Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Leara
Profi
Profi
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara » 2019.06.02. 15:16

Nyári szezon:
Lord El-Melloi: a bevezető része tetszett, de nem tudom, sorozat formátumban mennyi ideig tud majd lekötni.
Vinland Saga: régebben elkezdtem olvasni a mangát, de időhiány miatt nem igazán tudtam beletemetkezni és félreraktam... azóta mondjuk kiadtak már angolul is 10 kötetet, ha lesz időm, akkor szerintem elkezdem olvasni az elejétől, talán az animével párhuzamosan.
Dr. Stone: erről várok majd véleményeket, de leírás alapján érdekel.
Given: ehhez nagy reményeket fűzök, eddig csak jókat hallottam róla azoktól, akik ismerik a mangát. Remélem, jó adaptáció lesz.
Meg engem a Netflixes 7 Seeds is érdekel (remélem, ebből is kijön egyszerre egy évad, ahogy más sorozataikból :D).

pintergreg
Profi
Profi
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2019.06.02. 16:18

Na, akkor én is. Amúgy is érem utol magam a heti fórumaktivitással.

Enen no Shouboutai: Maki Oze (asszem ez az a karakter), már első pillantásra megtetszett, rég volt, hogy egy karakter miatt elkezdtem valamit. Iris-ről viszont már most érzem, hogy irritálni fog. Meglássuk, hogy alakul az egész.
annarancs írta:
2019.06.02. 10:18
Nyári tervek:
Kanata no Astra: Befejezett művet adaptálnak, remélem végig. A manga nem váltja meg a világot, de azért nem is rossz, olykor egészen izgalmas. A pacingről nem tudok érdemben nyilatkozni, mert egyben olvastam el anno az egészet (49 fejezet egy éjszaka alatt). :'D A karaktereket annyira tényleg nem bonyolították túl, de azért tartogatnak meglepetéseket. Akinek tetszett a They Were Eleven, az tegyen ezzel is egy próbát.
Ezzel már megvettél, azt nagyon szerettem!

BEM: a PV alapján egy kis Baccano! utánérzés fogott el, ez vonzó, de lehet, hogy jobban járok egy újrázással. Majd még várok véleményeket.
Mo Dao Zu Shi 2: Naná, hogy nézem, de az első évad újrázása nem fog beleférni. Nem csinálnak ilyen (nem hivatalos) összefoglalókat? Jól jönne. XD
7Seeds: ezen is rajta tartom a szemem.
Try Knights: Meg ezen is, mert Josei, de a borító alapján BL gyanús, szóval lehet mégsem kéne. Bár a YoI meg a Dookyusei után már szinte tök mindegy. X"D

Asszem ennyi, de a vélemények alapján még alakulhat.

szerk: mégsem! Folytatom a Kimetsu no Yaiba-t, viszont nagyon unom már a Fruits Basketet...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2019.06.03. 18:41

Tavaszról marad nekem a Carole&Tuesday, ami valami óriási szerethető, mókás és releváns cucc, nem igazán értem, miért nem nézitek innen többen.

Nyáron ami biztos, az a MO DAO ZU SHI 2 OF COURSE!!!!!!!!!!!!!
Nézni fogom még tutira a Givent, az El-Melloit. Érdekel kissé engem is a Kanata no Astra, a Vinland Saga, a Katsute Kami blabla és az új Nobunaga cucc, talán ezekből is nézek majd valamit.
MAL AniList
During the banquet of cultivators: As Jin Ling was just about to speak again, he glanced behind Lan WangJi and finally saw Wei WuXian. Temporarily astounded, he blurted, “Why are you here?!”
Wei WuXian: “To get a free meal.”

Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2019.06.05. 22:50

Catrin írta:
2019.06.03. 18:41
Tavaszról marad nekem a Carole&Tuesday, ami valami óriási szerethető, mókás és releváns cucc, nem igazán értem, miért nem nézitek innen többen.
Picit "magyarázom a bizonyítványom.txt", de egynegyed részben a Space Dandy össze-vissza minősége miatt nem vágtam ebbe rögtön bele, annak ellenére hogy tudom, hogy egy szakmát felölelő kollaboráció volt. Watanabe maga mindentől függetlenül se az a fajta kreatív ember, akinek a munkáiba azonnal bele szoktam vetni magam, de véletlenül sem azért, mert tehetségtelennek vagy középszerűnek tartanám (zenei ízlés terén semmiképpen sem). Egyszerűen nincs meg köztünk az összhang ahhoz, hogy azonnal időt szakítsak a munkáira, amivel érdekes egybeesés, hogy a RobiHachi első része elég Space Dandy-szagú volt, de a humor stílusa és a karakterek beütése rögtön vonzóbbá tette. A maradék háromnegyedet ugyanaz teszi ki, ami miatt egyelőre a nyári szezonhoz sem szólok hozzá: egyszerűen annyira össze-vissza van az anime nézési kedvem mostanában, hogy inkább a nem-aktuális cuccokra szántam időt, olyan mértékben hogy a legtöbb tavaszi cucc még mindig az első egy-két résznél ücsörög.

Kivéve a Strike Witches: 501-butai Hasshin Shimasu-t, amivel pont naprakész is vagyok per pillanat, és ebben nem csak az játszik szerepet, hogy egy rész 10 perc körül van. Most sem vallom magam a franchise kő-fanjának, mert pölö a két SW TV sorozatból egy egészet lehetne összegyúrni a jobb részek kiszemezgetésével, a Brave Witches pedig elvesztegetett potenciál volt, de a per pillanat kilencedik résznél csücsülő 501-butai *szerintem* a Witches franchise anime kivetülésének egyik legjobbja, az Operation Victory Arrow OVA-val és a mozifilmmel együtt. Nem tudom, hogy ugyanaz írja-e, aki a tényleges Witches sztorikat, de mint "nagy franchise-hoz bugyuta vicces spinoff", ahhoz képest meglepően kompetens, majdhogynem profi módon van összerakva, beleértve az anime rendezését is. Nyilvánvalóan ez is olyan spinoff, ahol a szereplők jelleme nagyítva és túlozva van, de nagyot dob rajta, hogy jó érzékkel találja el a köztes pontot a túlzások és a szereplők eredeti karaktere között, mert a franchise bármi nem hírhedtsége is van jó pár olyan szereplő, akikkel igenis konkrétabb lehet valamit. Maguk a poénok amúgy is jó érzékkel ütik meg a szarkasztikus-bugyuta vonalat, de ténylegesen érződik a szereplők között a kémia, nem egyszer olyan módon, ami többet kínál, mint a TV sorozatok félig epizódikus jellege, pölö Trude-ot amúgy is a jobb karakterek között tartottam számon, de a viccek terén straight-man szerepe, illetve a Yoshikával való kapcsolata egyaránt többet tud érvényesülni. Egy-két szereplő mondjuk így is el van hanyagolva, de ezért cserébe egy olyan cucc rajzolódik ki, ami nem csak önmagában meglepően nevettető és szórakoztató, de idejét se tudom annak, hogy mikor élveztem egy vicces spinoff-ot ennyire. És persze az se hátrány, hogy hiába néz ki olcsón az anime, ez a vizuális stílus nem csak a humorhoz tesz hozzá, de szvsz nyilvánvalóan olyasvalakit ültettek be rendezőnek, akinek van érzéke a humorhoz és az időzítésekhez, szóval van miért kedvelni a cuccot.
Kép Kép

iskariotes
Nagymester
Nagymester

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2019.06.06. 12:45

Kerek-perec a Shinkai film érdekel, semmi több. Remélem elhozzák valamely fesztiválra vagy hasonló, bár az is lehet, hogy inkább valamilyen B/C kategóriás anime moviet hoznak be mert csak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2019.06.06. 14:55

Dodgers írta:
2019.06.05. 22:50
Picit "magyarázom a bizonyítványom.txt", de egynegyed részben a Space Dandy össze-vissza minősége miatt nem vágtam ebbe rögtön bele (...)
:D Értelek, mondjuk attól függetlenül, hogy ennek is megvan a maga epizodikussága és a Watanabe-humora/világa, nekem nagyon tetszik, ahogy bemutatja a lányok zeneipari bukdácsolását, és érezhetően van egy íve az egésznek. Tüneményesek, persze az egész cuccnak van egy mesés naivitása, a nehézségeket eddig elütik a mókás karakterekkel... de azért eléggé reflektál a mostani közösségi oldalas-showbusinesses érára... és épp zenés tehetségkutató zajlik... ami ebben az animés formában nekem valahogy nagyon LOL. Szóval kíváncsian várom tovább, és remélem, hogy nem drámázzák majd nagyon el. :D
iskariotes írta:
2019.06.06. 12:45
Kerek-perec a Shinkai film érdekel, semmi több. Remélem elhozzák valamely fesztiválra vagy hasonló, bár az is lehet, hogy inkább valamilyen B/C kategóriás anime moviet hoznak be mert csak.
Ha már nyári movie, akkor én Shinkai filmjénél (Tanki no Ko) sokkal jobban várom Yuasa Masaaki új búváros-romantikus filmjét (Kimi to, Nami ni Noretara), mert egyrészt jobban bejönnek az alkotásai, másrészt már trailer alapján is hangulatosabbnak tűnik a lovesztorija (ráadásul ez sem néz ki rosszul, persze más stílus).

Baromi jó lenne persze, ha Anilogue-ra jönne mindkettő még az idén...
MAL AniList
During the banquet of cultivators: As Jin Ling was just about to speak again, he glanced behind Lan WangJi and finally saw Wei WuXian. Temporarily astounded, he blurted, “Why are you here?!”
Wei WuXian: “To get a free meal.”

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2019.06.06. 18:01

Szintén várom a fent említett nyári filmeket, de engem talán ez érdekel leginkább a hamarosan bemutatásra kerülő mozik közül (már csak az aláfestő zenék miatt is: Joe Hisaishi még mindig az egyik, ha nem a legjobb a szakmában).

Ricz
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2019.06.13. 14:20

Ricz írta:
2019.04.10. 03:54

Ultraman #01-13

[...] Történetben meg elég érdekes. A páratlan részek felvezetnek, a páros részek megoldják a felvezetett történetszálat, közben a háttérben azért ott mocorog a fősztorivonal is az ügyeletes genyóval. [...]
Mivel 13 részes volt, ezért nem lehetett meglepő, hogy akkor a sorozat is cliffhangerrel zárult. Viszont nem hiába, a Netflix be is rendelte a második évadot, újabb 13 részt.
"Két jó dolog van a világon: a depresszió és az Alzheimer-kór."
Kép
MAL || Librarian Warrior

dresthar
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: dresthar » 2019.06.13. 16:42

Végre, októberben jön a Shokugeki no Souma negyedik évada.^^

Válasz küldése