Ecchi!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Tetszenek az Ecchi animek? :D

Igen!!!! :dirr:
94
75%
Nem
31
25%
 
Szavazatok száma: 125

Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Ecchi!

Hozzászólás Szerző: Merma »

Ebben a Topicban arra vok kiváncsi hogy ki hogy viszonyúl ehhez a terjedelmes elterjedt műfajhoz, és esetleg ha szeretitek, melyik a kedvenc ecchi témájú animetek?

Ide sorolok egy pár kevésbé ismertet

Yumeria
Guardian Hearts
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Kedvencem az nincs és nem is nagyon nézek ilyesmiket, de láttam már párat. Öszintén szólva azért nem kedvelem igazán a témát, mert nagyon sok ember gondolja, hogy anime csak ilyen van... tudom, hülye kifogás... de akkor is... ez engem zavar... :lol:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mi számít ecchinek? Ha Golden Boy igen, azt én nagyon szeretem. De az Agent Aika-féle fanservice-ecchit nem igazán csípem. Lehetne kicsit árnyaltabb a szavazás...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Surci írta:Mi számít ecchinek?
Ez:
Kép

----

Az igent választottam, hogy is választhattam volna mást Puni Puni Poemi avatárral és aláírással. :)
(Azt meg csak félve merem megemlíteni, hogy azon kevesek közé tartozom akiknek tetszik a Love Love?)

A műfaj legjobbabb alkotásának a He is My Master-t tartom. Az anime csak jövőre jön ki belőle, de ezt nem fogják tudni elrontani, mert a manga legalább annyira zseniális, mint amennyire perverz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paTKany 2004.11.10. 15:45-kor.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Oké, értem, de egy-két ecchi jelenet miatt sztem nem lehet egy animét kizárólag az ecchi kategóriába sorolni, lásd Love Hina, ami sokkal inkább romantikus komédia, mint ecchi. A csak fanservice-ből álló animéket imho inkább lehet ecchinek nevezni, Pl. Hanaukyo Maids v. főleg a fentebb említett Agent Aika, ahol imho kizárólag a fanservice-n van a hangsúly, csak alibiből kitaláltak hozzá vmi nem túl érdekes "történetet" + adtak neki címet... Na az olyanokat nem nagyon szeretem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Iketeru futari... Mondjuk Saji elég sok ecchis képet tud elképzelni és minden rész végén van egy.... :oops: :-P
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Surci írta:kizárólag az ecchi kategóriába sorolni
Nincs olyan, hogy "kizárólagos ecchi" kategória. Amiben nincs más csak H az sima pr0n, ami nem ennek a fórumnak a témája.

Az ecchi mindig kapcsolódik valamihez (általában valamilyen vígjátékhoz, néha akcióhoz).
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Love Love....de sokáíg vadászta egyik haverom azt az animet... te honnan szerezted meg??? torrenten sem találta meg......

Minden attól függ hogy mit nevezel ecchinek ecchinek? (Relativitál elmélet! KÖSZZ EINSTEIN!!!!!) Onegai Twins, ahhol minden kavarás nélkül naturalizálnak :P (azé figyelitek a fogalmazásomat ^^) vagy inkább a Love Hina féle, "Jajj lefejeltem a melledet"??

Mind2 az, vagy egyik sem? :P
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Hát. Jó helyen s időben elsütött ecchi poén az jó, de nem különösebben rajongok ez iránt. Mondjuk egy kifejezetten ecchi anime-t se láttam,( kivéve ha Carrot perverz hajlamai miatt a Bakuretsu Hunters nem számít annak xD) de valahogy nem igazán vonz ez az "omg a srác letaperolta a csajt ezért repül 5 km-t" dolog.
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

LeWish írta: nem igazán vonz ez az "omg a srác letaperolta a csajt ezért repül 5 km-t" dolog.
Épp ezért vannak a hentai-ok! :D Ott még a lányok taperolásnál egy "kicsit" többet is hagynak... :roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én azt mondom, hogy egy kis ecchi poén és fanservice csak dob egy anime hangulatán. :) Persze, csak ha illik hozzá, pl. az Elfen Lied brutalitása szerintem nagyon nem fér össze az ecchi poénjaival, ez utóbbiak inkább a romantikus vígjátékokba valók (pl. Love Hina). De persze, mint mindent, ezt is csak mértékkel, a kizárólag ecchi poénokra és fanservice-re építő animék (pl. Agent Aika, Hanaukyo) elől én is menekülök.
LeWish: Na, Carott pl. kifejezetten jó példa, erről beszéltem, amikor mondtam, hogy a jól alkalmazott ecchi csak dob a hangulaton. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Én azt mondom, hogy egy kis ecchi poén és fanservice csak dob egy anime hangulatán. (...) ... Inkább a romantikus vígjátékokba valók (pl. Love Hina). De persze, mint mindent, ezt is csak mértékkel, a kizárólag ecchi poénokra és fanservice-re építő animék (pl. Agent Aika, Hanaukyo) elől én is menekülök.
Titkos: Arigato! Pont ezt akartam mondani én is, de kicsit most kómás vagyok, nem nagyon állnak össze a fejemben a dolgok... ::reliev::
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Titkos írta: inkább a romantikus vígjátékokba valók (pl. Love Hina).
Mint példál amikor Keitaro meglátja az emeletről Narut a fürdőben, Naru pedig a akkora sallert lenyom neki, hogy a csillagokig száll...(Keitaro meg is kérdezi, hogy ez meg hogyan találta el...xD)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ha ecchi, kedvencem a Love Hina, és a Chobits. Amúgy szerintem sem lehet kizárólagosan besorolni. Én inkább úgymondanám, az ecchiben "belátni a dolgok mögé"^^
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Merma írta:Love Love....de sokáíg vadászta egyik haverom azt az animet... te honnan szerezted meg??? torrenten sem találta meg......
Kétféle verzió van belőle.

1. A rendes fansub:
http://www.animechi.com/portal.php?page=3

2. A JAR-féle fiktív:
http://www.boneyjellyfish.com/project/love2/eps.htm

A különbség közöttük az, hogy a JAR fansubja abszolút kitaláció, de az is vicces.
Sajnos a rendes fansubon átok ül, eddig 3 csapat is csinálta már és mind feloszlott. A JAR féle viszont hamarosan kész lesz.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hoc írta:Mint példál amikor Keitaro meglátja az emeletről Narut a fürdőben, Naru pedig a akkora sallert lenyom neki, hogy a csillagokig száll...(Keitaro meg is kérdezi, hogy ez meg hogyan találta el...xD)
Jah, arra emlékszem. :D Nem csoda, hogy megkérdezte, fizikailag nem is volt a dolog lehetséges. :LOL:
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Arigato paTKany-san!!!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

paTKany írta:A műfaj legjobbabb alkotásának a He is My Master-t tartom. Az anime csak jövőre jön ki belőle, de ezt nem fogják tudni elrontani, mert a manga legalább annyira zseniális, mint amennyire perverz.
Saját postomra válaszolva, végre van hivatalos oldala a HiMM animének:

http://www.gosyujinsama.com/

Áprilisban jön ki az anime, a GAINAX csinálja és a BS-i csatornán lesz sugározva. Úgyérzem ez a két cég garancia a jó minőségű animációra.

Még sokszor le fogom írni addig: Ki ne hagyja senki a műfaj rajongói közül, mert ez az abszolút ecchimaidloliconharemfanservice.
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Egy AMV-ben láttam nemrég a Cosplay Complex néhány jelenetét, aztán kiváncsiságból letöltöttem, és nagyon bejött. (pedig a téma alapjában véve elég távol áll tőlem) Irtózatosan debil poénok, és persze fanservice ezerrel. Történet persze csak marginálisan, de azért az is van. Kár, hogy csak 3 részes. Ismeri valaki egyáltalán?
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Wow O_O"

Van Ecchi topic is van H-topic is O_O"
jövő héten lesz csápos-H topic is o_o

Topicindító kérdésre válaszolva: attól függ. pl. céltalan fanservicet nem szeressük. (ld. kibukásomat Elfen Lied-en).

Azt meg hogy mi az ecchi... egy tanult kollegám azt mondta, h
ecchi az, ami jó, és hentai az amitől hány az ember. (és nemmondom
meg hogy ki volt ez, de imho mindenki ismeri ^^)
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Csokit kérek!!! *.* írta:Azt meg hogy mi az ecchi... egy tanult kollegám azt mondta, h
ecchi az, ami jó, és hentai az amitől hány az ember. (és nemmondom
meg hogy ki volt ez, de imho mindenki ismeri ^^)
A hentai-tól alapból szerintem még nem hány az ember, csak ha tényleg valami csápos, brutális izét fog ki, de szvsz abból is akadnak teljesen szolid és élvezhető darabok. :wink:
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Titkos írta:A hentai-tól alapból szerintem még nem hány az ember, csak ha tényleg valami csápos, brutális izét fog ki, de szvsz abból is akadnak teljesen szolid és élvezhető darabok. :wink:
Mahou Shoujo Ai. Tentacle meg darabolós hentai, mégsem hány tőle az ember. Persze kinek mit bír a gyomra.
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Szerintem ecchi poenoktol meg nem ecchi egy anime, mert akkor aztan szinte minden az lenne. Szoval Love Hina nem az.
Ecchi pl az Agent Aika, ami nekem tetszett. A pantyshotok nem, de Aika meg a legtobb csaj benne druul. Amugy meg kivancsi vagyok hogy hanyan lattak is az Aikat azok kozul, akik nem szeretik. Csak mert meeten pl harom eve mindenki ugy all hozza, hogy "ja, az a szar panty shotokbol allo anime", es mikor megneztem (mert egy nem annyira animes ismerosom ajanlotta, aki epp most kismama :D ), akkor kellemesen csalodtam benne. Igaz, hogy a tortenete nem tul komoly, de nem is allitja magarol...teljesen onparodizalo anime szerintem...mikor a fogonosz bishounen bejon oberstein hanggal, es a kuulos feher katonai egyenruhaja vall-lapjan is felmeztelen nok szobrai vannak :D
Az az anime nem veszi komolyan magat. (es druul babe-ek vannak benne).
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nem 'tom, ezek engem sose érdekeltek, egyetlen egy van, amit a mai napig nagyon szeretek, ez meg a Golden Boy. Egyszerűen olyan poénok vannak benne, hogy az beteg XD "benkyou benkyou benkyou benkyou" XDD Sok dolog volt benne, ami már ANNYIRA beteg volt, hogy nem tudtam azt mondani, hogy nem tetszik XD Főleg a vége volt jó (mikor az összes lány rájön hogy OMG, AZ A PASI KELL NEKÜNK! XDDD De főhősünk tovább kerekezik a biciklijén XDD). Mondjuk elég egyszer megnézni, és jó is, hogy nem hosszú, elég abból ennyi is ^^ De egyszeri szórakozásnak nagyon poén volt =D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Acheron írta:Szerintem ecchi poenoktol meg nem ecchi egy anime, mert akkor aztan szinte minden az lenne. Szoval Love Hina nem az.
Ecchi pl az Agent Aika, ami nekem tetszett. A pantyshotok nem, de Aika meg a legtobb csaj benne druul. Amugy meg kivancsi vagyok hogy hanyan lattak is az Aikat azok kozul, akik nem szeretik. Csak mert meeten pl harom eve mindenki ugy all hozza, hogy "ja, az a szar panty shotokbol allo anime", es mikor megneztem (mert egy nem annyira animes ismerosom ajanlotta, aki epp most kismama :D ), akkor kellemesen csalodtam benne. Igaz, hogy a tortenete nem tul komoly, de nem is allitja magarol...teljesen onparodizalo anime szerintem...mikor a fogonosz bishounen bejon oberstein hanggal, es a kuulos feher katonai egyenruhaja vall-lapjan is felmeztelen nok szobrai vannak :D
Az az anime nem veszi komolyan magat. (es druul babe-ek vannak benne).
OK, OK, de mit jelent az, hogy "druul"? :wink:
Kép
Válasz küldése