Ecchi!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Tetszenek az Ecchi animek? :D

Igen!!!! :dirr:
94
75%
Nem
31
25%
 
Szavazatok száma: 125

Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Agent Aika... hmm... én imádom ^^ még egészen régen láttam először és azóta is megnéztem párszor. Nemt úlozták el a fanservice részét sem, pont egyensúlyban van a poénokkal... de ez az anime ecchi?
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Én most néztem meg az Iketeru Futari-t.
Nekem nagyon tetszet, ennyi hülyeséget :D
Ez volt az első Ecchi amit láttam,de szerintem nem az utolsó. :D
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Az Agent Aika ecchi!
Az Iketeru az + nagyon kész!! Én a székről is lefordultam mert anniyra röhögtem rajta! ::jthrill:: ::jhihi::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, ha Ecchi, (bár lehet, nem épp a legjobb jelző az animéra) akkor Love Hina. Szeretem a kissé elvont ecchiket:).
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Háát.. nekem az Aika nem tetszett.. nem én voltam a célközönség :-P
ízlések és pofonok :)
A DearS ecchinek számít?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én szerintem az^^ Bár nem bővelkedik jelenetekben, de egyszerűen túl szépek a lányok.:D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Misu írta:Háát.. nekem az Aika nem tetszett.. nem én voltam a célközönség :-P
Ebben nagyon igazad van... :lol:
ezt nem a lanyoknak kell szeretni...
a DearS is ecchi volna, nem hiszem...ahhoz tobb "erotikus" jelenetetnek kellett volna lenni, nem?
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, végülis igen. Bár, a lányok nagyon szépek benne, de egy Love Hinához képest ténylg nincs a toppon.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hmm..ecchi v nem nekem nagyon tetszett a DearS..
en ecchinek meg csak a Popotan nevu sorozatot lattam , es a Golden Boyt de azok tetszettek :D
es amugy csak kerdes szinten a Love Hina is ecchi?
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

A Love Hinát elég erősen annak titulálnám személy szerint, és a Popotant én is láttam, ami azon kívül hogy ecchi, szerintem nagyon aranyos is. A Popotanból van hentai game is, csak még nem sikerült rátenni a kezem.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Xell írta:A Love Hinát elég erősen annak titulálnám személy szerint...
Dunno, én azért nem titulálnám olyan hüdenagyon ecchinek. Persze, romantikus komédia, és van jópár ecchi poén, de pl. egy Aikához ( :osbleh: ), egy Hanaukyo Maids-hez ( szintén :osbleh: ) vagy egy He is my Masterhez képest piskóta, és imho nem is az ecchi fanservice-re van kihegyezve a dolog. Szal én sokkal inkább a "romantika" kategóriába tenném, mint az "ecchi"-be. Persze én elfogult vagyok a Love Hinával szemben. ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En is nagyon szeretem a Love Hina-t es epp ezert meglepodtem volna ha az ecchi (nem mintha ettol vmi nem tetszene ugyanugy)...
csak eppenseggel telleg kicsit mason van a hangsuly mint a Golden Boy-ban, meg az Agent Aika-ban.. :osgrin:
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, azt aláírom, igaz. De akkor legyen romantikus enyhén pjazán darab :D. Bár nevezhetnék "félreértitetek mindent, az nem úgy volt", meg "nem akartam", és utána Keitaro repül:D. Jó kis helyzetkomikumok, amikben a lányokon nem mindig van ruha:) De persze Love Hina akkor is az egyik legjobb darab, szóval én is elfogult vagyok vele szemben:) Ezenkívül van még pár anime, amiben nagyon belátni a lányok szoknyája alá, szinte mindent, de mégsem a "piszkos" gondolatok körül forog az anime, pl. az Ikkitousen. Aki látta, az besorolná az ecchi kategóriába?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Megnéztem a Yami to Boushi to Hon no Tabibito-t... echi... de egyszerűen nem tudom senkinek sem ajánlani... egész jónak indul, csöppent elvont, és a szoft yuri jelenetek megdobogtatják a hozzám hasonló férfi ember... ömm... szivét. de ennyi.

vegyünk egy tomboy lányt, aki a néma fogadott hugába bele van zúgva ám az eltűnik a 16. szülinapján... hogy hogy nem tomboy lányunknak sikerül utána eredni, és kiderül hogy bizony az ő állítólagos néma huga valójában Éva (mint Ádam nője, csak kicsit másképp), akinek kedvenc foglalatossága az, hogy a világok között utazgat és mindenütt felnő 16 éves koráig. tomboyunk utána ered egy szöszi nénivel, aki rendszeresen felajánlkozik mindenkinek, és történetesen Lilithnek hívják. innéttől kezdve viszont a történt olyasmi mint a Silders csak két szállon fut. Végére a szállak összefutnak és még Eve is meg lesz. de aztán ismételten nem lesz semmi, tomboy lányunk egyedül marad otthon.
a világok nem túl kidolgozottak, tele vannak klisékkel, és még több fanszervízzel. Sehol egy érdekes, változatos szereplő, jelenet. élvezhető poénok is csak az első pár részben vannak. Gyakorlatilag az egész egy fanszervíz... 13 részen át.

jah és azt elfelejtettem mondani, hogy főhősnőnk egy katanát hurcolászik magával, de ha a sorozat alatt háromszor használja akkor sokat mondok, viszont használatakor azonnal kicsinál valakit/valamit, különösebben érdekesebb/látványosabb csata nélkül.


ui: az anime egy hentai játékból készült, ami nagyon szép... az anime legfeljebb csak szinesnek mondható
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Xell írta:Ezenkívül van még pár anime, amiben nagyon belátni a lányok szoknyája alá, szinte mindent, de mégsem a "piszkos" gondolatok körül forog az anime, pl. az Ikkitousen. Aki látta, az besorolná az ecchi kategóriába?
En lattam belole nehany reszt, de nem tetszett ugyh nem neztem vegig..de sztem nem az, csak affele "bugyis" sorozatnak titulalnam, mert nem tortenik benne semmi "olyan" :oops: ..csak vegig utik-verik egymast
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

IloveRenji írta:En is nagyon szeretem a Love Hina-t es epp ezert meglepodtem volna ha az ecchi
imho a LoveHina simán ecchi :P
Mivel a történetben kiemelt szerepet kap az egymás tapogatása/egymáshoz hozzáérés/véletlenül ráesek és épp' a mellére/benyitok, mikor öltözködik etc...
Hasonlítsátok össze pl kedvenc 'fanservice' jellegű sorozatommal, ami a MaiOtome ^^;; ott semmi szerepe nincs annak, hogy néha bevillan egy-két alsónemű, vagy pl a 6 részben pont be kellett kúsznia a füldőrucia alá azoknak az izéknek o_O... mert a történet enélkül is akadálymentesen haladhatott volna tovább...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat akkor megis meglepodok :D
azt hittem h az ecchiben sokkal nyiltabb szexualis utalasoknak van helye, szal az h raestem ide-ode, meg megfogtam "azt", az vhogy olyan edes , meg telleg veletlen a Love Hinaban, en meg azt hittem h "direkt" kene egymassal mindenfelet csinalniuk (v akarna vki mindenfelet csinalni)...de akkor mar ertem :D
amugy meg is lep h ilyenek vannak a Mai Otomeben-pl az a kivillano fehernemu egesz megbotrankozato lehet a fiatalsag szamara ::^_^::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Konomi írta:imho a LoveHina simán ecchi...
Akkor az én fogalmaim szerint más számít ecchinek ^^. A Mai-Otomét szintén nem tartom annak...
Konomi írta:ott semmi szerepe nincs annak, hogy néha bevillan egy-két alsónemű, vagy pl a 6 részben pont be kellett kúsznia a füldőrucia alá azoknak az izéknek o_O... mert a történet enélkül is akadálymentesen haladhatott volna tovább...
Ja, de hagy örüljenek kicsit a fanboyok is ^^.

Én továbbra is az olyan animéket tartom ecchinek, amiben az egész az ecchi fanszervízre van kihegyezve.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Surci írta:
Konomi írta:imho a LoveHina simán ecchi...
Akkor az én fogalmaim szerint más számít ecchinek ^^. A Mai-Otomét szintén nem tartom annak...
khöm... izé...
Konomi írta:Hasonlítsátok össze pl kedvenc 'fanservice' jellegű sorozatommal, ami a MaiOtome ^^;;
én azt mondtam, hogy hasonlítsátok össze vele... nem azt, hogy a MO is ecchi... a MO az ellenpélda volt [ellenpélda nem egyenlő azzal, hogy akármit is elleneznék benne, mielőtt valaki még felkapja a vizet...], csak szemléltetésképpen hoztam fel, hogy kiderüljön, hogy mi a különbség az ecchi [LoveHina] és a fanservice [MaiOtome] között...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nyugi, nem kapja itt fel senki a vizet ^^
Konomi írta:csak szemléltetésképpen hoztam fel, hogy kiderüljön, hogy mi a különbség az ecchi [LoveHina] és a fanservice [MaiOtome] között...
Jah, csak fentebb irtam, hogy a Love Hinát ÉN NEM TARTOM ECCHINEK (a hivatalos definíciók nem nagyon hatnak meg ^^), csak egy jó kis romantikus sorozatnak, amiben ecchi-fanservice poénok is vannak.

Különben javíts ki, ha tévedek, de valami olyasmit akartál mondani, hogy "Ecchi: "a történetben kiemelt szerepet kap az egymás tapogatása/egymáshoz hozzáérés/véletlenül ráesek és épp' a mellére/benyitok, mikor öltözködik..." Fanservice: A történet baromijól ellenne ecchi poénok nélkül is."

Egyébként a fanservice nemcsak ecchit jelenthet, de ezt gondolom te is tudod (pl. egy Elfen Lied után :dirr:)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Surci írta:"Ecchi: "a történetben kiemelt szerepet kap az egymás tapogatása/egymáshoz hozzáérés/véletlenül ráesek és épp' a mellére/benyitok, mikor öltözködik..." Fanservice: A történet baromijól ellenne ecchi poénok nélkül is."
Pontosan ^^
Surci írta:Egyébként a fanservice nemcsak ecchit jelenthet, de ezt gondolom te is tudod (pl. egy Elfen Lied után :dirr:)
ööö... izé... ezt nem igazán értem, mert pont az előbb írtad le, hogy mi a különbség a kettő között [vagyis, hogy én mit írtam le róla]... ezek után nem értem, mit akartál az utolsó mondatoddal... pontosabban már nem tudom leírni, hogy mi a különbség a kettő között. Ha a szavak jelentését vesszük, akkor ecchi=hentai [hentai szó röviden = 'H', ez japán kiejtés szerint 'ecchi', japán barátaink így ejtik ki az angol 'h' hangot...nagyon sok esetben nem katakanával írják le, hogy エッチ, hanem csak simán egy nagy 'H' betűvel jelzik], ami nem magára a műfajra vonatkozik [ez szigorúan csak a szó eredete és jelentése], mert van külön ecchi, meg hentai, ahogy ezt mindenki tudja... az ecchit én úgy jellemezném, hogy nagyon lightos hentai, ahol nem az eksönön van a hangsúly, nem is kell, hogy legyen benne eksön, de a sztoriban jelentős szerepet kap "az egymás tapogatása/egymáshoz hozzáérés/véletlenül ráesek és épp' a mellére/benyitok, mikor öltözködik etc..." Ezzel ellentétben vannak animék, mint pl a Mai Otome, ahol van sok fanservice, de köze sincs az ecchihez. Nagyon jó példa egyébként az ecchire a Futari Ecchi című rövid sorozatocska. Hentaira gondolom nem kell példát mondanom, mert mindenki be tudja határolni szerintem.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

OMG kezdek belezavarodni ^^
Konomi írta:Nagyon jó példa egyébként az ecchire a Futari Ecchi című rövid sorozatocska.
A Futari Ecchire én már inkább hentait mondanék...
Konomi írta:az ecchit én úgy jellemezném, hogy nagyon lightos hentai, ahol nem az eksönön van a hangsúly, nem is kell, hogy legyen benne eksön, de a sztoriban jelentős szerepet kap "az egymás tapogatása/egymáshoz hozzáérés/véletlenül ráesek és épp' a mellére/benyitok, mikor öltözködik etc..."
Na igen. Csak te a Love Hinára is azt mondtad, hogy ecchi, míg sztem imho nem az. Van benne "mellreesés", "öltözködés közben rányitás", miegymás, de az a történetben imho nem kap jelentős szerepet. Oké, a poénok elég jelentős részét adja, de a történethez szervesen nem járul hozzá. Ellentétben az Iketeru Futarival, vagy a He is my Masterrel.
Konomi írta:ezek után nem értem, mit akartál az utolsó mondatoddal
Nem véletlenül hoztam fel az Elfen Liedet. Csak annyit, hogy nemcsak az ecchi poén lehet fanservice, hanem pl. a rengeteg kiömlő vér (EL), aminek ugyan sok értelme nincs, mert a sztori anélkül is (vagy tizedannyi vérrel is) megállna, de a darkosangsty "húdedepis vagyok" tiniknek ez tetszik, és kizárólag ezért rakták bele.

Imho különbözőképpen értelmezzük a fogalmakat, ezért nem értünk egyet ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Akkor hadd szedjem össze: szerinted a sok kiömlő vér is fanservice. Hmm... érdekes gondolat, bár nem tudom ki örülne a sok vérnek, én mondjuk egyenesen rosszul vagyok tőle... arról nem is beszélve, hogy ez eléggé unrelated... mármint a vérnek aztán már tényleg semmi köze az ecchihez ^^;; És a történetben [LoveHina] igenis jelentős szerepet kap a sok ecchi-related poén... nincs is benne más szinte. És abban is igazad van, hogy a LH egy romantikus sorozat, ezért joggal kapnak benne helyet az ecchi részek, ezzel ellentétben az EL-be tömörített fanservice semmivel sem tette jobbá a sorozatot [részemről csak még nevetségesebbé vált tőle] és ha hiányoztak volna belőle a bizonyos jelenetek, akkor is ugyanez a végkifejlet lett volna és akkor sem alakult volna máshogy a szereplők élete/halála. A LH-ban, mivel egy romantikus sorozatról beszélünk, természetesen kapcsolódtak a sztorihoz az említett dolgok ^^;; csak enyit akartam mondani, remélem nem zavartalak össze még jobban ^^ ehehe...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Konomi írta:remélem nem zavartalak össze még jobban ^^ ehehe...
Nem nagyon ^^
Konomi írta:Akkor hadd szedjem össze: szerinted a sok kiömlő vér is fanservice.
Az EL esetében igen. Baromira semmit nem tesz hozzá a (szerintem sablonos és gagyi) történethez.
Konomi írta:Hmm... érdekes gondolat, bár nem tudom ki örülne a sok vérnek, én mondjuk egyenesen rosszul vagyok tőle...
Vannak egy páran, akik nem így látják elég, ha beleolvasol az EL topicba, egyesek olyan magyarázatokat hoznak ki belőle, hogy csak nézek XD Mint már feljebb említettem, a darkosangsty "húdedepisvagyok" tinik (imho ők voltak a célközönség), akik szerint attól mély és drámai egy sorozat, hogy hektoliterszámra ömlik a paradicsomlé. Nekik teljesen mellékes, hogy adott esetben semmi pluszt nem tesz hozzá a sztorihoz. Ezzel imho a készítők is tisztában voltak, de tudták, hogy a célközönségnek ez kell, ezért került bele = fanservice...
Konomi írta:az EL-be tömörített fanservice semmivel sem tette jobbá a sorozatot [részemről csak még nevetségesebbé vált tőle] és ha hiányoztak volna belőle a bizonyos jelenetek, akkor is ugyanez a végkifejlet lett volna és akkor sem alakult volna máshogy a szereplők élete/halála.
Ja. Éppen ezért fanservice. Részemről: amikor az ikszedik zászlóalj katonát darabolja fel egymaga a kawaiicuki kiscsaj, már én is csak röhögni tudtam...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

A DearS szerintem is oltári,akár ecchi akár nem :-)
A Golden Boy is nagyon tetszett :D De nem az erotikus tartalom,inkább az oltári poénok miatt :cool:

Szerény megjegyzés: Konomira rájár a rúd... :?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Válasz küldése