Rumiko Takahashi

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Rumiko Takahashi

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Nem volt még ilyen T-ma? O.o Rumiko 4EvEr!
Most az Urusei Yatsurát olvasom, de a Ranmát, és a többit is nagyon szertem. ^_~
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Megelőztél. :wink: Én is akartam ilyen témát nyitni, de majd csak ha a végére értem a mangáinak (mondjuk az nem holnap lett volna :wink: ). Mindegy, a lényeg, hogy Rumiko 4ever, a kedvenc mangakám, a kedvenc mangáim tőle pedig: Inu Yasha, Ranma 1/2, Urusei Yatsura. :D De a többit is nagyon szeretem. :)
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Az én nagy kedvencem (majdnem mindent volt szerencsém elolvasni tőle) jelenleg az Inu Yasha, de a rövid történeteit szeretem a legjobban ::japsmil::
Példák:
-Those Selfish Aliens: a Rumic World nyitódarabja, ennél pihentebb talán csak egy van ::japhaha::
-Firetripper: Rumic Worldből szintén, egy komoly történet, van is belőle egy anime (asszem OVA a '80-as évekből, ha jól láttam)
-ennek nem tudom a címét, de a Rumic World 1. kötetének utolsó darabja, egy komoly történet ugyancsak
-ez nem egy sztoriból áll, hanem (ha jól emlékszem) 4-ből, és egy nem komplett JCIA-ügynök és 2 természetfeletti képességekkel rendelkező fiatal hatalmas küzdelme a "United Brotherhood of the Pigs" világméretű, csúnya gonosz szervezet terveinek megakadályozására ::jhihi:: ::japhaha:: ::jhihi::

Van még jó néhány, de nem tudom a címüket sajnos ::reliev::
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Annyira nem merültem el a műveiben, de az Inu Yasha nekem is tetszik. A Ranmát (az animéről beszélek, a mangát nem láttam) nem nagyon csípem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én meg szinte csak a Ranmát szeretem =) Mondjuk Rumikot ha szeretem, akkor se a grafikájáért^^" Akkor már inkább az ötletességéért, báár... Hát a Ranma mindenképp az egyik legötletesebb mangája IMHO.
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

MaKo írta:Én meg szinte csak a Ranmát szeretem =)
Ismered az Urusei Yatsurá-t vagy a Mermaid Saga-t?
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

nOOdle írta: Ismered az Urusei Yatsurá-t vagy a Mermaid Saga-t?
Jah ^^. Urusei Yatsurát nem bírtam sokáig, a főszereplő srác nem volt szimpatikus egyáltalán ^^ ez van. A Mermaid Saga meg nem az én gyomromnak való volt. Mondjuk rég olvastam, de befejezni nem vitt rá a lélek ^^. Egyszerűen nem jöttek be ^^''''. Persze megértem én, hogy van aki imádja, tesóm nagy kedvence is Rumiko. ^^
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

MaKo írta:Jah ^^. Urusei Yatsurát nem bírtam sokáig, a főszereplő srác nem volt szimpatikus egyáltalán ^^ ez van.
Végre v.ki ismeri! & nem szereti... T.T *brűhűhű*
Meddig olvastad? ^_^ /Ataru nagyon kiakaszt6ott! =D /
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

nOOdle írta: Meddig olvastad? ^_^ /Ataru nagyon kiakaszt6ott! =D /
Öö, melyiket? Urusei Yatsurát igazából mangában nem olvastam, csak animében, így töredelmesen bevallom, nem tudok a mangájáról véleményt mondani, de annyira nem kötött le, hogy mangában is utánaolvassak ^^. Mondom, animében a főszereplő fiú vhogy olyan... nem szimpi volt, úgyhogy nem néztem tovább. A Mermaid Saga első kötetét olvastam, de huhh... jó rég ^^. Kb. öt-hat éve lehetett. Úgyhogy sok mindenre nem emlékszem, de nem volt egy könnyű esti olvasmány, az biztos.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MaKo írta:Én meg szinte csak a Ranmát szeretem =) Mondjuk Rumikot ha szeretem, akkor se a grafikájáért^^" Akkor már inkább az ötletességéért, báár... Hát a Ranma mindenképp az egyik legötletesebb mangája IMHO.
Most miért, nekem bejönnek a rajzai, láttam már művészibbet, de pl. a nekem legszimpatikusabb (és legkawaiib ::jblush:: ) női szereplőket ő rajzolja. :) (Mondjuk én elfogult vagyok. :wink: )

-----
MaKo írta:Öö, melyiket? Urusei Yatsurát igazából mangában nem olvastam, csak animében, így töredelmesen bevallom, nem tudok a mangájáról véleményt mondani, de annyira nem kötött le, hogy mangában is utánaolvassak ^^. Mondom, animében a főszereplő fiú vhogy olyan... nem szimpi volt, úgyhogy nem néztem tovább.
Pedig Ataru egy hatalmas egyéniség, csak az anime kb. az első 20 részben elég érdekes karakterdesing-al rendelkezik, és ezt pont Ataru szenvedte meg a legjobban. :wink: Az egy dolog, hogy az animében az összes szereplő kb. fiatalabbnak néz ki jóval, mint 17, de Ataru egyszerűen ronda lett (jó, a mangában sem egy bishounen, de sokkal jobb), folyton nyáladzott, és hasonlók, a mangában nem láttam, hogy ilyesmit csinálna. (Tudom, így viccesebb, de azért ne úgy csináljunk valamiből poént, hogy az a karakter rovására menjen. :? ) Az anime szerintem úgy a 30. rész körül éri el a manga szintjét. :wink: (Azért persze azt is szeretem. :) )
Szóval nekem Ataru bejött, mint karakter, egyedül akkor voltam rá dühös, amikor dúrva volt Lum-al, de szerencsére ez idővel változott nála. :) Az, hogy nőcsábász, mindenkinek visszaszól, és nagyon ritkán mérlegel, szerintem feldobta a hangulatot. :D
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Titkos írta:egyedül akkor voltam rá dühös, amikor dúrva volt Lum-al, de szerencsére ez idővel változott nála. :) Az, hogy nőcsábász, mindenkinek visszaszól, és nagyon ritkán mérlegel, szerintem feldobta a hangulatot. :D
Pont ezért nem szeretem ^^ Szerintem túlzás volt amit néha csinált. Mert érted, Ranma is bunkózik, meg nagyon tud pokróc lenni, de a vak is tudja hogy szereti Akane-t az első percektől fogva^^ Egyszerűen... tudod. Meg a Ranma nagyon, 'szal már annyira kavalkád, hogy nagyon jó és újszerűen baromság ^_^ (jó értelemben!). Csak aztán mondjuk én azt is meguntam, első pár seasonig bírtam, meg az OVA-k mind nagyon jók voltak, de tovább nem jutottam vele. De a Ranma olyan "örök" sztori, történetvonala annyira nincs is, a karakterek sztem olyanok hogy azok már maga a "sztori", annyira kerekek, meg viccesek, hogy viszik előre az eseményeket. Ami nem is baj, meg ez így jó, csak egy idő után én spec meguntam ^^. (Azért szakítás barlangja örök klasszikus lesz nálam, a kedvenc Ranma poénom XD Az hihetetlen jó lett ^_^).

Mielőtt félreértenétek, bajom nincs vele ^^ és szeretem. Csak nem kedvenc =) De Rumikok között spec Ranmát szerettem a legjobban =).

Artworkja meg szimplán nem jön be, főleg a színkezelése nem. Borzalmas Inuyasha rózsaszínben :-P A mangái viszont jók, sztem tussal csinálja őket. Határozott vonalak, látszik hogy tényleg csont van a bőr alatt, nem torzak, illenek a történethez. Mert pl. Ranmához nem lenne jó sztem egy ilyen túldizájnolt dolog, mert az elvonja a figyelmed a karakterekről meg a sok viccről ami benne van. Tehát nem rossz az artwork, jó ez így ahogy van.csak nem kedvencem ez se.
Avatar
Ami-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2004.05.24. 11:25
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ami-chan »

Legjobban az Inuyashát és a Ranmát szeretem Rumiko-tól.^^ A Mermaid Saga-ba belekezdtem, de csak pár fejezetig jutottam még nagyon rég... :roll: Az már kicsit durva volt számomra^^;;
Nem a kedvenc mangakám, de nagyon szeretem a sokszínű sztorijait.^^
A Ranmában hihetelen poénok vannak, és az összes szereplőt szeretem.
Az Inuyasha is nagyon jó, csak kicsit már elhúzottnak érzem a sztorit... :neutral:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MaKo írta:
Titkos írta:egyedül akkor voltam rá dühös, amikor dúrva volt Lum-al, de szerencsére ez idővel változott nála. :) Az, hogy nőcsábász, mindenkinek visszaszól, és nagyon ritkán mérlegel, szerintem feldobta a hangulatot. :D
Pont ezért nem szeretem ^^ Szerintem túlzás volt amit néha csinált. Mert érted, Ranma is bunkózik, meg nagyon tud pokróc lenni, de a vak is tudja hogy szereti Akane-t az első percektől fogva^^ Egyszerűen... tudod.
Igen, értem, hogy mire gondolsz, de hidd el, hogy Ataru is szereti Lum-ot, csak mellette még az összes többi nőt is, és ezért kicsit nehezen mutatja ki az érzelmeit Lum iránt. :) :wink: Meg gondolj bele: ha a szüleitől folyton azt hallja az ember, hogy "bárcsak meg se' születtél volna!", az osztálytársai szintén sokszor kívánják a pokolba, ha történik valami szerencsétlenség a városban azt is rögtön rákenik + még ott van a saját szerencsétlensége is, nem csoda, ha egy idő után bunkó lesz szinte mindenkivel. :wink: Nekem az "abszolút nem érdekel, hogy más mit gondol rólam" illetve az "azért is megmutatom" mentalitása is bejött. (Más minimum magába roskadna, esetleg elgondolkodna, hogy "talán mégis meg kellene változnom", de Ataru nem az a fajta. ) Személyes véleményem, de szerintem Lum is emiatt találja őt vonzónak, illetve azért, mert ő áll hozzá a legközelebb és látja, hogy a szíve mélyén ő is jó ember, a nemtörődömsége csak a felszín.
Egyébként én Ranma-ra sem mondanám, hogy az első látásra beleszeretett Akane-ba, nála is csak kicsivel később alakult ez ki, és még utána is bunkó volt, így érthető, hogy Ataru is elég nehezen nyílik meg. (Ataru-nak Lum az elején tényleg csak nyűg, és csak később szokja, illetve szereti meg, ellentétben Ranma-val, akinek Akane úgymond "semleges" az elején.)
MaKo írta:Artworkja meg szimplán nem jön be, főleg a színkezelése nem. Borzalmas Inuyasha rózsaszínben :-P A mangái viszont jók, sztem tussal csinálja őket. Határozott vonalak, látszik hogy tényleg csont van a bőr alatt, nem torzak, illenek a történethez. Mert pl. Ranmához nem lenne jó sztem egy ilyen túldizájnolt dolog, mert az elvonja a figyelmed a karakterekről meg a sok viccről ami benne van.
Ezzel egyetértek, a színes rajzai közül már láttam néhány "dúrvát", bár szépeket is, úgyhogy ezzel úgymond "megbékéltem". :wink: Ettől persze a rózsaszín Inu Yasha még nekem sem tetszik, csak úgy, mint az egyik borítón lévő "kirúzsozott" Naraku vagy Sesshoumaru. :wink: A fekete-fehér rajzai viszont nagyon tetszenek, azoknál egy negatívum sem jut az eszembe. ::jeye:: Az egyes fejezetek nyitóképei, ahol a cím is van, pl. nagyon szokott tetszeni, illetve van egy-két pillanatképe, amik szintén nagyon szépek (pl. amikor Kagome először találkozik a fához szögezett Inu Yasha-val, vagy Ranma és Shampoo első csókja).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.09.14. 16:06-kor.
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Titkos írta: Igen, értem, hogy mire gondolsz, de hidd el, hogy Ataru is szereti Lum-ot, csak mellette még az összes többi nőt is, és ezért kicsit nehezen mutatja ki az érzelmeit Lum iránt. :) :wink:
Yah; Ataru szereti Lum-ot, de ez csak nagyon szélsőséges helyzetekben derül ki. Ekkor látni igazán, h mindent odaadna érte... =)
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

nOOdle írta:
Titkos írta: Igen, értem, hogy mire gondolsz, de hidd el, hogy Ataru is szereti Lum-ot, csak mellette még az összes többi nőt is, és ezért kicsit nehezen mutatja ki az érzelmeit Lum iránt. :) :wink:
Yah; Ataru szereti Lum-ot, de ez csak nagyon szélsőséges helyzetekben derül ki. Ekkor látni igazán, h mindent odaadna érte... =)
Igen, én is pontosan erre gondoltam. ::jeye::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Maron írta:[...]
A rövid történetei közül én is olvastam párat, a Rumic World-ből a Fire Tripper-t, és a Those Selfish Aliens-t (szintén :) ), illetve a Rumic Theater-ból az Excuse me for being a dog!-ot, ez utóbbi egy kissé Ranma-feelingű történet egy srácról és az apjáról, akik kutyává változnak, ha elered az orruk vére. :) (mint tudjuk, ez egy mangában elég sűrűn megtörténik :D )

-----

Az Inu Yasha elérte a 400. fejezetet, Gratula Rumiko! ::jcheers::
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én bírom Rumiko-t, szerintem zseniális történetei vannak.
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Én még tőle csak az InuYasha-t és a Ranma-t olvastam, de az InuYasha nekem jobban bejött.
Egyébként az már kicsit durva, hogy közel 1,5 éve nem írtak ebbe a témába. :lol: Pedig hát nagyon jó mangaka.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Nem hinném hogy róla annyit lehetne beszélni, inkább csak a műveiről, de azoknak van külön téma. ^^'
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ryou írta:Egyébként az már kicsit durva, hogy közel 1,5 éve nem írtak ebbe a témába. :lol:
Mivel le volt zárva... :shock: Emlékeim szerint a manga témában nyitotta nOOdle, aztán az archivált topicok közé rakták, most meg ide került. ^^"
1. Köszönöm a modoknak, hogy feltámasztották hamvaiból. :D
2. ...de azért javasolnám, hogy a manga részlegbe helyezzék át, oda jobban illik. :wink:
Edina-chan írta:Nem hinném hogy róla annyit lehetne beszélni, inkább csak a műveiről, de azoknak van külön téma. ^^'
Dehát a Watase és Arina topicokban is a mangakák műveiről beszélnék, és csak másodsorban róluk. ^^" Egyébként simán lehetne Rumikoról is ugyanannyit beszélni, csak sajnos mostanában a legtöbb embernek Rumiko=IY, ami azért szomorú. :( (főleg, hogy abból is inkább csak az animét ismerik, ami azért helyenként eltért a mangától) A Ranmát még elég sokan szeretik, bár a topicja annak is halott, MI-t ismeri 1-2 ember, az UY meg végképp totál homály, max képeken látták Lumot. Mellesleg az UY-vel nem értem mi baja mindenkinek, az egy dolog, hogy az első pár kötet nem az igazi, de utána simán Ranma-szintű lesz, és nekem az Ataru-Lum páros 100x szimpatikusabb a Ranma-Akane-nál.

Most hogy így kipanaszkodtam magam, lehet rácáfolni, hátha mindenki 5x végigolvasta már az UY-t, csak nem figyeltem. :lol:

Egyébként a közös Rumiko topic még azért is jó ötlet, mert itt minden munkájáról lehet beszélni, összehasonlítani, stb, és pl. a Short Story-jainak dúrva lenne mindnek külön topicot nyitni. :wink: Apropó, ha már Short Story-k: a Maris the Chojo-ból sajnálom, hogy nem lett egy hosszú manga, kicsit olyan volt, mintha Slayers lenne az űrben, és Rumiko még amúgy sem csinált vérbeli sci-fit. (Az UY nem normál sci-fi, mixelve volt fantasyval, és japán mitológiai lényekkel.)
Kép
Válasz küldése