Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

novalisk írta:Nekem a Kodomo no Jikan OVA kimondottan tetszett. És nem érzem szükségét hogy menjek magam feljelenteni a rendőrségen :wink:
outsyder írta:@Titkos, novalisk: nekem sincs különösebb bajom a loli cuccokkal (az ecchivel meg főleg), a loliconnal sem, egy bizonyos határig (sőt abból láttam még jót, ld. Takamichi illusztrációk - tehát én sem megyek magam feljelenteni :dirr: ).
Ne jelentsen fel senki senkit, főleg ne saját magát. :D Az utolsó mondatommal csupán arra céloztam, hogy ha megnézzük a sorozatban a szerelmi szálakat, akkor láthatjuk, hogy itt bizony eléggé a hardcore loli otakuk voltak a célközönség, akikkel ugye tele van Japán. Ez még nem jelenti azt, hogy mindenki pedo, akinek tetszik, de nekem betette a kaput. :dirr:
outsyder írta:én még leragadtam ott, h ha lehet hinni az ANNnek (miért ne), akkor a manga, amiből készült erősen 18+-os, akkor alapból h kerülhet adásba egy ilyen nyílvánvalóan "pedóknak" készült cucc.
Sok a loli otaku Japánban, pénzt meg ugye az olyan sorozatok hoznak, amiknek sok a nézője, szóval megéri nekik megcsinálni. Mondjuk arra én is kíváncsi leszek, hogy az anime egy az egyben lesz annyira "18-as", mint a manga, vagy finomítanak rajta.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

outsyder írta:én még leragadtam ott, h ha lehet hinni az ANNnek (miért ne), akkor a manga, amiből készült erősen 18+-os, akkor alapból h kerülhet adásba
Nemnemnem. Te egy másik Kodomo no Jikan bejegyzést néztél és összekeverted a こどもの時間-t a こどものじかん-nal. Ami alapján az anime készült az az utóbbi és egy teljesen hétköznapi bármelyik utcasarki ABC-ben kapható antológiában fut a Comic High-ban. (Olvastam a mangát semmi explicit nincs benne, csak rengeteg innuendo.)

Ez jó ANN bejegyzés a mangához:
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=6721
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ezesetben bocsánatot kérek, a hiba bennem volt. de ahhoz változtlanul tartom magam, h h kerülhet így adásba...
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Fullmetal Alchemist

=)
=)
=)

Már a felén túlvagyok...
Szép, élvezetes, megható, vicces..mi kell még? =)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Ayumie írta:Fullmetal Alchemist

Szép
Ezzel nem teljesen értek egyet -.-
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Tegnap fejeztem be a Scrapped Princesst.

Érdekes volt. Nem volt rossz, de nem volt olyan hű, meg haa típusú. És az elején sokminden kavaros volt, de aztán a végére kitisztultak a dolgok :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hanon írta:
Ayumie írta:Fullmetal Alchemist

Szép
Ezzel nem teljesen értek egyet -.-

Nekem megfelel. Pláne az emberarcok =)
Persze van ennél jobb is. Ízlések és pofonok.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
kirafan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.07.03. 20:44

Hozzászólás Szerző: kirafan »

Mondjatok nekem olyan animét vagy animéket amiket egy médiaismeret óra alatt meglehet nézni és azért értsék a népek. :D
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

A kanojo to kanojo no neko pl. szerintem kifejezetten jó, mert szép, nem perverz, deep és fogyasztható a mainstream számára is (nincs idejük elunni).
Bár igazán nagy negatívum lehet a hossza, mert bár gőzöm sincs milyen hosszú egy médiaismeret óra, de ezt a művet mindenképp lesz bőven időtök kibeszélni (ha szoktátok egyáltalán).

De most tényleg, milyen hosszú egy médiaismeret óra? Mert nem kezdhetek el egészestés filmeket ajánlani 45 percre, de nálunk anno gimnáziumban simán előfordult, hogy hasonló nevű foglalkozás keretében két és fél órás filmeket néztünk meg délután, arra meg lehet hogy kevés egy 30 perces OVA.
Kép
kirafan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.07.03. 20:44

Hozzászólás Szerző: kirafan »

45 perces egy óra így jöhetnek ilyen hosszúságú animék.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én elkezdtem nézni a Zombie Loan-t. van benne pici ecchi.. vagyis az első 3 részbe csak pici volt :P de amugy a storyja tök érdekes.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Claymore

Végére értem. Rossz. Borzasztó rossz. Kár. Amikor elindult, nagyon kíváncsi voltam, hogy mit hoznak ki belőle, de a végére annyira lapos és buta lett, hogy a második szezont biztos nem nézem meg.

Tömve van olyan elemekkel és szereplőkkel, amiknek a bemutatására fél, vagy egész részek elmennek, de a történet további részeire gyakorlatilag semmi kihatásuk nincsen. Vagy a szereplők esetében, kb. 3 másodperc alatt kinyírják őket. A végére (tulajdonképpen már a közepére, a 13. résztől is...) a vérengzés, meg az erőszak is teljesen öncélú, a "gonosz" karakterek fájdalmasan egysíkúak és ötlettelenek, és erre egy szép lapáttal rátesznek az "enyhén" túldramatizált jelenetek is. Az általam látott animék közül csak az Elfen Lied übereli ebben a tekintetben. :dirr:

Egyszóval, remek példa arra, hogyan lehet egy jól felhasználható alapötletre epített sorozatot lehúzni a klotyón. Ami már csak azért is bántó, mert hosszú idő óta ez volt az első anime, aminek az openingje és az endingje is elnyerte a tetszésem. :dirr:

34%
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Őrnagy írta:Claymore

Végére értem. Rossz. Borzasztó rossz. Kár. Amikor elindult, nagyon kíváncsi voltam, hogy mit hoznak ki belőle, de a végére annyira lapos és buta lett, hogy a második szezont biztos nem nézem meg.

(...)
Ez annyira rosszul hangzik hogy érdekel :dirr:
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Egyáltalán nem rossz, az első részek még a hangulatot teremtik meg, a közepére kezd el beindulni a sztori, a vége pedig talán a legjobb része. Érdemes megnézni.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Xelloss írta:Egyáltalán nem rossz, az első részek még a hangulatot teremtik meg, a közepére kezd el beindulni a sztori, a vége pedig talán a legjobb része. Érdemes megnézni.
Akinek van rá felesleges, elpazarolni való ideje, talán. :dirr: De ennyi erővel valami tartalmasat is nézhet. :dirr:

Addig még jó, hogy az első részek megteremtik a hangulatot, odáig nekem is egész bejövős volt, de hogy sztori... na, az nincs. Mennek és gyaknak. Clare meg bosszút akar állni. Kb. ennyi a "sztori". Lehetett volna sokkal érdekesebb is, ha mondjuk a szereplőkre koncentrálnak az agyatlan hentelés helyett, de nem tették. :dirr:

A vége meg...a leggyatrább harcjelenet volt az egész sorozatban. A drámáról nem is beszélve. :dirr: Egyszóval, én óva intek tőle mindenkit. Aki drámát meg darálást akar, nézzen Jin-Roh-t. Rövidebb is, szebb is, tartalmasabb is.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azt nem is állítom, hogy a legjobb sztorit rakták bele, de azért elfogadható. Kicsit egy számítógépes játékra emlékeztetett, talán ezért is kedveltem jobban. Azokon pedig, amiket felsoroltál inkább nevettem, minthogy belekössek. Egyszer attól még érdemes megnézni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xelloss 2007.10.01. 17:14-kor.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Milyen animét (lehetőleg movie-t) nézetnétek meg valaki olyannal, aki érdeklődik a téma iránt, viszont annak a veszélye is fennáll, hogy ha az adott mű nem nyeri el a tetszését, akkor örökre leírja az egészet? Vannak ötleteim, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ja, az illető lány. Én valami romantikus (nem feltétlenül happy end-del végződő), mindenképpen vér- és erőszakmentes műre gondoltam. Pl. 5 Centimeters per Second, Howl's Moving Castle, Toki wo Kakeru Shoujo, Totoro (jó, ez nem romantikus, de édes ^^) stb.
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

És is nagyjából ilyen voltam anno, és Miyazakit láttam először, sztem az ő filmjei nagyon jók arra, hogy vki rajtuk keresztül szeresse meg a műfajt. Aztán ha érdeklik a komolyabb meg elgondolkodtató dolgok, akkor az NGE is passzolna sztem. Bár én a kis majdnemegyéves animés tapasztalatommal elég kezdő vagyok itt, de így kezdtem, és bejött ::jeye::

Egyébként témához kapcsolódva most kezdtem el a Death Note-ot, és eddig bejön. Az opening- zene meg tökjó --- mi lehet, japám-kaliforniai-punk? ::jhihi::
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Hmm,mondjuk Ah!My Godess.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Üdv!

Új valék itt, de jópár animén túl:
Naruto (eddig minden)
Bleach (eddig minden)
Elfen Lied
Ichigo 100%
Midori no Hibi

Ezek után jókat?

Egyik oldalon a Naruto/Bleach szerű harcolászós dologból, a másikon pedig az Ichigo 100% és Midori no Hibi féle iskolás-romantikus sztorik érdekelnének (a School Days-et ajánották, ma már kezdem is)...

Remélek sok ajánlást! ^^
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Yuriko-chan írta:Milyen animét (lehetőleg movie-t) nézetnétek meg valaki olyannal, aki érdeklődik a téma iránt, viszont annak a veszélye is fennáll, hogy ha az adott mű nem nyeri el a tetszését, akkor örökre leírja az egészet? ... Pl. 5 Centimeters per Second, Howl's Moving Castle, Toki wo Kakeru Shoujo, Totoro (jó, ez nem romantikus, de édes ^^) stb.
mindegyik jó, bár sztem a Byosoku 5 cm az kicsit lassú, könnyen megunhatja. ha Makoto Shinkai, akkor vmi rövidebb cucc (She an Her Cat pl).
Miyazakiból énmég ajánlanám a Mononoke Himét vagy a Nausicaa-t (inkább az előbbit, a Nausicaa súlyos; a Totoro-t meg még nem láttam :oops: ) az Ah! my goddes is jó ötlet
shizu írta:Aztán ha érdeklik a komolyabb meg elgondolkodtató dolgok, akkor az NGE is passzolna sztem...
kizárt. szvsz első animés, vagy úgy egyáltalán kezdő animés ne nézzen NGE-t (kivéve akkor, ha saját maga választja ki és mindenáron meg akarja nézni. akkor lelke rajta). nem egy szintén "elgondolkodtató" anime van, ami (ismét szvsz) még jobb is mint az NGE (pl a fent említett Nausicaa)
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Yuriko-chan: Jaj de jó téma jött elő! (bár nem tudom lehet, hogy rossz topic, de ha ez baj majd modok szólnak)
Hogy kell asszimilálni az ismerősöket :D
Próbáltam már én is, és először úgy gondoltam, hogy ilyen "szép" műveket érdemes mutogatni, amiből nem jön le, hogy az animék milyen mérhetetlenül perverzek, de akik nem fogékonyak a műfajra azokat nem igazán lehet megfogni egy 5 Centimeters per Second-dal (hiába zseniális). A Totoro meg tényleg egy kisgyerekeknek szóló mese (ami mondjuk általában jó pont a laikusok szemében, hiszen: rajzfilm = gyerekmese, és a Totoronál tényleg ezt is kapják, ráadásul igen magas minőségben).

Egyik (lány) barátom például régebben nem igazán értette, hogy mit eszek én az animéken meg az milyen hülyeség, én meg mondtam, hogy nemis, mert Akira, GitS, Hayao Miyazaki meg ilyesmi, de hiába látott több ilyen "híresebb" művet, nem igazán volt rá hatással, aztán azon kapott, hogy Azumangát nézek, végignézett egy részt, és másnap DVD-t lobogtatva érkezett, hogy most azonnal írjam ki az összeset... Nem kicsit lepődtem meg :D
Másik barátom (ez most fiú) meg miután megadtam neki az aoi címét, hogy "itt lehet nézni, hogy mi a jó stuff, de én a CB-t ajánlom" kinézte magának a School Rumble-t és ezerszer jobban szórakozott rajta mint a Bebopon...
Beboppal egyébként is rossz tapasztalataim vannak, mivel 2 barátomat (fiúk) sikerült egy életre elriasztanom vele az animéktől (bár mondjuk egyikőjüknél inkább a "fúj anime" előítélet tehet róla, és biztos vagyok benne, hogy ha úgy lett volna ugyanaz a történet ugyanazokkal az eseményekkel/poénokkal tálalva, hogy mondjuk a Firefly második évadja akkor ő áradozna nekem arról, hogy milyen zseniális... hülye sciencefiction fanatikus geek...)

Na igazából az egész esszé arra ment ki, hogy ha valakivel meg akarod kedveltetni az animéket, akkor nem biztos hogy olyat kell mutatni neki ami zseniális, hanem inkább amin jól szórakozik.
Bár ez csak személyes tapasztalat.

Ja és most, hogy eszembejutott melyik topicban vagyok a Wolf's Raint nézem és így a 7 rész után az a véleményem, hogyha ez tartani tudja a szinvonalat végig és tényleg van egy jól kigondolt sztori és nem csak blöffölnek, akkor - hogy egy natív szófordulattal éljek - EPIC lesz a befejezés.
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah megint uj animébe kezdtem, mégpedig az X-be. megnéztem a nulladik epizodját (az állitolagos ova-t) és megtetszett. eddig 3 részt láttam. nem rossz... majd később jön bővebb vélemény ha végig néztem.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

outsyder írta: kizárt. szvsz első animés, vagy úgy egyáltalán kezdő animés ne nézzen NGE-t (kivéve akkor, ha saját maga választja ki és mindenáron meg akarja nézni. akkor lelke rajta). nem egy szintén "elgondolkodtató" anime van, ami (ismét szvsz) még jobb is mint az NGE (pl a fent említett Nausicaa)
Én néztem ::jeye:: És nem én választottam, és tetszett... Nausicaa-t még nem láttam.
De egyébként igaza van SoonDead- nek, nem biztos, hogy ami klasszikus, vagy ami nekünk bejött, az másnak is be fog. Egyébként az se biztos, hogy az előítéletesek "megtérítése" jó dolog, ha valaki eleve úgy áll neki nézni, hogy "úgyis hülyeség, de xy annyira akarta, hát megnézem", akkor nem valószínű, hogy utána változik a véleménye
Avatar
hannabell
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.09.03. 19:35
Tartózkodási hely: Jászberény

Hozzászólás Szerző: hannabell »

Sziasztok!
Kezdő fórumozóként (bár régi animefan-ként) üdv mindenkinek.:)
Bár nem tudom, milyen az általános vélekedés a Ginban Kaleidoscope-ról, de nekem tetszik ez az anime. Igaz, a műkorcsolya, mint sportág sem áll távol tőlem. :)
Válasz küldése