Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Ai Yori Aoshi
Igazából eddig semmi extra (8. résznél tartok) nem volt benne, de nagyon jó kikapcsolódás ez a kis aranyos romantikus anime.^^ Tina-san rulz! xDDDD
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, megnéztem a Bartender első epizódját... hát, olyasmi, amilyennek elképzeltem, és mint első epizód, kicsit olyan semmilyen, bár lehet, hogy ez majd változni fog. De valszeg nézni fogom, a következő okok miatt:

- a főszereplő bartender. Yes, I'm shallow.
- a zene, leginkább az opening. Mármint..... HINYE. Kétértelműség ezerrel? :D
- a hangulat... olyan kellemes, lazító fílingje van az egésznek. :3

Kicsit utánanézve kiderült, hogy ez egy manga-adaptáció, kíváncsi is lettem az eredetire. Az epizód elejéből az adaptáció apropója is kiderült: 2006 elvileg a koktélok születésének kétszázadik évfordulója. Um... biztos, sose voltam szakértője a témának. (Azt viszont tudom, hogy az író azért jobban utánajárhatott volna a "bartender" szó etimológiájának. xD;; )
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Egyiket sem láttam végig (bár a Kenrant akartam, aztán vhogy nem jött össze), de szerintem se az Aquarion, se a Kenran nem vette véresen komolyan magát, sőt, ameddig láttam őket, mindkettő élvezettel lubickolt az önirónia/kvázi-paródia tengerében. ^^;;

Egyébként ha már mecha: múltkor belepillantottam ebbe a Code Geass nevű csodába... aztán nagyon gyorsan el is pillantottam. Rég láttam ekkora nacionalista propagandát animében. #_#
Hmm ... A Kenrannal különösebb bajom nem volt, eltekintve attól, hogy nem fókuszáltak jobban egy két dologra, szétszórták, sok mindent akartak belerakni, de elsősorban az vonzott, hgy a setting valamelyest hasonló volt a Vandreadéhez. És az Aquarion is szórakoztató volt, de a lezárása hagy kívánni valókat, és itt is sok mindent lebegtettek a néző szeme előtt, csakhogy utána kihagyjanak ziccereket, mindenesetre a Kenran jobban tetszett. Ami az öniróniát/kváziparódiát illeti, igen azok voltak a pozitívumok, ami miatt végül erőtt vettem magamon hogy mindkettőt végignézzem. Jah és elfelejtettem megemlíteni az Eureka 7-t, a maga levegőben szörföző mechakonstrukcióival, na az egy szórakoztató darab, viszonylag jó zenével stb. de az is egy erős közepest érdemel meg, mert a sztori szintúgy eléggé gyenge, de hát ez van, kell nekem szeretni a mehákat :mrgreen:

Ami Code Geast ileti, hát magából a RAWból sokat nme értettem, de azé átjött, hogy a gonosz Britek meg megrték hódítani Japánt, azt a ku*va ! Az nme baj, hogy a világ maradékát is meghódították, de hogy Japánt meghódították blablabla ... Hát megvárom a fansubját, hátha attól okodabb leszek ... Egyébként úgy tűnik érdekes koncepciókat is beleraktak az animebe.

És mufurc, mit tudsz mondani a Five Star Stories című darabról ? Találtam a neten egy artbookot róla, és egész tetszetős mechdesignjai vannak ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Sumomo Momomot nézek. 2 rész jött ki eddig, ebből egy felirattal és hát...számomra :shock: de azért tovább nézem,mert ettől függetlenül mégis bejön... kellemesen felvidít és kikapcsol...
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Szerintem WIN az a CUCC. ;) Vicces + harcművészet + lolik, mi kell még? :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Első részben a játszóteres jelenet.... nagyon röhögtem... imádnivaló szerintem is az egész :D
Kép
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Hát én néhány napja elkezdtem Naruto-t nézni :) .
Ennél tovább már nem lehetett húzni a dolgot mert a környezetemben rengetegen nézik, szal utolért engem is a Naruto :-P .

Fannak még nem mondom magam de egész jó.
De itt ott azért fellehető benne a DB "szelleme" :-P
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

A mai nappal elkezdtem az Excel Sagat. Ez nekem találták kiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

megnéztem az Onegai Teacher első részét, és...háát...adok még egy-két részt, hátha komolyabban belendül :roll: valamint vár rám a Wonderful Days második fele. érdekes történet, szép képi világ, magával ragadó hangulat. naggyon teccik :cool:
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Belekezdtem az Innocent Venusba: bár csak két részt láttam, de valszeg tovább nézem, mivel régen néztem már mechás animet (bármennyire is idegenkedem tőle), valamint mert tetszett a blog átfutva :)

Új induló a Death Note: hálistennek én el tudok vonatkoztani Tamaki hangjától (bár mivel semmit nem tudtam a sztoriról magáról, csak a seiyuu miatt kezdtem el nézni), így nagyon tetszik egyenlőre :D

Most láttam hogy a Mushishi ep26hoz kijött ANBU sub... érdemes megnézni azzal?
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

outsyder írta:megnéztem az Onegai Teacher első részét, és...
Nem akarlak eltanácsolni tőle, mert 1: rége láttam már 2: Nem rossz anime, de igazából számomra semmit nem nyújtott. Egy anime amit megnéztem és kész. Amúgy még ecchihez közeli jelenetek sem lesznek benne :wink:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

DeluksZ írta:
outsyder írta:megnéztem az Onegai Teacher első részét, és...
Nem akarlak eltanácsolni tőle, mert 1: rége láttam már 2: Nem rossz anime, de igazából számomra semmit nem nyújtott. Egy anime amit megnéztem és kész. Amúgy még ecchihez közeli jelenetek sem lesznek benne :wink:
Hát ha neked a konkrét szex sem ecchihez közeli, akkor ott nálad valami baj van a fogalmak jelentése és értelmezése környékén...
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

tegnap megnéztem a Fate/Stay Night-ot, tetszett nagyon. aztán ma lehet hogy belekezdek a NGE-be. aszongyák jó, meg vettem egy mangát ami a NGE előzményeit mutatja be (NGE The iron maiden 2nd)- az is érdekes. na majd meglátjuk
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:meg vettem egy mangát ami a NGE előzményeit mutatja be (NGE The iron maiden 2nd)- az is érdekes. na majd meglátjuk
Én úgy tudom az Iron Maiden 2/Girlfriend of Steel 2 nem az előzményekről szól, hanem egy alternatív univerzum, ahol Shinjiék közel sem annyira zakkantak, mint a sorozatban. :) (Már ha erre a mangára gondolsz.) De ha tévednék, valamelyik NGE-tudós javítson ki.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

paTKany írta:Hát ha neked a konkrét szex sem ecchihez közeli, akkor ott nálad valami baj van a fogalmak jelentése és értelmezése környékén...
Nem mutatnak semmit, úgy emlékszem, persze lehet, hogy az én memóriám rosszalkodik. Az, h volt benne szex csak nem mutatták nekme nem sokat jelent. Minden esetre ha ennek is van vmi rendezői változata akkor valszeg nem ezt láttam. Hafelvilágositassz lehet, hogy ujra előszedem és lecsekkolom. ごめんなざい
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Titkos írta:
miyume írta:meg vettem egy mangát ami a NGE előzményeit mutatja be (NGE The iron maiden 2nd)- az is érdekes. na majd meglátjuk
Én úgy tudom az Iron Maiden 2/Girlfriend of Steel 2 nem az előzményekről szól, hanem egy alternatív univerzum, ahol Shinjiék közel sem annyira zakkantak, mint a sorozatban. :) (Már ha erre a mangára gondolsz.) De ha tévednék, valamelyik NGE-tudós javítson ki.
Szerintem is úgy van ahogy Titkos mondja!Az Iron Maiden 2/Girlfriend of Steel 2 egyfajta alternatív NGE,viccesebb és előtérbe kerülnek a karakterek közötti kapcsolatok(ki kibe szerelmes,hogy élik ezt meg meg ilyenek).Habár én csak az első adagot láttam de szerintem ebben sisncs másként. :?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:
miyume írta:meg vettem egy mangát ami a NGE előzményeit mutatja be (NGE The iron maiden 2nd)- az is érdekes. na majd meglátjuk
Én úgy tudom az Iron Maiden 2/Girlfriend of Steel 2 nem az előzményekről szól, hanem egy alternatív univerzum, ahol Shinjiék közel sem annyira zakkantak, mint a sorozatban. :) (Már ha erre a mangára gondolsz.) De ha tévednék, valamelyik NGE-tudós javítson ki.
na erre már a második percben rájöttem ahogy elkezdtem nézni az anime-t. csak tudnám hogy miért írt olyanokat a mangaka , hogy igyekezett nem eltérni az eredetitől... milyen finoman fogalmaz. azt hittem konkrétan kötődik az anime-hez- mivel arról nem tudtam túlsok mindent akár az előzménye is lehetett volna.... de nem lett XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:azt hittem konkrétan kötődik az anime-hez- mivel arról nem tudtam túlsok mindent akár az előzménye is lehetett volna.... de nem lett XD
Olyasmiről hallottam, hogy az anime végéhez kötődik inkább, olyan szempontból, hogy a 26. részben látunk egy hasonlóan alternatív világot, ahol Shinjiék "normálisak", iskolába járnak, stb. (ennél bővebben nem tudom, még nem láttam végig az NGE animét) De szerintem ez szimplán egy olyan manga, amiben csak a szereplők egyeznek az animével, és bemutatja, hogy másmilyen irányba is haladhat a történet. :) Megjegyzem, nekem a GoS talán jobban is tetszett, mint az eredeti NGE, pont az eltérések miatt, és szívesen látnék ebből is egy anime verziót. :) (bár gondolom, hogy ennek az esélye konvergál a 0-hoz)
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

DeluksZ írta:Nem akarlak eltanácsolni tőle, mert 1: rége láttam már 2: Nem rossz anime, de igazából számomra semmit nem nyújtott. Egy anime amit megnéztem és kész. Amúgy még ecchihez közeli jelenetek sem lesznek benne :wink:
én nkább azt mondom, h nem hozza azt a lendületet^^", amit elvártam tőle, úgyhogy egy kicsit félreteszem (ha már elkezdtem, előbb-utóbb biztos végignézem) és mostmár nagyüzemben Fullmetal Alchemist-ezek :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A GoS egy tipikus what if sztori... rajongóknak kötelező... egyébként fölösleges találmány...
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Uh, jó rég nem postoltam... szal animék. Néztem párat azóta.

Bastard!: elég régi darab már, de nagyon tetszett. Főleg Dark Schneider (német XD), a világ leggonoszabb halhatatlan varázslója vitte a pálmát, akinek célja, hogy elpusztítsa a ronda férfiakat, és megszerezze magának az összes nőt. De persze a világuralomra való törekvést sem szabad elfelejteni XD Ajánlom mindenkinek.

Shinigami no Ballad: Ez is nagyon szép volt, akinek tetszett a Haibane Renmei, tegyen vele egy próbát (me HR-fan ^^). 6 különálló kis történet, amelyek nagyon lazán kapcsolódnak egymáshoz a címszereplő Shinigamin keresztül. Minden rész Momo és macskája, Daniel egy-egy küldetését meséli el. Nincs túldrámázva (szerencsére), viszont egy kellemes igazán hangulatos anime, a részek végén pozitív végkicsengéssel.

Amit viszont nem ajánlok senkinek, az az Iriya no Sora - Ufo no Natsu. Rettenetesen sablonos és egyesíti a manapság divatos "OMG de komoly akarok lenni, de valamiért nagyon nem sikerül" misztikus animék összes hibáját. A címszereplő Iriya csendes, visszahúzódó lány, aki (minő meglepetés) titkos elit pilóta, aki egyedül képes megmenteni a Földet az azt elözönleni akaró idegenektől + tragikus múlt, titokzatos betegség és különleges gyógyszerek, amik életben tartják, blablabla, szal az Ayanami Rei-jelenség + irritálóan viselkedik. Aztán jön második főhősünk, Bénagyerek-kun, akiben semmi kiemelkedő nincs, csak a jó szíve (mi más) és rögtön pártfogásába veszi Iriyát, együtt nevetnek, sírnak és menekülnek (főleg az utóbbi kettőt) + idegesítően viselkedik. Ezenfelül jönnek a titkos szervezet iskolába (hová máshová) beépített tagjai, menekülés, pedo homeless, önvédelemből elkövetett gyilkosság, amnéziás Iriya, ésígytovább *ásít*. Az animáció sok helyen röhejesen rossz. Nekem 6X25 perc kínszenvedés volt, ha hosszabb, tuti nem nézem végig. Jó nagyot csalódtam ebben (is).

De sikerült kárpótolnom magam, méghozzá többszörösen is, a 12 Kokki (The Twelve Kingdoms) című gyönyörűséggel. Még nem néztem végig, de a 2/3-án túljutva állíthatom, hogy kevés ilyen jól felépített és komplex világot láttam eddig animékben. Az animáció nagyon szép, a karadesign dettó. A főszereplő csaj az elején borzasztóan idegesített, de aztán nagyon megszerettem ^^ A mellékszereplők is mind-mind nagyon jók, igazi jellemek, sablont nem nagyon találtam közöttük. És hát a történet... Izgalmas, magával ragadó, csodálatos! ^_^ Fantasy-rajongóknak kötelező.

Az Ouran Koukou-t most kaptam meg, 1 részt megnéztem, hát... Furcsa is, meg vicces is, meg weirdo is, azt mondják, rá kell hangolódni, és onnan már marha jó... Szal nézni fogom a közeljövőben ezt is, csak legyen hozzá hangulatom (meg időm).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Surci írta: Bastard!: elég régi darab már, de nagyon tetszett. Főleg Dark Schneider (német XD), a világ leggonoszabb halhatatlan varázslója vitte a pálmát, akinek célja, hogy elpusztítsa a ronda férfiakat, és megszerezze magának az összes nőt. De persze a világuralomra való törekvést sem szabad elfelejteni XD Ajánlom mindenkinek.
::japhaha::

A története nem nagy szám, de azt hiszem, életemben nem röhögtem annyit animén, mint ezen XD
Főleg azon a beszólásom vigadtam a legjobban, amit te is írtál.
Úgyhogy én is csak ajánlani tudom, ha az ember egy kis ökörségre vágyik.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Death Note első rész,tegnapelőtt éjjel.Első tíz percben el voltam bűvölve:hú,opening,hú de dark,hú de mély,hú de grafika,és még shinigamik is lesznek,de mikor...ja,hogy itt a shinigamik ilyen démonformájúak(ejtsd:rondák)?Nem baj,rugalmas vagyok.Csak piszok fáradt,ennélfogva zizzent,és mivel valaki bogarat ültetett a fülembe,az egész átment egy Death Note - Ouran High School crossoverbe,a részletektől inkább megkímélek mindenkit...
Informatív volt,ugye? :oops: :oops: :oops:
Hanatarou desu.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:A GoS egy tipikus what if sztori... rajongóknak kötelező... egyébként fölösleges találmány...
Szerintem meg azok is nyugodtan tehetnek vele egy próbát, akiknek az alapsorozat nem jött be. Ahogy már írtam, én az EVA-t 16 résznél leállítottam, mert ott fulladt bele végleg az angstbe, és tünt el a poénok maradéka is. (majd egyszer még befejezem) Ellenben a GoS eddig nagyon tetszik, ha volt is benne szomorkás rész, az rövid ideig tartott, és reálisan mutatták be, nem csapott át a dolog "utálom a világot, az embereket, apámat és persze magamat is" önsajnálatba. (jó, az apját itt is utálta, de az mindkét verzióban jogos volt XD) Meg nem elhanyagolható, hogy a karik sokkal emberibbek, Asuka nem küzd agressziós dühkitörésekkel, csak egy "egészségesen" csipkelődö tsundere, Rei sem egy járkáló robot, Shinji pedig itt sem lett macho gyerek, de azért visszaszólogat az orra alatt Asuka baromságaira. :D
Persze ez az egész fordítva is igaz, egy EVA TV fannak lehet nem jön be a manga, mivel az ott megjelenített borongós hangulattal és filozófálgatásokkal itt nem nagyon találkozunk.
Lényeg a lényeg: olvasson bele minden EVA és nem EVA fan, aztán döntse el, hogy tetszik -e neki. :)
Surci írta:De persze a világuralomra való törekvést sem szabad elfelejteni XD
Pláne ahogy előadja. :D "Puszta szórakozásból el akarom foglalni a világot!" :lol: Lehet ezt így nem mondta ki (bár DS-ből kinézném :D), de ez az igazság. XD
Egyébként tudom, hogy mindenhol leírom, de akinek tetszett az OVA, nyugodtan kezdje el a mangát is. :) Még nagyobb baromságok vannak benne, mint az animében, és a Bastard esetében még az sem zavart, hogy ez is egy eléggé rétestészta manga, mivel történeti szál nem nagyon van, az egész arról szól, hogy "Dark Schneider lenyomja a világot", és ez FUN. :mrgreen:
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Tegnap kezdtem el nézni a Gantz-ot. Nagyon durva...
Válasz küldése