Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cleetus írta:Tényleg,nem tud valami nekem mondani loli ecchi sorozatot?Érdekelne egy ilyen.
Kodomo no Jikan nélkül nem teljes az életed. :D Vagy ha ez már túl loli és túl ecchi, mondok enyhébbet. :)
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Köszi,amint végzek az Urusei Yatsurával,bele is kezdek.Abból is végre sikerült annyi rész leszednem,hogy ott tartsak,ahol eddíg.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hagyd a fenébe a Kodomo no Jikan-t, úgyis túl van cenzúrázva.
Ami neked kell az a
Love Love?
Popotan
Rizelmine
hármas és a most futó sorozatok közül a Strike Witches.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Rizelmine-hoz volt szerencsém,Rizelnek olyan idegesítő hangja van,hogy nem is néztem a második évadot.Az ő idegesítő hangját csak a myself,yourselfben Aoi-chan űbereli,de ő legalább jól nézett ki,és ezzel ellensúlyozták.Ott is van loli egyébként.
Majd utánanézek a felsorolt animéknek.Köszi a címeket tőled is paTKany. :D
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Tenjou Tenge

befejezve. Jóvolt, OPja egészen passzol hozzá, kár hogy a szereplők nem... namindegy.
grafika néhány képen nagyontetszett, néha meg rossz volt ránézni. Több ecchi-t vártam + senki sem figyelmeztetett, hogy ezen is lehet bőgni. Shin-kun rúlz.

Elfen Lied

a mangából 8 fejezetet olvastam, kb egy éve talán... most VÉGRE kezembe került az anime. A kellős közepén kellett abbahagynom. Úton van a másik fele (addig ezt az 5 részt nézem újra) egyszerűern szuper! Úgy ahogy van! Imádom :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én Elfen Liedet anno úgy néztem, hogy gőzöm se volt a hatalmas antielfenliedesek-elfenliedesek harcáról, aztán őszintén szólva azóta se értem se az egyik se a másik pártot. Nekem tetszett, úgy 7/10-re értékeltem azt hiszem, aztán kész. Nem az évszázad filmje, meg fölöslegesen van benne annyi vér, de azért jó volt. Openingje meg Nr1 (Lodoss TV mellett).

Versailles no Bara van jelen pillanatban terítéken ^^.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Terra e
Most így a kétharmadánál tartok, és igazából nem tudom eldönteni, hogy rossz-e vagy jó-e. XD Az első pár rész szerintem borzalmas klisé szagú valami volt. Ráadásul egyszerűen nem tudom elképzelni azt, hogy mi értelme van annak, hogy egy társadalom minden 14. életévét betöltő személyének kitörlik az emlékeit, ám annak elötte pedig nevelőszülők boldogan nevelhetik. (Mármint ha úgy is kitörlik utólag az emlékeket, akkor már minek eleve "beléjük táplálni"? :o_O: )
Mostanra viszont már van egy jól felépített antagonistánk, volt jó pár időugrás előre, hogy szélesítsük/szinesítsük a történet és a szereplők hátterét. Furcsa. Kicsit úgy érzem, mintha az "igazi" cselekmény, csak most pár része kezdődött volna el, minden más csak expozició lett volna. Nem lett volna jobb kezdeni itt és flashback-ekből szép lassan megismertük volna a szereplőket. Persze így talán rövidebb lenne a sorozat, de talán valahogy jobb lett volna.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Cleetus írta:Az ő idegesítő hangját csak a myself,yourselfben Aoi-chan űbereli
Neeeem. Aoi-chan hangja nem idegesítő.

Aoi-chan hangja csengő madárdal, a legtisztább szex esszencia ami utolérhetetlen orgazmust okoz a belső fülnek.

::daisuki:: Aoi-chan ::daisuki::
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

AyaDid írta:Versailles no Bara van jelen pillanatban terítéken ^^.
Azt én nagyon szeretem - eltekintve attól, hogy mindig szétbőgöm magam rajta a végén.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Bocsi paTKany,tényleg nagyon rosszul fogalmaztam,valóban egy csicsergő madárhoz hasonlít Aoi-chan hangja,csak akkor lenne idegesítő,ha egész nap ezt kéne hallgatni.Amúgy tényleg nagyon szexi,nekem is bejött,amikor megnéztem az sorozatot.Szeretek én mindenfajta animés csajt,csak a szilikonbarbikat utálom.De azért továbbra is loli,gothloli fan vagyok. :D
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ak »

Rászántam az időt és belenéztem egy pár nyári animebe, de az az igazság, h ha fizetnének se nézném végig szívesen az 1/3-át sem. :?

Tavaszi animek közül, h befejeztem a Kanokon-t, ami bár, ha nem is egy maradandó mű, de azért még olykor szórakoztató volt, meg különben is rég láttam ennyire ecchi stuffot (mindig a Green Green jutott eszembe, ott is egy hajszálon múlt néha, h még ecchi és nem hentai).

Ezt követte a Kure-nai, ami szintén egész jóra sikeredett, ahhoz képest, h nem igazán bírom az okoskodó (kis)gyerekeket, Murasaki egyáltalán nem volt annoying brat. Ha 2szer ilyen hosszú lett volna, még az sem kizárt, h megszerettem volna ezt az animet.

Kaiba. Ongoing sorozatok közül ezt szeressük a legjobban, kíváncsian várom a fejleményeket, ennek ellenére sajnálom, h ez is csak 12 részes.

Nem úgy mint a To love ru, aminek a nézése továbbra is időpazarlásnak tűnik nekem, vagy mint a
Real Drive, ami bár alapjaiban nem rossz, csak sajnos nincs benne olyan karakter aki lekötne/érdekelne.


Ezek közbe újra néztem a Slayers 3 évadját (és tökre meglepődtem, h eddig hogy hogy nem vettem észre a Ameliat?? Nem emlékeztem, h ENNYIRE funny karakter lett volna, most, majdnem, h rajta szórakoztam a legtöbbet), h majd a 4ikkel folytatom és az jó nekem, de tévedtem. Eddig az "új" Action Lina és a Super Detective-san inkább csalódás, mint öröm. Persze nem akarom leírni a 4ik évadot korai lenne még, de az előző 3 után, elég szokatlan.

Ezek után belenéztem a többi nyáriba is és úgy döntöttem, h elkezdem a Heroes 1. évadot.

Koihime_Musou - annoying brat...

Sekirei - to love ru-ra emlékeztet, mondjuk ha indulna egy Lala vs Musubi vetélkedő show, arra tuti vevő lennék

Strike Witches - Lábra illeszthető propelleres hajtőmű, no thx

World_Destruction - Biztos nagyon érdekes és izgalmas lehet egy party kumával útnak eredni elpusztítani a világot...

Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~ - romatikus maszlag volt elsőre, de ettől függetlenül lehet, h belenézek még a 2ik részbe.

Birdy the Mighty Decode, Nogizaka Haruka no Himitsu - ez a kettő kakukk tojás, azt terveztem, h kínomba belenézek még egy pár részbe, csak akkor nem jutott még eszembe, h megvan a heroes első évad..

Egyenlőre ennyibe tekintettem bele, a többire várnom kell még amíg subolják, de ezek után nem lelkesedem annyira.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Hát nem t'om, nekem a mostaniak közül a Slayers Revolution-on kívül a Yakushiji Ryouko no Kaiki Jikenbo (ejj be szép hosszú cím :dirr:) és a Natsume Yuujinchou egész bejövős (utóbbi akkor, ha az ember felfüggeszti a kételyeit a nem túlságosan eredeti, kb minden harmadik animében látható alapötlettel kapcsolatban. : "XY-nak különös képessége van: képes látni a szellemeket..." :roll:)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

én részemről teljesen meg vagyok elégedve a Slayers Revo-val (ennél elégedettebb már csak akkor lennék, ha rögtön magyar szinkronnal érkezneXD btw, mintha Amelia mellei nőttek volna^^;)
a nyári szezonból kevés cuccba kezdtem bele, a Slayers-en kívül még a Hidamarix365-be, ami teljesen hozza azt, amit várni lehet tőle, megnéztem a Natsu no Sora (most meg nem mondom a teljes címét) első részét, ami elsőre furcsának hatott a hátterek megoldása, de a rész végére már meg is kedveltem, a többi részt majd később. az Ikkitousen:GG-t majd akkor ha már vége lesz (még a DD-t is meg kéne nézni). a Koihie Musou szintén nem fogott meg, kb.hasonló okokból, mint a Sekirei. meg megvolt a Beck első 11 része (amihez eddig van magyar felirat). a téma nem igazán az esetem (a zene se nagyon, de azért van benne egy-két jó mozdulat^^;), a grafika néhol szintén, de a hangulata megfogott, mindenképp befejezem.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: benji »

outsyder írta:megnéztem a Natsu no Sora (most meg nem mondom a teljes címét) első részét, ami elsőre furcsának hatott a hátterek megoldása, de a rész végére már meg is kedveltem, a többi részt majd később.
Mahou tsukai ni taisetsuna koto - Natsu no sora. Ha nem tanulgatnék japánul bizisten meg nem tudnám jegyezni :dirr: A háttérről előső blikkre nehéz volt eldönteni, hogy ez most rajzolva van, vagy live. Utána meg arra jutottam, hogy ez amolyan Boris Vallejo féle rárajzolós technikával készülhetett. Kissé túl élethű. Ezzel szemben a karakterek nincsenek túlcifrázva, az animáció meg fájóan gyatra. Kár érte, mert az eredeti sztorit nagyon aranyosnak találtam, a manga gyönyörűen volt rajzolva.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

AyaDid írta:Én Elfen Liedet anno úgy néztem, hogy gőzöm se volt a hatalmas antielfenliedesek-elfenliedesek harcáról,
Én is.
AyaDid írta:aztán őszintén szólva azóta se értem se az egyik se a másik pártot.
Én sem.
paTKany írta: ::daisuki:: Aoi-chan ::daisuki::
Egyetértek, pedig heteroszexuális lány vagyok. XD De Aoi-chan annyira aranyos, hogy nem lehet nem szeretni.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Bounen no Xandou 01-02.

Lehet, hogy a Bones úgy döntött, most megcsinálja a maga Gurren-Lagannját, melynek elkészítésekor korábbi Eureka SeveN-éből indul ki (a pilóta csaj tiszta Eureka, ahogy az openingben lenéz Akiyukira a gépéből, de amúgy a hajó legénysége is hasonlít a Gekkostate-re), és talán még hozzátesz egy keveset a Last Exile-ből (legalábbis a repülők formája engem eléggé a L.E. légi járműveire emlékeztetett)... ja és csak nekem tűnik úgy, hogy a Xandou feltűnően hasonlít a szaké-youira az Ayakashi Ayashiból? xD

Viszont: mivel a fent említett animék mind a kedvenceim között vannak, ezért a Bounen no Xandou is baromira tetszik- profi módon megcsinált, hangulatos mechás cucc egyelőre, oszt' meglátjuk, hová is fejlődik majd. Btw külön jópont, hogy még nem láttam olyan mechás sorozatot, ahol a főhős (= a sztori kezdetéig teljesen hétköznapi életet élő, többnyire angsy tizenéves fiú) nem rátalál egy robotra, hanem saját maga változik mechává. Ez azért eléggé ütött... :cool:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ak »

Melyik subbal nézed? Toshon amit találtam mind ismeretlen számomra.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Mind ugyanazzal a gyári subbal van, a releasek különbözőek. Első részt láttam, az alapján elmegy, az OP viszont ritkajó.
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Megint megnéztem az Otome wa Boku ni Koishiteru 13. részét, és most is viccesnek találtam :mrgreen:
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

>ak:
ak írta:Melyik subbal nézed? Toshon amit találtam mind ismeretlen számomra.
Biiru Seijin már megadta a választ, de amúgy hint: a Tosho-ról a "Xam01&02" nevű fájlt töltöttem, és szerény japántudásom alapján is elég korrekt a fordítás.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ak »

Thx! Még nem jutott rá idő, h megnézzem, de a leírásod alapján kíváncsi vagyok rá, csak most egyszerűen a heroes mellett nincs másra időm. :)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

És mitől is lesz ez "Lagann 2"? Attól még nem, hogy mecha van benne, meg srác. (Csak mert belenéznék, ha tényleg annyira jó.)
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Öö... nem azt akartam mondani, hogy "ebből Lagann 2 lesz", hanem arra szerettem volna utalni, hogy szerintem a Bones akkorát akar dobni vele, mint anno a Lagannal a Gainax... de amúgy egyelőre maximum az "érdekes" formájú mecháktól lenne Lagann-os, és a 3. rész most már egyértelműen inkább egy új Eureka SeveN felé halad (Skyfish-ünk már van, a hajón tengődő kisgyerek valszeg úgy fogják utálni Akiyukit, mint anno Rentont, gondolom lesznek gyengéd szálak Akiyuki és a pilóta csaj között stb)... úgyhogy annyira azért nem jó szvsz.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Megnéztem az első pár részt az Elfen Liedből, meglátjuk, mire jutok vele.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

marci_attila írta:Megnéztem az első pár részt az Elfen Liedből, meglátjuk, mire jutok vele.
Az amcsik is ezt mondták a vietnámi háború kezdetén :vigyor:

Nadehogy on legyek: Mostanában sokmindenbe belekezdek, persze a legtöbbet aztán félrerakom egy időre (időhiányban) vagy végleg (mert nem tetszik).
Nemrég néztem bele a Read or Die OVA-ba, valahogy ez nem az én világom, úgyhogy nem is néztem tovább az 1. rész után.
A Fate/Stay Night a buta cím ellenére érdekesen kezdődik, bár ez most itt annyira misztikus, hogy a franc tudja, jó lesz e tényleg, mindenesetre 4-5 részt még megnézek, hogy erre rájöjjek.
A korábban elkezdett Hikaru no Go viszont nagyon jó, csak 75 rész kicsit sok egyszerre, úgyhogy 25 után most félretettem egy időre.
Az újabb cuccok közül a Bounen no Xamdou a legígéretesebb nekem, remélem az érdekes felütés után nem klisésedik el.
God's in his heaven, All's right with the world
Válasz küldése