Ecchi!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Tetszenek az Ecchi animek? :D

Igen!!!! :dirr:
94
75%
Nem
31
25%
 
Szavazatok száma: 125

Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Titkos írta:OK, OK, de mit jelent az, hogy "druul"? :wink:
Angol szó (drool), jelentése: nyál (főnévként); nyáladzik (igeként).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rage írta:
Titkos írta:OK, OK, de mit jelent az, hogy "druul"? :wink:
Angol szó (drool), jelentése: nyál (főnévként); nyáladzik (igeként).
A druul irasmod egyebkent vagy Acherontol, vagy tolem ered (de asszem Acherontol). :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Acheron írta:Szerintem ecchi poenoktol meg nem ecchi egy anime, mert akkor aztan szinte minden az lenne.
Ha csak egy ecchi poén van benne akkor nem is. De ha az ecchi poénok száma elér egy bizonyos mennyiséget onnantól nyugodtan rá lehet mondani egy animére, hogy ecchi.
A Love Hina esetében mondjuk a manga van tele velük.
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

paTKany írta:Ha csak egy ecchi poén van benne akkor nem is. De ha az ecchi poénok száma elér egy bizonyos mennyiséget onnantól nyugodtan rá lehet mondani egy animére, hogy ecchi.
A Love Hina esetében mondjuk a manga van tele velük.
Ümm... nem erre mondják a mufurcok, hogy:
"zOMG!!! FANSERVICE!!! BUUUUUUUUUUUURN!!oneeleven" ? :vigyor:
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rage írta:
Titkos írta:OK, OK, de mit jelent az, hogy "druul"? :wink:
Angol szó (drool), jelentése: nyál (főnévként); nyáladzik (igeként).
Köszönöm! :) ::jbow::
Kép
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Hi all!

Na végig olvastam ezt a topicot is és Igennel szavaztam.
Én nekem ien gondjaim szerencsére nincsenekmint egyeseknek, hogy júúúj fanservice és akkor már megse nézem...(Igen súlyos pszichikai támadás áldozata lehettél!) Nem igazán hiszem azt sem hogy attól inteligensebb leszel hogy eleve úgy állszhozzá, hogy "Én nem nézek ien szemetet, te meg igénytelen vagy és azért nézed" kaptam már iet köszönöm főleg oan NAAAGY anime ill. manga rajongóktól akiknél 4 anime 26x-i megnézésével kimerül az összes anime ismerete. Én megnézek minden animét attól független hogy kimit mond és érdekel-e elsőre vagy sem főleg azért mert oan dolgokról nem mondok véleményt ugye amit nem ismere :D szóval Agent Aika jóvolt, Yumeriat szeretjük, és sok más ecchi kategóriás animét is láttunkmár pl: Popotan,Hanaukyo Maid's+Laverite,Divegence EVE (Ecchi sok vanbenne de egyébként HC horror, SCI-Fi, Dráma); Girls Bravo;Green green; Ikkitousen;Mahoromatic,Onegai's;Eiken... Szóval azok akik ellenzik az ecchi-t azok nak csak azt üzenem, hogy amíg nem tudsz úgy hozzá álni ahogy illik. és megpróbálsz nagyokos módon véleményt nyilvánítani másokról, meg az ecchi anime+mangákról, addig maradjatok csöndben. (Ennyi ésszel szabadlábon?!!)
---------------------------------------
Egyébként a topic tetszik és sorry a véleményemért de már unom a sok okostojást akik lehanákolnak másokat azért mert esetleg eltudják viselni az ecchit vagy H-t, esetleg teccik nekik. + Én se csak az ecchiért nézek animét, de nem is ZAVAR hogy benne van.

Ui: Én se szeretem a Pokemon, Yugi-Oh;Digimon-okat de én legalább vettem a fáradságot és mindből megnéztem egy pár részt mielőtt véleményt alkottam róluk és nem csak vagdalózok azzal, hogy ezt nem szeretem meg azt.
Sagara ready for Action...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Számomra az ecchi egy animban egy kellemes kis dolog, amit szívesen látok bennük. Az se baj, ha nincs bennük, de az ecchi, nem tudom ti hogy vagytok vele, de feldobja az anime hangulatát :). Pl. egy Love Hina az nem lenne Love Hina ecchi elemek nélkül, úgy, ahogy egy chobits sem. Bár ez főleg az "erősebb" nemnek kedvez, de nagyon sok olyan lányt ismerek, aki szereti a gravitationt is, ami már yaoi, szóval nem panaszkodhat egyik fél sem. Ecchi és hentai az KELL! A hölgyeknek pedig yaoit, ha azt igénylik. :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hya kinek a pap, kinek a paplan... nekem spec semmi bajom egyikkel sem [hentai/ecchi]... de meg kell h mondja, néha igen meglepő, mikor egy igazán kedvesnek gondolt animében felvillan egy-két pantyshot, ami még rendben is van, de amikor a huszonakárhányadik részben a tizenegynéhány éves főkarik éppen "[Otona no] C"-re készülnek... az azért egy cseppet vicces...
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Xell írta:Bár ez főleg az "erősebb" nemnek kedvez, de nagyon sok olyan lányt ismerek, aki szereti a gravitationt is, ami már yaoi, szóval nem panaszkodhat egyik fél sem. Ecchi és hentai az KELL! A hölgyeknek pedig yaoit, ha azt igénylik. :D
Xell: Ha a Gravitation animére gondolsz, szerintem egy kicsit tévedésben vagy, mivel az a sorozat még nem üti meg a yaoi szintet. A mangája igen, de nem először találkozunk olyan sorozattal, ahol a mangája "durvább" az animénél.
Amúgy a témához hozzá szólva:nekem sem szokásom senkit sem elitélni az érdeklődése miatt, a laikusokkal pedig nem törődöm...úgy sem "értenek" hozzá.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Sagara6 írta:Egyébként a topic tetszik és sorry a véleményemért de már unom a sok okostojást akik lehanákolnak másokat azért mert esetleg eltudják viselni az ecchit vagy H-t, esetleg teccik nekik. + Én se csak az ecchiért nézek animét, de nem is ZAVAR hogy benne van.
Ezért most nem fogsz szeretni, de szerintem senki nem hanákolt le senkit azért, mert az adott illető elviseli/szereti az ecchit. Egyszerűen annyi, hogy van, akinek bejön, van, aki elviseli/elmegy mellette, és van, akit zavar.

Pl. a Love Hinában vagy a Golden Boyban nagyon el volt találva az egész imho, míg pl. a Hanayuko Maids La Verite-ben vagy az Agent Aikában látszott, hogy az egész csak az ecchi fanservice-re megy ki, ami meg számomra baromira zavaró volt.

A hentait meg nem nézem, mert 1. nem szeretem, 2. nem érdekel. A "normális" (felnőtt-felnőtt kapcsolat) hentai még OK, de amiben 50 éves fickók erőszakolnak meg 11 éves kislányokat... Na nee... A csápos hentai meg szerintem undorító és gáz is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

Surci írta:Ezért most nem fogsz szeretni...
Őszinte leszek np. a véleményed elvanfogadva csak tudod én általában beszéltem, emberekről akikkel találkozom és életükbe ha láttak 5 animét de azért ők elítélnek, meg elítélik az E,H animéket na az iet nem szeressük. A H ban a tentacle dolgokról az a véleményem, hogy nem undorító inkább csak unalmas...a Lolikon H az megint egy oan dolog amit elvből nem néznek az egészséges felfogású emberek mert az nem nekik készült... Hanaukyo Maid's ről meg annyit lehet hogy a Fánsőrvízről :D szólt de ezzel nekem nem is volt bajom mert így volt egész, persze ettől még neked ezt az animét, vagy az ien type animéket nem kell szeretned.
Sagara ready for Action...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Látom felkerült az Agent Aika is:) Egyik haverom csak úgy jellemezte, hogy "Jahh, az az anime, amiben mindig bugyiperspektívába esnek-kelnek a szereplők?" :D Elég nagyot borultam rajta... tény hogy nem valami maradando élmény és igen erőltetett benne minden underwiev. Puni puni viszont überalles:) Kevés animén röhögtem annyit, mint azon, és nagyon jól meg volt oldva benne az ecchi...
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Hentai meg Ecchi tök két külön dolog sztem. A hentai maga egy kategória, ott a sexen vana lényeg (mármint a jó hentaiban). Az ecchi sztem max jellemzője lehet egy animénak, de nem lehet egy anima csak ecchi, mert akkor nem szólna semmíről. Lehet action/ecchi, comedy/ecchi, dram/ecchi stb , de tisztán ecchi nemigazán.
Ja igen, én nem kedvelem a hentait, az ecchi jeleneteket egy animéban viszont imádom. Kár hogy nem csinálnak egyes sorozatoknak ecchi verziót, csak hentait max. XD

kedvenc ecchi-s animéim:
Tenjou Tenge, Raimuro Senkitan, Vandread, DearS. Ikkitusen; Love Hina
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Dreamcleaver írta: de tisztán ecchi nemigazán
nem? ako nézd meg az Iketeru Futari-t XD 5 perces részek... nah jó mondjuk inkább hogy comedy ecchi... de akkor is... ez gyakorlatilag a színtiszta kiforrott ecchi

pajama no ojama? :P (lehet h fordítva volt és ojama no pajama?)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Tetszik-e? Változó. A Love Hina-ban meg a GXP-ben imádtam. Midori no Hibi-ben se zavar. Viszont pl. a He is my Master-ből fix, hogy nem nézek meg még egy részt. ^^" *elnézést a fanoktól*
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Nekem tetszik. De csak az mikor ad a sorozathoz egy plusszt. Sztem a Chobits vagy Love Hina, tehát az ilyen stílusú animékhez passzol az ecchi ha nem is nagy mértékben. Viszont a mérhetetlen fan-servicet én sem szeretem.
nem? ako nézd meg az Iketeru Futari-t XD 5 perces részek... nah jó mondjuk inkább hogy comedy ecchi... de akkor is... ez gyakorlatilag a színtiszta kiforrott ecchi
Az valóban igazi ecchi xD Mekkora királyság az a sorozat. ^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Egyik nap megnéztük a Futari Ecchi-t ^^ nagyon kész az a "sorozat". 4 rész az egész [2 szezon] és eléggé LOL... ajánlom mindenkinek, aki nagyokat akar nevetni.
Avatar
witch_23
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.09.14. 12:43
Tartózkodási hely: Magyarország

Ecchi!

Hozzászólás Szerző: witch_23 »

Nem láttam még olyan sok ecchi mangát/animét! De nagyon jók, nekem tetszenek! Talán a Darling Darling az a manga az,olyan ami ecchi. Nagyon jó volt, igaz még eddig nemolvastam ilyet. Ez a manga is két fejeezet összesen, de nagyon húzta hallasztotta a csajszi a dolgot. Miért nem merik a japánok megmondani egy srácnak, hogy tetszik neki? Jó az igaz, hogy mi magyarok sem (ahogy észrevttem) nem merünk szólni. De azért nem szoktunk olyan sokáig húzni a dolgokat, már ahogy észrevetttem. De az a jó az ecchi mangáknak/animéknek, hogy valamikor, de összejönnek a dolgok. :-P És ez a legjobb a dologban!
Szóval, nekem ezért tetszik!
Don't give up!

Soha ne azt nézd, hogy milyenek a körülted élők, hanem probálj meg magadnak tetszeni!
Szeresd a természetet, mert ő nagyon sokat adot neked, amit lehet hogy nem is tudsz róla!
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én még egyet sem láttam, de kíváncsi volnék... Mennyire hangsúlyos az ilyen animékben a történet? Rendes sztori nélkül nem nagyon hiszem, hogy megszeretném... Tudna valaki valami "light"-osat ajánlani?
Kép
Avatar
Benyo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2004.03.29. 13:07
Tartózkodási hely: Egy kis világ melyet csak én ismerek

Hozzászólás Szerző: Benyo »

DinkaMailer írta: Tudna valaki valami "light"-osat ajánlani?
Én a Goldenboy-t ajánlom, bár minden ember más nem tudom neked mennyire fog tetszeni.
Szerény személyem nem veti meg sem az ecchit, sem hentait. Bár találkoztam már számomra is gyomrot prbáló dolgokkal (Princess 69).
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

DinkaMailer írta:Én még egyet sem láttam, de kíváncsi volnék... Mennyire hangsúlyos az ilyen animékben a történet? Rendes sztori nélkül nem nagyon hiszem, hogy megszeretném... Tudna valaki valami "light"-osat ajánlani?
Az Onegai sorozatok.

Kellemes, erőszaktól mentes kikapcsolódás egy japá kisvárosban.
Feltétlenül ajánlom!
Press any key to continue or any other key to quit
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

DinkaMailer írta:Én még egyet sem láttam, de kíváncsi volnék... Mennyire hangsúlyos az ilyen animékben a történet? Rendes sztori nélkül nem nagyon hiszem, hogy megszeretném... Tudna valaki valami "light"-osat ajánlani?
Ecchi animékben nincs durva eksön, sem csápos mobok etc. egyszóva az egész "ecchi" kategória lightosnak mondható ^^;; Golden Boy szerintem is szuper, Futari Ecchit tudnám még ajánlani [tele van poénokkal] ^^
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

szvsz: Iketeru Futari ami mindent visz és egész rövid is (ugye 5 perces epizódok)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Most néztem meg a He is my Master-t, és azt kell mondanom, jó volt: fanservice ezerrel, de legalább nem csak a "véletlenül a melledre estem"-poénokkal operált. ^^ Kár, hogy már nincs meg a "legnagyobb perverz"-topic, oda biztos beírnám Nakabayashi Yoshitakát. A részek végén az az idegbeteg kéjenc nevetés azzal a horrorba-illő orgonaszólóval... XD XD Hát az kész. XD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
abban gondolom sokk egyetértenek velem h Az Agent Aika az egy fenomenális Anime! ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Válasz küldése