Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sztem, ahhoz, hogy a Kai Doh Marut értékelni (vagy legalábbis érteni XD) tudjuk japánnak kéne lennünk, vagy legalább ismerni a legendákat, amiket átdolgoz. Sakata Kintoki (nem Gintoki! :D) egy japán folklórhős, ugyanúgy, ahogy az anime szinte összes szereplője csak sajna még a wikin is elfelejtik megemlíteni ezt az apróságot.
Amúgy szerintem a grafikai megvalósítás inkább rontott rajta, mintsem javított volna. Olyan fakó volt minden, hogy néha meresztenem kellett a szememet, hogy ki tudjam venni mit is látok.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hát igen, a történetből nagyon nagyon sokminden hiányzik nekem :D Ezért is nem tetszett.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Végér értem a Chrno Crusade-nek. Elég nagy reményeket fűztem a sorozathoz, mert mindenhol csak szuperlatívuszokban nyilatkoztak róla, de sajna a várt hatás nálam elmaradt (nyilvánvalóan az én ízlésem tér el a nagy átlagétól, mert nekem már az FMA se jött be annyira).

Egészen jól indult a sorozat, szeretem amikor a drámát kicsit könnyedebben vezetik elő és Chrno és Rosett közös múltja is jókat sejtetett, de bármennyire igyekeztem egyszerűen képtelen voltam igazán megkedvelni a két főszereplőt és még jellemfejlődést sem tudtak igazán felmutatni (ebben egyedül Satela jeleskedett, de ő is meghalt nem sokra rá). A történet helyenként kicsit kiszámítható volt, a negatív szereplők pedig eléggé egysíkúak maradtak, még Aion is, pedig ő érdekesnek ígérkezett.
A befejezés viszont nagyon szép volt és megható, bár jobban tetszett volna ha meghagyják Rosette méltóságát és nem kezd el a végén hisztizni, hogy nem akar meghalni.

Ami nagyon zavart, hogy a bugyi-cici fanszervízt apácákkal kombinálva adták elő, Azmaria folyamatos nyavalygása és nem értem minek kellett a főgonosz szájába Jézus szavait adni, persze gondolom azért mert így coolos volt. :cool:

Így visszaolvasva, a véleményem elég negatív lett, pedig nem volt rossz a sorozat, csak bosszant, hogy sokat vártam ettől az animétől és ilyesmikkel eltolták.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jelenleg Vampire Knight-ot és VK Guilty-t nézek. Hát mit mondjak, szerintem elég klisés... :/ De ettől függetlenül azért nézhető. Guiltyt be is értem, úgyhogy most már tűkön ülök a befejezésért. :roll:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Mariko: nem csak neked fájnak az említett dolgok, tényleg a történet kárára válnak, én is sokat bosszankodtam rajta, meg főleg a változtatásokon a mangához képest- kb az első 3 kötettől kettéválik a két történtet. sztem tegyél egy próbát a mangával, jobban átgondolt és sokkal részletesebb a múltat illetően is
egyébként Rosette kitörése a végén nem zavart. gondolj bele, 16 évesen meg kell halnia. (egész idáig nagyon erős maradt.) te hogy reagálnál a helyében az utolsó perceidben? nem hiszem hogy ezzel bármi csorba esett volna a méltóságán, csak azt bizonyítja hogy ő is emberből van.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Pont ezért zavart a dolog mert, egész végig, olyan erős volt és elfogadta, hogy neki fiatalon kell meghalnia, erre pont a végén, amikor már semmin sem változtathatott, tört meg. Meg enélkül a kis közjáték nélkül sztem sokkal szebb és békésebb lett volna az utolsó jelenetük.
A mangáról tudtam, hogy eltér, de nem fogtak meg ahhoz eléggé a karakterek, hogy még egyszer ennyi időt rááldozzak a dologra.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A végével kapcsolatban Marikoval értek egyet.
Nem azt mondom, hogy csorba esett volna a méltóságán vagy bármi, de egyszerűen eléggé "out of Rosette" volt az egész jelenet. ^^" Pont azért, amit itt fentebb ír Mariko. Végig erős volt, láthatóan már az elején elfogadta a dolgot, és erre a végén kiborul. ^^" Persze a másik érvelést is értem, miszerint pont akkor törik meg, amikor már látja, hogy csak a halál vár rá, de ez valahogy akkor sem volt Rosettés. ^^" Lásd a legjobb forrást, a mangát: Ott már sorozatos szívrohamok gyötrik a végén, és mégsem azon aggódik, hogy "Jézusom, mindjárt meghalok!", csak attól fél, hogy még azelőtt hal meg, hogy Chronót viszontlátná. Onnantól, hogy Chrono belép, a karjaiba rohan, és az ő történetüknek ott vége is, hiszen csak az a fontos, hogy együtt legyenek, a sorsukat már régen elfogadták mind a ketten. És valóban, ettől lesz békésebb és emészthetőbb a befejezés (meg nem utolsó sorban szebb is). Az anime végén ez a kirohanás kb. olyasmi volt, mint amikor pár résszel korábban a gothloli Rosette visszaköveteli Chronotól az elvett időt az életéből. A mangás Rosette ilyet sem mondana soha, főleg nem neki. (Jó, tudom, épp megszállta Aoin, vagy mi, de az a jelenet még úgy is fájt. ^^")
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Munto 1-2.
A sztori nem volt túl combos, nagyjából leírható annyiban, hogy a férfi főhős keresi a női főhőst, mert egy jóslat szerint ő mentheti meg a világot. A látványvilág nagyon szép lett, kicsit a Laputára emlékeztetett helyenként, csak persze CGI-vel felturbózva. A női főhős elég reális jellemet kapott, a címszereplő Muntóval ellentétben (bár a második részben felsejlett, hogy belőle is többet akarnak kihozni).
A szinkron az sajnos kicsit tré lett (én még nem is találkoztam ilyesmivel animénél). Mindkét főszereplőt újonc szinkronizálta és ez érződik is, főleg Munto seiyuujánál, de azért szerencsére ő is fejlődőképes, mert a második részben már nagyobb átéléssel játszik.

Nem volt túl nagy szám, de elvileg januárban startol a hozzá készült TV sorozat és ha ahhoz valami rendes sztorit sikerül összehozniuk, akkor még jó is kisülhet belőle.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos: azért azt se felejtsük el, hogy szinte teljesen más a két történet, így a szereplők jellembeli eltérésein sem kell csodálkozni, hiszen más dolgokon mentek keresztül, és az sem elhanyagolandó, hogy Rosette a mangában már 23-24 éves a történet végén, így úgymond több ideje volt rákészülni a dolgokra, hiszen akkor már vége volt a "rohanásnak" ami az egész életét jellemezte az Edenbeli harcig. az animében pedig épphogy megálltak egy kicsit és már vége is, Joshua megmaradt egy kisfiú szellemi szintjén, Aion goth -lolit csinált belőle, végigszenvedte a stigmákat... úgyhogy én kicsit sem csodálkozom a kiborulásán. nyilván a manga verzió sokkal jobb, és nem tudom hányszor mondtam már hogy kár volt belekezdeniük a 3. kötet után és sokkal jobb lett volna ha megvárják az animével a befejezést. szóval meg kell próbálni külön kezelni a kettőt és ha csak az animénél nézed akkor meg lehet érteni Rosettet.. legalábbis én így gondolom
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én a CC ről itt írtam bővebben.

Link

Én külön kezelem az animét és a mangát, mert így mindkettő tetszik, de ha ősszehasonlítanám nálam az anime lenne a nyerő.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

detroit metal city- ez a cucc beteg, de úgy igazán. azt hiszem egyenlőre ez minden amit mondani tudok róla, még szokni kell XD
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakushaku to Yousei

Nem nagyon tudok mit írni erről a sorozatról, annyira nem volt rossz, de különösen kiemelkedő sem, asszem a középszerű a legjobb szó rá. A végén már csak Takehito meg a bishi fanszervíz miatt néztem.
Amilyen befejezése volt, sztem a folytatást már biztosan elkönyvelhetjük, de én arra már nem leszek vevő.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Őszi szezonos animékről a véleményem:

Link
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Zaku-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.12.25. 21:47
Nem:
Tartózkodási hely: Szobámban...XD

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zaku-chan »

Hogy milyen animét ajánlok? Hááát... Ajánlok mindenfélét!!! Mert...csak! ::jsmile::
Egyébként nálam a Bleach a vor ever!!! + még néhány...^^
Ha a sors becsuk egy ajtót, nyit helyette két másikat. Csak rajtad múlik, hogy melyiket választod.... én mindig a rosszabbat választom...XD De nem könnyű az élni, de épp ezért folytatom!!!
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Most az Oruchuban Ebichut nézem. Elmebeteg :D
^^
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Aisiteruze Baby

Általában nem szoktak nekem bejönni az ilyen lájtos shoujók, de ez most nagyon tetszett. Kb. annyira bonyolult, mint egy ötéves gyerek lelkivilága, de nagyon aranyos és szívet melengető. Kár, hogy nincs rendesen befejezve, úgyhogy ha az ember a történet végére kíváncsi, akkor a mangát kell elővennie.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ga-Rei: Zero

Nem semmi! Sikerült befejeznem a harmadik 2008-as sorozatomat. :)
Eleinte volt egy olyan érzésem, hogy félúton abba fogom hagyni, de végül nem tettem. Az első két rész elképesztően ütősre sikeredett, onnantól kezdve viszont teljességgel más irányt vett a dolog, és azt kezdték el mesélni, hogyan jutott el a történet az anime kezdetéig. Itt aztán bejött az addigiakhoz nem illő agyatlan ökörködés (bár hozzáteszem, hogy amikor a kardot renováni kellett, és helyette mindenféle egyéb megszentelt fegyver közül kellett választani - pl. szent vasaló, szent légkalapács, szent bojler - az azért fergeteges volt).
Az utolső előtti rész ismét nagyot ütött nem vagyok hozzászokva, hogy egy animébe a vége előtt még gyorsan kiirtsák a fél szereplőgárdát.
Viszot a végével nagyon nem vagyok kibékülve. Sajnos - mint ahogy a legtöbb filmnél és könyvnél is - nem tudták (szerintem) tisztességesen befejezni a sorozatot. Érezhetően benne van a lehetőség, hogy folytatni fogják, így ezt ennek tudom be, de ettől függetlenül egyáltalán nem vagyok elégedett, számomra sokat rontott a vége az összképen... Ennek ellenére egyáltalán nem bánom, hogy rászántam az időt, és ha lesz folytatás azt is nézni fogom.

7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Megnéztem a Shion no Ou-t. Eléggé tetszett, csak az utolsó rész tetszett kevésbé, meg persze sikerült beleolvasnom és már az első résznél tudtam, hogy ki volt a gyilkos...
És még mindig szerelmes vagyok (ahogy ez a Hikaru no go-nál már kialakult) a hangokba ahogy csattan a shogi vagy go kő a táblán :D Meg ahogy tele szenvedélyekkel odacsattintják, meg minden :D Gyűjtenem kell csomó pénzt igazi táblára, hogy csattogtatni tudjak :D :D :D :D :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Macademi WAsshoi-t nézem mostanában, ma be is fejezem. Állat egy vígjáték, csak ajánlani tudom.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

egy-két hete fejeztem be a NANA-t, ami nagyon durva volt, mégis felmászott a favoritok közé, annyira, hogy azóta a mangát is elolvastam... utána pihentetésképp befejeztem a Zero no Tsukaima 3-at, ami megszokott szintet hozta (akkor is, amikor idegesítettXD), és talán egy kicsit jobb volt a második évadnál, majd megnéztem a Macademi WAsshoi-t, ami akkora agymenés, amit az Inukami óta nem láttam :LOL:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

miyume írta:detroit metal city- ez a cucc beteg, de úgy igazán. azt hiszem egyenlőre ez minden amit mondani tudok róla, még szokni kell XD
Nezzem meg, ha en is beteg ember vagyok? Mert en ezen gondolkodtam, hogy ez olyan igazan nekem valo, de meg nem hallottam rola velemenyt...
Es szimpatikus, hogy mennyire rovid...
Ebichu meg annyira jo hogy nagyon XD
CCrol sztem csak annyi, hogy ettol lett emberi szamomra a karakter...es sztem nagyon jol el van talalva..
Sztem a legtobb ember igy viselkedne, nemhogy egy fiatal..amikor mar tenyleg nincsen visszaut, azt a legnehezebb higgadtan elfogadni..
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Épp most néztem meg a Kodomo no Jikan 2nd Term specialjét, ami Kuro és Shirai Sensei barátságát dolgozza fel. Hiányzott már Kuro-chan, szóval örültem ennek a kis szösszenetnek. Az meg külön öröm, h pont ez a kis epizód lett a special, mert a mangában is nagyon bírtam. :) Sztem érdemes lesz megnézni a 2. évadot is - ezek alapján biztosan.

Az op kicsit pörgősebb (technósabb?), mint az első évadé, az ed viszont hasonlóan agyament.

(Amúgy... Lehet, h én vok a hülye, de mintha megváltozott volna a rajzstílus... Hounin totál másnak tűnik, és a szájak oldalnézetből még amorfabbak, mint eddig.)
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

miyume írta:detroit metal city- ez a cucc beteg, de úgy igazán. azt hiszem egyenlőre ez minden amit mondani tudok róla, még szokni kell XD
5 percig bírtam, gondoltam megleszek nélküle és nem erőltetek minden szart amire más azt mondja, hogy hű de jó ::hehe::
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

Vizsgaidőszakban beállt agyhalál következtében pár hete nekiálltam Youtube-on Kukucskát nézegetni, és nem tudom, hogy ez az agyhalál következménye-e, de tetszik. Végigértem az első évadon, tovább még nem pakolták fel, Animaxon nem tudom nézni, annyira meg nem érdekel, hogy nagyon utánakeresgéljek. De aranyos ::jeye::
Aztán még a Maria-sama ga miterut kezdtem el, amire már rég kíváncsi voltam. Hát az első három epizód alapján a legnagyobb érzelmi kilengést a gányul időzített felirat miatti bosszankodás okozta :lol: Remélem, lesz jobb, mind a felirat, mind az anime :cool:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

shizu írta:Aztán még a Maria-sama ga miterut kezdtem el, amire már rég kíváncsi voltam. Hát az első három epizód alapján a legnagyobb érzelmi kilengést a gányul időzített felirat miatti bosszankodás okozta :lol: Remélem, lesz jobb, mind a felirat, mind az anime :cool:
Engem a rajz tart igazán vissza attól, h megnézzem. Nagyon nem tetszik, de előbb-utóbb időt szakítok rá és belenézek.
Válasz küldése