Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Misa-Misa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.11.08. 20:19
Tartózkodási hely: an another dimension

Hozzászólás Szerző: Misa-Misa »

Hali!
Első animém a Sailor Moon volt, bár akkor csak éppen egy "mese" volt amit a tvben nyomtak.
Amit tudatosan animeként néztem először az az Elfen Lied volt. Az utolsó 3 részt végigbőgtem. Hetekig a hatása alatt voltam, nagyon meghatott.
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Fura, Japánban elég nagy kultusz a Sailor Moon. Itt meg "valami anime", amire kb. mindenki emlékszik régről. Pedig tényleg alapmű annak, aki a bishoujo-ért rajong (én mondjuk elkerülöm, ha lehet). A Nils Holgerson meg az ellenkezője: itthon überkultusz gyerekfilm, kint nem túlzottan ismert. Mintha direkt exportra készítették volna.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

sergyu írta:Fura, Japánban elég nagy kultusz a Sailor Moon. Itt meg "valami anime", amire kb. mindenki emlékszik régről.
Khm. *Sailor Moon fan* Én 12 éves voltam, amikor csúcspontján volt a Sailor Moon mánia Magyarországon. Most akkor én vagyok vén vagy mi? Ne általánosíts.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Érdekes, én pont fordítva látom. Mintha főleg mostanában nagyobb kultusza lenne a világon mindenhol a Sailor Moon-nak, mint Japánban. Ellenben pl. a Dragonball vagy az EVA máig ismert, előbbi még a 6 éves japán kisgyerekek körében is.
Rengetegen voltak 3-7 évesek, mikor ment nálunk a Sailor Moon, mostanra találtak rá újra és semmivel nem lesznek kevesebbek azoknál, akik pl. az eltelt x év során is fanok maradtak végig (10 évesen láttam először németen, most 21 vagyok és végig fan maradtam).
Vannak persze, akik csak úgy emlékeznek rá, de abból kiindulva, hogy a különböző netes aukciós helyekről pillanatok alatt elkapkodják az SM cuccokat, a több tucat fansite-ról (a minőséget most hagyjuk, az nem csak ennél a fandomnál gáz sokszor) nem is beszélve, azt a következtetést merem levonni, hogy valamilyen szinten azért az SM nálunk is alapmű és rengeteg rajongója van mind a mai napig. Nincs már azon a ponton, mint 1998 környékén, de Japánban se annyira, mint mikor először vetítették.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Egyetértek Sister Tenshivel. Én a mai napig imádom és szerintem a legszebb átváltozások a mai napig a Sailor Moonban vannak bármilyen régi is. Plusz nagyon jók benne a karakterfejlődések is és valahogy soha nem unom meg nézni Usagi "modorát". :)

Nagyon is alapmű itthon, meg úgy szerintem általában Európában és Amerikában is nagyon népszerű a mai napig... mert ha csak az újrakiadások fogyási mutatóit nézed, hajjaj. :D És a fancuccok, figurák, szóval van piaca na. Én is szeretnék egy figurát, de csak egy szépet, kidolgozottat aminek igencsak borsos ára van.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem azért a japánok sem felejtették el teljesen a Sailor Moon-t. Végül is csak két éve volt, hogy ment a live action (mondjuk a minőségéről lehet vitatkozni, de akkor is) és újra kiadták a mangát meg hozzá egy csomó merchandise cuccot.
Kép
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Régen én elöszőr az Ezüst Nyílt láttam, és persze mindig néztem a
RTL-klub délutáni gyerek műsorát, Dragonball, Sailor Moon, Candy..........stb, bár ekkor még nem tudtam ,hogy animék.
Mikor középiskolás voltam, mondta a haverom, hogy tud egy oldalt ahol fenn van a Dragon Ball összes része, megatta a címet és amikor csak úgy megnéztem a LINK részt, ott volt az AnimeStars oldal linkje, rámentem letölttötem az eggyik munkájukat és utánna nem volt többé megállás. (Nem is lesz!!)
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Kentaro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2007.11.06. 09:37

Hozzászólás Szerző: Kentaro »

Konnichi wa!

Cat's Eye.

Mindig röhögtem azon, hogy az a gyökér Zsaru Toshi azért nem képes elkapni a bandát, mert a műkincseket őrző biztonsági berendezéseket mindig megmutatta a barátnőjének, aki a banda tagja!!!

Kentaro
Avatar
Kiya
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.10.01. 14:43
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Kiya »

Hello!
Nekem első a Tokyo Mew Mew volt. Képes voltam fél hatkor felkelni szombat reggel hogy megnézem ::jthrill::
Brigicz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.11.28. 13:31
Tartózkodási hely: Körösladány

Hozzászólás Szerző: Brigicz »

Nekem is az első a Dragon ball és a Sailor moon volt,és mind a mai napig szeretem őket!!! Szerintem minden magára valamit is adó animefan ismeri ezeket az animé-ket! ::neko::
Nem minden az, aminek látszik.
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hmm... a DBZ lenne az első amiröl tudtam eredetét meg hogy mi is az anime! Elét szépen lekötött, emlékszek mintha tegnap lett volna, tavaszi szünet alatt néztem, naponta "ettem" a dvd-ket, szóval olyan 20~30 rész neztem egy nap alatt ...
Útána kezdtem keresgélni hasnlókat és igy ....

De meg kisebb voltam ilyen animes fejjel ha visszagondolok akkor néztem a:
Hyakujuu Ou Golion (Voltron)
Sei Juushi Bismarck (Saber Rider and the Star Sheriffs)
Dragon Ball

Néztem még valami Robotech-ket is de nem tudom pontosan melyiket.
Lehet azért nem kedvelem annyira a mecha-t mert amikor kicsi voltam csak azt néztem :drop:
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: zebra »

Van ilyen topic? :weh:

Az első animéim azok voltak, amik mentek a TV-ben gyerekkoromban: Manóvári Manók (ezt de megnézném újra!), Dragon Ball, Pokémon (tudtam sorban az első 150 nevét :vigyor: ), Sailor Moon, Ghiblies... De hát ki tudta akkor még, h mi fán terem az anime. :roll: 3 éve kezdtem el tudatosan nézni animéket - a sort az Elfen Lied-del nyitottam.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hú ilyen topic is van? De jó!

Nekem az első az Ezüst nyíl volt, amit azóta is többször újranéztem, majd jött a szokásos, vagyis a Dragon Ball. Akkoriban még fogalmam sem volt róla, hogy ez anime, csak annyit tudtam, hogy jó mese, de ennyi elég volt, hogy megszeressem.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Kashim »

dani576 írta:Nekem az első az Ezüst nyíl volt
Akkor már ketten vagyunk igaz nekem csak a 4.-ik kazetta volt meg a többi rész kb egy éve néztem végig egy videómegosztón!
Még ma is benne van a top 10-ben nálam!!! :D
Hozzátenném a zenéi is ott vannak!!!Főleg a sorrow című betétzenéje erről mindig a hóvihar jut eszembe ahogy meghallom!!!
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

huh egyszerre elég sok/k volt azokból az animékből amiket néztem. régen még azt sem tudtam hogy van ilyen, pontossan 3 éve láttam az elsőket: DBZ, Naruto, Yu Yu Hakusho, meg belenéztem a Sailorba is, de az már tényleg túúúl sokk volt!
azóta foglalkozom már az animéken belül is alkotói munkával: rajzolás(még nem profi, de majdnem szinten), írás (ezt nem tudom bírálni, majd az olvasóim), manga (ezt még rengeteget kell gyakorolnom)
és akkor jöttek a japán kult cuccok is: itt tényleg nindenre kell gondolni ami japánrl hirtelenjében eszébe jut egy átlag nem animés embernek.
próbáltatok már sósmogyorót (azt ami mindég kettéesik) pálcikával egyenként megenni? nagyon jó kézügyességfejlesztő! de nehéz is volt először,( pláne hogy olyan olajos és csúszik.)
most sem vagyok valami tapasztalt animekutató (nem sokat ismerek), de már ki tudok elemezni bármilyen animét a részletekig.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

jobban visszagondoltam... nem ezek voltak az első animéim, hanem ezek voltak azok amikről már tudtam hogy anime.
igazság szerint vmi röplabdás sportanime volt a legeslegelső aztán meg a tsubasa és utána ezek!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Péter »

A rajzfilmklúbos generáció képviselője vagyok, Dragon Ball & Sailor Moon duóval kezdtem (persze akadt több is, Kimba, Candy, Sandybell, de ezek akkor eltörpültek a két nagy név mellett). Aztán a Rajzfilm Klúb-nak vége szakadt, jött az RTL II, rajta olyanokkal, mint KKJ, Ranma 1/2, Digimon, Do-Re-Mi (bár ez utóbbit nem szerettem).

Később aztán megint jöttek magyarul animék, úgy mint Pokemon, Inu Yasha, Yu Yu Hakusho, Slayers, aztán 2005-ben jött a nagy változás, egyik barátomnak hála, akihez bekötötték a netet, megismerkedtem olyanokkal, mint a Battle Angle Alita, Neon Genesis Evangelion, Berserk, Samurai 7, Samurai Champloo, Samurai Deeper Kyo, Kenshin, Fushigi Yuugi, Tenchi Muyo, FMA, FMP, Excel Saga, FLCL, Vampire Hunter D, Hellsing, Blood, Elfen Lied (bár ez utóbbi kettő már akkor se tetszett). Később meglett az első hentai "élményem" is, Bible Black, amitől majd elhánytam magam az első oltáros résznél. :vigyor: Egy idő után aztán untam a dolgot, egyre több lett a gagyi mindenfelé, így inkább olyan klasszikusok felé fordult a figyelmem, mint a Fist of the Northstar, Cutei Honey, Lady Oscar, stb.

Végül a sors valahogy úgy hozta, hogy egy ideje már nem animézek azon egyszerű oknál fogva, mert alig adnak már ki nézhetőt. ::^_^::
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Grimm Meisaku Gekijou [Grimm legszebb meséi], Sekai Meisaku Douwa [ Hüvelyk Panna, Vadhattyúk ] Little Twins [Icurkapicurka ikrecskék], Muumin, Tongari Boushi no Memoru[ Manóvári Manók ], Oyako Gekijou[ A könyvek könyve ] Maeterlinck no Aoi no Tori - Tyltyl Mytyl no Bouken Ryokou [ A kék madár ]. Ezek voltak az elsők, amire akkor még csak egyszerű meseként tekintettem.
Ezt követően vagy utána anyuék megvettek pár kazettán is kaphatót : The Princess and the Goblin angol-japán-magyar koprodukció, Princess Mononoket és a Last Unicornt. Akkor adhatták az m1-en különféle sorozatjellegű történeteket Hófehérke, Robin Hood kiadásokba.
Ezután jöttek nekem is a Magyarország által már emlékezetesebb Hello! Sandybell, Dragon Ball, Sailor Moon, Candy Candy, és a többi mesecsatornán vagy rtl-n leadott hozzátartozóik.
Az InuYashától kezdődően nyílt ki a csipám és néztem utána részletesebben a japán animék/ kultúra, és minden hozzá tartozó dolognak. Olyan 13 éves koromtól számítom a tényleges érdeklődésem irántuk.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

NGE
::jeye::
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Elég későn csöppentem bele ebbe a világba, úgyhogy
Fate/Stay Night-ot, Higurashi-t és Ergo Proxy-t néztem először, kb párhuzamosan :roll:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

-OJ- írta:Elég későn csöppentem bele ebbe a világba, úgyhogy
Fate/Stay Night-ot, Higurashi-t és Ergo Proxy-t néztem először, kb párhuzamosan :roll:
Hát Neils Holgersont, Mumint, DragonBallt, Sailor Moont vagy ne adj isten Pokémont nem néztél kiskorodban? XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Ayla »

vagy Kimbát és Mila a szupersztárt? (most hirtelen nemtudom OJ melyik korosztály) Esküszöm azóta sem néztem másik sport animét, ami megfogott volna egyáltalán, meg úgy amúgy is.

Tehát nem lett belőlem Prince of Tennis fan.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Nem ::^_^::
Cruel Angel írta: Hát Neils Holgersont, Mumint nem néztél kiskorodban? XD
De, azonban azt még nem tudatosan, úh az nem számít :wink:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Andro »

Első anime élményem, amiről még nem is tudtam, hogy anime, az a Panda no Daibouken (Pandamaci kalandjai) volt.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Első anime élmény

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Cruel Angel írta:
-OJ- írta:Elég későn csöppentem bele ebbe a világba, úgyhogy
Fate/Stay Night-ot, Higurashi-t és Ergo Proxy-t néztem először, kb párhuzamosan :roll:
Hát Neils Holgersont, Mumint, DragonBallt, Sailor Moont vagy ne adj isten Pokémont nem néztél kiskorodban? XD

hát a nils holgelson nemhinném h japán eredetű vagyis nem anime,. elleben pl. barbapapa anime XD
Válasz küldése