Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Meglivorn írta: Choushin az égben! Már mér' ne tegezhetnél???
(NEM! Engem (orre-sama) csak magázni lehet és Fényességes Nagyúrnak szólítani!!! :twisted: )

3 részt adtak ki szinkornnal, és csak azokat láttam sajnos. Meg a Super Deformed Double Featurest, ami zseniális darab ^_^
Rendben van, ezt megbeszéltük fényességes Nagyúram, császárom! :LOL:
Csak 3 részt adtak ki? 4-re emlékeztem... Na mind1, ez is jelzi, hogy öregszem. ::jhihi:: Kár hogy ma már nem lehet hozzájutni, manapság az SW-ben sem látni olyan jó űrcsatákat, mint ami a Gall Force-ban volt.. :wink:
A Super Deformed Double Features az mi? ::jhuh::
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Lulu írta:Hm, én úgy tudom, hogy a Nils Holgerson japán volt. Valahol olvastam már a japán címét is... Az biztos, hogy a készítők japánok, mert ez rajta van a videó borítóján is... 8)
Mikor kicsi voltam mennyire imádtam! :P
Jah a Studio Pierrot készítette (a legelső munkájuk volt ez) benne is van a
listájukban legalul ami megtekinthető itt:
http://pierrot.jp/title/alllist.html

A japán címe pedig ニルスのふしぎな旅 . ::^_^::
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

emperor írta:A Super Deformed Double Features az mi? ::jhuh::
A SDDF egy nagyjából egy órás special volt, amit a Gall Force 2, Stardust War után adtak ki (ha már itt tartunk, magyarul az Eternal Story, a Stardust War és a Destruction jött ki). Több dolog van benne, ami a leginkább számít, az két, 20 perces kis anime, a 10 Little Gall Forces és a Scramble Wars. Az első egy "hogyan forgattuk a Gall Force 1-2-t", a második egy Flúgos Futam a [megnemmondom melyik] stúdió éppeni animéinek szereplőivel. A versenyt a Genom multinacionális vállalat szponzorálta, és olyan neves tagok vesznek részt rajta, mint a Saber Knigts tagjai, kivételesen egymás ellen, vagy a kerekekre szerelt Starleaf és legénysége.
Mindez SD grafikával és félelmetes poénokkal, persze az eredeti seiyuuk hangjaival ^_^
Ezek emllett a szokásos verkfilmek és bemutatók, a Scramble Wars végefőcím-dalának felvétele (ahhelyett hogy a szinkronizálást mutatták volna, arra sokkal kiváncsibb lennék), illetve egy pár másodperces Sonoda-special, a "Miért késett a Gall Force 2. Egy anime amit egyesegyedül Sonoda rajzolt! ^_^

ne kérdezd honnan lehet beszerezni, nekem is egy agyonyúzott kazettán van csak. A 10 Little Gall Forces-t láttam divxben, de a többit sajna nem.

És még valami: ha valaki hozzájut, de még nem látta a Gall Forces-t, ne nézze meg! Utána lehetetlen az eredetit igazán élvezni, az ember mindenen röhögni kezd ^_^°
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Panuru írta:Hát nemtudom, melyik volt az első amit láttam, de amit már értelmezni is tudtam az a Niels Holgereson volt.
Ha az japán volt akkor nekem is. 8)
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Bizony a Niels Holgersson is anime volt, és én is nagyon sokat néztem annakidején. Egy csomó ilyen anime van, amiről az ember azt hiszi hogy nem is az. Vagy pl. a Kalán Néni, ami ment a magyar TV-ben is ^__^. Erre emlékeztek? Mamoru Oshii működött közre benne, mint író. (Spoon Obaasan ^__^)
Ja, és mellesleg a Niels-ből is ő írt sok részt. (Panuru, lehet hogy már akkor felfigyeltél rá... ::jsmile:: )
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Meglivorn írta: A SDDF egy nagyjából egy órás special volt, amit a Gall Force 2, Stardust War után adtak ki (ha már itt tartunk, magyarul az Eternal Story, a Stardust War és a Destruction jött ki). Több dolog van benne, ami a leginkább számít, az két, 20 perces kis anime, a 10 Little Gall Forces és a Scramble Wars. Az első egy "hogyan forgattuk a Gall Force 1-2-t", a második egy Flúgos Futam a [megnemmondom melyik] stúdió éppeni animéinek szereplőivel. A versenyt a Genom multinacionális vállalat szponzorálta, és olyan neves tagok vesznek részt rajta, mint a Saber Knigts tagjai, kivételesen egymás ellen, vagy a kerekekre szerelt Starleaf és legénysége.
Mindez SD grafikával és félelmetes poénokkal, persze az eredeti seiyuuk hangjaival ^_^
Ezek emllett a szokásos verkfilmek és bemutatók, a Scramble Wars végefőcím-dalának felvétele (ahhelyett hogy a szinkronizálást mutatták volna, arra sokkal kiváncsibb lennék), illetve egy pár másodperces Sonoda-special, a "Miért késett a Gall Force 2. Egy anime amit egyesegyedül Sonoda rajzolt! ^_^

ne kérdezd honnan lehet beszerezni, nekem is egy agyonyúzott kazettán van csak. A 10 Little Gall Forces-t láttam divxben, de a többit sajna nem.

És még valami: ha valaki hozzájut, de még nem látta a Gall Forces-t, ne nézze meg! Utána lehetetlen az eredetit igazán élvezni, az ember mindenen röhögni kezd ^_^°
Aha, tartok tőle ez is olyasmi, amit már lehetetlen beszerezni... :cry:
Régi animét, (pl Dancougar, Gall Force) szinte lehetetlen találni... vagy csak én vagyok béna, de 2 havi keresés után sem találtam meg... :cry:
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

emperor..azért én ilyet találtam, bár igaz ez csak megvásárolható, e hogy lásd van remény :wink: kukkantsd oda.

http://www.animeandcomputers.com/anime/ ... cat128.htm
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Ynah írta:emperor..azért én ilyet találtam, bár igaz ez csak megvásárolható, e hogy lásd van remény :wink: kukkantsd oda.

http://www.animeandcomputers.com/anime/ ... cat128.htm
Köszi szépen! Kedves volt tőled, hogy utánna néztél, de ilyeneket én is találtam már, csak per pillanat nincs kedvem(=pénzem) hogy megvegyem... Meg ha DVD-re költenék, az most csakis NGE lenne, de tényleg köszi, hogy vetted a fáradtságot és utánna néztél! ::jeye:: ::jwin::
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

ha angolul kell, a Gall Force (Rhea + a Trilogia) most jott ki dobozban. ^_^
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Meglivorn írta:ha angolul kell, a Gall Force (Rhea + a Trilogia) most jott ki dobozban. ^_^
Hol? Mikor? Mennyiért? :D
Kép
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: enpet »

Chronos írta:
Hikari írta: amióta az eszedet tudod, mindig is anime rajongó voltál
Ez... 8)

CHRONOS
Csak csatlakozni tudok Chronoshoz, talán a Nils, esetleg a 80 nap alatt a Föl körül.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Grrrrrrrrrr...... Föl=Föld
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

emperor írta:
Meglivorn írta:ha angolul kell, a Gall Force (Rhea + a Trilogia) most jott ki dobozban. ^_^
Hol? Mikor? Mennyiért? :D
Hááát:
http://www.dvdplanet.com/product_listin ... format=DVD
Amúgy az ára nem is olyan vészes más cuccokhoz viszonyitva :(
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Nekem anyám mesélt egy állítólagos animéről, amit akkor látott, amikor kisebb volt. Azt mondta szerinte japán volt, de nem emlékszik pontosan rá, viszont nagyon szerette. Állítólag valami kilencfarkú rókáról szólt, aki igazából ember volt vagy vmi ilyesmi ^^" Nem tudjátok mi lehetett az? ::jhuh::
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Sora írta:Nekem anyám mesélt egy állítólagos animéről, amit akkor látott, amikor kisebb volt. Azt mondta szerinte japán volt, de nem emlékszik pontosan rá, viszont nagyon szerette. Állítólag valami kilencfarkú rókáról szólt, aki igazából ember volt vagy vmi ilyesmi ^^" Nem tudjátok mi lehetett az? ::jhuh::
Perverz! ^^
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Momoko írta:Perverz! ^^
Momo-chama no ecchi...Kép
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Sora írta:

Momo-chama no ecchi...Kép
Bagoly mondja...... ::jeye::
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Momoko írta:
Sora írta:

Momo-chama no ecchi...Kép
Bagoly mondja...... ::jeye::
Erre nem mondok semmit...anyáddal Sorakozz és különben sem idevaló :p
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
CybStorm
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2003.08.04. 19:20
Tartózkodási hely: Agyilag Greenslum. Fizikailag Savaria.

Hozzászólás Szerző: CybStorm »

:gun: Háttynyekem az első enimém a pokemon vooolt.... É-É-Ésss pikáccsu szemei fogtak meg benne... őőő... :knife:
:gurul:
RULEZ! :thumb:
...kérem kapcsolja ki!

Szóval komolyra fordítva a szót anno még 15 éve, hazatérve az oviból láttam először animét.
Nekünk jó volt itt a Terrormókus haverommal, mert a nyugati végeken tanyázunk és az osztrákoktól átjött az adás.
Frankón lestük a Captain Future-t, bár persze fogalmunk se volt róla hogy mi az.

Lehet, hogy ez tehetett róla, de fokozatosan aztán kezdett érdekelni ez a bizarr rajzstílus, a nagy szemek ellenére mégis harmonikus arc meg minden. Láttam egy-két részt dragonballból, akkor elraktároztam magamban úgy, mint "furcsa japcsi mese".

Modern kori felvilágosodásom 2001 szeptemberére tehető, mikor a Terrormókus a kezembe nyomta az Oni-t.
Konoko azóta is meghatározó jelentőségű szereplője az életemnek, mint állandósított - és enyhén manipulált - windows háttérkép.
Persze azonnal rázizzentem arra, hogy ez jó, nagyon jó, sokkal jobb, mint az amcsi ütömveremleölöm-éljenazelnök-dekeményvagyok szlogen, úgyogy indult a project, hogy rájöjjünk, valójában mi is ez.

Kinéztük magunknak a Ghost in the Shell-t, mert az olyan híres.
Modemmel próbáltam leszedni Kazáról, persze mikor már ötödszörre is elhalt az egész cucc 70, 40, vagy 90 %-nál, 1 hónapi kínlódás után elegem lett - úgy döntöttük, segítségül hívjuk valamelyik Felsőbb Síkokon Létező zászlaját!
Meglivorn papa háta azóta is borsódzik a levéltől, amit neki írtunk, hogy kűggyemáe' két szelyi elvonási tünetekkel kűzdő öngyilkosjelöltnek a Giccset, mert különben karóba húzzuk magunkat!
Megli ezt nem akarta, így a korong postafordultával lassacskán megérkezett.

Még menet közben estünk be itthon egy mangakiállításra, ahol is megnéztük életünk első tudatosan felfogott anime-jét, az Akirát!
Utána jött a GitS, nyomtuk a suliban is, írtam hozzá faszán fordítást, mert kiderült, hogy a mi angol verziónk nem olyan, mint a Tarkus által transzkriptált japán...

2002 tavaszának betetőzése az NGE volt, erről felesleges beszélni, mindenki el tudja képzelni a hatást...
(meg aki kicsit ismer IRCről, az tapasztalja is.. :lol: )


Na szal durván ennyi.

Remélem tetszett az élettörténetem Mónika néninek! :wink:



::jthrill::
-= CybStorm =-
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Na én is leírom, mit láttam legelőször.
... Ha jobban belegondolok elég nehéz ezt megítélni... :)
Eleinte azt hittem, hogy a Robotech volt az első anime, amit láttam (Super channel rulz), de ahogy jóval később elkezdtem kutakodni mindenféle animek után a neten, gyakran találkoztam olyan címekkel, amik beugrottak, hogy ezt én nagyon kis koromban már láttam. Ilyen pl a Myazaki féle Csizmás kandúr. Aztán most meg Meglivorn teljesen összezavart a Barbapapával.. :) az is anime lenne... hát arra még visszaemlékezni is alig tudok, pár éves lehettem amikor ment a tvben.

Az első olyan anime-sorozat, amit értettem is (Superchanneles időkben még nem volt sehol az angoltudásom), és kifejezetten céltudatosan néztem (nem csak beleakadtam kapcsolgatás közben), az a Nadia volt az rtl2-n, hű de jó is volt az; máig is nagy kedvencem. Azt hiszem itt dőlt el végleg, hogy animerajongó leszek.. :)
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Én a 12 hónapot láttam először moziban. Jó rég volt. Utána, a 90-es években az RTL2-n a Lady Oscar vált kedvencemmé. Aztán szünet, majd a Vampire Hunter D: Bloodlust-tól szeretem komolyabban az anime-ket.
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

StabWest írta:Én a 12 hónapot láttam először moziban. Jó rég volt. Utána, a 90-es években az RTL2-n a Lady Oscar vált kedvencemmé. Aztán szünet, majd a Vampire Hunter D: Bloodlust-tól szeretem komolyabban az anime-ket.
Az RTLII-őn ment a Lady Oscar? Mikor?
Kép
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Nekem a legelső anime élményem a RTL II vel kapcsoltaos ott láttam elősször olyat a Mila a Superstárt :D 8)

Egyébként ez a Lady Oscar nekem is ismerősnek tűnik régebbről :?
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Meroko írta:Az RTLII-őn ment a Lady Oscar? Mikor?
Hmmm.... ha jól emlékszem először valamikor 93-ban, vagy 94-ben adták le, de legalább 3-szor vetítették. Nekem is nagyon tetszett, csak kár, hogy "kissé" szomorú a vége.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

enpet írta:
Meroko írta:Az RTLII-őn ment a Lady Oscar? Mikor?
Hmmm.... ha jól emlékszem először valamikor 93-ban, vagy 94-ben adták le, de legalább 3-szor vetítették. Nekem is nagyon tetszett, csak kár, hogy "kissé" szomorú a vége.
Igen, a 90-es évek elején volt. Én vagy 2-szer megnéztem. Nem valami vidám sorozat, az biztos :cry: .
Válasz küldése