Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nyan Koi!
Aranyosan indult, de aztán sajnos egyre inkább kezdett előtérbe kerülni a sorozat hárem jellege, és a macskás rész kissé a háttérbe szorult. A 10 epizódnak nagyon nem értem, hogy mi értelme volt, és hogy ez a magical girl dolog hogyan is passzolt a sorozatba. A legjobb szereplő, természetesen csak a macskák után, Nagi-szempai volt, őt nagyon bírtam a kétes nemi identitásával. XD
Összességében nem volt rossz sorozat, egyszer megnézni jó volt, de egy esetleges folytatásra csak akkor fogok befizetni, ha nagyon nem lesz más, amit nézhetek.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Twilight!!!

http://img90.imageshack.us/img90/4706/big0006805746.jpg

Ennél a képnél jobban összefoglalni nem lehet a lényeget. :)
Mariko írta:Nyan Koi!
Aranyosan indult, de aztán sajnos egyre inkább kezdett előtérbe kerülni a sorozat hárem jellege, és a macskás rész kissé a háttérbe szorult.
Pont emiatt tettem le a megtekintésről...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Twilight!!!

http://img90.imageshack.us/img90/4706/big0006805746.jpg

Ennél a képnél jobban összefoglalni nem lehet a lényeget. :)
Hát tényleg nem. XDDDD Maximálisan egyetértek, mentettem is a képet. :)

Nyan Koi-ról az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán kik a célközönség?
a, macskamán lányok
b, nekomimi-fan fiúk
c, mindkettő
d, egyéb

Csak mert eddig kb. mindkét "oldal" ugyanolyan lelkesen nézte, így nem tudom belőni. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Soo true! XD

A Nyan Koi! egyértelműen a hímneműeket célozta be, nekomimi viszont nem nagyon volt benne, leszámítva a főszereplőt az uccsó két részben, de gondolom az nem hozta lázba a fiúkat. ^^ Egyébként a háremsorozatok minden eleme megvolt benne, a kötelező onsen jelenettől kezdve, a strandolásig bezáróan, mondjuk a fanszerviz eléggé visszafogott volt benne.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:a, macskamán lányok
b, nekomimi-fan fiúk
Mariko írta:A Nyan Koi! egyértelműen a hímneműeket célozta be, nekomimi viszont nem nagyon volt benne, leszámítva a főszereplőt az uccsó két részben
Tehát a macskamán/cicafülű fiú-fan fiúk a célközönség? XD
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ha nem nagy probléma, legfőképp lustaság okán egy-az-egyben bemásolom ide a blogomból az őszi szezonról a bejegyzést. :D

Már régen elkezdődött az ősz anime-szezon, úgyhogy itt az ideje egy rövid áttekintésnek.

Nyan Koi!
Szokásos módon ebben a szezonban sem szűkölködünk a shounen sorozatokban, éppen ezért egy idő után kevés olyan akad, ami megfogná az embert, leginkább talán az érzelmi tényezők döntenek a választásban. Mivel a macska nem a kedvenc emlős állatom, valamint a szereplők is érdektelenek a számomra, ezért a legkevésbé sem ragadott magával.
Egy rész után elvetve.


Kampfer
Adott egy gender bender főhős, számtalan harcias női szereplő és persze harcok. Itt sem találkoztam eddig számottevő eredetiséggel, valamint az animáció is éppen, hogy középszerű, mégis azt hiszem, teszek vele még egy próbát .


Tatakau Shisho: The Book of Bantorra
Az alapötlet jelen esetben teljességgel rendben van, viszont a megvalósításnál már elég súlyos problémák adódtak. Valószínűleg inkább a light novellel érdemes próbálkozni…


Tegami Bachi
Hiroyuki Asada meglehetősen népszerű mangáját adaptálták, talán még folytatnám is, ha nem lenne annyi, sokkal ígéretesebb sorozat a láthatáron . Személy szerint a sztori sem ragadott annyira magával, de ha valaki épp egy drámában bővelkedő fantasy-ra van kiéhezve, tehet vele egy próbát.


Seitokai no Ichizon
Tipikus példája annak, mikor valami önmaga paródiájává válik. Csak az próbálkozzon vele, akinek nem fekszi meg a gyomrát az erőltetett poénok.


Toaru Kagaku no Railgun
A Toaru Majutsu no Index mellékszáláról van szó. Azt annak idején 4-5 rész után vetettem el, mert teljesen közömbössé vált számomra, mi lesz a szereplők további sorsa. Ebből is eddig 5 részt láttam, de eddig lényegesen jobbnak tűnik, mint a „parent story”.
Adott egy város, ahol szinte csak diákok élnek, azoknak is nagyobbik része különleges képességekkel rendelkezik. Történet ugyan gyakorlatilag nem is volt az eddigi részekben, de így is simán kitöltik a műsoridőt különféle idiótaságokkal. A legutóbbi eset egy olyan lány volt, aki képesség tudta magát észrevétlenné tenni a többiekkel szemben, és sorban vadászta le a nála erősebb lány tanulókat. A végén kiderült, hogy az indíték az volt, hogy ezután mindenféle furcsa szemöldököt rajzoljon rájuk. :dirr:
Akinek bejön az ilyesfajta humor, tetszeni fog.
Én folytatom.


Seiken no Blacksmith
A szezon talán egyedüli nagy csalódása. Nagyon reméltem, hogy egy újabb Manglobe klasszikust kapunk, ehhez képest egy hatalmas sablon hegy az egész. De olyan mértékben, hogy gyakorlatilag a szereplők mindegyikével találkoztunk már valahol. A legszembetűnőbb ilyen szempontból a férfi főszereplő (Luke Ainsworth), aki olyan, mintha Aoi Souta-hoz (Real Drive) hozzákevertünk volna egy csipetnyi Hiyuu Tatsuma-t (Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou).
Csak az próbálkozzon vele, akit nem zavar az eredetiség totális hiánya.


Sora no Otoshimono
Ennek még nagyon kétséges a sorsa. Egy-két résszel még megpróbálkozom ugyan, de csak akkor, ha éppen valami fanservise cuccra leszek ráhangolva, ugyanis más nem is nagyon akad benne.


Kobato.
Az első rész alapján nagyon jónak ígérkezik. Remek, szerethető, esendő karakterek, erőteljes sztori központ, meleg színekkel teli világ. Leginkább a Natsume Yuujinchou jutott eszembe róla. Biztosan folytatom.


11eyes
Ezt is csak egy rész erejéig bírtam nézni. Egy VN-adaptációról van szó, de ahogy utánaolvastam, az fényévekkel jobb ennél. Ami miatt számunkra érdekes lehet, hogy állítólag vannak benne magyar szövegek (bár én addig nem jutottam el). Úgyhogy inkább reménykedem benne, hogy lesz az eredetijének angol kiadása, és majd azzal fogom megpróbálkozni.


Kimi ni Todoke
Ugyan nem vagyok a shoujo-animék célcsoportjának képviselője (érthető okoknál fogva), mégis volt már szerencsém olyanhoz, ami megfogott (mint pl a fentebb is említett Natsume Yuujinchou). A sorozat nagyon jól indul, tetszenek az utalások a Körre, végig jókat lehet röhögni a poénokon, viszont a rajzolás stílusa számomra mindent elront. Aki felül tud ezen emelkedni, annak feltétlen ajánlott, de én emiatt nem folytatom.


Sasameki Koto
Shoujo Ai fanoknak ajánlott lehet, korrekt dráma kerekedhet ki belőle, de akadnak sorozatok, amik inkább érdekelnek a szezonban, úgyhogy ezt is kihagyom.


Darker than Black: Ryuusei no Gemini
Végre! Lee-kun/Hei/BK201/The Black Reaper (ki hogyan szereti nevezni) végre visszatért, két év szünet után. Az animáció még mindig hibátlan, a tempó egy csöppet lassabb, mint az korábban, de ez semmit nem von le az értékéből. Továbbra sem tudni, mi lesz a sztori vége, de alig várom, hogy érkezzen a következő rész. Mivel a bejelentése óta várom már, így nem is kérdéses, hogy folytatom.


Aoi Bungaku Series
Egy újabb sorozat, amit már nagyon régóta vártam. Hat modern klasszikus Japán irodalmi mű animált feldolgozása.
Egy lista, hogy mikről is van szó (zárójelben az író, majd az anime változat designere, valamint, hogy "mit követett el" már eddig)
1-4. rész: No Longer Human (Osamu Dazai, Obata Takeshi/ Hikaru no Go, Death Note/)
5-6. rész: In the Forest, Under Cherries in Full Bloom (Ango Sakaguchi, Kubo Taito/Bleach/)
7.8. rész: Kokoro (Natsume Soseki, Obata Takeshi)
9-10. rész: Run, Melos!( Osamu Dazai, Konomi Takeshi/ Tennis no Ouji-sama/)
11. rész: The Spider`s Thread (Ryunosuke Akutagawa, Kubo Taito)
12. rész: Hell Screen (Ryunosuke Akutagawa, Kubo Taito)
Eddig az első hat részt (tehát két könyv feldolgozását) láttam. A hangulat erőteljes és nyomasztó, a karaktereken nagyon meglátszik, mely animék készítőinek fejéből pattantak ki. Érdemes egy-egy könyv feldolgozását egyben megnézni, úgy erőteljesebb a hatás.
Kihagyhatatlan darab!


Fairy Tail
A manga népszerűségének köszönhetően már a bejelentés óta nagy a hype körülötte, ami nem is csoda, elvégre itt egy potenciális versenyző, hogy újabb taggal bővüljön a végtelenített shounen-ek sora. Hál’ Istennek ezt nem a Studio Pierrot készíti, így van esélyünk rá, hogy ez ne történjen meg.
Egy rész után kisség csalódottan álltam fel, ugyanis nem azt kaptam, amit vártam. Ahhoz képest, hogy első rész (amibe rendszerint oda szokták tenni magukat az animátorok), meglehetősen átlagos a külcsín, a karakterek sem valami érdekesek, ráadásul nem érződik (számomra) benne a potenciál. Valószínűleg soha nem fogom folytatni.


Kuuchuu Buranko
Az előzetes információk már nagyon felkeltették az érdeklődésem. Szeretem, ha a készítők mernek újítani, márpedig itt szabadjára engedték a kreativitásukat. Pszichológiai animéről van szó (és ezt most szó szerint kell venni, ugyanis egy pszichiáterről szól, valamint annak pácienseiről). Minden részben új kliens érkezik, új problémával.
Ami miatt egyedi, hogy teljességgel szabadon bánik az animációs technikákkal. Akár 8-10 képet is lehetne készíteni egyetlen részből, hogy még csak sejteni se lehessen, hogy ugyanarról a sorozatról van szó. Ugyanakkor hiába eklektikus, mégis egységes egészet alkot. A jellege, témája miatt tipikusan az a sorozat, ami nagyon keveseknek való, de én egyszerűen imádom!


Winter Sonata
Ezúttal egy koreai sorozat is szerepel a felhozatalban. Romantikus, melankolikus drámáról van szó. Jelenleg nem vagyok az ilyesmire ráhangolva (azaz általában nem vagyok), úgyhogy ezt kihagyom.


Összegezvén:
Az őszi felhozatalból 17 animébe kóstoltam bele. Ebből hetet folytatok, ami az átlagnál lényegesen jobb arány, bár a Kampfer, a Toaru Kagaku no Railgun és a Sora no Otoshimono még esélyes a „kiesésre”.
Ami szokatlan,hogy ezúttal elmaradtak a hatalmas csalódások (még a Seiken no Blacksmith volt leginkább az), és a hatalmas meglepetések.

Úgyhogy összességében egy átlagos „volt” ez a szezon is, persze végső véleményem majd csak akkor lesz,ha a kiválasztottakat végignéztem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Ha nem nagy probléma, legfőképp lustaság okán egy-az-egyben bemásolom ide a blogomból az őszi szezonról a bejegyzést.
Dehogy probléma, örülök, h erre tévedtél. :)
anubys írta:Aoi Bungaku Series
anubys írta:Winter Sonata
Ezeket mindenképpen meg kell néznem!

Ezek közül csak a Kuuchuu Buranko-t nézem: nagy kedvenccé avanzsált nálam.

A Nyan Koi-ról meg 11Eyes-ról meg csupa rosszat hallottam, jobb, ha kimaradnak az életemből. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

11Eyes: Érdekelne a magyar vonatkozása, de sajnos az anime oly' mértékben átlagos, és unalmas, hogy egy részt nem bírtam belőle végignézni, még úgy sem, hogy próbáltam poénra venni ezeket a magyar utalásokat. Amúgy amik eddig feltűntek:
1. Tökéletes magyar narráció az epizódok elején, mondjuk egy magyar szinkronszínész mondja fel, szóval fura is lenne, ha ő elrontaná. :D (Asszem Faragó András.)
2. Az epizódcímek már sajnos nem mindig stimmeltek, pl. a második rész címe a japánok szerint fordítva: "egy lány-ban kristály". :dirr: (Jó tudom, az angol sem az erősségük, akkor majd pont a magyar... XD Viszont akkor nem kellene ennyire erőltetniük, csak nevetségessé teszik magukat, bár gondolom úgy vannak vele, hogy náluk a nézőközönség nagy része ugyanúgy tojik erre, mint a készítők. XD)
3. Az OP-ben az a poén, hogy elvileg van az elején egy magyar szövegű rész, de amíg nem jött ki a fansub, mi csak egy latin "áriázást" voltunk képesek kihallani a szövegből. (Mondjuk fansub után is max csak az első pár szót...:dirr:) Mondjuk nem mintha a fansub mindig pontos lenne, úgyhogy az igazán mérvadó egy hivatalos lyric lenne, de addig itt van egy screenshot az OP elejéről fansubbal, illetve maga az OP HD-ben, tegyétek próbára a hallásotokat! XD

A végére egy "közérdekű közlemény": ha valaki időmilliomos, és végigviszi a visual novelt, vagy csak birkatürelmű, és az animét szenvedi végig, az majd mesélje már el, hogy a történethez hogy kapcsolódik a magyar szál. (De az is jó, ha valami oldalt linkel, ahol kielemzik a sztorit. XD) Ez a része ugyanis érdekelne, elvégre a Trinity Blood-os István és Kádár Gyula (pardon: "Dzsulaaa Kádárúúú" :dirr:) óta tudjuk, hogy ebből nagy poénok születhetnek, ha jó nyúlnak hozzá a témához. XDDD (Mekkora flash lenne már pl., ha kiderülne, hogy az OP elején látható sötét alakok igazából a hét vezér, akik itt a főgonoszok lesznek. :dirr: Jó, leállok. XD)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Érdekelne a magyar vonatkozása, de sajnos az anime oly' mértékben átlagos, és unalmas
Neki való:
http://baromsagszarasig.freeblog.hu/files/elvan.jpg
Titkos írta:Tökéletes magyar narráció
Jó ötlet, de honnan jött ez nekik?
Titkos írta:"egy lány-ban kristály"
Semmi sem lehet tökéletes. :wwall: Amúgy meg... mi van, ha tényleg benne van az a kristály? :vigyor: Attól függ, mekkora. :dirr:
Titkos írta:Mekkora flash lenne már pl., ha kiderülne, hogy az OP elején látható sötét alakok igazából a hét vezér, akik itt a főgonoszok lesznek.
Sick bastard! :LOL:
Titkos írta:Trinity Blood
Tényleg, erről hallottam. Eszter, BP, csövesek, meg ilyesmik, ugye? Ennyire egzotikusnak számít a szemükben Magyarország, vagy mi? :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Tényleg, erről hallottam. Eszter, BP, csövesek, meg ilyesmik, ugye? Ennyire egzotikusnak számít a szemükben Magyarország, vagy mi? :)
A mangában voltak még egyéb fincsi dolgok is pl.: Csillag szálló, de én azon vidultam a legjobban, hogy Budapest... izé István rendfenntartó erőinek parancsnokát Dobónak hívták. XD
Egyébként az animében más egzotikus dolgok is vannak, pl. a vámpírok románul beszélnek. :lol:

A Winter Sonatába meg csak akkor vágj bele, ha nem zavar a melodráma, meg a szappanopera fíling. Csak négy rész láttam eddig belőle, de már két olyan fordulat is volt, amiktől a fejemet fogtam.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:melodráma, meg a szappanopera fíling
Jaj, ne mááááár....
::argh::
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jigoku Shoujo Mistuganaehez jutottam már végre...

jó ideje tervezwm, hogy megnézem, de sose jutottam el addig.

7 rész után állítom, hogy megéri nézni és , hogy sokkal érdekesebb, mint az első két éved, bár a második évad vége sem volt semmi.

Különösen tetszik ez a fohtott vagy morbid humor ami benne van: a pokoli lány elősször méhecske jelmezben, aztán meg énekesnőjelmezben. Aktívabb és ez jó.

Csak azt a minden részben lévő megszületését nehezen szokom meg. Tisztára mint valami mahou shoujoban... mondjuk ez kevésbé olyan szép látvány, de ennek is van egyféle gyönyörűsége.

Ajánlom azoknak akik valah is láttak Pokoli lány részt, mert ezek a bosszúesetek abszolút mások az előzőekhez képest.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Jó ötlet, de honnan jött ez nekik?
Gondolom a "magyar feelinget" hivatott fokozni, pl. a Gankutsuou animében (ami ugye a Monte Cristo grófja című francia regény feldolgozása) az openingek utáni összefoglalóban a Gróf franciául beszél. :) (Sajnos a magyarban ezt is lefordították, pedig hozzáad a feelinghez. ^^")
zebra írta:Semmi sem lehet tökéletes. :wwall: Amúgy meg... mi van, ha tényleg benne van az a kristály? :vigyor: Attól függ, mekkora. :dirr:
Jajj, a mentálkép! XD Amúgy OK, de az a gond, hogy a második résztől kezdve vagy nyelvtanilag hibásan, vagy totál félrefordítva jelenik meg magyarul az összes epizódcím. ^^" Viszont röhögésre jó: http://en.wikipedia.org/wiki/11eyes#Anime
zebra írta:Tényleg, erről hallottam. Eszter, BP, csövesek, meg ilyesmik, ugye? Ennyire egzotikusnak számít a szemükben Magyarország, vagy mi? :)
Nem tudom igazából, hogy miért pont Budapest (István) volt benne, de szerintem tök poén, és legalább az ismert helyszínek (Hősök Tere, Mátyás Templom, Keleti Pályaudvar) tényleg úgy is néztek ki, mint a valóságban. :) (Ja, ez meg szemét lesz, de volt, aki azt mondta, hogy a mindenfelé fekvő csövesek a városban egyáltalán nem fikció. XD)
Mariko írta:A mangában voltak még egyéb fincsi dolgok is pl.: Csillag szálló, de én azon vidultam a legjobban, hogy Budapest... izé István rendfenntartó erőinek parancsnokát Dobónak hívták. XD
Egyébként az animében más egzotikus dolgok is vannak, pl. a vámpírok románul beszélnek. :lol:
Ezekről én sem tudtam, de nagyon funok. XDDD Dobó ellen csak Kinizsi elég tápos. XD Amúgy lehet a japánok között elterjedt nézett lett, hogy minden "klasszikus" vámpír román, pl. a D.Gray-man-ben is van egy szereplő, akinek az alaphelyzete tiszta Drakula gróf, és a mangaka románnak írta a nemzetiségét, pedig ezek után 99%, hogy Erdélyben játszódik az a rész, ami a XIX. sz. végén még bőven Magyarország része. XD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ayla írta:a pokoli lány elősször méhecske jelmezben, aztán meg énekesnőjelmezben... minden részben lévő megszületés... mint valami mahou shoujo
Ezekbe mi ütött? :weh: Nem láttam egyet sem, nem is nagyon érdekel, de nem tudom, hogyan illik bele ez a sok újdonság az eddigi JS-stílusba. Persze, nem vagyok kompetens, de a méhecske jelmezről nekem ő jut eszembe:
http://img2.allposters.com/images/ATA/24808BP.jpg
Titkos írta:Gankutsuou animében... az openingek utáni összefoglalóban a Gróf franciául beszél.
Az egy határozottan jó ötlet volt! Ezzel együtt bírtam nagyon azt az animét, egyedül pár aprósággal volt bajom, amik ugye, a jövős kavarás miatt merültek fel, de véglegesen tönkrevágták a logikus történet lehetőségét. Pl. miért is vonatozgatunk vészhelyzet esetén, amikor simán írhatnánk neki e-mailt, sms-t, vagy akát fel is hívhatnánk?! (Az egyik részben Lain-re hajazó szuper PC-n dolgozik a fazon, viszont egy rohadt mobiljuk nincs...) A mecha-fightól meg jobb nem is beszélni. Illúzióromboló. :/
Titkos írta:Sajnos a magyarban ezt is lefordították, pedig hozzáad a feelinghez.
Hehe, ezért nem kell magyar verzát nézni. :-P
Titkos írta:"magyar feelinget"
De ki az az állat, akit ez izgat? :twisted:
Titkos írta:Viszont röhögésre jó
És tényleg! :gurul: Azért, milyen már a wikin ilyen szart látni...
Titkos írta:Nem tudom igazából, hogy miért pont Budapest (István) volt benne, de szerintem tök poén, és legalább az ismert helyszínek (Hősök Tere, Mátyás Templom, Keleti Pályaudvar) tényleg úgy is néztek ki, mint a valóságban.
Jahh, láttam screenshotokat, legalább nem keverték Bukaresttel, az már jó. XD
Titkos írta:mindenfelé fekvő csövesek
http://media.ebaumsworld.com/picture/st ... ingrk4.gif
Titkos írta:Amúgy lehet a japánok között elterjedt nézett lett, hogy minden "klasszikus" vámpír román
Jó, akkor szerezzük vissza Erdélyt, és idetódul majd a sok japán gót picsa turistaként, és meg is lesz mentve az ország a totális anyagi csődtől. :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:pl. a Gankutsuou animében (ami ugye a Monte Cristo grófja című francia regény feldolgozása) az openingek utáni összefoglalóban a Gróf franciául beszél. :)
Tényleg franciául beszélt? Ez az átka, ha az ember a TV-ben néz animét. A kiejtése milyen volt? Mert eddigi tapasztalataim alapján a japók a franciával még jobban hadilábon állnak, mint az angollal, amikor legutóbb valaki franciául szólalt meg egy animében, le kellett állítanom a videót, mert röhögőgörcsben törtem ki. :lol:
Titkos írta:Ja, ez meg szemét lesz, de volt, aki azt mondta, hogy a mindenfelé fekvő csövesek a városban egyáltalán nem fikció. XD
Ilyesmire nem emlékszem, viszont arra határozottan, hogy egy jelenetben a rendfenntartók épp nagy erőkkel szapultak néhány fickót az utcán. XD
Titkos írta:Jajj, a mentálkép! XD Amúgy OK, de az a gond, hogy a második résztől kezdve vagy nyelvtanilag hibásan, vagy totál félrefordítva jelenik meg magyarul az összes epizódcím. ^^" Viszont röhögésre jó: http://en.wikipedia.org/wiki/11eyes#Anime
Úristen! :lol: Ezeket vajon valamiféle fordítóprogrammal hozták össze? A 10-esnek ráadásul semmi köze sincs az eredetihez!
zebra írta:A mecha-fightól meg jobb nem is beszélni. Illúzióromboló. :/
A mecha fight nekem se tetszett benne, bár mondjuk konkrétan nem azzal volt a problémám, hogy mechát tettek az animébe, hanem inkább a kivitelezéssel, rusnya volt, és ennél jobban már kis se lógatott volna a háttérből.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Tényleg franciául beszélt? Ez az átka, ha az ember a TV-ben néz animét. A kiejtése milyen volt?
Ilyen volt:
http://www.youtube.com/watch?v=APegomGw ... PL&index=7
Mariko írta:a japók a franciával még jobban hadilábon állnak, mint az angollal
Pedig az engris se semmi! :vigyor:
Mariko írta:a kivitelezéssel, rusnya volt, és ennél jobban már kis se lógatott volna a háttérből
Pontosan. Alapból a mechákkal nekem sincs bajom, ha nem hatnak természetellenesen, és nemcsak a fanokat célozza a jelenlétük.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ez nagyon jó, ez franciának hangzik, nem olyan borzadály, mint amit eddig hallottam a japóktól.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Az egy határozottan jó ötlet volt! Ezzel együtt bírtam nagyon azt az animét, egyedül pár aprósággal volt bajom, amik ugye, a jövős kavarás miatt merültek fel, de véglegesen tönkrevágták a logikus történet lehetőségét. Pl. miért is vonatozgatunk vészhelyzet esetén, amikor simán írhatnánk neki e-mailt, sms-t, vagy akát fel is hívhatnánk?! (Az egyik részben Lain-re hajazó szuper PC-n dolgozik a fazon, viszont egy rohadt mobiljuk nincs...) A mecha-fightól meg jobb nem is beszélni. Illúzióromboló. :/
A Gankut csak nemrég kezdtem nézni a magyaron, kb. a 8. rész körül járhatok, szóval ezekhez a dolgokhoz még nem tudok hozzászólni, bár azt már többen is mondták, hogy a mecha-párbaj a sorozat "legembertpróbálóbb" része. XD Majd meglátom... :)
zebra írta:Hehe, ezért nem kell magyar verzát nézni. :-P
Na, azért nem kell leszólni összeségében a magyar változatokat, egy ideje azért jópár minőségi alkotás született, pl. a Soul Eater még veri is a japánt. :) A Gankunál is eddig ez az egyetlen negatívum, amit fel tudtam hozni.
zebra írta:De ki az az állat, akit ez izgat? :twisted:
Engem, bár nem úgy mondanám, hogy izgat, de nagyon jókat derülök azon, amikor magyar (vagy akár másmilyen) nép dolgait próbálják egy animébe beleültetni. XD
Mariko írta:Ilyesmire nem emlékszem, viszont arra határozottan, hogy egy jelenetben a rendfenntartók épp nagy erőkkel szapultak néhány fickót az utcán. XD
Meg olyan is, hogy két rendőr épp gumibotoz egy pasast, aki már a földön csúszik. XD ^^" Ja, amúgy aki még nem látta: http://www.youtube.com/watch?v=5gvbTeUIcoQ
Egyik legjobb AMV, amit életemben láttam. :D
Mariko írta:Úristen! :lol: Ezeket vajon valamiféle fordítóprogrammal hozták össze? A 10-esnek ráadásul semmi köze sincs az eredetihez!
Én is ilyesmire gondoltam, voltak pl. a nálunk kiadott hamisított YGO kártyák, azokon volt ilyen "csodás" fordítás, mivel bedobták a szöveget egy fordítóprogramba, és amit kiadott, azt rányomtatták a lapokra. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Meg olyan is, hogy két rendőr épp gumibotoz egy pasast, aki már a földön csúszik. XD ^^" Ja, amúgy aki még nem látta: http://www.youtube.com/watch?v=5gvbTeUIcoQ
Egyik legjobb AMV, amit életemben láttam. :D
LOL! Ez tényleg nagyon jó! XD Ment is a kedvencek közé.

Egyébként én is a gumibotozós jelenetre gondoltam. ^^
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

zebra írta:
Ayla írta:a pokoli lány elősször méhecske jelmezben, aztán meg énekesnőjelmezben... minden részben lévő megszületés... mint valami mahou shoujo
Ezekbe mi ütött? :weh: Nem láttam egyet sem, nem is nagyon érdekel, de nem tudom, hogyan illik bele ez a sok újdonság az eddigi JS-stílusba. Persze, nem vagyok kompetens, de a méhecske jelmezről nekem ő jut eszembe:
http://img2.allposters.com/images/ATA/24808BP.jpg
szerintem most van igazán kihasználva és kidolgozva a stílus, főleg azzal, hogy a Pokoli lány aktívabb kínzó, nem csak ugyanazt a 8 mondatot halljuk tőle egy részen át, ráadásul ettől emberibb lett, ami lehet jelent valamit, de még nem tartok a végén....

és hogy on topic maradjak:

holnaptól shikabane hime-t nézek ha lejátsza akadozásmentesen a gépem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Na, azért nem kell leszólni összeségében a magyar változatokat
Igazából a Totoro-n és évekkel ezelőtti Sailor Moon-on, DB-on, Pokémonon, stb kívül egy animét sem láttam magyarul. :oops:
Király! XD
Titkos írta:fordítóprogram
Azok szoktak vicces dolgokat produkálni... Amikor az afrikai évfolyamtársam megkért, h segítsek neki lefordítani vmi szakmai szöveget, és elém tolt egy webfordított sz*rt, feküdtem a röhögéstől. Még a férfit is kannak vagy hímnek fordította le! :drop:
(Inkább újrafordítottuk együtt. :) )
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

belefutottam egy Aria gyűjteménybe, és ilyen "miért ne" alapon belenéztem, tegnap meg már maratont tartottam belőle^^;
nagyon kellemes kis sorozat, abból a halál békés fajtából, viszonylag sok, de kisebb poénokkal, vhova a Sketchbook és a Hidamari közé tudnám betenni^^
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Miracle Train
Ezt a sorozatot szabályosan untam, ha 13 részesnél hosszabb lett volna, valószínűleg végig sem nézem. Egyetlen pozitívuma a nagyon erős seiyuu gárda volt (olyan nevekkel, mint Ono Daisuke, Tomokazu Sugita vagy Ryotaro Okiayu), de ez önmagában még kevés volt ahhoz, hogy elvigye a hátán az animét.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Szavazás-Melyik volt az őszi szezon legjobb animéje?

http://elhaym.wordpress.com/2009/12/29/ ... ezon-2009/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Trapeze finished.
10/10, örök kedvenc, zseniális.

Az egyetlen nagy problémám: miért az ilyen jó sorozatok kapnak ilyen kevés epizódszámot?! :?
Válasz küldése