Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Mouryou no Hakót én is nézném, de már hónapok óta nem képesek lefordítani az utolsó részt. Egyébként sem egy könnyű anime, elég nehezen követhető a sztori, amit csak tovább nehezít, hogy több hónap kihagyással nézem a részeket.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is épp ezért pihentetem. Szerintem nem is fogom folytatni, míg ki nem jön végre az utolsó rész.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én a Majin Tantei Nougami Neurót kezdtem el nézni. DE az animét előbb befejezték mint a mangát. Tehát itt is valami bibi lesz, valami alternatív befejezése lesz az animének talán? :knife: Nem tudtok erről valamit?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nincs semmiféle alternatív befejezés, hanem egyszerűen félbehagyták a sztorit, szóval ne számíts rá, hogy bármi is kiderül a végén. Meg egyébként is eléggé epizodikus a sorozat, a főszállal szinte alig foglalkoznak.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

@Goofy: az anime elmegy tök más irányba, Sai meg Yako múltjába is belemagyaráznak mindenféle oda nem illő dolgot, de ezenkívül... A manga jobb (a befejezése főleg), már csak a creepy poénok miatt is =)
Kép
do the impossible, see the invisible
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: miyume »

Kimi ni todoke- így az első rész alapján mindent sikerült megfogni benne- jók a hangok, a grafika nagyon szépen visszaadja az eredetit- és nagyon hamar utol fogja érni a történet az angol manga fordítást ami elég döcögős.
úgyhogy én nagyon meg vagyok vele elégedve, és várom a folytatást :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Inuyasha Kanketsu-hen: Eddig tetszik, persze a 26 részes leosztás miatt tömörítenek, de eddig minden fontosabb jelenet benne van. :) Nem követik oldalra pontosan a mangát, de ameddig nem hagynak ki valami lényeges részt, nem fogok pattogni. Jó, hogy újra nézhetünk IY-t. :) Bővebb vélemény majd a sorozat végén.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Pretear
Az anime érdekes egyvelege volt a magical girl és a fordított hárem műfajoknak. A főhősnőnek egyesülnie (rossz az, aki rosszra gondol ^^) kellett valamelyik őt segítő fiúval ahhoz, hogy harcolni tudjon, és ez jó pár poént szült a történet elején. XD
A történet az valahol félúton volt az SM és a Fushigi Yuugi között, csak rövidségéből kifolyólag lényegesen egyszerűbb volt, és kevesebb szereplővel operált. Összességében tetszett, aranyos volt, csak azt nem értem, hogy ez miért Hófehérke adaptáció, a Hamupipőkéből is vettek át legalább ugyanennyi elemet.

First Squad
A történet pörgős volt, a grafika pedig nagyon szép, de mind a sztori, mind a karaktereket igényeltek volna még némi csiszolást ahhoz, hogy emlékezetes legyen.
Mivel orosz-japán koprodukció volt, így csak ruszki szinkronnal találtam meg, ami először fura volt, de egész hamar hozzászokott a fülem. Azt viszont soha nem fogom megérteni, hogy egy orosz kislány a második világháborúban miért katanával harcolt?
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Jó, hogy szóltatok akkor hagyom is a francba az animét... mindig ez van ha elkezdek valami shounen-t nézni :D
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Bakemonogatari

Halvány fogalmam nincs mit nézek, de 3 rész után nagyon tetszik. A Seiyuu-k megdolgoznak a pénzükért rendesen :) a tale of melodies + Lucky Star + Death Note. Így hírtelen.

Sasameki Koto

Kicsit gondban vagyok, mert előzetes infóim alapján ez egy vicces sorozat, míg az első rész inkább az angst faktort produkálta. Ennek ellenére a yuri téma miatt szerintem nézni fogom.

To Aru Kagaku no Railgun

A szezon meglepetése. Az Index-et annó 2 rész után félretettem, hogy "má' megin' egy mahó sónen loli-agymenés", de ez valamiért tetszik, pedig a szereplők az egész rész alatt nem nagyon csináltak semmit (hm, mintha egy trendet figyelnék itt meg)

ja, és az Umineko még mindig para, egyre kevésbé értem, mit is nézek épp. Mivelhogy boszorkányok pedig nincsenek :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sephiroth:
A Bakemonogatari számomra a nyár meglepetése volt. Először egy átlagos-vámíros sorozatra számítottam, aztán az első képkockák után azt hittem, hogy rögtön ki is kapcsolom, de szerencsére folytattam, és két-három perc után már teljesen más volt a véleményem. Ugyan még csak az első két részen vagyok túl, de ez alapján még toplistás is lehet. :)
Az Uminekonak meg ma fejeztem be az első "felvonását" és eddig igazán remeknek tűnik. (A VN-t nem ismerem.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Konomi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.10.18. 09:08
Nem:
Tartózkodási hely: Nagoya

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Egy régi nagy kedvencet nézek most újra: Yakitate!! Japan [焼きたて!! ジャぱん]

Zseniális sorozat, tele jó poénokkal, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki egy kis vidám-lightos időtöltésre vágyik drámázás nélkül. Hozzáteszem, van benne dráma, de nem ilyen "dráma dráma lol" szinten :roll:
A főszereplő egy fiatal srác, akinek az a célja, hogy kreáljon egy nemzeti kenyéreleséget Japánnak, aminek a neve már megvan [JaPan - ジャぱん] ÉS amivel meg tudja győzni a nagyapját, hogy a kenyér tud olyan finom lenni, mint a rizs. Róla és folyamatosan növekvő számú barátairól valamint ellenségeiről szól a sorozat. Kicsit hosszadalmasra sikeredett, de a vége fele sem hagyták ki belőle a fergeteges poénokat. Érdemes rá időt szánni!
Kép
「それにアタシには霧笛な呪文が有るじゃないか ~ぜったい大丈夫~」
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Régen jártam erre, animéket sem nagyon nézek mostanában, de egy új sorozat teljesen magával ragadott, a címe: Kuuchuu Buranko (Trapeze).

Képzeljétek el a Mind Game és a Mononoke képi világát a tizediken felturbózva egy loli (?) Dr House-szal, aki a pszichés megbetegedésekre specializálódott. Drogos mindfuck, pszichiátriailag is rendben van, hajmeresztő egyediség, teljes elborultság.

Itt egy kis kedvcsináló:
http://www.youtube.com/watch?v=_X4KnAfPACg
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Uh, ezzel szemeztem egy darabig, de az előzetese eltántorított, már túlságosan elborult a látványvilága. Pedig a Mononokét imádom, de ez már sok.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Le mertem volna fogadni, zebra, hogy te is nézni fogod. :D
Az első rész alapján az idei kedvencem lesz. Az elképesztő, hogy olyan mértékben variálják az animációs technikákat, hogy simán lehetne készíteni 6-8 screenshotot úgy, hogy ne gondolja az ember, hogy ugyanarról a sorozatról van szó.
Még csak az első részt láttam, valamint csak 11 epizód lesz (sajnos), de ha így folytatja, tényleg a kedvencek között végzi. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bakemonogatari

Mostanában nagyon felkapott lett, szóval kénytelen voltam belenézni. XD Első rész alapján határozottan egyedi, és egyáltalán nem rossz, pedig voltak fenntartásaim vele szemben. :) (Amiket amúgy nálam igen könnyű eloszlatni, ha valóban magával ragadó a cucc, lásd Gurren Lagann, amihez szintén úgy ültem le, hogy "Biztos valami gáz FLCL 2 lesz...", aztán mi lett... :D) Na, de a Bake-re visszatérve: érdekes látványvilág, nagyon szép állóképes megoldások, a karakterdizájn is egész pofás, a zene rulez, a hangulat is ott van, 1-2 alkalommal rendesen meg is lepődtem (pedig még csak az első részen vagyok túl), szóval eddig egész pozitív az élmény. :) Mondjuk ez tipikusan olyan anime, hogy majd a legvégén lehet igazán véleményezni, de mivel az még odébb van, hogy én a végére érjek, és mostanában volt róla szó többször a topicban, gondoltam máris beírok. :) Igazából az egyetlen komoly negatívum az idióta bevágások. Komolyan mondom, az elején pl. úgy kapkodták a képet, és vágtak be kanjikat egyetlen másodperc erejéig, hogy a fejem majd' belefájdult. (Amúgy is, ennyi idő alatt egy japán sem tudja elolvasni, nemhogy én. XD) Később is volt még 1-2 ilyen hülyeség, pl. a srác szemében úszik a szöveg, vagy amikor a "mesteréhez" viszi a csajt, és közben fullrandom bevágnak egy jelenetet, ahol "papírmasé" megoldásban mutatják, hogy a srácot megskalpolják, és rament öntenek az agyába. (WTF?) Csak azért írom, mert amúgy eddig olyan 8/10-9/10 a sorozat, de lehet, hogy ha sok ilyen "képrape" lesz, akkor visszaveszem 7/10-re. Felesleges ilyen baromságokat belerakni, csak hogy "egyedi" legyen, a szereplők és az érdekes alapszitu miatt ugyanis már az. :) (Nem beszélve arról, hogy vannak ugye nagyon szép fény-árnyék hatások, és érdekes kameraállások, felesleges még ezt megfejelni ilyen "úszó felirat", meg hasonló mindfuckokkal. "A kevesebb több". Amúgy ez nem egy regényadaptációs anime gyermekbetegsége, pl. a Haruhi is tök jó lenne, csak kitalálták annál is, hogy "Hú, de poén lesz, ha totál összevissza sorrendben adjuk le a részeket!" Aha, marhára, főleg, hogy a regényben nyoma sincs ilyesminek...) Bővebb vélemény majd a végén, egyenlőre kíváncsian várom a folytatást. :) Amúgy hány részes is lesz, 15?
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Le mertem volna fogadni, zebra, hogy te is nézni fogod. :D
Naná, hogy nézem! Gerjedek a mindfuck-ra, szóval vétek lenne pont emellett elmennem szó nélkül. :)
anubys írta:Az első rész alapján az idei kedvencem lesz. Az elképesztő, hogy olyan mértékben variálják az animációs technikákat, hogy simán lehetne készíteni 6-8 screenshotot úgy, hogy ne gondolja az ember, hogy ugyanarról a sorozatról van szó.
Jahh, érdekes lenne ezt megjátszani. :) AA-n még nincs róla ismertető, hátha kreatív lesz az az elvetemült egyén, aki megírja. Durva, mennyire nem foglalkoznak ezzel a zseniális sorozattal...
anubys írta:Még csak az első részt láttam, valamint csak 11 epizód lesz (sajnos), de ha így folytatja, tényleg a kedvencek között végzi. :D
Nálam is nagyon kedvenc-gyanús.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos: Igen, a Bakemonogatari 15 részes lesz, de az utolsó három epizódot online fogják közzé tenni a sorozat weboldalán.
Egyébként nekem ezzel a sorozattal az a legnagyobb problémám, hogy ugyan tényleg egyedi és a hangultata is ott van hangulata, de a készítők nem elégedtek meg ennyivel, hanem minden létező otaku fétist is igyekeztek belezsúfolni az animébe.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko: Értem, köszi. :) Remélem azért ez nem áll a subbolás útjába, bár ha jól láttam a 13-as részhez is van már sub. :D Amúgy tényleg, volt nem olyan rég egy epizód (talán 8-as vagy 10-es), amit ha jól tudom úgy adtak le, hogy csak a hanganyag volt meg, mert nem tudtak időben elkészülni a rajzolással. Erről lehet tudni valamit, majd a DVD-re pótolják, vagy mi? ^^" A fétisekkel kapcsolatban: remélem nem viszik őket túlzásba, az első részben még el tudtam viselni a "stopperes pantyshotot" meg a "tsundra" vámpírcsajt. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Elvileg csak október 28-ától lesz elérhető elérhető a 13. rész, úgyhogy kizárt, hogy legyen hozzá már felirat. Az az ominózus félig kész epizód meg a 10. volt, és úgy a 70%-a állóképekből állt, de arról még nem tudni semmit, hogy ezt pótolják-e utólag a DVD-n, de gondolom igen.
Egyébként fétis téren nálam az iskolai fürdőruhában nyögdécselő loli verte ki végleg a biztosítékot.
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

I'm back ha mondhatni így. 2008 nyarán egyszer csak unalmasnak hittem eme szórakozást és leálltam a dolgokkal. Hosszú szünet után ismét elkezdtem animét nézni, rögtön ki is néztem magamnak 3 sorozatot az újak közül.

KIDDY GiRL-AND

Kampfer

Sasameki Koto

Szerencsére egyikben sem csalódtam annyit, bár a KIDDY GiRL-AND még a csodás rajzoláson kívül nem bizonyított nekem semmit. Remélem ezen hamar más véleménnyel leszek.

Jó újra egy kicsit kikapcsolódni és megint bebizonyosodni arról, hogy a japánok értenek a legjobban a rajzolt filmekhez. :)

Hamarosan a Code Geass sorozat birtokosa leszek és a Ghost in the Shell Blu-ray rendelésem is úton van.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

A Sasameki Koto mennyire klisés?
Engem is érdekel, de még nem kezdtem bele.

Az Antique Bakery-t látta vki? Vélemények?
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:A Sasameki Koto mennyire klisés?
Engem is érdekel, de még nem kezdtem bele.

Az Antique Bakery-t látta vki? Vélemények?
Nos a sorozattal (Sasameki Koto) vegyes érzéseim vannak, mert egy 1000% első epizód után, nagyon elkezdett laposodni. Bár szokványos klisék mint, jaj nem merem neki elmondani, hogy szeretem őt, a yuri lány nem veszi észre, hogy az a lány szereti őt, viszont nem az esete. Stb. A fiú belezúg a lányba aki viszont nem szereti őt.

Viszont ami tetszik eddig, hogy a főszereplő pont az a személy akit eddig főként mellékszereplőként láttam eddig más sorozatokban. Az átlagnál magasabb, sportos, szemüveges, fekete hosszú haj, dzsúdózik, nem szeret tipikus lány ruhákban öltözni. Az első epizóddal együtt egy 10-es skálán 6-os eddig, de anélkül ilyen 4-5-ös osztályzat illetné. Remélem a jobbakat.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Az Antique Bakery-t látta vki? Vélemények?
Én láttam, nem volt rossz, könnyed slice-of life egy kis humorral, bishikkel és guszta sütikkel. A háttérben volt egy krimi szál is, de tényleg nagyon a háttérben. Egyébként annak ellenére, hogy sok helyen BL-nek titulálják nem az, van benne egy homokos szereplő és ennyi.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ridley44Lev írta:Nos a sorozattal (Sasameki Koto) vegyes érzéseim vannak, mert egy 1000% első epizód után, nagyon elkezdett laposodni. Bár szokványos klisék mint, jaj nem merem neki elmondani, hogy szeretem őt, a yuri lány nem veszi észre, hogy az a lány szereti őt, viszont nem az esete. Stb. A fiú belezúg a lányba aki viszont nem szereti őt.
:wwall:
Ridley44Lev írta:Viszont ami tetszik eddig, hogy a főszereplő pont az a személy akit eddig főként mellékszereplőként láttam eddig más sorozatokban. Az átlagnál magasabb, sportos, szemüveges, fekete hosszú haj, dzsúdózik, nem szeret tipikus lány ruhákban öltözni.
Ez tényleg pozitívum, talán ezért belenézek majd. :)
Mariko írta:Én láttam, nem volt rossz, könnyed slice-of life egy kis humorral, bishikkel és guszta sütikkel. A háttérben volt egy krimi szál is, de tényleg nagyon a háttérben. Egyébként annak ellenére, hogy sok helyen BL-nek titulálják nem az, van benne egy homokos szereplő és ennyi.
Annak csak örülök, h nem egy Junjou Romantica, de azért egy szerelmi szál belefért volna. :) (A melegekről írok szakdogát. :D )
Válasz küldése