Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Bokurano Nagyon megfogott az intró, meg az első pár rész újszerűsége és a koncepció frissessége. Aztán most a közepén elkezdtek kiderülni elég WTF dolgok amik nem igazán tetszenek/nincs értelmük, de meglátom mi lesz belőle.
Higurashi no Naku Koro ni Kai Le vagyok nyűgözve. 43 rész, és még mindig nem rontották el! Sőt, most hogy végre kezd kiderülni, mit is néztem eddig, egyre érdekesebb lesz, bár azért valahol hiányzik az első rész misztikus "naezmostmivolt" jellege....Aktuális kedvenc sorozatom.
Gundam 00 Valóban közepesen indult, de az utóbbi két rész már felszállóág, ha ezt így folytatják, nagyon jó sorozat fog kikerekedni ebből.
God's in his heaven, All's right with the world
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekikezdtem a Bleach-nek- conon performance cp.n érteni akarom a poénokat :dirr: - nem rossz ^^, most a 20. résznél járok (amúgy valaki megírhatná nekem, hogy mettől meddíg tartanak a fillerek, ha nem muszály azokat kihagynám)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Bleach fillerek 64. résztől a 109-ig tartanak, 110-től már a manga fonalát viszik tovább.
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Mariko írta:A Bleach fillerek 64. résztől a 109-ig tartanak, 110-től már a manga fonalát viszik tovább.
Hogy aztán megint fillerek jöhessenek. :D

Naruto:
most hogy véget értek a homokos részek, és beindul a story úgy dönöttem hogy folyatom a követését.

Kodomo no Jikan:
Az OVAban tényleg voltak erős részek, de azért aranyos volt, a sorozatban viszont nagyon zavar a cenzúra. :neutral: Teljesen megszakítja az animét, és az egész képbe belepíszkit (miért nem lehet egy egyszerű fekete csíkkal kitakarni?).

Berserk: Eddig kimaradt az életemből, viszont egy mmv (manga music video) kapcsán újra neki álltam. Tetszik.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jaaku írta:Hogy aztán megint fillerek jöhessenek. :D
Jó, de azért sikerült besuvasztaniuk még kb 30 rendes részt is a fillerek közé. :-P
Kép
Avatar
mazsola
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2007.04.16. 10:45

Hozzászólás Szerző: mazsola »

Szvsz a fillerek sokkal élvezhetőbbek voltak, mint az ökörködés, amit a shinigamik hazarendelése óta művelnek... :?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát... ízlések és pofonok...
Kép
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Amiket elkezdtem nézni az új szezonban:

Ghost Hound: Az első rész nagyon meggyőző volt a hangulatát tekintve. Remélem, lassan majd összeáll, milyen is lesz valójában

Clannad: Teljesen az, amit korábban is vártam. Air->Kanon->Clannad. Egy professzionalizálódó sor, egyre igényesebb, egyre manipulatívabb dating sim-adaptációk.

YUA Full Throttle: Ilyen az, amikor kifogy egy történetből a szusz, és gépiessé válik. Nem hiszem, hogy tovább fogom nézni.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Mariko írta:A Bleach fillerek 64. résztől a 109-ig tartanak, 110-től már a manga fonalát viszik tovább.
köszi, bár azt is hallottam hogy itt a fillerek mérsékeltebben gagyik mint a naruto-ban, no majd meglátjuk
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Gyerekek, ezt látnom kell. XD
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Érdekesnek néz ki, töltöm is =D
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Én ezt néztem legutóbb:
Shin Angyo Onshi
nos se jót sem rosszat nem vártam tőle, a mangának néhány részét olvastam. Azt hittem anime szinten egy nagyon amatőr alkotást fogok látni, de mindennek hála egy csodálatos animét kaptam. Nem tudom, hogy a manga 1-2 része alapján csinálták-e, ha igen, pont azok maradtak ki az életemből.

grafika:
nem az agyonturbózott csodálatos látványvilágú animék szinjét hozza, de nem is egy 2000 előtti alkotások egyszerűségével hat. Az elemek jól ötvözöttek, minden egybevág, remek hatást kelt. Nagyritkán 1-1 rövid jelenetben képregényhatás.

zene:
momentán ez sem problémás. Ami van az keleties dallam, vagy Boa tisztel meg minket egy dalával.

Történet:
összesen két történetet mesél el a majdnem egy órás film. Mindkettő nagyon izgalmas, érdekfeszítő, megdöbbentő és szomorú elemekkel egyaránt vegyítve. Bennem nem hagytak megváaszolatlan kérdéseket, az egész nagyon kerek és korrekt volt.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Yuriko-chan írta:Gyerekek, ezt látnom kell. XD
En persze elkezdtem, nem lehetett kihagyni ilyen magas labdat..es nagyon bejon..szetestem a mikrobakon..olyan mukik X3 kar h meg csak a 4.resznel jarunk.. :(
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ja, a kis mikroorganizmusoknak tiszta Kogepan fejük van. XD
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Ergo Proxy elég sötét, és nyomasztó, de sok dilis anime után már kellett egy ilyen is. Még Lil-san monokliszerű sminkje is egész jól nézz ki :D
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Yamato Nadeshiko Suichi Henge :D annyira super cool : ))
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

matsuo-chan írta:Yamato Nadeshiko Suichi Henge :D annyira super cool : ))
A palikat olyan furán rajzolják benne, brrr x_X Ettől függetlenül viszont tényleg fun ^^
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én oda vagyok a bishikért :D habár nekem is fura volt elöször a rajzolás, de aztán hozzászokott a szemem. sunako-chan rulz :D nah meg kyouhei ::daisuki::
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Ez nagyon nagyon nagyon érdekel : http://www.stranja.jp
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Gintama

Nem kicsit beteg sorozat, amiben Japánt az Edo-korszakban megszállták a földönkívüliek. :mrgreen: Már maga a világ is megér egy misét, de ehhez jönnek még az őrültebbnél őrültebb karakterek és az idióta helyzetek, amikbe belekeverednek. Sztori az nem nagyon volt, vagy legalábbis és én nem fedeztem fel, de néha a könnyeim kijöttek a nevetéstől.
Egyetlen hibája, hogy poénok egy része sajnos eléggé kultúrafüggő, néha olyan dolgokat parodizál mint japán filmsorozatok, show műsorok, vetélkedők stb. De még ezzel együtt is nagyon jó kis vígjáték, remélem még sokáig folytatják. Ugyanezen a színvonalon.
Kép
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Most kezdtem bele az XXX Holicba. Még csak az első részt sikerült megnéznem, de már most tudom, hogy imádni fogom. Viszont 2 napon belül 100% hogy végignézem, mivel végre ma beszerzek egy laptopot és még működőképessé is varázsolják nekem a mai nap során. :D
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Ichigo 100%: Hát nem volt rossz...
Az első harmada 9/10
második harmada 8/10
harmadik harmada: 7/10
A vége 6/10 (igen, utálom a nyitott végeket)
Ez így: 7,5/10
(viszont megnéztem hogy a mangában végül kit választ, és elégedett vagyok a döntésével).

Most néztem meg az Ichigo Mashimaro első részét. ::^_^:: Moe... ::hehe::

"Discriminating about moe" xD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Darker than Black

Kiváló sorozat (bár az ismertetőban használt mérföldkő jelzőtől azért nagyon messze van), remek hangulattal megáldva, az átlagosnál kidolgozattabb karakterekkel. Bár igazából semmi újat nem nyújt, az ismerős elemeket mégis nagyon jól használja. A Contractor-ok képességei pedig nagyon kreatívan lettek kitalálva, mint ahogyan a használatukért való fizetség is. És külön jár neki egy hatalmas pirospont, amiért a manapság jellemző tendencia - hogy az animáció minősége akár egy részen belül is óriási eltéréseket mutat - nem volt rá jellemző.
Folytatást neki!!!

9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem is tudtam h irtak rola ismertetot, de nagyon jo lett, gratula SolidSnakeGH-nak X3
Es meg mindig Ghost Hound-ot es Moyashimon-t nezek, a ketto remekul ellensuolyozza egymast XD
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Legutóbb a Devil May Cry-t néztem meg, nem volt rossz sőt kimondottan tetszet csak nagyon rövidnek tünt vagy azért mert csak 12 részes vagy azért mert a játékban ellégé sokáig tartotak a harcok :gun: az animében meg hamar vége lett, de ennek elenére nagyon jó, az openigjét sokszor meghalgatam.
Jöhet a Resident Evil. :gun:

Most jelenleg a Blood+ és a Naruto-t nézem. ÉS tegnap csak úgy megnéztem a Comedy-t is, hát az amennyire rövid annyira jó, a mondanivalója is sokféle képpen értelmezhető én főleg azt vettem ki belőle, hogy egy köny sokkal értékesebb mint a pénz.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Válasz küldése