami borzasztó. Ez megint az az anime, ahol a karakterek "felnőttsége" csak arra szolgál ürügyként, hogy lehessen cigarettát meg sört adni a kezükbe, mert mentálisan megrekedtek a tizenöt éves szintjén. Azt az elcseszett szerencsétlenkedést, amit Shinako meg Rikuo itt leművelt, azt másoknak tanítani kéne. De én a Haru-drukkereket sem értem, mert amit ő csinált, az sem aranyos volt, hanem idegesítő, sőt borderline stalkerkedés. Rou-ról meg már ne is beszéljünk, aki gyakorlatilag követeli, hogy Shinako gondoskodjon róla meg főzzön rá, mintha a lány legalábbis bármivel tartozna neki.
Lényegében mind a négy főhős csak egy képbe szerelmes, amit a másikról alkotott, nem a valódi lényébe.

Az utolsó rész meg még azt is hazavágja, amit egészen addig nagy nehezen felépített.
SPOILER
Rikuo látványosan nem törődött Haruval egész idő alatt, Shinako pedig látványosan egy kisöcsit látott Rou-ban, és minden balfaszkodás ellenére mégiscsak Rikuóval volt egy közös egyetemista múltja, amire lehetett volna építkezni. Kínosan lassan ugyan, de talán haladtak volna valamerre. Shinakónak amúgy is az tett volna jót, ha új lapot nyit az életében, és végre lezárja a múltat, ehelyett esélyes, hogy összejön a halott exe öccsével csak azért, mert az emlékezteti rá. Hát hadd ne mondjam, hogy ez mennyire weird és egészségtelen. Ezen a ponton ugye a mangában jött még egy csomó fejezet, tehát elképzelhető (bár nem olvastam el), hogy ott azért volt valami, ami előrevetítette Shinako és Rikuo szakítását, de az anime lezárása hihetetlenül légbőlkapott és elsietett lett így.
A seiyuuknek mindenesetre riszpekt, hogy apait-anyait beleadtak, hogy a lehető legtöbbet kihozzák ezekből a lúzer karakterekből, Kobayashi Chikahiro Legoshi után ismét remekelt. És a vizuálra sincs panaszom, nagyon szépen visszaadta a grafika a 90-es évek atmoszféráját. Kár, hogy erre a vacakra pazarolták ezeket a kiváló hangszínészeket és az animátorokat. Nekem ez 3/10.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2020.06.22. 07:36 De én a Haru-drukkereket sem értem, mert amit ő csinált, az sem aranyos volt, hanem idegesítő, sőt borderline stalkerkedés.
Én leginkább azt nem, hogy tulajdonképpen mit evett Uozumin ennyire? Lehet nekem csúszott ki menet közben valahol ez a részlet, de ha legalább mélyebben belementek volna ebbe, akkor úgy minimálisan még érthető is lenne az Uozumi × Haru shipperek létjogosultsága.

Egyébként Shinakonak és Uozuminak az lett volna a feladata, hogy szépen leülnek és megbeszélik a maguk adagját Rouval, és Haruval. Persze ehhez az kellett volna először, hogy egymás és főleg önmaguk irányába legyenek értelmes, a korukhoz hozzárendelhető megnyilvánulásaik és gondolataik, ami - mint ugye láttuk - nem volt meg. Rounál meg jah, nem is "a vágy titokzatos tárgya" volt az egész viszony alapköve, ami Shinakohoz kötötte, hanem effektíve a tulajdonának képzelte, szóval egy-két pofont lazán megérdemelt volna a kis görcs, hogy észhez térjen. Sokkal mondjuk Haru sem volt különb, az általad is hozottak apropóján.

Egyébként lehet jobban jártunk, hogy Minato és Chika csak epizódszereplők lettek, szal ezen a ponton már azt is elhinném, hogy velük is valami hasonló köröket futtattak volna le, ha több műsoridőhöz jutottak volna. Így viszont megtudtak maradni a sorozat egyetlen említésreméltó karaktereinek.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Risa írta: 2020.06.22. 07:36Ami még külön bosszantott, hogy még véletlenül sem próbálkozott a mű a dél-európai vérmérséklet ábrázolásával. Ennyi erővel Japánok Itáliában is lehetett volna a cím, mert mindegyik karakter ugyanazokat a sokadszorra látott, klisés japános stílusjegyeket hozta, amit bármelyik másik anime. "Kedvencem" volt az a rész, amikor a péknek beszólt valamit az egyik vásárló, amit a pék mosolyogva tűrt, azzal indokolva, hogy nem sértheti meg a vevőjét. Egy olasz kb. hozzávágta volna a kenyeret.
A dél-olasz hozzávágná, az észak-olasz nem. Az észak-olaszok sokkal lazább népség, és ennek már az Arte idejében is évszázados a múltja.

Ellenben az adott jelenetnek van egy érdekes pikantériája, amire az anime nem tért ki. Az, hogy a beszólogató vásárló a pék barátja. Ez a mangából derül ki, illetve ott szerepel az is, hogy összebeszélnek, amiről Arte nem tud. Igen, ez erős hiányosság, és ennek fényében más a jelenet kicsengése, de nem az egyetlen hiányosság az egészben.
- Ott van például Darcia. Hogy ki Darcia? A leány, akit a téren tanított, és egyik pillanatról a másikra hozták be, amikor megjön Uri, a velencei kalmár. Szerencsétlen lánynak a teljes felvezetését kivágták, így egy súlytalan mellékszereplő lett, hogy egy rész erejére cameózzon.
- Az elején van még, mikor Veronica elviszi a lebujos részhez, és megmutatja Artének a kurtizánt, aki hagyta magát felőrölni és lecsúszni. Neki az egész háttérsztoriját gyalulták tükörfényesre.
- Ott van Leo barátja, az elözvegyült lány, akinek vissza kellett szerezni a hozományát. Az a jelenet nagyon erősen sántít. Az anime ugye úgy mutatja be, hogy a ház asszonya a szolgálónak részletezi a kapualjban, hogy miért nem fogja visszaadni a vagyont. A manga ezzel szemben: a szolgáló nyitva hagyja a ház ajtaját takarításkor, és a kiszűrődő veszekedésre lesz figyelmes Arte, amit a ház udvarán tart az asszony a fiaival (és ez már jóval közelebb áll a korhűségi szempontból, mint az "avassuk be a cselédet, akinek semmi köze nincs a belügyeinkhez").
- Sokszor a nevek se voltak olaszok. Katarina apjának a neve sem volt olasz, a Marcót sikeresen folyamatosan valami totál másnak mondták - ami alapján még nemzetiséget lehet beazonosítani. A velencei műhelyi tanoncnak (ahova Katarina viszi a kész festményét a 11. részben) meg román neve van: Matei (Máté), ami olaszul Matteo lenne. Ja, és Angelo családneve mi is volt? Parker. Tősgyökeres olasz családnév a ködös Albionból.
És ez csak pár apróság.
Szerk. (06.23. 2:55): Ó igen... A 12. rész második fele, onnantól, hogy Arte megérkezik Firenzébe viszont totálisan anime original.

Szóval, mint adaptáció elég erősen hézagos, és láthatóan azért, hogy bele tudják passzírozni a velencei szálat, azt is nagyjából egészében.

Ettől függetlenül, nekem ami sokszor bántó volt a fülemnek, az a modern nyelvezet. Semmi lokalizálás, elejtett olaszos dolog, kiszólás, pedig rengeteg minden adva volt hozzá, sehol egy csavarás, hogy kicsit irodalmiasabban, archaikusabban fogalmazzon bármelyikük. Illetve, ami engem jobban zavart, hogy ott van az első 6 rész, az alatt eltelik valami félév, de inkább háromnegyed év. Ennyi idő alatt a városban és a környékén elterjed a női tanonc és az alkotói képességének a híre (de legalább az, hogy Leo, a "tanoncot nem fogadok"-mesternek van saját tanítványa), pláne céhen belül a mesterek és a tanoncok közt, de közel egy év alatt is úgy viselkednek vele, hogy "á, ez egy mihaszna".
Meg őszintén, engem érdekel volna jobban a festészet csínja-bínja. Erre kaptunk vakolási tanácsadást - és ez volt az egyetlen, amit mélyebben el is magyaráztak.

Szóval, azzal egyetértek, hogy lehetett volna jobb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricz 2020.06.23. 01:56-kor.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Ejj, pedig ennek a sorozatnak a megnézését tervbe vettem... :roll:
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

A most véget érő sorozatok közül tudtok ajánlani valamit?
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Szerintem a Kakushigotoval érdemes próbát tenni (◍•ᴗ•◍)✧*。
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Jucuky írta: 2020.06.28. 21:33 Szerintem a Kakushigotoval érdemes próbát tenni (◍•ᴗ•◍)✧*。
Köszi!
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Gleipnir

Végre vége ennek a valaminek. Fel tudna valaki világosítani, hogy mi volt az értelme ennek az animének? A vége milyen változást hozott? Semmilyent. :D Ugyan úgy menni fog minden független attól, hogy kiderült Suichi kiléte. Legalább is ha jönne egy második évad, akkor biztos így lenne. Jaj,de irritáló egy karakter volt, meg úgy semmi elviselhető, értelmes karakter nem volt ebben az animének nevezett kotyvasztban. Ez a Mifune is(az a narancs hajú csaj) szereplései során csak annyi derült ki, hogy semmi szerepe nem volt, pedig gondoltam csak lesz valamilyen ha már úgy szerepeltették egyes részeknél. De mindegy, lényeg a lényeg ez 2/10-nél többet nem érdemel, meg úgy több karaktert sem tőlem róla.

Yesterday wo utatte

Sajnos ez az anime is részemről is is csalódást okozott. Pedig az első résszel nagyon szépen indított. Én is hittem, hogy ennek az animének személyében kapunk egy érett seinent, de ehelyett a 2. résztől Rikuo, és a többiek szenvedéseit kellett figyelemmel kísérni szerelmi háromszög alapon. Ezt elhúzni 11 részig az első rész kivételével még az én gyomrom is megfeküdte kicsit. Nem szívesen ismételgetek másokat, csak annyit írok, hogy kiállok a többiek véleménye mellett. 3/10

Hachi-nan tte, sore wa nai deshou!

Egy újabb tömeg, sablonos isekai anime, nem egy hasonló van. Azt hiszem ezzel el is mondtam mindent róla. 2/10

Tsugu Tsugumomo

A vége nem várt drámával zárult, aminek köszönhetően érdekelne a további folytatás belőle. összességében nem volt bajom vele, hozta az 1. évad színvonalát. 6/10

Arte

A covid által megtépázott ratyi szezonból a legjobb animének tartom. Szimpatikus főhősnővel rukkoltak elő szerintem mindenki számára. A kor, és hely ábrázolás nagyon bejövős volt. 8/10

Olympia Kyklos

Nagyon agyzsibbasztó egy anime, de pont ez a jó benne. :D
Animáció terén a gyurma karaktereket, és rajzoltat használnak( Görögök a gyurmák, japánok a rajzoltak).
A ED-k meg zseniálisak. :D Még fut az anime, így értékelést nem írnék róla.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, innen a mangával ismerkedett-e még valaki rajtam kívül, csak gondoltam szólok, hogy jön az anime. :D (Amúgy minden logika szerint nem kéne szeretnem ezt a cuccot, mégis az volt, hogy belenéztem a mangába, aztán "véletlenül" ledaráltam belőle 30 fejezetet egyszuszra, szóval ja... XD) Megjelenési dátumot sajnos még nem találtam, még csak annyit sem, hogy "majd valamikor 2021-ben" vagy ilyesmi, szóval aki talált, az kérem szóljon. :)
Kép
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Nem tudom, innen a mangával ismerkedett-e még valaki rajtam kívül, csak gondoltam szólok, hogy jön az anime. :D (Amúgy minden logika szerint nem kéne szeretnem ezt a cuccot, mégis az volt, hogy belenéztem a mangába, aztán "véletlenül" ledaráltam belőle 30 fejezetet egyszuszra, szóval ja... XD) Megjelenési dátumot sajnos még nem találtam, még csak annyit sem, hogy "majd valamikor 2021-ben" vagy ilyesmi, szóval aki talált, az kérem szóljon. :)
Én mangából még animeaddicts-on olvastam belőle talán 2-4 fejezetet, szóval mondhatni képben vagyok. Egyébként az animeaddicts szerint valószínűleg jövőre lesz, de ott sincs ennél pontosabb időpont megadva. Viszonylag népszerű manga amúgy, a mémekkel is nem egyszer találkoztam vele kapcsolatban, és így valahogy számítottam rá , hogy a jövőben kapni fog anime adaptációt. Hát ha már így állunk ha a mangát annyira nem is élem az animét biztos nézni fogom.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Dokyuu Hentai HxEros (SUPER HXEROS)

Animeaddicts-on olvastam egy olyan ismertetőt,hogy az emberiség a kihalás szélére kerül, és a főhősnek a küldetése az hogy a meglévő női egyedeket megtermékenyítse, hogy az emberi társadalomba újra életet leheljen ezzel. Viszont ezt benéztem, mert ez nem az az anime, dunsztom sincs már hogy milyen ismertetővel keverhettem össze. :drop:
Szóval a tényleges sztorija ennek az animének az,hogy főhősünk rendelkezik egy olyan speciális képességgel hogy az erotikus vágyait átformálja természetfeletti brutális erővé, melyet felhasznál a sáska nőstény emberek, és más egyéb idegen létforma egyedek elpusztítására. Ugyanis ezek a jószágok célja az a Földön, hogy az emberek erotikus vágyait elnyelje. Főhősünk ereje meg, olyan mércét ver, hogy használatakor szétszakad rajta a textil, és segg pucéran áll az út kelős közepén. A rendőrök valószínűleg ilyenkor ebéd, vagy uzsi szünetet tartanak. :vigyor:
Főhősünknek viszont van egy gyerek kori barátja, aki lány, és trauma érte mikor egy sáska asszony nem bírt a határtalan mennyiségű perverz gondolataival, és vágyaival, és ezt muszáj volt közölnie a lánnyal. Aztán egy sáska asszony ami jól megszívta magát az emberek perverzióival sakk helyzetbe hozza főhősünket, így a gyerek kori barát segítségével gyűrték le a már nem domináns szerepet játszó sáskát, mert szétrobbant mint főhőseink ruhái. Így kéntelenek mind ketten pucéran lógni a játszótéren egy pofátlan csillag alakú cenzúra kíséretével a lány melleit illetően. Később mikor már ismét összemelegedtek főhőseink, hirtelen a semmiből három lány bukkant elő akiknek sírt a szája, mert lemaradtak a sáska kajálásról,mert ők is olyan perverz képességekkel rendelkeznek De sebaj, mert öribarik lettek hiába találkoztak először, még ruhát is adtak. Így végül megszületett a sáska, és más idegen jószág egyed irtó csapat power rangerst megszégyenítő hatással, és effektekkel( na jó, annyira azért nem). Vajon ez egy burkolt power rangers paródia akar lenni? :? Mindegy, költői kérdés volt, természetesen nem az, csak ötletnek bejött xd. A sztori meg nem egy nagy dobás, nyilván inkább az ecchin lesz a hangsúly,de komoly ellenfeleket meg nem igazán lehet elvárni tőle a sáska asszony után. :drop: Igazság szerint valamiért kicsit én éreztem magam kínosan magam az anime nézése közben, nem mintha elhidegülnék mostanra az ecchi animéktől amiktől túl komoly történetet kár várni, de vannak ennél jobbak is. Van egy olyan érzésem, hogy hiba volt belenéznem.

Enen no shouboutai: ni no shou

Az első fele a film hosszúságú animékre emlékeztetett, mikor minden szereplőt, és képességeit bemutatnak a harc során. Majd később az OP után a második felétől pár perces special szerű tömör humor, vígjáték tartalmat kapunk. Összességében nem volt gondom ezzel a kezdéssel.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Grimlock írta: 2020.07.06. 21:10Animeaddicts-on olvastam egy olyan ismertetőt,hogy az emberiség a kihalás szélére kerül, és a főhősnek a küldetése az hogy a meglévő női egyedeket megtermékenyítse, hogy az emberi társadalomba újra életet leheljen ezzel. Viszont ezt benéztem, mert ez nem az az anime, dunsztom sincs már hogy milyen ismertetővel keverhettem össze. :drop:
Valószínűleg a Shuumatsu no Harem-el keverted, de ahogy nézem, az majd csak valamikor jövőre érkezik. (Mondjuk ez utóbbit lehet én is követem majd, ekkora lulz alapfelállás után muszáj... :lol: :dirr:)

Illetve egy moderátori közlemény: Surci ötletének nyomán bátorkodtam külön topicot nyitni a Monster Musume no Oishasan-nak, Ricz hozzászólását már át is pakoltam oda, mivel egyikünk sem a kétmondatos, rövid ismertetőiről híres és akkor már ne ezt a topicot nyomjuk tele szörnylányokkal, másrészt hátha csatlakozik majd még később más is, aki szintén nézi. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2020.07.07. 09:43 Illetve egy moderátori közlemény: Surci ötletének nyomán bátorkodtam külön topicot nyitni a Monster Musume no Oishasan-nak, Ricz hozzászólását már át is pakoltam oda, mivel egyikünk sem a kétmondatos, rövid ismertetőiről híres és akkor már ne ezt a topicot nyomjuk tele szörnylányokkal, másrészt hátha csatlakozik majd még később más is, aki szintén nézi. :D
Valahogy sejtettem, de ha már megnyitottad, akkor remélem minimum írsz bele, mert én maradok a félúton random résznél beékelésen, hogy "oké, ez ilyen irányt vett", és a végénél. :dirr: (Azon kívül, hogy mást nem kezdtem el nézni, mert ami érdekel az a Nihon Chinbutsu 2020 és Uzaki-chan, és ebből a NC2020 se egy rövid 2 mondatos lesz az első rész után, és annak nagyobb az esélye, hogy valóban külön topik fog kelleni, mint ennek a fétisszériának.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2020.07.07. 16:27Valahogy sejtettem, de ha már megnyitottad, akkor remélem minimum írsz bele...
Természetesen. :) Mást úgysem követek a szezonból, szóval ennyi belefér, max majd úgy elbeszélgetek magammal az epizódokról, mint anno pl. a Killing Bites-nál tettem... XD Csak ma már nincs ehhez energiám, de szerintem holnap megnézem és véleményezem is a részt.
Ricz írta: 2020.07.07. 16:27Uzaki-chan
Azon picit gondolkodtam, mert azt is hypolgatták némileg, csak aztán ugye jött a Nagatoro anime bejelentés és szerintem akkor már megvárom majd azt, tekintve, hogy az Uzaki kb. mintha annak lenne a light verziója. XD
Ricz írta: 2020.07.07. 16:27...és ebből a NC2020 se egy rövid 2 mondatos lesz az első rész után, és annak nagyobb az esélye, hogy valóban külön topik fog kelleni, mint ennek a fétisszériának.)
Nyiss egyet majd nyugodtan, ha úgy érzed. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kanojo, Okarishimasu

Ahhoz képest, hogy csak úgy for the lulz alapon akartam belenézni, azon kaptam magam, hogy végigültem az egész epizódot, röhögtem a poénokon, stb., meg úgy egyáltalán érdekeltek a szereplők. Mondjuk a cucc komolyan vehetősége a jövőben is kérdéses lesz, de amíg ennyire fun, igazából nem különösebben érdekel, hogy "cserébe" mennyire reális. XD De miről is van szó? Főhősünket, Kazuyát, alig egy hónapnyi járás után dobta a barátnője és épp totálisan maga alatt van (kissé erősnek éreztem mondjuk, hogy egyetlen hónap után annyira kikészül ettől, mintha a feleségét mészárolták volna le gyerekestől, vagy ilyesmi, de oké), ám a mobilappjait böngészve megakad a szeme egy "Bérelj barátnőt!" hirdetésen. Ugyanolyan "lol, why not?" alapon, mint ahogyan Titkos kezdte el nézni ezt az animét ( :lol: ) "meg is rendeli" az egyik csajt, mondván, hogy tuti kamu, úgyis ronda lesz, mint a világháború, stb. De azért persze odamegy másnap a megbeszélt randi idejére/helyére, csak úgy a rend kedvéért...hogy aztán ott egy totálisan fullos csaj várja. ("reális"... XDDD) Tök jól érzik magukat, a lány ugyanis nem csak külsőre szemrevaló, de gyanúsan jól hozza az összes japán cuki sztereotípiát, kawaii szövegeket nyomat, csak annyira játssza a "butuskát", hogy a srác még pont tudjon előtte villogni a tudásával, stb. Végigzongorázzák a kötelező japán "klisérandi" helyszíneket, kávézón át az akváriumig és a srácnak valóban múlni kezd a szakítás utáni depressziója. Csak aztán hazaérve elkezdi elolvasgatni az "álomnő" értékeléseit és bizony kiderül, hogy Random Józsival való randiján pontosan ugyanezeket a kliséhúzásokat alkalmazta szinte forgatókönyv szerinti pontossággal, mint amiket nála is előtt. (Amúgy lol, én is utólag olvasgatom el valamiről a többiek értékelését a neten, nem is rendelés előtt, vagy valami... :dirr: Szerencsétlen... ^^" XD)

Kazuya tehát "ördögi bosszút" eszel ki: másodjára is randira hívja (btw. ha jól rémlik, alkalmanként ez 5000 yen, aminek most utánaszámoltam és közel 15.000 Ft, csak úgy mondom... Hogy a Csernobilos mémet idézzem: "Nem jó, de nem is tragikus". XD), direkt ugyanazokat a helyeket járják be, majd amikor a csaj gyanúsan felkészült lett 24 óra alatt akváriumi halakból, a srác szembesíti és jelenetet rendezve jól beolvas neki, hogy mi értelme ennek az egésznek, nem érzi-e belül üresnek magát, amiért ilyen "félprosti" munkát végez, stb-stb. Chizuru (mert ez a "call girlünk" becses neve XD) ezt tűri egy darabig, de mivel a srác láthatóan nem tervez leállni, plusz megint 100%-os Ikari Shinji-féle "emorage" módba kerül, ezért finoman, a karjánál fogva kihúzza az épületből...hogy aztán odakint végre ledobja "munkaköri álcáját" és az Isten haragjával ossza le a gyereket, hogy mégis mi a faszt képzel magáról, neki külön magyarázni kell, hogy ez egy szerep, amúgy meg mit őrjöng, amikor ő még "házi feladatot" is csinált és halakat tanulmányozott fél napig a neten, csak hogy az akváriumos randin felkészültebb lehessen. Ja és nézi ám a honlapot, szóval még azt is számonkérte a srácon, hogy mi ez az 1 csillagos értékelés tőle az 5-ből, amit az első randi után "bosszúból" rányomott? Emiatt most 0.3%-al esett a népszerűsége, serious business is serious business kérem szépen! XDDDD Mondanom sem kell, hogy ez volt talán az epizód legszórakoztatóbb jelene, egyből szimpibb lett a csaj, hogy végre őszinte, még úgy is, hogy a néző már fél kilométerről látta előre, hogy jönni fog valami hasonló jelenet. Kazuya persze köpni-nyelni nem tud, de mielőtt különösebben meg tudnák beszélni a dolgot, jön az Aludj csak, én álmodom-os, Sandra Bullockos, meg "minden amcsi romcom ever"-jellegű húzás: Kazuya váratlanul telefont kap, hogy a nagymamáját kórházba kellett szállítani, úgyhogy rohan is oda, Chizuru pedig megy vele, hiszen ő olyan "jómunkásember" (XD), hogy mivel még tart az 5000 yenes randi ideje, ezért ő azt végig is csinálja. XD

A kórházba érve aztán kiderül, hogy nagyinak szerencsére semmi komoly baja, ellenben az amcsi klisék nyomvonalán haladva szó szót követ és végül bekamuzzák neki, hogy ők ténylegesen egy pár. (Már csak azért is, mert utóbb kiderül, hogy "természetesen" Kazuya és Chizuru nagymamái puszipajtás jó barátnők és a lány nagymamája is épp bent tartózkodik jelenleg, akivel ő értelemszerűen nem szeretné közölni, hogy mivel is foglalkozik a szabadidejében, így most már két család felé kell eljátszaniuk, hogy ők valóban járnak.)

A epizód végére rendeződnének a dolgok, Kazuya lelki sebei gyógyulásnak indulnak és közli Chizuruval, hogy majd igyekszik most már nem zaklatni a jövőben, helyette próbál a "hagyományos" úton barátnőt találni magának, Chizuru pedig megjegyzi, hogy oké, de ha mégis kedve lenni dumálni egy fél napig, az ő szolgáltatásai továbbra is nyitva állnak előtte. (Ez ilyen aranyos "awwww, már elkezdtek kötődni egymáshoz" jelenet akarna lenni, de azért az 5000 yen az még mindig 5000 yen, fordított esetben ennyiért én is szívesen eljátszanám bárkinek az "álombarátot", pláne, ha ők kérik... :lol: Szóval itt Chizu "önzetlensége" picit hülyén jött le. XD)*

Aztán az epizód végén ahogy a TV Trope mondja "hilarity ensues", ugyanis hősünk egyetemi napját kezdve rögtön két "régi ismerősbe" is belefut: az egyik az exbarátnője, akit ugyan csak távolról lát, de épp egy sráccal röhögcsél a legnagyobb vidámságban, szóval Kazuyának máris egy gyomrossal indul a reggele, de ez semmi ahhoz képest, amikor pont szembefut vele Chizuru, aki ugyan jóval slamposabb/átlagosabb külsővel bír itt, mint a randin, de így is elsőre felismerik egymást, utalva ezzel arra, hogy lesznek itt még érdekes dolgok kettőjükkel kapcsolatban... XD

Szóval na, ez egyenlőre simán szórakoztató, vicces, stb., amúgy átlag limonádé cucc, de ha figyelembe vesszük, hogy hasonló ecchi romcom izéket milyen sebességgel szoktam az első részek után dobni, akkor ez még bőven jól vette az első akadályokat. XD Még pár honorable mention:

1. Értékeltem, hogy eddig egyik kari sem illeszthető be a klasszikus klisékbe. Egyenlőre nincsenek tsunderék, lolik, gyerekkori barátok, kuuderék, yanderék, meg a tököm tudja még mik, amik általában sikeresen lerontják a hasonló animék színvonalát. Mondjuk pont a főhős Kazuyánál eléggé rezeg a léc, ő azért nagyon benne van a "lúzer szűzgyerek" szerepkörben, de még így is valahogy...másképpen lúzer, mint általában a hasonló male MC-k lenni szoktak. XD De erre mindjárt kitérünk a kettes pontban:

2. Szintén díjaztam, hogy eddig relatíve moderált volt az ecchi jelenetek sora. Nem volt pantyshot, meg minden pillanatban csöcsreesés a főhős részéről, amint nők közelébe kerül. Igazából az egész epizódból két jelenet ugrik be: az elején, amikor elképzeli, hogy lehet már más "játszik" exbarátnőjével (mondjuk itt felröhögtem azon a mondatán, hogy "És miért izgultam fel erre gondolva?", én meg így: "Az NTR-fétis egy létező dolog, barátom..." XDDDD), illetve a már említett "kórházi bujkálás a nagyikommandó elől" jelenet (másik legjobb jelenete az epizódnak amúgy, Chizuru kiborulása mellett... XD), ahol ideiglenesen közös ágyba kell rejtőzniük. Mondjuk ez utóbbinál szintén tetszett, hogy nem a szokásos "úristen, annyira meg vagyok rémülve, hogy mindjárt nem is a nagyanyámhoz, hanem hozzám is orvost kell hívni!" (ha már kórház ugye... XD) töketlen male MC húzást játszották be, sőt, épp ellenkezőleg: a srácnak még erekciója is lesz a helyzettől, ami azért valóban reálisabb. :lol: (Apropó realitás: van a rész vége felé a haveri találkozón egy olyan párbeszéd, hogy: "-Na és hányszor verted ki tegnap?" "-Háromszor.", na, maradjunk annyiban, hogy ez sem totális fikció, simán van olyan haverom, aki képes vagy egy ilyen kérdéssel üdvözölni az embert, vagy pedig egy tök más témájú beszélgetés közben csak úgy bedobni egy ilyet, amolyan Tommy Wiseau-féle Anyway, how is your sex life? stílusban. :dirr:)

3. Hála Istennek, egyetemisták a szereplők, ami alapból ritkább az ilyen jellegű cuccokban, másrészt így legalább a csontig rágott középsulis közeggel ezúttal nem kell érintkeznünk. XD Ez egyébként azért is érdekes, mert most gyorsan csekkoltam és egyébként sima shounen mangáról beszélünk, aztán mégis előjönnek ilyenek, mint az erekciós poén, a "hányszor verted ki?", vagy amikor a nagymami a kórházban simán rákérdez, hogy "Na és, szex már volt?" XDDD (Bár példának okáért a Domestic no Kanojo is shounen a MAL szerint, pedig ott konkrétan szexel nyitották a sztorit, szóval a fene sem érti, gondolom itt is mosódnak már elfelé a műfaji határok. XD)

Na, szóval egyenlőre ez egy tök kellemes meglepetés volt, oké, hogy a leírás, meg a trailer alapján picit szemeztem vele, de azt nem gondoltam, hogy még élvezni is fogom, méghozzá mindenféle különösebb ecchiskedés, meg az ilyen cuccokban alkalmazott "bevonzó húzások" nélkül is. XD Pl. most következő részre beharangozták, hogy visszatér az exbarátnő és eskü arra vagyok a legkíváncsibb, hogy ő milyen szerepet kap, nem mondjuk arra, hogy "fú, vajon milyen ecchi képbevágások lesznek vele kapcsolatban?", pedig sokszor utóbbira építenek a készítők is. XD Mondjuk a bestgirl jelenleg még a nagymama (gerontofília...képviseltetik! XDDDD), remélhetőleg a csajok felnőnek a nagy elődökhöz majd, ahogy halad a történet. :lol: Belőlük sajnos még nem láttunk eleget karakterileg.

Ja, illetve ami kinyírhatja ezt az egészet, az az lesz, ha masszívan elmennek majd a drámázás irányába. Kazuya egyébként az eddig látottak alapján eléggé hajlamos erre, de remélem, hogy nem ezen lesz a hangsúly, mert ha minden epizód fele majd szappanoperás, lélektépő műdrámára megy el, akkor lehet, hogy egy ponton túl elegem lesz és dobom a francba.

Edit: *Főleg úgy, hogy azóta felhívták a figyelmem arra az alig elhanyagolható tényre, hogy a tarifa óránként 5000 yen. :dirr: Barátunk kapásból egy fél délutánra kibérelte Chizut és ha nem hajnal háromkor, félhullán néztem volna az epizódot, fel is tűnt volna, ami most egyből: hogy első találkozásukkor négy darab bankjegyet is átnyújt neki, amik közül ugyan nem látjuk mindet, de csak a legfelső máris egy 10.000-res, szóval alapból többet fizetett, mint 5000. XD Scineram valami 30.000-ret mondott, az azt jelenti, hogy kb. 88.000 jó magyar forintot baszott el Kazuya egyetlen délután alatt, amiben volt egy étterem, egy akvárium, cukis fejvágások, plusz egy kis kézfogás a végén. XD Majd másnap elvert kb. ugyanennyit a "bosszúját" beteljesítve. XD Az ő pénze, de azért wow... XD
Kép
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Gibiate

Hirtelen egy gibia nevezetű vírus jelent meg a világban Velencéből megindulva,melynek hatásai közé tartozik az emberek szörnnyé változása bűn ronda CG megformálással. Így 2030-ra megszületik a Gibiákal teli apokaliptikus világ, melyek ellen az emberiségnek harcolnia kell a túlélés érdekében. Főhős hölgyeményünk pedig arra törekszik, hogy a gibia vírus ellen gyógymódot találjon. Ám viszont közben az Edo korszakból egy szamuráj, és egy ninja érkezik a modern Edoba, ami ugyebár Tokyo, és ők is szembesülnek a CG gibiával amit testileg, és lelkileg nem tudtak elviselni,de szerencsére jött a mentő csapat. Kicsit cseszi az agyam, hogy az emberek tök hétköznapian kezelték az időutazókat arra hivatkozva, hogy a gibia jelenség is egy hihetetlen valami,de legalább egy kis meglepődést elvártam volna vagy valami. :neutral:
Azt mondjuk nem tudom mennyi plusz szerepük lesz a gibia mészárlásban. Gondolom szamurájos fanservice miatt, mert más hátterét nem látom ennek. A grafika annyira nem rossz a ronda CG-t félre téve amivel meg lettek erőszakolva gibiák. Egyébként meg nem dobtam hátast ettől a cucctól.

Great Pretender

Erre viszont már kíváncsi voltam(meg a barna csajszira is), bár azóta kijött 3 rész is amiket megnéztem nyilván. Két szélhámosunk valahogy mindig kiegyenlít egymással, és ahogy eddig megfigyeltem a sorozat mechanikáját mindig a rész elején kapunk több magyarázatot az előző rész végénél történő dolgokról. Izgi cucc, és mulatságos cuccot hoztak össze szerintem, és az ED pedig Queen, és a szám pont a the great pretender. ::jsmile:: Ez így tök ötletes ED választás. :thumb:


Egyébként lesz még egy Grisaia phantom Trigger anime film Novemberben: https://myanimelist.net/anime/42392/Gri ... _Stargazer
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: dresthar »

No, kicsit megkésve bár, de én is írnék néhány sort, a tavaszi szezonról. Mivel volt, amit későbbre toltak (a koronavírus miatt), és volt, amit dobtam (nagyjából egy rész alapján vizionáltam sok résznyi szenvedést), így összesen két animét néztem végig:
Arte
Sajnos, ez egy újabb kihagyott ziccer. Pedig rengeteg lehetőség rejlett az „egy nő próbál érvényesülni festőként a késő középkori Itáliában” koncepcióban, ám ezt nem sikerült kiaknáznia. Várjunk, ez most úgy hangzott, mintha ez egyáltalán a céljai közt szerepelt volna, és nem csak egy középszerű SoL szeretett volna lenni, amit majd elad a reneszánsz korabeli díszlet(szerűség). Na jó, nem vagyok igazságtalan, az elején még megerőltette magát, és én még a kurtizános részt is imádtam. De aztán…
Mivel nem olvastam a mangát, így nem tudom, hogy mangaka, vagy valaki az azt adaptáló anime studiótól volt az a „zseni”, akinek a fejéből kipattant, hogy Arte küzdelmeit ennyire epizódikusra kell megírni. Viszont „működött”: egyszerre lett hiteltelen, és unalmas az összes, cserébe egy szerethető szereplőből Mary Sue-t csinált. Hogy miért Mary Sue? Mert Arte nem csak a saját, hanem mindenki más problémáját is megoldja 1-2 epizód alatt, még akkor is, ha az lehetetlennek is tűnik. Marco-t is felvázolja egy nőgyűlölő állatnak, aki legfeljebb pénzt lát a saját lányában is. Ehhez képest, csakis Arte beszéde, és a neje kiskutya-pillantása hatására, azonnal megváltoztatja a döntését. Mindezt úgy, hogy én nem láttam semmi jelét annak, hogy érez bármit is a felesége iránt. Lehet, egyedül leszek ezzel a véleménnyel, de nekem az nem tűnt túl életszagúnak.
No nem mintha ez lett volna az egyetlen probléma a velencei szállal. Már maga az indítása is elégé „érdekes” volt. Mintha Yuri behozása is kizárólag azért történne meg, hogy ne Veronica-nak kelljen eljárnia az özvegy ügyében, mert…MERT MI AZ ISTENÉRT VAN A SEINEN CÍMKE?? Komolyan, egy seinen műnél már ne legyen akkora probléma, hogy egy kurtizán mozgatja a szálakat a háttérben. Egyáltalán miért dobta be ezt, ha aztán nem mert beleállni?? O_O Ha meg akart maradni egy habkönnyű szórakoztató sorozat szintjén, akkor miért kellett ilyesfajta témákat behoznia? Helyette foglalkozhatott volna akár a festészettel is behatóbban, ha már az (is) a témája elviekben.
Na jó, félreértések elkerülése végett, ez messze nem a legrosszabb anime, amit eddig láttam. Voltak jó pillanatai, és azért valamennyire törekedett a korhűségre, de ez sajnos kevés ahhoz, hogy egy 5/10-nél nagyobb értékelést adjak. Pláne ezzel a klisés, „legyünk mindnyájan örökké barátok” zárással, amit kapott (pláne seinen-ként).
Kaguya-sama Love is War S2
Nekem ez az évad jobban tetszett, mint az előző. Már azt is kedveltem, mert elégé sajátságos módon dobta fel, és tette valóban humorossá, a tinirománc-témát. Viszont, ez az évad, emelte is kicsit a tétet. Kicsit jobban belement Kaguya belső-konfliktusainak ábrázolásába, és a poénok is jobbak voltak. Határozottan jót tett a sorozatnak, hogy a pároson kívül, más szereplőkkel is foglalkozott (Ishigami-s részek), meg, hogy kaptunk néhány új szereplőt. Közülük az én személyes kedvencem Shirogane apja, az összes jelenetén majd meghaltam a röhögéstől.XD Plusz a jelek szerint fogunk kapni egy újabb párt is.

A jelenlegi szezonból, egyelőre csak egy sorozatot követek, ami a:
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru S3, 2. rész
…és onnan folytatódik a sorozat, ahol abbamaradt. Szó szerint, mivel ketté vágtak egy jelenetet annak idején. XD Újra is kellett néznem, hogy képben legyek. Így két rész után, nem sok mindent tudok írni. Hachiman továbbra is hozza a formáját, és kíváncsian várom, hogy mit fog kihozni Yukino szálából.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Itt is legyenek azért meg a készülő Aria film infói + a teaser hozzá.

Részemről ez HYPE az ötszázadikon, ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy Alice lesz a középpontban (a promóciós képnek ő van a közepén, ami tudjuk nagyon jól, mit jelent + a teaser is inkább rá fókuszál), aminek én baromira örvendek, bár érdekes, mert én úgy tudtam, hogy azért a japánoknál Akari valahogy mindig beelőzte népszerűségben, pont, mint a nyugaton, szóval kicsit meglepő, hogy az egész filmet látszólag köré húzzák fel, ami ráadásul echte folytatás.

Satou Junichit ugye korábban tudtuk, hogy visszatér, szóval ő már nem meglepetés, bár remélem, kicsit visszatalál azért az eredeti trilógiához, mert az Avvenire OVA szép volt, meg jó, de nekem valami hiányzott belőle, méghozzá az a hamisítatlan Aria-atmoszféra.

Az sem meglepő, hogy Athena más hangot kapott, bár ez azt jelenti, hogy itt effektíve beszélni is fog és nem csak az archívumból lesznek bevágva felvételek a korábbi seiyuuktól, viszont sajnos esélyes, hogy új dalt nem fogunk tőle hallani, mivel ugye az énekhangért felelős színésznő is elhunyt már.

A karakterdizájn mondjuk nagyon furcsa, inkább az Amanchúra hajaz, semmint az Ariára, viszont pozitívum, hogy a zenékért újfent a régi gárda felel. Kár tovább ragozni, nagyon messze van még 2021 tavasz (nekünk meg még több idő, mire kapunk belőle BD-ripet... -___-), de piszok mód DO WANT ez így nekem, bár a helyzet ettől még kissé faramuci, szóval itt arról a sorozatról beszélünk, amit már kétszer is sikerült szinte tökéletesen lezárni, szóval az agyam - akinek a döntéseire jobban hallgatok - valahol azt mondja, hogy nincs is már igazán erre szükség, viszont a szívem nagyon is követeli az újabb adagot.

-ETA-

Közben kikerült a film szinopszisa is:

"Autumn comes when the city of Neo-Venice is decorated with a carpet of fallen leaves.

Anya is worried about something as she spends her days training at Orange Planet. Her senior Alice and Athena haven’t seen each other for a long time as they are extremely busy. In contrast to Athena who is upset about the situation, Alice seems to be avoiding meeting Athena.

With the help of Ai and Azusa, Anya decides to find ways to help Alice and Athena meet each other. Anya realized that it was a “scenery” that only she could see now…"

Vagyis valóban Orange Planet központú lesz a film. Hell yes!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2020.07.23. 06:45-kor.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Junchi írta: 2020.07.22. 15:42 A karakterdizájn mondjuk nagyon furcsa
Igen, azt majd szokni kell, viszont a látképek jól néztek ki.
Válasz küldése