Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Zodd írta:Nekem a legelső anime élményem a RTL II vel kapcsoltaos ott láttam elősször olyat a Mila a Superstárt :D 8)

Egyébként ez a Lady Oscar nekem is ismerősnek tűnik régebbről :?
Láttad, hogy a TV2-n, a TV2-matinéban van Mila a szupersztár is? Én még nem néztem, mert nekem kicsit korán van (szombat 6.15-8.30, vasárnap 6.50-8.30). Erre is emlékszem az RTL2-s időkből (nálunk már rég nincs ez a csatorna).
Avatar
xaimeila
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.08.25. 09:18
Tartózkodási hely: budapest

Hozzászólás Szerző: xaimeila »

Sziasztok!
az első animét német adón láttam ,és a nagy szerelem a Lady Georgie-val kezdődött!!
A filmhez azóta se tudtam hozzájutni! ::jvic::
Avatar
xaimeila
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.08.25. 09:18
Tartózkodási hely: budapest

Hozzászólás Szerző: xaimeila »

Úristen és én erről nem tudtam hogy megy a tv2-őn?
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Mila? Azt én valamelyik magyat csatornán láttam régebben, hogy megy. Csak nem érdekelt... most majd belelesek, hogy milyen. :wink:
Kép
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

emperor írta:Mila? Azt én valamelyik magyat csatornán láttam régebben, hogy megy. Csak nem érdekelt... most majd belelesek, hogy milyen. :wink:
Sztem nem túl jó, nem éri meg felkelni ^^
És a vége....bele tudtam volna rúgni a TV-be ::box:: (majdnem olyan rossz lett, mint a Candy vége)
Kép
Avatar
xaimeila
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.08.25. 09:18
Tartózkodási hely: budapest

Hozzászólás Szerző: xaimeila »

Én nagyon szerettem és kivoltam teljesen készülve mikor vége lehet!Enyhe fanatizmus!
De a Georgie az abszolút kedvenc!!
És 95-ben adták le azóta nem!Beleőrülök hogy nem tudom megszerezni! ::jcrazy::
xaimeila
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Meroko írta:És a vége....bele tudtam volna rúgni a TV-be ::box:: (majdnem olyan rossz lett, mint a Candy vége)
Hee~ Mi a baj a Candy végével? O_O Én örültem, hogy nem Terryvel jött össze végül, meg minden. ^^
xaimeila írta: De a Georgie az abszolút kedvenc!!
És 95-ben adták le azóta nem!Beleőrülök hogy nem tudom megszerezni! ::jcrazy::
Ha tudsz franciául (akár egész keveset is, mint én, nem túl bonyolult a szöveg), itt letölthető a manga, a Candy Candyvel és más mangákkal együtt (értelemszerűen a shoujo szekcióban kell keresni :) ). (De persze meg is lehet venni franciául, és asszem németül is.)
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

mufurc írta:
Hee~ Mi a baj a Candy végével? O_O Én örültem, hogy nem Terryvel jött össze végül, meg minden. ^^
De Terry olyan cuki volt de nemis az a baj. Amikor a végén kidrerült, hogy Albert volt az a fiú a domb tetején, még az elején, hát én.......huhhh
Kép
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

A Mila hogyan végződött mert én alról lemaradtam, pedig jó sok részt végignéztem :cry:
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Zodd írta:A Mila hogyan végződött mert én alról lemaradtam, pedig jó sok részt végignéztem :cry:
Az volt, hogy megnyerték a világbalynokságot(vagy valami versenyt) és Mila megkapta a legjobb játékos címet, aztán visszaemlékezett, hogy milyen volt röpizni, amior még kicsi volt, és közben vigyorgott, mint a tejbetök, és ezzel....vége ^^
Kép
Avatar
xaimeila
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.08.25. 09:18
Tartózkodási hely: budapest

Hozzászólás Szerző: xaimeila »

mufurc nagyon hálás vagyok neked a cimért!!
Az lett a vége a Milának hogy ő lett a világ legjobb röpplabda játékosa,de olyan régen volt már hogy alig emlékszek,pedig imádtam,csak hát...... ::jblush2::
xaimeila
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Az rendben azt gondoltam, de már a felnőttek között, vagy még juniorként?? :?
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Zodd írta:Az rendben azt gondoltam, de már a felnőttek között, vagy még juniorként?? :?

Sztem Junior, de azért az se semmi, ne?
Kép
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Az is nagyon jó, csak azért érdekelt, hogy mennyivel ment tovább a sorozat mint ahogy én láttam. De akkor nem túl sokkal....
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Meroko írta:Sztem Junior, de azért az se semmi, ne?
Tévedés! A felnőtt vb-n nyert, az ifi bajnokságból egyedül őt választották ki a felnőtt csapatba, és gyakorlatilag tizenvalahány évesen lett a világ legjobbja.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

enpet írta:
Tévedés! A felnőtt vb-n nyert, az ifi bajnokságból egyedül őt választották ki a felnőtt csapatba, és gyakorlatilag tizenvalahány évesen lett a világ legjobbja.
De abban a csapatban, ahol nyert benne volt az a gonosz csaj még az elejéről, meg nem tűntek, túl felnőtnek, de te tudod....^^
Kép
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Meroko írta:De abban a csapatban, ahol nyert benne volt az a gonosz csaj még az elejéről, meg nem tűntek, túl felnőtnek, de te tudod....^^
Tudod, hogy szokott ez lenni, természetesen mindenki barát lett, az egész csapat egységes etc. Szóval ők a legjobbak :lol:
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Meroko írta:
enpet írta:
Tévedés! A felnőtt vb-n nyert, az ifi bajnokságból egyedül őt választották ki a felnőtt csapatba, és gyakorlatilag tizenvalahány évesen lett a világ legjobbja.
De abban a csapatban, ahol nyert benne volt az a gonosz csaj még az elejéről, meg nem tűntek, túl felnőtnek, de te tudod....^^
Igen, igen. Amúgy én is szeretem. Mostanában mindig nézem. Amúgy Meroko! Jó az új képed! Nagyon tetszik!!! :)
Kép
Avatar
Kyo-Sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2003.09.03. 12:56
Tartózkodási hely: EDO

Az elso Anime

Hozzászólás Szerző: Kyo-Sama »

Az elso anime amit lattam az a Neon Genesis Evangelion volt...

Gondolhatjatok, hogy mely nyomokat hagyott bennem...:)
Sad but true...
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Az elsö anime amit láttam a 2 évi vakáció (lehet nem ez a pontos cime) arról szólt hogy egy egy cspat gyerek hajótörést szenved és egy lakatlan szigetre kerülnek (több mint 10 éve hogy ezt láttam 8) ), ha jól emlékszem a Csizmás Kandúr is anime több része is volt akoriban nagy kedvencem volt.
Volt 1-2 óriásrobotos is azokból az idökböl, aztán jött a Dragonball ami elöször egyáltalán nem tetszett aztán örök kedvencem lett :).
Ezután jött a Ninja Scroll & a Gits és azóta imádom az animékat.
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

En a Szel harcosait lattam eloszor meg altalanos iskola 1-ben (vagy 2.-ban). Eleg mely nyomot hagyott bennem :hammer: Illetve a Voltron (azt hiszem, ez volt a cime) cimu sci-fit... ami mar nem tudom mirol szol, csak hogy ket szalon futott a sztori egyik valami mechas lovoldozes, masik szalon meg valami csaj testeben miniaturizalt fohosok szaladgaltak... nem... nem hentai :roll: . De az is lehet hogy tokeletesen osszemostam az egeszet. *shrug*
Kép Kép
Saori
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.06.19. 16:03
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Első anime élmény...

Hozzászólás Szerző: Saori »

Nekem az esca volt az első :D
"Mosolyogj, s az egész világ hülyének fog nézni" (Anonym)
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Pala:
Az elsö anime amit láttam a 2 évi vakáció (lehet nem ez a pontos cime) a
Ezt a Verne regényt animeben is megcsinálták? Ez így egyáltalán annak számít??
Mert pont ilyen regényt írt Jules Verne is.
:?
Avatar
Martinuzzi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.09.04. 22:31
Tartózkodási hely: A Pálos Rend Sziklakolostora

Hozzászólás Szerző: Martinuzzi »

Laudamini!

Talán furcsának tűnhet egyeseknek, de az első anime-élményem a Sailor Moon volt, még az ORF1-en néztem (de rég volt...). Talán a karakterek kidolgozása volt az a tényező, ami leginkább megfogott. Egyre bővülő némettudásom eredményeképp merültem el végleg az anime világában, a manga csak jóval később került a látóterembe. Végül a KRGE-BTK berkeiben megismerkedtem Őrnaggyal, akinek a kezdet kezdetén még én vittem a filmeket, később viszont már fényévekkel lekörözött a sorozatok és filmek nézése terén... :drop: Végül közösen megalakítottuk a Manga Corps-ot ::beer:: , ezt a lépést a GUNNM (Battle Angel Alita) anime-, majd a manga-változata inspirálta. Néhány évek inkább a cyberpunk, felé fordultam. (Áldassék Philip Kendred Dick és William Gibson neve!) Olvassátok ám szorgalmasan a MANGAzinon az általunk fordított műveket...! :sniper:

In nomine Patre, Filii et Spiritus Sancti. Amen
Áldás, Békesség, Töltött Fegyver!
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Sziasztok... Első hozzászólás :D
Első animem az AKIRA volt, méghozzá egy hatalams kivetítőn, 5haverral... Ismertük az egyik közeli szórakozó hely kivetítős embereit, és egy ik este (ha jól emlékszem csütörtöki nap volt) megnéztük az AKIRAT....
Hát izéééj nekem nagyon beütött. Már addig is vonzottak az animek, de nem nagyon tudtam beszerezni... Azóta már elláttam magamat... És persze folyamatosan bővítem is az ismeretségemet :) De az AKIRA örökre a kedvencek egyike lesz... Ehhez kapcsolódott most már az End of Evangelion, és a Jin-Roh is. Plusz Kenshin OVA-k, és persze a kihagyhatatlan Gits....
The last Angel...
Válasz küldése