Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Most fejeztem be a Ninja Nonsense-t. Miért, ó, mondd, miért kellett véget érnie ilyen hamar? Annyira szomorú vagyok. :( A kedvenc vígjátékom, ajánlom mindenkinek. :)
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Én az utóbbi 1 évben "kiuntam" az animékből, nem mondom hogy nem nézem őket, de ha Angliában azt látom, hogy olyan animék jelennek meg BD-n mint a The Sky Crawlers és a Ghost in the Shel 2.0 akkor azokat megveszem. Még a Perfect Bluet sem vettem még meg itthon, egyszerűen elmúlt a szerelem, de nem annyira, hogy ha kell megvegyem azt ami kell nekem.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Sokan megunják a műfajt, ez előfordul. A lényeg, h a nyitottságod megmaradjon. (Nyilván azért kezdtél el animéket nézni, mert nyitott vagy az igényesebb művek irányában. Legalábbis a legtöbb anime rajongó ismimmel való beszélgetésből ezt szűrtem le. Persze, a minta nem reprezentatív. :) ) Mondjuk, én csak két éve nézek komolyabban animéket, szóval nem hinném, h egyhamar beállna nálam egy ilyen állapot. :)

Mit csinálsz Angliában?

Én egyáltalán nem vettem még animéket, inkább könyvekre költök. Bár egy Kaiji-t, egy Haibane Renmei-t vagy bármelyik 10/10-es animét a mylistemről lehet, h be kellene szereznem a jövőben.

Hehe, öcsivel belekezdtünk a PPG Z-be, annyira aranyos ez a sorozat! ::^_^:: És még a mahou shoujo részeket sem unom benne.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:Mit csinálsz Angliában?
Nem ott élek, onnan rendelek. 2-3 weboldalt nézek meg minden héten azt hajrá rendelek. Az lenne a legjobb ha még legalább 1 évet várni is tudnék a megjelenésük után mert mindennel együtt egy DVD-ért olykor alig fizetnék 2000 forintot, egy Blu-Ray filmért meg 3800 forintot. De ugye senki nem szeret addig várni. :lol:
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Joshikosei Girl's High avagy hivatalos angol címén High School Girls

Bővebben most nem írnék róla, mivel van saját topicja, ahol már véleményeztem, de annyit mindenképp, hogy közel sem átlagos slice of life vígjátékról van szó, amit mindenkinek szívből ajánlok, ha sírva röhögésre vagyik. XD

10/10
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Neo Angelique Abyss

Ennyire rossz animét már régen láttam. A történet lapos és kiszámítható, a karakterek többsége sablonjellemmel rendelkezik, a főhősnő egy irritálóan tökéletes Mary-Sue, a szörnyek pedig olyan gázosan néznek ki, mintha a Pokemonból importálták volna őket. :roll:
Ami viszont a leginkább fájt, hogy egy fordított hárem sorozatnál azért elvárná az ember lánya, hogy romantikus legyen, ez viszont minden volt, csak az nem. Mármint, ha a főhősnőnek egy focicsapatnyi bishi udvarol ezerrel, akkor igazán tudnia kéne választania közülük magának egyet, de ez a csaj minden fiúra csak barátként tekintett! :o_O:
Az egyetlen értékelhető dolog benne a bishi fanszerviz volt, de mivel a fiúk semmiféle egyedi jellemmel nem rendelkeztek, így ha képeket nézegettem volna róluk, akkor is majdnem ugyanott lettem volna.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Sengoku Basara ep. 11-12 SD verziót akarunk!
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Kanon
Tényleg olyan Air feelingje van az egésznek... persze jó értelemben :) . Végig nagyon tetszett, bár mindig bajban voltam mert az összes csajnak drukkoltam :D

Over Drive
Bicikli, bicikli, bicikli... egy béna srác aki belép a kerékpár klubba és kiderül, hogy tehetséges (bár rengeteg edzésre van szüksége - mint mindenkinek :) ). Kicsit olyan Beck-es, de zene helyett sport!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Néhány friss és kevésbé friss alkotás, amit mostanában nézek...

Eve no jikan: Teljesen véletlenül találtam rá, és nagyon nagy kihagyás lett volna, ha nem így van! Sci-fi (klasszikus sci-fi) történet, robotokkal, akik az emberek mindennapjait könnyítik meg, és három törvény irányítja őket...igen, hatalmas Asimov nyúlás/tribute, ízlés szerint. Viszont nagyon hangulatos, és az eddig látott részek alapján komolyan is veszik a készítők a témában rejlő lehetőségéket.
Akit ez nem fogott volna meg, annak itt az ultima weapon: A főszereplő hangja Fukuyama Jun. :D

Clannad még az After Story közepénél járok, de muszáj megemlítenem. Az első szezon 12 egy tucat VN animének sejtette (kyotoani, canon-air örökség ide vagy oda), a második viszont nagyon meglepett. Nem találkoztam még olyan anime-vel, ami ezt az életkorszakot, problémakört dolgozná fel (munkába állás, családalapítás, felnőtté válás). Nagyon ajánlom mindenkinek a huszon+ éves korosztályban, mert kevés anime-nél éreztem úgy ennyire, hogy tudok a szereplők problémáival, gondolataival azonosulni.

Umineko no naku koro ni Bevallom, a Higurashi után nagyon magasak voltak az elvárásaim. Kicsit kételkedve kezdtem bele, nem nagyon tudtam, mit lehet ebből a misztikus horror témakörből kihozni. Hát, szerencsére nem kellett csalódnom eddig. A legjobb viktoriánus horrorhagyományok némi lost érzéssel vegyítve, + a klasszikus Higurashi momentumok (bár valahogy egy sirály számomra nem akkora félelemforrás, mint a kabóca hangja, de a japánok lehet egy szinten kezelik a kettőt). Aki annó a Higurashi loli-happy vígjátékelemeitől ódzkodva nem nézte a sorozatot, ebbe bátran kezdjen bele, gyakorlatilag nincsenek benne comic relief cuccok, egy-két kötelező "oppai!" poént leszámítva. Viszont fel kell készülni, nagyon sok szereplő van (18), de semmi gáz, a nagy részükre nem kell sokáig emlékezni... :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Sikerült végignéznem Soul Eater-t, hát nagy csalódás volt az biztos, az utolsó tizenvalahány részben teljesen eltértek a mangától és összecseszték az egészet, egy jó nagy baromság sült ki az egészból. Az biztos, hogy megint egy jó darabig nem fogok nézni semmit. Lehet, hogy nem is fogok már animét nézni, inkább mindenbpl a mangának állok neki, mert egyszerűen borzasztó, hogy (majdnem) minden adaptációt elcsesznek.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Goofy írta:Lehet, hogy nem is fogok már animét nézni, inkább mindenbpl a mangának állok neki, mert egyszerűen borzasztó, hogy (majdnem) minden adaptációt elcsesznek.
Nah, azért ez egy kicsit túlzás... ^^" Nem tagadom, kismillió anime van, amik borzalmas manga-adaptációk, de azért léteznek egészen kiváló alkotások is és most persze nem 10 darab címet kell elképzelni. Jót, jó helyen kell keresgélni és voila! ^^

A Soul Eater anime meg minden szempontból FAIL! Nekem már a manga-hű részek se jöttek be in animu, szal jah: olvasd inkább a mangát, mert itt biztos jobban jársz.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem pl. egyik verzióban sem jött be, pedig az alapfelállás még a lerágott csont shinigami-téma ellenére is egész tetszetős volt, meg bírtam, hogy a gonoszok neveit a valóságből kölcsönözték (Hasfelmetsző Jack, Blair-i boszorkány stb.), de aztán nagyon hamar tucat shounen fight lett, jöttek sorban az ellenfelek, akiket le kell nyomni, gyakás-gyakás, még több gyakás, elég hamar megjelentek a "storming the castle" epizódok is (tudjátok, amikor egy adott pontra kell elérni, és közben a fél várost megverni, pl. Bleach-ben a Soul Society arc), szóval nekem ezt inkább nem, kösz. ^^" Nem éreztem benne semmilyen feelinget, inkább mintha minél weirdebb/elmebetegebb fejű karakterek gyűjteménye lenne a cucc. Persze ez szvsz.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A hétvégén megnéztem a Sengoku Basarát. Eszméletlen egy sorozat, mindenki iszonyatosan kemény, férfias és imba benne, a főszereplők egyetlen kardsuhintással komplett seregeket söpörnek el, az összecsapásaik meg egy kisebb atomrobbanás lökéshullámát produkálják. XD
A szereplők nem túl komplikáltak, de egy akciósorozatba, ami egy cseppet sem akarja komolyan venni magát, nem is szükségesek igazán mély karakterek. :D A kedvenc Date Masamune volt, aki úgy viselkedett, mintha egy motorosbanda vezére lenne, a lován kormány és kipufogó volt, akár egy motoron, időnként random engrish szavakat kiabált és egyszerre hat kardott fogott a két kezében. XDD
Ja, és ebben az animében még a lovak is imbák, mert néha képesek többméteres falakat átugrani, vagy függőlegesen felfutni rajtuk! XD
Az egyetlen dolog, ami zavart, az az volt, hogy Uesugi Kenshinből egy transzvesztitát csináltak (csak azt nehéz eldönteni, hogy nő, aki férfi akar lenni, vagy férfi, aki nő). Nem igazán értem, hogy ezt miért kellet, hacsak nem ál-leszbi fanszervizt akartak belőle kihozni Kasugával. Az tudta egyedül kicsit ellensúlyozni a dolgot, hogy Paku Romit kapta szinkronnak.
Mindent összevetve nagyon jó sorozat volt és tűkön ülve várom a januári OVA-t meg a második szezont. :)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Na mégegy ember a Kenshin ellenes táborban :D
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

A nyáriak közül végül az Umineko no Naku Koro ni és a Canaan győzőtt meg igazán.
Umineko: nagyon szeretem Agatha Christie írásait, erről az animéről meg egyértelműen azok jutnak eszembe. Bár sok helyen írják, hogy valószínűleg egy több variációs befejezés lesz benne, ami nekem így első hallásra és átgondolásra nem nagyon jön be, de majd meglátjuk mi sül ki. Az openinget csak dícsérni tudom, két rész után máris nagyon tetszik, ellentétben az endinggel. Ezeket egy öregotthonból szalajtották? :?
Canaan: na végre egy az elején is igazán pörgős sorozat, elég, ha másik, húsz új cucc az unalmas több részes, érdektelen felvezetőkkel operál. Volt benne minden, amitől igazán bámul az ember: autósüldözés, vírus, pörgés, egyelőre még homályos részletek. Várom a folytatást, de eddig a nyár egyértelműen legjobb sorozata.
A Tokyo Magnitude 8.0 egy rész után még semmilyen szempontból sem tudott megfogni, az első rész teljesen a családi háttér tisztázására ment rá, ami miatt roppant uinalmas volt. (Mellesleg a kiscsajtól, akinek hirtelen elfeljtettem a nevét már ekkor a falat kapartam :knife: ) Jobb lett volna szvsz ha ezt az egészet majd a katasztrófa közben adagolták volna apródonként a nézőbe, apróbb kitérők, vagy visszaemlékezések formájában. Azért kíváncsi leszek, hogy mit fognak kihozni belőle.
Az Element Hunters-t meg egyértelműen passzolom, ehhez még a Fabolous kamu sub is kevés, hogy érdekeljen. :D
RomeoXJuliet: két rész után elég jó, de egy kis kikapcsolódástól többet aligha fog jelenteni ez a sorozat. Már most látszik, hogy a japánok a Gankutsuo-hoz hasonlóan itt is elég szabadon kezelték az alapművet. Amúgy szeretem az irodalmi klasszikusok újragondolását, tehát emiatt aligha fogok panaszkodni.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Goofy írta:Na mégegy ember a Kenshin ellenes táborban :D
Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy egy idő után sikerült megszoknom, csak leginkább az zavart, hogy Kasuga úgy gerjedt rá. Mármint a sorozatban annyi pasi van, akire lehetne gerjedni, akkor miért pont a transzinak jutott saját, külön bejáratú fangirl. :roll:
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Dogs - Bullets & Carnage
Csak az első két részt láttam (az anime 4 részes), de iszonyatosan jó... szinte szórol szóra követi a mangát. Kíváncsi vagyok a másik két részre is :) ! (mellesleg a manga nagyon jó, szóval azt is ajánlom mindenki figyelmébe :D )
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ezt én is nézem, és szerintem is nagyon jó. Ezek után a mangát is el kell majd olvasnom valamikor. :D

Elvileg már kijött a harmadik és a negyedik rész is, úgyhogy csak a subra kell várnunk.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Dark-san írta:A nyáriak közül végül az Umineko no Naku Koro ni és a Canaan győzőtt meg igazán.
Umineko: nagyon szeretem Agatha Christie írásait, erről az animéről meg egyértelműen azok jutnak eszembe. Bár sok helyen írják, hogy valószínűleg egy több variációs befejezés lesz benne, ami nekem így első hallásra és átgondolásra nem nagyon jön be, de majd meglátjuk mi sül ki. Az openinget csak dícsérni tudom, két rész után máris nagyon tetszik, ellentétben az endinggel. Ezeket egy öregotthonból szalajtották? :?
Annélkül, hogy bármit elspoilolnék, bonyolult a helyzet, akárcsak a készítők másik művénél a Higurashi no naku koro ni-nél. Mindenesetre, ha hosszútávon is élvezni akarod a sorozatot én azt tanácsolom, hogy bármennyire is nehéz, tedd félre az Agatha Christie-s beidegződéseket. Annélkül sajnos mostantól számítva 2 max 3 héten belül a falat fogod kaparni.
ui.: Nem akarok vitát nyitni, de nekem az ending is bejön, és pont azért mert olyan mintha a részeges nagypapi énekelné. :dirr:
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én most detroit metal city-t nézek.Nagyon bejön az egész,fergetegesen állat mindenki benne,csak kár hogy ilyen rövid.Többet is csinálhattak volna,mint 12 rész.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ristorante Paradiso

A Bartender tetszett, a L'ecsó tetszett, ez is tetszett. Nagyon.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Trinity Blood
Mit mondjak, elég sok helyről nyúlt a sorozat, volt itt extrém módon idealista főhős a Trigunból, übervámpírok a Hellsingből, apácák stukkerrel a Chrno Crusade-ből, vámpír arisztokraták a Vampire Hunter D-ből, Tres atyát meg egyenesen az Equilibrium című mozifilmből importálták. Ennek ellenére szórakoztató tudott lenni, végig képes volt lekötni és tényleg érdekelt Abel atya múltja. Fájdalmamra azonban pont erre nem kaptam választ, mert helyette inkább Esther nővér, szvsz meglehetősen klisés, történetét zárták le. Az utolsó rész volt a legbosszantóbb, éppen kezdtek volna érdekes dolgok történni, erre vége lett a sorozatnak, ráadásul újabb kérdések is jöttek a korábbiak mellé, válaszokkal meg persze nem fárasztották magukat a készítők. Most már egyedül csak a mangában bízok, hátha az tovább viszi a sztorit, és abból talán megtudhatom a történet befejezését.

BTW: az ED alapján én arra számítottam, hogy lesz valamiféle románc a két főszereplő között, de semmi ilyesmi nem történt. Én értelmeztem valamit félre, vagy a készítők gondolták meg magukat félúton?
Kép
Avatar
Zakks
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.04.06. 15:36
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gongaga
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Zakks »

Tears to Teira-át nézem. és néha-néha DB kai uuhhh, de minek ugyan az mint a Z csak más a zene. :neutral:
I think I will sleep much longer this time....
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:BTW: az ED alapján én arra számítottam, hogy lesz valamiféle románc a két főszereplő között, de semmi ilyesmi nem történt. Én értelmeztem valamit félre, vagy a készítők gondolták meg magukat félúton?
A TB eredetileg egy regénysorozat, és ha jól tudom az anime pont a sztori közepét meséli el, szóval a kérdések, és a WTF momentumok szerintem ennek számlájára írhatóak. Sajnos az író azóta elhunyt, ezért nem valószínű, hogy valaha is megkapjuk a válaszokat. ^^" :(
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha jól tudom, ennyire azért nem rossz a helyzet, mert ugyan a szerző tényleg meghalt, de egy jóbarátja és kollégája befejezte/befejezi helyette a sorozatot.
Kép
Válasz küldése