Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

shearer írta:Mahjong Legend Akagi:
Chocito feeling. Ronda, de finom. A karakterdizájn az egyik legextrémebb és legrondább (szándékosan ronda és ezért tetszik is XD) amit eddig láttam :D
Ehhez hozzájön, hogy mahjongoznak aminek a szabályairól az átlagemberek tetemes részének csak halvány sejtései vannak.
Szóval akkor első ránzésére ez egy ronda anime amiben mahjongoznak. Nem túl bizalomgerjesztő. Viszont ha az ember elkezdi nézni akkor meg nem tud betelni vele, ugyanis borzasztó szórakoztató. Maga a főhős máris a WTF kategória ("evil genius, who descendent from the darkness" XD) és a többi nagy mahjongos is nagyon kész (vak mahjong mester? xD). Maga a játék prezentációja tökéletes. 14 részt már megnéztem, de még mindig nem értek egy kukkot sem belőle, mégis végigizgulok minden egyes összecsapást. Ez leginkább a remek hangeffekteknek és képeknek köszönhető + a narrátor zseniális stilusának. Az anime zenéje is remekül sikerült darab, főleg az ending. Szóval igy félúton csak elismerően tudok erről nyilatkozni :3
Miután ez a rövid kis beszámoló felkeltette az érdeklődésem, belenéztem én is pár részbe. És meg kell mondjam, nem bántam meg. xD

Egyáltalán nem szokványos darab, de nagyon hangulatos és ötletes. Úgyhogy szépen végig is nézem majd.

És azt hiszem, Mahjongozni is elkezdek, egy ideje úgyis foglalkoztat a téma. :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Őrnagy 2007.03.04. 21:47-kor.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

moRtiZ írta:Nemtudom miert de nagyon hasonlo hangulata volt mint a Ninja Scrollnak. Vagy nem is tudom, de ugyanaz az "atmoszfera?" mas vilagba atultetve, (a harcok mindenkeppen nagyon hasonloak) mindenesetre en nagyon szeretem mind2-t.

Erdemes megnezni.
:lol: Vajon miért is?
Az összekötő szál nem mást, mint Yoshiaki Kawajiri személye, ugyanis mindkettőt ő rendezte, valamint az ő munkája az idén érkező Hegylakó is :cool: Várom is már rendesen. (Annak ellenére, hogy az első filmen túl szerintem mind szemétbevaló)

És igen, végre valaki elkezdte a Nyomorultakat is! :D Pedig már kezdtem róla teljesen lemondani.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Őrnagy írta:
shearer írta:Mahjong Legend Akagi:
...
Egyáltalán nem szokványos darab, de nagyon hangulatos és ötletes. Úgyhogy szépen végig is nézem majd.
Örülök, hogy tetszik :)
Én pedig már végig is néztem. Hát a sorozat második fele még elborultabb mint az első. De ez egyáltalán nem baj ebben az esetben, sőőőtt.... :D
A lényeg, hogy ez egy kiváló anime, remek hangulattal és nagyon igényes tálalással. Aki esetleg szereti a mahjongot, vagy valami különlegesre vágyik az semmiképpen se hagyja ki! ;)
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Akagi nekem is nagyon tetszett :D A grafika egyébként érdekes kérdés. A szereplők mind karikírozottan jelennek meg, rájuk igaz a "ronda" rajzolás. Viszont pl. ami a mahjong asztalon játszódik (plána a végén azok az átlátszó lapok) az elég korrektül van megrajzolva.
Csak a "befejezés" volt kissé khmm... Mindegy, ettől függetlenül nagyon tetszett... Köszi Klárinak :)
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

A hétvégén befejeztem az FMA-t és nem tetszett!Unalmas,jópár résznél erőt kellett vennem magamon hogy ne tekerjek bele!A főszereplők nem egyszer idegestettek a viselkedésükkel! A történet tesztett de ez minden.A moviet még meg fogom nézni talán javít a megitélésemen. :neutral:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ha a sorozat nyogvenyelos akkor sztem nem nezd meg a moviet..van egy olyan sanda gyanum h nem fog tetszeni..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:Őőő, befejezésnél én a konkrét befejezésre gondoltam, tehát az utsó jelenetre amikor D virágot visz a lány sírjára, aztán elmegy, látva, hogy nincs szükség a virágokra amiket hozott....az valami hihetetlenül eltalált rész volt.
Az valóban, meg nekem a közvetlenül előtte lévő rész is tetszett, amikor a rakéta felszállt.
moRtiZ írta:heh, szerencsere en jap/angol felirattal lattam.
Először én is japán szinkron/magyar felirat kombóval néztem, csak ha többnyelvű/többfeliratos DVD-t veszek, akkor imádom összehasonlítani a különböző verziókat. :D
anubys írta:Az összekötő szál nem mást, mint Yoshiaki Kawajiri személye, ugyanis mindkettőt ő rendezte, valamint az ő munkája az idén érkező Hegylakó is :cool: Várom is már rendesen. (Annak ellenére, hogy az első filmen túl szerintem mind szemétbevaló)
Hegylakó anime? :) Na ebbe majd belenézünk. :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Red Garden 19 - ÉN MEGMONDTAM. xD WHOO~~ yay Paula!
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Tudnatok nekem irni par jo fajta "fighting" Animeot? Megneztem az osszeset amit ismertem, es most nem tudom merre tovabb. Nem akarok off lenni, ezert akar priv-be is johetne a par cim. Naruto, Dragon Ballok , Bleach, Berserk, Nscroll, Vamp. Hunter D, Basilisk (ezt most nezem de nem annyira jo mint szeretnem) mar megvoltak.Valami olyasmire gondoltam amiben van karakterfejlodes, es jol megkoreografaltak a csatak. Most valahogy ilyesmire van szuksegem, amig nem tudok Bleach / Naruto kov. reszt nezni. :D.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

moRtiZ írta:Tudnatok nekem irni par jo fajta "fighting" Animeot?
Grappler Baki, Tough, Hokuto no Ken (különösen a legújabb movie-t ajánlom), JoJo's Bizarre Adventure, Mad Bull 34. Első körben ennyi, ha végeztél velük, szólj, és mondok még. ;)
[Btw, ezek műfaja az igazat megvallva seinen, de ez nem jelenthet problémát, úgy gondolom.]
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Asatte no Houkou:

Kellemes kis nyári történetnek látszik
Az egyik főszereplő egy kislány, Iokawa Karada, aki nemsokára főiskolára (Junior-high, 6.-8. osztály) megy, de szokatlanul kicsi. A bátyjával (Iokawa Hiro)él egyedül, mióta a szülei meghaltak, és úgy érzi, csak a terhére van bátyjának azzal, hogy mindig rá kell vigyáznia.

A másik főszereplő Nogami Shouko, akinek még mindig vannak érzései Hiro iránt, aki otthagyta őt (Amerikából utazott Japánba, pont azért, hogy Karada-chanra vigyázzon mostantól), s bár megígérte neki, mégse tért vissza Amerikába. De most Shouko is Japánba utazott, a sors fintorából pont Hiroval és Karadával egy városban köt ki.

Karadát nagyon zavarja, hogy ilyen gyerekes, és egy rossz pillanatában azt kívánja, bárcsak felnőne...
Ami meg is történik, Shouko-san viszont egy gyerek testét kapja meg. Tehát a helyzet adott, innentől már csak az a kérdés, hogy oldják meg, 4 rész után még én sem tudom, de hálistennek ez már végig kijött, éppen szedem most is lefelé ^^

És mégegy:

Gakuen Utopia Manabi Straight!:

Miről is szól az anime? 2035-ben az iskolákban már semmi élet, a a legtöbb gyereket és a tanárokat sem érdekli az iskola, csak unott képpel ülnek, és semmi érdekes nem történik. Egy nap az iskolába beíratkozik egy Amamiya Manami (Manabi-chan) nevű diák, akitől viszont távol áll, hogy ne csináljon extrém/érdekes dolgokat minden lépésében. Tehát feltételezhetően arról fog szólni, hogy virágoztatja fel az ő hozzáállása az élettelen iskolát. Így 4 rész alapján nagyon tetszik, de még nem tudom mi fog kisülni belőle. Loli karakterdesign, vicces helyzetek, és elég fura karakterek (mindenkiben ott vannak a sztereotipikus személyiségek, de mégis máshogy viselkednek, mint gondoltam, főleg igaz ez Manabi-chanra), bejövős kategória :)
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Rage írta:
moRtiZ írta:Tudnatok nekem irni par jo fajta "fighting" Animeot?
Grappler Baki, Tough, Hokuto no Ken (különösen a legújabb movie-t ajánlom), JoJo's Bizarre Adventure, Mad Bull 34. Első körben ennyi, ha végeztél velük, szólj, és mondok még. ;)
[Btw, ezek műfaja az igazat megvallva seinen, de ez nem jelenthet problémát, úgy gondolom.]
Köszi, rájuk csekkolok.
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Képzeljétek, pénteken felébredtem és egy nagyon furcsa érzés kerített hatalmába: Pokemont akartam nézni, hogy ismét felidézzem a gyerekkorom és újra együtt izguljak Ash-ékkel! Ezért elkezdtem letölteni és ma neki is fogtam az első évadnak... Ez most nagyon gáz? :lol:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

uncle írta: Ez most nagyon gáz? :lol:
Nem sokkal gázabb, mint hogy én az elmúlt másfél hétben újra nézte ma Digimon Tamerst :dirr:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ez pont olyan ahogy rajtam 2 hete kitört a Yu-Gi-Oh! újranézése...még nemnéztem végig megint de most úgy szünetel. Nemtommér nézem. Valahogy énis, mintha nosztalgiáznék... :lol:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Akkor jó :D ! Azon is gondolkodtam, hogy elkezdem nézni az elejétől a Digimont, mert anno 5-6 éve csak egy német adón láttam belőle elég sok részt, így, mivel nem értek németül, a tartalmi részének a megértése kimaradt az életemből...

Jó szórakozást, és gyermeki örömöt nektek is,
uncle :wink:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

He-he, nálam is kitört a nosztalgia. ^^ Sorra nézegetek bele a már régen látott animékbe, na de mellette azért nézek olyanokat is, amiket még nem láttam. :)

OFF: Miért nem tudják ezeket a hülye mkv/ogm fájlokat végig feliratozni? :evil: Mindig lemarad a fél felirat... ::bawl::
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Tudjátok mit... ez már fronthatás! :D

Amúgy énis ezt csinálom most Narumi.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

Higurashi no Naku Koro ni-t most fejeztem be.
Bár némelyik lányzó eléggé anorexiásra sikerült, azért
rendben vannak. Történet korrekt, parás, és szadista.
Érdekes horror volt, az openinget pedig imádom.

Most a Kannazuki no Miko-t kezdtem el.
Romantikus, picit ecchi, mechás, leszbis +KOTOKO op/ed.
Bejövős, bár eddig semmi különösebben meglepő nem volt.
Nem hosszú, ösz-visz 12ep.

Ezen kívül: folyamatos BLEACH gyorstalpaló,
50-ik résznél járok és folytatom a lemaradás behozását. ^^
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Byousoku 5 cm: eddig tudtommal csak egy Makoto Shinkai filmet láttam (Beyond the Clouds), de azt is kétszer kellett megnéznem mire megértettem, és még kétszer hogy a kedvenceim közé kerüljön. ennek viszont elsőre sikerült elérnie ezt amit az elődjének csak negyedszerre... (eddig) szép történet, gyönyörű grafika, lenyűgöző színvilág (utóbbi különösen megfogott^^). alig várom a folytatásokat :)

...valamint szépen csendben kijött a Kyou no Go no Ni harmadik része (az ANN szerint lesz még egy rész, ha jól értelmezem az avexmode oldalát március 21.én fog kijönni (vki hozzáértő megerősíthetne^^) ) :mrgreen: talán egy fél fokkal lájtosabb mint az elöző részek, de azért ez is kitesz magáért :dirr:
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hát mostanában nézek pár dolgot.

Black Lagoon-t éppen hogy befejeztem, és így elmondhatom, hogy egy kellemes, stílusos akciósorozat, bár összefüggő sztoriról nem igen beszélhetünk, de a karakterek viszik a hátukon a sorozatot.

Red Garden-t 18-ig láttam, és bár 3-4 résszel ezelőtt felcsillant a remény, hogy ráerősítenek a történetre, mégsem ez történt és ismét a sírás került előtérbe. Esküszöm az Evaban nincs ennyi vinnyogás, ráadásul mostanában rákaptak a készítők a világmegváltó gondolatok közlésére is, sajnos kevés sikerrel.

Strawberry Panic 2 rész után semmi különös, Maria-sama jobb volt :dirr:

Death Note: Sajnos nem voltak képesek tartani a színvonalat a készítők, az utolsó 2-3 részben (17-19) nagyott esett a feszültség, áttéretek egy sablonosabb jó-rossz nyomozósdira. Ennek ellenére reménykedem benne, hogy ezek a részek nem fognak sokáig tartani és visszakapjuk mindenidők egyik legzseniálisabb rabló-pandúr párosát :P

Bár csak egy 10 perces kis szösszenet, de ehhez képest meglepően mély nyomokat hagyott bennem, a Kigeki. Ami érdekes képi világával, nagyon jól eltalált zenéjével, tükéletesen adja át az elmesélt történet hangulatát.

És végül, de abszolút nem utolsó sorban, megtekintettem a Byousoku 5cm első történetét is. Makoto Shinkai nem hazudtolta meg önmagát a látványvilága lenyűgöző lett a filmnek (ahogy azt outsyder is kiemelte a színvilága teszi csak igazán különlegessé az egészet), de a zene nem kapott olyan hangsúlyos szerepet, mint azt a trailerekből sejteni lehetett, jóllehet amikor felcsendül 1-1 dallam akkor a minőségre egy szavunk sem lehet, sőt... A történet és főkeg a hangulat igen nagy mértékben hasonlít a Voices-ra, kíváncsi leszek rá mi sül ki az egészből, a másik két történettel kiegészülve.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Winter Cicada-t (Fuyu no Semi) szeretném megnézni valamikor,lenne olyan szíves valaki ajánlani/nemajánlani?Kösz. :)
Hanatarou desu.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

...

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Narumi írta:He-he, nálam is kitört a nosztalgia. ^^ Sorra nézegetek bele a már régen látott animékbe, na de mellette azért nézek olyanokat is, amiket még nem láttam. :)
HeheXD Én is így vagyok vele!Épp a napokban gondolkodtam azon h megkeresem a neten a Sailor Moon-t és elkezdem az elejétől nézni.:D
Időnként ha úgy tartja kedvem Pokemon-t eg Digimon-t szoktam a televizsönbe nézni(már ha éppen vhol ráakadok).:D
Amúgy nemrég ennek a fórumnak a hatására rákaptam a Bleach-re(igaz durva 2 részt néztem meg belőle,mert lusta vagyok mint állatXDXDXD),Jetix-en meg Naruto-t nézek,s gondoljkodtam azon h megint megnézzem-e a Karin chibi vampire-t a nyetenXD^^
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Végetért a Le Chevalier D'Eon és illene írni valamit róla...

Az örökké emlékezetes 12. része (II. Katalin PWNZ) mellett az utolsó 5 része ami nagyon megérte. Kifijezetten izgalmas és váratlan fordulatokkal teli lett
a befejezése. Csak a legvégre sikerült teljességgel megértenem, hogy mi motiválta abban a rengeteg kavarásban Maximilien Robespierre-t. Így, hogy mögöttem van már a sorozat azt kell mondjam, hogy az ő szerepe volt az abszolút EPIC ebben a történetben.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

School Rumble 2. Season-t néztem az elmúlt napokban, és a School Rumble mindig RULZ!!! Már nagyon várom a 3. évadot ^_^

Sky Girls: Loliotakuness forever -_-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése