Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hát igen, és amit az európai jobban befogad az mégis csak az amerikai termék... Még így vagyunk ezzel, az embernek kicsit változtatnia kellene önmagán, hogy elfogadja gyermekének nézetét is :)

Hirtelen annyi mindent írtatok. Nem tudom, hogy mi a baj Cartoon Network műsoraival, igaz a legtöbbet már a zombik sem vennék be :) Nem tudom, vannak nagyon bugyuta rajzfilmek, ezeket hadd ne említsem XD. Tom és Jerry? Nos Hanna és Barbera ha jól t'om, javítsatok ki :) Mindent imádok tőlük, a Jetsont a Frédi és Bénit akkor a Tomy és Jerry Scooby Doo (akinek rajzolója egy japán grafikus volt, nem olyan rég halt meg)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En azt mondtam h az ujakat nem szeretem..de most nezegettem h mi megy: szoval az ilyeneket h Tini Titanok, Robotboy, Jelszo: kolok nem dedos..szal en az ilyen szintuekrol beszeltem..a regebbiek jobbak voltak nalam, mint pl Captain Caveman XD
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én a Scooby Doo-t nem bírom, annyira sablonos az egész... (Sose szerettem.)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Régebben olyan izgalommal néztema Scooby-t, de most, láttam, hogy készült belőle egy új sorozat, amiben a grafika pocsék, a karakterek menőzése meg... kimondhatatlanul rossz... ezeket már én sem szeretem.

Tini Titánok? Igazságok Ligája? Nos a Tiniket azért nézem, mert olyan animés feelingje van, hiszen az introban elhangzó zenét is egy japán csajbanda Puffy-ék (Ami és Yumi, kikről készült is egy sorozat) éneklik. Igazságok Ligájában pedig nagy klasszikus hősök szerepelnek, akiket szerettem (csak a Pókembert nem nagyon csípem). Tini Titánok is egy képregény alapján készült adaptáció, melyben felnőttként szerepelnek, bár a képregényben nagyon sok "egyéb" karakter is van, de főbb szereplők szintén Robin Starfire Raven Beastboy és Cyborg körül forog. Én is meglepődtem, ebből látszik, hogy ott is megkorra kultúrája van a saját képregény adaptációnak :).

Emékeztek a Bolygó Kapitányára? Imádtam..., de ezt is levették a műsorról, most már nem látom, pedig lehet, hogy most is bele-bele lesnék :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Pal-chan írta:
Renia írta:KELL nyugati rajzfilm ÉS anime is.
Ezt senki sem cáfolja, így igaz. Ez a topik a kettő különbségeiről/hasonlóságairól szól, illetve hogy egyesek melyiket részesítik előnyben.
*bólogat*
Pal-chan írta:
Yuriko-chan írta:(Ez inkább fiúknak való rajzfilm, nem?)
Meglehet, de őszíntén szólva én sosem amiatt néztem (vagy nem néztem) meg egy sorozatot, mert fiúknak való inkább. ::jumph::
Jól van na, csak kellett valami használható kifogás, hogy ez a rajzfilm miért nem vonz egyáltalán (jelen esetben: nem vonz = taszít). ^^'
Pal-chan írta:
Yuriko-chan írta:Nem tetszik. Se a grafika, se az alaptörténet.
Az igaz, hogy grafikailag nem éppen az ember szépérzékét fejleszti a sorozat, de a történetről nem tudhatod hogy milyen ha még egy részt sem néztél végig. :-P
Épp ezért mondtam alaptörténetet. Részleteket már láttam belőle, csak arra nem vagyok képes, hogy egy teljes részt végignézzek. Fél rész a rekordom, annak is a végét láttam. Az volt benne, hogy összegyűjtöttek egy csomó büdös dolgot egy óriási lufiba (?), aztán megpróbálták kituszkolni a "csomagot" a garázsajtón, de kidurrant...

Én nagyon szeretem az eredeti PPG-t, és a PPG Z szerintem is pocsék lett.

A Spongyabobot csak addig szerettem, amíg nem volt divat. Kb. 7 éve már adták a Nickelodeonon.
IloveRenji írta:Jelszo: kolok nem dedos
Na ez a másik, ami kifejezetten irritál.
IloveRenji írta:a regebbiek jobbak voltak nalam, mint pl Captain Caveman XD
Ó, igen, azok nagyon jók voltak. Régi szép idők...
Narumi írta:Én a Scooby Doo-t nem bírom, annyira sablonos az egész... (Sose szerettem.)
Egyetértek. Bár én megnézem, ha nincs jobb. De azért ne felejtsük el, hogy tulajdonképpen kultuszrajzfilmről van szó.
Aiko írta:Régebben olyan izgalommal néztema Scooby-t, de most, láttam, hogy készült belőle egy új sorozat, amiben a grafika pocsék, a karakterek menőzése meg... kimondhatatlanul rossz...
Még mindig jobb, mint a filmek. (Csak az elsőt láttam, de elég is volt.)
Aiko írta:Nos a Tiniket azért nézem, mert olyan animés feelingje van,
Nekem nem tetszik az "animés feeling". Majmolás. Totally Spies, Witch, Megas XLR... Na jó, a Totally Spies nem is olyan rossz, de akkor is animeutánzat.
Aiko írta:(Ami és Yumi, kikről készült is egy sorozat)
Szerintem az egy nagyon béna sorozat...
Aiko írta:Emékeztek a Bolygó Kapitányára?
Persze, hogy emlékszünk. ^^ Tűz, víz, föld, szél, szív...
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Wuahh..Kölyök nem dedós, Scooby Doo..ezektől mindigis a falra másztam, brrh. ^^' Az "anime-utánzatoktól" is, bár a Totally Spies-ba ha nagyon nincs más dolgom, néha belenézek. Sajnos az is eléggé sablonos^^'
Viszont az olyan elmebetegségeket, mint pl. a Hódító Hódok, vagy Bátor..ezeket szeretem xD
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Yuriko írta:
Aiko írta:Nos a Tiniket azért nézem, mert olyan animés feelingje van,
Nekem nem tetszik az "animés feeling". Majmolás. Totally Spies, Witch, Megas XLR... Na jó, a Totally Spies nem is olyan rossz, de akkor is animeutánzat.
Én a Totally Spiesot imádtam régebben :D

Engem a Spongyabob rettentően idegesít mert mindenki az egekig magasztalja. Oké, nem rossz szerintem se, meg tudom nézni ha nincs más. De a környezetemben is pl olyan emberek nézik és játszák vele a fejüket, akiket egyszerűen lehetetlen elképzelni mesét nézni. Divattá vált. Szép lassan megutáltatják velem a Spongyabobot.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hehe :) Hát nem tudom, azt a sorozatot nem néztem, amiben a két dinka csajsziról van szó (mármint Amiékat). Egyszerűen nem érdekelt már eleve.

Scooby-val ezek szerint mindenki így van? Azért sajnálom, mert habár mi nem olyan szemmel nézzük, mint a kisgyerekek, valóban egy kultuszfilmmé nőtte ki magát, és ameddig a kicsik bekajálják (és mellesleg a nagyobbak is) a sok marharépaságot, addig a széria futni fog, és az elmebajos, félős kutya hódítani fog az adott érdeklődőkre, akiknek nagyrésze családdal felszerelkezett gyerekek lesznek. A mozit én sem szeretem, kb. 20 percet bírtam ki :) (A végét). Ha már itt tartunk, valaki írta nekem, hogy butának kell nézni a gyerekeket, vagy pedig ez is egy fajta szórakoztatás? Mindkettő... sajnos, a történet kidolgozatlan, túl mű, amelynek íze teli van tartósítószerrel. Hála Istennek az ilyen jellegű rajzfilmeket felváltják az igényesebb, akár japán rajzfilmek is..

Szubjektív véleményemen nem lehet változtatni, de abban egyetértek, hogy a trendnek megfelelően, ami már amerikában hódít, hogy egy kis animés beütéseket ültetnek a rajzfilmbe. Ami nem lenne baj, csak az, ahogy a történettel néha lehúzzák ezt az "egyesítést", az szívszomorító.

Bolygó Kapitányát a mai napig szívesen nézném :) Hiányzik az ilyen jellegű, valóban kikapcsolódást nyújtó rajfilmek, amiket szerintem (mivel átváltozás jellege van, és a hősködés sem kizárt) a mai napig néznék... Igen a kereskedelmi csatornák is az adott trendek szerint alakítják műsoraikat, na meg, hogy mi lenne a kelendő, néha nem is figyelve oda, hogy mekkorra baromság az, amit leadnak..
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Edina-chan írta: Viszont az olyan elmebetegségeket, mint pl. a Hódító Hódok, vagy Bátor..ezeket szeretem xD
imádom a hódító hódokat XD + ott van még a Rocco's modern life, Dexter, meg én szerettem a teljesen kattant animániát is XDDD + WB-s cuccok nagy részét- ezek jók voltak.. viszont a Totally Spies agyrohasztásól idegbajt kapok, meg az összes "anime utánzattól"- ami nem megy azt nem kell erőltetni.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

miyume írta:+ ott van még a Rocco's modern life, Dexter,
::sugoi::
Bár a Dexternek a magyar szinkron miatt jelentősen romlott az élvezeti értéke. Viszont arról nem a magyar szinkron tehet, hogy az "új" részek meglehetősen elütnek a régi stílustól, ráadásul gagyik is.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hát én véresen komolyan veszem, ha a szinkronhangokról van szó. Nekem megfelel a Dexter hangja XD Markovits Tamás, és szerintem a mostani igényeknek megfelel (Miroku hangja, Souske FMP-ből, South Park Kenny -je (gondoltátok volna XD?), OC-ból a főszereplője... Smallville és így tovább). A többieknek is jó a hangja, Dee Dee-t pedig Molnár Ilona szinkonizálja :) Ugye nem kell bemutatnom?

Imádtam az angol szinronját, és nehéz volt áttérni a magyarra, de megszoktam :)
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nekem a CartoonNetwork korszakomból a Cow & Chicken és a Dexter volt a kedvencem...
A régebbiek közül pedig a Loony Toons rajzfilmek elsősorban... Scooby-tól mindig a falra
másztam, alapból nem nagyon szerettem a Hanna-Barbera rajzfilmeket (kivétel persze a
Tom & Jerry)...
Kép
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Baoko írta:A Spongebob nem akar több lenni, mint ami. Nem akar isteni igazságokat kinyilatkoztatni


Jé... tényleg? :dirr: Vicces is lenne mondanivalót várni tőle...
Baoko írta:Amúgy meg, könyörgöm, az anime is rajzfilm, nem?... szerintem sem kéne itt összeugrasztani a kettőt.


Senki sem ugrasztott össze semmit semmivel :drop: Elmondtuk a véleményünk a "nyugati" típusú rajzfilmekről, és az animékről. Az összehasonlítás több szempont alapján is lehetséges, például rajzstílus, történetvezetés, stb.

Nem kéne ennyire túlreagálni a kérdést.
Baoko írta:(mondjuk akad keleti-kaptafa is :roll: )


Jujuj, de még mennyi :D Ha annyi tízforintosom lenne, ahány tökugyanolyan hárem, vagy magical-girl anime született az elmúlt 10 évben...

Hódító hódok, Dexter, Cow&chicken, Rocco és egyéb agymenések rulz! :D Én is ezeket szeretem (szerettem régebben), nem a mostani debilis CN-es cuccokat.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Aiko írta:Nekem megfelel a Dexter hangja XD Markovits Tamás,
Van egy régi hangja is: Bartucz Attila.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a Walt Disney filmek szerintem szépek, nyugisak (ált.) és dallamosak. Teccenek. Láv.

Bolygó kapitánya: hihihiííí nektek ki volt a kedvencetek? Szél...TŰZ... kár hogy már nemadják.

Animeutánzatok, nos a grafikájukntól nekem is frászom van de megnézem őket..nemtom. Kicsit leköt. Kapható vagyok a Witch-világára, a Totally Spices Charlie angyalai-utánzatra meg a virágos kivitelezésre amitől egyébként hányok...

Spongyabob...ehh...elmegy szódavízzel. Igazából nekemis csak addig tetszett amíg nemkezdték annyira imádni.
Frédi-Béni magyarszinkronját meg nemlehet túlszárnyalni.
Dexter Rúlz. :wink:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

/Továbbra sem értem vs-t, de mindegy!/

A Scobi -t annyira nem kedveltem max a megoldást vártam, de poénok engem valahogy elkerültek.

A Spongya Bobot bevallom még egy másodpercet sem láttam belőle, de nem is szeretnék.

CN-es rajzfilmek: Elvileg ők egy nagy globál társaságba tartoznak=> a müsoruk is onnan van. Ami globálisan megy az megy majd itthon is.

Dextert kedvelem főleg Dee Dee (?) ökörségeit.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Juj, tudom :) Hehe Bartucz Attila. Amikor van azaz intro pl., hogy "Leég a hajam, leég a hajam!" akkor is ő a hangja, mert ő régebben szinkronizálta, aztán jött a Markovits. Molnár Ilona meg adja a kis hülye csitri stílust, ami fekszik a hangjához XD.

Bolygó Kapitánya :) Én dobtam fel, imádtam kicsi koromban, meghatározó volt életemben mindig a TV elé ülni és azt nézni XD.

Spongyabobot elkezdtem nézni, de nem bírtam szegény Minárovits Peti hangját, túl sipi :), ami engem zavar, de hát milyen hangot kívánhatnék? Mint az angolba, olyan nyomit :). De nem szeretem..., csak ez egy olyan trend lett, amit most mindenki követ. XD Volt még az a két hülye, akik egyfolytába röhögtek David és... hú, nem tudom. Rém hülye hajuk volt, az egyiknek szőke a másiknak barna. Nem szerettem őket, mert olyan idétlen volt, és engem inkább megijesztett, a nagybátyám imádta :)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Wahahaha, Bolygó Kapitánya... Szívesen látnám újra a tévében, mert az egy kifejezetten értelmes rajzfilm, a témája meg manapság egyre égetőbb...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Ayumie írta:...
Bolygó kapitánya: hihihiííí nektek ki volt a kedvencetek? Szél...TŰZ... kár hogy már nemadják.
...
Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem Gaia volt a kedvencem... Meg ne kérdezd, hogy miért, mert nem tudom...
Kép
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Vajon meg lehet még szerezni a régi rajzfilmeket valahonnan? :weh:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Szerintem nézz utána torrenten, hátha...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Tems
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007.07.17. 20:23
Tartózkodási hely: Hell

Hozzászólás Szerző: Tems »

Nekem vannak nyugati kedvenceim is... de azért ANIME 4EVAA!!!!! ::jthrill::
I love my attitude problem! :-P
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Renia írta:Vajon meg lehet még szerezni a régi rajzfilmeket valahonnan? :weh:
Attól függ, mit és milyen nyelven szeretnél.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem épp most a nagy pre-szinkronizált-CN klasszikus egy dekáddal ezelőttről:

2 Stupid Dogs!
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem animék mellett abszolút ütőkártya az örökzöld Macskafogó. Ennek is jön a második része A sátán macskája címmel december 20-án. (Erőteljes kétségeim vannak)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése