Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

yetithebeast írta:... és mozgalmas sokkal jobb mint a hack.
legalábbis mint a Roots... ne bántsuk mán .hack univerzumot ezen kis félre siklás miatt :P .hack//Sign az jó (és a játékok is ... sort of...)
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Cruel Angel írta:.hack//Sign az jó
Ezt szeretném alátámasztani. Nekem speciel bejött az a koncepció, hogy a hangulat és a szereplők beszélgetései viszik a történetfonalat, lényegesen kevesebb akcióval. Szinte minden a beszélgetésekből derül ki, a zene, a világ pedig remek aláfestést nyújt. Mint egy élő szerepjáték.

Mondjuk aki inkább pörgős akcióra vágyik, annak nem ezt a sorozatot javaslom.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Oké, oké :) elhiszem, hogy jó, de a roots az nem jön be és kész :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gyorsan lenyomtam a Blue Submarine No 6.-ot és lekezdtem a Shakugan no Shana-t na az jó, szép is és a zene is passzol. A történet eddig jó, kell ennél több? :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Én a Chobits-al szenvedek most... :neutral:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Koi Kaze-t kezdtem most el, amig varok mindenbol az ujabb reszekre..es hat nem egy konnyu darab, se a tortenet, sem a rajzolas nem mondhato atlagosnak, nekem egyenlore feluton jarva nagyon tetszik, kivancsi vagyok mi lesz a vegen..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayakashi Ayashi 11 - JÁÁÁÁJJJ... xDD Ez fárasztó volt. xD De a következő epizód preview-ja elég wtf. o_O Mindenesetre remélem, abban már lesz a banda maradék része is. Hiányzik Abi. :3

Red Garden 11 - Paula x Kate yurit akarok, MOST. :P Egyébként meg Rachel boyfriendjének (mindig elfelejtem a nevét, én csak Kircheisnek hívom) végtelen türelme volt eddig, de most már nem tudnám hibáztatni, ha hagyná, hogy whatsherface "megvigasztalja". Ahem.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Én most a Blue Submarine No. 6-ot néztem meg elég érdekes egy darabb.
Az anime, különössen a negyedik rész erössen emlékesztett a Dr. Moreau szigete cimü filmre. Ott is hasonló témát feszegettek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A Koi Kaze utan most belekezdtem a Kemonodzume-ba, ami eddig nagyon bejovos, de most a 4.resz utan felmerult bennem vmi..( es utana is neztem mufurc blogjaban, de igy sem ertem..Harumi nem lehet Yuuka anyja..neki "csak" egy fia szuletett, megpedig Kazuma nem?? Akkor meg nem allhatott bosszut Yuuka, mert nem volt kin..T__T)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

IloveRenji írta:Harumi nem lehet Yuuka anyja..neki "csak" egy fia szuletett, megpedig Kazuma nem?? Akkor meg nem allhatott bosszut Yuuka, mert nem volt kin..T__T)
Uh, a Kazumás dolog egy bazi spoiler ám... :roll: Mindenesetre, Harumi maga mondja, hogy egy szörnyeteg-faluban élt, aztán nem bírta tovább, és elment. Yuka (csak simán, egy u-val) mondja, hogy az anyja otthagyta a családját, és beleszeretett egy emberbe, aki aztán megölte őt. Emellett Harumi és Yuka borzasztóan hasonlítanak (egyébként Kazuma is gyakorlatilag Harumi férfi verziója). Ebből sztem teljesen egyértelmű, hogy Harumi Yuka lánya. És hogy ki állt akkor bosszút és miért, az majd kiderül. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De azert nem lehet spoiler a Kazumas dolog mert abban a reszben azt mondjak h lett egy fia a Haruminak..akkor meg az csak es kizarolag a Kazuma lehet..leven o a testvere a Toshikiko-nak..na mindegy, inkabb nezem tovabb, majd kiderul szamomra is a dolog (az igaz h a Yuka meg Harumi tulsagosan is hasonlitanak, csakhat megiscsak azt mondjak h fia szuletett..)..de akkor inkabb nezem tovabb, csak ez a 7.resz..telleg olyan "normalis":.nem is tetszik..
Edit: mar ertek mindent..csak vhogy akkor nagyon nem akart osszeallni a kep..szegeny Gakuto ;_; meg szegeny Kazumi, meg szegeny oregek
..alig tudom mar sorolni..nagyon durva ez a sorozat..az elejen inkabb a fura grafika volt eloterben, most meg inkabb a sztori..nagyon bejon!!

De bizony, hogy spoiler. A jövőben légyszíves figyelj erre és minimum fehérezd ki a dolgokat. Kössz!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára IloveRenji 2006.12.17. 02:09-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

IloveRenji írta:csakhat megiscsak azt mondjak h fia szuletett..)
Igen, akkor egy fia született. De még korábban, az előző férjétől született egy lánya. Kazuma 25 éves, Yuka 30.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Most a Green greent kezdtem el, hát valami nagyon nagy őrület :D
Bár első animenek nem ajánlom :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hozzá hasonlót sem láttam még... :D
Valaki tud ajánlani vmi ilyesmit?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Én most a Kamichut nézem. Cuki egymese én mindenkinek csak ajánlani
tudom.
Ha nem tudsz úszni, ne mássz fára, mert elüt a villamos!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Mushishi-t kezdtem el..a 4.resznel jarok meg csak, a kepi vilag eszmeletlen, de h vki megkerdezni mirol szol, nem igazan tudnek egyenlore mit mondani, mert en sem igazan ertem..de magaval rgado az biztos..(kiveve amikor a kislany szemebol folyik ki a Mushi :S)
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Mushishi Ginko epizódikus kalandjait a meseszép tájon én is nagyon értékelem, most járok kb. a 10. résznél (párhuzamosan nézem az eszméletlenül jó Akagival) és teljesen beszippantja az embert a nyugodtsága, a szépsége. És sok benne a zöld, nekem pedig két kedvenc színem van: az ezüst és a zöld. A havas hegyek közöt játszódó rész meg valami eszméletlenül gyönyörű volt, eddig az tartja a csúcsot. A (néha szomorú) történetek is tetszenek, egyiket sem találtam eddig unalmasnak. A képi világ gyönyörű, a zene gyönyörű és legfőképp nyugis, egyedül Ginko furcsa kicsit az elnagyolt vonásaival, de azért őt is nagyon szeressük. :)

Fentebb emlegetett Akagi... Félelmetes, sosem gondoltam volna, hogy ennyire rákattanhatok valamire, amiben a szereplők rondák (bár Akagi annyira kúl, hogy kezdem szépnek látni, pedig profilból nagyon büntet :dirr:) és a történet semmi másról nem szól, mint a Mahjongról. Az xxxHOLIC sáskaembereivel nem tudtam megbarátkozni, ennek meg annyira jó a HANGULATA és annyira IZGALMAS, hogy pillanatok alatt túltettem magam a nem éppen hétköznapi látványon. Hamarosan rájöttem, hogy az is baromira tetszik, mert rengeteget hozzátesz a fergeteges hangulathoz. Már el sem tudnám képzelni Akagit az abnormálisan hosszú és hegyes nózija nélkül, hiszen annyira kúl. :lol:
A kommentátorfickó kellemesen semleges orrhangát is nagyon komálom, síri nyugalommal mond olyan félelmetesen túldramatizált hasonlatokat, hogy majd' leesek a székről, közben meg szétizgulom magam, holott teljesen nyilvánvaló, hogy mindig minden játszmát Akagi nyer. :D A zene szintén nagyon passzol és tetszetős, főleg az ED-ek örjöngős-rockos számai.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára siklara 2006.12.24. 11:30-kor.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

A Mushishi - ahogy siklara írta - epizodikus, a részeket tényleg csak Ginko személye köti össze. A lényeg pedig szerintem az emberek bemutatásán van: hogyan viszonyulnak a világhoz, az ismeretlenhez, egymáshoz.

Ma fittyet hányva előítéleteimre elkezdtem nézni a Higurashi no Naku no Koro ni sorozatot. Várakozáson felül pozitív csalódás. A történetek nagyon jól meg vannak "komponálva", és a horrorba hajló psziho-thriller-krimi egyveleg nem is rossz, megspékelve a jó kis atmoszféra zenékkel és hangokkal. Egyedül a karadizájn nem az esetem, de ettől már sikerült elvonatkoztatnom. Túl vagyok az első 4 történeten, és az az érzésem, nem egy egyszerű szerkezetű anime lesz ez.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayakashi Ayashi 12... uh... hát ez nagyon wtf volt. xD;;; Fun meg minden, de kegyetlenül wtf. xD;;; Esküszöm, mintha nem ugyanaz a sorozat lenne, mint eddig. Nem zavar különösebben, mert amíg fun, addig nincs gond, de azért kíváncsi vagyok, ezt meddig akarják így folytatni. :D

Részletek a blogban... majd vmikor holnap. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Johan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.10.28. 13:37

Hozzászólás Szerző: Johan »

Sziasztok, a nemreg elkezdodott feleves vizsgaidoszak aberralt szoritasat enyhitendo beleneztem mostanaban par animebe, ha megengeditek megosztom a tapasztalatokat veletek:

Red Garden (8 resz alapjan):
Erdekes anime. Mar az elso pillantasra feltunik a rendhagyo, kimunkalt karakter-design, a jol oszeallitott szereplok es a -tv sorozathoz merten- eltalalt animacio. A szinkron hangokban, pontosabban a hanglejtesukben van valami szamomra idonkent furcsa, nehez megmondani, hogy mi, inkabb tudat alatt erezni, nyilvan izlesek kerdese de nekem valahogy kicsit szetestek a szereplok tole. Bar elso latasra a sorozat kellemesen eredetinek igerkezik, -igy nyolc resz utan- azt kell mondanom megsem domborit nagyot a tortenet teren. Nem csak arra gondolok, hogy az emberszornyek ismetlodo legyakasa nemileg elcsepelt, azt meg a kesobbiekben boven ellensulyozhatna valami szeduletes fordulat (tartok tole nem fogja:) hanem a cselekmeny felepitese teren. Nem birom amikor egy filmet nem a kormonfont tortenet hanem a szereplok valosagtol elszakadt benazasa (nem) visz elore. Telnek a reszek es senki nem csinal semmi ertelmeset, nem kerdez semmi lenyegeset -amit mindenki megtenne az adott helyzetben- ami lenditene a cselekmenyt, nem, helyette inkabb angstesen nez, meg depizik otthon, meg azon kesereg, hogy milyen rossz is neki. Ez mind belefer - ertelmes tevekenyseg mellett. Szoval mikor elkezd az ember nezni egy jo animet, azonnal latja, hogy a szereplok ertelmes emberkent cselekednek, szinte egyutt lehet veluk gondolkodni, es elkepeszto mikor ugyanarra jutnak es a szereplok aszerint cselekszenek. _Ez_ kulonbozteti meg a buzat az ocsutol, es a Red garden -sajnos- csunyan elverzik az egyik leglenyegesebb teren. Szep peldaja a dolognak mikor a lanyokat (SPOILER) elviszik a regi testeikhez es mindenki zokog meg depizik meg terdre roskadva/fetrengve angstel, de nem am, hogy megkerdezne valamelyik, hogy oo... es miert is vannak itt? Hogy kerultek pontosan ide? Miert nem rothadnak? Miert nincs rajtuk seb/zuzodas? Hogyan kerulunk vissza bele? Egyaltalan mi ez az egesz? (/SPOILER) Szoval eddig nem tudtam milyen lehet egy pozor _tortenet_. A tisztesseg kedveeert meg kell emlitenem, hogy ezt a csuf melyrepulest szepen probalja kikoszorulni a nyolcadik resz mikor a csajok vegre eloszor nem ostoban hisztiznek mindenen hanem megprobalank egymasra tamaszkodni. Ennek koszonheto, hogy majd kap meg egy eselyt, remelem osszekapja magat a tortenet, kar lenne erte. (Bar oszinten szolva ez az elso percekben altalaban kiderul es nem valtozik.)
(Nem akarom felemlegetni mondjuk a Monstert, mert nem igazan egy kategoria, de azert latszik, hogy hogyan lehet majdnem 100 hosszu reszen keresztul is ugy fonntartani a feszultseget, hogy az ember tukon ul, mig masoknak 5 resz is tul sok...)

Mushishi:
Vannak olyan animek amikhez nincs sokat hozzafuzni.
Ha az ember a megfelelo lelki kategoriaba tartozik akkor gyorsan raerez, hogy mi is a gond ezzel a szethullo, agyatlan fogyasztogepeket gyarto, pusztulasra itelt vilaggal.
A Mushishi az anime tortenelem egyik gyongyszeme a meltatlanul elfeledett Haibane Renmeivel egyutt.

Bartender (3 resz alapjan):
I am really sorry, but i'm not shallow enough for it. :)

Death Note (11 resz alapjan):
A vizualis megvalositas ugyan alig valamivel jobb a kozepesnel es az alapotlet is kisse bizarr, megis meglehetosen addiktiv. A nagyjabol 4 lenyegesebb szereplo ellenere a tortenet szoros, a feszultseg szepen felepitett es megallithatatlanul hompolyog valami nagy hordereju vegkifejlet iranyaba. Nyilvan nem mindenkinek jon be a krimiszeru stilus, az idonkent tul fako hatterek, es van akinek tul lassu is lesz, (kulonosen szegeny Ryuk karaktere sikerul rohelyesen, siman lehetett volna egy sima modoru kozepkoru ferfi, azzal a szoveggel, hogy ebben a vilagban ez a kulalakja, vagy -shinigamihoz meltoan- egy szellem aki barmilyen testbe belkoltozhet es igy hol kulos bishounenkent, hol dogos bombazokent hecceli Raitot) de ez egy ilyen film, belefer. Nem ismerem a mangat, igy remelem fogjak tartani a szintet es nem szurjak el valamin. Aki kedveli az izgalmas krimiket vagy thrillereket azoknak mindenkeppen erdemes belenezni.

Ayakashi Ayashi(7 resz alapjan):
Nagy remenyeket fuztem a sorozathoz. Jo karakterek, kellemes tortenelmi beallitas, enyhen misztikus tortenet. Sajnos azonban csupan ezek nem kepesek megtartani az animet, pedig az meg altalaban egesz szep is. Elverzik a tortenten amit nem enyhit sem az ertelmetlen angst sem az ugyesen osszevalogatott karakterek (tenyleg jok). Osszessegeben az egesz egy bizarr, atgondolatlan agymenesnek tunik olyanoktol akik felig elovastak egy tortenelemkonyvet aztan megunva felredobtak es kreativitasuk teljes hianyat egy kis belyegnyalogatassal probaltak enyhiteni. Ez nem dicseret. :)

Juuni Kokki:
Ugyan lattam mar korabban, de egy baratom jovoltabol par resz mostanaban megint a szemem ele kerult es meg kell ragadnom az alkalmat, hogy szoljak rola par szot.
Vannak animek amik ha szoba kerulnek, mosolyogni kezdenek az emberek es tavolba revedve bolitanak. Azok az animek amik _adnak_ valamit az embernek, ami elol, ha csak egy kicsit is, de mas emberkent allsz fel mint amikor leultel ele. Azok, amiket egyszerre lehet emliteni egy Visions of Escafowneval, vagy mondjuk egy EVAval, (igen, tudom, nem egykutya:) azok, amelyek osszetett, sajat belso rendjuk szerinti vilagokat nyitnak meg, amibe ha belepsz nem egykonnyen van menekves. Amik siman felernek egy nagyszeru, kepzeletet felgyujto, letehetelten konyv elolvasasaval, amik meg honapok, evek mulva is elenken izzanak benned, mert megerintettek valamit a leked legmelyen. A Juuni Kokki ilyen anime.
Fuyumi Ono tizenegy elkepeszto regenyevel veste bele magat mindorokre a fantasy halhatatlanjai koze (sajnos errefele nem igazan ismerik, de mire valaki eljut az A Thousand Miles of Wind-ig gyanitom, hogy a tobbit mar legszivesebben intravenasan adna be maganak...), regenyeibol 2002-ben csinalt animet a Studio Pierrot (Yu Yu Hakusho, Fushigi Yuugi, Ayashi no Ceres, Great Teacher Onizuka, Hikaru no Go, Naruto, Bleach...), meghozza meglehetosen raerosen, hiszen meg a teljes tortenetnek sincs vege, igy ok is varnak a befejezo konyv(ek)re, azaz van meg nehany elvarratlan szal a tortenetben. Az animek keszitesenek vilagara jellemzo agyonhajszolastol mentes munkanak meg is van az eredmenye, gyonyoru, sot egyre szebbe valo hatterek, idonkent egeszen sokkoloan kifinomult animacio, felelmetesen eltalat gesztusok es karakterek. Nem jellemzo ram az ilyesmi, de azt kell mondanom, hogy ez egyike azon rendkivul keves szamu animenek amit amig nezel a szereplok szinte az eleted reszeve valnak, akarcsak egy kulonlegesen magaval ragado konyvnel. A lenyeges szereplok (es van beloluk nehany) _elnek_, karakteruk gazdag, jol felepitett es finoman kidolgozott, ertelmes emberkent gondolkodnak es cselekszenek. (Oke, az elejen talan ugy tunik neha kicsit keson ternek magukhoz, de ez az az anime ahol az elso par resz alapjan meg nem tetelezi fel az ember, hogy mennyi minden van meg a hatterben.) 45 resz, nagyjabol 11 regeny megfelelo aranyban suritett esszenciajaval, a kikapcsolodas jo idore garantalt. :)

...es hogy maradjunk a fantasynal...

Gedo Senki:
Az uj Ghibli film, amit oly sokan vartak lelegzet visszafojtva, hiszen Ursula K. Le Guinn meltan vilaghiru A Wizard of Earthsea cimu regenye alapjan keszult. Maga a regeny egy rendkivul lebilincselo, sziporkazo otletekkel teli varazslos-felnovos tortenet egy kulonos es megihleto vilagban, talan errol tobbeknek a Harry Potter ugrik be, de igazabol az Earthsea ciklus joval tobbretegubb, komolyabb es melyebb mondanivalot hordoz, mig a Harry Potter inkabb ifjusagi kalandregeny. (igen, lehet vitatkozni:) Oriasi rajongoi tabora van az Earthsea vilaganak, a Ghibli filmeknek nem kevesbe, igy ertheto a feszult varakozas amit tovabb teteztek az ellentmondo hirek a Ghiblin beluli film okozta szethuzasrol (vegul a filmet nem Miyazaki, hanem fia Goro rendezte) es az irono filmrol alkotott felemas velemenyerol ('It is not my book. It is your movie. It is a good movie.') Sokan leirtak a filmet, a Ghiblit, az ironot, magukat :), de vegul csak megszuletett a nagy mu es nemregiben be is mutattak Japanban. Ha nagyon sokan varnak valamit annak altalaban szajhuzas a vege, hiszen nemcsak a sajat mercejenek hanem az idokozben egekig felvert varakozasoknak is meg kell felelnie, igy nem kulonosebben meglepo a tobb negativ megnyilatkozas a filmrol. Marpedig a film jo. Igaz, a cimen es par utalason kivul nem sok koze van az Earthsea vilagahoz, de -igy, mint egy sima Ghibli film- tenyleg jo. Hamisitatlan Ghibli karakterek, grandiozus diszletek es szep, elvezetes torteneti szal ad keretet a legujabb Ghibli filmnek. Elvezni is fogjuk - felteve, ha sikerul elvonatkoztatnunk az Earthseatol. Mert ha nem, akkor allandoan azt fogjuk firtatni, hogy hogy kerul ide ez, mennyire kidolgozatlan az, es hogy meg mennyi mindent belefert volna. Talan igen - talan nem. Talan jobb igy, mint beledarabolni az Earthseat szuk ket oraba - az Earthsea vilaganak biztosan. Ne legyunk telhetetlenek, amit kapunk az nagyjabol ket ora hamisitatlan Ghibli, utalasokkal az egyik legnagyszerubb fantasy regenyre - igazan kellemes kikapcsolodas.
Persze ettol meg elgondolkodhatunk hideg teli esteken a kandallo mellett teat szurcsolgetve, hogy vajon milyen lenne az az Earthsea amit Miyazaki csinalt volna meg a 80-as evekben ha lett volna annyi esze, hogy kuld par VHS-t az addigi munkaibol Ursulanak a levele melle...


Minden jot,
kellemes unnepeket:

Johan
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Johan írta:Red Garden (8 resz alapjan): ... A szinkron hangokban, pontosabban a hanglejtesukben van valami szamomra idonkent furcsa, nehez megmondani, hogy mi, inkabb tudat alatt erezni, nyilvan izlesek kerdese de nekem valahogy kicsit szetestek a szereplok tole.
Azért érezheted furcsának, mert animéknél szokatlan módon pre-recorded a hang, vagyis először a felvették a dialógusokat, és ahhoz készítették a képet. Ami szerintem időnként baromi jól kijön (sokkal természetesebbek és élettelibbek a beszélgetések, vitatkozások, mint egy szokásos módon készült animében, hiszen így a seiyuuk jobban bele tudják magukat élni a dologba, és kevésbé érzik szükségét a klisés megoldásoknak), viszont sajna ha van hibája a Red Gardennek, az az elég gyenge animáció... így aztán előfordul, hogy a kép nem pont azt hozza, amit a hangból hall az ember. Ez sztem is zavaró, de nem annyira, hogy fájjon.

Ami meg a többi kritikát illeti... így 12 rész után azt tudom mondani, hogy tény, hogy sztori terén nem domborít különösebben, de van sztori, még ha egyelőre nem is túl sok, és nem is akkora dobás, amire számítottam (kicsit többet vártam, de mindegy, ez van), és az "üresjárat" epizódok ha a történethez nem is adnak hozzá sokat, a szereplőkhöz igen, én meg a szereplők miatt nézem, sz'al engem nem zavarnak. Ráadásul a sorozat legalább 24 részes lesz, egypár fontos háttérinfót már tudni, úgyhogy egyelőre nincs hová rohannia.
Johan írta:Szoval mikor elkezd az ember nezni egy jo animet, azonnal latja, hogy a szereplok ertelmes emberkent cselekednek, szinte egyutt lehet veluk gondolkodni, es elkepeszto mikor ugyanarra jutnak es a szereplok aszerint cselekszenek. _Ez_ kulonbozteti meg a buzat az ocsutol,
Um..... azért ne feledkezzünk meg arról az apró tényről, hogy a nem mindenki gondolkodik ugyanúgy. :roll: Ami azt illeti, ha én lennék 16 éves, halál zavarodott és kétségbeesett lány, akivel nemrég közölték, hogy "gyakorlatilag meghaltál, és ha nem teszed amit mondunk, tényleg annyi", azóta monsztákat kell gyilkolásznia, és egy nap az orra alá tolják a saját hulláját, engem se érdekelnének különösebben a részletek, legalábbis az adott pillanatban... (A többi pedig majd kiderül szépen. :3)
Johan írta:Bartender (3 resz alapjan):
I am really sorry, but i'm not shallow enough for it. :)
Why, thank you for branding me and everyone else who enjoys this show shallow. We really appreciate it. :) (Damn, now I'll have to get rid of all my favorite anime and manga... I'm way too shallow for them! ;___; And of course I'm deeply ashamed for liking Mushishi, LoGH, Cowboy Bebop, etc...)
Johan írta:Ayakashi Ayashi(7 resz alapjan): (...) Elverzik a tortenten amit nem enyhit sem az ertelmetlen angst sem
Eeerm.... Egyrészt, ez egy 52 epizódos sorozat lesz, nem tudom, hová kéne rohannia a sztorival. Az első 12 epizódban négy szereplő hátterét ismerhettük meg, és az első hintek egy átfogó sztorira a 12. epizódban voltak. Egy ilyen hosszú sorozatnál nem ritka az ilyesmi... Persze ha az eddig bemutatott mini-sztorik nem tetszenek, akkor más a helyzet (az egyéni szoc. probléma). Ami meg az értelmetlen angstet illeti, hát nem tudom, mit néztél annak (mármint, ahhoz képest, mik vannak pl. Yuki vagy Saizou múltjában, még relatíve keveset angstelnek... Saizou főleg, így 11-12. epizód környékén xD), másrészt meg ahogy elnézem, az volna a téma, hogy lám, mindegyik főbb szereplőnek van vmi sötét(ebb) dolog a múltjában, vagy vaj a füle mögött, vagy egyéb, amitől nem érzi jól magát a bőrében és a világban. Ehhez azért muszáj némi drámázás... (A Gaijin Angst pedig kifejezetten tetszett. Még nem láttam ilyet animében, talán azért is, mert arrafelé ez eléggé kényes téma.)
Johan írta:Osszessegeben az egesz egy bizarr, atgondolatlan agymenesnek tunik olyanoktol akik felig elovastak egy tortenelemkonyvet aztan megunva felredobtak es kreativitasuk teljes hianyat egy kis belyegnyalogatassal probaltak enyhiteni.
A "félig elolvastak egy történelemkönyvet" dologról csak annyit, hogy a történelmi és kulturális része a dolognak baromi jól meg van csinálva. Nagyon szépen utánanéztek az Edo-korabeli dolgoknak, a történelmi személyek, események mind teljesen jól a helyükön vannak, stb. Sz'al ez nem az a "loosely based on Tenpou-era Japan" esete. Ami meg a hiányzó kreativitást illeti, ha így gondolod, egészségedre, nekem már az ayagamik is épp elég kreatívak, nem is beszélve egyéb dolgokról. :3

Más kérdés, hogy az AyaAya a 11. epizódtól enyhén szólva megváltozik, amiből még nem tudom, mi fog kisülni, de a 11-12. részeket nagyon élveztem (még ha a 12. tényleg nagyon wtf is volt), úgyhogy a magam részéről amíg ennyire élvezem, addig azt csinál, amit akar. :3 Ha valakinek nem tetszik, az persze az illető szíve joga, de szerintem egy eléggé egyedi és érdekes cucc. Nyilván nem az évezred animéje, de nem is kell, hogy az legyen.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Johan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.10.28. 13:37

Hozzászólás Szerző: Johan »

> Azért érezheted furcsának, mert animéknél szokatlan módon pre-recorded a hang, vagyis először a felvették a dialógusokat, és ahhoz készítették a képet.

Aha, igy mar ertheto, koszonom.
Igazad van, neha tenyleg nagyon jol eltalaljak, de ha eppen nem jon ki jol akkor nagyon nem jon. Ettol fuggetlenul azert megkerdojeleznem a technika letjogosultsagat, hiszen igaz, hogy a hangszineszek igy jobban elo tudjak adni magukat de jobban eloterbe kerul szemelyiseguk is ami viszont nem mindig passzol tokeletesen a karakterhez. Mivel az ember alapvetoen vizualis leny igy egy filmnel elsosorban a kepekhez tarsitja a hangot, ezert alapvetoen nem tartom szerencsesnek egy hangjatekokra valo technika alkalmazasat egy animenel, egy szituacio, a karakter mozgasa, arcjateka, jobban megadja a kovetendo keretet egy hangszinesznek, hogy mit es hogyan mondjon mintha hagyjuk, hogy a sajat feje utan menjen. Raadasul, ahogy eszre is vetted, igy az animatorokra is sokkal nagyobb teher harul. Vegul is mindkettonknek feltunt, hogy valami van a kep/hang osszhatassal ami azert jelezheti, hogy nem biztos, hogy a keszitok jo uton jarnak, vagy van meg mit csiszolniuk a technikan.

> Why, thank you for branding me and everyone else who enjoys this show shallow. We really appreciate it. :) (Damn, now I'll have to get rid of all my favorite anime and manga... I'm way too shallow for them! ;___; And of course I'm deeply ashamed for liking Mushishi, LoGH, Cowboy Bebop, etc...)

Shallowness is not described by what is the most complex thing you like, but what is the most simple.

But, of course, it was all just a joke.

:D


Boldog Uj Evet

Johan
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Johan írta:Ettol fuggetlenul azert megkerdojeleznem a technika letjogosultsagat, hiszen igaz, hogy a hangszineszek igy jobban elo tudjak adni magukat de jobban eloterbe kerul szemelyiseguk is ami viszont nem mindig passzol tokeletesen a karakterhez.
Én nem vettem ilyesmit észre a Red Gardenben (máshol igen, de az nem anime, és arról majd később). Mármint, a hangszínész azért hangszínész, mert ha nem is a teljes testét, a hangját az adott karakterhez kell alakítania, és ennek kép nélkül is mennie kell. A "seiyuu" jelentése eredetileg rádiós hangszínész, és ma is rengeteg seiyuu játszik vizuális médiumok mellett rádiójátékokban vagy hangjátékokban is. Arról nem is beszélve, hogy abból a szempontból szerintem előnyösebb ez a módszer, hogy a seiyuunak nem kell a képhez tartania magát, hanem szabadabban játszhatja a szerepét, és kevésbé érzi szükségét a tipikus anime-seiyuus kliséknek (amik egy idő után rettentő unalmasak).

Amúgy AFAIK nyugaton a nagyobb költségvetésű animációs filmek esetében gyakori ez a technika, és ami azt illeti, ha megnézed mondjuk egy Disney-film making of filmjét, mindig említik, hogy a hangszínészek milyen sokat adtak hozzá a karakterekhez. Persze nyilván valahol ez is a marketing része, de szerintem ugyanakkor hasonló ahhoz, mintha az illető egy "valódi" szerepet játszana. (Már ha érthető, miről beszélek...)
Johan írta:Vegul is mindkettonknek feltunt, hogy valami van a kep/hang osszhatassal ami azert jelezheti, hogy nem biztos, hogy a keszitok jo uton jarnak, vagy van meg mit csiszolniuk a technikan.
Ez leginkább a gyenge animáció hibája, nem a technikáé... Mármint, több pénzből sokkal részletesebben tudnák animálni a szereplők arcát, arckifejezéseit, így az egész sokkal természetesebben hatna. (Amit egyébként az is mutat, hogy akkor a legtermészetesebb a fíling, amikor nem látni jól a szereplők arcát.) Sajna a Red Garden nem éppen népszerű, már készítéskor lehetett tudni, hogy nem lesz az, úgyhogy ennyi pénz jutott rá. De ha háromszor ennyi pénzből készülne, val'szeg fel se tűnt volna az egész (mint ahogy az embernek nem tűnik fel egy Disney/Pixar/stb. animációs filmben sem).
Johan írta:Shallowness is not described by what is the most complex thing you like, but what is the most simple.
Akkor én rettentő felszínes vagyok, mert rettentő egyszerű dolgokat is szeretek, rettentő komplex és moderately komplex dolgok mellett. Hát igen, nincsenek igényeim. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Most kezdtem el a Final Approach-ot. Fantasztikus mennyi poént sűrítenek össze, csak az az egyetlen gondom hogy egy rész iszonyúan rövid. Shizuka viszont nagyon cukkancs lett :lol:
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

Én nagyon csiga vagyok,mert még csak a Naruto-ól 50.részénél tartok.De a poénok,amik vanna benne,azok ütnek!XD ::jhihi::
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Most igy szilveszterezés képpen megnéztem a Shingetsutan Tsukihime-t.
boldog uj évet. :-P
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése