Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

IloveRenji írta:Nem, sztem a golya tudott mindent..marmint h ott van a varos, nem veletlen otthagyta a Nilsset a kozeleben..sztem egy kicsit vigasztalni akarta azzal h azt mondta h kepzelodik, de o tudott a varosrol..nem is emlekszem mar a golya nevere, meg kene nezni :?
Pontosan, én is ezt írtam. :) (A gólya valami "Gereben" volt. XD)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akkor bocsi :drop:
Gereben telleg, de megneztem egy reszt, es nagyon szetestem, en annyira imadm ezt a sorozatot :-P
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ehh elterveztem, hogy jól leírom, hogy én a Sen To Chihiro No Kamikakusi (ezt fejből írtam, szal bocsi ha nem helyes) előtt NEM néztem animét. Nem szerettem a Dragonballt. Herótom volt a Pokémontól.
De ezzel a Nils Holgerson (vagy hogy írják) dologgal, meg a Barbapapával, vagy a Maya a Méhecskével most teljesen összezavartatok.
Hát igen most kiderült a sötét titok, hogy a gyermekkori három kedvencem (Vizipók, Krisztofóró, Nils Holgerson) egyike anime. Jó akkor megrontásom már egész kiskoromban elkezdődött.

De először tudatosan animét a Chihiro-t néztem meg, mert ajánlották és azért az, hogy egy japán rajzfilm lealázza az amcsikat az oszkárdíjkiosztógálán az jelent valamit. Elkértem haveromtól a VHS-t, megnéztem, másnap meg megvettem DVD-n.
Egyszerűen nem hittem el, hogy a 6 éves húgommal ugyanazt a filmet nézem teljes lelkesedéssel :D.

Aztán egészen 1 hónappal ezelőttig animecsend. Amikoris a "hogyafenébe is kell mangát rajzolni" téma kapcsán találtam pár Lain képet. Gondoltam hogy ennek érdemes utánnanézni, le is szedtem a sorozatot.
Azóta minden szabad percemben Animét nézek.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

SoonDead írta:Sen To Chihiro No Kamikakushi előtt NEM néztem animét...
először tudatosan animét a Chihiro-t néztem meg

Chihiro szerintem egészen kiváló kezdet lehetett az animenézéshez. (egyébként SoonDead, nem semmi az avatárod! az eredetije is jó fej volt... :wink: )

Ami engem illet, nem láttam soha se Dragonballt, se Sailor Moont. Viszont pár héttel azután, hogy tavaly márciusban elkezdtem japánul tanulni (amihez semmi köze nem volt az animének) összefutottam egy Digimon tamers-résszel, és az döbbentett le teljesen, hogy ilyen hihetetlen nagy szemmel megrajzolt karaktereket úgy neveznek, hogy "Takato" meg "Yamaki" - már önmagában ez megragadta a képzeletemet, de a 12-es karika a képernyő sarkában különösen ("miféle mese lehet az, amihez szülői felügyeletet ajánlanak?" :shock: ). Végignéztem a sorozatot, aztán belefogtam a Slayersbe, majd elkezdtem neten keresgélni hasonló rajzfilmek után. A következő lépés az volt, hogy -amikor még nem tudtam, hogy egyáltalán le lehet tölteni bármit- összeszedegettem dvd-rendeléseken keresztül, illetve külföldi utak során az Evangelion összes részét (az első anime amit eredeti nyelven néztem) és ez óriási (sokak szerint pozitív :D ) hatást gyakorolt rám.
Azóta az animenézés az egyik hobbim a sok közül, nem több, és nem is kevesebb (annyiban talán picit több, hogy a nyelvtanulással kölcsönösen erősítik egymást ::^_^:: ).
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Rossi írta:Chihiro szerintem egészen kiváló kezdet lehetett az animenézéshez.
Kamikakushi... Tudtam hogy valami para van vele... Persze, mert s-nek ejtik.
Amúgy most, hogy láttam már sokféle animét (különböző szinvonalúakat) látom, hogy a Chihiro Szellemországban tényleg egy kiemelkedő alkotás. Szal igen :D Azt kell hinnem, hogy jó kezdet volt.
(Olyan festett hátterei vannak hogy nem hiszem el!)
Rossi írta:(egyébként SoonDead, nem semmi az avatárod! az eredetije is jó fej volt... :wink: )
Nem létezik hogy tudod ki ez! Tényleg fölismerted az avatáromat? :D Eddig egy valaki tudta, de ő történelem OKTV második volt már 11edikben...

Digimon-t még nem láttam. Lehet, hogy a -mon végződés miatt nem mertem hozzákezdeni. Hiába.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én is tudtam, tökfej, az avatarok topikba írtam :wink: ...
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

SoonDead írta:

Digimon-t még nem láttam. Lehet, hogy a -mon végződés miatt nem mertem hozzákezdeni. Hiába.
Pedig nézhtő. Szóval nem éppen a legjobb... Nekem a Pokemon volt az első anime élményem. Szóval birom a "mon"okat
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

A Digimon tamers (a digimon harmadik sorozata, a többit nem láttam) szerintem egészen kiválóan ábrázolja a karakterek jellemét (persze, a célközönsége a 10-12 éves korosztály- de ahhoz képest elég árnyalt). Valószínűleg mindent kihoz a témából, amit egy merchandising animéből ki lehet hozni, sőt, talán még egy picit többet is (a látványos "vedd meg az összes kártyát, gotta catch'em all"- jelleg ellenére). Szóval ez se volt olyan rossz kezdés az animenézéshez ::^_^:: , vagy legalábbis semmivel nem rosszabb, mint a Dragon ball és a Sailor Moon.
Avatar
Dínchamion
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2006.05.28. 11:41
Tartózkodási hely: The Boulevard of Broken Dreams
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dínchamion »

Első anime élmény? Hmmm... Néhány éve kaptam egy CD-t egy barátomtól, AMV-kkel, az volt az első igazi élmény. (Ha valaki ismeri ÉSzAH-ot vagy itt van ő maga: ez az ő hibája! :P)

Konkrét animével az első a GITS movie volt, illetve az Ah! My Goddess

Azóta is az utóbbi a legnagyobb kedvenc. :)
Dín

Kép
Avatar
jaysee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.05.31. 00:30

Hozzászólás Szerző: jaysee »

Dragon Ball

Amikor az RTLKlubbon elindult rövid idő alatt hatalmába kerített.
Az akkori osztálytársaimközül sokan hülyének néztek mert gimi 3.-ban azért már kicsit gázosnak gondolták:) Korábban is voltak apróbb élmények német csatornákról (pl.: Tsubasa kapitány) de a meghatározó mindenléppen a DB volt. Ezután szünet és az új lökést a RahXephon adta meg.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

jaysee írta: Ezután szünet és az új lökést a RahXephon adta meg.
RahXephon!! :thumb: Akkor az avatárod sem véletlenül Itsuki-san... :cool:
Én momentán teljesen a hatása alatt vagyok e remek animének, mostanában értem a végére és a befejezése nem volt semmi... kíváncsi vagyok, milyen lett volna, ha ez az első anime élményem, mondjuk akkor, amikor még (a mostaninál is) intenzívebben zenéltem... lehet, hogy akkor nem egy éve, hanem 3-4 éve animekedvelő lennék... btw, már alig várom, hogy vizsgák után alaposan kielemezhessem a RX-t itt a fórumon. (Egyelőre csak ilyen pársoros hozzászólásokat van energiám postolni. :wink: )
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Kurz Weber
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2006.05.26. 15:40

Hozzászólás Szerző: Kurz Weber »

SailorMoon. Még osztrákische nyelven. Bár akkor lövésem sem volt még ilyenekről, hogy anime vagy manga...
Bahfec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.06.12. 16:36

Hozzászólás Szerző: Bahfec »

:oops: Talán tud nekem valaki segíteni. Az emlékezetem homályából csak néhány foszlányom tör elő egy filmről, amit sok-sok évvel ezelőtt, egy messzi-messzi magyarországi moziban még gyerekként láttam. A címe azt hiszem hogy a Felkelő Nap Harcosai volt. A története pedig egy kislányról szól, aki belecsöppen valami robotos-nagybeszélőbogaras háborúba. lehet hogy rosszul emlékszem, de még néhány évvel ezelőtt is adták hetente egy alkalommal egy budapesti moziban.
Avatar
usako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.04.24. 08:53
Tartózkodási hely: Álomvilág
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: usako »

Az én első élményem is a Sailor Moon volt! Talán a gyönyörű szerelmi történet volt az, ami igazán megfogott benne és persze a humor! Azóta, amióta először láttam már rengetegszer megnéztem különböző nyelveken, de még mindig megremeg a szívem egy-egy szép jelenetnél! :oops:
Usako
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Nálam is a Sailormoon volt az 1. ..elég kevés részt láttam de az nagyon teccet :D
Sajnos összesen láttam belőle kb.10 részt abból 3 német(franciát tanulok ugyh nemigazán értek a némethez :-P ,esetleg az angolhoz 1 kicsit,de ez akkor is német volt :cry: ),utána jött az inuyasha+ a többi.
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Első élmény megrázóan jóóóó.
De csatlakoznom kell az előttem szólókhoz:Sailormoon és Dragon Ball. :lol:
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Én a Dragonball-t sajnos nem ismerem de majd talán bepótolom :wink:
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Mákod van épp most töltöm. :lol: :lol:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A 20 év körüli generációban (majdnem)mindenki a Sailor Moonnal, és a Dragon Ball-al kezdte :D .
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Hozzátenném a Candy Candy-t. :wink: Bár én is alig emlékeztem rá! Manóvári Manókról nem tud valaki valamit? Nem találok róla szinte semmit. :(
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Xelloss írta:(majdnem)mindenki
Szóval szerinted én nullmértékű (nem számlálómértek) vagyok? Hát kb.
Emléxem még általános vége felé volt a DB őrület, de én nem szerettem, viszont a Pálya ördögeit imádtam, csak az még nem volt tudatos, mert lövésem se volt, hogy az is anime. Tsubasaról is tudtam, de az meg nem tetszett. Ezek után végtelen szünet, oszt januárban A+ra kapcsoltam egyszer, innen történelem. Hát igen, tudjátok, a YuYu Hakusho-faktor....
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem egészen értem, mire gondolsz, mindenesetre nem sértésnek szántam.
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Biztos félreértett! Szerintem nincs 20 körül és sajnos magára vette.
Naaa,Manóvári Manók? Valaki írjon róla valamiitt!!!! Google bácsi csak Infókat ad nekem. :?
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

viewtopic.php?t=198&start=550

Ha lehet ne ide kezdjünk el OFFolni :-P
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nyilván nem sértődtem meg. :cool:
Csak mert én nem SMmel és DBvel kezdtem, ezért nem vagyok benne a majdnem mindenkibe, de akkor mibe vagyok? :roll: :lol:
Sailort vmi előítéletek miatt nem szerettem, Dragon meg, n részen át nézik egymást harc közben? :roll: Akkor inkább YYH! :oops:
De a Pálya ördögei ha menne, tutira megnézném megint, nosztalgia, meg ilyen scifi-fantasy (Varázs-, Aquilla lövés)...
Kép
Válasz küldése