Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Re: :)

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Szerintem majdnem minden embernek az Endof Evangelion volt az első anime élménye, vagy ha nem akkor nagy élményt nyújtott neki, hiszen hatalmas siker volt 95-ben és még szerintem most is az.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SZEL 2004.11.03. 19:06-kor.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To **Narusegawa**:Nekem az EVA és a Love Hina is nagyon tetszik... utóbbiért nagyon odavagyok, főleg a manga jó...
//OFF nem gondolod, hogy egy picit nagy az avatarod? OFF//
Avatar
**Narusegawa**
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.11.03. 18:27

Hozzászólás Szerző: **Narusegawa** »

To Konomi : Jójó.. majd lekicsinyítem.. :) És az Onegai Teachert láttad???
by
Me
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én? Onegai Teacher-t nem, de Onegai Twins-t igen... ami nagyon aranyos szerintem...
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Én már totál nem emlékszem arra, hogy melyik animet láttam először. Úgy lehet inkább mondani, hogy összevissza láttam mindenfélét. De úgy kb a Tekken, a Kite és a Video Girl Ai volt az első.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

**Narusegawa** írta:De az igazi anime-szenvedélyemet a Love Hina hozta meg... Egyszerűen imádtam!! imádom!! és imádni is fogom...!!!!
LOVE HINA GA DAISUKI!!!i ::daisuki:: Hogy én mennyire imádom a Love Hinát!!! Nekem ugyan már a sokadik animém volt, de valamiért nagyon megtetszett. Már 4X megnéztem, de még meg is fogom egy párszor, az biztos! A manga is jó, bár én még csak a manga.hu-s magyar fordításokat láttam. Imádok mindent, ami Love Hina! ::jthrill:: *Surci elvakult Love Hina fan*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.04.13. 08:33-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Love Hina :D
Én is nagyon szeretem, de azért nem hinném, hogy még egyszer végig nézem.. Én az Iketeru Futarival voltam így... kb 5-ször végig néztem.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Kite rulezZ...
Armitage 3-at láttam még nagyon régen...
Csatlakozom a LOVE HINA FANCLUB-hoz... :lol: Nekem a manga tetszik jobban... meg is van 12 része...
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

Voltron és az Űramazonok
utóbbinak tudja valaki az angol címét?

Tyrael
Avatar
MoonKing
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.11.06. 00:40
Tartózkodási hely: Hold
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoonKing »

Nekem is a Dragon Ball volt az első...a tv átlagos műsorkinálatához képest hihetetlenül jónak tünt. Azóta leszoktam a tv-nézésről, viszont megállapítottam hogy léteznek más anime-k is, és bizony nagy részük sokkal jobb mint a Dragon Ball volt. Most hogy már túlvagyok a 100. anime sorozaton is, levontam a következtetést hogy a DB ugyan jó volt, de a DBZ ellenben bizony ebből a 100-ból az utolsó 5-ben van.
Knowing the song,i will sing till the darkness comes to sleep
Come to me, i will tell of the secret of the sun
It's in you, not in me, but it does not mean a thing to you
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

MoonKing írta:Most hogy már túlvagyok a 100. anime sorozaton is
Kicsit sok a szabadidőd, nem gondolod? :dirr:
Számomra az alső anime, amit japán szinkronnal láttam, a Slayers volt, ami "alapozásnak" nagyon jó szerintem, így mindenkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani megtekintésre. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Én az anime fanságomat a Record Of Lodoss War-al kezdtem ( sorozat+OVA), s akkor teljesen oda voltam érte. Mára már mondjuk eléggé lecsúszott a listámon, de az OVA-t még mindig szeretem. Mondjuk sztem ezt már mondtam párszor, de közléskényszer xD
Kép
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Meglehet ezt már leírtam, de az első komoly anime amit láttam az a Record of Lodoss War-volt)
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Ranma írta:Meglehet ezt már leírtam, de az első komoly anime amit láttam az a Record of Lodoss War-volt)
Komolynak azért nem mondanám xD Max. az OVA-t.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LeWish írta:Komolynak azért nem mondanám xD Max. az OVA-t.
Szerintem meg komoly. Túl komoly....
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Titkos írta:
Szerintem meg komoly. Túl komoly....
Komoly? A ROLW? Szerintem mi akkor két külön dologról beszélünk...
Az, hogy valami komolyan veszi magát és hogy valami komoly, a között künöbség van xD

És ennek az anime-nek _nagyon_ nem áll jól, hogy komolyan veszi magát, mert a történet az egy "tizenkettő egy tucat" fantazi sztori, a karakterek jelleme meg igen sekélyes, és bővelkedik a sztereotípiákban. Nah erről ennyit részemnről.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Titkos írta:
Jo-chan írta:A Mumin anime volt???? ::hoo:: Akkor korábban kezdtem, mint gondoltam... ::jumph::
Bizony! :D A nyitózene eredeti japán volt, még a feliratokat is meghagyták benne (mint most az Inu Yasha-nál). :)
Hogy még tovább találgassak, nekem nagyon úgy rémlik, hogy a Mumint Miyazakiék csinálták a kezdeti stádiumukban... mellesleg Finn félig és csak félig Japán, ez egész biztos. Finnország teli van Mumin shoppokkal, és még a rágógumi is Muminos XD komoly.

Jah, és Muminék NEM vizilovak. Akármennyire furcsa is, de ők trollok...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Japánban is van egy csomó Muminos cucc... és ott hosszú ú-val ejtik. Nekem meg van pici M-os bögrém. A hugomnak meg tolltartója. Mindketten imádtuk...
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nekem nem csak az EVA volt az első anime élményem amit az unokatestvéremnél láttam elősszőr, hanem a Dragonball is. (tudtommal anime ugye?) Szinte soha nem értem haza a suliból a kezdéséig. Mindíg a végét láttam, vagy még azt se. Ezért mindíg bent marattam a suliban és ott néztem mindíg a srácokkal. Ez egy nagyon szép emlékem.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LeWish írta:És ennek az anime-nek _nagyon_ nem áll jól, hogy komolyan veszi magát, mert a történet az egy "tizenkettő egy tucat" fantazi sztori, a karakterek jelleme meg igen sekélyes, és bővelkedik a sztereotípiákban. Nah erről ennyit részemnről.
Bocs, akkor egy véleményen vagyunk. :) Én is azért mondtam, hogy túl komoly (vagy túl komolyan veszi magát, ha így jobb...), mert szerintem poénokkal megy egy kicsit több fantáziával egy nagyon jó kis sorozat lett volna. Jó, nem mondom, hogy legyen egy Slayers 2 (abból ugyanis csak egy van :) ), de ez az "orrvérzésig komolyan veszem magam"-feeling nekem sem jött be túlzottan. :?

------
SZEL írta:Szinte soha nem értem haza a suliból a kezdéséig. Mindíg a végét láttam, vagy még azt se.
Ismerős a helyzet. :wink:
Kép
Avatar
Yamashita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2004.12.18. 10:35
Tartózkodási hely: Otthon...

Hozzászólás Szerző: Yamashita »

Az első anime (amit kb.8 évesen láttam először^_^"") a Sailor Mooon volt, és tetszett. De nem foglalkoztam magával a műfajjal,nem is tudtam hogy egy anime. Aztán jött a Dragonball, amit kifejezetten utáltam, majd a Pokémon, és akkor kezdett érdekelni ez az egész.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A Sailor Moon és a Dragon Ball :D
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Voltron és Odin, videókazin. :-P
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

MaKo írta:Hogy még tovább találgassak, nekem nagyon úgy rémlik, hogy a Mumint Miyazakiék csinálták a kezdeti stádiumukban... mellesleg Finn félig és csak félig Japán, ez egész biztos. Finnország teli van Mumin shoppokkal, és még a rágógumi is Muminos XD komoly.

Jah, és Muminék NEM vizilovak. Akármennyire furcsa is, de ők trollok...
Miyazaki egy részben volt a key animator, úgyhogy túl sok köze azért nem volt a dologhoz.

Viszont, hogy ez ügyben mazsoláztam a nausicaa.net-et, most vettem észre, hogy a Nadia sorozatot úgy volt, hogy eredetileg Miyazaki-ék csinálták volna, még a 70-es években... Aztán valamiért megállították a készítését és csak jóval később került át a Gainax-hoz a téma...
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Nekem a Dragonball Z volt az első ami bejött... :D
Majd megnéztem a Kenshin OVA-t és azóta egyfolytában anime-ket nézek. (Az első anime aminek a végén könnyes lett a szemem).
Válasz küldése