Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Szokásomtól eltérően most 2 dolgot is nézek egyszerre. Ennek oka az első, és már hóapok óta csordogáló Jigoku Shoujo. Reménykedve várom, hogy az igen creepy és hangulatos alapötlet, a változatos zene, és az egész jó hangok mellé végre valami történetnek látszó eseménysort is lehessen észrevenni, de így 20 részen túl kezdek erről lettenni....:(
Aktuális fő-anime most a Noir. Erős kezdés után monster-of-the-week jellegű erős visszaesés volt tapasztalható (jó, valamiért a .hack//SIGN alkotóitól hasonló minőséget vártam el, annak ellenére hogy ez a korábbi) vagy 10 részen keresztűl, majd volt egy két érdekesebb/hangulatosabb epizód, és most így a 18. rész táján úgy érzem elkezdett "beindúlni a tépés". Hm, lehet hogy ez is olyan lesz mint az EVA, ahol 15 részen keresztűl altatják az embert hogy vége nagyobbat üssön és újranézd, hogy össze tudd rakni? Hát, kiváncsian várom...Chloe mindenesetre nagyon ottvan :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Sephiroth írta:...Jigoku Shoujo. Reménykedve várom, hogy az igen creepy és hangulatos alapötlet, a változatos zene, és az egész jó hangok mellé végre valami történetnek látszó eseménysort is lehessen észrevenni, de így 20 részen túl kezdek erről lettenni....:(
A végén lesz némi kever-kavar a főszereplők körül és megmagyarázásra kerül egy-két dolog, viszont így is sokkal többet vártam a sorozattól.
A hangulat tényleg stimmelt, de amikor a sokadik epizódban is szegény, szerencsétlen áldozatok küldtek a pokolba sztereotíp gonoszokat, akkor kicsit elegem lett a dologból. Mindent összevetve azért nem volt rossz a sorozat, de emlékezetes sem...
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

raz86 írta:FMA-Hááát a 17. részig jutottam és nem igazán tudott meg fogni.Szerintem végig fogom nézni de nem várok tőle túl sokat. :neutral:
Szerintem bele fogsz még szeretni. Nagyon jó anime, csak várd ki a végét.
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Most a Shingetsutan Tsukihime-t nézem (Lunar Legend Tsukihime). Még elég zavaros, de jónak igérkezik, legalább lesz min filózni a héten :-P
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

yetithebeast írta:Most a Shingetsutan Tsukihime-t nézem (Lunar Legend Tsukihime). Még elég zavaros, de jónak igérkezik, legalább lesz min filózni a héten :-P
Tényleg jó, hangulatos, ráadásul nem is marad annyira wtf :D

Most Galaxy Railways-t nézek, 2 rész után semmi extra igazából még bármi lehet belőle, bár az alaphangulat tetszik. Meg ez a vonatosdi is :D
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Yay, vége a vizsgáknak! Ebből az alkalomból a sarokba hajítottam a társasági törvényt :dirr: és megnéztem a Kemonozume című remek kis sorozatot. Véleményem röviden a következő.

Sz'al... :cool: azoknak ajánlanám, akik szeretnének valami különlegeset/nem-szokványosat látni. Jóllehet, az alaptörténet első ránézésre a "szerelmespár egyik tagja farkasember/random behelyettesíthető szörnyeteg" és a "Rómeó és Júlia-klón" típusok keverékének tűnik, elég hamar kiderül, hogy ebben az animében ennél jóval több van. Ha egyetlen szóban kellene összefoglalnom a benyomásaimat, ez a szó valószínűleg a "groteszk" lenne, amely mögé az néhány rész openingje előtti kis felvezető részben felzárkózik a "morbid" (ehh, harmadik és nyolcadik rész... főleg ez utóbbi :dirr:) az utolsó részben pedig az "abszurd" jelző. :D Már az egész sorozat indítása- az, hogy két, eléggé vázlatszerűen megrajzolt ember arról beszélget egy étteremben, hogy milyen típusú embereket szeretnek enni egy óriási WTF?! felkiáltást váltott ki belőlem, de nem rossz értelemben.
Ami a rajzolását illeti, tényleg teljesen szkeccs-szerű, de annyira illik az egész hangulathoz, hogy néhány perc után már nem is tudtam volna máshogy elképzelni. Az openingje az egyik leghangulatosabb, amit valaha láttam, a jazzes-swinges hangzású zene pedig, bár nincs annyira előtérben, mint pl a Bebopban, szintén óriásit dob a hatáson.

Sztori és karakterek... hát verjetek meg, de pont a groteszk alaphangulat miatt nem tudtam véresen komolyan venni a történetet. Nem csak azért, mert humor is akad benne jócskán, főleg a 6. részben (rég röhögtem annyit, mint azon...), hanem mert bár elég könyörtelenné válik és elsötétül a vége felé, de úgy éreztem, ez az egész kicsit(!) mintha idézőjelben lenne, és az, hogy a befejezés olyan lett, amilyen, IMO kb ezt igazolta is. Aztán ott van Ooba... nem akarom azt mondani, hogy pont Ő old a hangulaton, de az egész megjelenése, megnyilvánulásai stb miatt nem voltam képes "egyszerű" drámaként (tragédiaként?) nézni ezt a sorozatot. (Értsd: Ooba elkezdett tevékenykedni valamit, és nagy eséllyel már ettől elkapott a nevetés, főleg a 10. részben, bár később már kevésbé... OK, lehet, hogy sajátos humorérzékem van xD). Hát igen, éljenek a kevert esztétikai minőségek!! :dirr: Végül ott van az utolsó rész, ami feltette a koronát az egészre :lol:. (Sz'al: "nézd legott komédiának" és egyebek, ugyebár xD.)
Ooba mindenesetre "kövér, szemét, őrült főgonosz"-i minőségében számomra mérföldekkel alázza Harkonnan bárót a Dűnéből XD. Ami a többieket illeti, mind-mind szimpatikus, teljesen emberi és kidolgozott karakterek... de a kedvencem akkor is Bon, A Világ Legmagasabb Detektívje (:mrgreen:) meg persze a Majom, aki simán a legeredetibb "aranyos állatka", akit animéban valaha is láttam ^^;;.

Vér és szexuális tartalom is akad néha a sorozatban (ez mondjuk már az "emberevő szörnyek" alaptémából következik), így 14 éven aluliaknak nem igazán mutogatnám bár azért nem egy elfenlíd:dirr:.
Btw, ajánlom mindenki figyelmébe mufurc Kemonozume-blogját, ami olvasmánynak sem utolsó (főleg a képkommenteken nevetgéltem néha jókat :thumb:).
Egyébként van két dolog, amit még mindig nem értek (lehet, hogy tényleg újra kellene nézni a befejezést?). Egyrészt, most akkor mi volt azokkal a Harumi-klónokkal? Mire kellettek Oobának? :weh: Másrészt pedig, mufurc: írod az utolsó rész egyik képkommentjében (az a bizonyos "világűrbe felrepülős kép" XD), hogy első nézésnél ennél a pontnál jöttél rá, hogy teljesen félreértetted az epizódot. Megkérdezhetem, hogy ezt pontosan hogyan értetted? Bár lehet, volna egy tippem...

Na, ennyit a Kemonozuméről, nézzétek meg minél többen ^^. Egyébként mostanában a Death Note-ot követem figyelemmel, mint oly sokan mások :) .
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En is kb. ezeket kerdeztem mufurc-tol, de nem kaptam valaszt :(
Amit en okoskodtam ki az az h Ooba szerelmes volt Harumi-ba, ill nem is Harumiba, hanem az anyjaba (mar nem jut eszembe a neve), es leven, soha nem lehetett az ove, klonokat csinalt maganak, arra kellett neki a Harumi..
Avatar
kikuchiyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.10.14. 15:20
Tartózkodási hely: A létminimum alatt

Hozzászólás Szerző: kikuchiyo »

Red Garden 16

OMG teh drama!!!1 Nem is tudom, mi volt az epizód fénypontja... Claire papája, aki kétszer akkorának nézett ki, mint Claire; a féltékeny Kircheis, izé, Luke; az aggódó Jessica; esetleg a Dragon Ballozás a végén. Főbb szerepekben: SSJ2 Hervé (+suprize buttsechs w/ Kate), SSJ Paula, aaaand... introducing the fearsome Combat Principal!
Ja, és SNAPE KILLS DUMBLEDORE! :dirr:
「勝利か失敗か、マイン・カイザー?」
「違うな。『失敗かより完全な失敗か』だ。」 - (LoGH :))

Jelenleg nézem: Romeo×Juliet, Darker than Black, Seirei no Moribito, Dennou Coil -- Priority Project: To Get A Life (cancelled)
GabiWong
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.01.30. 10:59

Hozzászólás Szerző: GabiWong »

Sziasztok,

régen (10 - 15éve) volt egy rajzfilm(nem tudom hogy anime volt e) sorozat az RTL-en talán. 3 cowboy volt benne robot "ruhában", volt robot lovuk is(lehet azon is csak páncél volt), és ürhajók is voltak benne. Valami sherifek voltak vagy fejvadászok. Nem ismeri valaki, a címét nem tudja valaki ?

Köszi, Üdv!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kép
GabiWong
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.01.30. 10:59

Hozzászólás Szerző: GabiWong »

Sister Tenshi írta:http://en.wikipedia.org/wiki/Saber_Ride ... r_Sheriffs

Erre gondolsz, nem?
Igen erre, köszi.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

kikuchiyo írta:Ja, és SNAPE KILLS DUMBLEDORE! :dirr:
Lassan tényleg el kellene kezdenem ezt a Red Gardent, egyre jobb dolgokat mesélsz róla. XD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Red Garden 16 - na jól van, menjenek ám a büdös francba. ;___; MIÉRT mindig a kedvenc szereplőmet kell kinyírni?! (Jó, nem mintha nem lehetett volna előre tudni, de tartogathatták volna későbbre is. ;___;) Viszont legalább megtudtam a nevét, ez is valami... :roll:

A többi meg... obasan power!! Lula rulz, Hervét meg akarom fojtani, az obasan/oneesantachi meg yay. :3 A sztori semmi, amit ne lehetett volna eddig is sejteni, de whatever, nem ezért nézzük. Viszont hé, milyen jó volt végig az animáció! Jónéhány epizód óta készülhettek erre az egy részre... (és azért ilyenkor látszik, milyen tökjók ezek a karakterdizájnok)

Jessieeee~~~ ;_____;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kikuchiyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.10.14. 15:20
Tartózkodási hely: A létminimum alatt

Re: RED GARDEN 16

Hozzászólás Szerző: kikuchiyo »

Hát igen, így megy ez, ahogy Vonnegut mondaná...

Ezért nem akartam elspoilerezni, hogy ki hal meg, gondoltam, hogy mély érzelmeket táplálsz iránta... :P

Kb. olyan volt ez a rész, mint amikor a Dragon Ballban 20 rész semmi után hirtelen kinyírták Krillint (vagy mi volt a neve). :) Hiába, ez után a harc után nem tudok elvonatkoztatni a DB-tól.

A karakterdizájnokat illetően egyetértünk. Kár, hogy a közönség 90%-a másként gondolja.
「勝利か失敗か、マイン・カイザー?」
「違うな。『失敗かより完全な失敗か』だ。」 - (LoGH :))

Jelenleg nézem: Romeo×Juliet, Darker than Black, Seirei no Moribito, Dennou Coil -- Priority Project: To Get A Life (cancelled)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Desz'al, én még reménykedtem is, hogy "á, úgyis olyan kis csendes meg nem is igazán csinál semmit, még neve sincsen (vagy csak én nem figyeltem, mikor mondták), biztos kihúzza az utolsó pár részig"... erre tessék. ;___; Wah.

Amúgy nekem nagyon tetszett a harc (mármint, obasanok!! :D), kár, hogy nem volt hosszabb. Hervét meg igazán hátsón rúghatta volna valaki. -_- Remélem, nem az lesz, hogy a végén nagy angstelések közepette bocsánatot nyer és megdicsőül... (Aki megöli mufurc kedvencét, annak nincs bocsánat!)

Btw dammit, de jól néz ki a DVD... T_T
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most Victorian Romance Emma-t nézek. Imádom, mert egy nagyon jó anime, bár a rajzolása, főleg a szemek terén elsőre meghökkentett. De egy jó kis nyugis romantikus anime, amit mindenkinek szívből ajánlok.
Kép
Avatar
kikuchiyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.10.14. 15:20
Tartózkodási hely: A létminimum alatt

Hozzászólás Szerző: kikuchiyo »

Az Emma tényleg jó, bár nem szívesen vallom be, hogy még nekem is tetszett. :)
Tavasszal jön a második évad.

Ha pedig Red Garden és DVD, akkor érdemes ezeket megnézni:
http://www.youtube.com/watch?v=b8ysqZlWf2M
http://www.youtube.com/watch?v=voWEXKObKfc
「勝利か失敗か、マイン・カイザー?」
「違うな。『失敗かより完全な失敗か』だ。」 - (LoGH :))

Jelenleg nézem: Romeo×Juliet, Darker than Black, Seirei no Moribito, Dennou Coil -- Priority Project: To Get A Life (cancelled)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, megnéztem végre a Nodame Cantabile eddig kijött részeit (1-4)... és őszintén.... Eléggé zavar, hogy ennyire egyértelműen a Hachikuro sikerét próbálják vele meglovagolni. Addig oké, hogy ugyanaz a rendező és a karakterdizájner, de nem tudom, miért kellett gyakorlatilag egy az egyben felhasználni a Hachikuro képi világát, egészen a karakterekdizájnokig (még jó, hogy legalább az arcok hasonlítanak az eredeti manga-dizájnhoz). Sz'al mi, Hachikuro II-t akarnak csinálni a Nodaméből? Az egy dolog, hogy a manga alapján szerintem annyira nem illik hozzá ez a stílus, de elég zavaró ezt a sajátos, a Hachikuróra "kifejlesztett" stílust más animében látni. Olyan, mintha a Gankutsuou képi világát látnám viszont egy olyan animében, amihez még csak nem is illik különösebben. :/ Eh.

Viszont ezt leszámítva az egész nagyon jó (mondjuk ez adott :3), főleg a seiyuuk... kivéve Nodamét, az ő hangja vhogy nem passzol (és igazán visítozhatna kevesebbet). De a többiek nagyon jók, a zene szép (duh), és jó a CG-zenélés is (yay CG-hangszerek!). Úgyhogy yay és hajrá, várom Kurokit. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Grenadier - Hohoemi no Senshi hátőőőő tetszik hogyan tölti a stukkert :mrgreen: Így az elején nem akarok nagyon belemászni az elemzésébe.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

mufurc írta:Eléggé zavar, hogy ennyire egyértelműen a Hachikuro sikerét próbálják vele meglovagolni.
...
Az egy dolog, hogy a manga alapján szerintem annyira nem illik hozzá ez a stílus, de elég zavaró ezt a sajátos, a Hachikuróra "kifejlesztett" stílust más animében látni.
Szerintem nincs szükség vagy szó a Hachikuro sikerének meglovaglásáról. A manga és a live action sikere szerintem elég alap az anime számára, nem szorul a Hachikurora.
Engem egyébként nem zavar, hogy visszaköszön ez a sajátos akvarell képi világ, és nem érzem távolinak a mangától sem. Ez megint csak egyéni ízéls kérdése lehet. Személy szerint mindkét történetet imádom (Hachikuro és Nodame).

Ami a zenéléseket illeti: a CG hegedű először engem is meglepett, leginkább azzal, hogy nagyon jól sikerült. Kíváncsian várom a hangversenyeket (S-Oke vs. A-Oke :D). A manga (bár néma) remekül adta vissza a hangulatot. Viszont az igazi mégis csak a live action volt; nem csak zenei, hanem vizuális élmény tekintetében is.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Szó van róla (ugyanaz a stúdió, majdnem ugyanaz a stáb, ugyanaz a műsorblokk, stb), más kérdés, hogy nyilván most is a manga nagy sikere miatt készült az anime. De ez még nem magyarázat arra, hogy miért használták fel egy az egyben a Hachikuro stílusát, ami leginkább azért zavar, mert szerintem nem kifejezetten illik a Nodaméhez. (Oké, hogy a manga nem éppen a kifinomult és részletgazdag ábrázolás mintaképe, de ez nem azt jelenti, hogy rá kell húzni egy másik stílust csak azért, mert egy kicsit hasonlít rá. :/) Az egész túl pasztell, túl fakó, vhogy nincs benne elég élet... pedig azért mégiscsak zenéről van szó. (Nem mondom, hogy legyen shiny CG, de ennél azért lehetne élénkebb.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Egyetértek, nekem is feltűnt már az első résznél a teljes hasonlóság, és szerintem sem kellene feltétlenül teljesen ugyanolyanra csinálni két egymástól független animét.. ^^" Hachikuroból nekem annyi elég volt, amennyi volt. Még akkor is, ha nagyon tetszett.
A sztori miatt a Nodame további részeit ennek ellenére kíváncsian várom (csak a C1 ne lenne ilyen tetű lassú :P).
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Ehh... Egy dolog a teljes hasonlóság (amit nem vitatok, nekem is ez ugrott be elsőre), más dolog, hogy ezt miért tették. Amit mufurc felsorolt az mind igaz, de logikából megvágtak volna, ha ebből olyasfajta következtetéseket vonok le, hogy "ez azért van, mert...". Szerintem egyikünknek sincs elég információ a bitrokában, hogy erről bizonyosat állítson, innentől kezdve üres spekuláció az egész.
(csak a C1 ne lenne ilyen tetű lassú :P)
Sajnos ők nem a tempójukról híresek. Hachikuro II-t még mindig nem fejezték be, és a Mushishi is mekkora szívás volt. Személy szerint örülnék, ha Solar is elkezdené csinálni (4 rész még behozható).
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

ecoban írta: Most Galaxy Railways-t nézek, 2 rész után semmi extra igazából még bármi lehet belőle, bár az alaphangulat tetszik. Meg ez a vonatosdi is :D
Hát szerintem az első két rész igencsak eseménydús volt :D
Amúgy nagyon jó kis sorozat a GR, érdemes végignézni. Ugyan igazándiból semmi extra (leszámitva a végső csatát), de amúgy meg szimplán jó. Szép grafika, frankó zene, Matsumoto dizájn és ugye vonatok. :)
A folytatás is jó sorozat LENNE, ha gyorsabban jönne az angol sub és érteném miről van szó XP
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

OMG itt is el kell újságolnom, mielőtt a blogba írom: az AyaAyának végre van plotja! :banan: 17 epizódig tartott, amíg összeállt egy, de végre van! *o*) Whee!

Ja, és mégvalami: aki kíváncsi, hogyan kellett volna megcsinálni az Afro Samurait és a Tenjou tenge animét úgy, hogy jók legyenek, nézzen Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou-t. Először nem voltam rá kíváncsi, mondván "úgyis csak egy überklisé shounen fight cucc" - és tényleg, valóban egy überklisé shounen fight cucc, csak éppen kegyetlen jól és stílusosan megcsinálva. A rendezés valami egészen kiváló, a képi világ megfelelően stílusos, az animáció meglepően szép (ahhoz képest főleg, hogy valami no-name stúdió csinálta o_O), a harcok baromi jól vannak megkoreografálva, a pozőrködés is kellően stílusos, és egyáltalán, tényleg kúl az egész. Kíváncsi vagyok, honnan szedtek rá ennyi pénzt... (és remélem, kihúzzák vele a sorozat végéig)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése